13 najlepších výrobcov masla

Maslo je prírodný produkt, ktorý sa môže používať samostatne alebo sa pridáva do rôznych jedál. Mnohí ľudia ho konzumujú denne, niektorí sa ho úplne vzdajú. Je individuálne rozhodnúť sa, či tento produkt zaradíte do svojho jedálnička alebo nie. Ak je však prítomná na stole, musí presne spĺňať moderné normy kvality, aby telo získalo len výhody, nie škody.

Ako si vybrať kvalitné a chutné maslo

Maslo sa líši v niekoľkých kritériách:

 1. Obsah tuku.Môže to byť čaj – 50 %, sendvič – 61 %, roľnícky – 72,5 %, amatérsky – 80 % a tradičný – 82,5 %.
 2. Typ použitého krému.Maslo vyrobené z pasterizovanej smotany sa nazýva sladké smotanové maslo. Cmar sa vyrába zo smotany vyšľahanej s baktériami mliečneho kvasenia.
 3. Obsah soli.V závislosti od spôsobu pridávania sa maslo delí na smotanové a nesolené.

Ak si chcete vybrať kvalitné maslo, musíte venovať pozornosť týmto parametrom.

 1. Zloženie.Musí obsahovať smotanu alebo plnotučné mlieko. Maslo s rastlinným tukom a inými prísadami sa už nepovažuje za prírodný produkt.
 2. GOST. Hlavná štátna norma – 37-91. Maslo vyrobené podľa tejto normy patrí do najvyššej triedy a vyrába sa výlučne z mliečneho tuku. Máme aj ďalšie štátne normy, ktoré dopĺňajú všeobecne uznávané.
 3. Názov.Na obale musí byť uvedené prísne označenie „maslo“. Ak má nejaký iný názov, napríklad „mliečny výrobok“ alebo „nátierka“, určite to nie je prírodné maslo.
 4. Náklady. Na výrobu 1 kg masla je potrebných približne 20 litrov mlieka, takže kvalitný prírodný výrobok nemôže byť lacný. Priemerná cena za 100 g masla s obsahom tuku 72,5-82,5 % je 80-100 Euro alebo viac.
 5. Trvanlivosť.Priemerná trvanlivosť masla – až 35 dní. Ak je dátum exspirácie vyšší, obal môže obsahovať konzervačné látky. Stojí za zmienku, že mnohí výrobcovia na základe štátnych noriem za určitých podmienok predlžujú trvanlivosť, čo je legitímne.
 6. Výrobca.Pri výbere masla, rovnako ako pri iných potravinách, je potrebné venovať osobitnú pozornosť výrobcovi. Známe značky prísne dodržiavajú štátne normy, ktoré zaručujú kvalitu kupovaného výrobku.

Odborníci z Expertology zostavili rebríček najlepších výrobcov masla a na základe analýzy trhu s mliekom, nezávislého výskumu a spätnej väzby od skutočných spotrebiteľov predstavili najobľúbenejšie značky.

Hodnotenie najlepších výrobcov masla

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov masla1Arla Natura4.9
2Prostokvashino 82%4.9
3Gudberg 82,5%4.8
4Vkusnoteyevo tradičné 82.5%4.8
5Valuiki Traditional 82,5%4.7
6Brest-Litovsk 82,5%4.7
7Ecomilk Traditional 82,5%4.7
8Vidiecky dom 82,5%4.6
9Usadba Ilyinskoe 82,5%4.5
10Savushkin 82,5%4.5
11Asenievskaya farma 82,5%4.5
12Iz Vologda Tradičné4.5
13Tisíc jazier 82,5 %4.5

Arla Natura

Hodnotenie: 4.9

ARLA NATURA.webp

Prvé miesto patrí spoločnosti Arla Foods, ruskej divízii európskej značky. Výrobné závody v našej krajine. Vďaka špičkovému vybaveniu, kvalifikovaným zamestnancom a prísnemu dodržiavaniu noriem kvality si naše výrobky získali vedúce postavenie na trhu s mliekom a mliečnymi výrobkami. Mnohí domáci spotrebitelia ju mohli nielen ochutnať a oceniť, ale stali sa aj vernými fanúšikmi Arla Natura.

Maslo s obsahom tuku 82 % sa vyrába z prírodnej pasterizovanej smotany. Bez GMO, bez lepku, umelých farbív a aróm. Výrobok je nesolený a má jemnú chuť. Balenie do fólie zachováva čerstvosť, vôňu a chuť počas celej doby skladovania. Maslo je dostupné v niekoľkých hmotnostiach: 160,180, 400,500 g.

Podľa recenzií má maslo jemnú konzistenciu, dobre sa rozotiera a môže byť zmrazené v mrazničke. Má bezpečné prírodné zloženie, neobsahuje rastlinné tuky a škodlivé prísady, spĺňa požiadavky GOST, vhodný pre detskú stravu.

Výhody

 • z prírodného krému;
 • jemná chuť;
 • niekoľko variantov balenia;
 • fóliový obal;
 • zmrazenie.

Nevýhody

 • nenájdené.

Prostokvashino 82%

Hodnotenie: 4.9

PROSTOKWASHINO 82.webp

Na druhom mieste v hodnotení sa zaslúžene umiestnila ruská značka, ktorá začala svoju činnosť v roku 2002, keď spoločnosť Unimilk podpísala zmluvu s Eduardom Uspenským o používaní kreslených postavičiek na obaloch svojich výrobkov. Dnes patrí spoločnosť medzi desať najlepších výrobcov mliečnych výrobkov, ktoré opakovane získali ocenenia na prestížnych európskych súťažiach a výstavách. Obľúbená mačka Matroskin na obale znamená kvalitný a chutný výrobok vyrobený podľa prísnych noriem bez použitia škodlivých prísad. Hlavnou prednosťou spoločnosti Prostokvashino je prijateľná cena jej výrobkov vďaka rozumnej cenovej politike, takže sú dostupné aj pre zákazníkov s nízkymi príjmami.

Maslo s obsahom tuku 82 % sa vyrába zo smotanového syra z kravského mlieka bez pridania rastlinného tuku a je najvyššej kvality. Podľa recenzií má výraznú krémovú chuť, príjemnú konzistenciu. Olej sa používa na prípravu sendvičov, krémov na pečenie a iných jedál.

Výhody

 • prírodný produkt;
 • fóliové obaly;
 • vysoké chuťové vlastnosti;
 • zaujímavý obal s kreslenými postavičkami;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • nenájdené.

Gudberg 82,5%

Skóre : 4.8

GUDBERG 825.webp

Najstaršia nemecká značka získala tretie miesto v rebríčku. Bola založená takmer pred 150 rokmi. Rodinný podnik vyrábal maslo z mlieka vlastných kráv. Vďaka svojej skvelej chuti a vôni sa stal obľúbeným nielen v Bavorsku, ale aj v Európe. V súčasnosti sa výrobné závody spoločnosti Gudberg nachádzajú po celom svete vrátane Ruska.

Ruskí spotrebitelia oceňujú výrobok vyrobený podľa starej receptúry s využitím modernej technológie a inovatívneho zariadenia. Maslo sa vyrába podľa štátnej normy z pasterizovanej smotany. Používa sa len mlieko najvyššej kvality. Zloženie neobsahuje žiadne prídavné látky, potvrdené nezávislými laboratórnymi testami.

Balenie je fóliované a má príjemný dizajn. Maslo má všetky potrebné chuťové vlastnosti, obsahuje prvky potrebné pre zdravú výživu. Balí sa v 200g alebo 400g baleniach a po zmrazení si dobre zachováva svoje vlastnosti. Hodnotenie odborníkov a zákazníkov: výborné.

Výhody

 • prémiová trieda;
 • Prírodné zloženie bez prídavných látok;
 • Vyrobené v súlade so štátnou normou;
 • balenie fólie;
 • farebný dizajn obalov.

Nevýhody

 • nenájdené.

Vkusnoteyevo tradičné 82,5%

Hodnotenie: 4.8

VALUIKI TRADITIONAL 825.webp

Vkusnotedevo maslo a jeho 82,5% maslo má štvrtú pozíciu v rebríčku. Na trh bola uvedená v roku 2000 a dnes si získala uznanie nielen Slovenskách, ale aj európskych spotrebiteľov. Maslo patrí k najvyššej triede masla vyrobeného v súlade so štátnou normou z najkvalitnejšej pasterizovanej smotany získanej z mlieka.

Vďaka inovatívnej výrobnej technológii si dlho zachováva svoje organoleptické vlastnosti; pri nízkych teplotách sa nedrobí, pri izbovej teplote nevyteká a zachováva si svoj tvar. Olej zostáva tvárny vďaka metóde výroby za studena, čo ešte viac priťahuje pozornosť kupujúcich k tomuto výrobku. Balené v 200g a 400g dávkach. Vďaka obalu ECO lincovered sa zdvojnásobuje jeho trvanlivosť a dosahuje 60 dní.

Spotrebitelia si pochvaľujú pohodlný tvar balenia a jeho vysoké chuťové vlastnosti. Výborne sa hodí na sendviče a má plastickú konzistenciu, ktorá umožňuje natrieť ho na chlieb jedným ťahom.

Výhody

 • z čerstvej smotany bez akýchkoľvek prísad;
 • Najmodernejšia výroba;
 • si zachováva svoj tvar pri všetkých teplotách;
 • ekologické obaly;
 • dlhá trvanlivosť.

Nevýhody

 • nezistené.

Valuiki Traditional 82,5%

Hodnotenie: 4.7

Valuiki Traditional 82,5%

Ruská spoločnosť Valuiki je s 82,5 % masla na piatom mieste. Spoločnosť bola založená v roku 1980 v regióne Belgorod a dnes vyrába prírodné produkty vysokej organoleptickej kvality a spĺňa štátne normy kvality. Predkladané maslo je sladký a krémový extra panenský olivový olej. Je vyrobený z pasterizovanej a normalizovanej smotany, má 100 % prírodné zloženie, bez GMO a prísad.

Originálny, rozpoznateľný dizajn obalu odlišuje výrobok od množstva iných na pultoch obchodov. Maslo je balené v hrubej fólii, ktorá zabraňuje prenikaniu vzduchu a oxidácii.

Spotrebitelia dávajú výrobku najvyššie hodnotenie za jeho jemnú chuť a vôňu a príjemnú konzistenciu, ktorá umožňuje ľahké krájanie a roztieranie nožom. Mnohé ženy v domácnosti sa vyjadrili, že maslo je ideálne na pečenie, pretože sa dá vyšľahať mixérom a vytvoriť krémovú štruktúru. Bezpečné a vhodné pre detskú stravu.

Výhody

 • z čerstvej smotany bez ďalších prísad;
 • jemná chuť a vôňa;
 • je v súlade s GOST 32261;
 • rozpoznateľný obal;
 • vysoká konzistencia.

Nevýhody

 • nenájdené.

Brest-Litovsk 82,5 %

Hodnotenie: 4.7

BREST LITOWSK 825.webp

Do hodnotenia je zahrnuté maslo Brest-Litovsk, ktoré vyrába koncern Savushkin. Toto maslo patrí do kategórie sladkých a krémových masiel a má najvyšší index kvality. Toto maslo ocenilo mnoho zákazníkov a je to výrobok, ktorý sa používa na prípravu raňajkových sendvičov alebo krémov na koláče a iné pečivo. Vyrába sa z prírodnej pasterizovanej smotany.

Vlastná surovinová základňa umožňuje celoročné používanie kravského mlieka najvyššej kategórie. Farba, konzistencia a chuť potvrdzujú prirodzenosť výrobku. Má dostatočne poddajnú štruktúru, dá sa krájať nožom, dobre sa rozotiera a nestráca svoj tvar ani pri dlhodobom skladovaní pri izbovej teplote.

Podľa každoročných nezávislých štúdií maslo neobsahuje žiadne rastlinné zložky, ale iba mliečny tuk. Spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky, má vynikajúce organoleptické vlastnosti a informácie na obale sa zhodujú so skutočnými vlastnosťami.

Výhody

 • prírodné bezpečné zloženie;
 • Kvalita potvrdená nezávislými odborníkmi;
 • Vysoké chuťové vlastnosti;
 • Vhodné na prípravu rôznych jedál.

Nevýhody

 • nezistiteľné.

Ecomilk Traditional 82,5%

Hodnotenie: 4.7

ECOMILK TRADITIONAL 825

„Spoločnosť Ekomilk už viac ako 15 rokov dodáva na trh vysokokvalitné mliečne výrobky, ktoré spĺňajú nielen ruské štátne normy, ale aj európske požiadavky na environmentálnu bezpečnosť. Hoci je v sortimente približne 50 druhov výrobkov, charakteristickým znakom značky sa stalo maslo. Prísne kontroly a naše vlastné laboratórium ECO zaručujú, že výrobok sa dostane na stôl s vlastnosťami deklarovanými na obale.

Zloženie masla s obsahom tuku 82,5 % obsahuje len prírodné zložky. Ide o čerstvú pasterizovanú smotanu z plnotučného mlieka. Výrobca ponúka rôzne varianty balenia, aby ich spotrebitelia mohli čo najpohodlnejšie používať. Dodáva sa v hmotnostiach 10 g, 100 g, 180 g a 450 g. Vďaka jedinečnému baleniu je možné výrobok skladovať 60 – 180 dní v závislosti od teploty.

Mnohí spotrebitelia hlasovali za toto konkrétne maslo, ktoré optimálne spája kvalitu, bezpečnosť a cenu. Je vhodný na sendviče a iné jedlá, nedrobí sa, drží tvar a ľahko sa oddeľuje nožom.

Výhody

 • ekologický výrobok;
 • Bezpečnostné kontroly v našich vlastných laboratóriách;
 • z najčerstvejšej smotany;
 • Mäso zodpovedá GOST;
 • jemná konzistencia a vôňa.

Nevýhody

 • nenájdené.

Vidiecky dom 82,5 %

Hodnotenie: 4.6

DOMOV NA DEDINE 825.webp

Značka Domik na vidieku, ktorú sme vybrali do nášho hodnotenia, už viac ako 20 rokov teší svojich spotrebiteľov 100 % bezpečnými, prírodnými a zdravými výrobkami, ktoré sú vyrábané podľa tradičných receptúr. Víťaz mnohých súťaží a veľtrhov a zaradený medzi 10 najväčších a najvplyvnejších národných značiek. Používa sa čerstvé plnotučné kravské mlieko bez konzervačných látok, aróm a GMO.

Príjemný obal výrobku pôsobí esteticky a umožňuje rýchlu identifikáciu výrobku medzi podobnými v obchode. Fólia zachováva vlastnosti a zabraňuje rýchlej oxidácii. Zloženie, chuť, vôňa a farba plne zodpovedajú definícii „masla. Nezávislá expertíza potvrdila vysoké organoleptické a fyzikálno-chemické vlastnosti výrobku.

Hostiteľky poznamenali, že maslo sa dobre používa ako čisté na raňajky, tak aj ako prísada do pečiva a iných jedál. Nedrobí sa, nerozpúšťa sa a nestráca svoj tvar pri izbovej teplote, ľahko sa krája nožom.

Výhody

 • absolútne prírodný produkt;
 • atraktívne, rozpoznateľné balenie;
 • vhodné pre detskú stravu;
 • sa môže zmraziť;
 • poddajná štruktúra.

Nevýhody

 • nenájdené.

Usadba Ilyinskoe 82,5%

Hodnotenie: 4.5

Usadlosť Ilyinskoe 82,5%

„Usadba Ilyinskoe“ je ruská značka, ktorej koncept je založený na zdravých potravinách a zachovaní tradícií rodinných fariem. Maslo obsahuje iba vybranú smotanu bez pridania akýchkoľvek ďalších zložiek. Vďaka špeciálnej výrobnej technológii sú vo výrobku v maximálnej možnej miere zachované užitočné a výživné vlastnosti. Olej je vyrobený v súlade so štátnymi normami, je bezpečný a vhodný pre deti.

Textúra je jemná, chuť je krémová a mliečna, nesladená. Maslo si po zmrazení dobre zachováva svoj tvar a pri izbovej teplote sa ľahko krája, natiera na chlieb a šľahá mixérom. Výrobok je zabalený vo fólii. Chráni pred prenikaním vzduchu a umožňuje skladovať ho dlhší čas.

Podľa recenzií bolo maslo „Usadba Ilyinskoe“ schválené väčšinou kupujúcich. Je vhodný na použitie v čistom stave aj ako prísada do rôznych jedál. Mnohí ľudia ocenili dizajn obalu a prijateľnú cenu za vysokokvalitný výrobok.

Výhody

 • zo smotany najvyššej kategórie;
 • Vytvorené v súlade s GOST;
 • optimálne organoleptické vlastnosti;
 • atraktívny dizajn obalu;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • žiadne.

Savushkin 82,5%

Hodnotenie: 4.5

SAVUSHKIN 825.webp

Na ďalších priečkach sa umiestnila známa ruská značka, ktorá vo svojich výrobkoch spojila bezpečnosť a prirodzenosť, starodávne receptúry a inovatívne technológie. Maslo má jemnú chuť a vôňu a vyrába sa výlučne z najkvalitnejšej smotany z plnotučného kravského mlieka. Neobsahuje žiadne prídavné látky, takže sa môže používať pri detskej strave.

Automatizované výrobné zariadenie, ktoré sa vyznačuje použitím uzavretých výrobných technológií, ktoré minimalizujú kontakt zamestnancov s výrobkami. Vo všetkých fázach prebieha prísna kontrola kvality a naše vlastné laboratórium kontroluje bezpečnosť, presný súlad s vládnymi normami a šetrnosť k životnému prostrediu.

Zákazníci vyzdvihli optimálnu plasticitu oleja. Po zmrazení sa nedrobí, po vybratí z chladničky sa neroztopí ani nestratí tvar, ľahko sa oddeľuje nožom a ľahko sa rozotiera. Fóliový obal chráni pred oxidáciou a vďaka rozumnej cene je nákup dostupný a hospodárny.

Výhody

 • neobsahuje nezdravé zložky;
 • Vysoké fyzikálne a chemické vlastnosti;
 • Zaručené bezpečné zloženie;
 • krémová chuť a vôňa;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • nenájdené.

Asenjevská farma 82,5%

Hodnotenie: 4.5

ASHENEVA FERMA 825.webp

Ďalej je v hodnotení zahrnutá spoločnosť, ktorá má uzavretý výrobný cyklus. Farma sa nachádza v ekologicky čistej oblasti neďaleko Kalugy. Suroviny získavame z vlastných fariem, ktoré chovajú kravy bez použitia rastových hormónov a antibiotík. Kontrolované od dodávky krmiva stádam až po konečnú fázu pred distribúciou maloobchodníkom. Výrobný proces zohľadňuje staré receptúry a pokročilé technológie mliekarenského priemyslu.

Maslo je sladké a krémové, nesolené, bez GMO a iných prísad, ktoré nie sú súčasťou GOST. Textúra je jemná, chuť výrazne mliečna. Maslo je vhodné na prípravu studených a teplých sendvičov, krémov, pečiva, kaší, zemiakovej kaše a iných pokrmov.

Podľa recenzií výrobok plne spĺňa bezpečnostné požiadavky, má vysoké organoleptické vlastnosti a ľahko sa používa a skladuje. Príroda a ekologická šetrnosť je ochrannou známkou masla Asenyevskaya Farma, ktoré možno bezpečne zaradiť do stravy malých detí.

Výhody

 • Neobsahuje rastlinné tuky a iné škodlivé zložky;
 • Vlastné chovy dobytka;
 • prísne kontroly kvality a bezpečnosti;
 • Krémová, mliečna chuť;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • nájdete vo veľkých hypermarketoch; v bežných obchodoch s potravinami je ťažké nájsť.

Z Vologdy Tradičné

Hodnotenie: 4.5

Z VOLOGDA TRADIČNÉ

Pojem „Vologdské maslo“ sa vždy spája s chuťou detstva: jemné, krémové a topiace sa. Tento produkt sme zahrnuli do nášho hodnotenia. Pozostáva výlučne z mliečneho tuku bez pridania rastlinného tuku, aróm alebo konzervačných látok. Na jej výrobu sa používa najčerstvejšia pasterizovaná smotana. Mlieko sa získava od kráv chovaných na farmách.

Maslo získalo množstvo ocenení a cien na Slovenskách výstavách. Je najvyššej kvality, v súlade s prijatými Slovenskámi štátnymi normami. Textúra je pomerne poddajná. Maslo sa nedrobí, pri izbovej teplote sa dlho nerozpúšťa, podlieha mrazu. Používa sa nielen v čistej forme na prípravu sendvičov. Maslo dodáva zemiakovej kaši a kašiam krémovú chuť a je vynikajúcim základom pre pečivo.

Spätná väzba na produkt je prevažne pozitívna. Mnohí ľudia si tento výrobok vyberajú a poukazujú nielen na jeho dobré organoleptické vlastnosti, ale aj na jeho nízku cenu.

Výhody

 • z kravského mlieka;
 • obsahuje 100% prírodný krém;
 • príjemnú chuť a vôňu;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • Odchýlka od deklarovaného hmotnostného podielu obsahu tuku 1,5 % (podľa výsledkov nezávislého odborného skúmania).

Tisíc jazier 82,5%

Hodnotenie: 4.5

TISÍC OZER 825.webp

Rebríček uzatvára spoločnosť, ktorá bola v roku 2017 zvolená za značku číslo jeden v Rusku. Všetky produkty sú vyrobené z prírodných, bezpečných a čistých zložiek. Je označený ako „Eco-Test Plus“, čo znamená, že spĺňa ruské a medzinárodné environmentálne normy. Výrobky si v maximálnej miere zachovávajú svoje nutričné a zdraviu prospešné vlastnosti a spĺňajú požiadavky zdravej výživy.

Maslo sa vyrába z prírodnej smotany z čistého plnotučného kravského mlieka. sladká a krémová, neslaná chuť. Textúra je poddajná a dobre sa rozotiera na povrchu. Výrobok si zachováva svoj tvar aj po rozmrazení a dlhom pobyte mimo chladničky. Maslová príchuť zvýrazňuje pripravované pokrmy, dobre sa šľahá do krémovej konzistencie a používa sa na teplé a obyčajné sendviče.

Výrobok je balený v rôznych baleniach pre pohodlie zákazníkov. Alobalový papier uchováva čerstvosť a zabraňuje rýchlej oxidácii. Jeho dizajn obalu je výrazný a pútavý a odlišuje ho od ostatných výrobkov v obchode.

Výhody

 • Neobsahuje žiadne prídavné látky ani nečistoty;
 • Ekologický výrobok;
 • rôzne balenia;
 • Príjemná chuť a vôňa.

Nevýhody

 • Nízka citlivosť na podnebí (nezávislý laboratórny test).
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: