12 najlepších rybárskych navijakov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako návod na nákup. Najlepšie pre vaše rybárske navijaky.

INERGY 3500
nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie rozpočtové navijaky na pradenie do 4000 Euro1Shimano Catana 2500 FC4000RUB.
2Daiwa Regal 2500 XiA2800RUB.
3STINGER
3400 Euro.
Najlepšie rybárske navijaky v pomere kvalita/cena do 15 000 Euro1Shimano 17
  TEGRA 2500 FB
11200RUB.
2DAIWA Caldia 2000 SHA13100RUB.
3MITCHELL Reel 398 Pro13300RUB.
Najlepšie cievky na trolling1Abu Garcia Record NX 61 HC15500RUB.
2Shimano Corvalus 3017400RUB.
3DAIWA Accudepth Plus 27LCBW8300 Euro.
Najlepšie odlievacie rybárske navijaky1Abu Garcia Pro Max LP6950RUB.
2Shimano Citica 201I12700RUB.
3Salmo E
 • te BAIT CAST 6
 • 3900 Euro.

  Najlepšie rozpočtové rotačné navijaky za menej ako 4000 Euro

  Shimano Catana 2500 FC

  Hodnotenie: 4.9

  Shimano Catana 2500 FC

  Prvý riadok hodnotenia patrí nie „najstaršiemu“ navijaku v sérii, ale veľmi odolnému navijaku Shimano Catana 2500 FC. Objektívne je dobrý úplne vo všetkom: dizajn s červeno-striebornou farebnou schémou nenechá ľahostajným žiadneho rybára a kombinácia kvality a precíznej práce poskytne výnimočne jasný pocit z procesu rybolovu. Štyri oporné ložiská, ktoré nie sú náchylné na rýchle zadretie, sú zodpovedné za hladký chod a plynulý chod linky.

  Pozitívom je, že Shimano Catana 2500 FC sa dodáva s prídavnou grafitovou cievkou. Mnohí tomu neprikladajú veľký význam, ale skúsení rybári si všimli, že hliníková cievka je vhodnejšia pre pletenú šnúru, zatiaľ čo grafitová cievka je ideálna na lov. Model Catana 2500 FC je so svojím vysokým výkonom a solídnymi bezpečnostnými rezervami jasným víťazom nad svojimi konkurentmi.

  Výhody

  • pekný dizajn;
  • k dispozícii je aj náhradná cievka;
  • vysoká miera bezpečnosti;

  Nevýhody

  • žiadne.

  Daiwa Regal 2500 XiA

  Hodnotenie: 4.8

  Daiwa Regal 2500 XiA

  Bezprevodový navijak Daiwa Regal 2500 XiA nebol vynechaný a jeho hlavnou vlastnosťou je celá sada ložísk na zlepšenie výkonu. Okrem valčekového ložiska je vo vnútri cievky 11 guľôčkových ložísk, ktoré zvyšujú plynulosť pohybu, ako aj hranicu prijateľného zaťaženia. Tento cenovo výhodný model tak možno použiť nielen na lov dravcov v stredných vodách, ale aj na lov trofejných rýb harpúnou v trávnatých oblastiach.

  Regal 2500 XiA sa páči aj tým, že ako materiál puzdra (ako aj cievky) bol zvolený hliník. Kov vo farbe ľahkej zliatiny zvyšuje odolnosť zariadenia, ale zároveň pridáva katastrofálne málo gramov (v porovnaní s plastom). Ako rybári poznamenali, po dlhom rybolove dochádza k únave rúk, pretože navijak je určený pre ťažké rotačné prúty, hoci k zmontovanej konštrukcii pridáva len 0,33 kg (bez zohľadnenia vlasca).

  Výhody

  • vysoký stupeň robustnosti plášťa;
  • zvýšený prah absorbovaného zaťaženia;
  • dostupnosť 11 valivých ložísk;

  Nevýhody

  • Trochu nešťastná ergonómia.

  STINGERINERGY 3500

  Hodnotenie: 4.5

  STINGER<tr></div><p>INERGY 3500″ src=“/wp-content/uploads/2023/02/9141666197551-9612.jpg“ height=“507″ title=“STINGER</p><tr>INERGY 3500″><p>Tretie miesto v rebríčku patrí rybárskemu navijaku STINGER</p><tr>INERGY 3500, ktorý dosahuje princíp vyváženosti technických parametrov, nákladov a výkonu. Tento model možno zaradiť medzi cenovo dostupné modely, ale dokáže prekonať drahších konkurentov. Deväť guľôčkových ložísk sa používa ako protišmykové ložiská, ktoré zabezpečujú hladkú plavbu a plynulú plavbu v štandardnom navijaku. Telo navijaka je vyrobené z odolného uhlíkového plastu, ktorý odľahčuje konštrukciu. Predná trecia brzda a náhradná grafitová cievka sú súčasťou balenia.<p>Zvláštnu zmienku si zaslúži aj farebná schéma rybárskeho navijaka. Kombinácia prevládajúcej sivej a nenáročnej krikľavej oranžovej okamžite upúta pozornosť, vďaka čomu je ľahké prejsť okolo modelu STINGER</p><tr>INERGY 3500 je jednoducho nemožné. Dobrá voľba pre začiatočníkov a milovníkov letného rybolovu.<h4>Výhody</h4><ul><li>príjemný dizajn;</li><li>grafitová cievka;</li><li>plastové telo vystužené uhlíkovými vláknami;</li><li>deväť guľôčkových ložísk v mechanizme;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nie najoptimálnejšie zaťaženie.</li></ul><h2>Najlepšie rybárske navijaky podľa pomeru „cena/kvalita“ do 15 000 Euro</h2><h3>Shimano 17<ul>TEGRA 2500 FB</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Shimano 17<ul></div><p>TEGRA 2500 FB“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/1561666197551-6112.jpg“ height=“480″ title=“Shimano 17</p><ul>TEGRA 2500 FB“><p>Vysokokvalitná bezprevodová cievka, ktorá spĺňa všetky požiadavky profesionálneho rybárskeho vybavenia. Shimano 17</p><ul>TEGRA 2500 FB je vyrobená z kompozitného materiálu, a preto váži len 240 gramov. To však nebráni tomu, aby bol vhodný na prívlač akejkoľvek tuhosti a na prácu s rybami akejkoľvek veľkosti (v rámci tolerancie vlasca). Rybárska kapacita navijaka je totiž až 290 metrov vlasca s hrúbkou 0,18 milimetra – oveľa viac (aj z hľadiska väčšieho priemeru) ako u najbližšieho konkurenta.<p>Hlavnou vlastnosťou rybárskeho navijaka od spoločnosti Shimano ako celku a 17</p><ul>Najmä model TEGRA 2500 FB má nižší počet valivých prvkov pri v podstate rovnakom výkone. Tento navijak má šesť trecích párov a používatelia sa vyjadrili, že je skonštruovaný tak, aby vydržal veľmi dlho. Ak k tomu pridáme optimálnu cenovú úroveň, dostaneme takmer dokonalý model na nákup.<h4>Výhody</h4><ul><li>nízka hmotnosť (240 g);</li><li>dlhú životnosť;</li><li>Kapacita 290 metrov rybárskeho vlasca;</li><li>Telo vyrobené z kompozitného materiálu</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>žiadne.</li></ul><h3>DAIWA Caldia 2000 SHA</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=DAIWA Caldia 2000 SHADAIWA Caldia 2000 SHA

  Jeden krok od prvého miesta bol model, ktorý je horší ako líder len v nákladových parametroch. Jedinečnosť pištole DAIWA Caldia 2000 SHA spočíva v jej dizajne: z výroby sa dodáva s ľavostrannou rukoväťou. Zdá sa, že o nič nejde, ale ľaváci to milujú. Výkon nesklame: všetky trecie páry pracujú hladko, čo umožňuje realizovať takmer všetky druhy zapojenia (a krútenia).

  Vďaka kompozitnému telu má DAIWA Caldia 2000 SHA malé hmotnostné parametre (len 220 gramov), ale dokáže doplniť akýkoľvek prívlačový prút. Predná trecia brzda je veľmi citlivá na vysoké zaťaženie, čo vedie k minimálnemu riziku zastavenia ryby, dokonca aj veľmi veľkej. V porovnaní s inými modelmi je tu teda len jedna konštrukčná chyba: cievka rybárskeho navijaka má kapacitu len 125 metrov vlasca 0,28 mm.

  Výhody

  • Najnižšia hmotnosť v kategórii (220 g);
  • spoľahlivá trecia brzda.

  Nevýhody

  • malá kapacita cievky (125 m);
  • vysoké náklady.

  MITCHELL Reel 398 Pro

  Hodnotenie: 4.7

  MITCHELL Reel 398 Pro

  Hliníková beznapäťová cievka Navijak MITCHELL 398 Pro je vlajkovou loďou medzi vybavením na lov veľkých rýb, navrhnutý pre výkonné rotačné prúty. V hlavných trecích pároch modelu je namontovaných celkovo osem valivých ložísk (+ jedno valčekové ložisko, štandardne), ktoré zabezpečujú dobrú plynulosť chodu a zvýšenú odolnosť. Na vytvorenie dodatočnej sily pri navíjaní vlasca konštruktéri zvolili atypicky nízky prevodový pomer (4,7:1), ktorý je obzvlášť vhodný na rýchle zaseknutie.

  Ergonomická stránka rybárskeho navijaka je však mierne narušená. Niektorí používatelia upozornili najmä na nepohodlnosť rukoväte, ktorá má podobu nadrozmerného disku. Najdôležitejšou nevýhodou navijaka MITCHELL 398 Pro je však veľká hmotnosť (773 gramov), takže používanie tohto modelu spolu s ťažkým rotačným ramenom ovplyvní manévrovateľnosť rybárov.

  Výhody

  • nízky prevodový pomer (4,7:1);
  • osem ložísk v mechanizme.

  Nevýhody

  • Vysoká hmotnosť modelu (773 g);
  • mierne nepohodlná rukoväť.

  Najlepšie rybárske navijaky s multiplikátorom na trolling

  Abu Garcia Record NX 61 HC

  Hodnotenie: 4.9

  Abu Garcia Record NX 61 HC

  Známa séria navijakov od švédskeho výrobcu dostala logické pokračovanie v podobe Record NX 61 HC – výnimočného modelu multiplikátorového navijaka, vytvoreného s využitím skúseností a kolosálnych zážitkov inžinierov spoločnosti Abu Garcia. Bledý zovňajšok modelu skrýva jeho skutočný potenciál v konštrukčnej časti, kde sa nachádza pokročilý mechanizmus Duragear 2 a až sedem guľôčkových ložísk (+ jeden valček). Systém Carbon Matrix, šesťlúčový odstredivý retardér s prepínacím mechanizmom, je zodpovedný za brzdenie a plynulé ovládanie jazdca.

  Pri pohľade na model z ergonomického hľadiska nie je nič negatívne, čo by sme mohli uviesť. Ako zdôraznili rybári, tento navijak je ideálny na lov na vlečných sieťach na riečnych vodných plochách, pretože ani kapacita vlasca, ani trecia brzda nie sú vhodné na „zasahovanie“ do morského života.

  Výhody

  • Vysoká chytateľnosť pri riečnom trollingu;
  • Nástupca obľúbenej série;
  • mechanizmy súčiastok sú najvyššej kvality;

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Shimano Corvalus 301

  Hodnotenie: 4.8

  Shimano Corvalus 301

  Ak podľa dizajnu a mechanizmov Shimano Corvalus 301 trochu zaostáva za svojím hlavným konkurentom, potom podľa dizajnu a vzhľadu sa môže spoľahnúť na najchválenejšie recenzie. Preto nie je medzi rybármi obľúbený – trolling na rieke je výborný spôsob lovu. Hlavnými faktormi pri výbere tohto konkrétneho modelu je neprimerane dlhá životnosť. Každému, kto sa zaujíma o rybárčenie, je už dlho známe, že spoločnosť Shimano vyrába kvalitné rybárske vybavenie a nevkladá do neho obrovský zoznam dielov a miniatúrnych častí. V tomto prípade sa v trecích pároch používajú len štyri guľôčkové ložiská, ktoré, ako ukázali skúšky na stenách, nie sú potrebné na správny výkon. Navijak s multiplikátorom cievky je určený pre 240 metrov 0,3 mm vlasca – na morský rybolov to nestačí, ale na riečne ryby je to celkom prijateľné. V tejto krátkej recenzii môžeme konštatovať, že SHIMANO CORVALUS 301 je naozaj dobrá kúpa, najmä vzhľadom na jeho nízku cenu.

  Výhody

  • hladký chod a absencia vôlí aj pri štyroch protišmykových uloženiach;
  • nízke náklady;
  • kapacita cievky (240 m);
  • pekný dizajn;

  Nevýhody

  • nebol zistený.

  DAIWA Accudepth Plus 27LCBW

  Hodnotenie: 4.7

  DAIWA Accudepth Plus 27LCBW

  V snahe o prvenstvo v kategórii rybárskych navijakov ide DAIWA často nad rámec hlavných rivalov. Je pravda, že takéto opatrenia sa stávajú buď zbytočnými, alebo užitočnými, ale nie sú akceptované širokou (a na túto akceptáciu nepripravenou) verejnosťou. V prípade DAIWA Accudepth Plus 27LCBW je úloha takýchto „excesov“ nainštalovaná na počítadle multiplikátora vlasca – zábavná, ale pre rybára veľmi zbytočná vec, ktorá nedáva nič viac ako objemnosť.

  Odhliadnuc od drobností možno povedať, že tento navijak je veľmi spoľahlivý. Na lov v slanej vode sa samozrejme nehodí, ale na lov šťúk a zubáčov na širokej rieke sa hodí. Bohužiaľ, ďalšie „kryty“ pridali niekoľko tisíc Euro k nákladom Accudepth Plus 27LCBW, čo trochu odradilo aj skutočných obdivovateľov spoločnosti. Objektívne však navijak vynecháva väčšinu modelov, ktoré vypĺňajú trhový segment.

  Výhody

  • dostupnosť linkového merača;
  • značková kvalita;
  • vysoká spoľahlivosť konštrukcie;

  Nevýhody

  • mierne predražené.

  Najlepšie vrhacie cievky pre rybárov

  Abu Garcia Pro Max LP

  Hodnotenie: 4.9

  Abu Garcia Pro Max LP

  Buďme úprimní, Abu Garcia Pro Max LP nie je technologicky najvyspelejší alebo najúčinnejší navijak na nahadzovanie, ktorý sa v súčasnosti odporúča. Robí však oveľa viac, pretože poskytuje spotrebiteľom vyváženú hodnotu a kvalitné funkcie. Okrem vynikajúceho prispôsobenia je model vybavený hliníkovou cievkou a robustným grafitovým telom s prevodovým pomerom 7,1:1. K dispozícii je sedem antikorových valivých ložísk so slušnou životnosťou, ako aj jedno štandardné „valčekové“ ložisko.

  Hmotnosť prútu Abu Garcia Pro Max LP je len 207 gramov – nie je to najväčší prírastok k celkovej hmotnosti prútu a následne nízka miera únavy rybára z pravidelných hodov návnadou. Výsledkom je bezchybný model, ktorého cena je plne odôvodnená jeho chytľavosťou a všetkými výkonnostnými aspektmi.

  Výhody

  • priemerné náklady;
  • nízka hmotnosť (207 g);
  • Vysokokvalitné komponenty;

  Nevýhody

  • žiadne.

  Shimano Citica 201I

  Hodnotenie: 4.8

  Shimano Citica 201I

  Ďalším zástupcom spoločnosti Shimano v rebríčku je multiplikačný navijak Shimano Citica 201I, ktorý našiel široké uplatnenie pri rybolove. Pod ľahkým hliníkovým telom s efektným tvarom a strieborno-oranžovým sfarbením sa skrýva jednoduchý, ale veľmi kvalitný mechanizmus s prevodmi X-SHIP, brzdou Star Drag a skutočným systémom ovládania hodu. Trecia brzda má pracovnú silu 5,5 kg, čo je dobrý výsledok pre navijak určený na lov dravcov v malých vodách.

  Keďže model bol predstavený širokej verejnosti už v roku 2016, rybári mohli vykonať niekoľko skutočných „záťažových testov“, ktorých výsledky boli veľmi pozitívne. Hlavná časť chvály bola venovaná presnosti Shimano Citica 201I a jeho „energii“ bojovať do posledného, ako sa hovorí. Bohužiaľ, ale dovoliť si tento kotúč nemôže každý.

  Výhody

  • vynikajúci vzhľad;
  • trvanlivosť;
  • Trenie je navrhnuté pre 5,5 kg záťaže;

  Nevýhody

  • vysoká hodnota.

  Salmo E
 • te BAIT CAST 6
 • Hodnotenie: 4.7

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: