15 najlepších minitraktorov

Malú plochu možno obrábať kultivátorom alebo kultivátorom, ale skutočný poľnohospodár môže pracovať len s traktorom. Vďaka štvorkolesovému podvozku je mimoriadne stabilný a výkonný motor umožňuje hlbokú orbu, rýchle brázdenie a ďalšie procesy. K poľnohospodárskemu stroju možno pripojiť rôzne prídavné zariadenia. Je ľahké prepravovať suroviny, krmivo alebo náradie a odvážať zozbieranú úrodu. Zvážte rebríček najlepších minitraktorov na základe recenzií majiteľov a vlastností tohto typu dopravy. To vám pomôže pochopiť silné a slabé stránky obľúbených produktov ešte pred ich kúpou, aby ste si mohli vybrať optimálny produkt pre svoje požiadavky.

Hodnotenie najlepších traktorov na trávu

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie minitraktory1Chery Zoom
 • RD-244C s kabínou
 • 740 000€
  2Foton TE-244 (generácia I)539 900€
  3MasterYard M244 4WD (bez kabíny)469 000€
  4Uralec 220B rýpadlo485 100€
  5Shifeng SF-244C347 000€
  6Kubota GL 320D780 000€
  7Dongfeng DF-244559 000€
  8Xingtai | Xintai XT-160 + segmentová kosačka 9G-1.4213 900€
  9BIELOSlovensko MTZ-132185 000€
  10SKOUT T-15 (generácia II)149 900€
  11Stíhačka T-15124 000€
  Najlepšie záhradné traktory1MasterYard CR1838279 990€
  2Husqvarna R 112C5 (2014)228 990€
  3STIGA Estate 5102 H269 990€
  4MTD Smart RF 125150 990€

  Najlepšie minitraktory

  Traktory s pohonom zadných alebo všetkých kolies a schopnosťou jazdy v teréne. Sú určené na jazdu po poľných cestách, zoraných poliach a vysokých nerovnostiach. Motor je vpredu a väčšina náradia je pripojená vzadu. Zatáčanie je možné zmenou polohy predných kolies.

  Chery Zoom
 • na RD-244C s kabínou
 • Hodnotenie: 4.9

  Chery Zoom<li></div><p>na RD-244C s kabínou“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/8951666194041-7215.jpg“ height=“470″ title=“Chery Zoom</p><li>na RD-244C s kabínou“><p>Prvé miesto v rebríčku obsadil minitraktor od spoločnosti Chery. Vozidlo má trojvalcový motor s výkonom 24 k.. Táto hodnota sa dosahuje už pri otáčkach motora 2400 ot/min, čo svedčí o dobrej trakcii. Prevodovka prenáša krútiaci moment na všetky štyri kolesá prostredníctvom uzávierky diferenciálu. K dispozícii je celkovo 16 rýchlostných stupňov, pričom dopredu môžete ísť rýchlosťou 1-32 km/h a dozadu rýchlosťou 1-12 km/h. Stroj je určený pre pracovnú plochu do 15 ha. Vďaka zvýšenému výkonu vznetového motora je spotreba paliva nižšia ako 244 g/kWh, čo sa väčšine majiteľov v recenziách páči.</p><p>Minitraktor sme umiestnili na prvé miesto v rebríčku kvôli ľahkému štartovaniu motora v mrazivých teplotách. Vývojári tu použili systém, ktorý funguje vo väčšine značkových vozidiel SUV, ako je napríklad Range Rover. žeraviace sviečky v spaľovacej komore na ohrev vzduchu. Pri štartovaní motora v chladnom počasí okamžite zapáli palivovú zmes. To uľahčuje rýchle odstraňovanie snehu alebo premiestňovanie tovaru bez toho, aby ste sa museli zaoberať pohonnou jednotkou.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Pohodlné riadenie vďaka posilňovaču riadenia;</li><li>šírka rozchodu sa dá nastaviť;</li><li>Uzávierka diferenciálu pre režim 4×4;</li><li>vysoký výkon 24l..</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>silne zoranú pôdu vzhľadom na svoju hmotnosť 1200-2000 kg;</li><li>vysoká cena;</li><li>Výfukový dym často fúka na vodiča.</li></ul><h3>Foton TE-244 (generácia I)</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Foton TE-244 (generácia I)

  Druhé miesto v hodnotení patrí minitraktoru s Slovensko-čínskou montážou. Stroj poháňa trojvalcový štvortaktný dieselový motor s výkonom 24 k.. Objem motora 1532 cm³. Mazanie motora zabezpečuje olejové čerpadlo. Vodné chladenie na dlhé hodiny prevádzky. Pohonné ústrojenstvo má 4 rýchlosti vpred a 4 vzad, s prevodovkami overdrive a downshift. palivová nádrž má objem 18 litrov. Vedľa mechanickej spojky sa nachádza zásuvka. K minitraktoru je k dispozícii mnoho prídavných zariadení vrátane: motyčky na zemiaky, kosačky, hrabačky, sadzačky zemiakov, kypriča, rýľovača a brán. Majitelia sú vo svojej spätnej väzbe spokojní s tým, že zadný záves má zadné svetlo, ktoré uľahčuje videnie spojovacích prvkov prídavného zariadenia alebo presné priblíženie sa k prekážke pri cúvaní.

  Minitraktor sme zaradili do hodnotenia kvôli jeho vysokej priechodnosti terénom. „Foton“ dokáže prekonať obrubníky a výmole vďaka svetlej výške 320 mm. 16″ vysoké kolesá vpredu a 24″ vzadu na ľahké prekonávanie nerovností. Pohon všetkých kolies 4WD s planétovou uzávierkou na zadnej náprave vám pomôže prekonať všetky druhy výtlkov. Ak sa váš pozemok nachádza v náročnom teréne, tento minitraktor je určite pre vás.

  Výhody

  • veľký výber príslušenstva;
  • Vysoké klince na pneumatikách;
  • Praktické madlá na zadných blatníkoch vám pomôžu pri nastupovaní do kabíny;
  • veľké spätné zrkadlá;
  • pohodlné sedadlo s opierkami na ruky.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • žiadny tachometer na prístrojovej doske;
  • žiadny kompresor;
  • polomer otáčania 3.15 .

  MasterYard M244 4WD (bez kabíny)

  Hodnotenie: 4.7

  MasterYard M244 4WD (bez kabíny)

  Tretie miesto v rebríčku pre čínsky model od spoločnosti MasterYard. M244 bez kabíny je k dispozícii v odľahčenej verzii. Tento minitraktor je o niečo menší ako vyššie opísaná konkurencia a váži 1 tonu. Kolesá s priemerom 12″ vpredu. Kratšia karoséria a rázvor kolies umožňujú polomer otáčania 2.6 . Napriek tomu si stroj zachoval trakčné vlastnosti na úrovni lídrov v rebríčku – motor 1.5 litrový výkon 24 litrov.. Vývodový hriadeľ poskytuje dve rýchlosti vpred. Posilňovač riadenia uľahčuje riadenie na mäkkom povrchu. Pohon všetkých kolies a dodatočný výkon uľahčujú výjazd z rokliny alebo jazdu do kopca bez toho, aby ste museli zrýchľovať. Majitelia v recenziách uvádzajú, že plná nádrž s objemom 25 litrov stačí na niekoľkodňovú prácu v teréne bez toho, aby ste museli myslieť na palivo.

  Našim odborníkom sa na minitraktore okrem iného páčila prítomnosť stĺpov pre baldachýn. Za blatníkmi sa nachádzajú profilové rúrky na upevnenie malej strechy v štyroch bodoch. Vďaka tomu je možné minitraktor bez kabíny vybaviť slnečnou clonou a zabezpečiť dlhý pracovný čas v horúcom dni alebo za zlého počasia.

  Výhody

  • je tu nastaviteľné sedadlo vodiča;
  • Elektrický štartér na pohodlné štartovanie;
  • indikátor paliva a nabíjania batérie;
  • Hydraulický výložník na podopretie prídavného zariadenia;
  • polomer otáčania 2.6 .

  Nedostatky

  • iba 4 rýchlosti dopredu a 1 dozadu;
  • Maximálna rýchlosť 22 km/h;
  • vysoké náklady.

  Uralec 220B rýpadlo

  Hodnotenie: 4.6

  Uralec 220B rýpadlo

  Hodnotenie najlepšieho minitraktora „Uralets 220B“ pokračuje. Poháňa ho 22-litrový dieselový motor.. Štvortaktný motor dosahuje až 2300 otáčok za minútu. Dva valce s celkovým zdvihovým objemom 1 149 cm³ šetria palivo. Spúšťa sa elektrickým štartérom. Malý objem nádrže 16 litrov. Na prístrojovej doske sa nachádza ukazovateľ teploty nemrznúcej kvapaliny, tlakomer oleja a voltmeter. Model je vybavený dvoma hydraulickými rozdeľovačmi, ktoré rozširujú rozsah prídavných zariadení. Zákazníci si vo svojej spätnej väzbe pochvaľujú tento stroj za jeho dobrý stretávací lúč, ktorý pomáha pri orbe alebo sejbe aj v tme. Je to skvelá voľba, ak máte veľkú plochu pôdy a potrebujete začať siať pred úsvitom.

  Naši odborníci venovali pozornosť minitraktoru a zaradili ho do hodnotenia kvôli možnosti pripojenia rýpadla. Hydraulický stojan s lyžicou a dvoma výložníkmi je pripojený k zadnej časti. Hadice sú pripojené k olejovému systému minitraktora, čo umožňuje obsluhe ovládať hydraulickú ruku a kopať výkopy alebo základové jamy. Takáto jednotka bude užitočná nielen v poľnohospodárstve, ale aj v nízkopodlažnej výstavbe.

  Výhody

  • Vynikajúce tlmené svetlo na prácu v tme;
  • utesnená kotúčová brzda;
  • Dva smerové regulačné ventily (štandardné a voliteľné);
  • druhý pár hydrauliky;
  • úsporná spotreba paliva.

  Nevýhody

  • žiadne zábradlie pre ľahký prístup do kabíny;
  • Sedadlo nemá podrúčky;
  • Žiadny planetárny mechanizmus;
  • Len jedna rýchlosť na vývodovom hriadeli;
  • vysoké náklady.

  Shifeng SF-244C

  Hodnotenie: 4.5

  Shifeng SF-244C

  SF-244C od spoločnosti Shifend sa dostal do prvej päťky. Ide o jeden z najväčších minitraktorov v Top 15. Jeho rozmery sú 1580x1990x2250mm. Hmotnosť vozidla 1.7 . Zariadenie sa pohybuje na 16″ a 24″ kolesách a má svetlú výšku 320 mm. Systém kvapalinového chladenia zabezpečuje dlhú prevádzku. Výkon motora pri maximálnom výkone 24 litrov.. Pohon všetkých kolies pre dobrú priechodnosť terénom na akomkoľvek povrchu. Na pripevnenie prídavných zariadení je k dispozícii trojbodový závesný systém. Prevodovka obsahuje 8 rýchlostí vpred a 2 vzad. Recenzie minitraktora naznačujú, že široké zadné blatníky prispievajú k čistote tela. Stroj sa nezašpiní ani pri jazde na mokrom povrchu.

  Tento model sme zaradili do hodnotenia kvôli priestrannej a teplej kabíne. Je zasklená zo všetkých strán, ale v horúcom počasí sa všetky okná otvárajú. Na ťahanom náradí je samostatné kontrolné okienko, ktoré umožňuje vidieť, ako pohon funguje. Tento minitraktor je ideálny na pohodlnú prácu v zime, ak musíte dlhodobo odstraňovať sneh alebo prepravovať materiál.

  Výhody

  • Pomocné svetlo na kontrolkách;
  • Veľké spätné zrkadlá;
  • Vhodne našliapnuté;
  • dobrý výhľad z kabíny;
  • Žiadne výfukové plyny do tváre.

  Nevýhody

  • potrebuje viac miesta na uskladnenie vzhľadom na rozmery 1580x1990x2250 mm;
  • Žiadny tachometer;
  • vysoké náklady.

  Kubota GL 320D

  Hodnotenie: 4.4

  Kubota GL 320D

  Šiesty v poradí je japonský model GL 320D od spoločnosti Kubota. Robustný poľnohospodársky stroj s výkonnou pohonnou jednotkou. Prevodovka má 16 rýchlostí vpred a 16 vzad. Traktor je vybavený pohonom všetkých kolies alebo pohonom predných kolies, ktorý šetrí palivo pri jazde po rovine. Hydraulické riadenie uľahčuje manévrovanie na mäkkom povrchu. Všetci majitelia chvália minitraktor v recenziách pre vyššiu úroveň pohodlia. Je klimatizovaný a má uzavretú kabínu, takže sa s ním dá pracovať v horúcom počasí po celý deň. Má tiež rádio a zabudované reproduktory, ktoré poľnohospodárovi skrášlia pracovný život bez ďalších nákladov. Vyhrievanie vám pomôže udržať teplo aj v tých najväčších mrazoch. Motor sa dá naštartovať kľúčom alebo ručne.

  Minitraktor sme zaradili do hodnotenia kvôli jeho vysokému výkonu, ktorý má len málo konkurentov. Výkon motora je 32 litrov.., Vďaka tomu dokáže orať hlbšie a s vyššou rýchlosťou. Japonský výrobca vybavil vývodový hriadeľ aj štyrmi prevádzkovými režimami s 540, 830, 1300 a 1400 otáčkami za minútu. Tým sa výrazne rozširuje rozsah použitia prídavného zariadenia.

  Výhody

  • montáž v Japonsku;
  • Možný je pohon všetkých alebo predných kolies;
  • teplá chata na zimnú prácu;
  • má klimatizáciu;
  • dobrý posilňovač riadenia.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • Drahé náhradné diely a príslušenstvo.

  Dongfeng DF-244

  Hodnotenie: 4.3

  Dongfeng DF-244

  Siedmu pozíciu obsadil model DF-244 od spoločnosti Dongfend. Traktor má výkon 24 litrov.. a jazdí na pohon všetkých kolies. Suchá hmotnosť je 1.3 . Prístup do motorového priestoru je jednoduchý po zdvihnutí krytu, ktorý držia na mieste dva tlmiče nárazov. Centrálna vrtuľa má tri polohy. Zdvíhacie ramená pre prídavné zariadenia sú vyrobené z jedného oceľového plechu. Majitelia zdieľajú názory na užitočnosť predných závaží, vďaka ktorým sa traktor pri náhlom rozjazde alebo práci s pluhom neotáča hore nohami.

  Podľa názoru našich odborníkov si výrobok zaslúžil zaradenie do hodnotenia pre svoj atraktívny vzhľad. Traktor má zjednodušenú kapotu so zvislými, samostatnými svetlometmi (väčšina konkurentov má horizontálne, spojené). Zadné kolesá sú takmer úplne zakryté širokými blatníkmi. Zväčšené sedadlo vodiča, rozšírené a výškovo nastaviteľné sedadlo. Vo svete traktorov vyzerá tento model skôr ako roadster než ako poľnohospodársky stroj. Ak občas potrebujete prepraviť úrodu alebo materiál do mesta, tento minitraktor vám dodá viac istoty.

  Výhody

  • rukoväte na oblúkoch;
  • otočný svetlomet vzadu;
  • zrkadlá;
  • štýlový vzhľad tela;
  • závažia vpredu.

  Nevýhody

  • nevhodne umiestnená páka radiacej páky;
  • Žiadne blatníky na predných kolesách;
  • vysoké náklady.

  Segmentová kosačka Xingtai XT-160 + 9G-1.4

  Hodnotenie: 4.2

  Xingtai | Xintai XT-160 + 9G-1.4 segmentová kosačka

  Na ôsmom mieste v rebríčku sa umiestnil model Xinthei XT-160. Možno ho zakúpiť v kombinácii so segmentovou kosačkou na jednoduchšie čistenie pôdy. Stroje sú vyrobené v Číne, ale majú továrenskú kvalitu. Stroj má elektrický štartér, ktorý uľahčuje štartovanie motora. Pohonná jednotka DLH1105 má jeden valec s objemom 18 litrov.. Z hľadiska rozmerov je tento model užší ako jeho vyššie opísaní predchodcovia – jeho šírka je 1180 mm (oproti 1600 mm u konkurencie). Pohybuje sa na podvozku 12 a 20 palcov. Nemá pohon všetkých kolies, ale váži 790 kg, takže sa príliš nezabára do sypkej pôdy. Maximálna rýchlosť až 25.3 km/h. Palivová nádrž má objem 17 litrov. Bubnové suché brzdy na rýchle zastavenie.

  Tento model sme zaradili do nášho hodnotenia z dôvodu najlepšieho pomeru ceny a kvality. Mini traktor stojí menej ako 250 000 Euro, ale má dostatočný výkon 18 litrov.. Svetlá výška 280 mm umožňuje stroju prekonávať vysoké balvany a jamy. Ergonomické sedadlo vodiča na dlhú dobu. Systém kvapalinového chladenia uľahčuje dlhodobú prácu.

  Výhody

  • za prijateľnejšiu cenu;
  • Hodinomer a ukazovateľ teploty oleja;
  • Vodou chladený systém núteného chladenia;
  • Spotreba nafty 252 g/kWh.

  Nevýhody

  • Len pohon zadných kolies;
  • Volantom sa bez posilňovača riadenia ťažko otáča;
  • len jedna rýchlosť PTO.

  BIELOSlovensko MTZ-132

  Hodnotenie: 4.1

  BIELOSlovensko MTZ-132

  Top model od známeho bieloruského výrobcu MTZ pokračuje v zozname. Dizajn minitraktora je veľmi hranatý, ale ide o vozidlo s pohonom všetkých štyroch kolies, ktoré je plne vhodné na ťažkú prácu. Za kapotou sa nachádza štvortaktný motor s objemom 13 litrov a krútiacim momentom.. Prevodovka obsahuje 4 rýchlosti dopredu a 3 dozadu. Sedadlo vodiča je výškovo nastaviteľné. Elektrický štartér na štartovanie motora. Majitelia si pochvaľujú veľké, sklápateľné svetlomety pre dokonalú viditeľnosť v tme. Malé rozmery telesa 2500x1000x2000 mm zjednodušujú skladovanie. Váži len 532 kg.

  Naši odborníci zaradili minitraktor do rebríčka najlepších vďaka spoľahlivému motoru Honda GX390. Hoci sa samotné vozidlo montuje v Bielorusku, pohonná jednotka sa dodáva priamo z Japonska. Vozidlo má tiež menší polomer otáčania ako jeho konkurenti, a to 2.5 . To sa dosiahne priblížením predných kolies k stredu karosérie. Stroj stojí za zváženie pre majiteľov malých pozemkov alebo pri práci na malých stavbách.

  Výhody

  • primeraná cena;
  • elektrický štartér;
  • Široké blatníky na všetkých kolesách;
  • viackotúčová spojka pre plynulé radenie;
  • reverzačná jednotka.

  Nevýhody

  • hranatý dizajn;
  • nepohodlné organizovať ochranu pred slnkom;
  • vzduchové chladenie motora;
  • Maximálna rýchlosť nie je vyššia ako 16 km/h.

  Scout T-15 (generácia II)

  Hodnotenie: 4.0

  SCOUT T-15 (generácia II)

  Predposledné miesto v hodnotenej kategórii obsadil minitraktor so štvortaktným dieselovým motorom s objemom 815 cm³. Objem motora je 15 litrov.. pri 2000 otáčkach za minútu. V blokoch motora cirkuluje nemrznúca zmes, takže môžete na minitraktore pracovať celý deň bez prehriatia. Dieselový motor možno spustiť z kabíny pomocou elektrického štartéra. Prevodovka má 6 rýchlostných stupňov vpred a 2 vzad. Kolesá sú vybavené bubnovými brzdami. Stroj sa pohybuje na 12″ a 16″ podvozku. Skúšky ukazujú, že úzky minitraktor so šírkou 122 cm dokonale prejde aj cez jedno krídlo brány. Vývodový hriadeľ je umiestnený vzadu a prenáša výkon na prídavné zariadenie až do 11 l.. Na spoľahlivé kosenie alebo kosenie trávnikov. Indikátor paliva a nabitia batérie na prístrojovom paneli vodiča.

  Podľa nášho názoru si minitraktor zaslúži miesto v rebríčku ako najobratnejší. Polomer otáčania špeciálneho zariadenia je 1.9 . Rozchod kolies je krátky, hoci celková dĺžka modelu je 2450 mm. Veľmi praktické je aj otáčanie na súkromnom dvore.

  Výhody

  • Viditeľné spätné zrkadlá;
  • blatníky na všetkých kolesách;
  • Ťažké protišmykové dosky na pneumatikách;
  • Vodou chladený spaľovací motor.

  Nevýhody

  • prídavné zariadenia sú len vzadu;
  • pevné sedadlo;
  • len pohon zadných kolies.

  Stíhačka T-15

  Hodnotenie: 3.9

  Faither T-15

  Minitraktor od čínskej spoločnosti Faither, montovaný v Rusku, uzatvára túto kategóriu. Stroj má prepínateľný spätný chod a 3 rýchlosti dopredu, ako aj jednu rýchlosť dozadu. Prevody možno radiť nahor a nadol. Z dôvodu úspory nie je súčasťou dodávky posilňovač riadenia, ale je chladený vodou. Motor má objem 815 cm³ a produkuje 15 litrov paliva.. do 2000 otáčok za minútu. K dispozícii je manuálny štartér a štartovanie v kabíne. Kĺbový hriadeľ má podobu remenice na zotrvačníku. Palivová nádrž má objem 8 litrov paliva. Polomer otáčania je 3.3 . Na prístrojovej doske sa nachádzajú: ampérmeter, ukazovateľ teploty nemrznúcej zmesi, ukazovateľ tlaku oleja. Zákazníci v recenziách zdieľajú, že minitraktor ľahko orie čiernu zem alebo hlinu, ale vyžaduje si pridanie hmotnosti na pluh a prednú časť.

  Myslíme si, že minitraktor si zaslúži miesto v najvyššom hodnotení vďaka svojim kompaktným rozmerom, ktoré sa ľahko zmestia do prívesu auta. Je to praktické pre tých, ktorí majú niekoľko pozemkov ďaleko od seba. Stroj sa môže prepravovať na prívese namiesto jazdy autom, čo šetrí čas a palivo. Samozrejme, ďalšou veľkou výhodou minitraktora je jeho cena.

  Výhody

  • ľahko sa spúšťa z kabíny;
  • Predáva sa s hydraulickým pohonom a rumpálom;
  • Diferenciálny vypínač;
  • prijateľná cena;
  • široký sortiment doplnkového vybavenia.

  Nevýhody

  • Chabé káble na plyne;
  • Rýchlo tečúce tesnenia na nápravách;
  • slabý vstupný hriadeľ v prevodovke;
  • Rumpál nie je schopný frézovať.

  Najlepšie záhradné traktory

  Záhradné traktory sa nazývajú ride-on riders. Je to kompaktné vozidlo, ku ktorému možno pripojiť aj prídavné zariadenia, ktoré sú však často umiestnené vpredu alebo medzi podvozkom. Záhradné traktory majú menšie kolesá, takže sa s nimi dá jazdiť len po nespevnených cestách a trávnikoch. Otočné nápravy jazdcov však môžu byť nielen predné, ale aj zadné, čo umožňuje menší polomer otáčania a lepšiu manévrovateľnosť. Často sa stáva, že traktor je už vybavený kosačkou a zberným košom na trávu.

  MasterYard CR1838

  Hodnotenie: 4.9

  MasterYard CR1838

  Prvé miesto v tejto kategórii rebríčka pre záhradný traktor z Českej republiky. Model je vybavený motorom
  Zadný zberač je vybavený plynovou pružinou, ktorá sa vyznačuje vysokou spoľahlivosťou. Napájacia jednotka produkuje 17.5 .. Jednovalcový motor dostáva palivo z nádrže, do ktorej sa zmestí 7.5 . Zákazníci si pochvaľujú hladký chod variátora, ktorý pri radení netrasie. Nastavenia pre jazdu dopredu, neutrál a spiatočku sa nachádzajú na pravom blatníku. Hydrostatická prevodovka sa ovláda iba stlačením nožného pedálu. Minitraktor je vybavený kosačkou so šírkou 92 cm. Otáča dvoma nožmi, čím zabezpečuje rýchle kosenie vegetácie. Stroj je poháňaný rovnakými kolesami s guličkovými ložiskami na nábojoch. Súčasťou dodávky je 200-litrový zadný zberný kôš na trávu.

  Naši odborníci zaradili výrobok do hodnotenia, pretože má tempomat. Záhradný traktor možno naprogramovať na rýchlosť a smer jazdy a systém bude túto rýchlosť a smer jazdy automaticky udržiavať. To odbremeňuje obsluhu a uľahčuje vykonávanie procesov na priestrannom trávniku.

  Výhody

  • široké a pohodlné sedadlo vodiča;
  • krásny dizajn;
  • Integrovaná kosačka na odpadky v strede;
  • Osvetlenie svetlometov LED zvyšuje bezpečnosť pri práci v preplnených priestoroch;
  • Šikovná páka variátora na pravej strane, nie medzi nohami.

  Nevýhody

  • nie je možné pripojiť rotačnú snehovú frézu;
  • len s pohonom zadných kolies;
  • vysoká cena;
  • na vyhadzovanie trávy dozadu je potrebná prídavná súprava.

  Husqvarna R 112C5 (2014)

  Hodnotenie: 4.8

  Husqvarna R 112C5 (2014)

  Druhé miesto v kategórii záhradných minitraktorov patrí americkému modelu R 112C5, ktorý bol uvedený na trh v roku 2014. Stroj sa úspešne predáva aj dnes a je určený pre malé zelené plochy do 1 hektára. Minitraktor má lepšiu manévrovateľnosť vďaka otočným zadným kolesám a šnekovému spojeniu medzi dvoma časťami karosérie. Kupujúcim sa páči v recenziách, pretože pomáha ľahko kosiť trávu okolo kríkov a okrasných prvkov v záhrade. „Srdcom jazdca je štvortaktný jednovalcový motor s objemom 344 cm³. Produkuje výkon 12.5 .. Vodič má dobrý výhľad dopredu, pretože vznetový motor je umiestnený vzadu. Kosačka má nastaviteľnú výšku kosenia a režim mulčovania.

  Odborníci zaradili minitraktor na starostlivosť o záhradu do rebríčka, pretože má radlicu s nožmi čo najbližšie k nosu. Hmotnosť motora a obsluhy drží na mieste štvorkolesový podvozok a kosačka je zavesená na výsuvnom ráme s dvoma ďalšími opornými kolesami. Tie sú vyrobené z gumy, nepoškodzujú obrubníky ani sochy a zabezpečujú šetrný náraz do prekážok.

  Výhody

  • široké sedadlo obsluhy;
  • vysoká manévrovateľnosť;
  • elektrický štartér;
  • Výšku rezu možno nastaviť v rozsahu od 25 do 70 mm;
  • nízka hladina hluku.

  Nevýhody

  • vhodné na údržbu malých plôch;
  • vysoké náklady;
  • Rukoväť na spúšťanie paluby ďaleko od sedadla vodiča.

  STIGA Estate 5102 H

  Hodnotenie: 4.7

  STIGA Estate 5102 H

  Medzi naše tri najlepšie kosačky na trávu v kategórii záhradnej techniky patrí táto švédska značka. Stroj je vybavený motorom Intek 5210 AVS od
  STIGA Stratton. Elektráreň vyrába 14.1 .. Prevodovka je realizovaná ako pohon zadných kolies a je hydrostatická s pedálom. V zadnej časti sa nachádza zberný kôš na trávu, do ktorého sa ukladá tráva z kosačky. Záhradný traktor má funkciu mulčovania. Na rýchle odstránenie nečistôt z reznej lišty je k dispozícii prípojka na vodnú hadicu. Na nastavenie výšky kosenia je k dispozícii regulátor, ktorý je prístupný zo sedadla obsluhy. Rozsah nastavenia 25-80 mm. Nádrž na plyn je umiestnená pod kapotou, takže z vonkajšej strany nič nevyčnieva. Podľa spätnej väzby majiteľov sa im páčia jasné LED svetlá, ktoré im umožňujú pracovať kedykoľvek počas dňa.

  Záhradný traktor sa zaslúžene umiestnil v rebríčku vďaka svojmu štýlovému dizajnu. Vďaka zužujúcim sa svetlometom a vysokej mriežke chladiča, ako aj uhladenej karosérii vyzerá ako drahé zahraničné auto. Takýto záhradný mini traktor bude vyzerať atraktívne na území sanatória alebo hotela s priľahlým parkom. Šírka kosenia 102 cm je ešte lepšia ako u ostatných strojov najvyššej triedy.

  Výhody

  • STIGA Estate 5102 H má funkciu mulčovania;
  • Tráva sa automaticky vyhadzuje dozadu;
  • Súčasťou je aj box na trávu;
  • odolný motor.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • Je nepohodlné vyliezť na vrchol;
  • Pri neopatrnom náraze na prekážku by ste mohli poškodiť plastový kryt.

  MTD Smart RF 125

  Hodnotenie: 4.6

  MTD Smart RF 125

  Záhradný traktor od americkej spoločnosti MTD končí hodnotenie. Vhodné pre plochy do 1 500 m² a náročný terén. Stroj je vybavený 8.4 .. Obsluha má k dispozícii pohodlné sedadlo s pohodlným sedením vďaka otvorenému rámu. Plne automatická prevodovka s plynulým radením. Kosačka Smart má šírku 96 cm a bočný deflektor na vyhadzovanie. Krútiaci moment sa prenáša na zadné kolesá. Mini kosačka váži len 150 kg. Palubná doska má vlastné dve oporné kolieska, ktoré zvyšujú presnosť nastavenia výšky kosenia a zabraňujú zaboreniu nožov do zeme. Predná náprava traktora je navrhnutá s kyvadlovým zavesením, takže kosačka kosí aj v náročnom teréne. Používatelia si pochvaľujú jeho inteligentný dizajn behúňa, ktorý nepoškodzuje trávnik.

  Záhradný traktor, ktorý by sa podľa nášho názoru mal umiestniť na popredných priečkach vďaka svojim kompaktným rozmerom. Jeho rozmery – 1700x1300x1000 mm sú jedny z najmenších, takže názov Smart sa k nemu veľmi hodí. Polomer otáčania stroja je len 46 cm. Výrobok by mal venovať pozornosť majiteľom priestranných plynov pred chatou.

  Výhody

  • pracovná šírka pri jednom prejazde – 96 cm
  • Tráva sa odvádza do strany cez bočný deflektor;
  • automatická prevodovka;
  • Nastavenie výšky kosenia 30 až 95 mm.

  Nevýhody

  • Zberný kôš na trávu je potrebné zakúpiť samostatne;
  • nekosí trávu pod 30 mm;
  • jeden svetlomet.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: