Top 20 kúpeľných miest v Rusku

Sanatóriá ponúkajú nielen možnosť obnoviť zdravie, ale aj zábavný spôsob trávenia voľného času a vychutnávania si prírody a najkrajších výhľadov. V našej krajine je mnoho jedinečných miest, kde boli vybudované sanatóriá a kúpele. Naše hodnotenie Expertology, ktoré zostavili odborníci z Expertology a ktoré zahŕňa 17 najlepších kúpeľov v Rusku, vám pomôže vybrať si ten najlepší.

Hodnotenie najlepších kúpeľov v Rusku

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Hodnotenie najlepších kúpeľov v Rusku1Rus v Drážďanoch. Soči4.9
2„Altaj-Západ“4.9
3„Herec4.8
4„Kivach4.8
5Mriya Resort SPA4.8
6„Zlatý hrot4.7
7„Volga Cliff4.7
8„Krasnaja Talka“4.6
9„Pushkino4.6
10Mys Vidny 4*4.5
11„Osly“4.5
12Rus. Essentuki4.5
13„Elton4.5
14Biele kľúče4.5
15Sanatórium im. .. Nemocnica Sečenov4.4
16„Dubový háj4.4
17Herec Plyos4.3
18Vojenské klinické sanatórium Saki n.a. Rimskij-Korsakov. . . Pirogova4.2
19„Znanie4.1
20„Voronovo“4.0

Slovensko v Bratislave. Soči

Hodnotenie sanatória: 4.9

Soči

Na čele zoznamu je úctyhodné kúpeľné stredisko na pobreží Čierneho mora, v blízkosti prezidentskej rezidencie. Hostia sa môžu tešiť na úžasnú palácovú architektúru, arborétum, najmodernejšie zariadenia, vysokokvalifikovaných odborníkov a luxusné služby. Vzdialenosť od pláže len štyristo metrov. Výhľad je nádherný: na jednej strane more a na druhej strane zasnežené pohorie Kaukaz. Zdravotná starostlivosť podľa individuálne vypracovaného programu. Profil je liečba nervového, urogenitálneho a tráviaceho systému, pohybového aparátu, kože a chorôb.

V sanatóriu sa môžu zabávať deti aj dospelí. Zaujímavé výlety, tance, športové súťaže, prechádzky po arboréte, knižnica, stolové hry, animácie, vodné atrakcie – to všetko vyplní váš voľný čas a prinesie vám veľa pozitívnych emócií. Ubytujte hostí v pohodlných izbách rôznych kategórií. Zbory majú svoje vlastné názvy a sú dekorované v súlade s predmetom: Imperial, Lesnoy, Morskoi atď. . jedlá sa podávajú formou bufetu.

Krasnodarský kraj, Čeľabinsk. Soči, Polytechničeskaja, 22. Telefonicky: +7(800)100-19-53, +7(862)259-44-44,+7(862)259-41-26.

Výhody

 • vlastné zdravotnícke centrum;
 • dobre rozvinutá infraštruktúra;
 • pláž je v pešej vzdialenosti;
 • bezplatný transfer pri rezervácii.

Nevýhody

 • Neidentifikované.

„Altaj-Západ

Hodnotenie sanatória: 4.9

ALTAI-WEST.webp

Na druhom mieste je sanatórium, postavené v letovisku Belokurikha. Príroda na tomto mieste je úžasná: pohorie Altaj, rieka na úpätí hory Žerkova, ako aj svahy pokryté borovicami a pramene, ktoré nezamŕzajú ani v zime. Charakteristickým znakom a jedným z hlavných plusov je počet slnečných dní – je ich tu dvestošesťdesiat, čo je takmer porovnateľné s južnými letoviskami. Horský vzduch obsahuje ľahké liečivé vzdušné ióny. Termálne dusičnato-kremičité vody s teplotou 30-42 stupňov obsahujúce radón sa používajú na liečbu širokej škály ochorení.

Hostia majú k dispozícii kompletnú diagnostiku vrátane magnetickej rezonancie, konzultácie s úzkymi odborníkmi, liečbu desiatich profilov (neurológia, urológia, gynekológia, gastrointestinálny trakt, pohybový aparát, dýchací, kardiovaskulárny a endokrinný systém, kožné choroby), viac ako dvesto procedúr, výber individuálnych programov. V cene je už zahrnutá neobmedzená návšteva posilňovne, denná návšteva bazéna a termálneho komplexu. K dispozícii je viac ako 300 izieb rôznych kategórií. Voľný čas dospelých – jazda na koni, stolové hry, požičovňa bicyklov/lyží. Deti môžu tráviť čas v herni a sú im k dispozícii animátori. Liečebné a ozdravné pobyty stoja od 3 tis. P na deň; wellness program (ideálna postava) – od 8 tis. p/deň; pobytový balíček – od 2900 p/deň; lyžiarske stredisko – od 9500 p.

Altajské územie, r. Belokurikha, Slavskogo, 39. Telefonicky: 8(800)250-67-67, +7(385) 773-10-90,+7(385) 772-05-90. Otvorené každý deň od 8:00 do 21:00.

Výhody

 • krásna scenéria;
 • polstoročie skúseností s poskytovaním služieb v sanatóriách a letoviskách;
 • klímu, ktorá je priaznivá pre liečbu;
 • bezplatný prevod;
 • akcie a špeciálne ponuky.

Nevýhody

 • neidentifikované.

„herec“

Hodnotenie sanatória: 4.8

ACTOR.webp

Tretie miesto patrí sanatóriu, ktoré sa môže pochváliť nádhernou panorámou pobrežia Čierneho mora. Budova je obklopená vždyzelenými subtropickými rastlinami v arboréte. Otvorené po celý rok. Používatelia berú na vedomie, že čiastočné renovácie sa vykonávajú každoročne. Zariadenie je vhodné pre rodiny s deťmi, pretože víta aj deti, ale nie mladšie ako štyri roky. Medzi špecializované oblasti liečby patria choroby pohybového ústrojenstva, neurologické, kardiovaskulárne a kožné choroby. Medzi základné metódy patria rôzne druhy masáží, fyzioterapia, fyzikálna terapia, fytoterapia, balneoterapia, hydroterapia, inhalácie atď. .

Celková rozloha lokality je päť hektárov. K dispozícii je krytý bazén s vyhrievanou slanou vodou. Môžete tiež navštíviť saunu, solárium alebo si zacvičiť v posilňovni. Ak sa chcete okúpať v skutočnom mori, je vzdialené len tridsať metrov. Pláž je dobre vybavená, so slnečníkmi, ležadlami, kabínkami, toaletami, sprchami, kaviarňou a barom. Budova sanatória ponúka ubytovanie v 352 izbách, prevažne jedno- a dvojlôžkových rôznych kategórií. Pre deti je k dispozícii herňa s lektorom a animátormi a dospelí sa môžu tešiť na výlety, zábavné programy, karaoke, filmy, tvorivé stretnutia so zástupcami kina a divadla. jedlá formou bufetu trikrát denne.

Krasnodarský kraj, Novosibirsk. Soči, Kurortny Avenue 105 A. Telefón: 8(800)550-97-07, +7(862)241-84-09.

Výhody

 • prvá plážová línia;
 • SPA-centrum;
 • dobrá infraštruktúra.

Nevýhody

 • platený prevod.

„Kivach“

Hodnotenie sanatória: 4.8

KIVACH-1.webp

Štvrté miesto patrí kúpeľnému stredisku vzdialenému päťdesiat kilometrov od Petrozavodska. Sanatórium sa nachádza na území rezervácie, v blízkosti jazera a okolo borovicového lesa, vďaka čomu je vzduch skutočne čistý a zdravý. „Kivach predstavuje šesť obytných budov a dve budovy – poliklinika a diagnostické centrum. Všetky budovy sú prepojené chodbami. Neďaleko sa nachádza rovnomenný vodopád, ktorý je druhý najväčší v Európe. Sanatórium je multidisciplinárne, zamerané na všeobecné zotavenie a rehabilitáciu, ako aj na liečbu gastrointestinálneho traktu, kĺbov, alergií, urogenitálneho a dýchacieho systému, kožných ochorení, kŕčových žíl a ORL orgánov. Existujú špeciálne programy, napríklad pre tehotné ženy, osoby trpiace obezitou atď. . Fyzioterapia, haloterapia, talasoterapia, bahenné kúpele, inhalácie, irigácie a ďalšie.

V sanatóriu sa môže naraz ubytovať sto dvadsať hostí. K dispozícii sú dvojizbové a trojizbové (suity) komfortné izby s rozlohou od 30 do 51 metrov štvorcových. Pre špeciálnych hostí je k dispozícii prezidentský apartmán s rozlohou 78 metrov štvorcových. Štyri jedlá denne sú už zahrnuté v cene povolenia. Ošetrujúci lekár vám zostaví individuálny jedálny lístok. môžete si oddýchnuť a stráviť čas v koncertnej sále, reštaurácii s tradičnou karelskou kuchyňou, krytom bazéne, posilňovni a športovom ihrisku, biliardovej miestnosti.

Karelská republika, Kondopožský okres, Sverdlovská oblasť. Konchezero. Prihláste sa na telefónnom čísle: 8 (800) 100-80-30, +7 (814) 259-98-80. Otvorené: pondelok až piatok od 9:00 do 18:00.

Výhody

 • moderné vybavenie;
 • domáca pravoslávna cirkev;
 • dobre vybavená pláž;
 • Transfer je zahrnutý v cene.

Nevýhody

 • nepozorované.

Mriya Resort SPA

Hodnotenie sanatória: 4.8

MRIYA RESORT SPA-1.webp

Piaty je luxusný rezort na pobreží Čierneho mora, ale tentoraz nie v Soči, ale v Jalte. Jedinečná architektúra sa stretáva s návštevníkmi na liečbu a relaxáciu. Tento koncept vymyslel H. Foster, slávny architekt. Toto zariadenie bolo otvorené v roku 2014, takže je pomerne nové a nedávno zrekonštruované. Lekárske centrum s moderným vybavením ponúka návštevníkom možnosť absolvovať kompletnú diagnostiku a v prípade potreby aj liečbu pod dohľadom vysokokvalifikovaných odborníkov. Okrem ozdravných procedúr si môžete vychutnať aj skrášľovacie procedúry: kúpele, saunu, hammam, spa, masážne salóny.

K dispozícii je štyridsaťosem nadštandardných izieb od deluxe až po royal suite a štrnásť samostatne stojacich chát, z ktorých dve sú prezidentské s rozlohou niečo vyše šesťsto metrov štvorcových a dvanásť má približne dvesto metrov štvorcových. Na súkromnú pláž sa dostanete pešo za štyri minúty. Komplex má krytý a vonkajší bazén s detskými kúpačkami s hĺbkou 20 a 40 cm. Batoľatá majú k dispozícii herňu s opatrovateľkou, vonkajšie ihrisko a animácie. Dospelí môžu tráviť voľný čas v niektorej zo štyroch reštaurácií, piatich baroch alebo v nočnom klube. V celom zariadení sa podávajú prvotriedne jedlá, ako aj autorské. Pre obchodníkov je k dispozícii konferenčná miestnosť s potrebným technickým vybavením.

Krym, Jalta, s. Opolznevoje, Generála Ostriakova 9. Zavolajte na číslo: 8 (800) 500-64-29.

Výhody

 • Víťaz ocenenia World’s Leading Holiday Resort 2017;
 • prvá plážová línia;
 • vysokú úroveň služieb;
 • Parkovanie pre jachty;
 • bezplatný prevod.

Nevýhody

 • Drahé – od 6 do 270 tisíc. p/noc.

„Zlatý hrot

Hodnotenie sanatória: 4.7

ZOLOTOY KOLOS.webp

Na šiestom mieste hodnotenia sa nachádza zariadenie v pobrežnej zóne centra mesta. Návštevníci tu nájdu zimné divadlo, cirkus, arborétum, múzeum – záhradu „Strom priateľstva“ a mnoho ďalších turistických atrakcií, ktoré sa nachádzajú v blízkosti. Rekreácia je atraktívna počas celého roka, dokonca aj mimo sezóny. Klimatické podmienky a rekreačné procedúry liečia telo a zbavujú ľudí mnohých chorôb. Oblasti liečby: liečba srdcovo-cievneho a nervového systému, gastrointestinálneho traktu, pohybového aparátu, urológie, gynekológie, dýchacích orgánov.

Hostia majú k dispozícii 300 komfortných apartmánov rôznych kategórií vrátane chát. Jedna z obytných budov bola postavená nedávno, v roku 2014. Všetky apartmány sú vybavené základným vybavením: klimatizáciou, TV, chladničkou, minibarom, sušičom vlasov atď. . Panoráma mora a mesta. V sanatóriu sa nachádza bazén a sauna. Voľný čas môžete stráviť hraním biliardu, volejbalu, tenisu, basketbalu, futbalu, stolných hier alebo návštevou koncertu, karaoke, diskotéky, kina, výletu. K dispozícii je miestnosť s opatrovateľkou, vonkajšie ihrisko a animácie pre deti.

Krasnodarský kraj, Veľký Novgorod. 86 Kurortny Avenue, Soči. Prihláška na telefónnom čísle: 8 (800) 555-36-30.

Výhody

 • súkromná pláž v pešej vzdialenosti
 • rozsiahla tienistá oblasť;
 • bezplatné strážené parkovisko.

Nevýhody

 • neboli odhalené.

„Volžský útes

Hodnotenie sanatória: 4.7

Volžský Utyos-1.webp

Siedmy riadok dostane sanatórium, postavené v krásnej oblasti regiónu Samara, na brehu jazera Zhigulyovskoye. Obklopený veľkým lesom, vďaka ktorému je tu mimoriadne čistý vzduch. V blízkosti sa nachádzajú historické a geografické zaujímavosti. Odporúčame vám navštíviť kaštieľ grófa Orlova-Davydova, múzeum histórie Usolského kraja alebo ísť obdivovať horu Devya, Molodeotskú mohylu, skalu „Beliy stone“, horu „Svetelka“. Vo Volžskom útese sa liečili sovietski umelci, zamestnanci ministerstiev, hlavy štátov, kozmickí piloti a laureáti cien. Profilové oblasti zahŕňajú programy liečby gastrointestinálneho, nervového, kardiovaskulárneho, endokrinného a muskuloskeletálneho systému. K dispozícii sú kompletné vyšetrenia, konzultácie s odborníkmi, fyzikálna terapia, liečba bahnom a vodou atď. .

Celková rozloha sanatória je štyristo hektárov. Okrem troch budov sa tu nachádza aj pavilón pre rokovania, lyžiarske stredisko, Balneoterapia, etnografický komplex Volžská Sloboda. Voľnočasové aktivity zahŕňajú rybárčenie alebo člnkovanie v bazéne, modernú posilňovňu, saunu a kúpele, jazdecký dvor alebo len pešiu turistiku. Deti majú k dispozícii ihriská, program hier, miestnosť s opatrovateľkou a knižnicu.

Samarská oblasť, okres Šigon, s. „Volžský útes, 23. Zavolajte na číslo: +7 (846) 485-32-74, +7 (846) 305-32-74.

Výhody

 • jedinečné podnebie;
 • Vysoko kvalifikovaní odborníci;
 • bezplatné parkovanie.

Nevýhody

 • neidentifikované.

„Krasnaja Talka“

Hodnotenie sanatória: 4.6

RED TALKA.webp

Ôsme miesto patrí sanatóriu, ktoré sa nachádza v Gelendžiku na pobreží Čierneho mora. Efektívna rekreácia a pohodlný odpočinok sú zaručené vďaka nádhernému vzduchu plnému vône borovice pitsundskej a mora, južnému slnku a pozornému personálu. Keďže komplex bol postavený v sovietskej ére, budovy si vyžadovali rekonštrukciu, ktorá sa uskutočnila v rokoch 2017-2018. Centrum úspešne lieči nervový, močový, pohybový, endokrinný, krvný obeh, tráviaci trakt a poskytuje rehabilitáciu.

Celková plocha je takmer päť hektárov. K dispozícii je 720 komfortných izieb s kapacitou až 1200 osôb. Sanatórium prijíma deti vo veku do jedného roka, ale umožňuje liečiť už štvorročné deti. Prvá a druhá budova sú na prvej pláži, takže vzdialenosť k moru je len 50 metrov, a tretia, štvrtá a siedma budova sú na druhej pláži, kde je vzdialenosť k pláži 500-750 metrov. Pre malých návštevníkov je k dispozícii miestnosť s opatrovateľkou, športový modul, vonkajšie ihriská a bazény, plážový kútik, kútik v krytom bazéne a špeciálne menu v reštauráciách. Dospelí sa z nábrežia rýchlo dostanú do centra, kde je množstvo turistických atrakcií. Jedenie „švédskych stolov“ päťkrát denne.

Krasnodarský kraj, Krasnodar. Gelendžik, ulica Mira 38, Gelendžik, Samarská oblasť. Prihláška na telefónnom čísle: +7(861) 414-00-60, 8(800)700-79-77.

Výhody

 • vysokokvalifikovaných odborníkov;
 • hodina v bazéne zdarma je súčasťou balíka;
 • súkromná pláž;
 • rozvinutá infraštruktúra.

Nevýhody

 • platené parkovanie – 200 r/deň.

„Pushkino

Hodnotenie sanatória: 4.6

PUSHKINO.webp

Deviaty podnik je stredne veľký podnik. Táto oblasť sa vyznačuje miernym podnebím. Plochu dvestopäť hektárov tvorí zóna lesoparku. Výsadba briez, líp a iných stromov, kvetinové záhrady s rastlinami, malebné jazierka. Rezort poskytuje liečbu ochorení srdcovo-cievneho, dýchacieho a pohybového aparátu a rehabilitáciu, ktorá vám umožní zotaviť sa vo veľmi krátkom čase. K dispozícii je jedinečný rehabilitačný program pre ženy po operácii rakoviny prsníka. Rôzne druhy kúpeľov (radónové, galvanické, sírové), liečba špeciálnym bahnom, fyzioterapia, návšteva jaskýň so stenami, podlahami a stropmi pokrytými liečivou soľou atď.

K dispozícii sú dve obytné budovy prepojené so zdravotným strediskom, ako aj so športovým klubom, bazénom a reštauráciou teplými chodbami. K dispozícii je 205 pohodlných, čistých izieb, vybavených potrebnými vecami na pohodlný pobyt. Medzi voľnočasové aktivity pre dospelých patrí rybolov, tenisový kurt, kino. Deti zabavia animátori a v herni sa o ne postará opatrovateľka.

Moskovská oblasť, Krasnoarmejské pole 28 A. Telefón: +7 (495) 526-60-23, +7 (495) 526-60-20, +7 (495) 526-60-49. Otvorené denne od 7:00 do 23:00; prestávka od 12:00 do 13:00.

Výhody

 • individuálne liečebné programy;
 • certifikovaní lekári;
 • ubytovanie s domácimi zvieratami je povolené;
 • súkromná pláž.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Mys Vidny 4*

Hodnotenie: 4.5

Mys Vidny 4*

Jedno z najznámejších stredísk Krasnodarského kraja stredisko Mys Vidny 4 *, ktoré sa nachádza na južnom svahu hory Akhun, kde je množstvo ihličnatých stromov a starých borovíc, vzduch okolo vonia ako liečivá živica. Sanatórium sa nachádza na území rovnomennej botanickej pamiatky „Mys Vidnyj“. Budova kúpeľov bola postavená v roku 1935, ale bola pravidelne modernizovaná; posledné zmeny boli vykonané pre olympijské hry 2014 – budova „Arena“ (bývalá Moskovská železnica) bola zrekonštruovaná, bol postavený „Olymp“. Územie sanatória je také veľké, že cezň premáva kyvadlová doprava.

Sanatórium sa špecializuje na choroby nervového, dýchacieho a obehového systému, urologické problémy, ako aj dermatológiu a pediatriu. Pacienti na všetkých frontoch dostávajú špecializovanú liečbu, ktorá zahŕňa prístrojové procedúry, kinezoterapiu, regeneráciu teplom, liečivé kúpele a Sharkovu sprchu, niekoľko druhov elektroliečby. Pred ubytovaním v sanatóriu Cape Vidny sa pacientom odporúča, aby si od svojho lekára vyžiadali zdravotnú kartu, v opačnom prípade sa vyšetrenie môže vykonať v zdravotnom stredisku sanatória. Okrem profilových špecialistov má sanatórium vlastných zubných lekárov, gynekológa, kardiológa, urológa, gastroenterológa a ultrazvukového technika – poskytujú pomoc a podporu počas pobytu pacientov v inštitúcii. Dodatočné služby, ktoré nie sú zahrnuté v programe, sa účtujú osobitne

V cene ubytovania v sanatóriu Mys Vidny sú zahrnuté tri jedlá denne, využívanie veľkého krytého bazéna a vlastnej pláže. V budovách sa dajú organizovať obchodné stretnutia, bankety a konferencie a k dispozícii sú aj športoviská a tréningy, animačné programy, kino a posilňovňa. K dispozícii je aj reštaurácia, kaviareň a lobby. Pre deti sú k dispozícii rôzne možnosti.

Krasnodarský kraj, Novosibirsk. Soči, ul. 1 Novorossiyskoye Shosse, telefón 8 862 26 09 448,8 800 77 55100.

Výhody

 • vlastná organizovaná pláž sa nachádza 300 metrov od sanatória;
 • veľký výber wellness programov;
 • čistý vzduch s vôňou ihličia;
 • zábava pre deti;
 • Rôzne možnosti zábavy.

Nevýhody

 • žiadne definitívne.

„Assy“

Hodnotenie: 4.5

ASSY

Na desiatom mieste, neďaleko Ufy, sa nachádza sanatórium. Krajina je tu skutočne nádherná: rieka Inzer, hrebene Uralu, skaly, tajga – to všetko robí miestne podnebie jedinečným a priaznivým pre zlepšenie zdravia. Výhľad naň je upokojujúci a umožňuje návštevníkom relaxovať, odpútať sa od ruchu a odpočinúť si. Rezort sa nachádza v nadmorskej výške 220 metrov nad morom. Podnik funguje od začiatku roka 2000, takže má dostatok skúseností, o ktoré sa môže podeliť s ostatnými hosťami. Špecializuje sa na odstraňovanie kožných defektov, normalizáciu tráviacich orgánov, obehového systému, liečbu neurológie, srdca, ciev, kostí a kĺbov. Voda z minerálneho prameňa Tuz-Elga sa používa na zlepšenie zdravia. Mäkká voda sa používa na vnútorné použitie a vysoko mineralizovaná voda sa používa na vonkajšie použitie.

Návštevníci sa môžu ubytovať v jednolôžkových, dvojlôžkových a štvorlôžkových izbách v týchto kategóriách: štandard, semilux a apartmán. Na ubytovanie sú k dispozícii celkovo tri budovy. Pre špeciálnych hostí sú k dispozícii veľké apartmány. Bazén, sauna, fyto-bar, športová hala. Slávnostné stretnutia a podujatia sa konajú v banketovej sále. Stravovanie podľa individuálneho menu, trikrát denne. Cena štandardnej izby pre jednu osobu sa pohybuje od 2100 r / deň. Prenájom bicyklov, kolieskových korčúľ, katamaránov, snežných skútrov, lyží a korčúľ je možný. K dispozícii je tenis, bedminton a biliard. Alpské lyžiarske stredisko „Abzakovo“ sa nachádza v blízkosti. Na zábavu je k dispozícii bar s karaoke. Milovníci výletov by mali navštíviť aquapark a rezerváciu Južný Ural.

Baškirská republika, cca. Assy, Hospitalnichnaya 1. Telefonicky: +7(347)200-85-15, +7(347) 927-85-15,+7(906)100-30-50. Otvorené: pondelok až piatok od 9.00 do 20.00 h; obedňajšia prestávka od 13.00 do 16.00 h.

Výhody

 • jedinečné podnebie;
 • krásna scenéria;
 • minerálne pramene;
 • prijateľné ceny.

Nevýhody

 • nenájdené.

Slovensko v. Essentuki

Hodnotenie: 4.5

Slovensko.webp

Jedenáste miesto patrí severokaukazskému podnebiu a európskym službám. Vzduch je tu skutočne liečivý, takže každá liečba je veľmi účinná. Miestne pramene minerálnej vody umožňujú rôzne zdravotné procedúry. Kalové bahno Tambukan, ktoré sa nachádza na území, sa používa na lekárske účely, kozmetiku a kúpeľníctvo. Vysokokvalifikovaní odborníci najprv vykonajú kompletnú prehliadku, zistia prípadné problémy a až potom vypracujú individuálny liečebný program. Územie má ORL kliniku, ktorú vedie Tarasova N. . Stredisko sa špecializuje na niekoľko profilov: poruchy trávenia a metabolizmu; ochorenia endokrinného a pohybového aparátu; ochorenia kardiovaskulárneho, nervového a močovo-pohlavného systému; kožné ochorenia; sluchové ochorenia; stomatológia a estetická medicína. K dispozícii je šesť zdravotných programov vrátane základných programov, programov na zníženie hmotnosti založených na metodike E.R.G., terapeutických kurzov a viacerých cvičebných programov. Malysheva, detoxikačné kurzy.

K dispozícii je 418 izieb rôznych kategórií vrátane apartmánov a prezidentských apartmánov. Strava sa poskytuje podľa individuálneho jedálneho lístka vrátane detského. Deti v sanatóriu sa nebudú nudiť, pokiaľ ide o voľný čas: športové a rekreačné aktivity, tematické krúžky, vytváranie skupín na rozvoj. Deti od šiestich mesiacov do šestnástich rokov sú vítané. Dospelí môžu vo voľnom čase navštíviť kino, telocvičňu, fitnescentrum, saunový komplex, športoviská a reštauráciu.

Stavropoľský kraj, Veľký Novgorod. Yessentuki, Pushkina, 16. Telefón: 8 (800) 555-11-40, +7 (905) 490-20-30.

Výhody

 • výhľad na lakolitové hory a vrchol Elbrusu
 • dobre rozvinutá infraštruktúra;
 • všetko potrebné pre podnikateľov (technické vybavenie, konferenčné sály);
 • bezplatný prevod.

Nevýhody

 • nebola odhalená.

„Elton“

Hodnotenie: 4.5

ELTON.webp

Dvanáste miesto patrí komplexu postavenému v blízkosti rovnomenného slaného jazera s vysoko mineralizovanou vodou. Rozloha jazera je najväčšia spomedzi podobných jazier. Hlavnými liečebnými prostriedkami sú: minerálna voda „Smaragdinskaya“, bahno sulfidu, soľanka z jazera. Rezort pôsobí vo viacerých oblastiach: pôrodníctvo a gynekológia, urológia, endokrinológia, dermatovenerológia, liečba gastrointestinálneho traktu, nervového systému, kardiovaskulárnych ochorení. Okrem ubytovania sa tu nachádza budova vodných a bahenných kúpeľov a poliklinika. Hostia sú ubytovaní v jednom z dvoch hotelov alebo v chatkách, ktorých je na území päť. Liečebné programy sú rozdelené do troch skupín: týždňové, dvojtýždňové a dvadsaťjedendňové.

Podnebie je tu mierne, takže letá sú teplé a zimy mierne. Vzduch je vysoko ionizovaný. Úprava vody a bahna sa vykonáva aplikáciou v špeciálnych kabínach. Používa sa aj na rehabilitačnú fyto- a laserovú terapiu, elektroforézu, inhaláciu a ultrazvuk. Na území rezortu sa nachádza pohodlná jedáleň, v ktorej sa hostia môžu stravovať trikrát denne zadarmo, pretože platba je už zahrnutá v cene balíka. Z kaviarne je krásny výhľad na jazero Elton. Zábavný bar, ktorý pojme až štyridsať ľudí. Vybavené čalúneným a pohodlným nábytkom, hudobným zariadením, biliardovými stolmi. Cena izieb od 3 tisíc. r/day.

Volgogradská oblasť, s. „Elton, Dzhanybekskaya 1. Prihláška na telefónnom čísle: +7 (844) 251-10-20, +7 (844) 251-10-15.

Výhody

 • zdvorilý personál;
 • vysokokvalifikovaných odborníkov;
 • bezplatné pripojenie na internet v celom rezorte.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Biele kľúče

Hodnotenie: 4.5

Biele pramene

Karelské sanatórium Beliye Kluchi prijíma pacientov s hotovými sanatórnymi certifikátmi – nie sú vydávané na mieste. To je podľa nášho názoru jediná nevýhoda. Inak je sanatórium skvelým miestom na odpočinok a normalizáciu pohybového, nervového, kardiovaskulárneho systému, tráviacich orgánov a kože a normalizáciu sexuálneho zdravia mužov a žien. Lekári pripravujú programy podľa celkového stavu pacienta a možných problémov. Spolu s programami na zlepšenie zdravia v sanatóriu sú programy na zníženie hmotnosti, „Antistres“, SPA, komplexy pre tehotné ženy. Na zlepšenie zdravotného stavu sa v zariadení využíva zdravotnícke vybavenie a všetky druhy procedúr – zábaly, kinezoterapia, ozónová terapia, soľné a bylinné kúpele, cvičenie, špeciálna strava atď..

Na území sanatória môžete vo svojom voľnom čase robiť čokoľvek – plávať v bazéne, navštíviť posilňovňu alebo hrať na športoviskách, prenajať si športové vybavenie, pozrieť si film v kine, tancovať na diskotéke alebo večer využiť gril. Komplex Beliye Klyuchi sa nachádza 700 metrov od jazera Onega na okraji Petrozavodska, kde je čistý vzduch, zimné záhrady sú ideálnym miestom na prechádzky. Hosťom sú k dispozícii izby s rôznym stupňom komfortu, ktoré sú vždy čisté, vybavené všetkými potrebnými zariadeniami, Wi-Fi a na poschodiach je k dispozícii chladnička s teplou vodou.

Petrozavodsk, ul. Liečebný a rekreačný komplex „Polyarnaya Klyuchi“ na Gagarinovej ul.30, telefóny pre referencie arezervácie +7 (8142) 52-86-86, +7 (8142) 52-59-19.

Výhody

 • multidisciplinárna nemocnica;
 • nízke ceny za ubytovanie a liečbu;
 • niekoľko možností na trávenie voľného času;
 • k dispozícii je detská herňa;
 • v blízkosti sa nachádza jazero a malebný výhľad.

nevýhody

 • v inštitúcii nie je možné vystaviť sanatórny preukaz;
 • Izby sú v chladných ročných obdobiach chladné.

Sanatórium im. .. Lekárske centrum Sečenov

Hodnotenie: 4.4

SANATORIUM IM. I.M. SECHENOV

Trináste sa stáva jedným z najstarších sanatórií v Rusku. Centrum funguje od začiatku šesťdesiatych rokov minulého storočia a počíta sa s niekoľkými stovkami tisíc hostí, ktorí si tu oddýchli alebo sa liečili. Návštevníci, ktorí si pamätajú, ako komplex vyzeral za sovietskych čias, sú príjemne prekvapení zmenami. Sanatórium bolo zrekonštruované, pričom sa zmenil nielen štýl interiérov, dizajn, ale aj renovácia izieb a zariadení. Sanatórium sa nachádza v centre letoviska, takže je tu dobre rozvinutá infraštruktúra – všetko, čo potrebujete, je v blízkosti. Profilové oblasti zahŕňajú ochorenia tráviaceho traktu, žlčových ciest a pečene, metabolické ochorenia (liečba obezity, liečba cukrovky). Do sanatória prichádzajú ľudia s ochoreniami dýchacieho, nervového, kardiovaskulárneho, močovo-pohlavného systému, pohybového aparátu. Celoročne sa tu využívajú miestne minerálne vody (Essentuki) a bahno.

K dispozícii sú jednolôžkové a dvojlôžkové izby a rodinné izby pre tri a štyri osoby. K dispozícii sú apartmány určené pre špeciálnych hostí. Je výhodné, že spacie skrinky sú spojené s lekárskymi teplými prechodmi. Stravovanie je diétne, trikrát až šesťkrát denne. Jedálny lístok zostavuje odborník na výživu pomocou bioimpedančného analyzátora. Na relaxáciu slúži kino, koncertné a športové ihrisko. Konajú sa tu tematické večierky, koncerty a predstavenia. Útulná knižnica je ideálna pre tých, ktorí majú radi pokojnú dovolenku.

Stavropoľský kraj, Stavropoľský kraj. Essentuki, Lenina, 25 rokov. Zavolajte na čísla: +7 87934 6-44-78, +7 87934 6-31-88, +7 87934 6-62-09.

Výhody

 • vlastnú kotolňu;
 • elektronické fronty a premyslené riadenie;
 • obchod, kaderníctvo a nechtový salón v areáli;
 • bezplatné parkovanie a internet.

Nevýhody

 • neidentifikované.

„Dubový háj“

Hodnotenie: 4.4

dubový háj.webp

Na štrnástom mieste, obklopenom lesmi a pohoriami. Liečivé pramene a čistý vzduch lákajú ľudí do Železnovodska, aby si oddýchli a zlepšili svoje zdravie. V rôznych rokoch tu bývali významní politici a umelci: Bondarčuk, Šukšin, Kosygin, Andropov a mnohí ďalší. Moderný dizajn interiéru. Priestranné recepcie, útulný lobby bar, zariadené oddychové kútiky atď. . Areál zdobia kvetinové záhony, tiene storočných dubov poskytujú rovnomerné slnečné podmienky na pokojné prechádzky po chodníkoch. K dispozícii je jazero s pohodlnou plážou, stanicou pre člny a katamarány. Sanatórium sa špecializuje na liečbu a prevenciu gastrointestinálnych ochorení, ochorení obličiek, metabolických porúch.

môžete sa ubytovať v bloku Centralny, ktorý má 136 lôžok, alebo v novopostavenom apartmáne Deluxe, v ktorom môže naraz spať 100 ľudí. Pre milovníkov outdoorových aktivít je k dispozícii športový klub s herňou a posilňovňou. Miestne kúpele poskytujú kozmetické služby: hammam, cédrový sud, masáže, zábaly atď. Pre dospelých je k dispozícii reštaurácia, kino a športoviská, zatiaľ čo pre deti sú k dispozícii animátori a herne s opatrovateľkami.

Stavropoľský kraj, Novosibirsk. Železnovodsk, Lenina, 83. Telefonické prihlášky: +7 (879) 326-01-73, +7 (879) 325-88-30, +7 (879) 326-01-45. otvorené denne od 13.00 do 24.00 hod.

Výhody

 • Certifikovaný zdravotnícky personál, lekári najvyššej a prvej kategórie;
 • Mesto má výkonné, moderné liečebné a diagnostické zariadenie;
 • bezplatné parkovanie.

Nevýhody

 • Neidentifikované.

Herec Plyos

Hodnotenie: 4.3

Herec Plyos

Na brehu rieky Volgy v Ivanovskej oblasti, Novosibirsk. Plyos, tam je sanatórium ACTOR-PLES, súkromná inštitúcia Únie divadelných pracovníkov Ruskej federácie. Toto miesto bolo pôvodne určené pre hercov, režisérov a ľudí iných príbuzných profesií spojených s umením, dnes sa sem môže nasťahovať ktokoľvek. Náklady na pobyt sú tu pomerne demokratické, závisia od triedy izieb a začínajú na približne 1800 Euro na osobu a noc. V hlavnej budove sa nachádzajú bežné izby, ale môžete sa ubytovať aj v samostatnom apartmáne Volga Sonata. Hlavná budova je prepojená so zdravotníckym blokom teplého prechodu – nie je potrebné vychádzať ani na ulicu!

V sanatóriu pracujú lekári vysokej kategórie. Špecializuje sa na pohybový aparát, obehové a dýchacie orgány, centrálny nervový systém, ORL orgány, tráviaci systém. K liečebným procedúram patria masáže, haloterapia, vodné procedúry, inhalácie s minerálnou vodou, aromaterapia a ozónová terapia, cvičebná terapia a v zariadení je k dispozícii posilňovňa. Fyzioterapeutické postupy zahŕňajú magnetickú, laserovú a ultrazvukovú terapiu, sínusoidálne modulované prúdy, UV žiarenie a diadynamickú terapiu. Liečebný program je zostavený pre každého pacienta a zahŕňa jedinečný súbor služieb, ktorých cena určuje náklady na liečbu.

Pacienti si všímajú priateľský personál, útulné izby, výborné miesta na prechádzky – sanatórium sa nachádza len 30 m od brehu rieky Volgy, neďaleko je chrám), múzeum, knižnica a bazén.

Ivanovská oblasť, Privolžský okres, m. Plyos, ul. Lenin, eh. 39, telefóny pre informácie a rezervácie +7 (905) 105-28-88, +7 (960) 513-81-09.

Výhody

 • jedinečné liečebné programy pre každého pacienta;
 • malebná oblasť;
 • Cenovo dostupné ceny za ubytovanie a liečbu;
 • komfortné izby.

Nevýhody

 • všetky postupy sú platené;
 • žiadna zábava pre deti.

Vojenské klinické sanatórium Saky n.a. I.V. Vinogradov. . . Sanatórium Pirogov

Hodnotenie: 4.2

VOJENSKÉ KLINICKÉ SANATÓRIUM N.I. PIROGOV V SAKHE. N.I. PIROGOV-1.webp

Pätnáste miesto obsadila inštitúcia s celkovou rozlohou dvadsaťpäť hektárov, z čoho jedenásť tvorí pamiatkový dendropark, ktorý je prírodnou rezerváciou. Je tu viac ako desaťtisíc kríkov a stromov. Teraz sa na Kryme môžu liečiť a odpočívať ľudia so zdravotným postihnutím, pretože sanatórium má všetko potrebné v súlade s medzinárodnými normami a požiadavkami. Kúpele Saki sú známe svojou vodou a bahnom, ale mnohí prehliadajú ich zvláštnu klímu. Revitalizujte pacientov pomocou soľanky, bahna a termálnych minerálov. Špecializuje sa na liečbu pohybového aparátu, nervového a kardiovaskulárneho systému, dýchacích a tráviacich orgánov, ako aj na urológiu a gynekológiu.

K dispozícii je športový areál, bazény, sauna, zubná a kozmetická ambulancia, fyto-bar, kozmetický salón. Ak neexistujú kontraindikácie, je možné využiť nordic walking alebo športové hry. Pre deti je k dispozícii herňa s učiteľom, ako aj animačné služby. koncerty, diskotéky, workshopy (joga, pilates, orientálny tanec atď.), majstrovské kurzy. .), múzeum, knižnica, biliardová miestnosť. Hotel má 755 izieb rôznych kategórií od štandardných až po prezidentský apartmán.

Krym, c. Saki, Kurortnaya, 2. Telefón: 8 (800) 777-47-90, +7 (499) 638-38-43, +7 (499) 638-38-88.

Výhody

 • vysoká účinnosť liečby;
 • inovatívne technológie;
 • dobre rozvinutá infraštruktúra.

Nevýhody

 • platený prevod.

„Znalosti“

Hodnotenie: 4.1

KNOWLEDGE.webp

Šestnáste miesto patrí kúpeľnému mestu Adler. Rovnako ako v iných kúpeľoch sa liečba vykonáva pomocou prírodných darov – vody a bahna. Moderná zdravotnícka technológia umožňuje prijímať pacientov s ochoreniami nervového systému, pohybového aparátu, obehových orgánov, kožných ochorení. Pred predpísaním procedúr skúsený lekár vykoná kompletnú diagnostiku na modernom zariadení. Následne sa vypracuje individuálny program, ktorý zohľadní všetky odporúčania. Medzi liečebné metódy patrí klimatoterapia, rôzne kúpele, bahenné kúpele, speleologická liečba, UWT, LFC atď. .

Okrem budov určených na ubytovanie sa na území sanatória nachádza sedem konferenčných miestností. Ubytovacia kapacita od 20 do 200 osôb. K dispozícii je potrebné multimediálne vybavenie, ktoré umožňuje organizovať fóra a semináre medzinárodného rozsahu.

Krasnodarský kraj, Veľký Novgorod. 139 Prosveshchenie, Adler, Soči. Zavolajte na číslo: 8 (800) 550-91-70.

Výhody

 • vysokokvalifikovaných odborníkov;
 • pozorný personál;
 • dobrá infraštruktúra.

Nevýhody

 • neidentifikované.

„Voronovo“

Hodnotenie: 4.0

Voronovo

Zoznam dopĺňa liečebné a rehabilitačné centrum. Areál tvorí malebný park, rovnomenný kaštieľ, kostol, holandský rybník. Pozoruhodné je, že všetky historické budovy sa zachovali v pôvodnej podobe, takže mnohým záujemcom o minulosť regiónu sa bude páčiť prostredie a možnosť prejsť sa po cestách, po ktorých kedysi kráčali kniežatá Volynskiy. Budova sanatória prešla nedávno, v roku 2014, rozsiahlou rekonštrukciou. Liečba kardiovaskulárneho a nervového systému, dýchacích orgánov, pohybového aparátu, kožných ochorení. Terapeutický blok s ubytovacím blokom je spojený s hlavným blokom teplými chodbami. Na prízemí sa nachádza bazén s detskou šmykľavkou a samostatnou dráhou.

Súpis izieb pozostáva z troch budov: prvá budova s piatimi poschodiami ponúka izby rôznych kategórií so 463 lôžkami a pri maximálnej obsadenosti so 648 lôžkami; druhá budova je trojposchodový kaštieľ s kapacitou štyridsať osôb. Okrem ubytovania sa tu nachádza bar, stolný tenis, posilňovňa a telocvičňa; tretia budova je holandský dom, ktorý má tiež tri poschodia. K dispozícii sú len tri apartmány. Stravovanie štyrikrát denne, podľa objednávky. V lete sa môžete venovať voľnočasovým aktivitám na otvorených ihriskách, požičať si čln, využiť upravenú pláž, rybárčenie a v zime klzisko. Biliard, bar, knižnica a jazdecká základňa sú otvorené počas celého roka. Deti sa zabavia s animátormi a pod dohľadom učiteľa v detskej herni.

Moskovská oblasť, p. „Voronovskoje, s. „Voronovo“. Zavolajte na telefónne číslo: +7 985 464-59-89, +7 495 540-43-58. Otvorené: pondelok až piatok od 10:00 do 19:00.

Výhody

 • multidisciplinarita;
 • pozorný personál;
 • akcie a zľavy.

Nevýhody

 • v prvej budove nie je klimatizácia;
 • Wi-Fi pripojenie je bezplatné len vo vstupnej hale prvej budovy.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: