16 najlepších smartfónov s výkonnou batériou

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred jeho kúpou sa poraďte s odborníkom.

Moderné smartfóny majú výkonný procesor, obrovský LCD displej, citlivý čip GPS a množstvo bezdrôtových modulov. To všetko rýchlo spotrebuje energiu batérie, najmä ak má batéria extrémne nízku kapacitu. Vzhľadom na to sa mnohí ľudia pri výbere smartfónu zaujímajú predovšetkým o to, aká veľká kapacita batérie je v ňom nainštalovaná. Preto sme sa rozhodli predstaviť vám najlepšie smartfóny s výkonnou batériou.

Hodnotenie najlepších smartfónov s výkonnou batériou

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie smartfóny s najväčšou kapacitou batérie1Runbo F1 Max31 900€
2DOOGEE S8022 820€
3Blackview BV950018 499€
Najlepšie smartfóny s výkonnou batériou za výhodnú cenu1Huawei Mate 20X 128 GB59 950€
2Samsung Galaxy S10+ 8/128 GB49 990€
3Honor 20 Pro 8/256 GB30 025€
4OnePlus 7 Pro 8/256 GB42 539€
5Xiaomi Mi 9T 6/128GB21 935€
6OPPO Reno Z 4/128 GB25 990€
7ZTE Axon 10 Pro38 990€
8Hisense U30 6/64GB24 990€
Najlepšie lacné smartfóny s výkonnou batériou1Blackview BV950018 499€
2DOOGEE BL1200011 590€
3OUKITEL WP213 990€
4Xiaomi Mi Max 3 4/64GB11 446€
5Vivo Y17 64GB13 900€

Najlepšie smartfóny s najväčšou kapacitou batérie

Runbo F1 Max

Skóre : 4.9

Runbo F1 Max

Medzi naše tipy patrí niekoľko odolných telefónov. Faktom je, že takéto zariadenia takmer nikdy nie sú bez batérie s kapacitou až 5000 mAh. A niekedy sú medzi nimi aj skutoční rekordmani! Presne tak by sa dal nazvať napríklad model Runbo F1 Max. Kapacita batérie sa zvýšila na 10 000 mAh! Umožňuje vám telefonovať celý deň. Ak ho plánujete používať menej aktívne, možno bude potrebné pripojiť nabíjačku po dvoch alebo troch dňoch. Niekto by mohol dosiahnuť pôsobivejší výsledok, ale je to menej pravdepodobné. Bez ohľadu na to, ako sa to vezme, použitý procesor nie je energeticky najúčinnejší a sťažnosti sa týkajú aj ostatných komponentov.

Funkcionalita zariadenia poskytuje systém Android 7.1. Nie najnovšia verzia operačného systému. To je však hriech mnohých odolných smartfónov, ktorých vývoj trvá dlho. Chránené zariadenie, mimochodom, podľa plného programu. Môžete ho pustiť, nič sa mu nestane. Aj na rozbitie 5,5-palcového displeja sa musíte vážne snažiť. Toto zariadenie by malo byť schopné vydržať aj krátke ponorenie pod vodu.

Smartfón je jedným z tých, ktoré podporujú dve SIM karty. Pokiaľ ide o vyššie uvedenú obrazovku, je vyrobená technológiou IPS. Obraz je dobre viditeľný aj za jasného dňa, bez ohľadu na to, z akého uhla sa naň pozeráte. O rozlíšení 1920×1080 pixelov sa nedá povedať nič zlé. Takýto smartfón by sa skrátka mohol používať aj na sledovanie filmov. Musíme sa ho vzdať len kvôli hmotnosti, ktorá dosahuje 340 g. Musíte uznať, že by ste takéto ťažké zariadenie vôbec nechceli držať hodinu alebo dve.

Zvyčajne bezpečné smartfóny majú ohavný fotoaparát. To sa však nedá povedať o Runbo F1 Max. Má jeden objektív, ale pod ním sa skrýva pekný 16-megapixelový snímač. Ak by mal výkonnejší procesor, zariadenie by dokázalo natáčať video v rozlíšení 4K. Ale aj F

  l HD pre mnohých spotrebiteľov, toto zariadenie bude určite stačiť.

  Nemýľte sa však. Fotoaparát tu ešte zďaleka nie je dokonalý. Za rovnakých 32 tisíc. Môžete si kúpiť minuloročnú vlajkovú loď, ktorá bude strieľať oveľa lepšie. A naše hodnotenie vám povie aj o ďalších smartfónoch s výkonnou batériou a trochu sofistikovanejším fotoaparátom. Tu dodáme, že gadget dostal aj 5-megapixelový „predný“.

  Zoznam bezdrôtových štandardov zariadenia Runbo F1 Max spĺňa požiadavky väčšiny spotrebiteľov. Chýba len podpora vyššej rýchlosti štandardu Wi-Fi. Pri dnešných cenách mobilného internetu však mnohí ľudia budú využívať iba pripojenie LTE. Na absenciu NFC sa netreba sťažovať, pretože pri hrúbke smartfónu by bolo jeho použitie ako alternatívy bankovej karty veľmi ťažké.

  Zostáva dodať, že zariadenie neposkytuje najslabší procesor od spoločnosti MediaTek, dokončiť šťastný obraz 6 GB pamäte RAM a 64 GB trvalej pamäte. Nabíjanie vstavanej batérie sa vykonáva prostredníctvom patentovaného magnetického konektora. Mimochodom, podporuje technológiu rýchleho nabíjania. Bolo by zvláštne, keby sme ho tu nevideli, bez neho by bol proces neuveriteľne dlhý.

  Výhody

  • Obrovská kapacita batérie;
  • Pohodlný magnetický konektor;
  • Pomerne veľké množstvo pamäte;
  • Ochrana na všetkých frontoch;
  • Nie najhorší zadný fotoaparát;
  • Implementovaná podpora LTE-A kategórie 4;
  • Stabilne fungujúci čip GPS;
  • K dispozícii je rádio FM;
  • Pekný displej IPS.

  Nevýhody

  • Procesor aj tak neuspokojí každého;
  • Veľmi vysoké náklady;
  • Jednoduchý predný fotoaparát;
  • Obrovská hrúbka a hmotnosť;
  • Nie najnovšia verzia operačného systému.

  DOOGEE S80

  Hodnotenie: 4.8

  DOOGEE S80

  Ďalší smartfón, za ktorý pýtajú približne 32-35 tisíc. Euro. To je však odôvodnené nielen odolnosťou proti nárazom a ochranou proti vode. Tento model možno použiť ako rádio! Podporuje štandard UHF, ktorý nevyžaduje registráciu zariadenia na príslušných úradoch. Anténu je potrebné vopred priskrutkovať k špeciálnemu konektoru. Odporúča sa tiež smartfón vopred úplne nabiť, pretože vysielačka má veľmi vysokú spotrebu energie.

  Nabíjanie z 0 na 100 % trvá približne päť hodín. A to s podporou technológie MediaTek PumpExpress+ 2, ktorá je k dispozícii tu.0! Prečo tak dlho? Kapacita použitej lítium-polymérovej batérie je 10080 mAh! Výrobca sľubuje 100 hodín prevádzky v režime počúvania hudby. A nie je dôvod mu nedôverovať. A na druhej strane je tu neúnosná hmotnosť, ktorá dosahuje 398 g. A hrúbka smartfónu nepoteší každého, pretože je 21,2 mm.

  Ako už bolo spomenuté, typicky odolné zariadenia dostávajú čoraz zastaranejšiu verziu „zeleného robota. Tento zástupca nášho hodnotenia je však výnimkou z pravidla, používa systém Android 8.1. Z hľadiska počtu podporovaných SIM kariet sa však zariadenie nelíši od svojich náprotivkov.

  V predaji sú dva farebné varianty DOOGEE S80. Verzia s oranžovými vložkami je lepšia, pretože je ľahšie rozpoznateľná v snehu, tráve a vode. Obe verzie majú úplne rovnaké vlastnosti. Čaká na vás displej IPS s uhlopriečkou takmer šesť palcov. Jeho rozlíšenie je 2160×1080 pixelov. Toto zariadenie je ešte vhodnejšie na sledovanie filmov. A ešte menej, keď si uvedomíte jeho neúnosnú hmotnosť.

  Na zadnej strane zariadenia sa nachádzajú dva objektívy. Pod nimi sa skrývajú snímače s rozlíšením 12 Mpx a 5 Mpx. V niektorých prípadoch umožňuje fotografovať osobu s rozmazaným pozadím. K dispozícii aj s nahrávaním videa v rozlíšení F

   l HD a 30 snímok za sekundu. Hlavný objektív sa môže pochváliť celkom dobrou svetelnosťou f/1.8. Predný fotoaparát pozostáva z jedného objektívu a 16-megapixelového fotoaparátu.

   Výrobca tohto smartfónu z jediného jemu známeho dôvodu odmietol 3,5 mm audio jack. Slúchadlá musíte pripojiť k zásuvke USB typu C pomocou priloženého adaptéra. Jediná vec je, že konektor je akoby visel na vlásku! Mnohým kupujúcim sa ho podarilo otriasť za pár dní! DOOGEE S80 sa preto musí používať len v spojení s bezdrôtovými slúchadlami. Alebo výstup zvuku do stereo reproduktorov. Mimochodom, tvorcovia takýchto zariadení sa zvyčajne obmedzujú na jeden zdroj zvuku.

   Na prístup na internet sa tu používa modem LTE-A šiestej kategórie. Podporuje aj Wi-Fi, ale iba štandard 802.11n. Čip NFC je príjemným bonusom. Je nepravdepodobné, že by ste na platenie nákupov používali takýto obrovský smartfón. Tento čip sa však dá použiť aj na iné účely! Na záver rozprávania o bezdrôtových moduloch nemôžeme nespomenúť Bluetooth 4.0 a GPS.

   Použitý procesor je MediaTek He

  • o P23 je dobré riešenie strednej triedy, ktoré je možné taktovať na 2,5 GHz. Pod krytom smartfónu, ktorý sa dostal do nášho hodnotenia, sa nachádza 64 GB trvalej a 6 GB pamäte RAM. Objem prvého z nich je možné rozšíriť inštaláciou karty microSD, ale kvôli tomu sa bude musieť vzdať druhej karty SIM.

   Na rozdiel od otvárača v našom výbere zariadení má DOOGEE S80 snímač odtlačkov prstov. Smartfón má tiež zabudovaný gyroskop, digitálny kompas a barometer.

   Výhody

   • Neuveriteľná kapacita batérie;
   • Používa moderný konektor;
   • Zabudované rádio, ktoré podporuje štandard UHF;
   • Nezabudnite na snímač odtlačkov prstov;
   • Pomerne výkonný procesor;
   • Veľké množstvo pamäte;
   • Dobre fungujúci navigačný čip;
   • Nechýba podpora LTE-A a NFC;
   • Pekný zadný fotoaparát;
   • Slušný „front“;
   • Vstavané stereo reproduktory a FM rádio;
   • Dobré zobrazenie;
   • Smartfón je odolný voči vode.

   Nevýhody

   • Obrovská veľkosť a hmotnosť;
   • Cenovka nepoteší každého;
   • Nedostatočne spájkovaný konektor USB typu C.

   Blackview BV9500

   Hodnotenie: 4.7

   Blackview BV9500

   Chcete si zaobstarať smartfón s batériou do 10 000 mAh, ale nechcete sa s ním rozlúčiť s tromi desiatkami tisíc Euro?? V tom prípade môžete zvážiť kúpu zariadenia Blackview BV9500. Toto zariadenie ruskí predajcovia predávajú za 18-19 tisíc eur… Euro. Zároveň je zariadenie chránené, aj keď v menšej miere. V predaji sú tri farebné varianty. Opäť odporúčame vybrať zariadenie s jasnejšou farbou, najmä ak ho budete pravidelne nosiť so sebou do prírody.

   Smartfón bol vydaný pomerne nedávno, takže používateľ bude mať operačný systém Android 8.1. Obraz sa zobrazuje na 5,7-palcovom displeji IPS s rozlíšením 2160×1080 pixelov. Hustota pixelov je veľmi vysoká, čo sa nedá prekonať. A zariadenie dostalo indikátor udalosti, na ktorý mnohí výrobcovia smartfónov začali zabúdať. Nad obrazovkou je kukátko prednej kamery. Snímky sa zachytávajú pomocou 13-megapixelového snímača. Ale nie je nadšený z veľmi veľkej postavy. Z hľadiska kvality obrazu je zariadenie stále horšie ako nechránené modely s podobnou cenovkou.

   Ak zariadenie otočíte hore nohami, oko zachytí dve šošovky doplnené bežným bleskom. Bohužiaľ, pod ním sa nachádza iba snímač VGA, ktorý sotva zlepšuje snímky. Celá záťaž tu pripadá na prvú šošovku, po ktorej svetlo prechádza cez clonu f/2.0 a zasiahne 16-megapixelový snímač. Ak sa nesnažíte fotografovať v tme, výsledky nie sú zlé.

   Na stereo reproduktory kupujúci Blackview BV9500 bude musieť zabudnúť. Výrobca však svoj výtvor vybavil 3,5 mm jackom a čipom NFC. Nešetril ani na procesore, ktorý obsahuje osemjadrový He

  • o P23, ktorý má slušnú odozvu. Má tiež modul LTE a čip GPS. Na synchronizáciu s bezdrôtovým príslušenstvom sa používa štandard Bluetooth 4.2. Čo sa týka pamäte, má 4 GB RAM a 64 GB ROM. Samozrejme, nikto nezakazuje používanie karty microSD.

   Na odomykanie sa používa snímač odtlačkov prstov. Jeho dostupnosť je povzbudivá, pretože to je to, čo mnohí výrobcovia bezpečných smartfónov predávaných za nízku cenu. Pokiaľ ide o batériu, sľubuje sa jej plné nabitie za tri a pol hodiny. Pri tejto kapacite sa zdá byť fantastické. Na druhej strane, v recenziách sa o tomto bode nehovorí. Ľudia však s radosťou uvádzajú, že plné nabitie batérie vydrží tri až štyri dni v závislosti od používania. Pravdepodobne sa kvôli takémuto výsledku dokážete zmieriť s nepohodlím 365-gramovej váhy. Na pripojenie sieťového adaptéra sa tu používa konektor USB typu C – je pekné, že aj výrobcovia takýchto zariadení odmietajú micro-USB.

   Zostáva dodať, že niektorí kupujúci sa stretli s určitými problémami týkajúcimi sa fungovania mikrofónu. Tieto problémy sa však dajú ľahko vyriešiť vypnutím funkcie potlačenia šumu.

   Výhody

   • Dodáva sa s kvalitnými stereo slúchadlami;
   • Náklady nemožno označiť za veľmi vysoké;
   • K dispozícii je konektor USB typu C;
   • Nezabudnite na snímač odtlačkov prstov;
   • Chránené vojenskou normou MIL-STD-810G;
   • Veľmi veľká kapacita batérie;
   • Nie je to zlý procesor;
   • Slušné množstvo pamäte;
   • Implementovaná podpora NFC a LTE;
   • Rádio FM je prítomné;
   • Slušný zadný fotoaparát;
   • Na „prednú stranu“ nie je príliš veľa sťažností;
   • Na výber sú tri farby;
   • Pekné zobrazenie.

   Nevýhody

   • Potlačenie hluku nefunguje;
   • Veľká veľkosť a hmotnosť;
   • Strieborné strany sa poškriabu.

   Najlepší smartfón s výkonnou batériou za výhodnú cenu

   Huawei Mate 20X 128 GB

   Hodnotenie: 4.9

   Huawei Mate 20X 128 GB

   Smartfóny Huawei je čoraz ťažšie nájsť v predaji. Spoločnosť totiž čelí sankciám, ktoré jej v blízkej budúcnosti znemožnia využívať služby spoločnosti Google. A bez nich sú jej zariadenia mimo Číny nepoužiteľné. Platí to však len pre jednotky, ktoré zišli z montážnej linky po začiatku septembra, a to len v prípade, že vláda USA neposkytne ďalší odklad. V tejto súvislosti si môžete kúpiť Huawei Mate 20X na sekundárnom trhu, nič sa mu nestane, nikto sa nechystá na diaľku vypnúť služby Google.

   Toto zariadenie je poháňané systémom Android 9.0. Do príslušného zásobníka možno vložiť dve karty SIM. Váži 232 g. Prečo je taký ťažký?? Je to spôsobené dvoma faktormi. Predovšetkým sa ukázalo, že zariadenie je veľmi veľké. Na jeho prednom paneli sa nachádza 7,2-palcový displej. Pred niekoľkými rokmi sa takouto obrazovkou mohli pochváliť len tablety! Je zábavné, že používateľ pravdepodobne nebude mať žiadne sťažnosti na užívateľskú prívetivosť, pretože gadget dostal bezrámový dizajn. Po druhé, Huawei Mate 20X skrýva pod svojím telom 5000mAh batériu. Jeho plné nabitie by malo stačiť na niekoľko dní používania. Najmä keď si uvedomíte, že zabudovaný displej je energeticky úsporný, veď bol vytvorený technológiou OLED. Za pol hodiny sa nabije až na 70 %!

   Ak sa budeme venovať obrazovke, nemôžeme nespomenúť jej podlhovastý charakter. Má pomer strán 18,5:9. Rozlíšenie je 2244×1080 pixelov. Na tomto displeji sa pohodlne sledujú filmy, môžete si byť istí. Nebude vás rušiť ani výrez v tvare slzy, najmä ak si ju prezeráte večer. Obsahuje aj elegantný predný fotoaparát s rozlíšením 24 megapixelov.

   Na trojité fotoaparáty teraz vsádza čoraz viac výrobcov. Presne taký, aký sa nachádza na zadnej strane telefónu Mate 20X. Pod objektívmi sa skrýva 40, 20 a 8MP snímač. Môžete meniť uhol a rozostriť pozadie, čím získate tie najpôsobivejšie fotografie. Takmer všetky obrázky sú úspešné. Niektoré problémy vznikajú len pri slabom osvetlení.

   Čínska spoločnosť Huawei je známa svojimi bezdrôtovými technológiami. V tejto súvislosti by nemalo byť prekvapujúce, že tento zástupca nášho rebríčka podporuje všetky rýchle normy. Funguje najmä s Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 a LTE. Čip NFC umožňuje používať gadget na platenie za nákupy. Príjemným bonusom je infračervený port, ktorým sa ovláda televízor a niektoré ďalšie zariadenia.

   O Huawei Mate 20X by sa mohlo hovoriť dlho. Ľudia ho chvália za špičkový procesor Kirin 980. Ostatné recenzie chvália 128 GB trvalej a 6 GB pamäte RAM. A netreba zabúdať ani na konektor USB typu C. Čo iné by ste však v takomto drahom smartfóne očakávali?? Samozrejme, nechýba ani snímač odtlačkov prstov, ktorý si našiel svoje miesto na zadnej strane.

   Výhody

   • Batéria s dlhou výdržou a veľmi rýchlym nabíjaním;
   • Čerstvá verzia systému Android;
   • Úžasný zadný fotoaparát;
   • Skvelá funkcia „front-facing“;
   • Pozoruhodný displej OLED;
   • Podporované sú vysokorýchlostné bezdrôtové štandardy;
   • Dostatok pamäte;
   • Veľmi výkonný procesor;
   • Je tu NFC a snímač odtlačkov prstov;
   • Používa sa konektor USB typu C.

   Nevýhody

   • Slušná hmotnosť;
   • Ochrana proti vode len do IP53;
   • Vysoké náklady.

   Samsung Galaxy S10+ 8/128 GB

   Hodnotenie: 4.8

   Samsung Galaxy S10+ 8

   Náš rebríček sa nezaobišiel bez vlajkovej lode od slávnej juhokórejskej spoločnosti. Má aj výkonnú batériu. Zároveň táto jednotka nie je horšia ako chránené náprotivky. Napriek absencii špeciálnych vložiek môžete zariadenie púšťať, hádzať, triasť ním a udierať doň bez škrabancov. A to s obrovským displejom, ktorý pokrýva takmer celý predný panel! To musí byť dôvod, prečo sa Samsung Galaxy S10+ kupuje v obrovskom množstve, bez ohľadu na takmer závratnú cenu.

   Smartfón je dostupný v najmenej štyroch farebných variantoch. Beží na ňom operačný systém Android 9.0, ktorú možno v budúcnosti zvýšiť na 10, ak si to používateľ želá. 6,4-palcový displej založený na najnovšej generácii technológie AMOLED. Vysoké rozlíšenie a pomer strán 19:9 umožňujú najpohodlnejšie sledovanie filmov, videí a fotografií.

   V pravom hornom rohu obrazovky sa skrýva výrez s 10-megapixelovou prednou kamerou. Môže sa zdať, že ide o modul, ktorý nie je dostatočne veľký na to, aby ste sa naň zamerali. Ale nie je to tak. Umožňuje fotografovať za akýchkoľvek podmienok, k čomu prispieva clona f/1.9. Výkonný procesor vás zamestná natáčaním videa v rozlíšení 4K pri 30 snímkach za sekundu! Ešte pred pár rokmi to dokázali len zadné kamery..!

   No, čo môže hlavný fotoaparát Samsung Galaxy S10+? Takmer všetko. Video v rozlíšení 4K sa zaznamenáva s dvojnásobnou snímkovou frekvenciou. Ak znížite rozlíšenie na 720p, môžete zvýšiť snímkovú frekvenciu na 960 fps. Má tiež optickú stabilizáciu a optický 2-násobný zoom. Na zadnej strane zariadenia sa nachádzajú až tri objektívy. Hlavná má clonu f/1.5, čo sa ukázalo ako ideálne fotografie aj pri fotografovaní mesta v noci.

   Fotoaparáty nie sú jediným dôvodom na kúpu tejto vlajkovej lode. Používateľa poteší aj veľký počet vysokorýchlostných bezdrôtových modulov. Niektoré z nich možno dokonca označiť za ultravysokorýchlostné! Napríklad podpora Wi-Fi 802.11ax. Nie každý router ju má, aj keď ide o veľmi drahé modely! Využíva tiež neuveriteľne rýchly modem LTE, ktorý dokáže agregovať frekvencie. Nezabudnite na Bluetooth 5.0. Samozrejmosťou sú ANT+ a NFC.

   Samsung Galaxy S10+ je k dispozícii s rôznym množstvom trvalej pamäte. Odporúčame si vziať variant s kapacitou 128 GB. Ak sa stane, že vám dôjde miesto, vždy môžete vložiť pamäťovú kartu. Čo sa týka procesora, používa Exynos 9820. K dispozícii je aj variant so snapdragonom, ale ten sa dodáva výlučne do Severnej Ameriky.

   Toľko hovoríme o funkciách tejto vlajkovej lode, ale nikdy sme sa nezmienili o batérii. A náš rebríček sa týka smartfónov so silnou batériou! Čo môžem povedať… Kapacita použitej batérie je 4100 mAh. Niektorí si možno myslia, že to nestačí. Ale to je zavádzajúci dojem! Juhokórejčania si veľmi zakladajú na energetickej účinnosti. Nezabudnite ani na displej, ktorý nemá samostatnú podsvietenú vrstvu. Ak je navyše naliehavo potrebné zvýšiť výdrž batérie, rozlíšenie obrazovky sa jemne zníži. Skrátka, na svoju nabíjačku sa môžete spoľahnúť každých pár dní. A aj keď sa očakáva nadmerné používanie smartfónu, batéria sa bude nabíjať veľmi rýchlo – Juhokórejčania nezabudli na zavedenie vhodnej technológie.

   Výhody

   • Vynikajúci displej so skenerom odtlačkov prstov;
   • Skvelý duálny predný fotoaparát;
   • Dlhá životnosť batérie;
   • K dispozícii sú vysokorýchlostné bezdrôtové moduly;
   • Implementovaná podpora pre NFC a ANT+;
   • Je v ňom zabudovaný veľmi výkonný procesor;
   • Veľké množstvo pamäte;
   • Používa konektor USB typu C;
   • Úžasný trojitý fotoaparát;
   • Stereo reproduktory sú doplnené 3,5 mm audio konektorom;
   • Relatívne nízka hmotnosť (175 g);
   • Vynikajúca ochrana proti nárazom, vode a ostrým predmetom;
   • Čerstvá verzia operačného systému.

   Nevýhody

   • Mimoriadne vysoká hodnota;
   • Skener odtlačkov prstov sa nedá nazvať veľmi rýchlym.

   Honor 20 Pro 8/256 GB

   Hodnotenie: 4.7

   Honor 20 Pro 8 256 GB

   Ďalší smartfón Huawei v našom rebríčku. V čase písania tohto článku ho možno ľahko nájsť v predaji vo väčšine Slovenskách internetových obchodov. Zariadenie je vlajkovou loďou, ktorá obsahuje poklad rôznych technológií. Má tiež neuveriteľne peknú zadnú stranu, ktorá sa na slnku leskne.

   Toto zariadenie je poháňané systémom Android 9.0. Telo zariadenia je vyrobené z kovu a skla. Vďaka tomu je trochu klzký. Úroveň ochrany je tu však taká, že pády pravdepodobne nespôsobia žiadne problémy. Dokonca aj displej IPS dôstojne odoláva akýmkoľvek nárazom. Jeho uhlopriečka je 6,26 palca a rozlíšenie 2340×1080 pixelov. Pomer strán 19,5:9 prispieva k pohodlnému sledovaniu filmov. A vysoká hustota pixelov je príjemná najmä pri prezeraní fotografií.

   Ako každá iná vlajková loď, aj Honor 20 Pro bude mať skvelý zadný fotoaparát. Žiadne sťažnosti. Číňania použili až štyri objektívy a rovnaký počet snímačov. Hlavný modul má clonu f/1.4 a 48-megapixelový snímač. Vďaka tomu môžete bez problémov fotografovať v tme. Fotoaparát poskytuje aj trojnásobný optický zoom. Pokiaľ ide o nahrávanie videa, v nastaveniach je zvolené nanajvýš rozlíšenie 4K a 30 snímok za sekundu. To je pravdepodobne jediná väčšia nevýhoda fotoaparátu, keďže konkurencia dokáže zapisovať dvojnásobnou rýchlosťou. Všetko je však kompenzované cenou, ktorá je o niečo prijateľnejšia.

   V ľavom hornom rohu displeja vyhľadajte prednú kameru. Má 32-megapixelový snímač a clonu f/2.0. Výsledok fotografovania poteší úplne každého majiteľa smartfónu. Zdá sa, že vývoj „predných“ jednotiek možno v tomto bode zastaviť.

   Z hľadiska bezdrôtových modulov je táto jednotka len mierne horšia ako zariadenie, o ktorom sme hovorili vyššie a ktoré sa predáva pod značkou Huawei. Napríklad Wi-Fi je tu obmedzené na štandard 802.11ac. Netreba však dodávať, že to stačí na ďalšie tri roky a možno aj dlhšie? Zariadenie tiež získalo podporu LTE a Bluetooth 5.0. Samozrejme, nezabudlo sa ani na NFC, ktoré je potrebné na nahradenie bankovej karty smartfónu. S navigačným čipom, ktorý rozumie signálom zo satelitov GPS, GLONASS a BeiDou, nie sú žiadne problémy. ANT+ a infračervený vysielač sú jediné veci, ktoré chýbajú k spokojnosti.

   Tvorcovia tohto smartfónu sa zbavili dvoch dizajnových prvkov, ktoré by mnohým kupujúcim vadili. Prvým je 3,5 mm audio konektor. Budeme musieť prejsť na bezdrôtové slúchadlá. Našťastie si ho teraz môžete kúpiť za relatívne málo peňazí, pričom kvalita zvuku sa prakticky nezhorší. Môžete tiež použiť adaptér a pokračovať v počúvaní hudby pomocou káblových slúchadiel. Druhým vylúčeným konštrukčným prvkom je slot na pamäťovú kartu. Sotva by bol niekto vážne sklamaný, pretože pod smartfónom sa nachádza 256 GB interného úložiska.

   Čo ešte zariadenie získalo? 8 GB RAM. Výkonný procesor HiSi

  • con Kirin 980. Skener odtlačkov prstov. A batéria s kapacitou 4000 mAh, ktorá podporuje technológiu rýchleho nabíjania. Je potrebné poznamenať, že displej IPS nie je známy svojou energetickou účinnosťou, takže intenzívne používanie smartfónu môže vyžadovať takmer každodenné používanie sieťového adaptéra.

   Výhody

   • Čerstvá verzia operačného systému;
   • Neváži veľa (182 g);
   • Skvelý displej IPS;
   • Hlavná kamera sa skladá zo štyroch modulov;
   • Slušný predný fotoaparát;
   • Podporované sú vysokorýchlostné siete;
   • Je v ňom zabudovaný výkonný procesor;
   • Veľmi veľké množstvo pamäte;
   • Používa konektor USB typu C;
   • Skener odtlačkov prstov.

   Nevýhody

   • Výdrž batérie nie je príliš dlhá;
   • Vysoké náklady;
   • Žiadny 3,5 mm audio konektor.

   OnePlus 7 Pro 8/256 GB

   Hodnotenie: 4.6

   ONEPLUS 7 PRO 8/256GB

   Kedysi sa smartfóny pod značkou OnePlus nazývali zabijaci vlajkových lodí. Teraz sú rovnako drahé ako špičkové zariadenia iných spoločností. Napríklad za OnePlus 7 Pro v Slovenskách obchodoch žiadajú 47 tisíc. Euro. Stojí to za tie peniaze??

   Operačný systém Android 9 zabezpečuje prevádzku tohto zástupcu nášho rebríčka.0. Dôležité je, že neobsahuje ťažkopádny proprietárny obal, takže softvér prakticky lieta. Zariadenie sa tiež môže pochváliť kapacitou dvoch článkov a tromi farebnými variantmi. A veľká hmotnosť, ktorá dosahuje 206 g. To pochopiteľne nie je výhoda zariadenia.

   Na prednom paneli OnePlus 7 Pro je displej AMOLED s uhlopriečkou 6,67 palca. Rozlíšenie je 3120×1440 bodov. Skvelý parameter, ktorého výsledkom je veľmi vysoká hustota pixelov. Vyšším rozlíšením sa môžu pochváliť iba obrazovky smartfónov Sony a niektoré modely vydané spoločnosťou LG. Pomer strán 19,5:9 osloví tých, ktorí radi sledujú filmy, ale radšej to nerobia na televízore.

   Dnešné smartfóny sú čoraz častejšie vybavené systémom zadnej kamery, ktorý pozostáva z troch modulov. Tu máme rovnaký prípad. Hlavný modul má 48-megapixelový snímač a clonu f/1.6. Na druhej strane by ostatné moduly mali pomôcť rozostriť pozadie a vytvoriť zábery s väčším uhlom záberu. Je pekné, že výrobca implementoval optickú stabilizáciu, vďaka ktorej je video veľmi plynulé, takmer bez chvenia. Môže byť zapísaný aj v rozlíšení 4K. A aj keď zvolíte takéto vysoké nastavenie, máte k dispozícii 60 snímok za sekundu!

   Pokiaľ ide o prednú kameru, nie je tam žiadna. Nenechajte sa však zastrašiť! Nie je tam len väčšinu času. V prípade potreby sa jednotka fotoaparátu vysunie z hornej časti smartfónu. Týmto elegantným spôsobom sa výrobcovi podarilo zbaviť výrezu v displeji, ktorý môže mnohých ľudí zmiasť. Predný fotoaparát má rozlíšenie 16 megapixelov, pričom svetlo dopadá na snímač po prechode cez clonu f/2.0.

   Zariadenie sa môže pochváliť aj veľkým počtom bezdrôtových modulov. Na pripojenie príslušnej náhlavnej súpravy sa tu používa napríklad Bluetooth 5.0. Zariadenie môžete použiť aj na nahradenie bankovej karty a na bezkontaktné platby. Súčasťou zariadenia sú aj technológie LTE-A 16 a Wi-Fi 802.11ac. Žiadne sťažnosti na výkon čipu GPS.

   Použitý procesor je špičkový Qualcomm Snapdragon 855. To je dobrá správa pre tých, ktorí nedôverujú čínskym a kórejským čipovým súpravám. Pod OnePlus 7 Pro sa skrýva 256 GB trvalej pamäte a 8 GB RAM. Nie je možné nainštalovať kartu microSD, ale pri takomto množstve pamäte to vôbec nie je hrozivé. Zostáva dodať, že smartfón dostal skener odtlačkov prstov, ale neuvidíte ho na žiadnej strane zariadenia. Skener je zabudovaný v displeji.

   Kapacita batérie 4000 mAh zabezpečuje autonómnu prácu tohto modelu. S displejom AMOLED to stačí na deň a pol alebo dva výdrže batérie. Nabíjanie sa vykonáva cez konektor USB typu C. Ten bol mimochodom nahradený 3,5 mm audio zásuvkou, ktorej nedostatok je stále niekedy cítiť.

   Výhody

   • Vysokokapacitná batéria s podporou rýchleho nabíjania;
   • Používa konektor USB typu C;
   • Je v ňom zabudovaný veľmi výkonný procesor;
   • Veľká kapacita pamäte;
   • Podporované sú všetky vysokorýchlostné siete;
   • Nezabudlo sa ani na snímač odtlačkov prstov a NFC;
   • Skvelý výsuvný predný fotoaparát;
   • Vynikajúci zadný fotoaparát, ktorý je trojitý;
   • Pekný displej AMOLED;
   • Najnovšia verzia systému Android.

   Nevýhody

   • Nemá 3,5 mm audio konektor;
   • Veľmi vysoké náklady;
   • Nadmerné „zaoblenie“ obrazovky sa niektorým nepáči.

   Xiaomi Mi 9T 6/128GB

   Hodnotenie: 4.5

   Xiaomi Mi 9T 6/128GB

   Ďalší zástupca nášho hodnotenia, ktorý má výsuvnú prednú kameru. Má aj bezrámový dizajn. V tomto prípade je takmer úplná symetria. Plocha pod displejom je len o niečo väčšia ako plocha nad ním. Zariadenie má aj snímač odtlačkov prstov zabudovaný v obrazovke. Treba poznamenať, že takýto snímač pracuje o niečo pomalšie ako jeho náprotivky umiestnené na zadnom alebo napájacom tlačidle. To však neznamená, že sa z neho stane úplná „brzda“, nebudeme vás strašiť.

   Číňanom sa podarilo zbaviť rámčekov a dosiahnuť uhlopriečku displeja 6,39 palca. To znamená, že veľkosť zariadenia bude vyhovovať väčšine kupujúcich. Obrazovka je vyrobená technológiou AMOLED, ktorá tiež nemôže nepotešiť. Jeho rozlíšenie je 2340×1080 pixelov. Možno ho nazvať štandardom pre pomer strán 19,5:9.

   Operačný systém Android 9 je zodpovedný za dianie na displeji.0. Poháňaný procesorom Snapdragon 730. Nie je to špičkový čipset, ale jeho vlastnosti stačia na to, aby smartfón získal viac ako dvetisíc bodov v benchmarku AnTuTu. Gadget obsahuje aj 6 GB RAM a 128 GB trvalej pamäte. Jeho kapacita je obmedzená na uvedenú hodnotu, nie je k dispozícii slot na kartu microSD. Je to trochu namáhavé.

   Používa trojitý fotoaparát na fotografie a videá. Jeden z jeho objektívov je určený na snímanie s dvojnásobným optickým priblížením. Hlavný modul sa môže pochváliť skvelou svetelnosťou f/1.75. Rozlíšenie 48-megapixelového snímača tiež nemožno prehliadnuť. Pokiaľ ide o ďalšie dva moduly, obsahujú 13MP a 8MP snímače. Zabudovaný procesor tu bez problémov zvláda video v rozlíšení 4K, ale neprekročí 30 snímok za sekundu. To je však úplne normálne pre smartfón, ktorého cena je približne 25 tisíc eur. Euro.

   Na rozdiel od niektorých vyššie uvedených smartfónov má Xiaomi Mi 9T 3,5 mm audio jack. Zvuk môžete tiež vysielať bezdrôtovo pomocou štandardu Bluetooth 5.0. Medzi ďalšie podporované bezdrôtové štandardy patria LTE, Wi-Fi 802.11ac a dokonca aj NFC. Prítomnosť posledného je najprekvapujúcejšia, tento čip je vzácnym hosťom v produktoch Xiaomi.

   Možno ste uhádli, ktorá batéria je zabudovaná. Jeho kapacita je 4000 mAh. Je štandardom pre mnohé dnešné vlajkové lode a tie smartfóny, ktoré sa tomuto titulu čo najviac približujú. Nabíjačka sa v tomto prípade pripája cez zásuvku USB typu C, čo bude potrebné raz za deň a pol až dva dni, pokiaľ so smartfónom nebudete niečo robiť nepretržite.

   Výhody

   • Vynikajúci displej AMOLED so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov;
   • Čerstvá verzia operačného systému;
   • Pozoruhodný trojitý fotoaparát;
   • K dispozícii je výsuvný „front facing“ so snímačom s vysokým rozlíšením;
   • Podporuje vysokorýchlostné siete;
   • Podpora NFC;
   • Pomerne výkonný procesor;
   • Slušný objem pamäte;
   • Konektor USB typu C.

   Nevýhody

   • Žiadny slot na pamäťovú kartu;
   • Nie každý bude spokojný s proprietárnou schránkou MIUI;
   • Neexistuje ochrana proti vlhkosti a prachu.

   OPPO Reno Z 4/128 GB

   Hodnotenie: 4.5

   OPPO RENO Z 4/128GB

   Tvorcovia tohto smartfónu neexperimentovali s prednou kamerou. Vytvorili preň známy zárez v tvare kvapky na obrazovke. Taktiež nezvýšili počet svojich objektívov. Správne sa domnievajú, že väčšina kupujúcich OPPO Reno Z má presne dostatok príležitostí jedného snímača, ktorého rozlíšenie dosahuje 32 megapixelov.

   Pokiaľ však ide o zadný fotoaparát, nie je pôsobivý. Ak jeho konkurenti používajú aspoň trojitý modul, tento používa iba dva objektívy. Pod prvým sa skrýva clona f/1.8 a 48-megapixelový snímač, to je modul, ktorý vykonáva väčšinu práce. Pokiaľ ide o druhý objektív, pod ním sa nachádza iba 5-megapixelový snímač. Tento modul je potrebný len na rozmazanie pozadia pri fotografovaní portrétov. Je pekné, že smartfón dokáže natáčať video aspoň v rozlíšení 4K. S takýmito parametrami by nebolo prekvapením, keby bol obmedzený na F

    HD. Mimochodom, pri akejkoľvek zvolenej možnosti frekvencia neprekročí 30 snímok za sekundu. No, dá sa to vydržať.

    No, čo iné je schopný potešiť tento zástupca nášho hodnotenia, predaj za 25-27 tisíc. Euro? Po prvé, kvalitný displej AMOLED. Jeho uhlopriečka je 6,4 palca a rozlíšenie 2340×1080 pixelov. Po druhé, veľký počet bezdrôtových modulov. Kupujúci bude mať prístup najmä k sieťam Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 a dokonca aj NFC, nehovoriac o LTE. Po tretie, veľmi výkonný procesor. Ide o osemjadrový procesor MediaTek He

   • o P90 s taktom 2,2 GHz. Nakoniec sme nezabudli ani na pomerne priestranný úložný priestor na palube. Má kapacitu 128 GB. Je škoda, že výrobca odmietol slot pre pamäťovú kartu.

    Má snímač odtlačkov prstov?? Niečo, čo nie je vidieť na zadnej strane alebo na tlačidle napájania. Áno, nezabudlo sa na to. Číňania ho zabudovali do displeja. Rýchlosť odozvy je pomerne vysoká. Ak vám však stále nevyhovuje, môžete ho odomknúť naskenovaním tváre.

    Možno nejakým spôsobom skryť 3,5 mm audio konektor rovnakým spôsobom, ktorý je tiež nezistiteľný na oboch koncoch? Bohužiaľ, nakoniec tu nie je. Namiesto toho sa odporúča USB typu C alebo úplný prechod na bezdrôtové slúchadlá.

    Pokiaľ ide o batériu, jej kapacita je 4035 mAh. Na žiadne záznamy sa neoplatí čakať, ale ani výdrž batérie nie je príliš krátka. Čítajte ďalej a spoznajte smartfóny s oveľa väčšou batériou.

    Výhody

    • Používa sa zásuvka USB typu C;
    • Slušný displej AMOLED so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov;
    • Pomerne výkonný procesor;
    • Slušný objem pamäte;
    • Podpora NFC je implementovaná;
    • Môže používať štandardy Wi-Fi 802.11ac a LTE;
    • Zadný fotoaparát nie je zlý;
    • Dobrá „predná tvár“;
    • Čerstvá verzia operačného systému;
    • Hmotnosť nepresahuje 186 g.

    Nevýhody

    • Žiadny slot na pamäťovú kartu;
    • Nemá 3,5 mm audio konektor;
    • Existujú verzie s chybnou obrazovkou.

    ZTE Axon 10 Pro

    Hodnotenie: 4.4

    ZTE AXON 10 PRO

    Množstvo bezrámčekových smartfónov vydala aj spoločnosť ZTE. Niektoré z jej výtvorov majú aj silnú batériu. Napríklad ZTE Axon 10 Pro ho má. Bočné okraje obrazovky tohto zariadenia sú zaoblené. Niektorí budú z tohto dizajnu nadšení, zatiaľ čo pre iných bude používanie zariadenia mierne nepohodlné. Skrátka, pred kúpou sa odporúča držať smartfón v rukách. Ak ste po 10 minútach nenarazili na žiadne problémy, môžete sa pokojne rozlúčiť so svojimi peniazmi. So značným, pretože pre tento zástupca nášho hodnotenia sú požiadaní o asi 40 tisíc ľudí. Euro.

    Všimnite si, že tu použitá obrazovka je založená na technológii AMOLED. To znamená, že používateľ bude mať k dispozícii nielen dokonalé pozorovacie uhly, ale aj najvernejšiu čiernu farbu. Rozlíšenie tohto 6,47-palcového displeja je 2340×1080 pixelov.

    Napriek veľmi veľkým rozmerom zariadenia váži len 178 g. A tiež sa môže pochváliť operačným systémom Android 9.0. Niet pochýb o tom, že aktívnu popularizáciu smartfónov na „desiatke“ možno očakávať až za šesť mesiacov. Rovnako ako takmer všetci ostatní zástupcovia nášho hodnotenia, aj ZTE Axon 10 Pro dokáže pracovať s dvoma SIM kartami. Odlišnosť od niektorých konkurentov spočíva v tom, že jednu z kariet SIM možno nahradiť vymeniteľnou jednotkou. Len v prípade, že sa vám 128 GB nezdá ako veľa.

    Tento model sa môže pochváliť svetelným indikátorom udalosti, ktorý sa zo zariadení tohto druhu postupne vytráca. Má k dispozícii aj trojitý fotoaparát umiestnený na zadnej strane. Jeho hlavný modul má veľmi veľký 48-megapixelový snímač a clonu f/1.8. Má tiež optický stabilizátor, ktorý eliminuje chvenie, takže nahrávanie videa je plynulejšie. Mimochodom, deje sa tak v rozlíšení 4K a pri 30 fps. A keď už hovoríme o pomocných moduloch, najužitočnejší je ten, ktorý poskytuje trojnásobný optický zoom.

    Podobne ako iné drahé smartfóny s výkonnou batériou má aj ZTE Axon 10 Pro veľa bezdrôtových modulov. A všetky spĺňajú vysoké štandardy. Stručne povedané, budete môcť používať Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac a LTE-A 18. Nezabudlo sa ani na čip NFC, ktorý umožňuje platiť za nákupy vo väčšine pokladní v Slovenskách obchodoch.

    Použitý čipset je špičkový Snapdragon 855. Ťažko si predstaviť človeka, ktorý sa nemôže nabažiť jeho sily. Pod šasi je tiež 6 GB RAM a 128 GB trvalej pamäte. No a batéria, ktorá sa tu používa, má kapacitu 4000 mAh. Nabíja sa cez zásuvku USB typu C. Podporuje rýchle nabíjanie Quick Charge 4+, takže proces bude veľmi rýchly.

    Výhody

    • Skvelý displej so zabudovaným skenerom odtlačkov prstov;
    • Čerstvá verzia operačného systému;
    • Nemá veľkú hmotnosť;
    • Vynikajúci fotoaparát s trojnásobným priblížením;
    • Nie je to zlý predný fotoaparát;
    • Stereo reproduktory dopĺňa FM rádio;
    • Používa sa zásuvka USB typu C;
    • Podporované sú vysokorýchlostné bezdrôtové štandardy;
    • Veľmi výkonný procesor;
    • Slušné množstvo pamäte;
    • Pomerne rýchle nabíjanie.

    Nevýhody

    • Nemá 3,5 mm audio konektor;
    • Veľmi vysoká cena.

    Hisense U30 6/64GB

    Hodnotenie: 4.3

    Hisense U30 6/64GB

    Mnohí Rusi vôbec nepoznajú značku Hisense. Poznajú ho len futbaloví fanúšikovia z televízorov, pretože bol propagovaný počas nedávnych majstrovstiev sveta v Rusku. A málokto vie, že spoločnosť sa nedávno začala venovať výrobe smartfónov. Na pultoch obchodov je teraz k dispozícii najmä model Hisense U30. Dokonca tak dobrý, že si vyslúžil miesto v tomto rebríčku.

    V súlade s najnovšími trendmi má zariadenie modul s viacerými kamerami. V tomto prípade ide o duálny systém. Pod jeho objektívmi sa skrýva 48 a 5-megapixelový snímač. To stačí na zhotovenie kvalitných portrétnych fotografií. Je potešiteľné, že smartfón umožňuje fotografovať pri slabom osvetlení, pretože hlavný objektív má clonu f/1.8. Zariadenie podporuje aj nahrávanie videa v rozlíšení 4K, hoci len pri 30 snímkach za sekundu.

    Toto zariadenie poháňa procesor strednej triedy Snapdragon 675. Ide o osemjadrový čipset s taktom 2 GHz. To stačí na to, aby smartfón Hisense U30 získal v AnTuTu približne 175 tisíc bodov. skóre. Nie je to rekordný výsledok, ale zariadenie je aspoň o polovicu lacnejšie ako vlajkové lode spoločnosti Samsung.

    Zariadenie dostalo 6 GB RAM a 64 GB trvalej pamäte. Čínsky výrobca nezabudol na slot pre pamäťovú kartu. Pokiaľ ide o softvérovú časť, je tiež ťažké niečo tvrdiť. Android 9 je nainštalovaný.0, funguje bez jediného problému. Obraz sa zobrazuje na jasnom 6,3-palcovom displeji s rozlíšením 2340×1080 pixelov. Obrazovka je veľmi predĺžená, čo by malo osloviť fanúšikov filmov. Jediné, čo mi vadí, je, že na vytvorenie displeja bola použitá technológia IPS. To znamená, že obrazovku nemožno označiť za energeticky účinnú. Možno preto výrobca vybavil svoj výtvor batériou, ktorá zvýšila kapacitu na 4 530 mAh. Je samozrejmé, že technológia podporuje rýchle nabíjanie. V tomto prípade je to Quick Charge 4.0.

    Bezdrôtová technológia Hisense U30 predstavuje štandardy Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac a LTE. K dispozícii je aj čip NFC, vďaka ktorému je implementovaná funkcia bezkontaktnej platby.

    Potešiť by vás mal aj 3,5 mm audio konektor. Ak chcete pripojiť káblové slúchadlá, nebudete potrebovať adaptér USB typu C. Zariadenie má aj snímač odtlačkov prstov. Hľadajte ho na zadnej strane, nie na obrazovke. Na displeji sa nachádza predná kamera. Skladá sa z jedného objektívu, ktorý má pod sebou clonu f/2.0 a 20-megapixelový snímač.

    Výhody

    • Hmotnosť nepresahuje 184 g;
    • Používa sa čerstvá verzia operačného systému;
    • Vynikajúci displej, hoci vyrobený technológiou IPS;
    • Je to dobrý duálny fotoaparát;
    • Nie je to zlý predný fotoaparát;
    • Pomerne výkonný procesor;
    • Je tu čip NFC;
    • Batéria s dostatočne vysokou kapacitou a podporou rýchleho nabíjania;
    • Nezabudnite na skener odtlačkov prstov.

    Nevýhody

    • Žiadny optický zoom;
    • Nie najrýchlejšie Wi-Fi.

    Najvýhodnejšie smartfóny s výdržou batérie

    Blackview BV9500

    Hodnotenie: 4.7

    Blackview BV9500

    Vyššie sú uvedené telefóny, ktoré vás v žiadnom prípade nesklamú. Ďalej v našom hodnotení budeme hovoriť o zariadeniach, ktoré museli na niečom ušetriť, inak by sa nestali cenovo dostupnými. Napríklad model Blackview BV9500 používa jednoduchý displej vyrobený technológiou IPS, a nie AMOLED. Vlastnosti obrazovky – na vysokej úrovni. Jeho rozlíšenie je 2160×1080 pixelov a uhlopriečka 5,7 palca. Povrch displeja pokrýva ochranné sklo Gorilla Glass piatej generácie.

    Výrobca tohto smartfónu nevložil snímač odtlačkov prstov do displeja ani do zadného panela. Namiesto toho má tlačidlo napájania umiestnené na boku. Svojmu výtvoru dal aj vodotesnosť a nárazuvzdornosť. Nemôžete pochybovať o tom, že zariadenie zostane funkčné, aj keď vám spadne niekde na skaly. Je škoda, že smartfón je kvôli takémuto dizajnu dosť ťažký. Nie každý zákazník by chcel vo vrecku nosiť 365-gramový gadget.

    Vráťme sa však k špecifikáciám Blackview BV9500, podľa ktorých je viditeľná úspornosť výrobcu. Prvým je operačný systém. Vývojári pre tento smartfón neprispôsobili „9“ a obmedzili sa na Android 8.1. Po druhé, nie každý bude s fotoaparátom spokojný. Áno, je dvojitý. Ako pomocný snímač však slúži iba snímač VGA, ktorý nie je príliš užitočný. Pokiaľ ide o hlavný snímač, jeho rozlíšenie je 16 megapixelov. A len clona f/2 mu bráni v tom, aby využil celý svoj potenciál.

    Zariadenie má modul LTE a FM-rádio. Hudbu môžete počúvať prostredníctvom káblových slúchadiel, ktoré sa pripájajú cez bežný 3,5 mm jack. Môžete tiež používať rozhranie Bluetooth 4.2, prenos zvuku do bezdrôtového príslušenstva. Rovnako užitočný je aj čip NFC. Prístup na internet prostredníctvom LTE a Wi-Fi. Tá nepodporuje štandard 802.11ac, ale s takýmito špecifikáciami a nie je potrebné.

    Ako procesor tu použitý je skromný, ale nie najslabší MediaTek On

   • o P23. Pomáha mu 4 GB pamäte RAM. 64 GB priestoru ROM na ukladanie mediálnych súborov. Ak vám to nestačí, môžete využiť aj slot na kartu microSD.

    Ako viete, zvyčajne sú chránené smartfóny s najvyššou kapacitou batérie. Tu kupujúci čaká na batériu s kapacitou 10000 mAh! V režime konverzácie môže zariadenie s batériou ľahko vydržať niekoľko dní! Na nabíjanie zariadenia sa používa port USB typu C. Ak je batéria úplne vybitá, proces trvá približne tri a pol hodiny. To svedčí o podpore technológie rýchleho nabíjania.

    Výhody

    • Dodáva sa s dobrou stereo náhlavnou súpravou;
    • K dispozícii je konektor USB typu C;
    • Neuveriteľne vysoká kapacita batérie;
    • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
    • Má čip NFC;
    • Je v ňom zabudovaný veľmi výkonný procesor;
    • K dispozícii je rádio FM;
    • Nie je to zlý 13-megapixelový „predný fotoaparát“;
    • Puzdro odolné voči nárazom a vode;
    • Slušný displej so svetelným indikátorom.

    Nevýhody

    • Nie je to veľmi veľké množstvo pamäte;
    • Zadný fotoaparát sa nebude páčiť každému;
    • Veľmi veľké rozmery a hmotnosť.

    DOOGEE BL12000

    Hodnotenie: 4.6

    DOOGEE BL12000

    Čínska spoločnosť DOOGEE bola svojho času jednou z prvých, ktorá do svojich smartfónov implementovala batériu s obrovskou kapacitou. To ovplyvnilo hmotnosť, ale výrazne predĺžilo životnosť batérie. Napríklad DOOGEE BL12000 je potrebné nabíjať každé tri dni, nie častejšie. Takáto batéria tiež umožňuje spoločnosti ušetriť na vývojároch. Číňania nemusia premýšľať o optimalizácii firmvéru. Obídu sa aj bez displeja AMOLED. Ak by táto jednotka dostala obrazovku s organickými diódami LED a optimalizovanejší operačný systém, mohla by fungovať na plné nabitie takmer týždeň! Ale tiež by to stálo podstatne viac.

    Ako ste už pochopili, 6-palcový displej je založený na technológii IPS. Jeho rozlíšenie je 2160×1080. Pomer strán 18:9 pravdepodobne nebude vyhovovať divákom kina. Dlhodobému sledovaniu filmov by však v každom prípade bránila hmotnosť 300 gramov.

    Hlavný problém smartfónu možno nazvať operačný systém. Ako operačný systém tu používa Android 7.0. A na pokraji vydania plnohodnotnej desiatej verzie! Softvér však funguje správne. A v nasledujúcich dvoch rokoch sa aplikácie určite nebudú sťažovať, že táto verzia „zeleného robota“ je zastaraná. Skrátka, nerobte si s tým príliš veľké starosti.

    Napriek veľkým rozmerom a hmotnosti sa táto jednotka nedá nazvať chránenou. Ide o obvyklý monoblok, ktorý je schopný trpieť po prvom páde na chodník. Navyše nie je ani bezrámový! Nad jeho displejom sa nachádza slušná plocha, na ktorej sú umiestnené rôzne snímače, hovoriaci reproduktor a 16-megapixelová „predná tvár“. Ich výkonnosť možno hodnotiť na úrovni pevného „B“. Samozrejme, existujú smartfóny, ktoré poskytujú lepšie selfie, ale buď majú vyššiu cenu, alebo slabšie funkcie.

    Ak toto zariadenie otočíte hore nohami, okamžite si všimnete duálny fotoaparát. V ponuke DOOGEE je pomerne málo smartfónov, kde sa druhý modul v systéme nepoužíva. Tu sa našťastie nič také nepozoruje. Pod objektívmi sa skrývajú snímače s rozlíšením 16 a 13 megapixelov. Kvalita obrazu je chvályhodná, aj keď nie dokonalá. Je len škoda, že pri slabom osvetlení nedosiahnete nič dobré.

    DOOGEE zriedkavo vytvára dokonalý smartfón. A tento model nie je. Došlo k viacerým zjednodušeniam, ktoré nemožno prehliadnuť. Predovšetkým má táto jednotka iba 4 GB pamäte RAM a 32 GB trvalej pamäte. Bez pamäťovej karty sa nezaobídete! Po druhé, zariadenie poháňa MediaTek MT6750 – zďaleka nie najvýkonnejší procesor. Po tretie, firmvér hreší problémami, ktoré postupne začínajú smartfón takmer znechucovať. Nakoniec nemožno ignorovať problémy s batériou. Z nejakého dôvodu rýchlo degraduje. Po roku budete nabíjať DOOGEE BL12000 raz za deň a pol až dva dni. No, aký zmysel má kupovať také ťažké zariadenie, ak sa jeho hlavná výhoda oproti konkurencii tak rýchlo sama zlikviduje?

    Výhody

    • Nie je to zlý „front“, čo je dvojnásobok;
    • Dobrý zadný fotoaparát;
    • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
    • Dlhá životnosť batérie;
    • Rádio FM je prítomné;
    • Nie je to zlý displej IPS;
    • Náklady nemožno označiť za neprimerane vysoké.

    Nevýhody

    • Dochádza k rýchlej degradácii batérie;
    • Málo internej pamäte;
    • Slabý procesor;
    • Žiadny čip NFC;
    • Nie najnovšiu verziu operačného systému;
    • Veľké rozmery a vysoká hmotnosť.

    OUKITEL WP2

    Hodnotenie: 4.5

    OUKITEL WP2

    Ďalší zástupca nášho hodnotenia, predávaný pod značkou, ktorú mnohí čitatelia Expertology nepoznajú. Tento stroj je jedným z tých, ktoré sa neboja pádov a potápania pod vodou. Bol certifikovaný podľa normy IP68. Ak však zariadenie hodíte do rieky, problémy sa vyskytnú aj tak. Skutočnosť, že telo zariadenia má matnú farbu. Smartfón vo vode jednoducho nestihnete nájsť, odnesie ho prúd. Pád smartfónu do rieky je však extrémna situácia, ktorá sa vám pravdepodobne nestane.

    Rovnako ako ostatné v našom výbere, aj OUKITEL WP2 môže pracovať s dvoma SIM kartami. Funkcionalita miniaplikácie poskytuje Android 8.0 nie je najstaršia verzia operačného systému. Softvérové rozhranie sa zobrazuje na 6-palcovom displeji. Jeho rozlíšenie je 2160×1080 pixelov. Podlhovasté obrazovky sú teraz v móde, ale pred niekoľkými rokmi bol pomer strán 18:9 považovaný za štandard. Rám okolo displeja je pomerne široký. Bezpečné smartfóny sú však len zriedka bezrámčekové. Príjemným bonusom je kontrolka udalosti. V súčasnosti je čoraz zriedkavejšie nájsť v týchto zariadeniach.

    Tento model možno použiť na bezkontaktné platby. Má tiež Bluetooth, Wi-Fi a LTE. Nezabudol a GPS-čip, ale jeho práca má niektoré sťažnosti. Tri vyššie uvedené moduly však nemožno označiť za mimoriadne rýchle.

    Zariadenie je vybavené 4 GB RAM a 64 GB trvalej pamäte. Mnohým kupujúcim to bude stačiť. Dokonca ani nemusia používať slot na kartu microSD. Na druhej strane MediaTek MT6750 sa rozhodne nebude zdať ako mimoriadne výkonný procesor. Bohužiaľ, obzvlášť ťažké hry zariadenie nevytiahne, najmä pri maximálnom nastavení grafiky.

    Čo iné môžete tomuto modelu vyčítať? Možno pre kameru. Zadná strana má duálny modul, ale pod pomocným objektívom sa skrýva veľmi jednoduchý dvojmegapixelový snímač. Pokiaľ ide o hlavný snímač, jeho rozlíšenie – 16 megapixelov. Niekedy sa však zdá, že používa softvérové zvýšenie rozlíšenia, takže obrázky nie sú obdivuhodné. Približne to isté sa dá povedať aj o prednej strane, ktorá má 8-megapixelový snímač. Niektorí sa budú sťažovať na absenciu 3,5 mm audio konektora. Slúchadlá musíte pripojiť k USB typu C pomocou adaptéra.

    Zostáva mi dodať, že kapacita batérie 10000 mAh poskytuje autonómnu prácu tohto zariadenia. Nie je toho veľa, čo by sa o tom dalo povedať. Budete mať k dispozícii tri alebo štyri dni funkčného smartfónu, ale nie viac. Stojí to za to, aby ste sa kvôli tomu zmierili s hmotnosťou 363 gramov – rozhodnite sa sami.

    Výhody

    • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
    • Odolnosť voči vode a nárazom;
    • Nie je to zlý displej IPS;
    • Nie veľmi vysoké náklady;
    • Dlhá životnosť batérie;
    • Má čip NFC.

    Nevýhody

    • Nemá 3,5 mm audio konektor;
    • Veľmi veľké rozmery a hmotnosť;
    • Jednoduché fotoaparáty;
    • Procesor je slabý;
    • Povrch displeja má veľa čo ponúknuť.

    Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

    Hodnotenie: 4.5

    XIAOMI MI MAX 3 4 64GB

    Spoločnosť Xiaomi vydáva každý rok aspoň jeden obrovský smartfón. Takéto zariadenie zvyčajne nemá bezrámčekový dizajn, takže na jeho displeji nie je nič, čo by odvádzalo pozornosť od sledovania videí. Takéto zariadenie sa však nezmestí do každého vrecka. Napríklad Xiaomi Mi Max 3 sa najľahšie nosí v kabelke. Na prednom paneli zariadenia je umiestnený, strašidelný povedať 6,9-palcový displej!

    Hlavnou črtou smartfónu je nízka cena. Mi Max 3 sa v Slovenskách obchodoch predáva za menej ako 15 tisíc eur. Euro. V tejto súvislosti nie je prekvapujúce, že obrazovka je vyrobená technológiou IPS. Jedinou nevýhodou však je, že farby nie sú príliš realistické. Inak sa nie je na čo sťažovať. Rozlíšenie by však mohlo byť vyššie. 2160×1080 pixelov pri tejto uhlopriečke má za následok hustotu pixelov iba 350 PPI.

    Nad displejom sa nachádzajú snímače, reproduktor spätného hovoru a predná kamera. Rozlíšenie druhého z nich je 8 megapixelov. Pred niekoľkými rokmi sa zdalo, že ide o neprijateľný parameter. Práve teraz nie je obdiv pre takýto „front-end.

    Na zadnej strane smartfónu sa nachádza hlavný fotoaparát. Je dvojitý. Optický zoom alebo širokouhlé snímanie však nečakajte. Druhý objektív slúži výlučne na rozmazanie pozadia. Vítame skutočnosť, že hlavný objektív je dobre spracovaný a dosahuje veľmi vysokú svetelnosť. Pokiaľ ide o snímače, majú rozlíšenie 12 a 5 megapixelov.

    Phablet je najviac nadšený svojimi vysokorýchlostnými bezdrôtovými modulmi. V takomto lacnom smartfóne by ste podporu Wi-Fi 802 vôbec nečakali.11ac. Bluetooth 5.0 by nebolo veľkorysé voči žiadnemu výrobcovi. K dispozícii je aj modem LTE a infračervený vysielač. Nie len NFC-čip, veľmi obľúbený mnohými Rusmi.

    Tento smartfón poháňa procesor Snapdragon 636. Je to stredne rozpočtová, ale primerane výkonná čipová súprava. Aj pod telom tohto modelu sa skrýva 4 GB RAM a 64 GB trvalej pamäte. Zariadenie dostalo slot na kartu microSD, ako aj pomerne rýchlo fungujúci snímač odtlačkov prstov. No, použitá batéria sa môže pochváliť kapacitou 5500 mAh. Nabíja sa cez konektor USB typu C. Netrvá dlho, pretože o zrýchlenie sa stará technológia Qualcomm Quick Charge 3.0.

    Výhody

    • Je tu kontrolka udalosti;
    • Dlhá výdrž batérie a rýchle nabíjanie;
    • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov a infračervený vysielač;
    • Postavený na veľmi výkonnom procesore;
    • Podporované sú vysokorýchlostné bezdrôtové siete;
    • K dispozícii je rádio FM;
    • Fotoaparát dokáže natáčať videá v rozlíšení 4K;
    • Nie príliš vysoká cena.

    Nevýhody

    • Žiadny čip NFC;
    • Veľkosť nebude vyhovovať každému;
    • Jeho hmotnosť je 221 g;
    • Neexistuje žiadna ochrana proti vlhkosti.

    Vivo Y17 64GB

    Hodnotenie: 4.5

    Vivo Y17 64GB

    Výrobok pod značkou Vivo, ktorý sa na pulty Slovenskách obchodov dostal pomerne nedávno, končí naše hodnotenie. Za Vivo Y17 sa žiada približne rovnakých 15 tisíc. BYR. Ide o moderné zariadenie s bezrámovým dizajnom. V hornej časti displeja je výrez v tvare slzy, v ktorom sa nachádza predný objektív. Obrazovka má uhlopriečku 6,35 palca a rozlíšenie 1544×720 pixelov. Je nemožné nepriznať, že v tomto ohľade je zariadenie horšie ako absolútne všetci konkurenti v našom výbere. Pokiaľ ide o použitú výrobnú technológiu, je ľahké odhadnúť, že ide o IPS.

    Použitý operačný systém je Android 9.0. To je jednoznačné plus, pretože táto verzia v najbližších rokoch určite nezastará. Mnohých poteší aj hmotnosť, ktorá nepresahuje 191 g. No a trojitý modul hlavného fotoaparátu – je na amatérskej. Ide o to, že žiadna z nich nie je ľahká. Fotoaparát sa však naučil natáčať video v rozlíšení 4K. Pokiaľ ide o „prednú“, má clonu f/2.0 a 20-megapixelový snímač. Napodiv, sťažností naň je oveľa menej, hoci nedokáže natáčať video v rozlíšení 4K.

    Najprekvapujúcejší je zoznam použitých bezdrôtových štandardov. Číňania implementovali všetko, o čom ste snívali, okrem infračerveného vysielača. Bluetooth 5.0 hľadaných? Získajte ho a s aptX! Potrebuje Wi-Fi 802.11ac? Je tiež podporovaná! Nezabudlo sa ani na čip NFC, nehovoriac o module LTE.

    Čítačka odtlačkov prstov sa nachádza na zadnej strane zariadenia. Okrem toho je zariadenie vybavené 3,5 mm audio konektorom. Po pripojení káblovej náhlavnej súpravy je mimochodom k dispozícii FM rádio. Smutné pocity pre kupujúceho Vivo Y17 vznikajú len kvôli konektoru použitému na synchronizáciu s počítačom a pripojenie sieťového adaptéra. Tu je micro-USB! Creepy! Niektorých to však vôbec nezastraší.

    Pod telom smartfónu sa nachádza procesor MediaTek He

   • o P35. Lacná, ale výkonná čipová súprava, aj keď neláme všetky rekordy. Zariadenie má tiež 4 GB RAM a 64 GB trvalej pamäte. Je pekné, že slot na pamäťovú kartu je tu oddelený od slotu na druhú kartu SIM. Prial by som si, aby ju bolo možné nájsť vo všetkých zariadeniach, najmä v tých, ktoré majú internú pamäť s menšou kapacitou.

    Bohužiaľ, batéria je tu nevýrazná. Má kapacitu 5000 mAh. Ale ani to pravdepodobne nebude stačiť na dva dni výdrže batérie. Je to spôsobené výrobnou technológiou displeja a nízkou optimalizáciou firmvéru.

    Výhody

    • K dispozícii je rádio FM;
    • Čerstvá verzia operačného systému;
    • Dobrý predný fotoaparát;
    • Môžete natáčať videá v rozlíšení 4K;
    • Podporuje vysokorýchlostné siete;
    • Je tu čip NFC;
    • Rozumná cena;
    • Nie je to najslabší procesor;
    • Nezabudnite na skener odtlačkov prstov.

    Nevýhody

    • Obrazovka má nízke rozlíšenie;
    • Používa sa konektor micro-USB;
    • Výdrž batérie nemožno označiť za rekordnú;
    • Nie najlepší zadný fotoaparát;
    • Žiadna ochrana proti vode.

    Záver

    Toto je zoznam najlepších smartfónov s dlhou batériou. Samozrejme, tento zoznam nie je úplný. Čoraz viac výrobcov si v súčasnosti uvedomuje, že vyrábať zariadenie s nízkokapacitnou batériou je drahšie. Spotrebitelia sa na takéto zariadenia najčastejšie ani nepozerajú. A to znamená, že každý mesiac sa na pultoch obchodov objavia desiatky nových smartfónov s dlhou výdržou batérie, z ktorých mnohé si zaslúžia miesto aj v tomto rebríčku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: