11 najlepších L-karnitínov

*Odborný posudok najlepšieho. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Moderný trh so športovou výživou je zastúpený širokou škálou doplnkov a pre začiatočníkov a profesionálnych športovcov je často ťažké rozhodnúť, ktoré z nich sú najúčinnejšie a poskytujú najlepšie výsledky, ktoré sa majú užívať na sušenie, ktoré – počas diéty, ktoré rýchlejšie obnovia silu po intenzívnom tréningu. L-karnitín, prírodná látka, ktorá zohráva dôležitú úlohu v energetickom metabolizme, sa stal veľmi populárnym. Dopravuje mastné kyseliny do buniek, kde sa spaľujú a vytvárajú energiu.

Kto by mal užívať L-karnitín?? Pre športovcov, pre ktorých je ťažké cvičiť, a pre tých, ktorí držia diétu. Doplnok nielen podporuje spracovanie tukov, ktoré sú už v tele prítomné. Zabraňuje pôsobeniu nových potravín, obohacuje bunky kyslíkom, normalizuje funkciu pečene, tráviaceho traktu a štítnej žľazy, zlepšuje výkonnosť a kvalitu cvičenia, skracuje čas regenerácie po tréningu.

Ako si vybrať správny L-karnitín

Na dosiahnutie pozitívneho výsledku po užití doplnku je potrebné ho správne vybrať. Na čo sa zamerať pri kúpe L-karnitínu? Odporúčame vám prečítať si niekoľko kritérií, ktoré vám pomôžu vybrať si tú správnu.

 1. Zloženie. Doplnok by nemal obsahovať jednoduché cukry a sacharidy. Konzervačné látky sú v kvalitnom výrobku tiež neprijateľné. Ako sladidlo sa môže použiť sukralóza alebo stévia, ale len v minimálnom množstve.
 2. Zloženie. L-karnitín je k dispozícii vo forme kapsúl a prášku. K dispozícii aj v tekutej forme alebo vo forme ampuliek. Najpohodlnejšie formy doplnku sú prášok alebo kapsule. Tie majú najmenšie množstvo ďalších zložiek, zatiaľ čo tekutiny obsahujú konzervačné látky a sladidlá na zlepšenie trvanlivosti a chuti.
 3. Vyrobené spoločnosťou. Mnohé značky už preukázali svoju účinnosť. Je lepšie vybrať si známu značku, ktorú už roky oceňuje mnoho športovcov.
 4. Cena.Závisí to od formy doplnku. Tablety sú cenovo dostupné, ale ich rýchlosť účinku je pomalá. Tekutá forma je najrýchlejšie účinná, ale je aj najdrahšia.

Mnohí ľudia sa pýtajú, aký je rozdiel medzi L-karnitínom a karnitínom? Zistíme to porovnávacou analýzou jednotlivých látok.

Typ látky

Výhody

Nevýhody

L-karnitín

+ Super čisté veci.

+ Prírodný pôvod.

+ Rozmanitosť foriem.

+ Vysoká biologická aktivita.

+ Najrýchlejší spaľovač tukov.

+ 100 % stráviteľné.

+ Zamerané na celkové zníženie hmotnosti.

– Kontraindikácie.

Karnitín

+ Syntetická látka.

+ Urýchľuje rast a zvyšuje telesnú hmotnosť.

+ Predpísané na anorexiu na zvýšenie telesnej hmotnosti.

– Malý výber formulárov na uvoľnenie.

– Precitlivenosť na výrobok u mnohých používateľov.

V našom článku uvádzame rebríček piatich najlepších športových výživových doplnkov, ktoré športovci uznávajú ako najlepšie spomedzi širokej ponuky dnes dostupných doplnkov.

Najlepšie hodnotenia L-karnitínu

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie L-karnitín kapsuly a tablety1SAN L-Carnitine Power690€
2Optimum Nutrition L-karnitín 500950€
Najlepšie tekuté L-karnitínové doplnky1ioTech L-karnitín 100000
 • quid
 • 1 040€
  2VP Laboratory L-Karnitínový koncentrát1 840€
  3MuscleTech
   L-čistý karnitín
  787€
  4Power System L-Carnitine Attack1 886€
  Najlepší prášok L-karnitínu1MyProtein Acetyl L karnitín2 120€
  2Carnibo
 • c Nutrabo
 • cs
 • 1 932€
  3PureProtein L-karnitín531€
  Najlepší L-karnitín vo forme ampuliek1ioTech L-Carnitine amp
   e 2000
  1 040€

  Najlepší L-karnitín vo forme kapsúl a tabliet

  SAN L-Carnitine Power

  Hodnotenie: 4.9

  SAN L-Carnitine Power

  Obľúbený doplnok vám pomôže rýchlo spáliť podkožný tuk bez poškodenia zdravia. Chráni mozog pred stresovými vplyvmi, zlepšuje náladu, koncentráciu a pamäť. 1 kapsula s 500 mg L-karnitínu. Početné testy dokázali, že L-karnitín nielen odstraňuje tuk, ale tiež podporuje rýchle schnutie.

  Keďže mäso a ryby sú hlavným zdrojom L-karnitínu, doplnok je ideálny pre vegetariánov – neobsahuje žiadne produkty živočíšneho pôvodu.

  Odporúča sa užívať 1 kapsulu 3-krát denne s jedlom alebo tekutinou. Používatelia ho jednohlasne hodnotili „päť“ pre jeho účinnosť a rýchly účinok a pre skutočnosť, že doplnok neobsahuje žiadne vedľajšie produkty: cukor, kvasnice, mlieko, ryby, citrusy.

  Výhody

  • Rýchla premena tuku na energiu;
  • Vhodné pre vegetariánov;
  • Normalizuje hladinu cholesterolu;
  • zlepšuje pamäť;
  • Zvyšuje odolnosť voči stresu;

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Optimum Nutrition L-karnitín 500

  Skóre : 4.8

  Optimum Nutrition L-karnitín 500

  Bezprostredne po podaní doplnok zvyšuje vytrvalosť a koncentráciu, umožňuje intenzívnejší tréning, podporuje rýchly transport mastných kyselín do mitochondrií a ich premenu na energiu. Nie je návykový, pretože nestimuluje nervový systém a nemá žiadne vedľajšie účinky.

  L-karnitín 500 má priaznivý účinok na kardiovaskulárny systém. Recykluje cholesterol, čím znižuje riziko závažných ochorení. Bez všetkých nečistôt. 1 kapsula – 500 mg L-karnitínu. Vhodný na komplexné chudnutie počas reštriktívnej diéty.

  Športovci si všimli rýchlo účinkujúcu, dobre pripravenú receptúru s vysokou koncentráciou L-karnitínu, príjemnú chuť a optimálne množstvo kapsúl v jednom balení.

  Výhody

  • čistá látka;
  • výhodný vzorec;
  • optimálna koncentrácia látky v 1 dávke;
  • prevencia kardiovaskulárnych ochorení;

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Najlepší tekutý L-karnitín

  BioTech L-karnitín 100000
 • quid
 • Hodnotenie: 4.9

  BioTech L-carnitine 100000<li></div><p>quid“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/18716666195791-8111.jpg“ height=“444″ title=“BioTech L-karnitín 100000</p><li>quid“><p>Ako prvý v tejto hodnotiacej kategórii uvádzame produkt od známej značky z USA, ktorá vyrába kvalitné a vysoko účinné doplnky už viac ako 20 rokov. Tekutá forma má silnejší účinok na metabolizmus a rýchlejšie odstraňuje podkožný tuk. Zabraňuje rozpadu svalov po ťažkých záťažiach, zvyšuje vytrvalosť a pomáha rýchlo regenerovať po tréningu.</p><p>Zloženie s vitamínmi B1, B3, B5, B6 zlepšuje činnosť srdca a stimuluje energetický metabolizmus. výrobca zaručuje čistotu doplnku bez škodlivých zložiek. 1 odmerka je 2000 mg látky.</p><p>Obsahuje kyselinu pantoténovú, kyselinu citrónovú, niacín, extrakt zo zeleného čaju a inulín. Sukralóza ako sladidlo.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>okamžitý vplyv</li><li>vitamínové zloženie;</li><li>Vysoká koncentrácia v 1 porcii.</li><li>pohodlné používanie;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neidentifikované.</li></ul><h3>VP Laboratory L-Karnitínový koncentrát</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=VP Laboratory L-Karnitínový koncentrát

  Tento účinný spaľovač tukov obsahuje ultračistý L-karnitín, ktorý urýchľuje premenu tukov na energiu, podporuje rýchly úbytok hmotnosti pri komplexnom chudnutí a je nenávykový a bez vedľajších účinkov. Doplnky výživy VP Laboratory obsahujú látku vytvorenú švajčiarskou značkou Lonza, ktorá je nepochybne lídrom vo výrobe bezpečných a účinných zložiek pre športovú výživu.

  Pred použitím zmiešajte 10 ml tekutiny s 200 ml vody a spotrebujte bezprostredne pred alebo počas cvičenia.

  Zistilo sa, že vzorec výrazne zvyšuje metabolizmus telesného tuku počas behu, plávania a iných anaeróbnych cvičení. mnohí si všimli príjemnú kyslastú chuť bez chemických aróm, veľký objem fľaše a koncentrované zloženie výrobku.

  Výhody

  • vysoký objem;
  • koncentrované zloženie;
  • Zvýšené spaľovanie tukov počas kardio cvičení;
  • jednoduchosť používania;
  • jeho príjemná ovocná chuť

  Nevýhody

  • neboli identifikované.

  MuscleTech
   Tra-Pure Carnitin

  Hodnotenie: 4.7

  MuscleTech<ul></div><p>tra-Pure Carnitin“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/3916666195801-8011.jpg“ height=“455″ title=“MuscleTech</p><ul>tra-Pure Carnitin“><p>Tretie miesto v kategórii Najlepšie tekuté doplnky patrí L-karnitínu od spoločnosti MuscleTech. Vďaka svojej forme sa rýchlejšie vstrebáva, stáva sa účinnejším počas cvičenia a zlepšuje jeho kvalitu a účinnosť. V jednej dávke telo dostane 2 000 mg L-karnitínu.</p><p>Pred použitím sa môže zmiešať s džúsom alebo vodou alebo sa môže používať ako doplnok. Odporúčané množstvo: 1-2 porcie denne. Prvý by sa mal užiť pol hodiny pred tréningom, druhý po uzavretí bielkovinovo-sacharidového okna (do 20-40 minút po námahe).</p><p>Doplnok nemá žiadne vedľajšie účinky, nemá vplyv na centrálny nervový systém a príjemne chutí. Športovci potvrdili jeho účinnosť a odporúčajú ho užívať tým, ktorí ešte nie sú rozhodnutí.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vysoká miera absorpcie;</li><li>Neobsahuje aspartám;</li><li>nie je návyková;</li><li>príjemná chuť;</li><li>Rýchla aktivácia spaľovania tukov;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neidentifikované.</li></ul><h3><p>Útok L-karnitínu</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Power System L-Carnitine Attack

  Tekutý komplex, ktorý obsahuje najčistejší L-karnitín, guaranu a kofeín na stimuláciu spaľovania tukov a zvýšenie vytrvalosti. Vďaka takémuto zloženiu sa zvyšuje účinok lieku, zvyšuje motiváciu k cvičeniu, zlepšuje metabolizmus.

  Obsahuje kofeín vo viazanej aj voľnej forme. Silný aktívny stimulant, ktorý znižuje úzkosť, znižuje reakcie na stresové situácie, zlepšuje činnosť mozgu a zlepšuje náladu. Kofeín pomáha spaľovať viac kalórií a tukov počas cvičenia. Ďalšou dôležitou vlastnosťou je, že znižuje chuť do jedla, čo je dôležité najmä v prípade komplexného chudnutia.

  Športovci sa o výrobku vyjadrili pozitívne. Komplex s kofeínom výrazne urýchľuje spaľovanie tukov a podporuje rýchlejšie chudnutie.

  Výhody

  • rýchlo pôsobiaci komplex;
  • väčší výdaj kalórií;
  • Zvyšuje vytrvalosť a koncentráciu;
  • Zmierňuje úzkosť;
  • obsahuje dve formy kofeínu;

  Nevýhody

  • Kofeín môže spôsobiť nespavosť.

  Najlepší prášok L-karnitínu

  MyProtein Acetyl L karnitín

  Hodnotenie: 4.9

  MyProtein Acetyl L karnitín

  Prvé miesto v tomto hodnotení obsadil MyProtein, produkt od renomovaného britského výrobcu športovej výživy, ktorý nielenže zlepšuje kvalitu cvičenia a podporuje intenzívnejšie spaľovanie tukov, ale je aj účinným prostriedkom proti procesu starnutia. Doplnok sa odporúča pre ľudí s neurologickými poruchami, zníženou fyzickou a duševnou aktivitou, depresiou.

  250g balenie obsahuje 500 dávok čistého acetyl L-karnitínu bez ďalších prísad. Na jedno použitie rozpustite 1 1/2 odmerky prášku.

  Používatelia neuvádzajú žiadne konzervačné látky ani iné nežiaduce zložky. Prášok, aj keď má nižšiu rýchlosť účinku ako tekuté formy, je najbezpečnejší zo všetkých. Veľký počet porcií v balení.

  Výhody

  • obsahuje iba L-karnitín;
  • Veľa porcií v 1 balení;
  • Rovnomerný úbytok hmotnosti;
  • zlepšenie celkového zdravotného stavu;
  • Pozastavuje zmeny súvisiace s vekom v tele;

  Nevýhody

  • neboli identifikované.

  Carnibo
 • Nutrabo
 • cs
 • Hodnotenie: 4.8

  Carnibo<li></div><p>Nutrabo</p><li>cs“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/79316666195801-911.jpg“ height=“424″ title=“Carnibo<li>Nutrabo<li>nevýhody<p>Doplnok je vysoko biologicky dostupný, dodáva svalom energiu počas cvičenia a počas celého dňa, optimalizuje metabolické procesy, zlepšuje celkovú kondíciu, pomáha zvyšovať efektivitu tréningu a znižuje hmotnosť v kratšom čase. Okrem toho je bez akýchkoľvek kontraindikácií a vedľajších účinkov.</p><p>Vysoká koncentrácia L-karnitínu urýchľuje využitie mastných kyselín a uvoľňuje energiu pre aktivitu počas cvičenia. Zloženie s rastlinnými výťažkami. Listy zeleného čaju sú prírodné antioxidanty, detoxikujú a tonizujú telo.</p><p>Garcinia cambogia ovocná kôra podporuje chudnutie. Zelená káva má pozitívny vplyv na centrálny nervový systém a zmierňuje úzkosť.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Zlepšuje kvalitu tréningu;</li><li>žiadne kontraindikácie;</li><li>Normalizuje prirodzené procesy v tele;</li><li>rýchle spaľovanie tukov;</li><li>Zvyšuje aktivitu;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neidentifikované.</li></ul><h3><p>L-karnitín</h3><p>hodnotenie: 4.7</p><div style=PureProtein L-karnitín

  uzatvára kategóriu práškových doplnkov s L-karnitínom ruskej výroby. Okamžite vám zlepší náladu, zvýši vašu aktivitu a zlepší koncentráciu. Odporúča sa užívať 15 minút pred tréningom rozpustením 5 g (1 odmerky) prášku v pohári vody.

  Produkt má nielen pozitívny vplyv na fyzický stav tela. Zlepšuje pamäť, zvyšuje koncentráciu. Výrobok je bezpečný, pretože neobsahuje konzervačné látky ani iné škodlivé zložky.

  Na výber je niekoľko rôznych príchutí: citrón, jablko, lesné plody, pomaranč. Prášok je dobre rozpustný v tekutinách a môže sa miešať s inou športovou výživou.

  Výhody

  • netoxický výrobok
  • Zvyšuje odolnosť voči stresu;
  • antioxidačné vlastnosti;
  • Rôzne príchute;
  • zvyšuje energetický potenciál;

  Nevýhody

  • Kontraindikované pri ochorení obličiek a pečene.

  Najlepšie ampulky L-karnitínu

  BioTech L-Carnitine amp
   e 2000

  Hodnotenie: 4.9

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: