6 najlepších podložiek na jogu a fitnes

*Prehľad najlepších rohoží od redaktora. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom by ste mali požiadať o odborné poradenstvo.

Podložka na hodine jogy alebo fitnes vytvára izolovaný priestor pre tvorivosť a zároveň obmedzuje osobný priestor, čo je dôležité najmä v preplnenej telocvični. Príslušenstvo má niekoľko účelov: zabezpečiť telesnú hygienu, chrániť pred studenou podlahou, obmedziť pošmyknutie nôh a rúk, ako aj vytvoriť náladu, ktorá priamo ovplyvňuje účinnosť tréningu.

Odborníci z EXPERTOLOGY zoradili 6 najlepších podložiek na jogu a fitnes.

Ako si vybrať podložku na jogu

Výrobky na jogu a aerobik sa líšia materiálom, štruktúrou povrchu a veľkosťou. Pri výbere produktu je dôležité zohľadniť tieto parametre.

Materiál

To je prvá vec, na ktorú by ste sa mali pri kúpe pozrieť.

 1. Latex– profesionálny výber. Rohože z prírodného kaučuku sú šetrné k životnému prostrediu, vôbec sa nešmýkajú a vytvárajú bariéru medzi vaším telom a studenou podlahou. Nevýhody – pomerne rýchle opotrebovanie v porovnaní s výrobkami z umelých materiálov, ako aj vysoká hmotnosť.
 2. PVC– druhý najobľúbenejší materiál na výrobu rohoží, známy ako „pena“. Nízke opotrebovanie aj pri intenzívnom a pravidelnom cvičení, nízka hmotnosť, nízka cena – to sú hlavné výhody PVC. Na druhej strane, pena pri narušení absorbuje prach v bublinách, ktoré nie je ľahké vyčistiť. Pri opatrnej manipulácii a skladovaní sa problém vyskytuje len zriedkavo. Ak je podložka uložená v stočenej polohe, môže byť ťažké ju narovnať.
 3. Termoplastický elastomér (TPE)– Toto je najlepšia voľba pre uvoľnenú jogu. Rohože sa rozvaľujú a nemajú tendenciu sa opäť zrolovať, poskytujú optimálnu priľnavosť na akejkoľvek podlahovej krytine a sú príjemné na dotyk.
 4. BavlnaPoužíva sa aj ako rohožový materiál, ale v spodnej časti je pogumovaný, aby sa zabránilo pošmyknutiu. Mäkkosť a pohodlie sú hlavnými výhodami výrobku, ktorý je vhodný na jogu a detskú jogu.
 5. Korokmá vynikajúcu savosť – pot sa neusadzuje ako klzká vrstva pod telom, ale vsiakne do pórov prírodného alebo syntetického materiálu. Výrobok má minimálny koeficient tepelnej vodivosti – vhodný na cvičenie na studenej podlahe, ale je potiahnutý gumou, aby sa minimalizovalo kĺzanie po podložke.
 6. Jutaideálny z hľadiska udržateľnosti a použiteľnosti – vlákno sa nešmýka, má optimálnu mäkkosť a v jadre je prírodné. Jutová podložka je ideálna pre pokročilých cvičencov jogy.

Veľkosť a hmotnosť

 1. V joge existuje mnoho ásan v polohe na chrbte. Dĺžka podložky by nemala byť menšia ako výška osoby + 10-15 cm pre rezervu. Pre fitness má zmysel kúpiť si podložku s dĺžkou do 220 cm, aby ste mali voľnosť pohybu.
 2. Väčšina tkanín má štandardnú šírku 60 ± 2-3 cm. Hrúbka sa pohybuje od 3 do 10 mm (možno viac). Zohľadňujú sa tu skúsenosti študenta – začiatočníci často padajú a telo nie je pripravené na tvrdý povrch, odporúča sa zvoliť 4-6 mm, skúsení študenti a inštruktori môžu použiť 3 mm plátno.
 3. Hmotnosť rohože závisí od veľkosti a materiálu. Výber by sa mal uskutočniť podľa hmotnosti trenažéra. Optimálna hmotnosť: do 60 kg – 1,5 kg výrobku. Dôležité je tiež zvážiť intenzitu tréningu: ľahšie plátno pre jogu ako pre fitness.

Tuhosť

Pokiaľ ide o rozhodovanie o tuhosti, odborníci odporúčajú, aby ste si tuhosť nastavili podľa vlastných preferencií. Tendencia je ponechať ju mäkšiu na jogu a tuhšiu na fitness.

Tuhosť podložky je vyznačená na každom výrobku:

 1. Rohože HAB– Najtuhšie tkaniny;
 2. Tréningová podložkas – stredne tvrdá s optimálnym tlmením nárazov;
 3. Myseľ Telo– Ideálne z hľadiska tuhosti výrobku, všestranné.

Mnohé obchody so športovými potrebami uľahčili výber: oddelenia fitnes a jogových zariadení sú už vybavené vhodnými kobercovými materiálmi.

Teraz sa pozrieme na najlepšie podložky na cvičenie z pohľadu skúsených trénerov a športových nadšencov.

Najlepšie rohože na jogu a fitness

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších podložiek na jogu a fitness1OFT N
čierna 1800x610x8 mm
1 190€
2Bodhi Rishikesh 602 892€
3Ojas Shakti Pro3 440€
4Starfit FM-2011 660€
5FitTools Banana
 • ja
 • 1 190€
  6Starfit FM-3011 350€

  OFT N
  čierna 1800x610x8 mm

  Hodnotenie: 4.9

  OFT N</div><p> čierna 1800x610x8 mm“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/40916666195791-266-.jpg“ height=“365″ title=“OFT N<br /> čierna 1800x610x8 mm</p><p>Najobľúbenejšia bola univerzálna podložka OFT N na stredne náročnú jogu a náročný aerobik<br /> K dispozícii v čiernej farbe, ale na sklade sú aj iné farby. zo syntetickej butadiénnitrilovej gumy so štruktúrou podobnou prírodnej živici – stredne kompaktná, poskytuje dobrú priľnavosť k podlahe. Jeho rozmery 1800 × 610 sú vhodné pre výšky do 180 cm, zatiaľ čo hrúbka 8 mm znamená, že ho možno použiť na akomkoľvek druhu podlahy vrátane trávy a piesčitých vonkajších povrchov. Na skladovanie výrobca vytvoril 2 praktické otvory s plastovými ráfikmi – pri zavesení rohože na stenu sa guma nerozťahuje, neprekáža.</p><p>čierna farba nie je nerozumná: takmer sa na nej neusadzujú nečistoty a je úsporná, aby si dlho udržala svoj vzhľad. Ľahko sa čistí, stačí ho utrieť vlhkou handričkou alebo špongiou so saponátom.</p><p>Priemerná cena – 1200 Euro.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Materiál je vyrobený z odolnej syntetickej gumy;</li><li>Univerzálna tuhosť;</li><li>Neutrálny dizajn;</li><li>Jednoduchá starostlivosť;</li><li>Dá sa používať v telocvični, doma aj vonku;</li><li>K dispozícii vo veľkostiach do výšky 170 cm;</li><li>Závesné vešiaky na skladovanie v rozloženom stave;</li><li>Rozumná cena.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nie je definované.</li></ul><h3>Bodhi Rishikesh 60</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Bodhi Rishikesh 60

  Striebro získava podložka Bodhi Rishikesh 60 PVC heavy-duty. Je odolný voči opotrebovaniu, vhodný na fyzickú aktivitu akejkoľvek intenzity. Pevná a pružná tkanina pre ľahšie deti aj bežcov s nadváhou – mimoriadne pohodlná a odpružená pre každého.

  60 cm široká rohož je k dispozícii v rôznych dĺžkach od 175 cm do 220 cm. K dispozícii v klasickej sivej a čiernej, upokojujúcej svetlozelenej, tyrkysovej a fialovej, žiarivej bordovej a oranžovej. Výrobok je vhodný na jogu, pilates a aerobik v interiéri a je ideálny na cvičenie vonku – má hrúbku 10 milimetrov. Vysoká úroveň hygieny tohto športového vybavenia znamená, že na hladkom PVC povrchu neostávajú žiadne nečistoty a v prípade potreby ho možno utrieť vlhkou handričkou alebo dokonca umyť v práčke!

  Bodhi Rishikesh 60 má rôzne povrchy: vrchná časť je štruktúrovaná, aby zabránila skĺznutiu rúk a nôh pri cvičení, zatiaľ čo spodná časť je úplne hladká s lepivou vrstvou na priľnutie k podlahe. PVC vekom mäkne, ale plátno sa vďaka kaprónovej výstuži nerozťahuje.

  Nevýhoda tejto rohože je typická pre všetky takéto výrobky z PVC: pri spotených dlaniach a nohách je rohož stále klzká, pretože vlhkosť sa neabsorbuje. Priemerná cena modelu Bodhi Rishikesh 60 je 2600 Euro, čo je odôvodnené jeho trvanlivosťou.

  Výhody

  • Rôzne farby;
  • Vhodné najmä do posilňovne;
  • Na akýkoľvek typ tréningu;
  • Vysoká odolnosť proti oderu pri akomkoľvek zaťažení;
  • K dispozícii sú rôzne dĺžky;
  • Jednoduchá starostlivosť, možno prať v práčke.

  Nevýhody

  • Mokré dlane sa kĺžu po povrchu.

  Ojas Shakti Pro

  Hodnotenie: 4.7

  Ojas Shakti Pro

  Podložka Ojas Shakti Pro má veľmi jemný a drsný povrch, takže je ideálna pre dievčatá s tenšou pokožkou, bábätká a tých, ktorí jednoducho milujú jemné textúry. Termoplastický elastomér šetrný k životnému prostrediu odoláva nárazom, pevne drží na klzkej podlahe a časom sa nemení.

  Tkanina s hrúbkou 0,6 cm dobre chráni pred studenou podlahou a tvrdými pádmi – najmä pre začiatočníkov. S rozmermi 183 x 60 cm na dĺžku a šírku váži len 1,2 kg, čo je o niečo menej ako porovnateľné výrobky rovnakej veľkosti.

  Podložka má na oboch stranách rôzne textúry: jedna je hladká a svetlá, druhá je svetlá a drsná. Obe majú skvelú priľnavosť k podlahe a vždy si môžete vybrať povrch, ktorý chcete cítiť pri dotyku.

  Ojas Shakti Pro je vhodný na fitness alebo jogu v telocvični. Jeho priemerná cena je 3400 Euro.

  Výhody

  • 2 typy povrchu podľa vašej nálady;
  • Na univerzálne použitie;
  • Znížená hmotnosť až do 1,2 kg;
  • Univerzálne rozmery 183 x 60 cm;
  • Niekoľko jasných farieb;
  • Dobrá tepelná izolácia.

  Nevýhody

  • Predražené;
  • Problém so skladaním a rozkladaním podložky zo zrolovaného stavu.

  Starfit FM-201

  Hodnotenie: 4.6

  Starfit FM-201

  Jemná farebná termoplastická elastomérová podložka Starfit FM-201 sa od svojich predchodcov líši skrátenou dĺžkou len 173 cm, takže je vhodná pre nižších športovcov s výškou do 160 cm. Neexistujú žiadne hmotnostné obmedzenia – pre dieťa alebo osobu s obéznou konštitúciou je Starfit FM-201 rovnako pohodlný. Textúra na oboch stranách je rovnaká, ale farby sú odlišné – podložku môžete otočiť hore nohami, ako sa vám páči. Obsahuje textilné popruhy na zaistenie skrútenej polohy.

  Podľa recenzií profesionáli nepoužívajú podložku – nemá dokonalú priľnavosť a nohy a ruky sa pri mnohých cvičeniach skĺznu. Ďalší hriech elektrifikácie, prach a vlasy sa zhromažďujú na povrchu. Podložku môžete čistiť vodou alebo vlhkou handričkou.

  Priemerná cena – 1200 Euro.

  Výhody

  • Mäkké povrchy v dvoch farbách na rôznych stranách;
  • Kravaty v súprave;
  • Protišmykový povrch je protišmykový pre mužov aj ženy;
  • Optimálna cena.

  Nevýhody

  • Rohož je elektrizujúca a zbiera prach.

  FitTools Banana
 • ja
 • Hodnotenie: 4.5

  FitTools Banana<li></div><p>me“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/56116666195791-866-.jpg“ height=“403″ title=“FitTools Banana</p><li>ja“><p>Na piatom mieste v rebríčku je klasická PVC podložka FitTools Banana</p><li>ja, žltá na jednej strane a banánová na druhej, ale obe majú rovnakú štruktúru, tradičný polyvinylchlorid. Pena je pomerne odolná: keď cvičíte aerobik v trenažéri, zanechá na povrchu nejaké stopy, ale rýchlo získa späť svoj tvar, takže ju stačí utrieť špongiou alebo umyť pod vodovodným kohútikom s mydlom a vodou. PVC je hrubšie, takže náradie FitTools je stredne pohodlné na cvičenie, vrátane stojok a držadiel.<p>Veľkosť podložky – 190 x 61 cm – umožňuje jej používanie ľuďom s výškou do 180 cm.</p><p>PVC, z ktorého je FitTools Banana vyrobený</p><li>Je to hustá rohož, ktorá sa ťažko rozprestiera – na rolke si pamätá svoj tvar a potrebuje čas, aby sa usadila na podlahe. Spodná strana by mala byť zrolovaná dovnútra, aby sa okraje počas cvičenia nezdvíhali.<p>Priemerná cena – 900 Euro.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Dostupná cena;</li><li>Veľké veľkosti;</li><li>Nízka hmotnosť;</li><li>Optimálne držanie na rukách, nohách a podlahe;</li><li>Dvojité sfarbenie;</li><li>Optimálna pružnosť s obnovou tvaru po značnom namáhaní.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Po rozvinutí rolky sa ťažko nasadzuje;</li><li>Spotené ruky sú klzké.</li></ul><h3>Starfit FM-301</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Starfit FM-301

  Na konci rebríčka je rohož Starfit FM-301 z elastického syntetického kaučuku N
  , Najlacnejší materiál v porovnaní s vyššie uvedenými modelmi. Rozpočtová možnosť pre amatérov: vhodné na strečing, pilates doma, neodporúčame vystavovať výrobok intenzívnej záťaži – roztiahne sa, nemá vnútri žiadnu výstuž. Nedosahuje nehybnosť v statických jogových pozíciách – pozoruje sa kĺzanie nôh a rúk po penovom povrchu. Na podložke necvičte s teniskami – poškodzujú jej povrch a pri ostrých krokoch a skokoch je možné látku poškodiť.

  Starfit FM-301 má najnižšiu cenu v hodnotení – okolo 700 Euro.

  Výhody

  • Jasné farby;
  • veľkosť 183x58cm;
  • Väčšia hrúbka 10 mm, vyššia tepelná izolácia;
  • Príjemná štruktúra povrchu;
  • Nízka cena.

  Nevýhody

  • nízka latencia;
  • Elektrizuje a priťahuje prach, vlasy;
  • Nestabilné voči intenzívnemu dynamickému zaťaženiu.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: