Najlepšia alkalická minerálna voda

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakčnej rady. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu, ani nie je určený ako návod na nákup. Pred nákupom je nevyhnutná konzultácia s odborníkom.

Je vedecky dokázané, že alkalická minerálna voda pomáha zlepšovať trávenie, spomaľuje proces starnutia a posilňuje imunitný systém. Alkalická voda má v porovnaní s bežnou pitnou vodou vyššie pH, ktoré dosahuje 8-9. Účinne bojuje proti acidóze, refluxu a infekčným zápalovým procesom v tele. Kvalitná alkalická voda musí obsahovať aj prospešné minerály a mať záporný redox potenciál. Tím Expertology pomáha vybrať najlepšiu alkalickú minerálnu vodu na trhu.

Mali by ste piť alkalickú minerálnu vodu??

Účinky alkalickej vody na ľudský organizmus boli opakovane skúmané. V lekárskej komunite sa však stále diskutuje o potrebe konzumácie alkalických roztokov u úplne zdravých ľudí. Napríklad Mayo Clinic, jedno z najväčších súkromných lekárskych a výskumných centier na svete, vydalo správu, v ktorej odporúča, aby zdraví ľudia denne pili vodu s neutrálnym pH. Lekári svoje zistenia vysvetľujú tým, že účinky dlhodobého pitia zásaditých tekutín na organizmus ešte neboli dostatočne preskúmané.

Proti týmto odporúčaniam možno uviesť množstvo renomovaných vedeckých štúdií:

 1. V roku 2012 Jamie Kufman, profesor klinickej otolaryngológie na New York Medical College, publikovalvýskum, ktorý dokázal, že pitie prírodnej sýtenej vody z artézskych studní s pH 8,8 môže pomôcť inaktivovať pepsín. Nadbytok tohto enzýmu spôsobuje reflux kyseliny alebo gastroezofageálnu refluxnú chorobu (GERD).
 2. Čínski lekárski odborníci z Prvej šanghajskej textilnej nemocnice potvrdili, že pitie alkalickej ionizovanej vody počas 3-6 mesiacov znižuje krvný tlak, hladinu cukru v krvi a lipidov u ľudí trpiacich hypertenziou, cukrovkou a hyperlipidémiou.
 3. Ďalšia dôležitá štúdia o účinkoch alkalickej vody na ľudský organizmus bolauverejnené v časopise Journal of the International Society of Sports Nutrition. Štúdie sa zúčastnilo 100 ľudí, ktorí sa aktívne venujú športu. Vedci zistili, že u ľudí, ktorí namiesto pitnej vody pili alkalickú minerálnu vodu, sa viskozita krvi znížila o 6,3 %. Zvyšuje prietok krvi a zlepšuje prísun kyslíka do tkanív.
 4. Existujú aj spoľahlivé lekárske štatistiky, ktoré dokazujú, že alkalická minerálna voda pomáha vyrovnávať tráviaci systém, normalizovať hmotnosť, spomaľovať procesy starnutia a zvyšovať odolnosť organizmu voči rakovine.

Ako si vybrať kvalitnú alkalickú minerálnu vodu

Prírodnosť je hlavným kritériom výberu alkalickej minerálnej vody. Prírodná pramenitá voda je prirodzene obohatená o organické minerály, pretože preteká cez pórovité kamene. Hromadenie týchto minerálov vedie k zvýšeniu pH na 8-9. Väčšina odborníkov Svetovej zdravotníckej organizácie sa zhoduje, že len voda bohatá na prírodné minerálne soli a biologicky aktívne zložky môže byť skutočne prospešná pre ľudské zdravie. Názov ložiska minerálnej vody (číslo vrtu, názov prameňa) je povinne uvedený na etikete výrobku.

V súčasnosti je na trhu pomerne veľa značiek umelo vyrobenej alkalickej vody. Priemyselná alkalizácia kvapaliny sa vykonáva ionizáciou alebo elektrolýzou. Tieto procesy zahŕňajú voľný tok vody z vodovodu cez platinové a titánové platne, čo vedie k štiepeniu jej molekúl a zvyšovaniu pH. Bohužiaľ, takto získaná voda môže obsahovať toxické stopy kovov, ako aj klasický kokteil chemických látok vo vodovodnej vode, ako sú chlór, fluoridy, hliník a dokonca aj pesticídy.

Je tiež dôležité venovať pozornosť koncentrácii minerálnych solí a biologicky aktívnych zložiek (BAC). Všetky minerálne vody možno podľa tohto princípu rozdeliť do 3 kategórií:

 1. Jedáleň.Obsah minerálnych solí a BAC v takejto vode je nižší ako 1 gram na liter, čo umožňuje jej konzumáciu bez obmedzení.
 2. Liečivá pitná voda.Slanosť vody sa pohybuje v rozmedzí 1 až 10 gramov minerálnych solí na liter, čo ju robí vhodnou na preventívnu liečbu, ale nie na trvalú.
 3. Terapeutické.Obsahuje 10 až 15 gramov minerálnych solí na liter, a preto by sa mal konzumovať v obmedzenom množstve a len na lekársky predpis.

Ak sa chcete vyhnúť negatívnym účinkom na zdravie a vybrať si kvalitnú minerálnu vodu, je dôležité uistiť sa, že je získaná z prírodných zdrojov a že obsahuje dostatočné množstvo zdraviu prospešných mikroprvkov.

Hodnotenie najlepšej alkalickej minerálnej vody

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Hodnotenie najlepšej alkalickej minerálnej vody1Borjomi5.0
2Donat Mg4.9
3DI
 • JAN
 • 4.8
  4Essentuki No174.7
  5Rychal-Su4.6
  6AQUAdetox4.5
  7Narzan4.4
  8Legenda o Sibíri4.3

  Borjomi

  Hodnotenie: 5.0

  Borjomi

  Legendárna minerálna voda sopečného pôvodu Borjomi – vizitka Gruzínska. „Borjomi“ sa vzťahuje na kategóriu hydrouhličitanovej minerálnej vody sodnej, ktorá vyviera na povrch z hĺbky 8-10 km. Vplyvom oxidu uhličitého sa voda dostáva na povrch a prechádza cez desiatky rôznych hornín. Výsledkom je, že zloženie mikroelementov Borjomi pozostáva z približne 60 rôznych minerálov, ako sú hydrokarbonáty, chloridy, sodík, vápnik, horčík a iné. Celková mineralizácia „Borjomi“ je 5-7,5 gramov na liter, čo zodpovedá kategórii liečivej stolovej vody. To znamená, že používanie takýchto minerálnych vôd by malo byť obmedzené, nemali by sa používať ako hlavný zdroj tekutín pre telo.

  Borjomi má špecifickú „limonádovú“ chuť, ktorú si pamätá každý, kto raz vyskúšal tento prírodný produkt. Voda je k dispozícii len v sýtenej forme. Je to spôsobené nielen prítomnosťou prírodných plynov, ale aj dodatočným obohatením CO2 počas procesu plnenia. Oxid uhličitý sa používa ako prírodný konzervačný prostriedok. Milovníci nesýtených minerálnych vôd ju môžu pred pitím vyprázdniť.

  Pozitívny vplyv Borjomi na ľudský organizmus potvrdzujú vedecké výskumy a stáročná história. Táto voda sa odporúča najmä ľuďom trpiacim ochoreniami tráviaceho traktu, pečene, obličiek, žlčníka a žlčových ciest. Normalizáciou kyslosti rýchlo zmierňuje pálenie záhy a účinne zabraňuje vzniku žalúdočných vredov. Bohaté minerálne zloženie pomáha normalizovať metabolizmus, znížiť hladinu cukru a cholesterolu a vyrovnať sa s kocovinou, čo sa často uvádza v recenziách spotrebiteľov.

  Výhody

  • prírodného vulkanického pôvodu;
  • jedinečné zloženie stopových prvkov, ktoré obsahuje viac ako 60 minerálov;
  • preukázané zdravotné výhody;
  • Široká škála účinkov na tráviaci, močový a imunitný systém;
  • Mierna slaná chuť, ktorá sa páči väčšine spotrebiteľov
  • storočný recept na extrakciu a plnenie do fliaš;
  • Štýlový dizajn fľaše zo skla a plastu.

  nevýhody

  • relatívne vysoká cena;
  • Žiadna nesýtená forma.

  Donat Mg

  Hodnotenie: 4.9

  Donat Mg

  Donat Mg je prírodná síranovo-hydrouhličitanová voda horčíka, ktorá sa získava z prameňov v Rogaške Slatine v Slovinsku. Účinnosť vody je založená na kombinácii piatich minerálov. Sulfáty majú pozitívny vplyv na činnosť čriev, zatiaľ čo hydrokarbonáty pomáhajú normalizovať hladinu pH v žalúdku. V kombinácii s horčíkom, sodíkom a vápnikom tieto minerály stimulujú trávenie, posilňujú imunitný systém a pocit pohody. Vďaka vysokej mineralizácii (13-14 gramov na liter) patrí voda Donat Mg do kategórie liečivých vôd. To znamená, že by sa nemal konzumovať v neobmedzenom množstve. Spoločnosť Donat vyvinula bezplatnú aplikáciu pre smartfóny, aby pomohla spotrebiteľom vypočítať ich denný príjem na základe ich individuálneho tela.

  Spotrebitelia opisujú chuť Donatu Mg ako nezvyčajne „sladkú“. Voda je sýtená, ale plyny nespôsobujú pocit nadúvania alebo iné nepríjemné účinky. Po prvom poháriku sa u väčšiny ľudí prejaví laxatívny účinok. Už po niekoľkých dňoch sa však tráviaci proces stabilizuje, stolica sa stáva pravidelnou a nepríjemné pocity, ako je pálenie záhy a ťažoba v žalúdku, úplne zmiznú. Pozitívne účinky Donatu na funkciu tráviaceho traktu boli vedecky dokázané v klinickej štúdii vykonanej v Nemecku v roku 2015. Prípravok sa má používať opatrne u ľudí s nízkym krvným tlakom, pretože horčík prispieva k hypotenzii.

  Výhody

  • prírodná sýtená voda z čistých zdrojov v Rogaške Slatine;
  • Vysoký stupeň mineralizácie, vďaka ktorému sa môže klasifikovať ako liečivá;
  • Kombinácia piatich základných minerálov;
  • Vedecky preukázané pozitívne účinky na trávenie;
  • aplikáciu na výpočet denného príjmu, ktorá je bezplatná;
  • Odstránenie príznakov chronickej únavy a zlepšenie pohody pri pravidelnom používaní.

  Nevýhody

  • Špecifická „sladká“ chuť;
  • Silný laxatívny účinok počas prvých dní užívania;
  • relatívne vysoká cena.

  DI
 • JAN (Dilijan)
 • Hodnotenie: 4.8

  DI<li></div><p>JAN “ src=“/wp-content/uploads/2023/03/61516666197771-24lu.jpg“ height=“343″ title=“DI</p><li>JAN“><p>Najčistejšia minerálna voda DI</p><li>JAN sa ťaží v arménskych horách z jediného zdroja – vrtu pri meste Dilijan. Vďaka vynikajúcej ekológii a prechodu cez mnohé vrstvy hornín má voda získavaná v tejto oblasti jedinečné liečivé vlastnosti. Celková úroveň mineralizácie je 3,3 – 4,1 gramu na liter. To umožňuje zaradiť ju medzi alkalické minerálne vody DI<li>JAN patrí do kategórie terapeutických vodovodných vôd; – vysoká cena. Túto kategóriu vody možno konzumovať denne v malých množstvách bez akejkoľvek ujmy na zdraví. Z minerálnych zložiek sa za mimoriadne dôležité považujú stopové prvky, ako sú sodík, horčík a hydrogénuhličitany.<p>Na rozdiel od väčšiny podobných minerálnych vôd, ktoré majú aj alkalické prostredie, minerálna voda DI</p><li>JAN má príjemnú jemnú chuť bez špecifickej „limonádovej“ príchute. Pravidelná konzumácia tejto vody má výrazný pozitívny účinok najmä na tráviaci systém. Indikácie zahŕňajú chronickú gastritídu, žalúdočné a dvanástnikové vredy a rôzne ochorenia pečene a žlčových ciest.<h4>Výhody</h4><ul><li>ekologicky šetrný horský banský región;</li><li>Mierna mineralizácia na úrovni liečivej stolovej vody;</li><li>Má príjemnú chuť bez charakteristickej alkalickej chuti a vône;</li><li>Výrazné pozitívne účinky na gastrointestinálny trakt;</li><li>jemné čistenie tela;</li><li>relatívne nízka cena.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Dlhodobé opatrenia potrebné na dosiahnutie viditeľného účinku.</li></ul><h3>Essentuki No17</h3><p>hodnotenie: 4.7</p><div style=Essentuki No17

  Essentuki 17 je chloridovo-hydrouhličitanová sodná voda, ktorá sa získava v horách severného Kaukazu a má vedecky overené liečivé vlastnosti. Už samotný názov napovedá, že voda pochádza zo studne č. 17, ktorá je hlboká až 1,5 km. Voda prechádza cez desiatky vrstiev horniny, čím sa prirodzene filtruje a obohacuje o minerály. Klinické a laboratórne štúdie preukázali, že Essentuki 17 obsahuje viac ako 30 rôznych mikroprvkov a biologicky aktívnych zložiek. Najdôležitejšie z nich sú hydrogénuhličitany, sodík, sírany, chloridy, draslík, horčík a kyselina boritá. Celková mineralizácia je veľmi vysoká (10 až 14 gramov na liter); preto by sa mal používať len v indikovaných prípadoch a nie v nadbytočnom množstve.

  Liečivá minerálna voda Yessentuki 17 má charakteristickú chuť a zápach, ktoré sú spôsobené prítomnosťou sírovodíka v jej zložení. Všetky užitočné zložky prírodnej vody sú zachované, pretože produkt nie je vystavený dlhému času prepravy, ale je plnený do fliaš v tesnej blízkosti miesta ťažby. Je obzvlášť prospešný pre ľudí trpiacich ochoreniami žalúdka, čriev, pečene a pankreasu. Prípravok normalizuje trávenie, zmierňuje pocity nadúvania, zvyšuje aktivitu črevnej peristaltiky a reguluje kyslosť žalúdka. Voda Essentuki 17 tiež pomáha posilňovať imunitný systém a zvyšuje odolnosť voči infekčným a vírusovým zárodkom. Účinnosť výrobku potvrdzujú výsledky výskumov, ktoré vykonali vedci z Piatigorského vedeckého výskumného ústavu.

  Výhody

  • jedinečné minerálne zloženie s viac ako 30 rôznymi stopovými prvkami;
  • ťažba z horského zdroja;
  • Organizácia plnenia do fliaš v tesnej blízkosti miesta ťažby;
  • Hmatateľný účinok na tráviaci systém;
  • Posilnenie imunitného systému a ochrana pred infekčnými patogénmi;
  • Účinnosť, potvrdili odborníci z výskumného ústavu v Piatigorsku.

  Nevýhody

  • špecifická vôňa a príchuť;
  • Veľmi vysoká úroveň mineralizácie, ktorá si vyžaduje zodpovedný prístup k výberu dávkovania.

  Rychal-Su

  Hodnotenie: 4.6

  Rychal-Su

  Alkalická minerálna voda Rychal-Su sa získava v horách južného Dagestanu z prírodného nízkotermálneho prameňa. Základom výrobku je roztavená voda z horského ľadovca Šalbuzdag. Vďaka jemnej mineralizácii na úrovni 4-5 gramov na liter patrí voda do kategórie liečivých stolových vôd, ktoré umožňujú jej pravidelné používanie bez obmedzení. Výrobok obsahuje hydrogénuhličitany, sírany, sodík, horčík a vápnik. Takéto bohaté minerálne zloženie pomáha zmierniť stav ľudí trpiacich chronickou gastritídou a peptickými vredmi.

  Používatelia si všimli výnimočne príjemnú jemnú chuť vody Rychal-Su bez charakteristickej sódovej príchute. Produkt má jedinečné terapeutické vlastnosti vďaka svojej schopnosti urýchliť metabolizmus. Umožňuje účinnú elimináciu toxínov a škodlivých rádionuklidov z tela. Okrem toho mnohí používatelia po dlhodobom užívaní tejto minerálnej vody zaznamenávajú úbytok hmotnosti. Tento účinok sa dosahuje zmenou trávenia sacharidov. V tejto súvislosti je voda Rychal-Su obzvlášť užitočná pre ľudí trpiacich obezitou a snažiacich sa znížiť telesnú hmotnosť.

  Výhody

  • Jedinečné minerálne zloženie prírodnej vody;
  • mierna mineralizácia, ktorá nezaťažuje organizmus;
  • Príjemná chuť bez príchuti sódy;
  • Pozitívny vplyv na trávenie;
  • výrazné zrýchlenie metabolizmu;
  • Postupné chudnutie;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • Žiadne dôležité informácie na etikete.

  AQUAdetox

  Hodnotenie: 4.5

  AQUAdetox

  AQUAdetox je mäkká alkalická voda získavaná z prírodných prameňov nachádzajúcich sa v blízkosti Valdai a jazera Seliger. Plnenie do fliaš sa vykonáva v novom modernom závode, ktorého technologické schémy zodpovedajú vysokým medzinárodným štandardom. Hodnota pH tejto vody dosahuje 8,6-8,8, čo poskytuje celé spektrum priaznivých vlastností pre ľudský organizmus. Mäkká mineralizácia AQUAdetoxu umožňuje jeho používanie bez odporúčania lekára od prvého roku života. Prispieva k tomu aj absencia zemného a umelého plynu.

  Prvé, čo si spotrebitelia všimnú pri pití vody AQUAdetox, je príjemná jemná chuť. Pravidelné pitie tejto prírodnej alkalickej vody dodáva telu veľké množstvo alkalických iónov, ktoré účinne neutralizujú oxidačné procesy a normalizujú acidobázickú rovnováhu. Vďaka tomuto účinku sa zrýchľuje metabolizmus, odstraňujú sa nebezpečné toxíny a spomaľujú sa prirodzené procesy starnutia. Ďalším pozitívnym účinkom AQUAdetox, ktorý zdôraznili mnohí používatelia vo svojich recenziách, je zvýšenie energetickej hladiny.

  Výhody

  • Prírodná minerálna voda s preukázanou účinnosťou;
  • plnenie do fliaš na modernej európskej úrovni;
  • Pozitívne recenzie od odborníkov na výživu;
  • Hodnota pH média je 8,6-8,8;
  • neprítomnosť plynu;
  • sa môže začať už v prvom roku života;
  • Príjemná jemná chuť;
  • normalizácia trávenia a zrýchlenie metabolizmu.

  Nevýhody

  • relatívne vysoká cena.

  Narzan

  Hodnotenie: 4.4

  Narzan

  Narzan je jednou z najobľúbenejších minerálnych vôd v Rusku, ktorá svoju účinnosť dokazuje už viac ako 120 rokov. Táto jedinečná prírodná voda vzniká v dôsledku topenia ľadovcov na Elbruse a potom prechádza dlhú cestu cez skaly až do mesta Kislovodsk, kde sa získava. Voda sa tak prirodzene mineralizuje a nasycuje viac ako 20 minerálmi a mikroprvkami. Odborníci zároveň poznamenávajú, že mineralizácia výrobku je mierna (2-3,5 gramu na liter), čo umožňuje pravidelné pitie bez zaťaženia tela.

  Chuť výrobku Narzan je mierne slaná, ale väčšina spotrebiteľov ju považuje za príjemnú. Voda sa používa predovšetkým na účinnú prevenciu a liečbu ochorení tráviaceho systému, pečene, pankreasu a močového systému. Jedinečnou vlastnosťou výrobku Narzan je vysoký obsah vápnika a horčíka. Podľa štúdií pokrýva konzumácia tejto vody 30-35 % dennej potreby týchto mikroživín pre dospelého človeka. Vzhľadom na preukázanú schopnosť horčíka znižovať krvný tlak by mali ľudia trpiaci hypotenziou piť Narzan s opatrnosťou.

  Výhody

  • Mierna mineralizácia na úrovni 2-3,5 gramov na liter;
  • Viac ako 20 minerálov a stopových prvkov v zložení
  • prirodzené splyňovanie vody;
  • vysoký obsah vápnika a horčíka;
  • Preukázané pozitívne účinky na trávenie a metabolizmus;
  • Neutrálna, mierne slaná chuť.

  Nevýhody

  • výrazný hypotonický účinok.

  Legenda o Sibíri

  Hodnotenie: 4.

  Sibírska legenda

  Legenda o Sibíri – prírodná alkalická minerálna voda bez plynov, odporúčaná lekármi na každodenné používanie a pravidelnú liečbu. Voda sa získava z hĺbky 832 metrov, ktorá sa nachádza v ekologicky čistej oblasti Novosibirskej oblasti. Celková mineralizácia výrobku je na úrovni liečivej slanej vody a dosahuje približne 3 – 4 gramy na liter. Hodnota pH dosahuje 7,8-8,2, čo účinne bojuje proti oxidačným procesom a má pozitívny vplyv na trávenie. Legenda o Sibíri obsahuje celý rad užitočných minerálov a stopových prvkov vrátane hydrogénuhličitanov, vápnika, železa, striebra a selénu.

  Voda má miernu, jemnú alkalickú chuť, ale napriek tomu väčšina spotrebiteľov tvrdí, že výrobok je vynikajúci na každodenné použitie. Legenda o Sibíri pomáha odstraňovať toxíny z tela zrýchlením metabolizmu a normalizáciou trávenia. Jedinečné prírodné zloženie vody tiež pomáha posilňovať imunitný systém a spomaľovať procesy starnutia.

  Výhody

  • ťažba vody v ekologicky čistej sibírskej oblasti;
  • Mierna mineralizácia 3-4 gramy na liter;
  • Alkalická hodnota pH približne 7,8-8,2;
  • bohaté a rozmanité minerálne zloženie;
  • Príjemná chuť s mierne alkalickou príchuťou;
  • Zrýchľuje metabolizmus a čistí telo od toxínov;
  • normalizácia tráviacich procesov;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • neboli zistené žiadne sacharidy
  • Alkalická minerálna voda je darom prírody pre ľudské zdravie. Pri výbere tohto produktu je dôležité venovať pozornosť úrovni mineralizácie a rozsahu terapeutických účinkov. reálne spotrebiteľské recenzie a názory skúsených odborníkov z časopisu Expertology vám pomôžu správne sa rozhodnúť.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: