18 najlepších vitamínov pre psov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani návod na nákup. Pred kúpou musí byť posúdená odborníkom.

Domáce zvieratá potrebujú starostlivosť a pozornosť. Okrem venčenia, kŕmenia a výcviku by sa majitelia psov mali starať aj o zdravie svojich miláčikov. Príležitostne by sa mali konzultovať veterinárni lekári, aby skontrolovali dobrý stav štvornohého priateľa a vykonali povinné, ako aj preventívne opatrenia. Rovnako ako ľudský organizmus, aj pes potrebuje určité makroživiny a stopové prvky, ktoré samotné krmivo neobsahuje v dostatočnom množstve. V tomto prípade prichádzajú na pomoc vitamíny a vitamínové komplexy vo forme doplnkov. Stačí si len vybrať tie správne pre vášho psa.

Odborníci z Expertology zohľadnili rady skúsených veterinárov a zostavili rebríček 18 najlepších vitamínov pre psov.

Na čo si dať pozor pri výbere vitamínov pre psov

 1. Výživa. Ak kŕmite psa suchým krmivom, pri výbere vitamínov zvážte jeho zloženie, pretože väčšina krmív pre psov už obsahuje pridané stopové minerály.
 2. Vek. Venujte pozornosť vekovému hodnoteniu vitamínových komplexov. Zvyčajne sa vyskytujú v troch radoch: šteňa, dospelý a senior. Rôzne minerály a stopové prvky pre každú etapu života psa.
 3. Osobitná podmienka. Pre gravidné a dojčiace suky, kastrované alebo sterilizované psy a pre psy s určitými problémami (srdcové zlyhanie, problémy s kĺbmi a väzmi, matná srsť atď.). .) Mali by sa vybrať špeciálne vitamíny, ktoré majú vplyv výlučne na tieto špecifické úlohy.
 4. Zloženie. Vyhnite sa farbivám, konzervačným látkam a chemikáliám akéhokoľvek druhu, pretože tieto zložky môžu spôsobiť alergické reakcie.
 5. Chuťové preferencie. Vyberte si, čo váš pes miluje. Mäso, kuracie mäso a iné ochutené vitamíny. . Vitamínové komplexy bez výrazného zápachu alebo chuti, vhodné pre väčšinu psov. Ľahko sa pridávajú do jedla bez toho, aby narušili jeho chuť do jedla.
 6. Formulár. Dostupné vo forme rozpustných tabliet a kapsúl, prášku, granúl a krekrov, ako aj suspenzie a injekcie. Tie sú vhodné len vtedy, ak si majiteľ vie aplikovať injekcie sám, alebo ak musí ísť na pomoc k veterinárovi.

Poradie najlepších vitamínov pre psov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie vitamíny pre veľké plemená1VITA-BON Veľký pes490€
2Hokamix 301 046€
38v1 Excel Daily M
  ti-Vitamín
376€
Najlepšie vitamíny pre malé psy1Wolmar Pro Bio Booster Ca Mini822€
28v1 Excel Daily M
  ti-Vitamin Puppy
353€
3eaphar Top 10 M
  vitamínové tablety
442€
4eaphar Duo Active Paste482€
5Unitabs DailyComplex290€
Najlepší vitamín pre psiu srsť1Canina Petvital Derm Caps1 131€
2Canvit Biotin446€
Najlepšie vitamíny pre kĺby a väzy u psov1Canina Petvital GAG1 599€
2Canvit Chondro Super1 627€
Najlepšie vitamíny pre šteňatá, gravidné a dojčiace suky1Wolmar Winsome Pro Bio Booster Ca822€
2Canvit Junior481€
Najlepšie vitamíny pre starších psov1Anivital CaniAge1 333€
2VIYO posilňuje psa seniora415€
Najlepšie vitamíny pre psie zuby a kosti1Canina Calcium Citrat530€
Najlepšie vitamíny pre srdce psov1Canina Herz-Vital1 430€

Najlepšie vitamíny pre veľké plemená

VITA-BON Veľký pes

Hodnotenie: 4.9

VITA-BON Veľký pes

Prvou kategóriou v rebríčku je vitamínový komplex rozdelený do dvoch typov: kondičné a fitness tablety. Obsahuje všetky dôležité mikro- a makroživiny pre mladé psy. Určené na posilnenie celkového imunitného systému, aktiváciu metabolických procesov a zlepšenie stavu kĺbov, väzov a plášťov. A fitness tablety pomáhajú rastúcemu telu psov veľkých plemien ukladať energiu potrebnú pre život a aktivitu.

Výhody

 • Normalizuje funkciu srdca;
 • prijateľná cena;
 • vedie k normálnemu celkovému zdravotnému stavu;

Nevýhody

 • Nevhodné pre staršie zvieratá.

Hokamix 30

Hodnotenie: 4.8

Hokamix 30

Druhé miesto patrí vitamínovému komplexu zloženému z tridsiatich absolútne prírodných zložiek. Určené na zlepšenie metabolizmu, látkovej výmeny, srsti a epidermy. Obsahuje minerálne látky (fosfor, vápnik, sodík, horčík, draslík), vitamíny A, D, E, C, B, stopové prvky (mangán, železo, jód, selén, zinok, chróm) a vitamín H, karotén. Vhodné pre šteňatá a dospelé psy.

Výhody

 • posilňuje imunitu;
 • výborná stráviteľnosť;
 • Podporuje odstraňovanie toxínov a odpadových látok;
 • Zlepšuje funkciu žlčníka a pečene;

Chyby

 • nezistené.

8v1 Excel Daily M
  ti-Vitamín

Hodnotenie: 4.7

8in1 Excel Daily M<ul></div><p>ti-Vitamin“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/22816666197721-6118.jpg“ title=“8v1 Excel Daily M</p><ul>ti-Vitamin“><p>Tretie miesto patrí vitamínovo-minerálnemu komplexu s obsahom rýb a múčky z pšeničných klíčkov. Obsahuje tiež sušené odstredené mlieko, glycerín a vitamíny skupiny B. Ako upozornili majitelia psov, spotreba výrobku je optimálna, takže balenie vydrží dlho. Na rozdiel od mnohých iných ekvivalentov zviera s týmto doplnkom ochotne konzumuje potravu. Po aplikácii zlepšuje celkový zdravotný stav, aktivitu a imunitu domáceho zvieraťa.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Bez konzervačných látok a farbív;</li><li>cenová dostupnosť – 420 p.</li><li>Rýchly a viditeľný účinok;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nezistené.</li></ul><h2>Najlepšie vitamíny pre malé plemená psov</h2><h3>Wolmar Pro Bio Booster Ca Mini</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Wolmar Pro Bio Booster Ca Mini

Multifunkčný komplex vitamínov vrátane vápnika, fosforu, vitamínov rozpustných v tukoch a vo vode, ako aj esenciálnych aminokyselín a probiotík. Vhodné pre malé plemená a trpasličie plemená, ako aj pre šteňatá a gravidné a dojčiace suky. Slúži na prevenciu porúch minerálneho metabolizmu v kostiach a znižuje negatívne účinky vírusov, baktérií a alergénov.

Výhody

 • posilňuje imunitný systém;
 • prijateľná cena 900 p;
 • zlepšuje trávenie;
 • Upravuje gastrointestinálnu flóru;

Nevýhody

 • neidentifikované.

8v1 Excel Daily M
  ti-Vitamin Puppy

Hodnotenie: 4.8

8in1 Excel Daily M<ul></div><p>ti-Vitamínové šteňa“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/7651666197721-7018.jpg“ title=“8v1 Excel Daily M</p><ul>ti-Vitamin Puppy<p>Druhým v poradí je vitamínovo-minerálny doplnok pre malé a trpasličie šteňatá. Poskytuje podporu počas obdobia aktívneho rastu psa, čím predchádza problémom s podvýživou. Obsahuje desať minerálov a jedenásť vitamínov vrátane zinku, horčíka, vápnika, fosforu, kyseliny linolovej, vitamínov C, B a E, omega-3 mastných kyselín.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Zlepšuje stav pokožky a srsti;</li><li>cenová dostupnosť – 400 p za 100 tabliet.;</li><li>Vyvinuté s pomocou veterinárnych lekárov;</li><li>posilňuje imunitný systém;</li><li>Buduje zdravý nervový systém</li><li>Posilňuje jeho odolnosť voči stresu;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nebola identifikovaná.</li></ul><h3>Beaphar Top 10 M<ul>Vitamínové tablety</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Beaphar Top 10 M<ul></div><p>ti Vitamin Tabs“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/73016666197721-418.jpg“ height=“478″ title=“Beaphar Top 10 M</p><ul>ti Vitamin Tabs“><p>Tretí riadok je obsadený vitamínmi pre všetky malé plemená psov. Cieľom je zlepšiť celkový zdravotný stav domáceho zvieraťa. Obsahuje vyvážený komplex potrebných mikroživín, minerálov a vitamínov. Patria sem kvasnice, voda, ryby a rybie výrobky, ako aj L-karnitín, ktorý pomáha spaľovať tuk, posilňuje svaly vrátane srdca.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Zaistite zvýšenie vitality;</li><li>Posilňuje fyzickú kondíciu;</li><li>Zvyšuje odolnosť organizmu;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Neodporúča sa pre gravidné a dojčiace suky.</li></ul><h3>Beaphar Duo Active Paste</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Beaphar Duo Active PasteBeaphar Duo Active Paste

Štvrté miesto patrí vitamínovému doplnku vo forme pasty s dvoma farbami. Bohatý na dôležité vitamíny, minerály a stopové prvky pre vášho domáceho miláčika. Indikované na použitie po chorobe, antibiotikách a helmintoch. Spomaľuje proces starnutia. Obsahuje L-karnitín, ktorý pomáha spaľovať tuk a zlepšuje funkciu srdcového svalu, ako aj omega-6 mastné kyseliny.

Výhody

 • normalizuje črevnú mikroflóru;
 • Zvyšuje odolnosť voči infekciám;
 • Urýchľuje hojenie rán;
 • detoxikuje;
 • udržiava upravený vzhľad;

Nevýhody

 • nebola odhalená.

Unitabs DailyComplex

Hodnotenie: 4.5

Unitabs DailyComplex

Na piatom mieste je vitamínový komplex určený pre malé plemená psov od jedného do siedmich rokov. Zloženie obsahuje: pivovarské kvasnice, biotín, horčík, mangán, meď, jód, železo, zinok, selén, vápnik, fosfor, draslík, kolidón 25, stearát a vitamíny skupín A, B, C, D, E, H. Ako zdôraznili majitelia psov, ak sa výrobok užíva správnym spôsobom, neexistujú žiadne vedľajšie účinky ani komplikácie.

Výhody

 • Vápni metabolizmus;
 • cenová dostupnosť – 260 p za 100 tabliet.;
 • Udržuje pokožku a srsť v dobrom stave;
 • posilňuje imunitný systém;
 • Zlepšuje stav kostrového a svalového systému;

Nevýhody

 • neidentifikované.

Najlepšie vitamíny pre srsť psa

Canina Petvital Derm Caps

Hodnotenie: 4.9

Canina Petvital Derm Caps

Prvé miesto v kategórii vitamínový komplex, ktorý rieši problém suchých a krehkých vlasov, odstraňuje lupiny, ekzémy a kožné alergie. Odporúča sa používať v stresových podmienkach, napr. počas tehotenstva. Vhodné pre šteňatá a staršie psy. Enoterna olejová formula s biotínom a zinkom. Obsahuje aj morský olej a olej z pupalky dvojročnej.

Výhody

 • Posilňuje imunitný systém;
 • urýchľuje zotavenie;
 • normalizuje metabolické procesy;

Nevýhody

 • pomerne drahé – 1100 p za 100 tabliet.

Canvit Biotin

Hodnotenie: 4.8

Canvit Biotin

Druhé miesto patrí vitamínovej doplnkovej výžive, ktorá aktivuje metabolické procesy v tele psa a zlepšuje stav srsti. Posilňuje tiež imunitný systém, čo vedie k lepšej ochrane pred rôznymi infekčnými chorobami. Biotín je zodpovedný za zdravú, hustú a hodvábnu srsť. V priebehu liečby sa stav epidermy zvieraťa zlepšuje, vďaka čomu sa srsť normalizuje.

Výhody

 • vysoká účinnosť;
 • cenová dostupnosť – 290 p.;
 • lieči mikroporanenia;
 • Odstraňuje suchosť a svrbenie;

Nevýhody

 • neidentifikované.

Najlepšie vitamíny pre kĺby a väzy u psov

Canina Petvital GAG

Hodnotenie: 4.9

Canina Petvital GAG

Špičkové vitamíny vhodné nielen pre dospelých psov, ale aj pre šteňatá od troch mesiacov. Prípravok je bohatý na aminokyseliny obsahujúce síru, glykozaminoglykány, polynenasýtené mastné kyseliny, vitamíny a stopové prvky. Všetky zložky sú stopercentne prírodné. Stabilizuje a posilňuje kĺbové chrupavky, reguluje vodnú rovnováhu vo väzoch a šľachách.

Výhody

 • majú protizápalový účinok;
 • Výber objemu – 90, 180 a 600 tabliet.;
 • Posilňuje výdrž a výkonnosť;
 • znižuje bolesť;

Nevýhody

 • pomerne drahé – 1600 p.

Canvit Chondro Super

Hodnotenie: 4.8

Canvit Chondro Super

Druhým v poradí je vitamínový prípravok na báze metylsulfonylmetánu, ktorý má analgetický účinok. Odporúča sa pre psov s problémami pohybového aparátu, problémami s väzivovým aparátom, dyspláziou bedrového kĺbu, osteoartrózou a rehabilitáciou po poraneniach šliach a kĺbov. Vhodné pre mladé dospelé psy veľkých plemien s vysokou pohybovou kapacitou. Vhodné aj pre staršie psy, ktorým pomáha udržať dobrú pohyblivosť.

Výhody

 • Zabráňte poškodeniu chrupaviek, väzov a kĺbov;
 • Výber objemu – 83,165 a 330 kariet.;
 • Môže sa používať dlhší čas;
 • odstraňuje bolesť;

Nevýhody

 • pomerne drahé – 1 245 p.

Najlepšie vitamíny pre šteňatá, gravidné a dojčiace suky

Wolmar Winsome Pro Bio Booster Ca

Hodnotenie: 4.9

Wolmar Winsome Pro Bio Booster Ca

Vitamínový komplex na prevenciu porúch minerálneho metabolizmu v kostiach. Receptúra s probiotikami, vápnikom, fosforom a esenciálnymi aminokyselinami uľahčuje syntézu enzýmov, zlepšuje trávenie a zabezpečuje vstrebávanie živín a normalizuje črevnú flóru, čím znižuje negatívne účinky alergénov, vírusov a baktérií.

Výhody

 • udržiava rovnováhu vápnika;
 • poskytuje dostatočný prísun základných minerálov, makro- a mikroživín;
 • U dojčiacich sučiek poskytuje prevenciu popôrodnej eklampsie;

Nevýhody

 • žiadne.

Canvit Junior

Hodnotenie: 4.8

Canvit Junior

Komplex vitamínov pre šteňatá a mladé psy. Organické mikroživiny, polynenasýtené mastné kyseliny Omega-3 a Omega-6, esenciálne aminokyseliny. Zložky aktivujú regeneráciu organizmu počas obdobia stresu a zvýšenej námahy. Výrobca uvádza, že výrobok sa môže psovi podávať priebežne aj trvalo.

Výhody

 • Zlepšuje kvalitu pokožky a srsti;
 • cenová dostupnosť – 320 p.;
 • Zlepšuje vstrebávanie živín;
 • zvyšuje odolnosť organizmu voči infekčným chorobám;

Nevýhody

 • Neidentifikované.

Najlepší vitamín pre starších psov

Anivital CaniAge

Hodnotenie: 4.9

Anivital CaniAge

Najlepšie vitamíny obohatené o múčku z hroznových jadierok, esenciálne aminokyseliny, omega-3 mastné kyseliny, antioxidanty. V kombinácii tieto zložky pôsobia na organizmus psa a zabraňujú vzniku porúch spôsobených zmenami súvisiacimi s vekom. Doprajte svojmu psovi lepšie celkové zdravie. Staršie psy sú ostražitejšie a dostávajú všetky dôležité živiny.

Výhody

 • Predchádzanie vzniku kardiovaskulárnych ochorení;
 • posilňuje imunitu;
 • zlepšiť funkciu tkaniva;
 • zabrániť zápalovým procesom;

Nevýhody

 • Relatívne drahé – 1500 p.

VIYO posilňuje psa seniora

Hodnotenie: 4.8

VIYO posilňuje psa seniora

Sekundárne vitamíny vo forme prebiotického nápoja. Príjem by sa mal podávať zvieratám starším ako sedem rokov a veľkým plemenám päť a šesť rokov. Ich každodenná konzumácia vedie k výraznému posilneniu imunitného systému a zvyšuje počet zdravých baktérií v črevnej mikroflóre. Nápoj obsahuje inulín a fruktooligosacharidy.

Výhody

 • pohodlná forma výrobku;
 • rozumná cena – 500 p.;
 • príjemná chuť;
 • vysoká účinnosť;

Nevýhody

 • Neidentifikované.

Najlepšie vitamíny pre zuby a kosti psov

Canina Calcium Citrat

Hodnotenie: 4.9

Canina Calcium Citrat

Najlepší vitamínový komplex vo svojej triede s vysokým obsahom vápnika. Prípravok sa používa pri poruchách zrážania krvi, pri zlomeninách, na podporu kardiovaskulárneho systému, aktiváciu enzýmových systémov organizmu, podporu svalov, silnej kostry a zubov, normálny vývoj šteniat počas laktácie.

Výhody

 • Zabraňuje eklampsii a osteoporóze;
 • rozumná cena – 650 .;
 • normalizuje metabolizmus;

Nevýhody

 • neidentifikované.

Najlepšie vitamíny pre srdce psov

Canina Herz-Vital

Hodnotenie: 4.9

Canina Herz-Vital

patrí do kategórie vitamínových komplexov, ktoré stabilizujú a podporujú srdcovú činnosť. Prípravok má účinný preventívny účinok, pomáha znižovať riziko srdcových ochorení. Výrazné zlepšenie pohody psov, ktoré už majú problémy. Jedinečná kombinácia L-karnitínu a extraktu z hlohu. Obsahuje tiež dextrózu, rastlinné výťažky a pivovarské kvasnice.

Výhody

 • harmonizuje srdcovú frekvenciu;
 • Zlepšuje prekrvenie srdcového svalu;
 • zvyšuje účinnosť srdca pri chronickej slabosti;

Nevýhody

 • pomerne drahé – 1350 p.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: