15 najlepších kaviarní v Petrohrade

*Prehľad najlepších podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa považovať za návod na nákup. Pred nákupom je potrebná konzultácia s odborníkom.

Každý rok pribúdajú ďalší a ďalší milovníci deep L. Pijeme ho ráno, počas prestávok, na priateľských stretnutiach. Vďaka tomuto trendu sa v Rusku objavil formát reštaurácie, ktorý sa líši od všetkých už známych obyvateľov veľkomiest. Kaviarne sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho života, pretože si v nich môžete nielen vychutnať rôzne obľúbené nápoje, ale aj lahodné dezerty a v mnohých z nich aj chutné jedlá svetovej kuchyne.

Rusi, ktorí predtým neboli rozmaznávaní širokou škálou kávy, sa dnes zoznamujú s kultúrou konzumácie kávy, učia sa rozlišovať jej chute a vône a správne pripravovať jeden z najobľúbenejších nápojov na svete. Aby sme nestrácali čas hľadaním správneho miesta, naši odborníci zaradili najlepšie salóny v Petrohrade, ktoré vo všetkých charakteristikách predbehli mnohé iné, ktoré sa nachádzajú v meste na Neve.

Hodnotenie najlepších kaviarní v Petrohrade

NomináciamiestoNázov kaviarnehodnotenie
Rebríček najlepších kaviarní v Petrohrade1Dvojité B4.9
21886 Bonomi4.8
3ESPRESSO BIKE4.8
4Koncept 2A4.7
5ZABUDNUTÝ SAHAR4.7
6Káva 34.7
7ŠÁLKA V ŠÁLKE A COFICO4.7
8RUBAI4.6
9DREAMERS4.6
10GURmE4.5
11

itcher

4.5
12SURF COFFEE4.5
13Kaviareň4.5
14PMHK4.4
15VIAC KÁVY!4.4

Dvojité B

Hodnotenie: 4.9

Dvojité B

Útulné salóniky nachádzajúce sa v rôznych častiach Petrohradu oceňujú nielen obyvatelia, ale aj návštevníci severného hlavného mesta. Prvé kaviarne boli otvorené v Bratislave a okamžite si získali lásku znalcov voňavého nápoja. Postupne sa šíria do Petrohradu a prinášajú vlastnú chuť a kultúru dobrého pitia. Interiér je minimalistický a jednoduchý, čo vytvára všetky podmienky na vychutnanie klasických a remeselných kávových špecialít v uvoľnenej atmosfére.

Ceny v mieste konania sú pomerne prijateľné. Priemerný účet je približne 200 Euro. Levanduľový raff, slivkový špenát a domáce dezerty sú povinnou súčasťou návštevy. V našich kaviarňach sa môžete zúčastniť kolektívnych prednášok alebo individuálnych školení, prípadne si kúpiť obľúbený druh a vychutnať si ho doma alebo v práci.

Návštevníci sa nebudú nudiť. Pre skupiny priateľov sú k dispozícii stolové hry, ktoré vás rozveselia a vytvoria zábavnú atmosféru večera. Kaviarne sa otvárajú v pracovné dni o 9.00 hod. a cez víkendy o 10.00 hod. Zatvorené od pondelka do štvrtka a v nedeľu o 21.00 hod.00 a v piatok a sobotu je otvorená o hodinu dlhšie. Ďalšie informácie: +7812928 06 18.

1886 Bonomi

Hodnotenie: 4.8

1886 Bonomi

Skvelé miesto pre milovníkov hlbokého L na Nevskom prospekte vo dvore obchodného centra Tempo v centre mesta. Obchod otvorila známa spoločnosť Elcanto, ktorá už dlho dodáva do Ruska zariadenia a suroviny a vie všetko o kultúre prípravy a spotreby energetického nápoja a možno ešte viac. Kaviareň ponúka kávu a ak sa ponáhľate, aj kávu so sebou.

Podávajú sa raňajky alebo pracovný obed. Frappe alebo cappuccino si môžete vychutnať s lahodnými talianskymi dezertmi alebo najčerstvejším pečivom. Milovníci čaju si môžu vybrať z niekoľkých druhov čaju. Počet miest na sedenie je malý, preto je lepšie rezervovať si stôl vopred.

Obchod v prevádzke ponúka široký sortiment príslušenstva pre domáci kávový obrad. A ak sa chcete dozvedieť viac o „kráľovi nápojov“, pozývame vás na majstrovské kurzy pod vedením skúseného baristu. Otvorené v pracovné dni od 9.00 až 21.00, v sobotu od 12 do 18 hod. V nedeľu si však môžete vychutnať kávu od 9.00 až 18.00. Telefón call centra: +7812929 18 86.

ESPRESSO BIKE

Hodnotenie: 4.8

ESPRESSO BIKE

Pri vstupe na vás dýchne zvláštna a tajomná atmosféra kaviarne v loftovom štýle. Toto miesto oslovuje elitu, ktorá oceňuje neuveriteľné chute a vône kávy pripravenej profesionálnymi baristami. Preto tretie miesto v hodnotení patrí ESPRESSO BIKE, ktoré dokáže prekvapiť aj tých najnáročnejších gurmánov.

Okrem dezertov si môžete vychutnať výdatné raňajky, obed alebo večeru. Odporúčame ochutnať pistáciové pečivo a tiramisu, sójové cappuccino a čaj z lesných čučoriedok. Fanúšikovia klasických receptov budú prekvapení, keď objavia nový zvrat v tradičnej káve, pretože baristka ich stále interpretuje po svojom, čím zlepšuje chuť a vôňu nápoja.

Všetky produkty si môžete vziať so sebou, ak si to želáte. Vhodné pre tých, ktorí si radi vychutnávajú kávu do neskorých hodín. Kaviareň sa otvára denne o 10:00 a zatvára sa o 22:00.00. Telefonická rezervácia alebo ďalšie informácie: +7962720 07 07.

Koncepcia 2A

Hodnotenie: 4.7

Koncepcia 2A

V centrálnej časti Petrohradu je ťažké nevšimnúť si štýlovo zariadenú kaviareň, ktorá ponúka čerstvo uvarený osviežujúci nápoj a chutné, zdravé, zaujímavo navrhnuté jedlá pre zdravú a správnu výživu. Salón je určený pre maximálne 30 hostí naraz a vzhľadom na jeho mimoriadnu obľúbenosť sa odporúča rezervácia.

Energizér sa podáva studený aj teplý: rozmarínový raff, levanduľové ľadové latte, lieskovoorieškové cappuccino, bezinkovú kávu, zlatú, japonskú a austrálsku repu latte. V ponuke sú kaše z kokosového mlieka, avokádové sendviče, tvarohové toasty, nízkotučné dezerty, smoothies, šaláty a polievky, jogurty s čerstvým ovocím a rôzne iné bio a vysokoenergetické jedlá.

Výhodná ponuka obedov počas pracovných dní od 12.00 do 16.00 hod. Vegetariáni si môžu každý deň vychutnať novú špeciálnu polievku z plnohodnotných diétnych surovín. Otvorené sedem dní v týždni od 9.00 do 22.00. Kontaktujte nás telefonicky: +7965 009 49 49.

ZABUDNUTÝ CUKOR

Hodnotenie: 4.7

ZABUDNUTÝ CUKOR

Novootvorený kaviarenský reťazec na našom zozname má homogénny vzhľad a pôsobí príjemnými, teplými farbami, ktoré pomáhajú cítiť sa príjemne aj počas zamračeného dňa. Základný koncept salónov je založený na varení maximálne zdravých a zároveň chutných jedál a dezertov. Pečivo sa vyrába vo vlastnej cukrárni, odkiaľ sa denne rozváža do reštaurácií a doručuje na adresy zákazníkov.

Pri výrobe sa používa hrubá múka, otruby, agar-agar, nízkotučná smotana a čokoláda so zníženým obsahom cukru. Preto si môžete vychutnať tieto úžasné dezerty bez obáv o svoje zdravie a postavu. V ponuke sú vždy nízkokalorické koláče a pečivo, sladkosti, marshmallow, čokoláda, makrónky a sušienky. Plechovky panna cotty, tvarohového koláča, pudingu, ganache, tiramisu, koláčikov, torty a peny so sebou.

No a káva v podaní autora, skúseného baristu, bude skutočným oživením na celý deň. Otvorené počas pracovných dní od 9:00 do 22:00, cez víkendy od 10:00.00 až 22.00. Zavolajte a rezervujte si stôl alebo si objednajte donášku na telefónnom čísle +7812322 77 77.

Káva 3

Hodnotenie: 4.7

Káva 3

Vstúpte do urbanistického priestoru z betónu a dreva, kde sú na stenách nastriekané graffiti a odkiaľ je panoramatický výhľad na priemyselné závody a televíznu vežu. Dvojpodlažný priestor umožňuje usporiadať niekoľko miest na sedenie. Hostia si môžu vybrať, či chcú sedieť pri stoloch alebo pri bare. Na konci dňa si môžete oddýchnuť na huňatom koberci v obývacej časti, obklopení mäkkými a útulnými vankúšmi. Cez priehľadnú stenu možno pozorovať proces praženia kávových zŕn.

Jedálny lístok je zostavený z jedál európskej kuchyne. Tu si môžete vychutnať výdatný obed v podobe polievok, cestovín a teplých jedál. V ponuke je pečivo pre každú chuť. Existujú dezerty, ktoré sa pečú bez mlieka alebo vajec. Káva je k dispozícii v klasických aj autorských receptoch.

Názory hostí sa zhodujú: Coffee 3 je skvelým miestom, kde môžete byť sami a utiecť od hluku alebo sa zabaviť s priateľmi či kolegami. Kaviareň je otvorená denne od 10:00. V pracovné dni sa zatvára o 22. hodine.00, v piatok a v sobotu o hodinu neskôr. Telefón: +7964320 03 34.

ŠÁLKA V ŠÁLKE A COFICO

Hodnotenie: 4.7

ŠÁLKA V ŠÁLKE A COFICO

Malá, útulná kaviareň, ktorá ponúka prvotriedne nápoje za rozumnú cenu, bola ohodnotená. Čajový lístok je rovnako dobrý ako kávový a nájdete v ňom najlepšie tradičné čaje a tie, ktoré mnohí ruskí gurmáni vyskúšajú po prvýkrát. V domácej atmosfére si môžete vychutnať lahodné dezerty a zákusky, ktorými je CUP IN CUP A COFICO preslávené. Skúsený barista vám na požiadanie pripraví špeciálny nápoj z akýchkoľvek ingrediencií, dokonca aj z tých, ktoré nie sú v ponuke.

Interiér je ladený do pokojných tónov. Pestrofarebné mäkké vankúše na laviciach, zbierky šálok a pohárov a kávové a čajové doplnky vás príjemne prekvapia a vy sa budete cítiť uvoľnene a úplne oddýchnuto.

Hostia si pochvaľujú nízke ceny jedla a nápojov. Šálku čaju si môžete kúpiť za 100 Euro alebo kávu za 50 – 200 Euro. Priemerný účet bez nápojov je 250 Euro., a je to dobrý obed alebo večera. Salón je otvorený denne od 9.00 až 22.00, cez víkendy sa otvára o hodinu neskôr o 10.00. Ak si chcete rezervovať stôl alebo urobiť rezerváciu, zavolajte na číslo +7812923 07 27.

RUBAI

Hodnotenie: 4.6

RUBAI

„Rubai nie je len kaviareň. Ide o reštauráciu s kompletnými službami, rozsiahlym vínnym lístkom a národnými jedlami z celého sveta. Môže pojať až 50 hostí naraz, preto sa často vyberá na organizovanie slávnostných podujatí. K dispozícii sú vám rôzne zábavné programy: tematické večierky, maškarné sprievody, vystúpenia hosťujúcich hviezd. Najlepší znalci z celého mesta, ako aj návštevníci Petrohradu sa stretávajú, aby si vypočuli živú jazzovú hudbu.

Zoznam káv obsahuje prémiové kávy z Etiópie, Guatemaly, Kene a Indie. Autorskú kuchyňu pripravuje šéfkuchár zo Srí Lanky, ktorý už viac ako desať rokov prekvapuje Slovenskách gurmánov vynikajúcimi receptami s jedinečnými ingredienciami, ako aj svojimi charakteristickými dezertmi, polievkami a šalátmi.

Poloha je jednou z jeho hlavných predností. Nachádza sa v tesnej blízkosti architektonických pamiatok pri rieke Fontanka, ktorej nábrežie je tak príjemné na prechádzku po chutnom jedle so šálkou voňavej kávy. Na rozdiel od vyššie uvedených kaviarní je reštaurácia otvorená denne do 6.00 hod. v pracovné dni a v sobotu do 11.00 hod. a v nedeľu do 9.00 hod.00. Ak si chcete rezervovať banket alebo stôl, zavolajte na číslo: +7812579 32 34.

PODROBNOSTI

Hodnotenie: 4.6

DREAMERS

Na najzasnenejšom a najpoetickejšom mieste v Petrohrade na nábreží Fontanky sa nachádza kaviareň pre romantikov, ktorí sa radi stretávajú a vychutnávajú si svoje obľúbené druhy aromatickej kávy, skúšajú nové chute a zamilovávajú sa do originálnych exotických nápojov v útulnej atmosfére. V našom rebríčku má tiež čestné miesto.

Ponuka je taká pestrá, že uspokojí aj tých najnáročnejších gurmánov. Jej stáli hostia odporúčajú srnčiu stroganinu s čiernou omáčkou, tatarák z hrebenatiek, kukuričnú krémovú polievku a cestoviny s krabmi a krevetami. Medzi raňajkové špeciality patrí čierna omeleta s kaviárom zo šťuky, farmársky tvaroh s mráčikom, kaše s kokosovým mliekom. Milovníci sladkého si pochutnajú na mangových koláčikoch, burrate so sušenými slivkami a maslovom kréme so šiškovou omáčkou.

Reštaurácia má pohodlný režim prevádzky. Otvára sa denne o 8.00 hod. Preto má mnoho hostí čas na raňajky pred štúdiom alebo prácou. Večer do 23.00 môžete oslavovať alebo sa občerstviť.00. No v piatok a sobotu sa môžete zabávať s priateľmi a užívať si víkend až do druhej hodiny rannej. Kontaktujte recepciu na čísle +7921761 31 55.

GURmE

Hodnotenie: 4.5

GURmE

Tiché, uvoľnené prostredie ponúka najlepšiu možnú chuť osviežujúcich nápojov a najčerstvejších dezertov. Salón GURmE, ktorý je veľmi obľúbený medzi kávovými gurmánmi v Petrohrade a návštevníkmi mesta, bude práve takýmto miestom. Vynikajúca kuchyňa vás poteší rozmanitým občerstvením, teplými jedlami, polievkami a pečivom.

Vychutnajte si výdatné raňajky, výdatný obed alebo večeru, výber destilátov a značkových koktailov za prijateľné ceny. Stálym zákazníkom a študentom ponúkame zvýhodnené platobné podmienky. Športové prenosy alebo hudbu si môžete vychutnať tu. Hostia si môžu zakúpiť obľúbenú kávu alebo si objednať hotovú kávu so sebou.

Kaviareň je otvorená v pracovných dňoch od 9.00 do 18.00 hod.00 až 21.00. Víkendové stretnutie s priateľmi alebo len šálka kávy od 11 do 20 hod. Ak si chcete objednať banket pre 25-30 osôb alebo stôl na romantické posedenie, ako aj donášku jedla až k vám domov, zavolajte na číslo: +7 (812) 983 25 51.

itcher

Hodnotenie: 4.5

Džbán

Do nášho hodnotenia sme zahrnuli sieť kaviarní, v ktorých sa podáva len 100 % arabica a výlučne čerstvo pražená káva. Gurmáni si môžu objednať nápoj pripravený v aeropresse, Chemexe, calita… Salóny neprestávajú prekvapovať zaujímavými kombináciami, neustále experimentujú a miešajú kávu vypestovanú v rôznych častiach sveta. Hlavným cieľom spoločnosti je naučiť každého milovať pravý nápoj a sprístupniť ho ľuďom so všetkými úrovňami príjmov. Preto je priemerný účet len 200 Euro.

Na stene visí mapa sveta s fotografiou návštevníka, ktorý drží v ruke pohár Pitcher. V priebehu rokov sa sieť dostala do mnohých miest a krajín, čo dokazuje, že znalci osviežujúceho nápoja kávu pripravenú našimi baristami skutočne milujú. Ak máte chuť na občerstvenie, v ponuke nájdete vynikajúce dezerty a zákusky. Stáli zákazníci dostanú zľavu: každá siedma šálka kávy je zadarmo.

Dvere sú pre návštevníkov otvorené v pracovných dňoch od 8.00 do 20.00 hod.00, cez víkendy od 10 hodín.00. Kaviareň sa zatvára o 22.00. Voľný stôl si môžete rezervovať telefonicky: 7 (931) 339-31-35.

SURF COFFEE

Hodnotenie: 4.5

SURF COFFEE

Kúsok Havaja v severnom hlavnom meste predstavuje kaviareň SURF COFFEE, ktorá je zariadená v plážovom štýle. Návštevníci môžu cítiť vôňu slanej vody, špliechanie a vietor, okolo sú palmy, hojdacia sieť a množstvo surfovacích dosiek. Dokonca aj názvy nápojov pripomínajú extrémnu vášeň a teplo počas chladných petrohradských večerov. Skúsení baristi vás môžu prekvapiť aj tradičným latte a cappuccinom. A ak máte radšej niečo špeciálne, môžete si dať exkluzívny nápoj pripravený podľa autorovho receptu.

Dezerty sú prezentované tak, aby vyhovovali každej chuti. Sušienky s nízkym obsahom tuku a bez cukru a rôzne džemy a pečivo. Pre hladných sú v ponuke aj sendviče. Ceny za všetko sú pomerne demokratické. Priemerný účet je 200 Euro.

Miestnosti sú malé, ale pri plnej penzii sa do nich zmestí až 20 hostí, ktorí si všimli, že v SURF COFFEE môžete stráviť nejaký čas osamote a pracovať na svojom notebooku alebo sa zabaviť vo veľkej spoločnosti so zápalnou hudbou. Sieť kaviarní víta svojich návštevníkov každý deň od 8.00 do 23.00 hod. Všetky potrebné informácie získate na telefónnom čísle: +7 (931) 988-09-92.

Kaviareň

Hodnotenie: 4.5

Kaviareň

Už viac ako 6 rokov pripravujú prvotriedni baristi lahodnú kávu podľa klasických a dizajnových receptúr v sieti kaviarní Coffee Room, ktorá bola zaradená do nášho hodnotenia. V našej vlastnej cukrárni každý deň vznikajú kulinárske majstrovské diela, ktoré uspokoja každú chuť mlsných jazýčkov aj tých, ktorí sa udržiavajú vo forme. Nízkokalorické dezerty pre tých, ktorí sa držia zásad PP.

Prijímame aj objednávky na torty s tradičnými alebo jedinečnými prísadami a exkluzívnymi dekoráciami na akúkoľvek príležitosť. Stáli návštevníci odporúčajú vyskúšať kávové smoothie s banánom alebo halvou, prípadne ovocné alebo bobuľové smoothie. Mnohým zákazníkom sa páči uvoľnená domáca atmosféra, priateľský personál a prijateľné ceny.

šikovné propagačné akcie priťahujú čoraz viac hostí. Napríklad pri narodeninách je zľava 10 % na šek. Každých 6 káv, obed a raňajky sú bezplatné. Kaviareň je otvorená denne od 10:00, v nedeľu od 9:00.00. Uzatvára sa v sobotu o 23. hodine.00, v ostatné dni v týždni o 22.00. Ak sa chcete dozvedieť o voľných stoloch a rezervovať si jeden z nich, zavolajte na číslo: +7911924 54 42.

THK

Hodnotenie: 4.4

PMC

Minikaviareň nezabúdajú ani naši odborníci a gurmáni aromatického tonizujúceho nápoja. Pokojná, príjemná atmosféra podporuje relaxáciu. Profesionáli, ktorí vám pripravia klasické espresso alebo alternatívy. Cukráreň ponúka rôzne zákusky a pečivo. Krémové tvarohové koláče, tvarohové koláče, nízkotučné koláče, bobuľové koláče, croissanty…

BTC znamená „vaša čierna káva“. Práve božský nápoj láka návštevníkov. Môžete si ju vychutnať v samotnom podniku pri malom stolíku, objednať si ju so sebou alebo si kúpiť zrnkovú kávu na varenie doma. Pohodovú atmosféru dotvárajú roztomilé mačky, ktoré vítajú hostí hneď po vstupe do kaviarne.

Ceny sú prijateľné, takže hlavným publikom sú študenti. Priemerný účet je len 150 Euro. Salón je určený pre milovníkov hlbokých L od 8.00 hod.30 v pracovných dňoch a o 10.00 cez víkendy, zatvára sa denne o 21. hodine.00. Viac informácií získate na telefónnom čísle +7(921)848-87-70.

VIAC KÁVY!

Hodnotenie: 4.4

VIAC KÁVY!

Na konci rebríčka je podnik určený pre skutočných gurmánov a zariadený v zodpovedajúcom štýle. Všetko tu pripomína krajiny, odkiaľ sa dovážajú najlepšie zrná, z ktorých baristi vytvárajú božské nápoje: stoličky z Indie, poťahy z vlajok Brazílie a ďalších krajín sveta. Salón sa nachádza v Alexandrovskom parku v starobylej jaskyni pri rybníku a priťahuje množstvo návštevníkov. Nie sú to len obyvatelia Petrohradu. Ochutnať pravú kávu prichádzajú aj hostia severného hlavného mesta.

V teplejších mesiacoch si môžete posedieť vonku a pochutnať si na lahodnom pečive, ktoré je rovnako obdivované ako káva a ktoré sa vyrába priamo v kaviarni. K dispozícii je aj široký výber čajov, mliečnych koktailov a čerstvo vylisovaných džúsov. Dobrou správou sú naše demokratické ceny. Napríklad šálka espressa stojí 45 Euro a priemerný účet bez nápojov je 200 Euro.

Otvorené denne od 9:00, cez víkendy od 22:00.00. od 1. mája do 30. septembra sa salón zatvára o 23. hodine.00, od 1. októbra do 30. apríla o 22.00 hod.00. Informačná linka: +7911170 60 28.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: