9 najlepších minikultivátorov pre vidiek

*Výber redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom je nevyhnutné vedecké poradenstvo.

Pre príjemnú prácu na záhrade je nevyhnutný minikultivátor. Môžete ho ľahko používať na kosenie záhonov a iné práce. Ale unáhlený nákup by mohol znamenať, že sa vybraný pestovateľ pomerne rýchlo vzdá. Ak sa nechcete dostať do takejto situácie, pozrite si náš výber najlepších mini nožničiek na konáre, ktoré sú k dispozícii v Slovenskách internetových obchodoch.

Ako si vybrať minirotátor na letnú chatu?

Okruh pestovateľov je pomerne široký. V tejto súvislosti sa musíte naučiť, ako sa orientovať v technických vlastnostiach takýchto zariadení. Len tak si môžete byť istí, že ste sa rozhodli správne.

V prvom rade odporúčame venovať pozornosťhmotnosť kultivátora.Nechcete vynaložiť veľa úsilia len na prepravu nákupu na pole? Treba si však uvedomiť, že veľmi ľahké stroje sa nedokážu zahrabať do pôdy, pretože ich pracovná hĺbka je často menšia ako 15 cm. Stačí vám to?? Záleží na tom, čo rastie vo vašej záhrade. Kultivátor s hmotnosťou 12 až 20 kg je pravdepodobne najlepšou voľbou. Pre staršie osoby je lepšie zvoliť ľahší model, ale pre väčšie plochy ťažší a výkonnejší model.

Pochopiť, ako rýchlo sa bude proces kultivácie vykonávať,Dodržiavajte pracovnú šírku stanovenú výrobcom. Prax ukazuje, že čím je zariadenie ľahšie, tým je táto šírka menšia. Na niektorých strojoch je to až 25 cm. Sú však obratnejšie – možno ich používať aj medzi radmi. Ak však máte veľmi veľkú záhradu, mali by ste si vybrať kultivátor s pracovnou šírkou aspoň 40 cm. Najmä ak máte v úmysle obrábať zemiakové pole.

A nakoniec, ako sme už povedali, dávajte pozor,nasleduje a hĺbka kultivácie.Opäť záleží na tom, čo sadíte. A tiež je potrebné uviesť, či minikultivátor môže pracovať s akýmkoľvek pripojeným zariadením. Superosmičky túto možnosť nemajú, pretože ich malý motor je ochotný používať iba rumpály.

Mimochodom, moderné minikultivátory majú nielen benzínový motor. V súčasnosti je na trhu čoraz viac modelov s elektrickým pohonom. Sú jednoznačne šetrnejšie k životnému prostrediu a neprodukujú veľa hluku. Elektromotory sa však väčšinou montujú do ľahkých modelov, ktoré nie sú pripravené na veľké plochy. To je dobré – takéto stroje často vyžadujú pripojenie k sieti, a preto sú obmedzené dĺžkou predlžovacieho kábla. Väčšie kultivátory majú často benzínový motor. Neľakajte sa. Plnenie je celkom jednoduché – stačí raz prejsť návod na obsluhu. Treba poznamenať, že takýto motor môže byť dvojtaktný alebo štvortaktný. Druhá je výkonnejšia, ťažšia a často vybavená prevodovkou.

 1. Prevodovka je dôležitou súčasťou každého minikultivátora. Je to jednotka určená na prenos krútiaceho momentu z motora cez spojku na kolesá a pracovné prvky zariadenia. Kultivátory používajú tieto typy prevodoviek
 2. Červík – neznesie žiadne ťažké bremená, ale má malé rozmery a hmotnosť. Jeho hlavnou nevýhodou je samosvorný účinok. Dôvodom je, že tlačenie kultivátora zabraňuje otáčaniu kolies alebo hrotov. A takáto prevodovka neznamená použitie pluhu alebo prívesu.
 3. Reťazový pohon – o niečo drahší – má dlhšiu životnosť a ľahšie sa rozoberá (najmä ak je táto jednotka demontovateľná). Kultivátor s takouto prevodovkou však nie je taký malý, ako by ste si možno želali.
 4. Ozubené kolesá – používajú sa len pre obzvlášť výkonné kultivátory. Je veľkoryso dimenzovaný a veľmi spoľahlivý.
 5. Reduktor je tiež pomerne drahý a možno ho nájsť len vo veľkých kultivátoroch a náradí na obrábanie pôdy. Opäť s dlhou životnosťou.

Na záver by sme chceli upozorniť, že pre vážne úlohy je stále lepšie zakúpiť motorový kultivátor, ktorého výberu sme venovali samostatný článok. Naše minikultivátory sme vybrali podľa recenzií zákazníkov a recenzií odborníkov, ktorí testujú poľnohospodárske zariadenia. Skrátka, nedáme vám šancu rozhodnúť sa zle!

Hodnotenie najlepších mini kultivátorov pre vidiecke domy

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie benzínové mini kultivátory1ECHO TC-210 1.02 ..39 100 €
2Huter GMC-1.8 1.25 ..14 841 €
3Daewoo Power Products DAT 3530 3.5 ..14 990 €
4Hammer RT-20 2 l..12 486 €
5ŠAMPIÓN GC2G3E 1.7 ..15 400 €
Najlepšie elektrické mini mulčovače1Daewoo Power Products DAT 2000E 2 kW13 490 €
2Greenworks G-MAX 40V G40TL (27087)13 990 €
3Hyundai T 1820E 1.5 kW10 293 €
4ŠAMPIÓN EC1400 1.4 kW10 100 €

Najlepšie benzínové minikultivátory

ECHO TC-210 1.02 ..

Hodnotenie: 4.8

ECHO TC-210 1,02 hp

Tento model patrí do ľahkej triedy. To znamená, že ho môže používať aj priemerný záhradník, ktorý má k dispozícii len niekoľko hektárov. Svedčí o tom aj hmotnosť zariadenia, ktorá nepresahuje 9,5 kg. Samozrejme, k tomuto číslu musíme pripočítať váhu benzínu. Ide však o 0,5 kg, pretože palivová nádrž má len pol litra.

Keďže ECHO TC-210 – to v žiadnom prípade nie je kultivátor, spracovanie pôdy s ním bude trvať pomerne dlho. Kultivátor je pomerne úzky, takže šírka obrábanej pôdy je sotva 21 cm. Nože sa však bez problémov zarezávajú do pôdy bez ohľadu na jej stav – dokonca aj v mrazivej pôde. Vďaka dvojtaktnému motoru s objemom 1 liter.. Pri 3600 otáčkach za minútu je to na takúto veľkosť úplne dosť. Mimochodom, takáto implementácia motora umožnila upustiť od prevodovky, čo ešte viac uľahčuje jeho ovládanie. Pohonná jednotka je šnekový pohon. Na tlačenie kultivátora musíte vyvinúť určitú silu. Ako inak to môže byť, keď nemá ani kolesá? Napriek tomu minimálna hmotnosť plní svoju úlohu – proces nemožno nazvať obzvlášť zdĺhavým.

Výrobca odporúča zakúpiť jeho výtvor, ak plocha, ktorá sa má obrábať, nepresiahne dva akre. Kupujúci tvrdia, že tento kultivátor dokáže oveľa viac. Nie je však skonštruovaný na dlhú dobu. Majitelia ECHO TC-210 hovoria, že tu použitý motor hrká v rozumnej miere – vo väčšine prípadov sa ľudia zaobídu bez vhodných slúchadiel. A Smoljanski Vladislav napísal v internetovom obchode „220 voltov“ nasledovné: „Spotreba paliva je nízka. Kultivátor sa ľahko pohybuje po záhrade. Rukoväť je skladacia, perfektne sa zmestí do kufra.“.

Výhody

 • Minimálna hmotnosť;
 • Dobrá manévrovateľnosť;
 • Nie je veľmi hlučný;
 • Ľahko sa učí a ovláda;
 • Nízka spotreba paliva;
 • Používa skladacie držadlo;
 • Dodáva sa so štyrmi rotačnými motykami s dlhou životnosťou.

Nevýhody

 • Odporúča sa pravidelná údržba;
 • Veľmi vysoké náklady;
 • Skromný výkon motora.

Huter GMC-1.8 1.25 ..

Hodnotenie: 4.7

HUTER GMC-1.8 1.25 HP

Tento mini kultivátor používa ako palivo benzín. Podobne ako mnohé iné zariadenia ľahkej triedy, aj Huter GMC-1.8 bez kolies. Niekomu sa nemusí páčiť, pretože je navrhnutý na pravidelné tlačenie. Stroj je však prekvapivo obratný.

Huter GMC-1.8 benzínový motor s objemom 25,4 cm3. pozri. Jeho výkon je len 1,25 l.. Pomerne dobrá hodnota za relatívne malý kultivátor, ktorý nie je vybavený kolesami a neobsahuje žiadne prídavné zariadenia. Používateľ sa nemusí starať o jednoduchú konštrukciu – nie je tu žiadna prevodovka, takže nie je potrebný žiadny špeciálny zásah používateľa.

Stroj je vybavený štyrmi 22 cm širokými elektrickými nástrojmi. Rovnako ako pracovná hĺbka. Prakticky rovnaká pracovná šírka. Zdá sa, že pre majiteľov malých záhrad by to bolo postačujúce. Zásoba benzínu v 0,65-litrovej palivovej nádrži je dostatočná. Spätná väzba od zákazníkov to potvrdzuje. Napríklad Andrey Mityaev napísal v internetovom obchode „Všetky nástroje“ nasledovné: „Skvele sa hodí tam, kde sa nezmestí elektrický kyprič a mávanie motykou je zdĺhavé a únavné. Ak netlačíte na plynový pedál zo všetkých síl, „žerie“ to málo a je radosť pracovať. Sú tu však aj nevýhody. Andrej spomenul najmä nedostatok ľahkého štartu.

Mini kultivátor je vhodne demontovateľný. Dodáva sa s dvoma spodnými a jednou hornou rukoväťou. Dostanete aj spojovaciu tyč, rukoväť, všetky potrebné spojovacie prvky a rukoväť na prenášanie. A samozrejme návod na použitie.

Výhody

 • Rukoväte sa dajú ľahko demontovať;
 • Dodáva sa so štyrmi ostrými hrotmi;
 • Vynikajúca manévrovateľnosť;
 • Nie veľmi vysoká spotreba benzínu;
 • Ľahko zvládnuteľná manipulácia;
 • Nie je veľmi hlučný;
 • Spustí sa od prvého spustenia.

Nevýhody

 • Niektorí ľudia považujú rukoväte za príliš vysoké;
 • Nie príliš vysoký výkon motora;
 • Bolo by vhodné dosiahnuť väčšiu pracovnú šírku.

Daewoo Power Products DAT 3530 3.5 ..

Hodnotenie: 4.6

Daewoo Power Products DAT 3530 3,5 hp

Naše hodnotenie sa nezaobišlo bez pomerne výkonného kultivátora. Daewoo Power Products DAT 3530 však stále patrí do ľahkej triedy, takže plne spĺňa všetky naše požiadavky. Treba si však uvedomiť, že jeho hmotnosť je už na hranici 16 kg. Len si nemyslite, že by vás to vystavilo nejakej záťaži. Je vybavený kolieskami, takže ho nemusíte držať v rukách.

Kultivátor používa motor vlastnej konštrukcie. Výkon japonskej jednotky je 3,5 litra.. Na malý motor s objemom 57,2 cm3 to nie je zlé. pozri! Motor pozostáva z jedného valca. Je to dvojtaktný motor, takže nemá prevodovku. Existuje len jedna rýchlosť. To by sa mohlo považovať za nevýhodu. To je však pri minikultivátoroch výhodné, pretože manipulácia je zjednodušená a aj starší človek dokáže nástroj ľahko posúdiť. Stačí ho len natočiť do správnej polohy a o zvyšok sa postará.

Kultivátor plní svoju hlavnú funkciu vďaka ostrým a odolným nožom. V súprave sú štyri a je nepravdepodobné, že by ste ich niekedy potrebovali vymeniť. Nástroj sa ponára do zeme až do hĺbky 22 cm. To stačí pre väčšinu zeleniny, nehovoriac o známych zemiakoch. Pracovná šírka je 26 cm. Celkom dobré, najmä ak si uvedomíte relatívne malú veľkosť zariadenia ako celku. Mimochodom, je to o nich napísal Vyacheslav, ktorý opustil recenziu na „Yandex.Trh“: „Zmestí sa do batožinového priestoru sedanu, v prípade potreby sa dá prenášať v 80-100 litrovom batohu. Jednoduché použitie v úzkych priestoroch, na záhonoch a v skleníku.

Mnohí zákazníci si všimli, že vysoký výkon motora nevypovedá o všetkom. Bohužiaľ, nie je to najlepšia voľba na obrábanie panenskej pôdy. Tento model je určený na prácu na ľahko obrábanej pôde, ktorú zvláda bez problémov. A to je dôvod, prečo Daewoo Power Products DAT 3530 nie je na vrchole nášho rebríčka.

Zostáva dodať, že nástroj bol vybavený ozubeným skrutkovým pohonom. Môžete si byť istí, že vám vydrží dlhé roky. Čo sa nedá povedať o plastových častiach krytu, ktoré v dôsledku silných vibrácií hrozia odpadnutím.

Výhody

 • Používa spoľahlivú jednotku;
 • Prácu zabezpečuje odolný motor Daewoo;
 • Dá sa ľahko demontovať;
 • K dispozícii sú kolesá;
 • Ovládanie je jednoduché;
 • Kompletný so štyrmi ostrými hrotmi.

Nevýhody

 • Plastové časti môžu odpadnúť;
 • Nie veľmi vysoký výkon;
 • Nepohodlná nádrž na miešanie;
 • Vysoká spotreba benzínu a oleja.

Hammer RT-20 2 l..

Hodnotenie: 4.5

Hammer RT-20 2 hp

Na trhu s minikultivátormi panuje skutočné šialenstvo. V súčasnosti existuje široká škála modelov, ktoré si nájdu svojich kupujúcich. Mnohé z nich sú však určené pre ľudí v najlepších rokoch života. Ak si kultivátora vyberie starší človek, čakajú ho vážne ťažkosti. Našťastie je tu Hammer RT-20. Má pomerne skromný motor, a preto celkovo váži len 12,5 kg. Konštrukcia je doplnená kolieskami na liatej gume, takže sa celá vec pohybuje – veľmi pohodlne a nevyžaduje veľa úsilia. Nie je to zázrak??

Pripomíname, že ide o kultivátor, nie o kultivátor. A patrí do ľahkej triedy. Preto nie je prekvapujúce, že tu použitý benzínový motor je dvojtaktný. Áno, preto je jeho výkon nižší ako 2 litre.. Motor s objemom 52 cm3 však nevyžaduje prevodovku, ktorá by nevyhnutne zvýšila hmotnosť celej konštrukcie, nehovoriac o tom, že by skomplikovala ovládanie. A čo sa týka výkonu, má dostatok sily na ľahké valcovanie a zarezáva sa do zeme do hĺbky 23 cm. Pokiaľ ide o pracovnú šírku, pracovná šírka je 25 cm. Štandard vo svete minikultivátorov pre vidiecke domy.

Hádate správne, Hammer RT-20 je vybavený štyrmi frézami. Na ostrosť a spoľahlivosť nástroja sa nikto nesťažuje. Otázne nie je ani palivová nádrž s objemom 0,85 litra. Výkon motora umiestneného uprostred je dostatočný z niekoľkých dôvodov: Môžete len dúfať, že kultivátor potrebuje malé množstvo paliva.

Pokiaľ ide o kultivátor, Alexander nám už poskytol svoj názor zadaním „Yandex“.Nasledujúca recenzia na Marketplace: „Obrába dobrú, mäkkú pôdu (známa s lopatou). Obrábanie pôdy nie je pre neho, pretože je veľmi ľahký a slabý. Pracovná šírka je tak akurát pre lôžko“. Muž je so svojím nákupom spokojný, rovnako ako mnohí ďalší, ktorí sa rozhodli podeliť o svoje názory. Človek však musel byť sklamaný. Pravdou je, že výrobca šetril na komponentoch a po niekoľkých rokoch prevodovka vypovedala službu. Našťastie ide o ojedinelé prípady.

Výhody

 • Kultivátor je ľahký;
 • Je vybavený kolesami;
 • ľahko sa rozoberá;
 • Dodáva sa so štyrmi ostrými nožmi;
 • Ovládanie sa dá ľahko naučiť;
 • Veľký objem palivovej nádrže;
 • Nie veľmi drahé.

Nevýhody

 • Nie je to najodolnejšia konštrukcia;
 • Nemožno to nazvať zvlášť produktívnym;
 • Nie najlepšie umiestnené výfukové potrubie.

ŠAMPIÓN GC2G3E 1.7 ..

Hodnotenie: 4.4

CHAMPION GC2G3E 1,7 hp

Tento mini kultivátor má známy vzhľad. Dve rukoväte, pár kolies z liatej zliatiny, štyri radlice a benzínový motor na vrchu. Výrobca tu predstavil aj šnekový prevod, ktorý je lacný a má minimálnu hmotnosť. A nemá príliš dlhú životnosť

Spočiatku sa kultivátor zdá byť pomerne veľký. V skutočnosti však patrí do ľahkej triedy. Na váhe váži len 16,8 kg. Môže to znieť zastrašujúco. Našťastie sa prestane namáhať hneď, ako si všimnete, že sú tam kolesá. Umožňujú udržať jednotku na svojej váhe, čo nie je nič príjemné.

Tu sú hroty poháňané jednoduchým dvojtaktným motorom. Jeho objem je 42,7 m3. cm. Výrobcovi sa z neho podarilo vyžmýkať maximálne 1,7 litra.. To stačí na orbu v šírke 25 cm a orbu do hĺbky približne 22 cm. Viac nie je možné dosiahnuť, pretože kultivátor, podobne ako ostatné modely v našom výbere, neumožňuje inštaláciu nožov s iným priemerom.

Zaujímavým aspektom je elektrický štartér. Táto drobnosť výrazne zjednodušuje uvedenie kultivátora do prevádzky – stačí stlačiť tlačidlo. Výnimkou je používanie CHAMPION GC2G3E po dlhej zimnej prestávke, keď je batéria úplne vybitá.

Prekvapivo je tu miesto pre veľkú palivovú nádrž. Pojme 1,2 litra benzínu. A to je dobrá správa pre tých, ktorí sa nechcú príliš často obťažovať s napájaním svojho minikultivátora.

Inak nie je tento model ničím výnimočný. Umožňuje však určité experimentovanie. Návštevník stránky Review napríklad obsluhuje kultivátor nasledujúcim spôsobom: „So spoločnosťou Champion 243 pracujem takmer na všetkom už 4 roky. Minulý rok som si kúpil vlastný originálny kvetináč a namontoval som ho na prednú stranu namiesto plánovaného umiestnenia na zadnej strane. Preto som musel vytvoriť zariadenie, ktoré to napraví.“.

Výhody

 • Veľká palivová nádrž;
 • Dobrá manévrovateľnosť;
 • Akciový panel je možné dodatočne namontovať;
 • Je tu elektrický štartér;
 • Nie príliš vysoká cena;
 • Dodáva sa so štyrmi ostrými hrotmi.

Nevýhody

 • Nemala veľmi robustnú prevodovku;
 • Slušná hmotnosť;
 • Vysoká hladina hluku.

Najlepšie elektrické mulčovacie kultivátory

Daewoo Power Products DAT 2000E 2 kW

Hodnotenie: 4.9

DAEWOO POWER PRODUCTS DAT 2000E 2 KW

Tento minikultivátor nezačal schádzať z montážnej linky len včera. A na pultoch nezostáva príliš dlho – veľmi rýchlo si nájde svojich kupcov. Čo to má spoločné s? Pôsobivý výkon, nízke náklady a jednoduchá údržba. Majiteľom zariadenia Daewoo Power Products DAT 2000E sa tiež páči, že stupnica pod zariadením ukazuje iba 12 kg. Pri tejto veľkosti by sa výrobca mohol zaobísť aj bez koliesok. Sú však stále prítomné, čo ešte viac uľahčuje používanie zariadenia.

Kórejčania čoraz častejšie používajú vo svojich poľnohospodárskych zariadeniach elektromotor. A práve tam sa používa. Má výkon 2 kW. Alebo 2,72 l.., Ak lepšie rozumiete tomuto systému merania. Motor je nielen ľahký, ale aj robustný. Nevyžaduje ani prevodovku. Rýchlosť pohybu kosačky závisí od toho, ako silno ju tlačíte.

Napájanie motora je zabezpečené zo siete. Pred kúpou je však kábel na minikultivátore príliš krátky, preto použite predlžovací kábel.

Zariadenie je vybavené odnímateľnou rukoväťou, ako by malo byť. To znamená, že ho môžete ľahko prepraviť na vidiek v kufri akéhokoľvek auta. Aj keď je samotný kultivátor pomerne veľký. A to z dobrého dôvodu! Je to zriedkavý prípad, keď nástroj patriaci do ľahkej triedy používa šesť fréz naraz! Tým sa pracovná šírka zväčší na 40 cm. Takže aj majitelia veľmi veľkých záhradných pozemkov môžu zvážiť kúpu kosačky Daewoo Power Products DAT 2000E. Dobrá manévrovateľnosť; hĺbka orby je maximálne 23 cm vďaka štandardnému priemeru použitých nožov.

Inak je to typická kosačka na dacha so šnekovým prevodom. Jeho funkcie sú pre väčšinu zákazníkov vyhovujúce. Potvrdzuje to napríklad Kerimova recenzia v internetovom obchode „Všetky nástroje“: „Kúpil som si ho do svojej zeleninovej záhrady. Šikovný, vytiahnite predlžovací kábel a pustite sa do práce. Dobrá náhrada za kultivátor na mäkkej pôde, netreba nič dopĺňať, meniť zapaľovacie sviečky a netrápiť sa so zmesou.“. V tomto ohľade je Daewoo Power Products DAT 2000E oveľa pohodlnejší a jednoduchší ako analógy s benzínovým motorom.

Výhody

 • Nie je to naozaj veľká hodnota;
 • Slušný výkon motora;
 • Kultivátor má optimálnu hmotnosť;
 • Jednoduchá preprava;
 • Slušná pracovná šírka;
 • Jednoduché ovládanie, ľahké učenie.

Nevýhody

 • Nie je to najlepšie premyslená štartovacia rukoväť;
 • Súčasťou dodávky nie je náradie na prevodovku.

Greenworks G-MAX 40V G40TL (27087)

Hodnotenie: 4.8

GREENWORKS G-MAX 40V G40TL (27087)

Rovnako ako ostatné stroje v našom výbere, aj tento patrí do ľahkej triedy. To však nebránilo tomu, aby mal pohodlnú rukoväť typu D. Tento model sa môže pochváliť aj kolesami z liatej gumy. Nemusíte teda nosiť celú 13-kilogramovú jednotku na pľúcach. Kolieska sú relatívne malé, čo znamená, že takmer nebránia prenikaniu kypriča do pôdy.

Je potrebné si uvedomiť, že tento model je určený výlučne pre vidiecke pozemky so skromnou rozlohou. A kultivátor si neporadí s pôdou, ktorá nebola roky obrábaná. Svedčí o tom aj hĺbka kultivácie uvedená v technickom liste, ktorá je len 12,7 cm. Ak plánujete pestovať plodiny, ktoré vyžadujú väčšiu hĺbku, bolo by lepšie zvážiť iný model. Pokiaľ ide o pracovnú šírku, k vysávaču Greenworks G-MAX 40V G40TL nie sú žiadne výhrady – šírka je 26 cm.

Keďže ide o elektrický nástroj, bol zjednodušený z hľadiska použiteľnosti. Najmä tu nie je žiadna prevodovka, ktorá by vás nútila pravidelne preraďovať. Problémom však je, že minikultivátor sa nedodáva s oveľa užitočnejšími vecami. Kupujúcemu by napríklad nevadilo, keby mal k dispozícii batériu a nabíjačku. Možno ho však zakúpiť samostatne. Za túto cenu sa to však dá odpustiť. Oveľa dôležitejšie je, že tento model dokáže fungovať aj na batériu. To znamená, že nemusíte kupovať predlžovací kábel, ktorý tiež stojí veľa peňazí. To je aj podľa Tatiany, ktorá odišla na Yandex.Kúpil som ho pre svojho starého otca. Spravuje stránku. usmieva sa. Veľmi spokojný. Ľahko a rýchlo pripravuje osivové lôžka na nových miestach, kyprí pôdu okolo stromov a kríkov. A máme istotu, že keď sa batéria vybije, prestávka na odpočinok je nevyhnutná.

Výhody

 • Prevádzka na batérie je možná;
 • Pomerne nízka hmotnosť;
 • Dodáva sa so štyrmi ostrými frézovacími bitmi;
 • Optimálna pracovná šírka;
 • Jednoduché ovládanie;
 • Cenu nemožno označiť za mimoriadne vysokú;
 • Je vybavený kolesami;
 • Záručná doba sa predlžuje na tri roky.

Nevýhody

 • Nie veľká hĺbka orby;
 • Batériu a nabíjačku je potrebné zakúpiť samostatne.

Hyundai T 1820E 1.5 kW

Hodnotenie: 4.7

Hyundai T 1820E 1,5 kW

Tento minikultivátor sa dodáva v charakteristickom farebnom prevedení Hyundai Power Products. Zariadenie je veľmi kompaktné, a preto sa po jednoduchej demontáži zmestí do kufra auta. Ovláda sa pomocou D-rukoväte s pákou. Pohyb po záhrade sa vykonáva pomocou relatívne malých koliesok. Hmotnosť kultivátora 12 kg. To je viac ako dostatočné na to, aby 200 mm kypriče kopali v maximálnej dostupnej hĺbke.

Väčšina lacných minikultivátorov sa dodáva so štyrmi radličkami. A tu je ich až šesť. To umožnilo kórejskému výrobcovi zväčšiť pracovnú šírku na 40 cm. Myslím, že to stačí takmer pre každú posteľ.

Elektromotor má výkon 1,5 kW, čo sa prepočítava na známejšiu jednotku 2,04 litra.. Je to dostatočný priestor na to, aby jednotka bez problémov vytiahla pôdu, ktorá už bola v minulosti kultivovaná. Ak idete na opustené miesto zarastené trávou, hrozí, že jednotka nebude mať dostatočnú hmotnosť alebo výkon motora. Takéto situácie si však nevyžadujú minikultivátor, ale plnohodnotný kultivátor.

Tento model sa veľmi ľahko zostavuje. Potvrdzuje to aj hodnotenie zákazníka, ktorý chcel skryť svoje meno: „Zostavil som ho sám, netreba veľa premýšľať. Vyskúšali sme to na druhý deň. Veľmi, veľmi šťastný. Pri práci musíte použiť viac sily, ale nie toľko ako predtým.

Hyundai T 1820E s hlučnosťou približne 93 dB. Je hlučný, ale benzínové ekvivalenty sú ešte hlučnejšie. Skrátka, je možné zaobísť sa bez slúchadiel.

Výhody

 • Slušná pracovná šírka;
 • Optimálna hmotnosť
 • Ľahko sa skladá;
 • Jednoduché ovládanie;
 • K dispozícii sú kolesá;
 • Záručná doba sa predlžuje na tri roky;
 • Nízke náklady.

Nevýhody

 • Nie je to najpohodlnejšie zapínanie;
 • Nie veľká hĺbka orby;
 • Ťažkosti pri kontrole mazania prevodovky.

ŠAMPIÓN EC1400 1.4 kW

Hodnotenie: 4.6

CHAMPION EC1400 1,4 KW

Mnohé minikultivátory sú vybavené ľahko odnímateľnou D-rukoväťou. Model CHAMPION EC1400 nie je výnimkou. Motor je umiestnený pod žltým krytom. Keďže motor je elektrický, nepotrebuje prevodovku. Rýchlosť jazdy teda závisí od toho, koľko úsilia vynaložíte na kultivátor.

Tento model je jedným z najdostupnejších na Slovenskom trhu. Nezabránilo jej to získať aspoň nejaké kolesá. Má tiež šesť nožov namiesto štyroch. Tým sa pracovná šírka zväčší na pôsobivých 40 cm. Na hĺbke orby do 22 cm nie je nič zlé. Ale pôda musí byť takpovediac oboznámená s lopatou. Mini kultivátor nie je ideálny na obrábanie panenskej pôdy. To sa však dá vyriešiť len pomocou elektrického kultivátora, ktorý je k dispozícii za inú cenu.

Rovnako ako ostatné modely v tomto článku, aj model CHAMPION EC1400 patrí do ľahkej triedy. Váha pod minikultivátorom ukáže iba 11 kg. K tomu nie je čo dodať, pretože zariadenie nie je napájané z batérie. Sieťový kábel súpravy je pomerne krátky, preto si nezabudnite zaobstarať predlžovací kábel.

Ako už bolo spomenuté vyššie, nad šesťpalcovými kolesami sa nachádza elektromotor. Jeho výkon je 1,4 kW (1,9 l..). Jeho údržba je maximálne zjednodušená. Pozitívne je, že hladina hluku je relatívne nízka. Najmä v porovnaní s benzínovými motormi.

Tento model pravdepodobne nemá žiadne závažné nedostatky. Existujú len menšie body, na ktoré sa môžete sťažovať. Napríklad Maxim Jakovlev napísal na stránke Yandex.Na trhu boli nájdené tieto informácie: „Nestačí zariadenie na vytiahnutie napájacej zástrčky zo zásuvky kultivátora – drôt má vždy tendenciu zachytiť sa v kultivátore. Hoci je to problém všetkých elektrických kultivátorov. Škoda, že sa rumpál neotáča, keď sa nepoužíva, je ťažké ho vyčistiť.“. Skrátka, dá sa s ním ľahko žiť. Viac informácií o funkciách kultivátora nájdete v prehľade kultivátora CHAMPION EC1400 na stránke On

 • neTrade.

  Výhody

  • Nízke náklady;
  • jednoduchá demontáž;
  • Slušná šírka obrábania pôdy;
  • Ľahko ovládateľné riadenie;
  • K dispozícii sú kolesá;
  • Kábel sa môže zachytiť v rezačke; Sú tam kolieska; Hmotnosť je optimálna;
  • Nízka hladina hluku.

  Nevýhody

  • Kábel sa môže zachytiť v riadiacej páke;
  • Výkon sa nedá nazvať prehnaným;
  • Ťažko čistiteľné kultivátory.

  Záver

  Toto je zoznam najlepších minikultivátorov na použitie na relatívne malom záhradnom pozemku. Snažili sme sa informovať len o tých modeloch, ktoré u kupujúcich zanechali len pozitívne dojmy. Sú známe svojou dlhou životnosťou, vysokým výkonom a mnohými ďalšími vlastnosťami.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: