15 najlepších smartfónov Xiaomi

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Značka Xiaomi je u nás a v niektorých ďalších krajinách veľmi uznávaná. Smartfóny distribuované pod touto značkou sa zvyčajne predávajú za primerané peniaze a ponúkajú používateľovi množstvo funkcií. Nie je však možné odporučiť nákup úplne všetkých smartfónov Xiaomi, pretože v sortimente čínskej spoločnosti sú aj nehodné prípady, ktoré trpia nízkou rýchlosťou a nechutným dizajnom. Preto sme sa rozhodli povedať vám o najlepších modeloch, ktorých nákup takmer nesklame.

Ako si vybrať smartfón Xiaomi

Mnohí ľudia si vyberajú smartfón na základe svojho rozpočtu. V prvom rade sa musíte riadiť sumou, ktorú ste ochotní minúť. Ak je takmer neobmedzená, odporúčame sa zamerať na vlajkové lode alebo herné modely. Ale ak máte menej ako 20k. Musíte si kúpiť modely stredného rozpočtu. Číňania tiež ponúkajú veľa oveľa lacnejších jednotiek, za ktoré žiadajú asi 10 tisíc. smerovač.

Pokiaľ ide o špecifikácie, mali by vás zaujímať tieto informácie

 1. Kapacita trvalej pamäte– záleží na tom, koľko aplikácií a hier môžete nainštalovať (teraz by ste sa mali zamerať na aspoň 32 GB).
 2. Dostupná pamäť RAM– ovplyvňuje, koľko aplikácií bude môcť bežať na pozadí (odporúčame kúpiť smartfón, ktorý má aspoň 3 GB RAM).
 3. Sloty– Niektoré modely majú priestor na pamäťovú kartu a dve samostatné zásuvky na kartu SIM.
 4. Procesor– priamo ovplyvňuje výkon systému, firmvéru a všetkých aplikácií. Čipy sa líšia počtom procesorových jadier a taktovacou frekvenciou, pri ktorej môže každé z nich bežať.
 5. verzia operačného systému– Smartfóny Xiaomi majú nainštalovaný systém Android a v čase písania tejto správy je desiata verzia aktuálna.
 6. Uhlopriečka displeja– Ovplyvní to, ako pohodlne budete sledovať videá. Ak sa na tento účel chystáte používať iné zariadenie, je vhodnejší menší smartfón.
 7. Rozlíšenie displeja– Čím je vyššia, tým je obraz ostrejší. Pri 6-palcovej uhlopriečke je žiaduce rozlíšenie aspoň F
   l HD (1080×1920 pixelov). Ak je uhlopriečka menšia, môžete byť obmedzení na rozlíšenie HD (720p).
  • Obnovovacia frekvencia displeja– tomuto parametru by mali venovať pozornosť len hráči. Potrebujú obrazovku s frekvenciou 90 alebo dokonca 120 Hz.
  • Zadná kamera– môže pozostávať z jedného alebo viacerých objektívov s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami. Aj rozlíšenie sa môže líšiť. Čísla pravdepodobne nehovoria nič zmysluplné, lepšie je pozrieť sa a prečítať si všetky druhy recenzií, ktoré ukazujú výsledky. Mimochodom, niektoré smartfóny Xiaomi dokážu nahrávať videá v rozlíšení 4K a dokonca 8K!
  • Predná kamera– môžu mať rozlíšenie tej či onej veľkosti. Mali by ste sa zamerať na aspoň 5 megapixelov. Niektoré fotoaparáty majú automatické zaostrovanie, iné majú ostrosť nastavenú na približne metrovú zónu (pozadie bude v každom prípade trochu rozmazané).
  • Bezdrôtové siete– Smartfón ich môže mať úplne iný súbor. Niekde je rozšírený o čip NFC na bezkontaktné platby, niekde má iný štandard Wi-Fi (802.11ac ponúka vyššie rýchlosti sťahovania). Nezabudnite ani na verziu Bluetooth (najnovšia je piata). Niektoré zariadenia majú infračervený port, ktorý umožňuje ovládať televízor, ktorý nepodporuje funkciu Smart TV.
  • Nabíjací port– V ideálnom prípade by to malo byť pohodlné USB typu C s konektorom zasunutým na oboch stranách.
  • Konektor pre slúchadlá– Niektoré smartfóny Xiaomi ju nemajú. Káblové slúchadlá možno v tomto prípade používať len s adaptérom.
  • Kapacita batérie– Teoreticky platí, že čím vyššia je, tým dlhšia je výdrž batérie. V praxi to všetko závisí od veľkosti displeja, jeho rozlíšenia a obnovovacej frekvencie, typu nainštalovaného procesora, optimalizácie firmvéru a mnohých ďalších parametrov. O životnosti batérie je lepšie sa dozvedieť prostredníctvom recenzií.
  • Hmotnosť a rozmery– Majú priamy vplyv na použiteľnosť. Smartfóny s veľkou batériou môžu vážiť viac ako 200 g. A k tomu je potrebné pridať puzdro, ktoré určite použijete. Ukazuje sa teda, že takéto zariadenie nie je príliš pohodlné – ruky z neho sa môžu rýchlo unaviť, najmä pri sledovaní filmu.

Ďalšie špecifikácie, na ktoré treba myslieť. Niekto by napríklad mohol využiť podporu bezdrôtového nabíjania. Nezabudnite však, že nie je súčasťou súpravy – toto príslušenstvo je potrebné zakúpiť samostatne. Niektoré zariadenia sú vybavené stereofónnymi reproduktormi, čo je tiež jednoznačné plus. Možno na vás čakajú aj ďalšie výhody, ale nemá zmysel vám ich všetky hovoriť. Len musíme poznamenať, že nie všetky smartfóny Xiaomi majú k dispozícii FM-rádio. Ak je pre vás tento aspekt dôležitý, mali by ste mu venovať osobitnú pozornosť.

Rebríček najlepších smartfónov Xiaomi

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie rozpočtové smartfóny Xiaomi (pod 10000 Euro.)1Xiaomi Redmi 5 Plus 3/32GB8 336 €
2Xiaomi Redmi 9A 2/32GB8 340 €
3Xiaomi Redmi 9C 2/32GB (NFC)8 970 €
Najlepšie smartfóny Xiaomi do 20 000 eur.1Xiaomi Poco M3 4/128GB15 450 €
2Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128GB19 990 €
3Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB15 290 €
4Xiaomi Redmi 9 3/32GB (NFC)10 990 €
Najlepšie smartfóny Xiaomi s dobrým fotoaparátom1Xiaomi Poco F2 Pro 6/128 GB40 900 €
2Xiaomi Mi 10
 • te 6/128 GB
 • 29 990 €
  3Xiaomi Redmi Note 9S 4/64GB15 990 €
  Najlepší herný smartfón Xiaomi1Xiaomi Poco X3 NFC 6/128GB21 299 €
  Najlepšie smartfóny Xiaomi do 30 000 €.1Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128GB21 450 €
  2Xiaomi Mi Note 10
 • Te 6/64GB
 • 29 990 €
  Najlepšie vlajkové smartfóny Xiaomi1Xiaomi Mi 10 8/256GB51 990 €
  2Xiaomi Mi 10T Pro 8/256GB49 990 €

  Najlepšie rozpočtové smartfóny Xiaomi (pod 10000 Euro.)

  Xiaomi Redmi 5 Plus 3/32GB

  Hodnotenie: 4.7

  Xiaomi Redmi 5 Plus 3/32GB

  Väčšina smartfónov má teraz displej LCD s výrezom v hornej časti pre prednú kameru. Veľmi málo zariadení má tradičný dizajn. Známy vzhľad si zachováva napríklad Xiaomi Redmi 5 Plus. Len preto, že je k dispozícii už dlhší čas. Napriek tomu je po ňom stále dopyt, a to aj napriek tomu, že nemá najnovšiu verziu operačného systému.

  Tento model je k dispozícii minimálne v troch farebných variantoch. Uhlopriečka obrazovky je len o niečo menšia ako 6 palcov. Dôležitejšie je, že rozlíšenie displeja je 2160×1080 pixelov. S takýmto parametrom možno smartfón bezpečne odporučiť každému, kto na ňom bude sledovať videá a filmy.

  Objektív predného fotoaparátu je viditeľný nad obrazovkou. Nič zvláštne – nájdete tu tradičný 5-megapixelový modul. Približne to isté sa dá povedať aj o zadnom fotoaparáte, ktorého rozlíšenie sa zvýšilo na 12 Mpx. Ako ste si mohli všimnúť, rozpočtové smartfóny Xiaomi – nie pre tých, ktorí sa aktívne venujú fotografovaniu alebo videu.

  Tento model má miesto pre 3,5-milimetrový audio konektor. Batériu možno nabíjať cez micro-USB. Kapacita batérie sa zvýšila na 4000 mAh, ale stále je potrebné často pripájať sieťový adaptér. Je to spôsobené veľkou uhlopriečkou displeja a vysokým rozlíšením, čo prispieva k zvýšenému zaťaženiu procesora, ktorý tu zahŕňa osemjadrový Snapdragon 625. Mimochodom, výkon, mimochodom, žiadne sťažnosti. Niet divu, pretože procesor je pomerne výkonný, pretože hral úlohu a 3 GB pamäte RAM.

  Majiteľom Xiaomi Redmi 5 Plus odporúčame, aby si ihneď zaobstarali pamäťovú kartu. Problémom však je, že slot pre ňu je kombinovaný so slotom pre druhú kartu SIM. Niekto musí urobiť nepríjemnú voľbu.

  Pokiaľ ide o bezdrôtové moduly, tento model podporuje Bluetooth 4.2, LTE a Wi-Fi 802.11n. K dispozícii je aj infračervený vysielač potrebný na ovládanie televízora.

  Výhody

  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Slušné množstvo pamäte RAM;
  • Displej s dobrým rozlíšením;
  • K dispozícii je rádio FM;
  • Infračervený vysielač je prítomný;
  • Nezabudlo sa ani na konektor pre slúchadlá;
  • Dobrý výkon;
  • Nízke náklady.

  Nevýhody

  • Nie je to najnovšia verzia systému Android;
  • Používa sa kombinovaný slot na pamäťovú kartu;
  • Smartfón nie je obzvlášť ľahký;
  • Zabudovaný konektor micro-USB;
  • Žiadne NFC.

  Xiaomi Redmi 9A 2/32GB

  Hodnotenie: 4.6

  Xiaomi Redmi 9A 2/32GB

  Je to dobré zariadenie, najmä ak ste ochotní zmieriť sa s jeho hlavnými nevýhodami. Je určený pre ľudí, ktorí nie sú pripravení minúť veľkú sumu peňazí na kúpu takéhoto zariadenia. V dôsledku toho sa zariadenie dočkalo mnohých zjednodušení. Má napríklad len 2 GB pamäte RAM. Často sa vám stáva, že sa nedávno otvorená aplikácia automaticky zatvorí a trvá nejaký čas, kým ju znova spustíte. Pokiaľ ide o trvalú pamäť, 32 GB naznačuje, že budete potrebovať kartu microSD.

  Smartfón má pomerne hlasný reproduktor. Kupujúcim sa páči aj dlhá životnosť batérie. To sa dosiahlo použitím batérie s kapacitou 5000 mAh. Ale nielen to! Pomohlo aj nižšie rozlíšenie displeja, ktoré zriedkakedy zaťaží procesor naplno. V jeho kapacite je tu mimochodom skromný osemjadrový MediaTek He

 • o G25. Jeho schopnosti by však mali väčšine našich čitateľov stačiť. Najmä ak zariadenie kupuje dieťa. V tomto prípade vás zmätie iba uhlopriečka displeja 6,53 palca.

  Zariadenie má FM rádio a pomerne veľa bezdrôtových modulov. Niektoré z nich zahŕňajú Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 802.11n. Na podporu sietí LTE sa nezabudlo, dnes ju majú aj najlacnejšie smartfóny Xiaomi. Pokiaľ ide o káblové rozhrania, k dispozícii je 3,5 mm konektor na slúchadlá a pomaly starnúci micro-USB.

  Ak hľadáte zariadenie s dobrým fotoaparátom, Xiaomi Redmi 9A nie je vaša voľba. Aby výrobca znížil náklady, dal svojmu výtvoru 13-megapixelový modul, ktorý nesvieti cez oblohu. O 5-megapixelovom „čelnom“ fotoaparáte sa nedá povedať nič zaujímavé.

  Výhody

  • Veľmi dlhá výdrž batérie;
  • K dispozícii je konektor na slúchadlá;
  • Integrovaná podpora Bluetooth 5.0;
  • Je nainštalovaná najnovšia verzia systému Android;
  • K dispozícii je rádio FM;
  • Pekný dizajn zadného panelu;
  • Používa sa samostatný slot na pamäťovú kartu;
  • Nízke náklady.

  Nevýhody

  • Používa zásuvku micro-USB;
  • Nie sú to najlepšie fotoaparáty;
  • Zariadenie nemožno nazvať ľahkým;
  • Displej s nie príliš vysokým rozlíšením;
  • Nemá veľa pamäte;
  • Výkonnosť je ešte veľmi žiaduca.

  Xiaomi Redmi 9C 2/32GB (NFC)

  Hodnotenie: 4.6

  Xiaomi Redmi 9C 2/32GB (NFC)

  Zariadenie je k dispozícii v troch farbách, so systémom Android 10. To znamená, že vás čaká hromada funkcií. Operačný systém zabezpečuje osemjadrový procesor MediaTek He

 • o G35. Jeho taktovacia frekvencia je v drvivej väčšine prípadov úplne postačujúca. Problémy sa môžu vyskytnúť len v hrách, najmä keď je zvolená maximálna grafika. Určitým obmedzením je aj 2 GB pamäte RAM. S takým veľkým priestorom trvá spustenie mnohých aplikácií dlhšie, než by ste chceli.

  Ak použijete príslušnú sponku, môžete získať prístup k zásobníkom na dve karty SIM a jednu pamäťovú kartu. Všetky sú oddelené, takže sa nemusíte rozhodovať. Mimochodom, niektorí budú spokojní so zabudovanou pamäťou, ktorá je 32 GB.

  Do predaja sa dostalo niekoľko verzií Xiaomi Redmi 9C. Odporúčame ten s čipom NFC. Vďaka nej budete môcť platiť za nákupy bezkontaktne a nechať svoju bankovú kartu doma. Ak hovoríme o ostatných bezdrôtových moduloch, ich zoznam nemôže nepotešiť. Áno, nie je tu infračervený vysielač. Podpora pre piatu verziu „modrého zuba“ je však implementovaná! Wi-Fi 802.stačí zariadenie 11n – pre pokročilejšie smartfóny sú potrebné vyššie rýchlosti. Nezabudlo sa tu ani na podporu LTE.

  Napriek svojmu rozpočtovému statusu sa zariadenie môže pochváliť trojitým fotoaparátom. V skutočnosti sa však aktívne používa iba hlavný modul s rozlíšením 13 megapixelov a nie príliš širokou clonou. Druhý modul je určený na makrofotografiu, ale od 2-megapixelovej fotografie nemôžete očakávať dobré výsledky. Tretí modul je vlastne snímač hĺbky, ktorý umožňuje fotoaparátu rozostriť pozadie. Pokiaľ ide o „prednú“ časť, potom od nej tiež nemôžete očakávať zázraky. No, čo očakávate od zariadenia, ktorého cena nepresahuje 9 tisíc za cenu telefónu?. Euro?

  Výhody

  • Používa sa najnovšia verzia operačného systému;
  • Dlhá životnosť batérie;
  • K dispozícii je konektor pre náhlavnú súpravu;
  • Implementovaná podpora NFC a Bluetooth 5.0;
  • K dispozícii je rádio FM;
  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Nízke náklady;
  • Roztomilý dizajn zadného panelu.

  Chyby

  • Jeho hmotnosť je 196 gramov;
  • Používa sa konektor micro-USB;
  • Rozlíšenie displeja je len 1600×720 pixelov;
  • Málo pamäte RAM a trvalej pamäte;
  • Nie príliš hlasný reproduktor.

  Najlepšie smartfóny Xiaomi pod 20 000 Euro.

  Xiaomi Poco M3 4/128GB

  Hodnotenie: 4.8

  Xiaomi Poco M3 4/128GB

  Plánujete do smartfónu ukladať ťažké súbory? Chcete mať v pamäti veľký počet hier? V oboch týchto prípadoch by ste mali byť so zariadením Xiaomi Poco M3 spokojní. Tento model obsahuje 128 GB úložisko. Ktorú možno mimochodom rozšíriť vložením karty microSD.

  Smartfón beží na desiatej verzii systému Android. Rozhranie sa zobrazuje na displeji IPS s uhlopriečkou až 6,53 palca. Rozlíšenie je 2340×1080 pixelov, takže sledovanie všetkých druhov videí určite nebude nepríjemné.

  Na zadnej strane zariadenia sú tri objektívy. Nanešťastie, akýkoľvek slušný snímač sa skrýva len pod jedným z nich – je to 48-megapixelový snímač s clonou otvorenou na f/1.79. Ostatné dva snímače sú oveľa menej zaujímavé, pretože majú veľmi skromné rozlíšenie a nedostávajú toľko svetla. Okrem toho tu nainštalovaná kamera nedokáže natáčať video v rozlíšení 4K. Zrejme ide o obmedzenie procesora Snapdragon 662. Ani v rozhraní to nie je najlepšie – z času na čas sa stretnete s pomalosťou.

  Azda hlavným charakteristickým znakom telefónu Xiaomi Poco M3 sú stereo reproduktory. V zariadeniach v tomto cenovom segmente sú pomerne vzácne. Kupujúci by mal byť spokojný aj so zoznamom bezdrôtových modulov vrátane Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0. Chýba len NFC, ktoré by umožnilo platiť smartfónom za nákupy v bežných obchodoch. Pod krytom sa však nachádza miesto pre batériu, ktorej kapacita dosahuje pôsobivých 6000 mAh. Samozrejme, je tu implementované rýchle nabíjanie, proces prebieha prostredníctvom moderného konektora USB typu C.

  Výhody

  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Nezabudlo sa ani na konektor pre slúchadlá;
  • Na nabíjanie sa používa USB typu C;
  • Slušná výdrž batérie;
  • K dispozícii je rádio FM;
  • Vstavané stereo reproduktory;
  • Podporované sú štandardy Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 802.11ac;
  • Dobré rozlíšenie displeja;
  • Je nainštalovaná najnovšia verzia operačného systému.

  Nevýhody

  • Smartfón sa ukázal byť veľký a ťažký;
  • Žiadne NFC;
  • Zadný fotoaparát nemožno označiť za dokonalý.

  Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128GB

  Hodnotenie: 4.8

  Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128GB

  Toto zariadenie existuje v siedmich farbách, má veľmi veľké rozmery a jeho hmotnosť dosahuje 200 gramov. To však kupujúcich takmer nevystraší. Áno a ktoré smartfóny Xiaomi sú práve teraz ľahké? Číňania majú tendenciu obdarúvať svoje výtvory veľkokapacitnou batériou, čo môže mať vplyv na hmotnosť. V prípade Xiaomi Redmi Note 8 Pro sa používa batéria s kapacitou 4 500 mAh. Pripojenie nabíjačky je dôležité cez port USB typu C.

  Mnohé smartfóny od známeho čínskeho výrobcu sú vybavené snímačom odtlačkov prstov. Tento model nie je výnimkou z pravidla. Snímač je tu na zadnej strane, čo sa niektorým nemusí zdať praktické. Je tu aj priestor pre kamery. Hlavný sa môže pochváliť zväčšenou veľkosťou snímača na 1/1,7 palca. To je len o niečo menej ako výsledok niektorých bezzrkadlových fotoaparátov! Pokiaľ ide o rozlíšenie, má 64 megapixelov. Clona je otvorená na f/1.9. Ak hovoríme o ďalších troch fotoaparátoch, prvý má ultraširokouhlú optiku, druhý sa používa na makro a tretí sa snaží rozostriť pozadie. Ich špecifikácie nie sú veľmi dobré, takže nemá zmysel sa nimi podrobne zaoberať.

  Xiaomi Redmi Note 8 Pro by mal osloviť všetkých milovníkov hudby. A nie tým, že je v ňom rádio FM. Smartfón má k dispozícii celkom dobrý zosilňovač. Z mnohých slúchadiel, dokonca aj z tých nad hlavou, by mala vytlačiť všetku šťavu. A ak radšej používate bezdrôtové príslušenstvo, tiež nie je problém – na synchronizáciu sa používa energeticky úsporný štandard Bluetooth 5 s dlhým dosahom.0. Nechýbajú tu ani technológie NFC a Wi-Fi 802.11ac.

  O displeji, ktorý zaberá 85 % plochy čelného panelu, nemožno povedať nič zlé. Jeho rozlíšenie je 2340×1080 pixelov. Na tejto obrazovke je možné pohodlne sledovať filmy a hrať hry. Mimochodom, MediaTek He

 • o G90T odvádza skvelú prácu pri spustení väčšiny hier. A 6 GB pamäte RAM sa v tomto bode stáva znateľnou výhodou.

  Výhody

  • Je tu veľká farebná rozmanitosť;
  • K dispozícii je natáčanie videa v rozlíšení 4K;
  • Dostatok pamäte RAM;
  • Nezabudlo sa ani na konektor pre slúchadlá;
  • Používa USB typu C;
  • Dobré rozlíšenie displeja;
  • Slušný predný fotoaparát;
  • K dispozícii sú všetky najdôležitejšie bezdrôtové moduly;
  • Zabudovaný je výkonný procesor;
  • K dispozícii je skener odtlačkov prstov.

  Nevýhody

  • Nie je to najvážnejšia výdrž batérie;
  • Reklamy v schránke MIUI sú otravné;
  • Slušná veľkosť a hmotnosť.

  Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB

  Hodnotenie: 4.7

  Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB

  Ak hľadáte dostatočne veľký smartfón na pohodlné sledovanie filmov, odporúčame vám pozrieť si Xiaomi Redmi Note 8T. Zloženie tejto jednotky je displej, ktorého uhlopriečka dosahuje 6,3 palca. V tomto prípade je rozlíšenie 2340×1080 pixelov, čo prispieva k dobrej čistote. Ak budete pokračovať v preberaní filmov, nezaznamenáte veľké problémy – 802 wireless Wi-Fi.11ac poskytuje vysoké rýchlosti a 64 GB interného úložiska sa na prvý pohľad zdá ako vzbura. Mimochodom, veľkosť pamäte možno rozšíriť inštaláciou karty microSD, pre ktorú je vyčlenený samostatný slot.

  Použitý procesor je osemjadrový Snapdragon 665. Odvádza skvelú prácu pri poskytovaní vysokorýchlostného výkonu. Pod telom zariadenia sa stále nachádza 4 GB pamäte RAM. Jediné, na čo sa môžete sťažovať, je firmvér. Má strašne veľa predinštalovaných aplikácií, ktoré nepotrebujete. Kým sa budete zaoberať ich odstránením, pominie všetka radosť, ktorú by mal nákup priniesť. To je však typické pre všetky smartfóny Xiaomi.

  Tu uvedené bezdrôtové moduly obsahujú všetko, čo potrebujete. To znamená, že budete môcť používať Bluetooth 5.0, NFC a dokonca infračervený vysielač. Na káblovej strane je miesto pre USB typu C a 3,5 mm jack. Na zadnej strane sa nachádza snímač odtlačkov prstov. K dispozícii je aj blok štyroch kamier. Pod hlavným objektívom sa skrýva 48-megapixelový snímač a clona f/1.75. Ostatné fotoaparáty majú menej pôsobivé funkcie.

  Jednoznačne odporúčame kúpiť 200-gramové zariadenie. Najmä ak vám vyhovuje jeho veľkosť a hmotnosť. Treba poznamenať, že zariadenie môžete používať aj na natáčanie videa v rozlíšení 4K! Tento model si zamilujú aj milovníci selfie, pretože je vybavený 13-megapixelovým predným fotoaparátom. Xiaomi Redmi Note 8T je tiež celkom dobrý v geografickej navigácii, rýchlo sa synchronizuje s GPS a inými podobnými systémami. A iba výdrž batérie nebude vyhovovať každému. Aj keď kapacita batérie bola zvýšená na 4000 mAh.

  Nevýhody

  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Používa konektor USB typu C;
  • Nezabudlo sa ani na konektor pre slúchadlá;
  • Slušné množstvo pamäte;
  • Nie je to zlý výkon;
  • Podporuje Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac a NFC;
  • K dispozícii je natáčanie videa v rozlíšení 4K;
  • Dobrý predný fotoaparát;
  • Displej s vysokým rozlíšením;
  • K dispozícii sú štyri farebné varianty.

  Nevýhody

  • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
  • Veľká veľkosť a hmotnosť;
  • Nie najlepšia implementácia firmvéru.

  Xiaomi Redmi 9 3/32GB (NFC)

  Hodnotenie: 4.5

  Xiaomi Redmi 9 3/32GB (NFC)

  Predané za 12K. Zariadenie existuje v niekoľkých verziách. Neodporúčame užívať variant určený na použitie v Číne. Lepšie je kúpiť globálnu verziu, pretože má čip NFC. Môžete s ňou platiť za svoje nákupy a bankovú kartu nechať doma.

  Jeho zadná strana je k dispozícii v jednej z troch farieb. V jeho strede sú až štyri kamery. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 13 megapixelov a jeho clona je otvorená na f/2.2. Ultraširokouhlý fotoaparát je podobný, len so zníženým rozlíšením 8 megapixelov. Makro fotoaparát a hĺbkový senzor sa budú používať len zriedkavo, pretože ich funkcie sú veľmi nedostatočné. Ale mať ich je lepšie ako ich nemať. Mimochodom, rozlíšenie predného fotoaparátu bolo zvýšené na 8 megapixelov.

  Ak hovoríme o bezdrôtových moduloch, ich zoznam by mal tiež potešiť každého čitateľa Expertology. Bluetooth 5.0 vyniká svojím rozsahom a energetickou účinnosťou. Infračervený vysielač vám umožní ovládať televízor. S Wi-Fi 802.Problémy so zariadením 11n sa vyskytnú len vtedy, ak potrebujete stiahnuť veľmi veľký súbor. K dispozícii je aj rádio FM, ktoré je užitočné pre niekoho, kto.

  Má operačný systém Android 10, poháňaný osemjadrovým procesorom MediaTek He

 • o G80. Je to veľmi výkonné riešenie, ktoré takmer vôbec nebrzdí. Nie je to zlé, dokonca ani v hrách! V komplexných trojrozmerných projektoch však nedúfajte v maximálne grafické nastavenia – to je osud herných smartfónov, o ktorých budeme tiež hovoriť.

  Zostáva dodať, že zariadenie dostalo snímač odtlačkov prstov, ktorý by ste mali hľadať pod jednotkou fotoaparátu. Zariadenie má tiež 5020mAh batériu, ktorá sa nabíja cez moderný konektor USB typu C.

  Výhody

  • Nie je to zlá súprava fotoaparátu;
  • Používa sa samostatný slot na pamäťovú kartu;
  • Pomerne dlhá výdrž batérie;
  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Slušný výkon;
  • Používa sa konektor USB typu C;
  • Podpora Bluetooth 5 je implementovaná.0 a NFC;
  • Nezabudnite na konektor pre slúchadlá;
  • Cena nie je obzvlášť vysoká;
  • Dobré rozlíšenie displeja.

  Nevýhody

  • Kapacita úložiska nie je taká veľká;
  • Zariadenie váži 198 g;
  • Firmvér sa zdá byť nedokončený.

  Najlepšie smartfóny Xiaomi s dobrým fotoaparátom

  Xiaomi Poco F2 Pro 6/128 GB

  Hodnotenie: 4.9

  Xiaomi Poco F2 Pro 6/128 GB

  Toto zariadenie na prvý pohľad prekvapí absenciou akýchkoľvek výrezov na displeji. Kde sa skrýva predná kamera? Je to jednoduché. Ak sa rozhodnete robiť selfie, modul sa vysunie z hornej časti tela. Pohodlné riešenie. Zároveň sa ukázalo, že „predná časť“ je spoľahlivá – nič sa jej nestane, ani keď zariadenie spadne na tvrdý povrch. Rozlíšenie tohto fotoaparátu je 20 MP.

  Ak hovoríme o zadnom fotoaparáte, pozostáva zo štyroch modulov a jasného blesku. Najdôležitejší z nich má 64-megapixelový snímač a clonu f/1.89. Dokáže dokonca zachytiť video v rozlíšení 8K! Ak však počítate so 60 snímkami za sekundu, je lepšie znížiť rozlíšenie na 4K. Ani v tomto prípade sa 128-gigabajtová trvalá pamäť nevyčerpá za pár minút.

  Ostatné moduly sú obvyklé pre produkty Xiaomi. Majiteľ tohto modelu bude v podstate používať ultraširokouhlý fotoaparát. Jeho rozlíšenie je 13 Mpx, clona je otvorená na f/2.4. A makrofotoaparát je len príjemný päťmegapixelový bonus, ktorý sa hodí len pri fotografovaní kvetov a hmyzu.

  Toto zariadenie má obrovské množstvo bezdrôtových modulov. Štandard Bluetooth 5 sa používa napríklad na pripojenie náhlavnej súpravy.1 s podporou digitálneho kodeku apt-X. Čip NFC umožňuje bezkontaktné platby takmer v každom obchode. No, Wi-Fi 802.11ax umožňuje sťahovať súbory z internetu nezvyčajne vysokou rýchlosťou. Tento štandard tiež znižuje ping pri hraní online. Niekoho iného poteší infračervený vysielač používaný na ovládanie televízora.

  Keďže ide o veľmi drahý smartfón, nemalo by vás prekvapiť, že tu nájdete displej AMOLED. Jeho uhlopriečka je 6,67 palca a rozlíšenie 2400×1080 pixelov. Škoda, že Číňania nešli cestou miniaturizácie. Vďaka tomu je zariadenie pre mnohých ľudí príliš ťažké, keďže váha pod ním ukazuje 219 g.

  Výhody

  • Vynikajúca zaťahovacia „predná strana“;
  • Čítačka odtlačkov prstov je zabudovaná v displeji;
  • Používa sa výkonný procesor;
  • Existuje podpora pre siete 5G;
  • Vysoká kapacita úložiska;
  • Zabudovaný konektor USB typu C;
  • Obrovské množstvo pokročilých bezdrôtových modulov;
  • Nezabudnite na konektor pre slúchadlá;
  • Skvelý zadný fotoaparát, ktorý dokáže nahrávať videá v rozlíšení 8K;
  • Obrazovka je vyrobená technológiou AMOLED.

  Nevýhody

  • Smartfón sa ukázal byť veľký a ťažký;
  • Vysoké náklady;
  • Žiadny slot na pamäťovú kartu;
  • Nie najlepšia implementácia firmvéru.

  Xiaomi Mi 10
 • te 6/128 GB
 • Hodnotenie: 4.8

  Xiaomi Mi 10<li></div><p>„te 6/128GB“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/4471666197951-3115.JPG“ height=“434″ title=“Xiaomi Mi 10</p><li>te 6/128 GB“><p>Tento model je dobrý nielen pre svoj fotoaparát. Ide o jedno z najdostupnejších zariadení od spoločnosti Xiaomi spomedzi tých, ktoré sú vybavené displejom AMOLED. Perfektne vyzerajúce čierne farby zvyšujú pohodlie pri sledovaní filmu alebo bežného videoklipu. Netreba zabúdať ani na podporu rozšíreného dynamického rozsahu HDR10+, ktorý vám poskytne obrovské množstvo farebných odtieňov. Pokiaľ ide o rozlíšenie, je to 2400×1080 pixelov – to je nepísaný štandard pre smartfóny v tomto cenovom segmente.</p><p>Ale poďme sa už dotknúť témy fotoaparátu. Nie je dokonalý, ale v porovnaní s tým, čo je zabudované v lacných zariadeniach, je zaujímavý. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 48 megapixelov a clonu f/1.79. Môžete s ním ľahko natáčať videá v rozlíšení 4K a navyše používa optickú stabilizáciu obrazu! Na zadnej strane smartfónu sa nachádza aj miesto pre 8-megapixelový ultraširokouhlý modul. Pomáha získať veľkolepý záber v stiesnených priestoroch. Zariadenie má makro fotoaparát, ale od jeho 2-megapixelového snímača neočakávajte skvelý obraz. Štvrtý objektív slúži ako snímač hĺbky.</p><p>Ak hovoríme o prednej kamere, nevyvoláva veľkú kritiku. Jeho 16-megapixelový snímač poskytuje skvelé výsledky, ktoré si priam pýtajú, aby ste ich nahrali na Instagram. Prenos súborov v sieti je tu veľmi rýchly, pretože smartfón získal podporu pre Wi-Fi 802.11ac a siete LTE. Navyše, Xiaomi Mi 10</p><li>zabudovaný modem 5G. Možno o pár rokov ho budete môcť aktívne používať aj u nás. Zariadenie tiež podporuje najnovší štandard Bluetooth 5.1. A nie len tak hocijaký, ale rozšírený o digitálny kodek apt-X!<p>Na ostatné vlastnosti zariadenia sa tiež nedá príliš sťažovať. Obrazovka smartfónu má zabudovaný skener odtlačkov prstov. Zariadenie podporuje káblové slúchadlá. Jeho batéria sa nabíja cez USB typu C. Sieťový adaptér nie je potrebný príliš často. A nie kvôli kapacite batérie, ktorá je štandardná, ale kvôli technológii displeja a energeticky úspornému procesoru Snapdragon 765. Na ukladanie súborov je tu určená 128GB interná pamäť. Alebo dvakrát toľko, existuje aj verzia zariadenia. Vyberajte múdro, pretože nie je k dispozícii slot na kartu microSD!</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Skener odtlačkov prstov zabudovaný v obrazovke;</li><li>To nie je zlé množstvo pamäte;</li><li>Vynikajúci zadný fotoaparát;</li><li>Nie je to zlý predný fotoaparát;</li><li>Dlhá životnosť batérie;</li><li>Obrazovka je vyrobená technológiou AMOLED;</li><li>Zabudovaný výkonný procesor;</li><li>Podporuje moderné bezdrôtové štandardy;</li><li>Môže pracovať v sieťach 5G;</li><li>Prítomné sú konektory 3,5 mm a USB typu C.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Žiadny slot na pamäťovú kartu;</li><li>Cena je vysoká;</li><li>Veľkosť a hmotnosť nebudú vyhovovať každému;</li><li>Reklamy vo firmvéri sa rýchlo stanú otravnými;</li><li>Žiadne stereo reproduktory.</li></ul><h3>Xiaomi Redmi Note 9S 4/64GB</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Xiaomi Redmi Note 9S 4/64GB

  Je to relatívne lacný, ale pomerne ťažký smartfón. Stupnica pod ním ukazuje 209 g. A k tomu je potrebné pridať puzdro, ktoré sa určite rozhodnete použiť. K dispozícii však budete mať zariadenie s uhlopriečkou obrazovky 6,67 palca! Rozlíšenie na druhej strane je 2400×1080 pixelov. Tieto parametre prispievajú k pohodlnému sledovaniu filmu. Najmä ak si pripojíte slúchadlá. Skutočnosť, že tento model je vybavený iba jedným reproduktorom, a že ho nemožno nazvať hlasným po všetkých.

  Xiaomi Redmi Note 9S je jedným z cenovo najdostupnejších zariadení medzi tými, ktoré sú vybavené skvelým fotoaparátom. Samozrejme, stále to nie je vrchol dokonalosti. Ale 48 megapixelov a clona f/1.79 je celkom slušná špecifikácia. Zadný fotoaparát nie je obmedzený na jeden modul! Sú tu aj pomocné, ale nevyzerajú tak zaujímavo, pretože majú k dispozícii maticu s výrazne nižším rozlíšením. Pokiaľ ide o predný fotoaparát, nie je sa na čo sťažovať – 16-megapixelový modul funguje dobre vo väčšine podmienok.

  Inak ide o typický smartfón od spoločnosti Xiaomi. Má čerstvú verziu operačného systému a poháňa ho osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 720G. Pod krytom zariadenia sa ukrýva aj 4 GB RAM a 64 GB trvalej pamäte. Dva sloty na kartu SIM sú doplnené samostatným slotom na pamäťovú kartu. Úložisko sa hodí, ak sa rozhodnete natáčať videá, pretože zadná kamera vytvára obsah v rozlíšení 4K, ktoré zaberá veľa miesta.

  Batéria s kapacitou 5020 mAh poskytuje dlhú výdrž. Neočakávajte však, že sieťový adaptér budete používať len raz za dva alebo tri dni. Bohužiaľ, vysoké rozlíšenie displeja, jeho veľká uhlopriečka a nie najúspornejší procesor robia svoje.

  Výhody

  • K dispozícii je nahrávanie videa v rozlíšení 4K;
  • Dobrý predný fotoaparát;
  • Pomerne vysoké rozlíšenie displeja;
  • Používa konektor USB typu C;
  • Podporované sú štandardy Bluetooth 5;.0 a Wi-Fi 802.11ac;
  • Náklady nemožno označiť za mimoriadne vysoké;
  • Nezabudlo sa ani na konektor pre slúchadlá;
  • Slušné množstvo pamäte;
  • Využíva výkonný procesor;
  • K dispozícii je skener odtlačkov prstov.

  Nevýhody

  • Smartfón je veľmi veľký a ťažký;
  • Žiadne NFC.

  Najlepší herný smartfón Xiaomi

  Xiaomi Poco X3 NFC 6/128GB

  Hodnotenie: 4.7

  Xiaomi Poco X3 NFC 6/128GB

  Toto je jeden z najkrajších smartfónov vytvorených spoločnosťou Xiaomi. Predná kamera je tu umiestnená v malom otvore vyvŕtanom do displeja. Zadná časť je masívna jednotka, ktorá pozostáva zo štyroch objektívov a jedného jasného blesku. Je dobré vidieť, že výrobca nešetril. Ako hlavný fotoaparát predstavil jeden z najlepších spomedzi tých, ktoré mal k dispozícii. Má 64-megapixelové rozlíšenie a snímač so svetelnosťou f/1.89. Snímač hĺbky pomáha tomuto fotoaparátu efektne rozostriť pozadie. Tento fotoaparát sa tiež môže pochváliť funkciou nahrávania videa v rozlíšení 4K.

  A aké ďalšie moduly čakajú na kupujúceho? Nie je to najhoršie. Ultraširokouhlý fotoaparát pomôže pri fotografovaní v stiesnených priestoroch. Jeho rozlíšenie je 13 Mpx a clona je dostatočne široká na to, aby ste mohli fotografovať aj pri minimálnom osvetlení. A iba makro fotoaparát bude majiteľ používať veľmi zriedkavo, pretože jeho snímač má malé dvojmegapixelové rozlíšenie.

  Zvyšok špecifikácií smartfónu vám pravdepodobne nespôsobí žiadne sťažnosti. Napríklad na už spomínaný 20-megapixelový predný fotoaparát je radosť pozerať. Takisto nie sú žiadne sťažnosti na Bluetooth 5.1 – štandard s dlhým dosahom a energetickou účinnosťou. Ak nemáte bezdrôtové slúchadlá, na pomoc prichádza 3,5 mm audio konektor. Na šasi je tiež miesto pre port USB typu C. Používa sa hlavne na pripojenie nabíjačky. Mimochodom, kapacita batérie bola zvýšená na 5160 mAh, takže nabíjanie trvá dostatočne dlho. Najmä ak používate režim zníženého výkonu.

  Neuveriteľnú kvalitu obrazu si môžete vychutnať, keď nepotrebujete šetriť batériu. Skutočnosť, že obrazovka tohto modelu sa dokáže obnoviť 120-krát za sekundu. Vďaka nemu je takmer každá hra neuveriteľne plynulá. Čo sa týka rozlíšenia, ani na to si nemožno sťažovať – je to 2400×1080 pixelov. Na výrobu displeja bola použitá technológia IPS.

  Výhody

  • Podporuje Bluetooth 5.1 a NFC;
  • Pozoruhodný zadný fotoaparát;
  • Skvelý „front-facing“;
  • Nezabudlo sa ani na 3,5 mm audio konektor;
  • Používa sa obrazovka s vyššou obnovovacou frekvenciou;
  • Bola zavedená odolnosť voči vode;
  • Zabudovaný konektor USB typu C;
  • Dostatok pamäte;
  • Procesor sa nedá nazvať slabým;
  • K dispozícii je skener odtlačkov prstov.

  Nevýhody

  • Smartfón váži až 215 g;
  • Odolnosť voči vode – iba štandard IP53;
  • Slot na pamäťovú kartu je kombinovaný s priestorom na druhú kartu SIM;
  • Vysoká cena.

  Najlepšie smartfóny Xiaomi do 30 000 Euro.

  Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128GB

  Hodnotenie: 4.8

  Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128GB

  Tento smartfón je vybavený displejom IPS s uhlopriečkou 6,67 palca. Jeho rozlíšenie je 2400×1080 pixelov. Štandardný parameter pre čínske zariadenie v tomto cenovom segmente. Väčšine čitateľov Expertology to bude vyhovovať.

  V hornej časti obrazovky je malý otvor, v ktorom sa nachádza 16-megapixelový predný fotoaparát. Nebudete si vyberať, aké selfie si urobíte. Nesklamú ani štyri moduly, ktoré tvoria zadný fotoaparát. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 64 megapixelov a svetelnosť f/1,89. Nezriedka majú majitelia smartfónov aj 8-megapixelový superširokouhlý fotoaparát, ktorý tiež odvádza celkom dobrú prácu. Je tu aj samostatný makro fotoaparát, ale jeho rozlíšenie je len 5 Mpx. Štvrtý modul slúži ako snímač hĺbky – umožňuje fotoaparátu rozostriť pozadie.

  O zozname prítomných bezdrôtových modulov nemožno povedať nič zlé. Napríklad piata verzia „modrého zubu“ poskytuje stabilné pripojenie k bezdrôtovej náhlavnej súprave bez plytvania energiou. Pokiaľ ide o Wi-Fi, má veľmi vysokú rýchlosť prenosu dát. K dispozícii je aj technológia NFC, vďaka ktorej sa realizujú bezkontaktné platby. Neexistuje žiadny smartfón iba 5G-modem, ale v našej krajine zatiaľ jednoducho nie je schopný byť užitočný.

  Výrobca nezabudol na 3,5 mm audio konektor. Je potrebná v prípade, že zákazník nemá bezdrôtové slúchadlá. Ak chcete počúvať rádio FM, musíte mať pripojené obvyklé slúchadlá. Na kryte je tiež port USB typu C na jednoduché používanie. Ochrana osobných údajov sa tu spolieha na snímač odtlačkov prstov. Na displeji ho však nehľadajte – Číňania umiestnili tento dizajnový prvok na bočné tlačidlo napájania.

  Výhody

  • Je tu konektor na slúchadlá;
  • Vynikajúci zadný fotoaparát, ktorý dokáže nahrávať videá v rozlíšení 4K;
  • Nie je to zlý predný fotoaparát;
  • Je nainštalovaná najnovšia verzia operačného systému;
  • K dispozícii je samostatný slot na pamäťovú kartu;
  • Podporované je rozhranie Bluetooth 5.0 a NFC;
  • Zostavený výkonný procesor;
  • Veľké množstvo pamäte;
  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Použitý konektor USB typu C.

  Nevýhody

  • Smartfón váži 209 gramov;
  • Chcel by som obrazovku vyrobenú technológiou AMOLED;
  • Vysoká cena.

  Xiaomi Mi Note 10
 • te 6/64GB
 • Hodnotenie: 4.7

  Xiaomi Mi Note 10<li></div><p>te 6/64GB“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/8931666197951-2615.jpg“ height=“421″ title=“Xiaomi Mi Note 10</p><li>te 6/64GB“><p>Displej tohto smartfónu má už známy zárez v tvare kvapky, v ktorom sa nachádza predná kamera. Je vybavený 16-megapixelovým snímačom, ktorý určite poteší každého milovníka selfie. Ak sa vrátime k obrazovke, nemôžeme ignorovať jej vysoké rozlíšenie. Ale o to ani nejde. Displej je založený na technológii AMOLED! To znamená, že sa môžete spoľahnúť na dokonalé čierne farby. Všimnite si bočné okraje obrazovky – sú mierne zakrivené. Niektorí to však považujú za nevýhodu. Je našou povinnosťou vás varovať.</p><p>Smartfón je k dispozícii v troch farbách a nie je práve malý. Váži 204 g. Je to však cena za prítomnosť obrovského množstva komponentov vo vnútri. Zariadenie podporuje napríklad bezdrôtové štandardy Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 a NFC. Televízor môžete ovládať pomocou smartfónu, aj keď nemá funkciu Smart TV. Všetku túto dobrotu poháňa batéria s kapacitou 5260 mAh. Nabíjačka sa pripája cez praktický konektor USB typu C.</p><p>Mnoho ľudí si kupuje Xiaomi Mi Note 10</p><li>pre zadný fotoaparát. A sú pochopiteľné. Číňania tu predstavili až štyri moduly rozšírené o LED blesk a laserové automatické zaostrovanie. Pod hlavným fotoaparátom sa skrýva 64-megapixelový snímač a clona f/1.89. Keďže fotoaparát využíva výkonný procesor Snapdragon 730G, umožňuje bez väčších problémov natáčať videá v rozlíšení 4K. Aj keď nie pri viac ako 30 snímkach za sekundu. Rovnako zaujímavý je ultraširokouhlý fotoaparát, ktorý má 9-megapixelový snímač. Ďalšie dva moduly sa používajú na makro a meranie hĺbky.<h4>Výhody</h4><ul><li>Podporované je rozhranie Bluetooth 5.0 s digitálnym kodekom apt-X;</li><li>Dá sa použiť na bezkontaktné platby;</li><li>Obrazovka je vytvorená technológiou AMOLED;</li><li>Vynikajúci zadný fotoaparát s podporou nahrávania videa v rozlíšení 4K;</li><li>Slušný predný fotoaparát;</li><li>Nezabudnite na konektor pre slúchadlá;</li><li>Používa výkonný procesor;</li><li>Skener odtlačkov prstov zabudovaný v displeji.</li></ul><h4>Chyby</h4><ul><li>Smartfón nie je malý ani ľahký;</li><li>Nie je tu žiadny slot na pamäťovú kartu;</li><li>Snímač priblíženia nemusí dobre fungovať.</li></ul><h2>Najlepšie vlajkové smartfóny Xiaomi</h2><h3>Xiaomi Mi 10 8/256GB</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Xiaomi Mi 10 8/256GB

  Smartfón sa považuje za hlavný výtvor spoločnosti Xiaomi. Zariadenie získalo veľa inovácií. Xiaomi Mi 10 je oveľa lepší ako akékoľvek iné zariadenie od tejto spoločnosti, pokiaľ ide o počet implementovaných technológií. Najmä ak sa predáva za málo peňazí. Bohužiaľ, pre tento model sa požaduje viac ako 55 tisíc. Hlavnou nevýhodou je v tomto prípade absencia slotu na pamäťovú kartu.

  Vlajkový smartfón má displej s uhlopriečkou 6,67 palca. Rozlíšenie – nie je prekvapujúce, ale obnovovacia frekvencia nie je – dosahuje 90 Hz. Vďaka tomu si budete môcť vychutnať plynulý obraz, ktorý je viditeľný najmä v hrách. Procesor Snapdragon 865 utiahne akýkoľvek projekt s maximálnou grafikou, o ktorú sa nemusíte starať. Mimochodom, strany obrazovky sú tu zakrivené. Niektorým to môže byť nepríjemné.

  Pod telom zariadenia sa skrýva 8 GB RAM a 256 GB trvalej pamäte. Žiadny slot na kartu microSD. Je tu však vysokorýchlostný port USB typu C. Najčastejšie je k nemu pripojený sieťový adaptér. Je pekné, že zariadenie podporuje technológiu rýchleho nabíjania Qualcomm najnovšej verzie. To znamená, že batéria s kapacitou 4 780 mAh sa úplne naplní približne za hodinu a pol. A pol dňa práce vôbec poskytne len 15-20 minút pripojenia k sieti.

  Vyššie sme hovorili o smartfónoch Xiaomi s dobrým fotoaparátom. Vlajková loď však prekonáva všetky opísané modely. Poteší štyrmi zadnými fotoaparátmi, z ktorých najdôležitejší má 108-megapixelový snímač a clonu f/1.69. Pri natáčaní videa, ktoré dokáže natáčať až v rozlíšení 8K, využíva vo veľkej miere optickú stabilizáciu, ktorá eliminuje efekt chvenia. Ultraširokouhlý fotoaparát s rozlíšením 13 megapixelov je rovnako účinný. To sa však nedá povedať o makroobjektíve; pod ním sa nachádza veľmi skromný dvojmegapixelový snímač.

  O Xiaomi Mi 10 môžeme povedať dlho. Predtým bolo nemožné si predstaviť, že by Číňania dokázali zvládnuť takúto technológiu!

  Výhody

  • Pozoruhodný 20-megapixelový predný fotoaparát;
  • Vynikajúca obrazovka s technológiou AMOLED;
  • Podporuje Wi-Fi 802.11ax a Bluetooth 5.1;
  • Používa sa konektor USB typu C;
  • Veľké množstvo pamäte;
  • Zabudovaný je špičkový procesor;
  • Obrazovka má vysokú obnovovaciu frekvenciu;
  • Vynikajúci zadný fotoaparát;
  • Čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v displeji;
  • Podporuje siete 5G;
  • Prítomné sú vynikajúce stereo reproduktory.

  Nevýhody

  • Žiadny slot na pamäťovú kartu;
  • Nemá konektor na slúchadlá;
  • Veľmi vysoká cena;
  • Nie všetky verzie smartfónu majú dva sloty na kartu SIM;
  • Žiadne FM-rádio.

  Xiaomi Mi 10T Pro 8/256GB

  Hodnotenie: 4.8

  Xiaomi Mi 10T Pro 8/256GB

  Ak sa pozriete na názov tohto modelu, môžete nadobudnúť dojem, že ide o vylepšenú verziu vlajkovej lode. A to naozaj je. Smartfón však nie je bez zjednodušenia, vďaka čomu sa výrobcovi podarilo trochu znížiť cenovku. Číňania napríklad odstránili zakrivené okraje displeja. Zároveň je uhlopriečka obrovská, takže samotné zariadenie bolo o niečo väčšie. Zvedavosť vzbudzuje aj zvýšenie obnovovacej frekvencie na 144 Hz. Vďaka tomu je smartfón ideálnou voľbou pre hráča.

  V jednom rohu displeja si môžete všimnúť okrúhly otvor, v ktorom sa nachádza objektív 20-megapixelového predného fotoaparátu. Ak zariadenie otočíte hore nohami, uvidíte naraz tri šošovky. Nie je tu potrebný žiadny snímač hĺbky – všetky kamery sa aktívne používajú na zmenu uhla pohľadu. Hlavný modul dokáže potešiť rozlíšením 108 megapixelov a svetelnosťou f/1.69. Na ultraširokouhlý fotoaparát môžete kedykoľvek prepnúť. Mali by ste však mať na pamäti, že produkuje menej kvalitný obraz, pretože má rozlíšenie 13 Mpx a nie tak širokú clonu. 5-megapixelový makro fotoaparát sa používa na fotografovanie kvetov, hmyzu a iných malých objektov.

  Smartfón s hmotnosťou 218 gramov je vybavený množstvom bezdrôtových technológií. Až po modem 5G, ktorý je u nás zatiaľ nepoužiteľný. Treba poznamenať, že zariadenie nedostalo samostatný konektor na slúchadlá, takže na počúvanie hudby je lepšie používať Bluetooth 5.1. Mimochodom, Wi-Fi je tu obmedzené na štandard 802.11n. Toto je ďalšie zjednodušenie, ktoré si mnohí kupujúci ani nevšimnú.

  V opačnom prípade Xiaomi Mi 10T Pro nespôsobuje veľa kritiky. Poháňa ho výkonný Snapdragon 865 a operačný systém Android 10. 256 GB internej pamäte je vyčlenených na ukladanie súborov. Túto kapacitu nebudete môcť zvýšiť, pretože Číňania tradične neposkytujú svojej vlajkovej lodi zodpovedajúci slot. Do svojho výtvoru však implementovali obrovskú batériu, ktorej kapacita dosahuje 5000 mAh. Zariadenie sa môže pochváliť aj snímačom odtlačkov prstov umiestneným na tlačidle napájania.

  Výhody

  • Skvelý zadný fotoaparát, ktorý dokáže natáčať videá v rozlíšení 8K;
  • Je tu konektor USB typu C;
  • Podporuje moderné bezdrôtové štandardy;
  • Zvýšenie obnovovacej frekvencie na 144 Hz;
  • Dobrý predný fotoaparát;
  • Je v ňom zabudovaný špičkový procesor;
  • K dispozícii je skener odtlačkov prstov.

  Nevýhody

  • Nemá samostatný konektor na slúchadlá;
  • Nie je tu žiadny slot na pamäťovú kartu;
  • Vysoké náklady;
  • Displej je vyrobený technológiou IPS;
  • Žiadna podpora bezdrôtového nabíjania; vysoká cena.

  Záver

  Ako ste si možno všimli, rozpočtové smartfóny Xiaomi majú veľa nedostatkov. Mnohí používatelia sú ochotní zatvárať oči. Ak medzi nich nepatríte, potom by vás mal potešiť aj náš výber, pretože obsahuje špičkové modely. A takéto zariadenia sú už pripravené pochváliť sa pôsobivými funkciami, ktoré nenechávajú nikoho ľahostajným.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: