15 najobľúbenejších hračiek pre deti

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou ani predajnou ponukou. Pred nákupom je potrebná konzultácia s odborníkom.

O hračky pre deti dnes nie je núdza. Sú určené pre dojčatá aj dospelých, pre chlapcov aj dievčatá, univerzálne. Výrobcovia si konkurujú tým, že uvádzajú na trh nové výrobky, ktoré si okamžite obľúbia najmladší obyvatelia krajiny. Aké sú najobľúbenejšie hračky a aký je najlepší darček pre dieťa, ktorý mu urobí skutočnú radosť??

Mnohí dospelí sa mylne domnievajú, že čím je nákup drahší, tým je lepší. To však nie je kritérium pre deti. Preto sa naši odborníci snažili pochopiť túto problematiku a analyzovali trh s detskými výrobkami. Náš výber 15 najobľúbenejších hračiek, ktoré deti milujú a dlho im zaberajú voľný čas. Zohľadnili sme spätnú väzbu od mamičiek a otcov.

Hodnotenie najobľúbenejších hračiek pre deti

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najobľúbenejšie hračky pre dievčatá1Interaktívna bábika Baby Born 43 cm3 199 €
2Môj
 • Spievajúci poník Rainbow Dash
 • 1 431 €
  3Mäkká interaktívna hračka Furby Connect8 400 €
  4Prekvapenie Balón LOL Prekvapenie Bábika1 090 €
  5Pokladňa ABtoys Helping Mum1 082 €
  Najobľúbenejšie hračky pre chlapcov1Rastar Mercedes G55 AMG 30400 SUV1 660 €
  2Veľké lietajúce bezzubé draky Figúrka4 950 €
  3Smoby Black+Decker 360700 Toolbox5 200 €
  4Interaktívna robotická hračka Longshore Xtrem Bots Agent1 740 €
  5Skladba 1 TOY Megapolis1 306 €
  Najobľúbenejšie univerzálne hračky1LEGO Duplo 10835 Rodinný dom1 899 €
  2Stolová hra Ravensburger Crazy Maze1 650 €
  3Interaktívna vzdelávacia hračka Fisher-Price Think and learn movi3 379 €
  4Dinosaurie vajce z Jurského sveta1 125 €
  5Mikroskop LEVENHUK LabZZ M43 090 €

  Najobľúbenejšie hračky pre dievčatá

  Interaktívna bábika Baby Born 43 cm

  Hodnotenie: 4.9

  1015531857.webp

  Na prvom mieste je sen všetkých dievčat. Táto bábika vyzerá ako dieťa. Preto je hra na matku a dcéru pre dievčatá vo veku 3-8 rokov taká zaujímavá a vzrušujúca. Baby Bourne pri dotyku plače skutočné slzy. Keď spí, zatvára oči. Po pití vody chodí do plienky a po kŕmení na nočník. Stlačte pupok raz alebo dvakrát. Bábiku možno kúpať.

  Vylepšený model je vybavený funkciou Soft Touch, takže teraz sa všetky funkcie aktivujú ľahkým dotykom. Obsahuje nočník, fľašu na kŕmenie, cumlík, plienku, tanier s lyžičkou, jedlo. Vďaka párovým náramkom sa budete cítiť ako rodina: jeden pre bábiku a jeden pre dievča.

  Baby Born nosí pestrofarebné body a čiapočku, ktoré sa dajú ľahko vyzliecť a nasadiť. Vyrobené z materiálov, ktoré spĺňajú medzinárodné bezpečnostné predpisy, takže rodičia sa nemusia obávať o zdravie svojich detí. Ide o prvotriednu kvalitu plastu, vinylu a textilu. Preto je cena hračky pomerne vysoká – v rozmedzí 5000 Euro. Bábika sa predáva v krásnom balení, takže darček bude ešte radostnejší a poteší každé dievča.

  Môj
 • Spievajúci poník Rainbow Dash
 • Hodnotenie: 4.8

  <img width="614" alt="MY
 • TTLE PONY SPIEVA RAINBOW DASH.webp“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/86216666195751-7515.jpg“ height=“409″>

  Druhá línia obsahuje hračku poníka, ktorý bude skutočnou priateľkou dievčatka od 3 rokov. Bude žiariť, len čo zaspieva. Stačí si nasadiť okuliare alebo stlačiť tlačidlo a počujete úžasnú hudbu. Repertoár 5 skladieb. Poník komunikuje s dieťaťom v ruštine a vyslovuje frázy z populárnych rozprávok. Dodáva sa s mikrofónom, takže si môžete spievať spolu s Rainba Dash.

  Ak chce dievča spievať pieseň samo, hračka má aj túto funkciu. Bábika je bábka, ktorá má gumovú membránu a veko, ktoré sa dá nasadiť na mikrofón a umiestniť do bábiky. Roztomilý dizajn hračky upúta pozornosť. Jeho hriva a chvost sú namaľované v jasných dúhových farbách. Môžu byť kefované a opletené. Interaktívny poník funguje na 3 batérie AAA, ktoré sú súčasťou sady.

  Podľa recenzií rodičov zostane obľúbenou hračkou na dlhú dobu a nebude nudiť. Pomáha rozvíjať predstavivosť a tvorivosť. Rainbow Dash je ideálny darček k narodeninám, Novému roku alebo len tak pre potešenie vášho dieťaťa, ktoré miluje postavičky z animovaného filmu „Priateľstvo je zázrak“!“.

  Interaktívna mäkká hračka Furby Connect

  Hodnotenie: 4.7

  Interaktívna mäkká hračka Furby Connect

  Aktualizovaná verzia jedného z najobľúbenejších interaktívnych domácich zvierat – na treťom mieste v tejto kategórii. Zábavné zvieratko sa stane priateľom dieťaťa a naučí ho, ako sa starať o domáce zvieratá. Hovorí dvoma jazykmi. Počíta a vyslovuje frázy v angličtine. Mechanizmus je veľmi pohyblivý, ale na rozdiel od svojho predchodcu má hračka menej citlivých zón a zbytočných funkcií.

  Hračkou zatraste alebo ju otočte hore nohami, aby sa aktivovala. Spieva, tancuje, hrá populárne melódie. Jeho ústa sa otvárajú v súlade so slovami, jeho uši sa vrtia a oči sa lesknú, čo robí hru vzrušujúcejšou a zábavnejšou. Chlpaté dieťa hrá hlasy zvierat a pomáha ich rozpoznávať.

  Materiály použité na výrobu Furbyho spĺňajú bezpečnostné normy. Vysokokvalitný plast, mäkká textilná vrstva nespôsobuje alergické reakcie, nešpiní sa, v prípade potreby sa dá ľahko vyčistiť špongiou navlhčenou vo vode. Vlna je veľmi jemná na dotyk a možno ju kefovať. Hračka funguje na 3 batérie. Mnohí rodičia hovoria, že toto prekvapenie vyvoláva búrku pozitívnych emócií. Dieťa sa nielen hrá, ale aj rozvíja.

  Prekvapenie balónová bábika LOL Surprise

  Hodnotenie: 4.6

  Balón s prekvapením LOL1.webp

  Štvrtou cenou je detské prekvapenie, na ktoré sa dievčatá tešia na každej dovolenke. Nepriehľadná jasne sfarbená guľa skrýva obsah, takže nie je možné uhádnuť, ktorý model bábiky sa v nej nachádza. Hračka sa považuje za zberateľský predmet a musí byť zostavená ako celok v sérii 45 bábik. Každá položka sa vyznačuje svojou funkčnosťou. V balóniku je návod na použitie, v ktorom sa dozviete o funkciách bábiky. Môže patriť k vzácnym, veľmi vzácnym, módnym, populárnym a dokonca aj tajným typom.

  Balóny sa skladajú z dvoch častí. Jedna slúži ako držiak na hračky, druhá ako vaňa. Každá bábika sa pri kontakte s vodou správa inak. Dievčatá sa môžu cítiť ako malé mamičky, ktoré sa starajú o bábiky. Všetci majú radi najmä procedúru kúpania, ktorá aktivuje LOL.

  Dospelí hovoria, že deti k týmto hračkám priťahuje neočakávanosť a osobitosť. Bábiku chcete neustále obliekať, kúpať a hrať sa s ňou. Bolo tiež poznamenané, že dievča by mohlo byť veľmi lákavé kúpiť si ďalšieho a na oplátku by jej bolo ponúknuté, že pre ňu urobí nejaké menej zaujímavé veci.

  ABtoys Pomáhajúca pokladňa pre mamičky

  Hodnotenie: 4.5

  ABTOYS HELP MOM3.webp

  Na piatom mieste je hra, ktorú dievčatá veľmi milujú. To z nich robí skutočné hostiteľky, rovnako ako ich mamy. Sada obsahuje 42 položiek. Improvizovaný obchod je vďaka zvukovým a svetelným efektom veľmi realistický. Predajca môže zadávať sumy na kalkulačke. Pokladňa je vybavená váhami a osvetleným skenerom, ktorý pri kontakte s hračkami vydáva zvukový signál.

  Mikrofón na oznamovanie nových príchodov alebo zatvorenia obchodu. Plastové výrobky napodobňujú skutočné výrobky. Sú to fľaše od vody a mlieka, kuracie mäso, smotana, kukurica, paprika, sušienky, smotana, kečup. Do koša sa dajú ukladať pomocou tlačnej rukoväte. Zákazník môže platiť skutočnými peniazmi (papierovými a mincami, ktoré sú súčasťou sady) a dokonca aj bankovou kartou. Auto sa vloží do čítačky a po kontakte sa zobrazí konečná suma, rovnako ako v skutočnom supermarkete.

  Veľkou výhodou je, že celá súprava je vyrobená z bezpečného, netoxického plastu, ktorý je zafarbený neagresívnymi farbami. Podľa recenzií hračka rozvíja jemné motorické zručnosti, predstavivosť, robí voľný čas vzrušujúcejším.

  Najobľúbenejšie hračky pre chlapcov

  Rastar Mercedes G55 AMG 30400

  Hodnotenie: 4.9

  Rastar Mercedes G55 AMG SUV 30400.webp

  Najobľúbenejšou chlapčenskou hračkou je rádiom riadený Mercedes, ktorý je replikou skutočného Mercedesu. Detaily sú tak akurát. Pri výrobe bola zohľadnená každá nuansa. Vozidlo je vyrobené z pochrómovaných kovových a plastových komponentov. Pohybuje sa dopredu, dozadu, doprava a doľava. S dojazdom 45 m nie je pohodlný len na hranie doma. Je vybavený systémom tlmenia nárazov na jazdu po cestách.

  Motor je pomerne výkonný. „Mercedes“ dosahuje rýchlosť až 10 km/h. Pri jazde dopredu sa rozsvietia obrysové svetlá, pri jazde dozadu sa rozsvietia brzdové svetlá. Joystick je pohodlný pre detské ruky. Všetky tlačidlá fungujú hladko. Ovládanie zariadenia G55 sa rýchlo naučí aj batoľa. Pevné, robustné, ale ľahké diely zaručujú, že vzhľad vozidla zostane neporušený aj v prípade kolízie s prekážkami.

  Mnohí rodičia si všimnú identitu modelu hračky a pôvodnej verzie. Veľkosť stroja 33*15*14cm. Je dosť veľká, takže sa s ňou dieťa môže hrať ešte zábavnejšie. Takýto darček prináša budúcemu vodičovi vzrušenie a pozitívne emócie, ktoré rozvíjajú predstavivosť, trénujú oko a zlepšujú koordináciu.

  Obrázok Draci Veľký lietajúci Bezzubý

  Hodnotenie: 4.8

  Akčná figúrka draka: Toothless Big Flyer

  Na druhom mieste je jedna z najobľúbenejších postáv chlapcov, drak. Nedávna populárna karikatúra urobila Bezzubého veľmi populárnym. Je 10 cm vysoký a 45 cm široký. Nie je to len plastová hračka. Táto kreslená postavička oživí príbeh z obrazovky a umožní vášmu dieťaťu stať sa súčasťou vzrušujúceho dobrodružstva.

  Hračka vyzerá veľmi realisticky. Každý detail je starostlivo navrhnutý. Všetky časti tela sú reliéfne a výrazné. Drak je namaľovaný netoxickými farbami, takže je pre dieťa absolútne bezpečný. Inovatívna technológia umožňuje vytvoriť veľmi realistický oheň. Bezzubý muž chrlí z úst modré plamene. Môže mávať krídlami a strieľať šípy. Každá bitka sa určite vyhrá a dieťa sa bude cítiť ako víťaz.

  Aktivuje sa tromi batériami, ktoré sa kupujú samostatne. Pre tých, ktorí milujú drakov, prinesie táto hračka veľa pozitívnych emócií a pomôže chlapcovi spríjemniť voľný čas osamote alebo s kamarátmi. Nikdy sa neomrzí, môžete si s ním ľahnúť do postele a hrať sa s ním celý deň. Cena je vysoká – okolo 5000 Euro. Ale výdavky určite stoja za radosť z dieťaťa.

  Smoby dielňa s náradím Black+Decker 360700

  Hodnotenie: 4.7

  Smoby dielňa s náradím Black+Decker 360700.webp

  Na treťom riadku je hračka, ktorá dieťaťu vnukne pracovitosť a naučí sa pomáhať otcovi pri rôznych opravách v dome. 42 položiek v súprave. Všetky sú realistické a kopírujú príslušenstvo pre dospelých. Výška pracovného stola je 103 cm. To znamená, že už 3-ročný chlapec môže pohodlne sedieť pred ním a vykonávať domáce práce. Všetky druhy políc a háčikov na odkladanie náradia. Hra nie je len vzdelávacia, ale učí aj poriadku a čistote.

  Deti môžu vykonávať všetky druhy prác: uťahovať matice, zatĺkať klince a ďalšie činnosti, ktoré by mal zvládnuť skutočný muž. Všetky časti súpravy sú vyrobené z plastu, ktorý vyhovuje bezpečnostným predpisom. Sú veľmi odolné, vydržia občasné nárazy pri páde. Farba je netoxická a nespôsobuje alergie.

  Dielňa je obľúbenou detskou zábavou. Zlepšuje jemnú motoriku a stimuluje predstavivosť. Hrajte sa samostatne alebo s otcom, spoločne opravujte a obnovujte pokazené predmety v domácnosti. Hračka vyzerá pekne v detskej izbe a vzbudzuje skutočný záujem malých hostí.

  Interaktívna robotická hračka Longshore Xtrem Bots Agent

  Hodnotenie: 4.6

  Interaktívna robotická hračka Longshore Xtrem Bots Agent.webp

  Štvrtou cenou je rádiom riadená hračka, ktorú chce získať každý chlapec od 5 rokov. Exteriér je veľmi atraktívny, kvalitne a precízne prepracovaný a štylizovaný do podoby vesmírneho charakteru. Robot je natretý na bielo a modro a je vysoký 26,5 cm. Je vybavený zvukovými a svetelnými efektmi.

  Aj bez aktivácie funkcií je zábavné sa s ním hrať, a keď začne fungovať, je to čistá zábava. Agent vykoná všetky príkazy odoslané z diaľkového ovládania. Ich 50. Dokáže chodiť a jazdiť. Robot tancuje a má výrazy tváre. Jeho pohyby možno ovládať gestami. Nespornou výhodou je rusifikácia hračky, takže dieťa ľahko rozumie hovoreným frázam. Stlačením tlačidla DEMO na joysticku preskúmajte všetky jeho funkcie.

  Hračka funguje na batérie, zatiaľ čo diaľkové ovládanie na batérie. Nabíjací kábel USB je súčasťou balenia. Podľa recenzií oslovuje nielen dieťa, ale dospelí si užívajú čas strávený spolu s deťmi. Chytrý robot sa stáva jednou z hlavných zábav, nedovolí vám nudiť sa. Jeho cena je v porovnaní s inými interaktívnymi produktmi pomerne prijateľná.

  Skladba 1 TOY Megapolis

  Hodnotenie: 4.5

  TRACK 1 TOY MEGAPOLIS1.webp

  Piata v tejto kategórii je autodráha, ktorá poteší každé dieťa staršie ako 3 roky. Približne 200 kusov (počet závisí od súpravy). Predtým, ako sa môžete začať hrať, musíte si ihrisko postaviť sami, čo výrazne zvyšuje záujem o hračku. Skladby môžu byť úplne ľubovoľného typu a môžu sa neustále meniť. Na obale sú uvedené rôzne možnosti dráhy.

  Jasné detaily priťahujú pozornosť. Sú vyrobené z bezpečného plastu a natreté netoxickou farbou. Neónové komponenty svietia v tme a vytvárajú skutočný zážitok z nočnej jazdy. Pomocou mostíka môžete ľahko vytvoriť dvojúrovňovú trať z jednoúrovňovej. Ďalšie autá a diely sú k dispozícii samostatne, takže sa môžete hrať s priateľmi a nie sami.

  1 TOY Track nie je len hračka. Aktivita, ktorá denne rozvíja jemnú motoriku. Pri sústredení pozornosti pomáha šípka, ktorú treba včas prepnúť, aby sa predišlo nehode. Rodičia tvrdia, že nie je ťažké ju poskladať, ale musíte zapojiť svoju fantáziu, preto dráha dlho nenudí a láka vaše dieťa znova a znova.

  Najobľúbenejšie viacúčelové hračky

  LEGO Duplo 10835 Rodinný dom

  Hodnotenie: 4.9

  LEGO DUPLO 10835 RODINNÝ DOM.webp

  Zlatá medaila je obľúbená stavebnica LEGO určená pre dievčatá a chlapcov vo veku od 2 do 5 rokov. Obsahuje 69 veľkých dielov namaľovaných svetlou, netoxickou farbou. Všetky sú vyrobené z bezpečného polymérového plastu, sú mimoriadne odolné, nemajú ostré rohy a dajú sa ľahko spojiť. Je zábavné hrať sa sám, s priateľmi alebo rodičmi.

  Hra učí určité zručnosti: myslenie, logiku, pozornosť. Skvelé na rozvoj zručnosti a jemnej motoriky. So stavebnicou Lego si môžete predstaviť nespočetné množstvo hier. Môžete si zahrať scénky z reálneho života: stavbu domu, umývanie auta, návštevu, varenie. Pri tejto hre sa zabavia chlapci aj dievčatá.

  „Rodinný dom učí deti, ako medzi sebou komunikovať, vzájomne sa ovplyvňovať a pomáhať si. Hra bola navrhnutá s ohľadom na záujmy chlapcov aj dievčat, takže si ju môžu užiť deti rôzneho pohlavia v jednej rodine. Podrobný návod s obrázkami ponúka rôzne spôsoby hrania hry. A keď ich všetky použijete, môžete fantazírovať a vytvoriť si vlastný útulný dom s ľuďmi a domácimi zvieratami.

  Stolová hra Ravensburger Crazy Maze

  Hodnotenie: 4.8

  RAVENSBURGER SUPREME LABIRINTER PLAY.webp

  Druhé miesto patrí fascinujúcej hre, ktorá zaujme chlapcov aj dievčatá od 7 rokov. Rodina alebo priatelia môžu zdieľať svoj voľný čas. Celkový počet hráčov: 2 až 4. Jedna dávka trvá pol hodiny, takže sa nikto neunaví ani nenudí. Počas prestávok si budete môcť oddýchnuť, dať si občerstvenie a šálku čaju a potom sa vrátiť k vzájomnému súťaženiu.

  „Crazy Maze je dobrodružná hra. V čarovnom svete budete musieť odhaliť mnohé tajomstvá a dostať sa k záhadným predmetom a bytostiam, aby ste sa stali víťazom. Logika, pozornosť, pamäť, inteligencia – to je to, čo je potrebné na to, aby ste sa stali prvým. Farebné hracie pole, pestrofarebné figúrky a karty sú vyrobené z odolných certifikovaných materiálov. Kartónový povlak časom nevybledne. Plast vždy vyzerá ako nový.

  Podľa recenzií vám hra pomáha tráviť čas nielen zábavou, ale aj výhodami. Rozvíja priestorové myslenie a reakčný čas. Zaujímavé pre deti aj dospelých. Zakaždým je tu nový vývoj udalostí a je ťažké odhadnúť, v ktorom bludisku skončíte v danej hre. Práve pre svoju nepredvídateľnosť je hra taká obľúbená u detí oboch pohlaví.

  Interaktívna vzdelávacia hračka Fisher-Price Think and Learn Moi

  Hodnotenie: 4.7

  INTEGRATÍVNY VZDELÁVACÍ NÁSTROJ FISHER-PRICE THINK AND LEARN MOBILE.webp

  Vzdelávacia hračka pre deti staršie ako 3 roky – tretia na našom zozname. Multifunkčný robot si skvele rozumie s chlapcami aj dievčatami. Bude to zábava hrať sa s. Movi môže jazdiť na svojich širokých kolesách, otáčať sa o 360° okolo svojej osi, spievať, tancovať. Obsahuje 6 rôznych hier, ktoré môžete hrať spolu s deťmi. Na displeji tváre možno vyjadriť viac ako 60 typov emócií, od smútku po radosť.

  Vaše dieťa sa bude učiť nové veci nenápadne. Učenie sa stáva zábavnou hrou, ktorá vás na rozdiel od času stráveného za stolom nenudí. Robot vám pomôže oboznámiť sa s pravidlami hry a naučí vás základy bezpečnosti. Deti sa naučia prechádzať cez cestu. Dokážu samostatne riešiť logické úlohy a naučia sa byť trpezlivé a rešpektovať starších. Keď sa chcete pohnúť, robot vás požiada o vykonanie určitého pohybu.

  Živý dizajn lahodí oku a priťahuje pozornosť. Zvukové a svetelné efekty dodávajú hre zaujímavosť a vzrušenie. Podľa recenzií sú deti potešené darčekom. Nový priateľ sa dlho nenudí, zostáva dlho vyhľadávanou hračkou.

  Figúrka dinosaura z Jurského sveta vo vajíčku

  Hodnotenie: 4.6

  JURSKÝ SVET DYNOSAUR vo vajci1.webp

  A na štvrtom mieste je hračka, vďaka ktorej sa vaše dieťa stane svedkom zrodu dinosaura žijúceho pred miliónmi rokov. Každé vajce obsahuje špecifický druh živočícha, ktorý má individuálne vlastnosti. Jednému môžu narásť rohy, druhého možno kŕmiť potravou, ktorá je súčasťou sady, a napodobňovať jej trávenie, a tretí má čeľusť. Dinosaurus vyzerá presne ako obri z filmu Jurský park. Na škrupine je malá prasklina. Dieťa ho stlačí, aby aktivovalo kód DNA.

  Zadné labky sú vybavené závesmi, takže sa figúrky môžu ľahko pohybovať po podlahe. Na zadnej strane je tlačidlo, na ktorom dinosaurus otvára ústa. Polovice vajec sú odnímateľné. Môžu byť znovu pripojené. Keď sa práve nehráte, môžete svoje zvieratko uložiť do schránky.

  Hračka je veľmi užitočná. Pomôže vášmu dieťaťu pochopiť, aké tvory kedysi žili, ako vyzerali, čím sa živili. Bezpečnosť detí je zaistená, pretože všetky časti sú vyrobené z certifikovaných materiálov. Rodičia si všímajú, že deti žiadajú, aby bol celý zber kompletný, a snažia sa tejto požiadavke vyhovieť.

  Mikroskop LEVENHUK LabZZ M4

  Hodnotenie: 4.5

  Mikroskop LEVENHUK LabZZ M4

  Dokončenie našej recenzie je vzdelávacia hračka, ktorá je u detí veľmi obľúbená. Je to malý, ľahký mikroskop, s ktorým môžete skúmať všetky druhy objektov: horniny, minerály, mince, rastliny, hmyz, vzorky pôdy a mnoho, mnoho ďalšieho. Prenáša trojrozmerné trojrozmerné obrazy so zväčšením až 40x. Zariadenie sa veľmi ľahko ovláda. Mladí biológovia môžu doma vykonávať zaujímavé experimenty a spoznávať svet.

  Mikroskop má praktický nástavec a objektív s 2-násobným zväčšením. Zorné pole je dostatočne veľké a umožňuje zohľadniť podlhovasté objekty. Kovové svorky zabezpečujú veľmi malé vzorky. Nadstavba má zabudované LED osvetlenie, ktoré pomáha pri výskume vo večerných hodinách.

  Obsahuje puzdro na jednoduché skladovanie a prepravu. LabZZ je navrhnutý tak, aby ohromil deti predškolského veku a žiakov základných škôl, ktorí sa zaujímajú najmä o vedu. Mikroskop sa vďaka kvalitnému plastovému puzdru ľahko prenáša z miesta na miesto. Vonkajší dizajn je veľmi roztomilý, svetlé detaily priťahujú pozornosť.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: