5 najlepších oblastí na život v Irkutsku

*Výber najlepších podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom požiadajte o odborné poradenstvo.

Irkutsk sa nachádza na dvoch brehoch rieky Angara, ktoré rozdeľujú starobylé mesto východnej Sibíri na dve strany. Pravý breh je hlavným administratívnym a kultúrno-historickým centrom a ľavý breh zahŕňa ubytovacie štvrte a priemyselné podniky.

Preskúmali sme preferencie obyvateľov mesta a určili najlepšie miesto na život v Irkutsku. Do úvahy sa brala cena bývania, infraštruktúra, ekológia, dopravná dostupnosť a ďalšie dôležité faktory.

Najlepšie miesta pre život v Irkutsk

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Najlepšie štvrte na život1Oktyabrsky5.0
2Sverdlovsk4.9
3Pravý breh4.8
4Kirovsky4.7
5Leninsky4.6
4324321.jpg

Alava, CC BY-SA 4.0, cez Wikimedia Commons

Oktyabrsky

Hodnotenie: 5.0

Okres Oktjabrskij je ideálnym miestom pre život v Irkutsku. Územne hraničí s centrom. Tu je hlavná ulica Bajkalská. Dobrá ekológia.

Hlavná nevýhoda – drahé bývanie. Ceny bytov stále stúpajú. Jednoizbový byt v rezidenčnom komplexe Sancy bude kupujúceho stáť 4,6-6,4 milióna Euro. Domy sa predávajú bez dokončovacích prác. K dispozícii je podzemné parkovisko a oplotený areál. V obytnej štvrti sa nachádzajú supermarkety, detské ihriská, športoviská a reštaurácie.

Samozrejme, v Irkutsku sú cenovo dostupnejšie možnosti bývania, ale väčšina miestnych obyvateľov a návštevníkov sa snaží získať hypotéku alebo hotovosť v Oktjabrsku. Je veľmi pohodlný a komfortný vďaka svojej blízkosti k centru mesta.

Sverdlovský

Hodnotenie: 4.9

Na druhom mieste je prestížny Sverdlovský okres. Je rozdelená na niekoľko mikroregiónov. Ershovsky a Yubileiny boli nami vyhodnotené ako najpohodlnejšie na život. Mladé rodiny majú záujem o moderné sídliská, ktoré sa stavajú v ich okolí. Vyberajú si byty developerov pre dobrú polohu, prijateľné ceny.

Jedným z najvhodnejších miest na bývanie je Akademgorodok s pokojným a miernym prostredím. Množstvo malých hájov a verejných záhrad. Nevýhoda – ťažká dostupnosť do centra mesta.

Sverdlovská oblasť má veľa miest, kam môžete ísť s celou rodinou. Odporúčame navštíviť Kino Dom, JamPark, Múzeum zábavnej vedy, Experimentárium. Otvorené sú mnohé kaviarne, reštaurácie a nočné kluby. Oblasť je ekologicky priaznivá. Ostatné časti Irkutska nie sú tak zelené.

Pravý breh

Hodnotenie: 4.8

Správny okres Pravý breh sa nachádza na pravom brehu rieky Angara. Zahŕňa obce Lesnoy a Iskra. Historické centrum zahŕňa všetky hlavné svätyne mesta. V oblasti je dobre zastúpená rozmanitosť architektonických štýlov a období. Pravobrežný okres je dynamický a napreduje.

Silné stránky – pozitívna miera kriminality, dobré životné prostredie, dobre udržiavané ulice v mieste bydliska. Nevýhody – zlá údržba inžinierskych sietí, málo ihrísk a zábavy pre deti.

Pokiaľ ide o náklady na bývanie, byty na sekundárnom trhu sú dostupné pre ľudí s priemernou životnou úrovňou. Apartmány v moderných bytových komplexoch sú drahé. 2-izbové byty v rezidenčnom komplexe „Strizhi City“ sa predávajú od 5,5 milióna, 3-izbové – od 7 miliónov.

Kirovskij

Hodnotenie: 4.7

Aj keď Kirovský okres nie je horší ako ostatní účastníci hodnotenia z hľadiska rozvoja infraštruktúry, udelili sme mu len 4. miesto. Okres v poslednom čase stráca svoju pozíciu. Kupujúci si tu často nekupujú byt kvôli vysokému znečisteniu. smog je v tejto oblasti výraznejší kvôli veľkému počtu áut.

Väčšinou si byty kupujú dobre situovaní ľudia. Priťahuje ich dostupnosť vzdelávacích inštitúcií, kultúrnych inštitúcií, obchodov, historických pamiatok, parkov a námestí. Táto oblasť má všetko pre pohodlný a plnohodnotný život. Dopravný systém je dobre rozvinutý.

Leninsky

Hodnotenie: 4.6

najdostupnejšie ubytovanie nájdete v Leninskom okrese. Oblasť sa v súčasnosti aktívne rozvíja. Vznikajú nové budovy, materské školy a polikliniky. Infraštruktúra však nie je dostatočne rozvinutá.

Časť územia je nepriaznivá pre životné prostredie. môžete vidieť smog, ktorý produkuje továreň na lietadlá a autá. Žiadne väčšie problémy s dopravou.

Leninská štvrť mala vždy slušný výber bytov, preto často vedie v predaji. Podľa našich odborníkov si tu ľudia berú dom nie preto, že sa im páči, ale preto, že je lacný. Napríklad garsónku v novostavbe si môžete kúpiť za 1 890 000 Euro a 2-izbový byt za približne 3 300 000 Euro.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: