12 najlepších sáun v Petrohrade

*Prehľad toho najlepšieho podľa názoru redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je návodom na nákup. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Pravidelné navštevovanie sauny a parných kúpeľov zvyšuje imunitu voči vírusovým infekciám, čo je vzhľadom na súčasnú úroveň chorôb v populácii obzvlášť dôležité. Pobyt v parnej miestnosti zlepšuje činnosť pľúc, srdca a ciev, zmierňuje únavu a vyčerpanie.

Vybrali sme 12 najlepších sáun, ktoré sú obľúbené u obyvateľov Petrohradu. V popise účastníkov nájdete aktuálne informácie o službách, recenzie a ceny.

Najlepšie kúpele a sauny v Petrohrade

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Najlepšie sauny v Petrohrade1dechtové kúpele5.0
2Jamské kúpele4.9
3Kúpele Mytninskie4.8
4Kúpele Smolný4.7
5Na vysokej úrovni4.6
6Kúpele Tallinn4.5
7Pilotné kúpele4.4
8Okrúhle vane4.3
9Vodnár4.2
10Kúpele Batyarnie4.1
11Usachevskie Bani4.0
12Para pre páry3.9

dechtové kúpele

Hodnotenie: 5.0

dechtové kúpele

Skutoční milovníci pohodlia a pary ocenia prvý člen hodnotenia. „Kúpele Degtyar sú jedinečným komplexom v Petrohrade, kde sa poskytujú služby podľa klasických tradícií a moderných trendov. K dispozícii máte hamam, chladivý bazén, fontánu s ľadovou vodou, priestranné parné miestnosti a, samozrejme, Slovenská kúpeľ. Komplex sa vyznačuje pohostinnou atmosférou a útulným prostredím.

K dispozícii sú celkom 3 kúpelne: pánska, dámska a súkromná/prémiová. Môžete využiť služby kozmetičky, maséra alebo kúpeľníka. Všetci odborníci majú rozsiahle skúsenosti a príslušné vzdelanie.

Sauna Premium je miesto, ktoré by mal navštíviť každý. Ceny prenájmu začínajú od 9 500 Euro za hodinu. Maximálna kapacita – 14 hostí. Minimálny čas prenájmu je 2 hodiny. Rozloha priestorov je 500 m². .

Najlepší čas na rezerváciu sauny sú pracovné dni od 09:00 do 17:00. Po 22:00 sa cena zvyšuje dvakrát. Oddýchnuť si môžete až do 9:00 hod. Hostí poteší med a ľadová para, veľký výber metiel z dubových, jedľových, brezových a eukalyptových konárov. V predaji sú darčekové poukážky. Adresa: SPb, ul. Degtyarnaya, v. 1, písm. . Telefón: +78124253425.

Jamská baňa

Hodnotenie: 4.9

Kúpele Yamskaya

Na druhom mieste sa umiestnil zdravotný komplex Yamskaya Banya. Najstarší podnik v Petrohrade vhodný pre celú rodinu. Toto miesto je vybrané pre vysokú kvalitu služieb, rozumnú cenu a slušný výber izieb na kúpanie. Klientom sú k dispozícii turecké, ruské a fínske parné miestnosti. K dispozícii sú apartmány pre mužov aj ženy, ako aj súkromné izby. Priestranná saunová miestnosť je ideálna na firemné akcie.

K dispozícii je spoločenská miestnosť vybavená karaoke, biliardom a mäkkým nábytkom. masážne kreslo, vírivka, jacuzzi na relaxáciu. Deti do 9 rokov bez príplatku. Špeciálna cena platná v pondelok pre hostí v dôchodkovom veku.

Zákazníci si môžu vychutnať čisté izby, príjemný interiér a priateľský personál. Žiadne veľké nevýhody. Samostatnú zmienku si zaslúži bar Shayka-Leika v areáli komplexu. Môžete sa tu najesť, oddýchnuť si pri pohári piva a sledovať športové prenosy na veľkej obrazovke. Adresa: SPb, ul. Ulica Dostojevského 9. Telefón: +79313037964.

Kúpele Mytninskie

Hodnotenie: 4.8

Kúpele Mytninskie

arnyie-klassyi#!/tab/323463509-1

Medzi tri najlepšie patria Mytninskie Bani. V prevádzke sú od roku 1890 a medzi nadšencami pary sú mimoriadne obľúbené. Tradície kúpeľov na drevo sa prísne dodržiavajú. Komplex má komfortné izby, klasické parné miestnosti, samostatné kabíny.

Maximálna kapacita apartmánu – 10 osôb. Každá izba je vybavená čerstvými metlami s vôňou dreva, bazénom a parným kúpeľom na drevo. K dispozícii sú nápoje v bare a domáca kuchyňa. Parná miestnosť ekonomickej triedy obsahuje infračervenú kabínu, ktorá má pozitívny vplyv na imunitný systém, dvojlôžkovú fontánu, vaňu na polievanie vodou. Pracujú tu kvalifikovaní maséri a kúpeľníci. Mytninské kúpele majú v Petrohrade veľa fanúšikov.

Príjemne prekvapivé ceny. Cena za 1 hodinu v apartmáne – od 1200 Euro. Ekonomická trieda stojí od 150 Euro za 60 minút. Interiér je trochu rustikálny. Toto miesto je vhodným miestom na parný kúpeľ alebo zotavenie. Adresa: Petrohrad, ul. Mytninská ulica 17-19. Telefón: +78126113059.

Smolný Bani

Hodnotenie: 4.7

Smolný Bani

Pokračuje hodnotenie kúpeľného apartmánu v centre Petrohradu. Ponúkame spoločenské miestnosti, dámske a pánske izby, saunu Zenith, Slovenská parný kúpeľ, bazén, kaviareň s reštauráciou, turecký hamam a font. K dispozícii je miniuzavretý apartmán pre 6 osôb s karaoke a TV. Cena – 1000 Euro za hodinu. 90 minút v spoločenskej miestnosti v pracovný deň stojí 330-400 Euro. Deti do 6 rokov zdarma.

Hoci ide o budovu v sovietskom štýle, interiér je moderne zariadený. Spoločenská miestnosť je pomerne veľká, zmestí sa do nej veľa ľudí. Bazén je nadovšetko chvályhodný. Po parnom kúpeli je príjemné ponoriť sa do chladnej čistej vody.

Smolninskie Bani nie sú také populárne ako Degtyarnie a Yamskie Bani. Inštitúcia môže byť ťažko dostupná. Chváli sa profesionálna práca kúpeľného personálu a priateľské zaobchádzanie s hosťami. Existuje niekoľko požiadaviek na sprchy. Nedostatok kanalizácie a normálneho osvetlenia. Adresa: SPb, ul. Krasny textilshchik, 7. Telefón: +78123170100.

Na Vysočine

Hodnotenie: 4.6

Na výšinách

Hlavným rozdielom v ďalšej saune je jej umiestnenie. Kúpeľný dom má panoramatickú reštauráciu. Nachádza sa na streche mrakodrapu s výhľadom na Petrohrad. K dispozícii sú udalosti a romantické termíny. Na dobrú paru si nemusíte rezervovať stôl v reštaurácii.

Kúpele Na Vysote sa pýšia elektrickou saunou s nefritovými kameňmi. Má liečivé vlastnosti. Celková cena zahŕňa písmo, čaj, masáž a grilovanie. Cena sa pohybuje do 7000 Euro za hodinu pre maximálne 12 hostí. Minimálna cena – 1500 Euro za 60 minút (až 3 návštevníci).

Masáže nie sú lacné. 1 hodina stojí 3500 Euro. Japonská sauna Furako s dreveným sudom. Vedľa sauny je otvorené detské ihrisko. V reštaurácii sa podáva vynikajúce barbecue a môžete si objednať vodnú fajku. K dispozícii sú hotelové izby. Adresa: SPb, ul. 57 Matrossa Zheleznyak St. Telefón: +79006374737.

Kúpele v Tallinne

Hodnotenie: 4.5

Kúpele Tallin pozývajú hostí a obyvateľov Petrohradu do luxusnej triedy, ktorá prevádzkuje exkluzívnu parnú miestnosť s bazénom. K dispozícii sú VIP salóniky s vybavením a zábavou. Každý zákazník si nájde číslo podľa svojich predstáv. Najlepšie apartmány majú saunu, font, TV, krb, masážny stôl, dve sprchy a relaxačný priestor. Maximálna kapacita kúpeľov je 20 osôb. Návštevníci si môžu objednať obsluhu kúpeľa a vybrať si metlu. Cena za 1 hodinu začína od 1000 Euro.

Priestory boli tento rok zrekonštruované, vďaka čomu sú vo vnútri oveľa útulnejšie. Správa kúpeľov reaguje nesprávne na negatívne recenzie. Domnievame sa, že takáto necitlivosť sa môže zle odraziť na povesti miesta. Odporúčame vám, aby ste sa vopred informovali o pracovnom harmonograme kúpeľov na telefónnom čísle +78127553020. Adresa: St.Petersburg, 89k2 Veteran Ave.

Pilot Bani

Hodnotenie: 4.4

Pilotné kúpele

Na ďalšom mieste v zozname je ruská verejná sauna na drevo. Parný kúpeľ, sauna, bazén s tečúcou vodou, relaxačná miestnosť, príslušenstvo, veľký výber metiel. Bezplatný čaj. Piatok a nedeľa sú dni pre mužov, sobota je otvorená pre ženy. Minimálny čas prenájmu 1 hodina. Náklady – 280 Euro. Ďalších 15 minút bude stáť 70 Euro.

Ruské kúpele sa vyznačujú vysokou vlhkosťou. Para z brezových tyčiniek nasýtená bylinnými vôňami. Teplota vo vnútri je 60-90 stupňov. Fínska sauna vyhovuje fanúšikom suchej pary. Teplota je tu vyššia – môže dosiahnuť až 120 stupňov. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí chcú schudnúť a zbaviť sa toxínov. Súčasťou sauny je vyhrievaný bazén s vodopádom, oddychová zóna s posteľou, párty miestnosť s TV a bezplatným internetom.

Pilotné kúpele sa nachádzajú v centre Petrohradu pri nábreží Fontanky. Najlepšia vec na komplexe je príjemná atmosféra a priateľský personál. Vzhľadom na veľký počet návštevníkov v hale a toalety nie sú ideálne čisté. Adresa sauny: SPb, ul. Lotsmanská ulica 20, Petrohrad. Telefón: 4950038.

Okrúhla sauna

Hodnotenie: 4.3

kruhové vane

„Okrúhle kúpele sú jedinečným komplexom, ktorý zahŕňa hammam, ruskú parnú saunu, fínsku saunu, vonkajší bazén, kaviareň, sprchy. Toto miesto je vybrané pre svoj útulný minilux, kde môžete zábavným spôsobom osláviť rozlúčku so slobodou, rozlúčku so slobodou alebo rodinnú oslavu. Deti do 7 rokov majú vstup zdarma. Hodina pre 1 osobu stojí 450 Euro, prenájom listu je 100 Euro, papuče 50 Euro. Bar ponúka všetky druhy nápojov.

Zákazníci pozitívne hodnotia saunu. Pochvala pre priateľský personál. Je výhodné, že v hoteli je kaviareň, kde si môžete objednať nápoje a jedlo. Bazén pod holým nebom je neopísateľný zážitok. Niektorým hosťom chýbalo teplo v saune a chceli by zvýšiť teplotu vo vnútri.

Veľa ľudí v saune po 18:00 v pracovných dňoch. Niektoré negatívne pripomienky sa týkajú spoločenskej miestnosti pre mužov, ktorá je často nečistá. Adresa sauny: St. Karbiševová, 29A. Telefón: +78123170100.

Kúpele „Aquarius“

Hodnotenie: 4.2

Banya Vodolei

Kúpele Vodoley (Voronežské kúpele) s nepretržitou prevádzkou sú v prevádzke od roku 1937. Komplex sa nachádza 15 minút od stanice metra Ligovský prospekt. Obsahuje mužskú a ženskú časť, kde sa nachádza fínska sauna, turecká a ruská para. poskytuje bazén s vírivkou, vedro-vodopád, salónik s TV, masážna miestnosť. Bezdrôtové pripojenie na internet je k dispozícii vo všetkých priestoroch. Súkromné kabíny sú k dispozícii pre 4-6 osôb. Cena za 2 hodiny je 550-650 Euro.

„Aquarius vás pozýva na relax v súkromných izbách, kde môžete osláviť akýkoľvek sviatok. Sú vybavené relaxačnou zónou, fontánou a parným kúpeľom. Izby pracujú nepretržite. Medzi ďalšie platené služby patria masáže, manikúra, kaderníctvo. Slušné množstvo odpovedí je spôsobené nevľúdnym prístupom zamestnancov. Sklamanie, že v jednotlivých izbách nie je žiadne náčinie. Posteľná bielizeň, sušič vlasov a uteráky nie sú zahrnuté v cene. Adresa: Petrohrad, ul. Voronežská 6-8. Telefón sauny: +78127643169.

Báteni Bani

Hodnotenie: 4.1

Bateninskie Bani

Bateninské kúpele sú považované za jedny z najlepších v Petrohrade. Sauna, vírivky, bazén s vodopádom a vzduchová sopka. K dispozícii sú profesionálne služby obsluhy parnej miestnosti. Na želanie je možné prenajať si VIP a luxusnú izbu, banketovú sálu s krbom a karaoke. Návštevníci si zahrajú biliard, majú k dispozícii saunu, wellness centrum, bar a reštauráciu s európskou kuchyňou. Ceny za pánsky apartmán nie sú vyššie ako u predchádzajúceho účastníka hodnotenia. VIP sekcia stojí 2000 Euro pre 8 osôb.

Hostia nikdy nezabudnú pochváliť obsluhu kúpeľov. Špecialisti sú skvelí v práci s metlami. Pracujú bez prestávky. Priestory sú primerane udržiavané. Za osobitnú zmienku stojí lahodný čajový set s mätou, citrónom a medom. Žiadny problém s parkou.

Napriek množstvu výhod sa mnohým návštevníkom zdajú ceny predražené. Nezodpovedajú inzerovanej službe. Zmysel pre sovietsku minulosť sa dáva. Sťažujte sa na zlú kvalitu čistenia. Adresa: SPb, ul. Ulica Aleksandry Matrosovej 20. Telefón: +78122952501.

Usachevskie Bani

Hodnotenie: 4.0

Usachevskie Bani

Nemohli sme minúť Usačevské kúpele. Komplex si zaslúži byť v zozname najlepších z niekoľkých dôvodov. V prvom rade je tu široká ponuka služieb, ktoré vyhovujú každému vkusu a rozpočtu. Po druhé, toto miesto je ideálne na plnohodnotný oddych a regeneráciu. V klube sa nachádza celkom 5 parných miestností vrátane fínskej a rímskej sauny. K dispozícii je ľadová vaňa, bazén, priestranná oddychová miestnosť, kaviareň. Bezplatné parkovanie s ochrankou.

Znalcom vysokých služieb odporúčame, aby sa bližšie pozreli na triedu „Merchant“. Je to najpohodlnejšie, a preto aj najdrahšie. Cena za 3 hodiny – 2000 Euro. Deti do 7 rokov zdarma. Rodinná trieda s pôvodným interiérom, Slovenskám sporákom a fontom stojí ešte viac. Najvýhodnejšia možnosť – ľudová. V deň mužov a žien je cena 650 Euro za 2 hodiny.

Hostia si môžu dopriať nielen parný kúpeľ alebo saunu, ale aj masáže a kúpeľný klub, ošetrenie tváre a tela, manikúru a pedikúru. Takže hlavnou nevýhodou tohto miesta – vysoká cena. Doplnkové služby v podobe masáže nie sú dostupné pre každého. Komplex je vždy hlučný. A to vinou návštevníkov a zamestnancov. Získať pokoj a ticho bude náročné. Adresa: SPb, ul. Ulica Usacheva, 10, str. 1. Telefón: +79692431079.

Para pre páry

Hodnotenie: 4.0

Para pre páry

Zoznam dopĺňa pravý Slovenská kúpeľ Par for Steam. Komplex sa môže pochváliť luxusnými izbami s parnými kúpeľmi, ktoré pojmú až 15 osôb. Najatmosférickejšia sauna sa nachádza na streche. Hostia budú nadšení jedinečným interiérom, krásnym výhľadom na mesto a vírivkou s teplou vodou. Výzdoba interiéru je vynikajúca. Dizajn interiéru.

K dispozícii je darčeková poukážka na 5000 Euro a viac. Špeciálne ponuky. 50% zľava za včasnú rezerváciu. K dispozícii sú špeciálne víkendové ceny. Držitelia klubových kariet môžu očakávať veľké zľavy.

Podľa nášho názoru thajské a balijské masáže celkom nezapadajú do témy podniku. Návštevníkom sa však páčila myšlienka. Kúpele sú príliš malé a vhodné pre malú skupinu.

Dôvodom posledného miesta v hodnotení bol neprofesionálny prístup a nevhodné správanie personálu kúpeľov, ako aj vnucovanie služieb zo strany obsluhy parného kúpeľa, Ceny v „Par pre páry“ sú k dispozícii pre dobre situovaných ľudí. Adresa: Petrohrad, ul. 1-ya Nikitinskaya str. 13. Telefón: +79819820000.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: