10 najlepších smartfónov do 20 000 Euro

*Prehľad najlepších smartfónov podľa redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Napriek všetkým turbulenciám krízového roku 2020 si trh s nositeľnou elektronikou udržal celkovo pozitívny trend. Tak ako predtým, aj teraz sú najžiadanejšie smartfóny strednej cenovej kategórie. Dnes sa pozrieme na výber modelov s cenou do 20 tisíc eur. Euro na začiatku roka 2021. Od roku 2020 budú k dispozícii prevažne nové produkty, ale je tu aj niekoľko modelov z predchádzajúcich rokov, ktoré sa mimoriadne osvedčili.

Ako si vybrať smartfón pod 20 000 RUR

Dnešná recenzia od Expertology je čiastočne tematická – pripravili sme pre vás štyri malé výbery modelov na základe najčastejších očakávaní a dokonca „bolestí“ používateľov smartfónov.

Hlavné požiadavky používateľa

Kvalita zachytených fotografií v dnešných smartfónoch je často cenená rovnako, ak nie viac, ako kvalita obrazu na obrazovke. Používatelia sa čoraz menej zaujímajú o kvalitu hlasového telefonovania a uprednostňujú komunikáciu cez internet. A nakoniec, azda najhmatateľnejšou požiadavkou spotrebiteľov je výdrž batérie.

Je pravda, že výrobcovia smartfónov dosiahli v posledných rokoch nebývalý pokrok v oblasti fotoaparátov. Pokiaľ ide o kapacitu batérie, v roku 2020 nastala skutočná revolúcia, keď sa na trhu začali jeden po druhom objavovať smartfóny strednej cenovej kategórie vybavené batériami, o ktorých sa ešte prednedávnom „nesnívalo“ ani vlajkovým lodiam.

A čo sa týka bezkontaktných platieb, až do minulého roka 2020 sa bezkontaktné platby tiež nevyskytovali. Je to zvláštne, pretože samotný modul NFC, ktorý sa používa na výmenu údajov prostredníctvom bezdrôtového spojenia na krátku vzdialenosť medzi miniaplikáciou a platobným terminálom, nie je, mierne povedané, najdrahšou súčasťou. Napriek tomu bolo NFC dlho výsadou vlajkových lodí. V minulom roku sme však videli niekoľko nových modelov, ktoré podporujú bezkontaktné platby a sú relatívne lacné, rozhodne nie „vlajkové lode“.

V dnešnom súhrne Expertology sa preto pozrieme na trh so smartfónmi v roku 2020 v kontexte týchto kľúčových vlastností: vysoká kvalita obrazu, dlhá výdrž batérie, vysoký výkon pre mobilné hry a podpora bezkontaktných platieb.

Výberové kritériá

Okrem uvedených požiadaviek spotrebiteľov existujú aj ďalšie dôležité vlastnosti, ktoré je potrebné zohľadniť pri výbere smartfónu. Najmä ak máte osobné preferencie pre tú či onú funkciu.

 1. Najobjektívnejší a najuniverzálnejší pohľadpri hodnotení a výbere konkrétneho modelu sme porovnávali výsledky nezávislých testov, uskutočnili sme vlastný prieskum trhu a čiastočne sme porovnávali testovacie modely, študovali sme skúsenosti zahraničných odborných komunít, analyzovali sme spätnú väzbu používateľov.
 2. Napríklad najväčšia britská nezávislá spotrebiteľská a partnerská organizácia Which?“ koncom januára 2021 zverejnila ďalší súbor odporúčaní a vysvetlení pre výber smartfónu. Odborníci usmernili komunitu, aké funkcie môžete očakávať od smartfónu v určitej cenovej kategórii.

 3. Pokiaľ ide o smartfóny strednej cenovej kategórie, organizácia si všimla, že takéto zariadenia od rôznych výrobcov väčšinou dokážu spotrebiteľom ponúknuť kvalitnú obrazovku s vysokým rozlíšením, bohatú funkčnosť a dobrú kapacitu batérie. Špičkové fotoaparáty sú však stále súčasťou vlajkových lodí. Modely strednej cenovej kategórie sa budú musieť uspokojiť s kompromismi, ktoré však môžu priniesť celkom slušné výsledky.
 4. Zaujímavé stanovisko zaujala renomovaná americká publikácia Computerworld, ktorá ponúka trochu netradičný prístup k výberu smartfónu. Publikácia je z roku 2019, ale navrhované prístupy nestratili na aktuálnosti.

 5. Ich podstatou je určiť skutočnú hodnotu smartfónu z dlhodobého hľadiska cez prizmu času, ktorý výrobca poskytuje aktualizácie operačného systému a softvéru. Význam, ktorý autori pripisujú aktualizáciám z hľadiska bezpečnosti a ochrany osobných údajov. Dôrazne zdôrazňujú, že v dnešnom svete musí byť ochrana údajov na prvom mieste, zatiaľ čo spotrebitelia elektronických zariadení veľmi podceňujú hrozby, ktoré môžu prichádzať z webu.
 6. Konečne, jedna z najväčších svetových platforiem pre odborný prieskum trhuspotrebná elektronika Digitálne

  Na druhej strane jednoducho poskytnite jednoduché, podrobné, jasné a konzistentné odporúčania pre výber smartfónu s dôrazom na dôležitosť určitých funkcií.

Pre väčšinu vecíNázory redaktorov časopisu Expertology sa zhodujú s názormi ich zahraničných kolegov. Stručne si zhrňme kľúčové odporúčania s prihliadnutím na realitu súčasného ruského trhu.

ako si vybrať mobilný telefón

Veľkosť a plášť

Telo smartfónu môže byť plastové alebo so skleneným povrchom. Sklo dodáva zariadeniu „prémiový“ pocit, ale často je veľmi klzké. V tejto fáze by sme mali rozhodnúť aj o veľkosti – nie všetky moderné smartfóny umožňujú pohodlné používanie obrazovky jednou rukou. Ak je dôležité mať spoľahlivú ochranu proti vlhkosti, môžu sa ňou pochváliť najmä vlajkové lode, ale aj medzi tými v strednej cenovej kategórii sa nájdu výnimky.

Obrazovka

Smartfóny pod 20 000 Euro sú väčšinou vybavené obrazovkou s pomerne vysokým rozlíšením – asi 2400×1080, ale vo všeobecnosti existujú dobré možnosti a s menším počtom detailov. Preto ak chcete maximálnu hustotu bodov, potrebujete vyššie rozlíšenie. Pokiaľ ide o technológiu obrazovky, tu je nespornou výhodou AMOLED kvalita a prirodzenosť obrazu, ako aj „viditeľnosť“ na dennom svetle. AMOLED však niekedy spôsobuje aj odmietanie blikaním PWM, takže pred konečným výberom by sa mala preskúmať aj táto otázka týkajúca sa konkrétneho modelu. V každom prípade v strednej cenovej kategórii je AMOLED stále relatívnou raritou, väčšina má matricu IPS.

Výkon

Jedným z kľúčových bodov, ktoré určujú rýchlosť smartfónu, a tým aj celkový komfort pri interakcii s gadgetom. Zatiaľ čo používateľ má len malú možnosť voľby, pokiaľ ide o procesor, množstvo pamäte RAM možno často zvoliť výberom správnej úpravy. V strednej cenovej kategórii je 4 GB minimum, viac je lepšie.

Operačný systém a softvér

V kategórii „do 20 tis. Neexistujú žiadne nové smartfóny Apple iPhone, takže sa zdá, že existuje len malý výber operačného systému – len rôzne varianty a úpravy systému Android. Nedávna obchodná vojna USA proti spoločnosti Huawei viedla k tomu, že nová spoločnosť Huawei nemá služby Google. Mnohí si vystačia so značkovými náprotivkami Huawei, ale túto skutočnosť treba mať na pamäti. Ďalším bodom je, že výrobcovia nezriedka dodávajú smartfón s množstvom nepotrebného softvéru, ktorý sa nedá odstrániť štandardnými prostriedkami. To mnohých používateľov obťažuje natoľko, že prechádzajú na iný model.

Kamery

V roku 2020 sa už ukázalo, že štvornásobné moduly zadných fotoaparátov sú skôr marketingovým ťahom a prinajmenšom makrokamera je v takýchto systémoch často zbytočná a hĺbkový senzor je tiež často zbytočný. Okrem toho žiadny telefón strednej cenovej kategórie nemôže z hľadiska kvality obrazu ani zďaleka konkurovať špičkovým vlajkovým lodiam. Preto sa musí orientovať individuálne. V skutočnosti sme pre vás už urobili výber.

Batéria

Zatiaľ čo relatívne nedávno bol smartfón strednej triedy s kapacitou batérie 5000 mAh alebo viac takmer nemysliteľnou vychytávkou, v roku 2020 sa uskutočnila skutočná „prehliadka“ modelov s rekordnou kapacitou batérie. Trh si v súvislosti s touto funkciou konečne vydýchol, čím uspokojil dlhý a bolestivý dopyt spotrebiteľov.

Ukladanie údajov

Ďalšia funkcia, pri ktorej si kupujúci často môžu vybrať aj v rámci toho istého modelu. V roku 2021 je 16 GB vstavanej pamäte už úprimne povedané nedostatočná. Až 10 GB zaberie systém a interný softvér, pričom na obsah používateľa nezostane nič. 32 GB by sa mohlo považovať za minimálnu kapacitu, ale je to minimum, nie priemer. Lepšie by bolo 64 alebo 128. Mnohí ľudia si myslia, že nie sú príliš nároční na kapacitu úložiska, ale štatistiky ukazujú, že používatelia majú častejšie akútny nedostatok internej pamäte ako dostatok.

Užitočné možnosti

V neposlednom rade môžu existovať doplnky, ktoré uľahčujú život alebo zvyšujú komfort používania. Tak napríklad ďalšia „funkcia“, ktorá bola v minulosti znakom prémiového modelu, sa v roku 2020 s istotou presunula do strednej cenovej kategórie smartfónov. Všetko sa to týka bezkontaktných platieb NFC. Ďalšími nie príliš zrejmými, ale užitočnými možnosťami môžu byť kvalitné stereo reproduktory, funkcia odomykania tvárou, možnosť natáčať videá v rozlíšení 4K a ďalšie.

Hodnotenie najlepších smartfónov do 20 000 Euro

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie smartfóny do 20 000 s dobrým fotoaparátom1HUAWEI P40
 • te 6/128 GB
 • 16 789 €
  2Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128GB19 990 €
  3Samsung Galaxy A51 64GB19 000 €
  Najlepšie smartfóny pod 20 000 s dobrou batériou1OPPO A72 128GB19 844 €
  2Xiaomi Mi Max 3 4/64GB18 631 €
  3Samsung Galaxy M3116 990 €
  Najlepšie smartfóny do 20 000 eur s podporou bezkontaktných platieb1Mi Max 6S 6/128 GB16 230 €
  2Samsung Galaxy A31 128GB18 899 €
  Najlepšie herné smartfóny do 20 000 eur1Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128GB20 889 €
  2Redmi Note 6 Pro 8/128 GB20 490 €

  Najlepšie smartfóny do 20 000 eur s dobrým fotoaparátom

  Začnime tromi najlepšími smartfónmi dostupnými na Slovenskom trhu začiatkom roka 2021, ktoré majú najlepšie fotoaparáty v tejto cenovej kategórii a kvalitu fotografií vo všeobecnosti. Do úvahy sme brali modely, ktorých cena sa blíži k 20k. €, ale nie viac. Medzi nimi nie je výrazný cenový rozdiel, takže v tomto výbere sú opisy zoradené náhodne.

  HUAWEI P40
 • te 6/128 GB
 • Hodnotenie: 4.9

  HUAWEI P40<li></div><p>„Te 6/128GB“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/53816666195901-4010.jpg“ height=“400″ title=“HUAWEI P40</p><li>te 6/128 GB“><p>Začnime smartfónom od značky HUAWEI, ktorý v poslednom čase láme všetky rekordy, pokiaľ ide o schopnosti fotoaparátu. Avšak, tieto záznamy nastaviť všetky rovnaké vlajkové lode HUAWEI, a strednej ceny modely ako P40</p><li>Te získať skromnejšie súpravy fotoaparátov. A tu ani nejde o úsporu nákladov, ale o objektívne meradlo – špičkové kamerové jednotky s jedinečnými inováciami sú neuveriteľne drahé na výrobu.<p>Hlavnú súpravu fotoaparátu predstavujú štyri moduly: 48 Mpx hlavný fotoaparát s automatickým zaostrovaním, 8 Mpx ultraširokouhlý modul tiež s automatickým zaostrovaním, makro modul a snímač hĺbky, oba s rozlíšením 2 Mpx. Predná selfie kamera nie je výnimočná, ale je celkom dobrá – 16 Mpx. Automatické zaostrovanie chýba, ale na druhej strane má dostatočne realistický softvérový bokeh a ďalšie užitočné možnosti.</p><p>Treba poznamenať, že hoci je súprava fotoaparátu dobrá, nie je dokonalá. Napríklad širokouhlý prvok tu má určité nevýhody, ale neprejavujú sa systematicky, napríklad pri snímaní videa, a na fotografiách nie je takmer nikdy viditeľný.</p><p>Uhlopriečka obrazovky smartfónu je 6.4 palce pre veľkosť zariadenia 76.3×159.2×8.7 mm. Rámy po stranách obrazovky príliš nepokazia vizuálne efekty, ale mnohým sa stále nepáči „brada“ v spodnej časti. Miesto pre prednú kameru sa vyberá v ľavom hornom rohu – malá bodka. Rozlíšenie obrazovky – 2310×1080, hustota bodov – 398 ppi. Typ technológie – IPS, matrica nie je jednoznačne najvýhodnejšia, kvalita obrazu s vynikajúcou reprodukciou farieb.</p><p>Dobrá vec na P40</p><li>te a z hľadiska rýchlosti. Výkon zabezpečuje 8-jadrový procesor HiSi<li>con Kirin. Prijateľné množstvo pamäte RAM – 6 GB, navyše dostatočne rýchla s podporou dvojkanálového režimu. 128 GB integrovanej pamäte a navyše môžete používať externé karty s kapacitou až 256 GB. Čítačka kariet je však kombinovaná s druhou kartou SIM a pre tých, ktorí používajú niekoľko kariet SIM, to spôsobuje nepríjemnosti.<p>HUAWEI P40 s rozhraniami</p><li>situácia je tiež celkom priaznivá. Okrem všetkého štandardného a štandardne poskytovaného, ako je pripojenie GSM vo všetkých jeho variantoch, je k dispozícii modul Bluetooth vo verzii 5.0, 2-pásmový modul Wi-Fi a modul komunikácie v blízkom poli NFC.<p>Kapacita batérie nie je zlá, 4100 mAh, hoci, ako je uvedené vyššie, v roku 2021 to už nie je rekord ani pre trpaslíkov. Napriek tomu musíme tvorcov pochváliť za skutočne premyslenú optimalizáciu systému, vďaka ktorej je aj pri takejto miernej kapacite zabezpečený dlhší čas prevádzky. Výsledky testov ukázali také priemerné výsledky – približne 14 hodín sledovania videa, až 7 hodín hrania hier. Pohodlie a komfort používania zvyšuje prítomnosť funkcie expresného nabíjania.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Kvalita a jas obrazu (ako pri IPS);</li><li>Špičková kvalita fotografií v tejto triede;</li><li>vysoký výkon;</li><li>čítačka kariet;</li><li>NFC;</li><li>Citlivý a presný snímač odtlačkov prstov v tlačidle napájania;</li><li>funkcia expresného nabíjania.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>V kombinácii s druhou čítačkou kariet modulu SIM;</li><li>Žiadna zabudovaná kompatibilita so službami Google.</li></ul><h3>Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128GB</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128GB

  V produktovej rade čínskeho technologického giganta Xiaomi „osem“ Redmi Note s príponou Pro sa stal jedným z najstarostlivejšie navrhnutých a maximálne testovaných pre všetky druhy úzkych miest typických pre predchádzajúce generácie. Smartfón získal veľa nadšených recenzií práve pre absenciu typických chýb Xiaomi.

  Zariadenie sa začne páčiť už pri prvej prehliadke – vizuálne aj hmatovo. Vizuálna stránka je spracovaná naozaj pôsobivo – zariadenie vyzerá pôsobivo a „draho“ s charakteristickými dúhovými odtieňmi. Dizajn tela je typický „sendvič“ dvoch sklenených panelov s kovovým rámčekom. Kryt z tvrdeného skla už teraz neomylne naznačuje vyššiu triedu smartfónu. Sklo je tiež slušné – Corning Gorilla Glass 5.

  Veľkosť obrazovky 6.53 palcov je vybavených kvalitnou matricou IPS s rozlíšením 2340×1080. Obraz je hladký bez viditeľnej pixelizácie vďaka hustote bodov 395 na palec. Jas je na túto technológiu a cenovú kategóriu slušný – až 450 nitov v manuálnom režime a až 640 nitov v automatickom režime.

  Minimálny jas 2 nity, dôležitý aj pri používaní v úplnej tme. Zároveň tu máme všetky výhody maticovej technológie IPS, pokiaľ ide o nastavenie jasu – žiadne blikanie PWM. V prípade obrazoviek AMOLED ešte nebola dosiahnutá úplná harmónia v tejto oblasti, najmä v prípade obrazoviek, ktoré sa používajú na doplnenie lacných zariadení.

  Hlavnú jednotku fotoaparátu zariadenia predstavujú tieto moduly: 64MP hlavný fotoaparát s automatickým zaostrovaním, 8MP 120-stupňový „ultraširokouhlý“ fotoaparát, snímač hĺbky na vytvorenie rozmazania pozadia – 2MP, 2MP makro fotoaparát. Predný fotoaparát – s rozlíšením 20 Mpx. Vzhľadom na výnimočné rozlíšenie snímača špičkového fotoaparátu efektívne využíva zoskupenie štyroch pixelov do jedného.

  Za opísanými funkciami sa skrývajú inteligentné softvérové algoritmy na rozpoznávanie scén.

  S týmto smartfónom sa výrobca opäť pokúsil realizovať myšlienku efektívnej integrácie rozpočtového procesora Mediatek. Vzhľadom na faktický neúspech telefónu Redmi Note 4, ktorý obsahoval He

 • o X20, bola to náročná úloha, ale inžinieri zohľadnili všetky chyby z minulosti a uspeli. Pre MediaTek He
 • o G90T skutočne úplne vyriešil problém prehrievania – s pomocou JLW.

  Výsledkom úsilia vývojárov je skutočný výkon lacného procesora bez prehrievania. Za výkon a operačnú pamäť ďakujeme – je tu nainštalovaná vo veľkosti 6 GB, a to dokonca dvojkanálová, a teda vysoko efektívna z hľadiska rýchlosti. Integrované dátové úložisko – 64 GB, existujú modifikácie so zvýšenou kapacitou. Pamäťové karty sú podporované, ale slot je kombinovaný s druhou sim kartou.

  Výhody

  • skleneno-kovové puzdro;
  • výkon;
  • vysoká kvalita komunikácie;
  • Rýchla pamäť RAM s podporou dvoch kanálov
  • NFC;
  • Vysoko účinné kvapalinové chladenie;
  • prémiový vzhľad.

  Chyby

  • „extra“ makro fotoaparát;
  • Žiadna podpora vysokokvalitného bezdrôtového zvukového kodeku AptX.

  Samsung Galaxy A51 64GB

  Hodnotenie: 4.8

  Samsung Galaxy A51 64GB

  Ako tretí vo výbere sa pozrieme na pozoruhodný model 2020, ktorý sa ukázal ako neuveriteľne úspešný a v mnohých ohľadoch prekonal očakávania používateľov. Niektoré špecifikácie smartfónu sa približujú vlajkovej lodi a celkovo je tento model v súčasnosti jedným z najlepších vo svojej triede.

  Prvá vec, na ktorú si tu treba dať pozor, je obrazovka. Má matricu SuperAMOLED a s týmto modelom je v skutočnosti najbližšie k vlajkovej lodi. Rozlíšenie 2400×1080 so 405 pixelmi na palec. Veľkosť obrazovky 6.5 palcov. Povrch je chránený sklom Corning Gorilla Glass 3. K dispozícii je praktická funkcia AlwaysOn Display.

  Pokiaľ ide o fotoaparáty, tento model je celkom očakávane vybavený štyrmi zadnými modulmi: 48 Mpx hlavný fotoaparát; 12 Mpx ultraširokouhlý modul; 5 Mpx makro modul; 5 Mpx pokročilý hĺbkový senzor. Kvalita obrazu sa opäť nedá porovnávať s vlajkovými loďami, najmä pokiaľ ide o možnosť nočného snímania. Ale aj tak je v tomto cenovom segmente špičkový.

  Smartfón je vysoko hodnotený odborníkmi aj používateľmi pre svoj vynikajúci výkon. RAM a nie rekordná veľkosť – 4 alebo 6 GB, v závislosti od úpravy, ale v kombinácii s procesorom Samsung Exynos 9611 a hlbokou premyslenou optimalizáciou systému sa dosiahne rýchlosť hodná aj pri aplikáciách náročných na zdroje.

  Konfigurácia pripojenia Galaxy A51 obsahuje všetko, čo potrebujete, a ešte viac. Výkonný modul Wi-Fi poskytuje stabilný prenos dát v dvoch pásmach. Ďalšia generácia Bluetooth 5.0 podporuje technológiu ANT+, ktorá sa bežne používa v moderných športových zariadeniach. Pre smartfón strednej triedy je to relatívna rarita.

  Veľkou výhodou tohto modelu je podpora technológie OTG, ktorá umožňuje pripojiť smartfón k externým periférnym zariadeniam, ako sú klávesnice.

  Teraz k životnosti batérie. Batéria je tu priemerná, vychádza z podmienok na trhu v rokoch 2020-2021 – kapacita 4000 mAh. Ale životnosť batérie v porovnaní s mnohými modelmi porovnateľnej ceny – v priemere vyššia.

  Dobrá výdrž batérie je do veľkej miery podmienená obrazovkou. Technológia AMOLED je vhodná aj z hľadiska energetickej účinnosti. Pri plnom nabití je zariadenie schopné pracovať pri maximálnom jase v režime videa až 12 hodín. V internetovom režime Wi-Fi ešte viac – až 16 hodín. Funkcie rýchleho nabíjania.

  Výhody

  • Matrica SuperAMOLED;
  • Funkcia AlwaysOn Display;
  • bunkovej a dátovej kvality;
  • výkon;
  • NFC;
  • Podpora ANT+;
  • Technológia OTG.

  Nevýhody

  • Nedôležité z vecného hľadiska.

  Najlepšie smartfóny pod 20 000 s dobrou batériou

  Prejdime k výberu smartfónov, ktoré v roku 2020 a začiatkom roka 2021 ukážu najlepšiu kombináciu najžiadanejších funkcií s azda najdôležitejšou požiadavkou používateľa – výdržou batérie. Tu sú tri modely s najvyššou kapacitou a najlepšou optimalizáciou systému, ktoré vám spoločne zabezpečia najlepšiu výdrž batérie.

  OPPO A72 128GB

  Hodnotenie: 4.9

  OPPO A72 128GB

  Najprv v tomto výbere odporúčame venovať pozornosť smartfónu od čínskej značky OPPO, ktorá v posledných rokoch čoraz viac získava trh. Jeho celková výhoda je typická pre mnohých „priekopníkov“ na trhu – relatívne prijateľná cena za pomerne vysoký výkon.

  Začnime s batériou. K dispozícii je nevyberateľný lítium-iónový modul s kapacitou 5000 mAh. V kombinácii s charakterom elektroniky a obrazovky tohto modelu dokáže batéria vydržať až 30 hodín hovoru v sieti GSM, až 50 hodín počúvania zvuku. Pohotovostný čas sa meria v stovkách hodín. K dispozícii je rýchle nabíjanie cez USB typu C. Prvá polhodina je do polovice nabitá a zvyšok v nasledujúcej hodine a pol. Ďalšou výhodou je reverzné nabíjanie – zo smartfónu môžete nabíjať iné miniaplikácie a v podstate ho používať ako powerbanku.

  Teraz k ďalším dôležitým vlastnostiam tohto modelu. Veľkosť obrazovky je tu 6.5-palcová matica IPS s rozlíšením 2400×1080. Zobrazenie farieb – až 16.78 miliónov farieb. Kvalita obrazu a prirodzenosť vďaka vysokej hustote pixelov – 405 na palec. Obrazovka je chránená sklom Corning Gorilla Glass 3.

  Konfigurácia fotoaparátu je tu celkom typická pre minuloročné trendy, a to trochu nadbytočná z hľadiska funkčných modulov. Hlavný fotoaparát má 48 Mpx snímač, 8 Mpx ultraširokouhlý modul, hĺbkový snímač a 2 Mpx makrokameru. Najsilnejšou stránkou tejto sady je fotografovanie portrétov. Dobré výsledky aj pri večernom fotografovaní vďaka efektívnemu režimu

   tra Noc 2.0. 16 Mpx predný fotoaparát so softvérovým rozmazaním pozadia tiež funguje dobre.

   Výkon môžete posúdiť už podľa procesora. Tu je osemjadrový Qualcomm Snapdragon 665. Prijateľné pre túto cenu a triedu zariadenia, ale nie viac ako to. Kapacita pamäte RAM je dostatočná, ale aj na hranici – 4 GB. Na druhej strane je už príjemná vstavaná pamäť – 128 GB, navyše je tu možnosť použiť pamäťové karty až do veľkosti 256 GB.

   Výhody

   • vysoké rozlíšenie;
   • kvalitné podanie farieb;
   • slušný fotoaparát;
   • Dokáže natáčať video v rozlíšení 4K
   • špeciálnu čítačku kariet;
   • luetooth 5.0;
   • NFC;
   • rýchle nabíjanie;
   • reverzné nabíjanie.

   Nevýhody

   • Prípady nestabilnej mobilnej služby.

   Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

   Hodnotenie: 4.8

   Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

   Teraz urobíme trochu nečakaný krok a predstavíme skutočnú vlajkovú loď v rámci prehľadu smartfónov strednej triedy. Ako je to možné za menej ako 20 tisíc. Euro? Všetko je zrejmé – model je z predminulého roka, ale stále je k dispozícii v dostatočnom množstve a jeho cena od vydania výrazne klesla. Musíme uznať, že takýto prístup k výberu smartfónu je z praktického hľadiska celkom rozumný.

   Prvá vec, ktorou tento smartfón vyniká, je obrovská obrazovka. 6.9 palcov je prakticky veľkosť tabletu. Rozlíšenie 2160×1080 je celkom slušné, ale pri takejto veľkosti matice je hustota pixelov výrazne nižšia – 350 na palec. Napriek tomu to stačí na to, aby si väčšina používateľov nevšimla jednotlivé pixely. Typ matrice IPS.

   Pri prvom pohľade na to, aká je elektronika smartfónu, sa nemožno čudovať, pretože rovnaký procesor Qualcomm Snapdragon 636 nie je v žiadnom prípade konkurentom jednočipových systémov, ktoré sa nachádzajú vo vlajkových lodiach 2020-2021. Tu by sme však mali pamätať na to, že tento model je špecifický a má výhody už tým, že patrí k skutočným vlajkovým lodiam, aj keď je už zastaraný.

   Čo sa týka fotoaparátov, musíme abstrahovať od moderných modelov so štvoricou modulov a neúnosným rozlíšením. V modeli Mi Max 3 sa zadný modul skladá z dvoch prvkov – 12 Mpx hlavného fotoaparátu a druhého 5 Mpx. Predný fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpx.

   A pokiaľ ide o tému recenzie tejto kategórie, teda batériu, všetko je tu v poriadku – smartfón je vybavený batériou s kapacitou 5500 mAh. V kontexte spotreby energie tohto modelu to zodpovedá „poctivým“ dvom dňom práce v bežnom režime, čím máme na mysli: celkovo asi 6 hodín zapnutej obrazovky, vždy spustené Wi-Fi s občasným aktívnym používaním internetu.

   Model má funkciu rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0, pri ktorej sa polovica nálože dosiahne za prvú polhodinu a zvyšok za ďalšiu hodinu a pol. Smartfón má aj reverzné nabíjanie, to znamená, že môže fungovať ako powerbanka.

   A čo sa určite dá tomuto modelu pripísať ako nevýhoda, je absencia NFC. Smartfón je teda vhodný pre tých, pre ktorých funkcia bezkontaktných platieb nie je prioritou.

   Výhody

   • Hoci je zastaraný, je to skutočná vlajková loď;
   • Obrovská obrazovka (pre tých, ktorí preferujú túto veľkosť);
   • Vysokokvalitná matnica s realistickou reprodukciou farieb;
   • užívateľsky prívetivý softvér;
   • rýchle nabíjanie;
   • reverzné nabíjanie;
   • mini-jack 3.5 mm;
   • čítačka kariet.

   Nevýhody

   • Na niektorých miestach slabé vlastnosti v porovnaní s novými generáciami;
   • bez NFC.

   Samsung Galaxy M31

   Skóre : 4.8

   Samsung Galaxy M31

   Výber uzatvára Galaxy M31 od spoločnosti Samsung s rekordnou kapacitou batérie. Výkonná batéria nie je jedinou prednosťou tohto modelu, v minulom roku prekvapila mnohých.

   Ide o druhý smartfón v našom prehľade s priemernou cenou na trhu, ale s jasnou výhodou z hľadiska obrazovky. Získate snímač SuperAMOLED so všetkými výhodami tejto technológie. Uhlopriečka – 6.4 palce, rozlíšenie F

    lHD+ 2340×1080 v tejto veľkosti poskytuje najpohodlnejší a najprirodzenejší obraz vďaka hustote pixelov 403 na palec. Obnovovacia frekvencia obrazovky je však stále maximálne 60 Hz a tu smartfón stráca na svojho „príbuzného“ Galaxy A51.

    Druhý pôsobivý prvok tohto modelu už priamo súvisí s našou témou. Výrobca tu nesklamal ani optimistov a nainštaloval batériu s kapacitou až 6000 mAh. Testy ukázali, že zariadenie je schopné pracovať od momentu plného nabitia v režime videa až 29 hodín.

    K dispozícii je funkcia rýchleho nabíjania, ale je „dlhá“, akokoľvek paradoxne to môže znieť. Nabíjanie smartfónu do polovice nulovej hodnoty trvá približne 60 minút a celkovo sa nabíja približne 150 minút.

    Pokiaľ ide o kamery, potom na tejto funkcii modelu v recenzii umiestnite do dvoch kategórií naraz. Je to preto, že hlavný zadný fotoaparát tu má výrazne vyššie rozlíšenie ako vyššie uvedený Galaxy A51 – 64 MP. Ďalšie tri zo štvorice sú 8MP ultraširokouhlý, 5MP makro a 5MP hĺbkový senzor. Podpora nahrávania v rozlíšení 4K. Predný selfie fotoaparát s pôsobivým rozlíšením 32 megapixelov. Je vybavený inteligentnými softvérovými algoritmami na rozmazanie pozadia a ďalšími užitočnými doplnkami.

    A teraz o všetkých veciach, ktoré zabezpečujú fungovanie všetkých uvedených komponentov. Výkon je na pleciach natívneho procesora Exynos 9611. V čase vývoja sa používal najnovší 10nm procesor. Modifikácia so 6 GB RAM a 128 GB internej pamäte je oficiálne dostupná v Rusku. Skutočným darčekom je prítomnosť čítačky kariet s podporou veľkokapacitných kariet až do 512 GB.

    S komunikáciou v tomto modeli je situácia tiež viac ako dobrá. Dvojpásmový modul Wi-Fi, Bluetooth 5.0, na rozdiel od predchádzajúceho modelu má NFC, pre káblové pripojenie – USB typu C. Jediným problémom pri bezkontaktných platbách je, že nepodporuje Samsung Pay, čo je zvláštne; iba Google Pay.

    Výhody

    • Rekordná kapacita batérie;
    • Snímač SuperAMOLED;
    • výkon a rýchlu pamäť;
    • NFC;
    • Vždy zapnutý displej;
    • Podpora OTG (pripojenie periférnych zariadení);
    • Podpora veľkých pamäťových kariet, vyhradený slot.

    Nevýhody

    • „dlhé“ rýchle nabíjanie;
    • bez kovovej výstuhy.

    Najlepší smartfón do 20 000 s podporou bezkontaktných platieb

    Teraz sa pozrime na minivzorku dvoch smartfónov, ktoré podporujú bezkontaktné platby prostredníctvom bezdrôtového modulu NFC pre blízke pole. V roku 2021 je prítomnosť takejto funkcie aj v smartfónoch strednej cenovej kategórie ťažko niekoho prekvapiť, ale vybrali sme pre vás najlepšie modely pre súhrn vlastností.

    realme 6S 6/128GB

    Hodnotenie: 4.9

    realme 6S 6/128GB

    Začnime teda recenziu so smartfónom od čínskej značky realme, ktorú mnohí považujú za priamy záujem – čínsky technologický gigant Xiaomi. Vzhľadom na to, že elektroniku spoločnosti Xiaomi vyrábajú väčšinou externé spoločnosti na základe zmluvy, takmer identické komponenty v modeli realme 6S sa dajú očakávať.

    Tento model je do veľkej miery identický s modelom realme 6, ale predsa len o niečo novší – model 6 z roku 2019 sa už prestáva vyrábať a mohol by sa pomerne rýchlo vypredať. Tu máme takmer to isté – rovnakú obrazovku, rovnaké fotoaparáty, rovnakú batériu. Prejdime si tieto body podrobne.

    Špecifikácie obrazovky sú jedny z najlepších, aké môžete v tejto cenovej kategórii očakávať. Rozlíšenie je F

     lHD+ 2400×1080 pri uhlopriečke 6.5 palcov poskytuje vysokú hustotu bodov 405 ppi. Samotná technológia matrice je IPS, ale v tejto cenovej kategórii bude mať len málo smartfónov AMOLED. Okrem toho je maximálna obnovovacia frekvencia obrazovky 90 Hz, čo je tiež veľké plus v porovnaní so 60 Hz mnohých konkurentov v tejto oblasti. Maximálny jas 480 nitov si tiež zaslúži veľkú pochvalu.

     Teraz kamery. Zadná jednotka sa skladá zo štyroch modulov. Hlavný fotoaparát 48 Mpx s clonou f/1.8 a technológia Quad Bayer, ktorá využíva zoskupenie štyroch pixelov do jedného na zlepšenie výslednej kvality obrazu. Fázové automatické zaostrovanie a podpora HDR.

     Druhý zadný fotoaparát je ultraširokouhlý 119° s rozlíšením snímača 8 Mpx, 2-násobným optickým priblížením a 5-násobným hybridným priblížením a až 10-násobným digitálnym priblížením. Ďalšie dva zadné fotoaparáty sú 2-megapixelové makro fotoaparáty s clonou f/2.4 a 2x hĺbkový senzor. Predný fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx, clona f/2.0, podpora HDR a panorámy.

     Z hľadiska výkonu tu vidíme celkom dobrý profil, aký mohol byť vôbec vytvorený na rozpočtovom procesore MediaTek On

    • o G90T. Je to 8-jadrový systém založený na dvoch grafických čipoch Cortex-A76 a šiestich Cortex-A55 Ma
    • -G76. Okrem variantu so 6 GB RAM sú k dispozícii aj rozšírené modifikácie s 8 GB. Pamäť je rýchla – 2133 MHz, čo je ešte dôležitejšie ako objem. Okrem štandardnej 128GB pamäte môžete používať karty microSD s kapacitou až 256 GB.

     Kapacita batérie 4300 mAh by sa pred dvoma rokmi zdala veľmi slušná, ale v porovnaní s cenovo porovnateľnými modelmi v našom druhom výbere už nie je rekordná. V zmiešanom režime, ako ukazujú početné testy, zariadenie vydrží pracovať menej ako dva dni. Ale je tu rýchle nabíjanie cez typ C.

     A niekoľko slov o prípade. Je plastový, ale dobre vyrobený, dobre sa drží v ruke, nekĺže. Povrch obrazovky je chránený sklom Corning Gorilla Glass 3.

     Výhody

     • optický a digitálny zoom;
     • Podpora HDR;
     • Výkonný procesor a rýchla pamäť RAM;
     • Obnovovacia frekvencia obrazovky 90 Hz;
     • NFC;
     • rýchle nabíjanie;
     • slot 3.5 mm pre slúchadlá.

     Nevýhody

     • Širokouhlý fotoaparát nezachytí vždy jasne detaily.

     Samsung Galaxy A31 128GB

     Hodnotenie: 4.8

     Samsung Galaxy A31 128GB

     Konečne tretí Samsung v prehľade najlepších smartfónov pod 20k. Expertológia tvrdí, že pôjde o mladší model Galaxy A v porovnaní s vyššie opísaným modelom Galaxy A51. S niektorými kompromismi je to stále veľmi jasný gadget, ktorý má aj niektoré dávkované, ale viditeľné vlajkové lode „funkcie.

     Rovnako ako v prípade dvoch vyššie uvedených Galaxy, kompromisy tu nezahŕňajú obrazovku. Matricu AMOLED môžete stále získať za mierne peniaze. Aj rozlíšenie je podľa očakávania vysoké, dokonca takmer najvyššie na trhu v tejto cenovej kategórii – 2400×1080, s hustotou bodov 411 na palec. Kvalita obrazu a prirodzená reprodukcia farieb je viac než presvedčivá, všetko je tu na špičkovej úrovni.

     Pokiaľ ide o fotoaparáty, situácia je tu podobná ako v predchádzajúcom smartfóne, ak vezmeme do úvahy rozlíšenie hlavného fotoaparátu – 48 MP. Tu sa však podobnosť končí, pretože Galaxy A31 je rozhodne lepší v ostatných moduloch zadnej jednotky: 8 Mpx ultraširokouhlý, 5 Mpx makro, 5 Mpx hĺbkový senzor. Dokonca aj predný fotoaparát podľa rozlíšenia prekonáva realme 6S s výrazným náskokom – 20 MP oproti 16. Má softvérové algoritmy na rozmazanie pozadia a iné inteligentné spracovanie obrazu. Táto nevýhoda tu stále je, ale týka sa len videa.

     Dospeli sme ku kompromisu, ktorý výrobca nemohol neurobiť, aby udržal smartfón v prijateľnom cenovom rozpätí. Takže je tu relatívne úsporný procesor MediaTek On

    • o P65, RAM je pre túto triedu nízke minimum – 4 GB a vstavaná pamäť bude pre mnohých tiež doslova nedostatková – 64 GB. Našťastie je k dispozícii čítačka kariet s podporou veľkokapacitných kariet s kapacitou až 512 GB.

     Pokiaľ ide o výdrž batérie, výrobca sa zaoberal skutočnými trhovými trendmi a vybavil smartfón batériou s kapacitou 5000 mAh. Má aj funkciu rýchleho nabíjania. Takáto batéria vydrží v priemere až 30 hodín hovoru alebo až 90 hodín počúvania hudby.

     Výhody

     • Obrazovka AMOLED;
     • vyššie rozlíšenie;
     • Nie je to zlá konfigurácia fotoaparátu;
     • Vysoká podpora pamäťových kariet so špeciálnou čítačkou kariet;
     • vysokokapacitná batéria;
     • rýchle nabíjanie;
     • skener odtlačkov prstov pod obrazovkou.

     Nevýhody

     • Niektorí používatelia považujú procesor za slabý v porovnaní so zvyškom konfigurácie;
     • Nedostatky videozáznamu.

     Najlepšie herné smartfóny do 20 000 eur

     Náš prehľad uzatvára minivýber smartfónov, ktoré by sa dali považovať za herné v tejto cenovej kategórii. V skutočnosti ich výrobcovia takto označujú aj po technickej stránke – oba sú vybavené procesormi, v ktorých je špeciálne zvýšený výkon grafického subsystému. Navyše sú tieto procesory vybavené vstavaným D/A prevodníkom a radom zvukových vylepšení pre maximálnu kvalitu zvuku – vrátane špecifických herných.

     Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128GB

     Hodnotenie: 4.9

     Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128GB

     Najprv zvážte „veľkého brata“ vyššie uvedeného smartfónu Xiaomi Redmi Note 8 – „deväť“ rovnakej línie a tiež s predponou Pro. Práca s chybami tu nebola vykonaná tak dôkladne, takže sa používatelia sťažujú na niekedy oneskorené rozhranie shellu. Ale v hrách sa smartfón správa slušne a v kontexte tejto témy je to najdôležitejšie.

     Na strane obrazovky tu už také zázraky, ako z vyššie uvedených Samsung nemusíte čakať – nainštalovaný nie AMOLED a IPS matica, ale kvalita, so slušnou rezervou jasu. Pri veľkosti obrazovky 6.67in a rozlíšenie F

      Hustota pixelov lHD 2400×1080 je 395 na palec, čo je veľmi dobré. Obrazovka je chránená sklom Corning Gorilla Glass 5 – to je plus, ale plastový rám je mínus.

      Kvalita fotografií tohto modelu je viac ako slušná, v skutočnosti je konfigurácia fotoaparátov tu celkom povinná. 64 Mpx hlavný zadný fotoaparát, 8 Mpx ultraširokouhlý, 5 Mpx makro a 2 Mpx hĺbkový snímač. Predná selfie kamera má rozlíšenie 16 Mpx so softvérovým bokeh efektom.

      Teraz k tomu, čo definuje herné schopnosti zariadenia. Procesor uvedený v popise výberu je Qualcomm Snapdragon 720G. Index G tu znamená Gaming. Jeho zlepšenie spočíva v podstate len vo frekvencii integrovaného grafického modulu „vytočenej na maximum“, čo však k hernému výkonu pridáva približne 15 %, čo je pomerne veľa. Ďalšou nezrejmou výhodou procesora je, že mnohí hráči preň už pôvodne optimalizovali svoje produkty.

      Pamäťové parametre sú tu dobré – 6 GB RAM, 128 GB interného úložiska, doplnené o čítačku kariet, ktorá je vyhradená a podporuje veľké karty – až 512 GB.

      Komunikácia je trochu vylepšená – okrem štandardného modulu wi-fi a Bluetooth 5.0, s NFC a infračerveným signálom na palube. Smartfón možno použiť ako diaľkové ovládanie pre domáce audio a video zariadenia.

      Na podporu hernej špecializácie má tento smartfón vysokokapacitnú 5020mAh batériu s funkciou rýchleho nabíjania.

      Výhody

      • Výkonný herný procesor;
      • Vylepšený výkon grafického modulu;
      • Duálny mikrofón s potlačením šumu;
      • Vysokokvalitná matrica s veľkou rezervou jasu
      • Špeciálna čítačka kariet s podporou veľkokapacitných kariet;
      • vysokokapacitnú batériu;
      • rýchle nabíjanie;
      • Sklo Corning Gorilla Glass 5.

      Nevýhody

      • môže dôjsť k spomaleniu rozhrania shellu.

      Realme 6 Pro 8/128 GB

      Hodnotenie: 4.8

      Realme 6 Pro 8/128 GB

      Realme 6 Pro je model Pro, ktorý sa dá porovnať s predtým opísaným modelom Realme 6S. A existujú rozdiely, ako aj úplne identické momenty, ale výhody sú stále viac.

      Najprv stručne o všeobecných bodoch. Tento model má úplne rovnakú matricu s úplne rovnakými vlastnosťami – rozlíšenie 2400×1080, technológia IPS, obnovovacia frekvencia 90 Hz – veľké plus pre mobilných hráčov. Úplne rovnaká batéria s kapacitou 4300 mA⋅h. Elektronika tohto modelu na takejto batérii je schopná pracovať až 24 hodín v režime nepretržitého čítania, sledovania videí – až 19 hodín a v pomerne náročných hrách – až 7 hodín.

      Teraz k rozdielom, ktoré sa týkajú už tej najzásadnejšej otázky – procesora. Qualcomm Snapdragon 720G už tu stojí. Samotné riešenie je oveľa pokročilejšie ako riešenie MediaTek He

     • o G90T verzie S, ale tu aj zvýšené vlastnosti grafického modulu, ako je uvedené v indexe G (znamená „gaming“). Ide o takmer vlajkové funkcie, ale stále existujú určité kompromisy. 8 GB RAM tiež vôbec nevyzerá rozpočtovo výhodne. 128 GB internej pamäte. Je možné pripojiť microSD až do veľkosti 256 GB.

      Teraz niečo, čo používateľov zaujíma nemenej – fotoaparáty. Aj v tomto prípade je smartfón na úrovni. Zadný modul pozostáva zo štyroch prvkov: 64 Mpx hlavného fotoaparátu s automatickým zaostrovaním, ale bez optickej stabilizácie; 12 Mpx televízora s 2-násobným optickým priblížením a 5-násobným hybridným priblížením; 8 Mpx superširokouhlého fotoaparátu a 2 Mpx makrofotografie. Selfie kamera je duálna – 16MP hlavný modul a 8MP širokouhlý modul.

      Fotoaparát v tomto modeli má dokonca zoom – až dvojnásobnú ohniskovú vzdialenosť možno meniť. Takto je k dispozícii optické priblíženie.

      Používatelia a odborníci majú spravodlivé pripomienky k symbolickému a takmer nepoužiteľnému makro fotoaparátu, ktorý je tu nainštalovaný prakticky len preto, aby potešil marketing. Nič zásadné to nenarušuje, ale pravdepodobne to ovplyvňuje náklady.

      Telo smartfónu je rovnako ako u predchádzajúceho modelu plastové, ale s lesklým povrchom, štylizovaným ako sklo s vysokou vernosťou. Uhlopriečka obrazovky – 6.6 palcov pre celkovú veľkosť 75.8×163.8×8.9 mm. Obrazovka je pokrytá novou generáciou ochranného skla CorningGorillaGlass 5.

      Výhody

      • Frekvencia obrazovky 90 Hz;
      • CorningGorillaGlass 5;
      • jasová rezerva;
      • výkonný procesor;
      • Zvýšený výkon grafického modulu;
      • Duálny predný fotoaparát;
      • NFC;
      • obrazovku na nahrávanie videa bez aplikácií tretích strán;
      • rýchle nabíjanie.

      Nevýhody

      • Bluetooth môže občas stratiť kontakt so spárovaným zariadením.

      Zdroje:

      Britská komunita spotrebiteľov. Čo môžete očakávať pri kúpe drahého, stredného a lacného smartfónu:

      ktoré.co.uk/reviews/mobile-phones/article/choosing-the-best-mobile-phone/how-to-choose-the-best-mobile-phone-aqogx7F8J6yi

      Veľmi netradičný prístup k problematike z Computerworldu:

      /article/3341309/choose-a-smartphone.html

      Zrejmé veci z Digital

      ale inteligentne prezentované a podrobné:

      /mobile/cell-phone-buying-guide/

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: