14 najlepšie chránených smartfónov a telefónov

Mnohé smartfóny, ktoré sa dnes predávajú, sa dajú ľahko rozobrať. Stačí, ak ich pustíte na chodník alebo na nejaké kamene. Takisto nie všetky takéto zariadenia sú odolné voči vode. Našťastie existujú zariadenia, ktoré je veľmi ťažké poškodiť. V tomto článku sa bude hovoriť o chránených modeloch. Nebudeme však hovoriť len o smartfónoch, ale aj o bezpečných „tlačidlách“, ktoré sú tiež veľmi žiadané.

Rebríček najlepších zabezpečených telefónov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie odolné vreckové počítače1Tesnenia VR711 090€
2teXet TM-513R2 690€
3Q BQ-2434 Sharky1 840€
Najlepšie chránené smartfóny1AGM X2 128 GB39 900€
2Conquest S1033 950€
3Caterpillar S6149 970€
4Runbo F1 Plus27 900€
5BV9000 Pro19 840€
6KYOCERA
igadier
19 990€
7Torex S1819 900€
8DOOGEE S50 6/64GB13 750€
9Archos Sense 50X11 864€
10Prestigio Muze G7 LTE9 990€
11Pohľad na BV4000 Pro7 680€

Hodnotenie na základe RankQua

 • ty.

  Najlepšie zabezpečené tlačidlové telefóny

  Tesnenia VR7

  Hodnotenie: 4.9

  Tesnenia VR7

  Takmer všetky mobilné telefóny s nárazuvzdorným a vodeodolným telom sú si veľmi podobné. Zvyčajne ide o tradičný monoblok v oranžovej farbe, ktorý sa najlepšie opisuje slovom „brick“. Seals VR7 nie je výnimkou. Oranžový plast je tu doplnený čiernymi gumovými vložkami, ktorých hlavným účelom je tlmenie nárazov. Rozloženie tlačidiel je najpohodlnejšie. Niektorí ľudia však budú mať pripomienky k nadmernej tuhosti klávesov. Nie každému sa bude páčiť aj to, že do tohto telefónu možno vložiť len jednu kartu SIM. Sme zvyknutí na dvojčlánkové telefóny. A ako by ste mohli tak veľkému zariadeniu nedopriať druhý slot?? Mimochodom, veľký neznamená ťažký. Hmotnosť Seals VR7 nepresahuje 166 gramov, mnohé smartfóny bez ochranného krytu sú ťažšie. Ale nemôžete dať malú váhu v zozname zásluh. Skutočnosť, že inžinieri znížili hmotnosť použitím batérie, ktorej kapacita je len 1750 mAh. Mnohé odolné vreckové počítače vydržia na jedno nabitie takmer týždeň – žiaľ, Seals VR7 sa týmito slovami opísať nedá. Môžeme byť radi, že pripojenie nabíjačky nie je potrebné každú noc – ďakujeme za to.

  Telefónny zoznam je určený pre 2000 čísel. Zdá sa, že to stačí úplne každému. Zvyšné funkcie možno považovať za štandardné – nájdete tu budík, kalkulačku, kalendár a ďalšie radosti bežného firmvéru. V tomto ohľade zariadenie vyniká oproti konkurencii len prítomnosťou aplikácie s predpoveďou počasia – je to naozaj nečakaný hosť v tlačidlovom telefóne. Ako ste si už možno uvedomili, zariadenie je schopné pristupovať na internet – využíva siete EDGE. A je tu čip GPS. Bude užitočný pri turistike, za takýchto okolností a príde vhod vodotesnosť telefónu podľa noriem MIL-STD-810G a IP-67. Takýto mobilný telefón je potrebný aj na lov a rybolov – pri týchto činnostiach sa totiž s najväčšou pravdepodobnosťou rozbije alebo potopí akýkoľvek bežný smartfón.

  Inak je to typické „tlačidlo“, aj keď s niektorými vylepšeniami. Prístroj výborne prehráva najmä hudbu vo formáte MP3. Vnútorná pamäť je však veľmi malá, takže skladby, ktoré chcete hodiť na kartu microSD (maximálna kapacita – 8 GB). Obrázok je zobrazený na 2-palcovom displeji s rozlíšením 240×320 pixelov. Na tejto obrazovke môžete dokonca sledovať video – výrobca sľubuje podporu formátu AVI. Na zadnej strane zariadenia sa nachádza objektív fotoaparátu, ktorého rozlíšenie je len 2 megapixely. „Nemáte predný panel a ani ho nepotrebujete.

  Je to skrátka jeden z najlepších telefónov súčasnosti. Má dokonca kompas! Samozrejme, nezaobišlo sa to bez zavedenia pochodne. Niektorí používatelia však najviac ocenia možnosť inštalácie aplikácií Java, ktorá v mnohých moderných mobiloch veľmi chýba. Je škoda, že vývoj a výroba tohto telefónu boli veľmi drahé, kvôli čomu sa zariadenie predáva v obchodoch až za 18 tisíc. Euro. Ťažko si predstaviť, že by bol niekto ochotný zaplatiť toľko peňazí za tlačidlo.

  Výhody

  • Zavedená je kvalitná ochrana vody;
  • Podporuje aplikáciu Java;
  • Je tu slot na pamäťovú kartu;
  • Je tu baterka;
  • Čip GPS je prítomný;
  • Prístup na internet je možný;
  • Nezabudlo sa ani na FM rádio a hlasový záznamník;
  • Pekné zobrazenie.

  Nevýhody

  • Žiadny druhý slot na kartu SIM;
  • Nie je to najobjemnejšia batéria;
  • Strašne vysoká cena.

  teXet TM-513R

  Hodnotenie: 4.8

  teXet TM-513R

  Mimoriadne atypický bezpečný tlačidlový telefón. K dispozícii sú aj oranžové farby, ktoré umožňujú vidieť zariadenie vo vode alebo na snehu, ale oranžové je len centrálne tlačidlo a dva úzke pásy po stranách predného a zadného panela. Objektív zadného fotoaparátu je tiež oranžovo orámovaný. Alebo len fotoaparát, pretože neexistuje žiadna „čelná“ snímka. Zvyšok karosérie je lakovaný v šedej a striebornej farbe. Stručne povedané, zariadenie je úplne odlišné od ostatných zástupcov nášho hodnotenia. Výrobca sa tiež snažil znížiť počet gumových podložiek. Je možné, že sa tým znižuje odolnosť zariadenia voči nárazom. Ale váži len 168 g, s použitou batériou s kapacitou 2 570 mAh. Mimochodom, telo je vyrobené z kovu – to je charakteristický znak zariadenia.

  Mobilný telefón sa predával za cenu 3000-3500 Euro. Očakávajte, že za tieto peniaze nie je k dispozícii rádio ani bežný prístup na internet. Výrobca síce uvádza podporu GPRS, ale je nepravdepodobné, že by ste ju použili čo i len raz. FM rádio sa tu zdá byť oveľa dôležitejšie. Pomôže vám stráviť čas niekde vonku, ak nie ste príliš ďaleko od civilizácie. Samozrejme, môžete počúvať hudbu vo formáte MP3. Ale na stiahnutie sa bude musieť trochu zamiešať – vstavaná pamäť v zariadení je takmer žiadna, takže musíte vyplniť skladby na karte microSD. Firmvér definuje maximálnu kapacitu 16 GB.

  Nízka cena nemohla neovplyvniť zobrazenie zariadenia. Má dvojpalcovú uhlopriečku a rozlíšenie 220×176 pixelov. Nemôžem povedať, že je to veľmi málo. Postupne si však všimnete pixelizáciu, najmä ak sa vám do rúk dostane smartfón s oveľa pokročilejšou obrazovkou. Na zadnej strane telefónu sa nachádza už spomínaný fotoaparát. Jeho rozlíšenie je 2 megapixely. Funkcie fotoaparátu postačujú hlavne na zhotovenie fotografie do knihy kontaktov. Je príjemné, že v blízkosti objektívu sa nachádza baterka. Oveľa častejšie sa však používa ako baterka.

  Na rozdiel od vyššie uvedeného modelu má teXet TM-513R dva sloty na karty SIM. Neexistuje však podpora pre inštaláciu aplikácií Java. Škoda, ale je to nešťastie väčšiny dnes vyrábaných tlačidlových telefónov. Napriek tomu to nie je zlé zariadenie, najmä za svoje peniaze. Napriek nízkej cene je výrobok vybavený modulom Bluetooth, takže ho možno spárovať s bezdrôtovými slúchadlami.

  Výhody

  • Odolnosť voči vode podľa IP67;
  • K dispozícii je prijímač FM;
  • Nízke náklady;
  • Výdrž batérie aspoň 4 dni;
  • Používa sa kovové puzdro;
  • Je tu baterka;
  • Nezabudlo sa ani na slot na pamäťovú kartu;
  • K dispozícii sú dva sloty na kartu SIM.

  Nevýhody

  • Displej s nie príliš vysokým rozlíšením;
  • Prakticky žiadne možnosti pripojenia na internet;
  • Nie T9.

  BQ BQ-2434 Sharky

  Hodnotenie: 4.7

  BQ BQ-2434 Sharky

  Nie je tam žiadna oranžová farba. Väčšina tela tohto puzdra je natretá čiernou farbou. A len rámčeky stredového kľúča s gumovými podložkami na koncoch môžu byť lakované jednou z troch farieb: rovnakou čiernou, fialovou alebo tmavozelenou. Už z fotografií je jasné, že tento tlačidlový telefón má veľmi malú hrúbku. Tu je to 14,5 mm. Samozrejme, na dosiahnutie takéhoto parametra bolo potrebné znížiť kapacitu batérie na 1650 mAh. Táto možnosť teda nebude vyhovovať tým, ktorí chcú týždennú výdrž batérie. Osloví však fanúšikov ľahkých zariadení – hmotnosť tohto modelu nepresahuje 120 gramov. Je ľahší ako všetky miniaplikácie, ktoré sme zaradili!

  Produkt má veľmi praktickú klávesnicu. Nad ním sa nachádza 2,4-palcový displej s rozlíšením 320×240 pixelov. Veľkosť – slušná, na takejto obrazovke bude môcť rozlíšiť všetky nápisy v menu aj staršia osoba so zhoršeným zrakom. Zariadenie má aj dva sloty na karty SIM. Pracujú v striedavom režime, takže spotreba energie sa príliš nezvyšuje. No FM rádio možno nazvať príjemným bonusom. Prax však ukazuje, že ho majitelia „tlačidla“ používajú pomerne často. Oveľa viac ako Bluetooth, ktoré je tiež prítomné. Telefón však nemá prístup na internet, pretože nie je možné inštalovať ďalšie aplikácie. Škoda, ale bolo by hlúpe očakávať veľa funkcií od zariadenia za 2500 Euro.

  Čo ešte môže potešiť jednotku BQ? Možno nič iné. K dispozícii je slot na pamäťovú kartu. Je však ťažké pochopiť, prečo by takýto telefón potreboval externý disk. Ide o to, že nedokáže prehrávať hudbu MP3 – zvonenie je tu striktne polyfónne. Ak chcete počúvať dobrú hudbu – rádio je jediná možnosť. Samozrejme, môžete si na pamäťovú kartu hodiť obrázky. Ale prečo?

  BQ BQ-2434 – je prípad, keď môžete zariadenie opísať len jedným slovom – „dialer. Alebo, ak chcete, „zabezpečený telefón“. Určité tvrdenia však možno vysloviť aj o kvalite ochrany. Áno, dážď neruší zariadenie. Existujú však veľké pochybnosti, či zariadenie vydrží aj krátke ponorenie pod vodu.

  Výhody

  • Malé rozmery a hmotnosť;
  • Zariadenie je dvojčlánkový telefón;
  • Je tu nejaká, ale ochrana vody;
  • Na výber sú tri farby;
  • Veľká obrazovka s vysokým rozlíšením;
  • K dispozícii je rádio FM;
  • Je tu slot na pamäťovú kartu;
  • Nízka cena.

  Nevýhody

  • Žiadny prístup na internet;
  • Aplikácie Java nie sú podporované;
  • Žiadna podpora MP3;
  • Nie príliš dlhá životnosť batérie.

  Najlepšie zabezpečené smartfóny

  AGM X2 128 GB

  Hodnotenie: 4.9

  AGM X2 128 GB

  Jeden z najdrahších zabezpečených smartfónov v našom rebríčku. Prinajmenšom medzi tými, ktorí sa považujú za chránených alebo nezlomných. Toto zariadenie má podobu monobloku, pod ktorého obrazovkou sa skrývajú tri dotykové tlačidlá. Zadný panel vyzerá veľmi brutálne. Používa gumové podložky a duálny fotoaparát. Je tu aj miesto pre snímač odtlačkov prstov. To znamená, že zariadenie je chránené nielen pred fyzickým nárazom alebo ponorením pod vodu, ale aj pred zvedavými pohľadmi. Ak stratíte smartfón, je nepravdepodobné, že by ho niekto mohol odomknúť a získať prístup k operačnému systému. Ako je to tu, mimochodom, používa systém Android 7.1.

  Gadget sa ukázal byť prekvapivo ťažký – jeho hmotnosť dosahuje 250 g. Nie je to preto, že sú tu dva sloty na kartu SIM alebo iné pokročilé komponenty. Veľká hmotnosť je spôsobená použitím batérie, ktorej kapacita sa zvýšila na 6000 mAh. Vystačí na 50 hodín hovoru! Pri bežnom používaní je potrebné nabíjačku pripojiť raz za dva alebo tri dni, pri niektorých aj menej často. Na pripojenie kábla sa používa konektor micro-USB. Prečo nie typ C? Na túto otázku nemáme odpoveď. Namiesto toho si vychutnajme skutočnosť, že sa výrobca nezbavil 3,5 mm audio konektora. Používateľ tak nebude musieť pripájať slúchadlá cez adaptér.

  O tejto značke ste pravdepodobne nikdy nepočuli, rovnako ako o značke AGM? Medzitým má smartfón distribuovaný pod ním displej AMOLED! S 5,5-palcovou uhlopriečkou má perfektné rozlíšenie 1920×1080 pixelov. Povrch je pokrytý sklom Gorilla Glass tretej generácie. Táto obrazovka je jasne viditeľná aj na jasnom slnku, na pozorovacie uhly, tiež, žiadne sťažnosti. Konečne čaká kupujúci v dokonalých čiernych farbách! Tento displej tiež prispieva k dlhšej výdrži batérie, najmä pri používaní najrôznejších tmavých tém.

  Ak hovoríme o kamerách, aj tie vyvolávajú pozitívne dojmy. „Front facing“ poteší 16-megapixelovým rozlíšením. Vytvorí detailné fotografie. Uvidíte každý pupienok. Na druhej strane, ako už bolo spomenuté, hlavný fotoaparát je duálny. Pod jeho objektívom sa skrýva 12-megapixelový snímač. Procesor Qualcomm Snapdragon 653 je dostatočne výkonný na spracovanie informácií, ktoré z nich prichádzajú. Výsledok fotografovania nemožno označiť za vynikajúci – vlajkové lode robia ešte lepšie fotografie. Ale ani na obrázky sa nemôžete sťažovať.

  Smartfón je tiež vybavený 6 GB RAM a 128 GB trvalej pamäte. Bude stačiť úplne všetkým kupujúcim smartfónu. Preto sa zdá byť zvláštne, že má slot na pamäťovú kartu – väčšina ľudí ho zrejme bude mať prázdny. A pripojenie LTE sa bude neustále používať. Fotografie a filmy „odletia“ na sociálne siete takmer okamžite. K dispozícii je aj čip NFC. Nezabúdajte však na prítomnosť pomerne hrubého puzdra – nie je isté, že signál bezdrôtovej platby bude vyslaný hneď na prvýkrát. Prítomnosť NFC však nemôže nepotešiť.

  Výhody

  • Vstavaný je veľký počet pomocných snímačov;
  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • K dispozícii je veľké množstvo pamäte;
  • Využíva výkonný osemjadrový procesor;
  • Je tu čip NFC;
  • Vysokorýchlostný prístup na internet;
  • Dobrý zadný fotoaparát;
  • Vynikajúci „predný“ fotoaparát;
  • Batéria s veľmi vysokou kapacitou a podporou rýchleho nabíjania;
  • Je nainštalovaný displej AMOLED s primeraným rozlíšením;
  • Je odolný voči vode podľa IP68.

  Nevýhody

  • Príliš veľká hmotnosť;
  • Používa sa konektor micro-USB;
  • Astronomická cena.

  Conquest S10

  Hodnotenie: 4.8

  Conquest S10

  Značku Conquest pozná každý fanúšik bezpečných smartfónov. Rozsah zariadení, ktoré sa v rámci nej distribuujú, je pomerne široký. Napriek tomu sa do nášho rebríčka dostal iba model S10. Má najlepšie parametre – pochybujem, že by sa kupujúci tohto zariadenia mohol na niečo vážne sťažovať. Hrúbka tohto smartfónu je 19 mm a hmotnosť je bláznivých 345 g. Dôvodom toho všetkého je batéria, ktorej kapacita dosahuje 5000 mAh a veľmi silná ochrana. Veľké množstvo gumy dokonale absorbuje akýkoľvek náraz, nech už zariadenie dopadne na akýkoľvek povrch. Na zadnej strane je zreteľne viditeľná značka NFC – je tam príslušný čip, ktorý možno použiť na bezdrôtové platby. S týmto puzdrom zariadenie ľahko prežije aj ponorenie pod vodu.

  Tu nainštalovaný displej je vytvorený pomocou technológie IPS. Čierne farby nie sú ideálne, ale je nepravdepodobné, že by ste tento smartfón pravidelne používali na sledovanie vysokokvalitného obsahu. Rozlíšenie 5,5-palcového LCD panela je 1920×1080 pixelov. Ideálne na YouTube a spúšťanie hier. Povrch obrazovky pokrýva ochranné sklo Dragon Glass 5.

  Hry, ktoré sme spomenuli, nie sú jednoduché. Takáto vysokokapacitná batéria vám umožní hrať dlho, nie len jednu alebo dve hodiny. Osemjadrový procesor Snapdragon 615 vám umožní spustiť takmer akúkoľvek hru a zmenšiť len tie najnáročnejšie projekty. Pod telom Conquest S10 je tiež 3 GB RAM a 32 GB trvalej pamäte. Nie je to rekordný objem, ale mnohým kupujúcim by mal stačiť. K dispozícii je aj slot na pamäťovú kartu – maximálne 64 GB úložisko je podporované.

  Takýto drahý smartfón sa nezaobíde bez vysokorýchlostných bezdrôtových modulov. Na prijímanie a odosielanie údajov sa bude používať LTE a Wi-Fi. Infračervený vysielač sa používa na prepínanie kanálov na televízore. A s rozhraním Bluetooth 4.0 môžete pripojiť bezdrôtový reproduktor alebo náhlavnú súpravu. Výrobca nezabudol ani na štandardný 3,5 mm audio konektor. Ak pripojíte slúchadlá, môžete aktivovať FM rádio, ktoré je v drahých smartfónoch vzácnym hosťom.

  Je zvláštne, že výrobca Conquest S10 venoval najmenej pozornosti fotoaparátom. K dispozícii budete mať základný 5-megapixelový predný fotoaparát, z ktorého sa toho veľa vyfotografovať nedá. Zadný fotoaparát tiež pozostáva z jedného objektívu, ale pod ním sa skrýva 13-megapixelový snímač. Nemyslím si, že budete nadšení kvalitou svojich fotografií, ale ani ich nebudete môcť označiť za dokonalé.

  Možno čínsky výrobca vyrobil skvelý smartfón. Vyzerá to však, že na niektorých komponentoch sa šetrilo. Môžete povedať, len zo špecifikácií – vysoká cena je, ako by to malo hovoriť inak.

  Výhody

  • Podporuje dve karty SIM;
  • Pekný displej s vysokým rozlíšením;
  • K dispozícii je rádio FM;
  • Relatívne dobrý zadný fotoaparát;
  • Podporuje vysokorýchlostné bezdrôtové siete;
  • Nezabudlo sa ani na čip NFC;
  • K dispozícii je veľmi výkonný procesor;
  • Slušné množstvo pamäte;
  • Dlhá výdrž batérie;
  • Je odolný voči vode.

  Nevýhody

  • Desivo ťažká váha;
  • Nie najnovšiu verziu systému Android;
  • Predný fotoaparát nebude vyhovovať každému;
  • Veľmi vysoké náklady.

  Caterpillar S61

  Hodnotenie: 4.8

  Caterpillar S61

  Smartfón Caterpillar je pravdepodobne najlepší svojho druhu, pokiaľ ide o odolné verzie. Tieto zariadenia majú nielen vynikajúcu úroveň ochrany, ale aj rôzne ďalšie funkcie. A výrobca sa snaží, aby boli miniatúrne – napríklad hrúbka Caterpillar S61 nepresahuje 13 mm. A výška zariadenia nie je vysoká – iba 163 mm. Stručne povedané, veľkosť zariadenia je blízka niektorým Nexus 4, ktorý sa teraz zdá byť strašne malý. Na prednej strane zariadenia našiel miesto iba 5,2-palcový displej. V tomto prípade je jeho rozlíšenie 1920×1080 pixelov – nie malý parameter. Obrazovka postavená na technológii IPS s pozorovacími uhlami nemá žiadne problémy.

  Hlavnou vlastnosťou smartfónu nie je vodotesnosť a nárazuvzdornosť. A ani osemjadrový procesor Snapdragon 630, ktorého polovica jadier sa dokáže taktovať na 2,2 GHz. Nie, zariadenie získalo astronomickú cenu len kvôli prítomnosti termovízie. Ide o jedinečný komponent, ktorý vo svojich smartfónoch používa iba spoločnosť Caterpillar. A to preto, že na hornom okraji miniaplikácie je pomerne veľký „hrb“. Termokamera je užitočná pri profesionálnej práci a samostatne takéto zariadenie stojí veľa peňazí.

  Ak hovoríme o bežnom fotoaparáte, poteší aj jeho kvalita. Vo vnútri sa nachádza 16-megapixelová matica. Kvalita fotografií je dobrá, ešte lepšie fotografie sa získavajú len s vlajkovými loďami. Dôležité je aj to, že zabudovaná kamera Caterpillar S61 umožňuje nahrávať video v rozlíšení 4K. Je tiež pekné, že „predná“ časť nespôsobuje veľké problémy – 8-megapixelový modul robí svoju prácu dobre.

  Spustenie systému Android 8.0 smartfón podporuje všetky vysokorýchlostné štandardy. To znamená, že podporuje nielen siete LTE, ale aj Wi-Fi 802.11ac. A to je skvelá správa pre tých, ktorí radi sledujú filmy z externého pevného disku pripojeného k routeru. Je tiež implementovaná podpora pre Bluetooth 5.0, ktorý prenáša zvuk do náhlavnej súpravy vo vysokej kvalite. Samozrejme, nezabudlo sa ani na čip NFC, ktorý umožňuje používať smartfón ako bankovú kartu.

  Mnohých čitateľov nášho rebríčka zaujíma, akú batériu má tento smartfón. Vyššie sme písali o jeho malej hrúbke. Napriek tomu je vo vnútri priestor pre batériu s kapacitou 4500 mAh. Nabíja sa cez konektor USB typu C. Proces netrvá dlho, čo dokazuje aj podpora technológie Qualcomm Quick Charge 4.

  O modeli Caterpillar S61 sa toho dá povedať veľa. Nespomenuli sme slušné množstvo pamäte, snímač odtlačkov prstov a mnoho ďalších funkcií zariadenia. Úprimne povedané, o takomto smartfóne by ste nemali čítať, mali by ste ho používať. Nie každý si to však môže dovoliť a nie každý bude chcieť minúť toľko peňazí na kúpu konkrétnej vlajkovej lode.

  Výhody

  • K dispozícii je termokamera;
  • Skromná veľkosť;
  • Je nainštalovaná najnovšia verzia operačného systému;
  • Skvelá výstava;
  • Šikovne implementovaná odolnosť voči vode;
  • Používajú sa vysokorýchlostné moduly;
  • Zabudovaný výkonný procesor;
  • 4 GB RAM a 64 GB trvalej pamäte;
  • Je tu NFC;
  • Nezabudlo sa ani na snímač odtlačkov prstov;
  • Veľká batéria s rýchlym nabíjaním.

  Nevýhody

  • Hmotnosť dosahuje 250 g;
  • Cena priestoru.

  Runbo F1 Plus

  Hodnotenie: 4.7

  Runbo F1 Plus

  Tento smartfón má obvyklý tvar pre bezpečné zariadenie – je to monoblok so zrezanými rohmi a dotykovým displejom. Časť tela je natretá žltou farbou, aby sa zariadenie dalo ľahko nájsť v snehu alebo pod vodou. Na spodnej časti čelného panela je logo výrobcu. Ak zariadenie otočíte, uvidíte masívnu plastovú a gumovú základňu. Je okamžite jasné, že toto zariadenie má dobrú úroveň ochrany. Čítanie príručky len potvrdzuje váš názor – tento model má certifikáciu IP67 a MIL-810G. Treba poznamenať, že to nie je maximálna možná ochrana – pod vodou zariadenie dlho nevydrží.

  Runbo F1 Plus nebol vyvinutý včera – je to dlhoročný model, ktorý je na pultoch obchodov už približne rok a pol. V tejto súvislosti vás neprekvapí absencia snímača odtlačkov prstov. Smartfón je však vybavený jedinečným magnetickým káblom USB – doslova sa prilepí na príslušný konektor. Obsahuje aj gyroskop a digitálny kompas. Prvý umožňuje používať smartfón v prilbe s virtuálnou realitou (z 313-gramovej hmotnosti vás však rýchlo rozbolí hlava). Druhý čip vám pomôže pri navigácii na mape. Pokračujúc v téme všetkých druhov modulov, nemôžeme nespomenúť absenciu čipu NFC. Bohužiaľ, bankovú kartu nemôžete nahradiť takýmto zariadením. Má však LTE, Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Skrátka, žiadne problémy s prenosom dát a streamovaním hudby do bezdrôtových slúchadiel.

  Použitý procesor je osemjadrový MediaTek He

 • o P20. Ide o skvelé riešenie strednej triedy, ktoré dokáže taktovať na 2400 MHz. V hrách sa používa grafický akcelerátor Ma
 • -T880 MP2 je tiež veľmi výkonný. Niekde v blízkosti čipovej súpravy sa nachádza 6 GB pamäte RAM a 64 GB trvalej pamäte. Málokedy sa odolným smartfónom dostáva toľko. V tomto prípade je k dispozícii aj slot na kartu microSD! Kapacita batérie 5000 mAh zabezpečuje autonómnu prácu všetkých týchto komponentov. Samozrejme, má podporu rýchleho nabíjania, takže nemusíte pripájať adaptér celú noc.

  Funkcie zariadenia so systémom Android 7.0. Operačný systém bez problémov rozpozná dve karty SIM. Obraz sa zobrazuje na 5,5-palcovom displeji s rozlíšením 1920×1080 pixelov. Každý palec plochy obrazovky tvorí 401 pixelov – často je potrebných viac. Výrobná technológia IPS hovorí o maximálnych pozorovacích uhloch. Obrazovka je chránená sklom Gorilla Glass 3, ktorého hrúbka dosahuje 1,2 mm.

  Nemá zmysel utrácať takmer 30-tisíc dolárov za nové zariadenie. Euro. Na smartfóne, ktorý nevie robiť vysokokvalitné fotografie. Našťastie má Runbo F1 Plus celkom dobrý fotoaparát, aj keď nie je duálny. Jeho rozlíšenie je 16 Mpx a v režime videa zapisuje F

   l HD obraz. Nie, vlajková loď jednotka v tomto ohľade stále horšie, ale nemôžu sa pochváliť takou vysokou úrovňou ochrany. Pokiaľ ide o predný fotoaparát, obsahuje 5-megapixelový snímač.

   Stručne povedané, gadget si zaslúži pochvalu. Je pekné, že má svetelný indikátor udalosti, ktorý sa z takýchto zariadení postupne vytráca. A rádio FM, ktoré vám spríjemní čas strávený vonku.

   Výhody

   • Vynikajúci displej IPS;
   • K dispozícii sú dva sloty na kartu SIM;
   • Dobre implementovaná ochrana proti vode a nárazom;
   • Solídny zadný fotoaparát;
   • K dispozícii je FM-rádio;
   • Implementovaná podpora LTE;
   • Niekto môže chcieť funkciu Push-To-Talk;
   • Je v ňom zabudovaný veľmi výkonný procesor;
   • Zariadenie má veľký objem pamäte;
   • Veľká batéria s rýchlym nabíjaním;
   • Magnetický kábel je súčasťou balenia.

   Nevýhody

   • Veľmi veľké rozmery a hmotnosť;
   • „Front-end nie je úžasný;
   • NFC neexistuje;
   • Žiadny snímač odtlačkov prstov.

   Blackview BV9000 Pro

   Hodnotenie: 4.6

   Blackview BV9000 Pro

   Pri čítaní nášho hodnotenia môžete nadobudnúť dojem, že chránené smartfóny stoja veľa peňazí. Áno, mnohé z nich majú vysoké náklady. Niektorým výrobcom sa však darí aspoň trochu znížiť cenu. Napríklad Blackview BV9000 Pro sa dá kúpiť za 20-21k. trieť., Čo je porovnateľné s cenou akéhokoľvek smartfónu strednej triedy od spoločnosti Samsung. Zariadenie sa tak ukázalo ako moderné a dokonca pomerne pokročilé. Má dokonca aj konektor USB typu C, do ktorého sa pri prvom použití zasunie vodič! Produkt je tiež vybavený čipom NFC, ktorý umožňuje, aby zariadenie fungovalo ako banková karta. Hlavnou výhodou zariadenia je však stále ochrana pred vodou a nárazmi podľa normy IP68. Gadget vydrží v hĺbke jedného metra pol hodiny – počas tejto doby sa mu nič nestane.

   Smartfón úspešne kombinuje riešenia z rozpočtových a špičkových modelov. Od bývalých inžinierov si požičali FM-rádio a tradičný 3,5 mm audio konektor. No všetko ostatné vám umožňuje porovnať zariadenie, ak nie s vlajkovou loďou, tak s veľmi drahým zariadením. Používa sa tu napríklad osemjadrový procesor MediaTek He

  • o P25. Vďaka taktu 2,6 GHz nedochádza k žiadnemu oneskoreniu operačného systému ani aplikácií. A v hrách musíme znížiť nastavenia grafiky veľmi zriedka, čo tiež nemôže, ale tešiť. Produkt obsahuje aj 6 GB pamäte RAM a 64 GB trvalej pamäte. Môžete nájsť verziu s dvojnásobným množstvom pamäte ROM, ale bude stáť oveľa viac. A naozaj ho potrebujete?? Podporuje pamäťovú kartu s kapacitou až 256 GB, na ktorú si môžete stiahnuť všetky multimediálne súbory. Mimochodom, prístup k nemu máte len vy. Ak vám niekto ukradne smartfón, bude ho len obťažovať – na odomknutie používa skenovanie odtlačkov prstov.

   Na prednom paneli tohto zariadenia sa nachádza displej IPS, ktorého pomer strán umožňuje pohodlnú prácu s dvoma aplikáciami naraz. Rozlíšenie 5,7-palcového LCD panela je 1440×720 pixelov. Jeho povrch pokrýva sklo Gorilla Glass najnovšej generácie.

   Takýto smartfón nemôže byť vybavený jednoduchou batériou. Výrobca však kapacitu batérie výrazne nezvýšil, zastavil sa na 4180 mAh. Podpora technológie Meizu mCharge poskytuje plné nabitie za približne pár hodín.

   Takéto zariadenia zvyčajne dostávajú tradičný fotoaparát. Rozbiť jednu šošovku je ťažšie ako dve. Napriek tomu sa tvorcovia Blackview BV9000 Pro rozhodli pre duálny modul. Pod prvou optickou jednotkou sa nachádza 13-megapixelový snímač. Druhý snímač je pomocný a jeho rozlíšenie nie je väčšie ako 5 megapixelov. Je navrhnutý tak, aby vytváral efekt bokeh – rozmazanie pozadia. O „prednej časti“, ktorá má rozlíšenie 8 megapixelov, sa nedá povedať nič zlé.

   Pokiaľ ide o bezdrôtové moduly, kupujúci sa pravdepodobne nebude na nič sťažovať. LTE je tu. Wi-Fi je. Náhlavnú súpravu môžete pripojiť cez Bluetooth. Ani na NFC sa nezabúda! Jeho prítomnosť je pravdepodobne najdôležitejšia.

   Výhody

   • Batéria s dlhou výdržou a podporou rýchleho nabíjania;
   • Je v ňom zabudovaný veľmi výkonný procesor;
   • Existuje NFC;
   • Pamäťová kapacita je k dispozícii pre každého;
   • Obrazovka bola vytvorená pomocou technológie IPS;
   • K dispozícii sú dva sloty na kartu SIM;
   • Vynikajúca ochrana proti vode;
   • Zadný fotoaparát nie je zlý;
   • Slušná „predná tvár“;
   • K dispozícii je podpora LTE;
   • K dispozícii je skener odtlačkov prstov.

   Nevýhody

   • Nabíjací konektor je nešikovne zapustený do puzdra;
   • Displej s nie príliš vysokým rozlíšením;
   • Veľmi veľké rozmery a hmotnosť.

   KYOCERA
   igadier

   Hodnotenie: 4.5

   KYOCERA</div><p>igadier“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/61516666193891-9814.jpg“ title=“KYOCERA <br />igadier“></p><p>Tento odolný smartfón sa v internetových obchodoch predáva už viac ako rok. Vidíte to jasne. V súčasnosti takéto zariadenia takmer nikdy nie sú vybavené fyzickými kľúčmi. Tu sú. To nie je nevýhoda. Naopak, tlačidlá majú vynikajúcu odozvu, ľahko sa stláčajú aj v chlade a v rukaviciach. Operačný systém je však mätúci – čas Android 4.4 dávno preč. Šikovný kupujúci však môže zariadenie preflashovať inštaláciou novšej verzie „zeleného robota“.</p><p>Je to jeden z najkompaktnejších chránených smartfónov v našom rebríčku. Na prednom paneli je miesto len pre 4,5-palcový LCD displej. Je potešujúce, že jeho rozlíšenie je 1280×720 pixelov. Hustota pixelov je veľmi vysoká, všetky obrázky na tejto obrazovke sa zdajú byť veľmi detailné. Pomer strán 16:9 je ideálny na sledovanie videí na YouTube, ale nie je šťastný pri súčasnom používaní dvoch aplikácií. Kde sme však boli?? Tu to nie je možné – neumožňuje to operačný systém ani výkon procesora.</p><p>Pod nárazuvzdorným a vodotesným šasi sa nachádza štvorjadrový čipset Qualcomm MSM8928 s taktom 1,4 GHz. Operačný systém a aplikácie sú dostatočné, ale je lepšie na tomto zariadení nespúšťať hry. Smartfón je tiež vybavený 2 GB RAM a 16 GB trvalej pamäte. K dispozícii je aj slot na kartu microSD, ale maximálny podporovaný úložný priestor je len 32 GB.</p><p>Je zvláštne, že pomerne staré zariadenie dokázalo získať nielen podporu štvrtej kategórie LTE-A, ale aj Wi-Fi 802.11ac. Používateľ tak bude mať k dispozícii vysokorýchlostný prenos dát! Smartfón môžete pripojiť aj k bezdrôtovým reproduktorom a náhlavným súpravám cez Bluetooth 4.0. NFC je potrebná predovšetkým na platenie za nákupy v obchode…</p><p>Na zadnej strane zariadenia KYOCERA <br />Na dnešné pomery má najjednoduchší zadný fotoaparát. Jeho rozlíšenie je len 8 megapixelov. Napriek tomu aj to stačí na zaznamenanie F</p><ul>HD. To však neznamená, že bude mať dobrú kvalitu – ovplyvňuje ju procesor, ktorý nie je schopný spracovať obraz s vysokým dátovým tokom. O „čelnej“ vôbec nemá zmysel spomínať – má len dvojmegapixelový snímač.<p>Zariadenie je vážne zastarané. Veľmi mu chýba výpočtový výkon a absencia snímača odtlačkov prstov je frustrujúca. Napriek tomu si môžete zariadenie kúpiť už teraz. Vďaka nemu sa môžete svojim priateľom pochváliť, že predný povrch zariadenia je chránený zafírovým sklom – kto iný z výrobcov smartfónov to teraz robí? Zariadenie sa môže pochváliť aj pomerne dlhou výdržou batérie, ktorá poskytuje kapacitu 3100 mAh. Sieťový adaptér je samozrejme pripojený cez micro-USB.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Ochrana MIL-810G a IP68;</li><li>Miniatúrne rozmery a relatívne nízka hmotnosť;</li><li>Pohodlné fyzické tlačidlá;</li><li>Slušné pre malé rozlíšenie obrazovky;</li><li>Wi-Fi 802.11ac a LTE;</li><li>Čip NFC je prítomný;</li><li>K dispozícii je digitálny kompas a barometer.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Len jeden slot na kartu SIM;</li><li>Zďaleka nie najlepšie fotoaparáty;</li><li>Zabudovaný slabý procesor;</li><li>Malá pamäť;</li><li>Vysoká cena za zastarané zariadenie.</li></ul><h3>Torex S18</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Torex S18

   Ďalší pomerne starý smartfón v našom rebríčku. Jeho spustenie zabezpečuje systém Android 5.1. Operačný systém nie je zastaraný, ale ani nevonia sviežosťou. Firmvér ponúka všetko, čo potrebujete pre každého cestovateľa v každom prípade. A práve pre turistov je toto zariadenie najvhodnejšie. V každodennom živote sa jeho hrúbka bude zdať nadmerná, zatiaľ čo v prírode budú všetky nedokonalosti zariadenia neviditeľné. Pri kempovaní si napríklad pravdepodobne nevšimnete, že rozlíšenie displeja IPS je len 960 × 540 pixelov. Pri 4,3-palcovej uhlopriečke to však nie je zlý parameter, čo znamená hustotu 256 pixelov na palec.

   Smartfón má dve zásuvky na kartu SIM. A je to zriedkavý prípad, keď obe karty SIM fungujú súčasne. To znamená, že nezmeškáte prichádzajúci hovor na druhej karte SIM, keď práve voláte s prvou kartou SIM. Pokiaľ ide o odolnosť voči vode a nárazom, sú tu implementované celkom dobre. Nemôžete pochybovať o tom, že zariadenie určite prežije aj tie najťažšie turistické podmienky.

   Z hľadiska technických špecifikácií je zariadenie porovnateľné s modernými rozpočtovými zariadeniami. Využíva napríklad štvorjadrový procesor MediaTek MT6735. Jeho výkon však stačí na spracovanie obrazu s nízkym rozlíšením. A Ma

  • -Model T720 má relatívne dobrý výkon. Vôbec však neočakávajte zníženie grafiky v najnáročnejších hrách. A nahrať ich sem nie je jednoduché – chránený gadget má len 16 GB trvalej pamäte. Samozrejme, je tu slot pre microSD, ale nie všetky aplikácie a hry sú presunuté na externý disk. Smartfón je tiež vybavený 2 GB pamäte RAM, čo je na dnešné pomery tiež minimum.

   Jeden z kupujúcich bude prekvapený čipom NFC. Zdá sa, že najčastejšie sa bude používať na rýchlu synchronizáciu s jedným alebo druhým elektronickým zariadením. Samozrejme, teoreticky by sa takýto čip mohol používať aj na platenie za nákupy. Ako sme však uviedli vyššie, používanie takého hrubého smartfónu v každodennom živote je nepohodlné. Medzi bezdrôtovými modulmi sú prítomné aj Wi-Fi (extrémne pomalé, ale vhodné na základné úlohy), LTE a Bluetooth 4.0. Niekde pod smartfónom sa nachádza barometer a digitálny kompas.

   Od takéhoto smartfónu neočakávajte dokonalé fotografie. Nemôžeme však povedať, že Torex S18 mizerný výstrel. Nie, 13-megapixelový zadný fotoaparát nie je zlý v prírode, keď slnko ešte nezačalo klesať. A predná kamera nie je obzvlášť nepríjemná, ak ju používate len na videohovory. Selfie s 5-megapixelovým modulom budú mať úprimne priemernú kvalitu.

   Výhody

   • Dobrá ochrana pred vodou a odolnosť voči nárazom;
   • Displej bol vytvorený pomocou technológie IPS;
   • Dve karty SIM fungujú súčasne;
   • Zadný fotoaparát nie je zlý;
   • Existuje NFC;
   • Prenos údajov sa uskutočňuje prostredníctvom sietí 4G;
   • Veľký počet užitočných senzorov.

   Nevýhody

   • Chcelo by to displej s vyšším rozlíšením;
   • Zabudovaný je základný predný fotoaparát;
   • Používa konektor micro-USB;
   • Slabý procesor;
   • Pamäť mohla byť väčšia;
   • Žiadny skener odtlačkov prstov;
   • Cena sa zdá byť prehnaná.

   DOOGEE S50 6/64GB

   Hodnotenie: 4.5

   DOOGEE S50 6/64GB

   Tento smartfón existuje v niekoľkých verziách. Jedna z nich ponúka 128 GB trvalej pamäte – čo vám neodporúčame, pretože by ste si mali vystačiť s polovičnou kapacitou. A prečo preplácať, keď je k dispozícii slot na karty microSD?

   Zariadenie je klasický monoblok s plastovým krytom. Zadný panel a boky sú vyrobené tak, aby im nehrozilo absolútne nič – žiadne pristátie na tvrdom povrchu ani ponorenie pod vodu. Svedčí o tom certifikát IP68. Na zadnej strane si môžete všimnúť dve šošovky. Svetlo po prechode dopadá na 16 a 13-megapixelové snímače. Pred časom sa ani špičkové zariadenia nemohli pochváliť ničím podobným! Operačný systém Android 7.1 celkom dobre rozmazáva pozadie. Všimnite si, že hlavný objektív má svetelnosť f/2, ktorá vám umožní získať slušné fotografie aj pri slabom osvetlení. Zaujímavosťou je, že na prednom paneli sa nachádza aj duálny predný fotoaparát. Používa 16 a 8-megapixelové snímače, clona je úplne rovnaká. Stručne povedané, z hľadiska fotoaparátov smartfón prekonáva takmer všetky zariadenia hodnotené v tomto rebríčku.

   Slabý procesor by nebol schopný spracovať informácie prichádzajúce z duálneho fotoaparátu, preto čínsky výrobca zvolil MediaTek He

  • o P23. Tento osemjadrový čipset ľahko „spracuje“ všetky aplikácie a hry. K dokonalému výkonu prispieva aj 6 GB pamäte RAM.

   Obraz sa zobrazuje na 5,7-palcovom displeji. Žiaľ, inžinieri museli na ňom šetriť, aby smartfón nestál príliš veľa. Nie, z hľadiska výrobnej technológie je všetko v poriadku – ide o plnohodnotný panel IPS s maximálnymi pozorovacími uhlami. Jediným problémom je rozlíšenie – je to 1440×720 pixelov. Napriek tomu by to malo mnohým kupujúcim stačiť.

   Smartfón má niekoľko ďalších nevýhod. Obzvlášť znepokojujúca je absencia čipu NFC. Je tu však podpora LTE-A, takže môžete počítať s veľmi vysokou rýchlosťou prenosu dát. Nezabudlo sa ani na technológiu Bluetooth, ktorá prenáša zvuk do náhlavnej súpravy alebo reproduktora. Môžete to urobiť aj káblovo – Číňania sa nezbavili tradičného 3,5 mm audio konektora. Svoj výtvor vybavili aj snímačom odtlačkov prstov. A to je asi tak správne. Teraz je zvláštne vidieť smartfóny v predaji za 20 tisíc. Euro. Žiadny snímač odtlačkov prstov.

   Hmotnosť tohto smartfónu dosahuje 250 g. Už len táto skutočnosť poukazuje na prítomnosť veľkokapacitnej batérie vo vnútri. V skutočnosti má 5 180 mAh. Nie je pochýb o tom, že pripojenie nabíjačky bude potrebné len raz za dva dni. Je len škoda, že na to musíte používať starnúci konektor micro-USB. Ide o ďalší konštrukčný prvok, na ktorom sa Číňania rozhodli ušetriť.

   Výhody

   • Vysokokapacitná batéria;
   • Odolnosť voči vode a nárazom je implementovaná slušne;
   • K dispozícii sú dva sloty na kartu SIM;
   • Je nainštalovaná obrazovka IPS;
   • Podporované sú siete LTE;
   • Pekný zadný fotoaparát;
   • Dobrý „čelný“, ktorý je tiež dvojitý;
   • Používa sa výkonná osemjadrová čipová súprava;
   • Veľké množstvo pamäte;
   • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
   • K dispozícii je gyroskop a digitálny kompas.

   Nevýhody

   • Zabudovaný konektor micro-USB;
   • Veľká veľkosť a hmotnosť;
   • Displej s nie príliš vysokým rozlíšením;
   • Žiadny čip NFC;
   • Cena predsa len nie je lacná.

   Archos Sense 50X

   Hodnotenie: 4.4

   Archos Sense 50X

   Ďalší smartfón s dvoma SIM kartami v našom rebríčku. Toto zariadenie je lakované v čiernej a striebornej farbe, čo môže spôsobovať problémy pri jeho hľadaní pod vodou, v blate alebo na snehu. Jeho cena však nepresahuje 15 tis. Euro. Toto číslo už možno označiť za celkom dostupné, nie je prehnané. Zariadenie pracuje so systémom Android 7.0, čo naznačuje jej relatívne nedávny dátum vydania. Softvér je chránený pred zvedavými očami pomocou snímača odtlačkov prstov – strata smartfónu teda nezaručuje, že niekto iný uvidí všetky vaše fotografie a videá. Za zmienku stojí aj podpora technológie OTG v smartfóne. A nie len tak hocijaká podpora – kábel je súčasťou balenia.

   Procesorom je tu MediaTek MT6737T. Ide o lacné štvorjadrové riešenie s taktom 1,5 GHz. Majiteľ smartfónu sa bude musieť vzdať hier alebo znížiť úroveň grafiky v nich – nič iné video akcelerátor Ma

  • -T720 MP2 nezobrazuje. Gadget je tiež vybavený 3 GB pamäte RAM a 32 GB trvalej pamäte. Nečakane sa zdá, že má konektor USB typu C, ktorý sa pripája k sieťovému adaptéru, ktorý nabíja 3500 mAh batériu.

   Bezdrôtové štandardy sú v poriadku – zariadenie podporuje LTE-A kategórie 4 a Bluetooth 4.0 a Wi-Fi 802.11n. Nie len NFC, ale kupujúci čínskych smartfónov si na jeho absenciu už dávno zvykli. Na prednej strane smartfónu je 5-palcový displej IPS s rozlíšením 1920×1080 pixelov. 441 pixelov na palec – pred časom sa takýmito parametrami nemohli pochváliť ani vlajkové lode!

   Zariadenie má dva fotoaparáty. Zadná časť má 13-megapixelové rozlíšenie, ničím výnimočným nevyniká. Gadget dokáže nahrávať video s frekvenciou F

    HD vďaka tejto čipovej súprave. Znalci však určite povedia, že kvalita obrazu má od ideálu nekonečne ďaleko. Čo ste očakávali od čipovej sady, ako je táto? Vysoký dátový tok je triviálne nebude tráviť. Zostáva dodať, že „čelný“ tu pracuje s 8-megapixelovým snímačom.

    Výhody

    • Perfektne implementovaná odolnosť voči vode;
    • Je možné vložiť dve karty SIM;
    • Smartfón nevyzerá gigantický;
    • Veľmi pekný displej IPS;
    • Obsahuje FM rádio;
    • Relatívne dobrý zadný fotoaparát;
    • Dobre vyzerajúci predný fotoaparát;
    • K dispozícii je podpora LTE;
    • Optimálna kapacita pamäte;
    • Používa konektor USB typu C;
    • Nezabudnite na skener odtlačkov prstov.

    Nevýhody

    • Žiadne NFC;
    • Zďaleka nie je najvýkonnejším procesorom;
    • Je tiež veľmi ľahký;
    • Nie najlepšia kvalita videa.

    restigio Muze G7 LTE

    Hodnotenie: 4.4

    Prestigio Muze G7 LTE

    Tento smartfón má rovnako ako vyššie uvedené zariadenie hrúbku 12,7 mm. Používa tiež robustný podvozok, ktorý zabraňuje utopeniu zariadenia. Nemôžeme si však nevšimnúť, že je menej odolný. V recenziách nájdete opisy prípadov, keď pád na skaly alebo asfalt viedol k fatálnym následkom. Ale cena tohto modelu je výrazne lacnejšia ako všetky predtým zvažované v tomto hodnotení smartfónov – len 10 tisíc. Euro.

    Zariadenie je poháňané systémom Android 7.0 je dostatočne čerstvá verzia operačného systému. Na jeho prednom paneli sa nachádza 5-palcový displej vytvorený technológiou IPS. Jeho rozlíšenie je 1280×720 pixelov, čo možno označiť za priemerný parameter takejto uhlopriečky. Nad obrazovkou môžete vidieť objektív „čelný“, ale to je najhoršia časť zariadenia – dvojmegapixelové rozlíšenie stačí len na videohovory. Našťastie zadný fotoaparát funguje lepšie – má 13-megapixelový snímač. To však v žiadnom prípade neznamená, že budete s výsledkom spokojní.

    Tento smartfón má prijímač FM. Počúvanie hudby online je však oveľa jednoduchšie – umožňuje to podpora LTE a Wi-Fi. Zvuk môžete prehrávať rôznymi spôsobmi – buď cez zabudovaný reproduktor, alebo pripojením káblovej náhlavnej súpravy, prípadne cez náhlavnú súpravu Bluetooth.

    Bohužiaľ, úspory neumožnili výrobcovi nainštalovať výkonný procesor. Áno, a množstvo pamäte (2 GB pamäte RAM a 16 GB trvalej) nemožno nazvať úžasnou predstavivosťou. Inžinieri však zapracovali na batérii a zvýšili jej kapacitu na 4 000 mAh. Časť tejto batérie vystačí na dva dni výdrže.

    Výhody

    • K dispozícii sú dva sloty na karty SIM;
    • Pomerne dobre implementovaná odolnosť voči vode;
    • Obrazovka bola vytvorená technológiou IPS;
    • Slušný zadný fotoaparát;
    • Pridáva sa FM-rádio;
    • Bola implementovaná podpora siete LTE;
    • Používa vysokokapacitnú batériu.

    Nevýhody

    • Žiadny čip NFC;
    • Žiadny snímač odtlačkov prstov;
    • Veľmi slabý procesor;
    • Malá pamäť;
    • Na predný fotoaparát je lepšie nemyslieť;
    • Zabudovaný konektor micro-USB.

    Blackview BV4000 Pro

    Skóre : 4.3

    Blackview BV4000 Pro

    V našom hodnotení sme už preskúmali jeden smartfón pod značkou Blackview. Model s názvom BV4000 Pro možno považovať za jeho zjednodušenú verziu. Zjednodušené, pretože výrobca sa snažil zabezpečiť, aby sa jeho tvorba predávala v obchodoch len za 8 tisíc. Euro. Najviac sa snažil vytvoriť ochranné bývanie. Vďaka tomu zariadenie spĺňa certifikát IP68. To znamená, že ho možno hodiť do vody do hĺbky pol metra, kde môže jednotka bezpečne stáť pol hodiny.

    Samozrejme, technické vlastnosti takéhoto lacného zariadenia nepotešia každého. Niektorí ľudia budú napríklad nespokojní s príliš malým displejom – jeho uhlopriečka nepresahuje 4,7 palca. Vyrobené technológiou IPS obrazovky – v tomto ohľade sa nemôže sťažovať. Rozlíšenie 720p pri tejto uhlopriečke nie je malé.

    Ako procesor používa skromný štvorjadrový MediaTek MT6580A. Zabudnite na hry s ním. Aplikácie, však, jeho sila je dosť, aj keď nie s nadbytkom. Napriek tomu má zariadenie 2 GB pamäte RAM a 16 GB trvalej pamäte. Nezabudlo sa ani na slot na kartu microSD s maximálnou podporovanou kapacitou 32 GB.

    Pravdepodobne hlavnou nevýhodou smartfónu je chýbajúca podpora LTE. Chcete rýchly prístup na internet?? Potom sa snažte častejšie dostať do dosahu pripojenia Wi-Fi. Tu samozrejme nie a NFC. Na kamery je lepšie nemyslieť. Zadný je stále na niečo dobrý (rozlíšenie 8 MP, clona f/2), zatiaľ čo predný s dvojmegapixelovým snímačom využijete len na videohovory.

    Zostáva dodať, že batéria s kapacitou 3680 mAh poskytuje výdrž. K nabíjačke sa pripája cez micro-USB.

    Výhody

    • Chránené podľa normy IP68;
    • Nízke náklady;
    • Skvelý displej IPS;
    • Zariadenie nemožno označiť za obrovské;
    • Batéria s dostatočne vysokou kapacitou;
    • Dva sloty na kartu SIM.

    Nevýhody

    • Žiadny snímač odtlačkov prstov;
    • Žiadne NFC;
    • Váži 205 g;
    • Siete LTE nie sú podporované;
    • Slabý procesor;
    • Nedostatok pamäte.

    Záver

    Ako ste si možno všimli, veľkí výrobcovia opustili trh so zabezpečenými smartfónmi. Nie sú spokojní s úrovňou predaja, ako aj s ťažkosťami vo vývoji. Svetoznáme spoločnosti však nahradili čínske. Vyrábajú veľmi slušné produkty, ktoré boli zohľadnené v tomto rebríčku. Samozrejme, ich gadgety majú nejaké nevýhody, ale mnohé z nich sú celkom znesiteľné.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: