Hodnotenie najlepších voblerov na lov pleskáčov

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako návod na nákup. Pred nákupom si vyžaduje odborné poradenstvo.

Hodnotenie najlepších voblerov na pleskáče

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlepšie voblery na lov strieborných pleskáčov1Zip Baits RIGGE 561 070€
2Rapala Husky Jerk567€
3Nils Master Haka890€
4Salmo Thril362€
5RAPALA Tail Dancer DeepD11-PEL714€
6Lucky Craft Flat CB MR986€

Zip Baits RIGGE 56

Hodnotenie 4.9

Zip Baits RIGGE 56

Legendárna séria Zip Baits RIGGE 56 je spojením veľmi úspešných vlastností a fenomenálnych úlovkov, pred ktorými ostatné modely vyzerajú len ako dobré voblery. Typický drobný rybárik s miernym chrbtovým výbežkom má dĺžku 5,6 centimetra a, čo je najpozoruhodnejšie, symetrickú hmotnosť 2,8 gramu. Vďaka práci na horizontoch s hĺbkou od 0,5 do 1 metra je schopný loviť nielen plotice, ale aj obrovské množstvo iných dravcov: jalce, kene, ostrieže, pstruhy dúhové atď..

Ako uviedli spotrebitelia, Zip Baits RIGGE 56 je univerzálny, pokiaľ ide o podmienky rybolovu, cítiť sa voľne v prúde aj v pokojnej vode. Nanešťastie pre začiatočníkov a rybárov s nízkym rozpočtom má legendárny vobler úctyhodnú cenu, takže ho používajú najmä profesionáli.

Výhody

 • najširší výber farieb pre každú vodnú plochu a preferencie;
 • Vysoká účinnosť pri love rôznych druhov rýb (od boleňa po pstruha);
 • horizont pracovnej hĺbky (od 0,5 do 1 metra)
 • rovnako užitočné pre prúdiacu aj stojatú vodu.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Rapala Husky Jerk

Hodnotenie 4.8

Rapala Husky Jerk

Ďalšia línia v rebríčku patrí sérii štandardných minnow od lotyšskej spoločnosti Rapala. Husky Jerk je rad podväzcov, ktoré udržiavajú strednú polohu vo vodnom stĺpci (v hĺbke 1,2-2,4 metra) bez ohľadu na typ zapojenia. Hlavným znakom týchto voblerov je poloha prednej lopatky, ktorá je pod hlavou ryby a vytvára dodatočný čelný odpor prúdu. Veľmi dobre sa strácajú v húfoch mreny, kde predstavujú najväčšie nebezpečenstvo pre dravce.

Pokiaľ ide o používanie Rapala Husky Jerk, medzi spotrebiteľmi rezonuje názor. Profesionálni rybári sú spokojní s technickými aspektmi, ako aj správaním voblera vo vode. Pre začiatočníkov bolo ťažké ho zvládnuť, čo naznačuje, že je nabrúsený pre šikovných používateľov.

Výhody

 • optimálna hĺbka rybolovu (od 1,2 do 2,4 m)
 • Široká ponuka modelov v sortimente;
 • Množstvo farebných schém pre rôzne podmienky rybolovu.

Nevýhody

 • ťažké naučiť sa pre začiatočníkov.

Nils Master Haka

Hodnotenie 4.7

Nils Master Haka

Séria ultraľahkých voblerov s rýchlym potápaním získala miesto v rebríčku možností lovu obrovského množstva rôznorodých dravcov. V závislosti od modernizácie a oblasti rybolovu sa môžu používať na lov ostriežov, šťúk, lososov, šťúk a boleňov. 5-centimetrový model je schopný ponoriť sa do hĺbky 2,5 metra, kde pracuje stabilne bez ohľadu na typ zapojenia. Druhý (a posledný) model s dĺžkou 7 cm má pracovný horizont v rozsahu 5 metrov – ideálny na lov plotice.

Spotrebitelia sú celkovo spokojní s výkonom zariadenia Nils Master Haka. Táto malá ryba láka dravce nielen zaujímavou hrou, ale aj zmenou polohy v hĺbke, spojenou s akustickým vlnením z rozstreku vodného stĺpca. Trojitý efekt má trojitý vplyv na mieru úlovkov a spotrebitelia použili toto tvrdenie ako príklad.

Výhody

 • Vhodné pre širokú škálu dravcov (od šťúk a ostriežov až po lososy a boleňov);
 • Množstvo farieb, ktoré vyhovujú všetkým podmienkam;
 • stabilná prevádzka v hlbších vodách od 0 do 5 metrov.

Nevýhody

 • nenašiel.

Salmo Thril

Hodnotenie 4.7

Salmo Thril

Slávna séria voblerov od jedného z najsilnejších výrobcov v rybárskom segmente, ktorá sa začala vyrábať v roku 2007. Prvý výskyt Salmo Thrill na pultoch obchodov vyvolal u rybárov vážnu skepsu, ktorú vyvolali vizuálne a štrukturálne vlastnosti rýb. Po prvé, chýbala im pestrosť farieb: tri základné kombinácie, ktorým dominuje strieborná, nemožno označiť za skvelý výber. Po druhé, zmätený charakteristikou hmotnosti všetkých modelov v rade. Model TH7S s priemerom 7 cm vážil 12 gramov a model TH9 s priemerom 9 cm vážil 22 gramov.

Našťastie pre túto sériu sa medzi rybármi našlo dosť odvážlivcov, ktorí sa odvážili otestovať návnadu v najťažších podmienkach rybolovu. A nie je to omyl: wobbler od prvej sezóny preukázal fenomenálnu chytľavosť a predchádzajúcich konkurentov strčil pod kapotu. Aj dnes má však spoločnosť Thrill v honbe za vodným krémom len veľmi málo skutočných konkurentov.

Výhody

 • vysoká miera obľúbenosti medzi spotrebiteľmi
 • optimálny rozsah hĺbenia na lov rybiek (od 0,5 do 5 metrov);
 • Dobré letové vlastnosti;
 • Presné detaily rýb.

Nedostatky

 • nedostatok farebných variantov.

RAPALA Tail Dancer DeepD11-PEL

Hodnotenie 4.6

RAPALA Tail Dancer Deep<td></div><p>D11-PEL“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/9516666197531-42re.jpg“ height=“480″ title=“RAPALA Tail Dancer Deep</p><td>D11-PEL“><p>Chytľavý minnow wobler, ktorý sa do rebríčka dostal vďaka svojej vysokej výkonnosti a dopytu medzi domácimi rybármi. Zamerané na lov trofejných dravcov z veľkých hĺbok, o čom svedčí 11-centimetrové telo a hĺbkové charakteristiky (4,5 až 9 metrov). má výraznú hru a zvýšený vibroakustický účinok vďaka predĺženej zahnutej lopatke, ktorá umožňuje zdvihnúť zo dna aj pomalého a lenivého dravca (veľmi dôležité pri love plotice).</p><p>Medzi ďalšie výhody RAPALA Tail Dancer Deep patrí</p><td>D11-PEL tiež poskytuje spotrebiteľom širokú škálu farieb pre rôzne podmienky rybolovu. Vyváženie je tiež pozitívne, takže 22-gramový vobler sa dokonale hodí na nahadzovanie na dlhé vzdialenosti.<h4>Výhody</h4><ul><li>široký rozsah hĺbok;</li><li>relatívne nízke náklady;</li><li>dobré vyváženie a optimálna hmotnosť na nahadzovanie do veľkých vzdialeností (22 gramov)</li><li>schopnosť lákať.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nenájdené.</li></ul><h3>Lucky Craft Flat CB MR</h3><p>Hodnotenie 4.5</p><div style=Lucky Craft Flat CB MR

Tento vobler vychádza z dlhoročného výskumu v oblasti lovu na kľuku s cieľom maximalizovať výkon. Ich hlavnou črtou je sploštená geometria telesa, ktorá optimalizuje oscilačné procesy počas jazdy. Kombináciou týchto konštrukčných nuáns je Lucky Craft Flat CB MR dokonale vhodný na lov vysoko selektívnych plotičiek. 6-centimetrová ryba dokáže pôsobiť na horizonte v hĺbke až 1,2 metra, čím láka dravca na expresívnu hru. Vyváženosť voblera zase dodáva všetkým pohybom realistickosť, ale zároveň trochu bráni ďalekému nahadzovaniu.

Na rozdiel od cenových podmienok je Lucky Craft Flat CB MR veľmi obľúbený medzi začiatočníkmi a amatérmi, skôr ako medzi profesionálnymi rybármi (na rozdiel od ich hlbokomorských „bratov“). Ide o vynikajúci vobler na spinning, ktorý vykazuje konzistentný výkon na všetkých vodách.

Výhody

 • vyrobiteľnosť a všestrannosť;
 • realistická imitácia pohybu malých rýb
 • Veľký záujem zo strany amatérov a začínajúcich rybárov.

Nedostatky

 • letové vlastnosti sú ešte veľmi žiaduce.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: