11 najlepších záchranných viest

Záchranná vesta je základným prvkom, ktorý drží používateľa na hladine. Výstroj ho nielen udrží vo vode, ale aj ochráni pred prenikavým vetrom alebo dažďom. Všetky vesty dobre priliehajú k súťažiacemu alebo rybárovi a majú vynikajúcu vztlakovú schopnosť. Domáci trh ponúka širokú škálu modelov, výrobkov líšiacich sa účelom aj cenou. Naše odborné poradenstvo vám pomôže vybrať tú správnu záchrannú vestu pre vašich potenciálnych zákazníkov.

Rady pre vašu jazdu

Typy zariadení.Výber výstroja na prežitie by ste mali začať jeho zamýšľaným použitím.

 1. športové modely sú určené na freestylovú jazdu, pádlovanie, rafting atď. . Vybavenie by malo nielen zabezpečiť bezpečnosť športovca, ale aj nezasahovať do aktívnych pohybov a trikov. Všetky základné požiadavky na vesty sú uvedené v pravidlách podujatia. Športové modely sú kompaktné, ľahké, bez vreciek a prídavných zariadení.
 2. Veľká zdvíhacia sila námorných záchranných viest. Určené na rybolov alebo kajakárstvo. Výrobcovia používajú tkaniny s diskrétnymi alebo maskovacími farbami. Vrecká a systém závesov umožňujú rybárom uložiť užitočné príslušenstvo.
 3. Záchranné vesty na rafting. Kombinujú vysokú zdvíhaciu silu s kompaktnosťou a ľahkosťou. V našej krajine sa tradične používajú nafukovacie modely. Moderné konštrukcie s automatickou spúšťou sa spustia okamžite, keď osoba vstúpi do vody, a naplnia vnútro oblečenia vzduchom.
 4. Na relaxáciu na menších vodných plochách si môžete vybrať kompaktné a ľahké sladkovodné vesty. Správna veľkosť pre vašu telesnú hmotnosť a postavu.
 5. Detské modely by sa mali kupovať spolu s dieťaťom. Je to preto, že mladí jazdci sa pri rovnakej hmotnosti výrazne líšia vo výške a obvode pása. Vesta by vám mala sedieť na tele ako uliata, ale nemala by obmedzovať voľnosť pohybu.

Vztlak.Vztlak je miera schopnosti zariadenia udržať náklad na hladine.

 1. V našej krajine bolo dlho zvykom určovať objem vzduchu, ktorý bol naplnený do nafukovacích konštrukcií. Napríklad vesta s objemom 10 litrov dokáže udržať na hladine hmotnosť 10 kg.
 2. Keď sa stali populárne vesty na báze peny, zahraničná klasifikácia sa stala bežnejšou. Udáva zdvíhaciu silu v newtonoch. Výstroj 70N je údajne schopná zvládnuť zaťaženie 7 kg.
 3. Odborníci však neodporúčajú naháňať sa za vysokým vztlakom. Objem vesty znižuje pohyblivosť nositeľa. Takže je ťažké dostať sa späť na breh v plávajúcom oblečení na vlastnú päsť. Objem 180-250 N by bol dobrý pre model katamaránu, ale pre kajak by sa znížil na 70-80 N.

Materiál tkaniny.Aby bola záchranná vesta ľahká a vodotesná, výrobca starostlivo vyberá tkaninu.

 1. Neoprén sa používa pri extrémnych podmienkach používania (vodné lyžovanie, windsurfing atď.). .). Neoprén kombinuje vysokú pevnosť a tepelnoizolačné vlastnosti. Materiál vám nebráni v pohybe, ale zároveň zmierňuje náraz pri páde do vody.
 2. Najbežnejšie sú nylonové modely. Syntetický materiál je pevný, ľahký a cenovo dostupný. Nylonové vesty pre rybárov, vodných lyžiarov a lyžiarov.

V našom prehľade sme vybrali 11 najlepších záchranných viest. Všetky tieto modely sú k dispozícii v špecializovaných predajniach v Rusku. Pri prideľovaní miest sa redaktori expertológie spoliehali na odbornú komunitu a zohľadnili spätnú väzbu od miestnych používateľov.

Hodnotenie najlepších záchranných viest

Hodnoteniesedadlonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších záchranných viest1Ronix Supreme Capella 3.0 202015 650€
2CrewSaver Crewfit 180N Pro 9025WRA15 459€
3Vesta Jobe Fragment11 450€
4Vesta O’Neill Slasher Comp10 750€
5Zhik P211 507€
6Ronix Supreme Athletic Cut10 450€
7Jetpilot Prime Youth Neo Vest S185 900€
8O‘
ien 4b Pro
3 600€
9Vostok PR obojstranný ZS-0021 061€
10Taizhnik Breeze 11 200€
11Voľný vietor Sputnik1 450€

Ronix Supreme Capella 3.0 2020

Hodnotenie: 4.9

Ronix Supreme Capella 3.0 2020

Najlepšia záchranná vesta v ponuke spoločnosti Ronix je Supreme Capella 3.0. To tvrdí expertológia na základe našej analýzy vlastností výrobku. Výrobca zaviedol inovatívnu technológiu 2 až 1. Základom vesty je plávajúca pena, ktorá sa plynulo stenčuje od hrudníka (2″) po oblasť pásu (1″). Valcovitý tvar poskytuje pohodlné nosenie a voľnosť pohybu. Špeciálna vodeodolná podšívka

 • Zabraňuje presakovaniu vody. Model je ideálny pre mužov, ktorí sa venujú vodným športom. Vesta získala v našom prehľade zlato.

  Používatelia sa tešia z jednoduchého pohybu, kvalitného šitia na mieru a inteligentného dizajnu. Na druhej strane opisujú vysokú cenu.

  Výhody

  • vysoká kvalita;
  • jedinečný dizajn;
  • voľnosť pohybu;
  • predĺžený strih.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  CrewSaver Crewfit 180N Pro 9025WRA

  Hodnotenie: 4.8

  CrewSaver Crewfit 180N Pro 9025WRA

  Bezpečnosť, štýlový dizajn a užívateľská prívetivosť pomohli záchrannej veste CrewSaver Crewfit 180N Pro 9025WRA získať úctyhodné druhé miesto. Odborníci sa domnievajú, že dôvodom úspechu sú 30-ročné skúsenosti výrobcu. Model je vybavený najnovšími technológiami, modernými prvkami a tkaninami. Pri vývoji vesty bolo použité 3D modelovanie. Veľká nafukovacia komora má podbradník, ktorý výrobku dodáva zvýšený vztlak (180 N). Priehľadné okienko umožňuje pohodlnú kontrolu štartéra. Dvojité bočné popruhy sa dajú rýchlo a jednoducho nastaviť. Dodáva sa s odolným a dlhotrvajúcim puzdrom.

  Zatiaľ nie je veľa spätnej väzby na Runet od skutočných používateľov. Nový model je pre potenciálnych zákazníkov trochu drahý.

  Výhody

  • 3D modelovanie;
  • účinný spúšťací mechanizmus;
  • pohodlné nastavenie postroja;
  • robustné vrecko.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Vesta Jobe Fragment

  Hodnotenie: 4.7

  Vesta Jobe Fragment

  Vesta Jobe Fragment má dve dôležité výhody, ktoré odborníci zistili. Model optimálne kombinuje bezpečnosť a pohodlie. Konštrukcia je založená na jednotlivých paneloch z peny. Sú spojené elastickou tkaninou, ktorá nebráni používateľovi v pohybe. Schválené podľa normy ISO 50N, takže sa zaručene udržíte na hladine. Zvyšuje bezpečnosť počas plavby na lodi D-krúžok. Predĺžený strih je skvelý pre ženy. Ochrana brady so zipsom. Široké využitie pri vodných športoch.

  Vesta je dobre prijatá Slovenskámi zákazníkmi. Sú spokojní s voľnosťou pohybu, kvalitou šitia a pohodlným nastavením. Nevýhodou je úzka špecializácia.

  Výhody

  • bezpečnosť;
  • pohodlie;
  • vysokokvalitné spracovanie;
  • sloboda pohybu.

  Nevýhody

  • úzka špecializácia.

  Vesta O’Neill Slasher Comp

  Hodnotenie: 4.7

  Vesta O'Neill Slasher Comp

  Vesta O’Neill Slasher Comp s integrovanou bedrovou oporou. Umožňuje maximálnu voľnosť pohybu pri zachovaní priliehavého strihu. Odborníci majú radi ľahké vložky Nytro

 • TPE, ktorý prekonáva tradičné PVC z hľadiska hmotnosti aj absorpcie vody. Uzavretá bunková štruktúra zvyšuje vztlak. Model má dvojcestný dizajn, zips sa nachádza vpredu, má plávajúci bežec. Majú otvory na odtok vody. Výrobok pôsobí športovým dojmom. Vesta sa zastaví o krok od ceny tri.

  Používatelia sú spokojní s demokratickou cenou, ľahkosťou a pohodlím, bezpečnosťou. Nevýhodou je jeho obmedzené použitie.

  Výhody

  • voľnosť pohybu;
  • prijateľná cena;
  • ľahkosť;
  • pohodlný dizajn.

  Nevýhody

  • obmedzený rozsah použitia.

  Zhik P2

  Hodnotenie: 4.6

  Zhik P2

  Inovatívne plachetnice od austrálskej spoločnosti Zhik. Pri výrobe záchrannej vesty P2 výrobca použil najtenšie tkaniny a vyvinul štýlové štýly. Mnohé výrobky boli prísne testované na majstrovstvách sveta a olympijských hrách. Niet divu, že si túto značku vesty vyberá toľko majiteľov lodí. mäkký perforovaný materiál sa pohodlne prispôsobí pokožke a rýchle obliekanie a vyzliekanie zabezpečuje zips. Žiadne ďalšie popruhy alebo pracky na upevnenie na mieste. Model môže byť ešte bezpečnejší vložením špeciálnych prvkov Kol do vreciek

 • .

  Hlavnými spotrebiteľmi vesty Zhik P2 sú námorníci. Rozšíreniu rozsahu použitia bráni vysoká cena výrobku.

  Výhody

  • inovatívne tkaniny;
  • štýlový strih;
  • pohodlie;
  • zabezpečenie.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Ronix Supreme Athletic Cut

  Hodnotenie: 4.5

  Ronix Supreme Athletic Cut

  Pánska vesta Ronix Supreme Athletic Cut určená na bezpečné vodné športy. Odborníci si všímajú vydarený dizajn a strih, ktorý zdôrazňuje športový imidž nositeľa. Aby sa znížilo riziko poranenia, výrobca použil ľahkú penu. Inovatívna 4-cestná strečová tkanina sa rozťahuje vo všetkých smeroch bez toho, aby obmedzovala aktivitu športovca. Vhodné najmä na náročné triky. Dlhší model je vybavený zipsom a bezpečnostnou poistkou na hornej strane. Väčšie otvory pre ramená by sa mali považovať za výhodu. Vesta uzatvára top 6 nášho prehľadu.

  Domáci spotrebitelia chvália výrobok za jeho vysokú kvalitu, bezpečnosť a ľahkosť. Nevýhodou je jeho nedostatok.

  Výhody

  • športový strih;
  • pružný materiál;
  • spona s uzamykacím mechanizmom;
  • zväčšené otvory na ruky.

  Nevýhody

  • v obchodoch sa vyskytujú zriedkavo.

  Jetpilot Prime Youth Neo Vest S18

  Hodnotenie: 4.5

  Jetpilot Prime Youth Neo Vest S18

  Pre bezpečnosť najmladších milovníkov vody je Jetpilot Prime Youth Neo Vest S18. Charakteristickým znakom výrobku je svetlý dizajn, vďaka ktorému je dieťa lepšie viditeľné na vodnej hladine. Výrobca zabezpečil voľnosť pohybu pre brodiacich sa dovolenkárov. Penový materiál je rozdelený do priehradiek, ktoré sú ergonomicky spojené superľahkým elastickým neoprénom. Vesta sa vďaka nadrozmerným rukávom a bezpečnému zipsu bez zapínania ľahko oblieka a vyzlieka.

  Vesta Jetpilot Prime Youth Neo Vest S18 je v runete chválená pre svoju ľahkosť, kompaktné rozmery, voľnosť pohybu a rozumnú cenu. Nie všetky deti však dostanú správnu veľkosť.

  Výhody

  • výrazný dizajn;
  • voľnosť pohybu;
  • jednoduché zapínanie a vypínanie;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • nie vždy je možné prispôsobiť.

  O‘
  ien 4b Pro

  Hodnotenie: 4.4

  Záchranná vesta O‘ má široké spektrum použitia
  ien 4b Pro. Model je určený pre fanúšikov vodných športov, ale má mnoho priaznivcov medzi rybármi. Výrobcovi vesty sa podarilo skombinovať široké otvory na ramená s vynikajúcim strihom. Odborníci chválili celú škálu veľkostí od XC po 5XL. 4 pracky pomáhajú prispôsobiť oblečenie antropometrickým údajom dieťaťa a zároveň neobmedzujú pohyb osoby. Majitelia motorových člnov a vodných skútrov by si mali dať pozor na upevňovací krúžok PWC pre väčšiu bezpečnosť.

  Majitelia si pochvaľujú rozumnú cenu, pohodlné nosenie a voľnosť pohybu. Na druhej strane sa hovorí, že je tu príliš veľa popruhov a praciek.

  Výhody

  • všestrannosť;
  • primeraná cena
  • pohodlné nosenie;
  • Krúžok PWC.

  Nevýhody

  • množstvo popruhov a praciek.

  Vostok PR obojstranný GS-002

  Hodnotenie: 4.3

  Vostok PR obojstranný GS-002

  Rybári, ktorí používajú čln na vyhľadávanie rybárskych lokalít, by mali venovať pozornosť obojstrannej veste Vostok PR ZhS-002. Je to cenovo výhodná, ale spoľahlivá možnosť, ako zabezpečiť bezpečnosť na vode. Model bol vyvinutý Slovenskámi odborníkmi za účasti poľovníkov a rybárov. Keďže sa zariadenie nosí na vrchnom odeve, môže sa používať po celý rok. Bočné a rozkrokové pásky slúžia na prispôsobenie vesty postave rybára. Základom výrobku je LDPE, ktorý má dobrý vztlak. stojanový golier podopiera hlavu nad vodnou hladinou. Píšťalka a reflexné nášivky pomáhajú záchranárom rýchlejšie lokalizovať plávajúcu osobu.

  Používatelia sú spokojní s prijateľnou cenou a kvalitou šitia na mieru. Rozmery nie sú v súlade s reklamou.

  Výhody

  • primeraná cena;
  • kvalitné šitie na mieru;
  • dobrý vztlak;
  • píšťalka a reflektory.

  Nevýhody

  • nepresné rozmery.

  Taigaigaik Breeze-1

  Hodnotenie: 4.2

  Taizhnik Breeze-1

  Ďalší lacný model navrhnutý Slovenskám výrobcom pre rybárov a poľovníkov. Záchrannú vestu Taizhnik Breeze-1 si odborníci obľúbili pre jej nositeľnosť materiálov. Okraje tkaniny sú roztavené, takže vlákna nevyčnievajú a časom sa nevyťahujú. Model upúta pozornosť zákazníkov svojimi maskovacími farbami (NATO, javor, les, trstina atď. .). Vnútro je podšité ľahkou, hladkou tkaninou Taffeta, ktorá je veľmi odolná. Dve vrecká a rovnaký počet priehradiek zo sieťoviny na zips na uloženie drobného príslušenstva. Špeciálne očká zabezpečujú účinný odtok vody v spodnej časti oblečenia. Model korunuje desať najlepších záchranných viest.

  Domácim spotrebiteľom sa páči vzhľad a trvanlivosť. Medzi nevýhody patrí absencia opierky hlavy.

  Výhody

  • trvanlivosť;
  • široká škála farieb;
  • priestranné vrecká a priehradky;
  • prijateľná cena.

  Chyby

  • Žiadna opierka hlavy.

  Voľný vietor Sputnik

  Hodnotenie: 4.1

  Voľný vietor Sputnik

  Záchranná vesta Free Wind Sputnik úspešne kombinuje demokratickú cenu a univerzálnosť použitia. Vhodné pre ľahkú a komerčnú plavbu. Odborníci tvrdia, že sa ľahko prispôsobuje, takže sa ľahko prispôsobí každej postave. Osobitná pochvala za anatomické popruhy v rozkroku. Výrobca 4 veľkosti, od M do XXL. Váži len 0,45…0,54 kg (v závislosti od veľkosti). Na zadnej a prednej strane výrobca našil reflexné prvky. Vesta má dobrý vztlak, vystužené penové ramenné vypchávky.

  Recenzie chvália model pre jeho ľahkosť, vysokokvalitné šitie a primeranú cenu. Z nevýhod si používatelia všímajú tuhé popruhy, ktoré môžu trieť pokožku.

  Výhody

  • univerzálnosť;
  • ľahkosť;
  • krásny vzhľad;
  • kvalitné krajčírstvo.

  Nevýhody

  • pevné popruhy.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: