20 najlepších babičiek

*Prehľad toho najlepšieho podľa našej redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako návod na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Na neuveriteľne bohatom, rozmanitom a objemnom trhu s mobilnými telefónmi všetkých možných tvarových faktorov a funkcií existuje špecifická kategória zameraná na osobitné publikum spotrebiteľov. Hovoríme o starších ľuďoch, ktorí majú prirodzené obmedzenia, pokiaľ ide o ich fyzické schopnosti a schopnosť učiť sa. Tieto mobilné telefóny s veľkými mechanickými tlačidlami, veľkým písmom na displeji a množstvom ďalších špeciálnych funkcií si vyslúžili prezývku „babičkovské telefóny“.

Redakcia Expertology pre vás pripravila komplexný prehľad najlepších, podľa našich odborníkov, babičiek dostupných na Slovenskom trhu. Tieto informácie vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorý telefón je pre vášho blízkeho vhodný.

Rebríček najlepších telefónov pre babičky

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie monobloky pre babičku1

restigio Muze L1

988€
2VERTEX C3111 590€
3

ahoj

 • ps Xenium E331
 • 3 990€
  4Ginzzu MB601700€
  5INOI 107B1 290€
  6Alcatel 2008G1 724€
  7ZTE N11 290€
  8Digma
 • NX A230WT 2G
 • 2 573€
  Najlepšie PDA pre babičky1ONEXT Care-Phone 61 930€
  2Alcatel 2051D1 200€
  3Ginzzu MF7011 000€
  4Alcatel 3025X1 990€
  Najlepšie telefóny pre babičky s najväčšími tlačidlami1teXet TM-B2271 690€
  2Just5
  ICK
  9 790€
  3Fly Ezzy 91 690€
  4Ergo F184 Respect Dual Sim
  5Sigma mobile Comfort 504 800€
  6MAXVI T1898€
  7BQ 2441 Comfort1 940€
  8Elari NanoPhone1 690€

  Poradie je založené na službe RankQua

 • .

  Najlepšie monobloky Grannyphone

  V našom prvom výbere sa pozrieme na monoblokové telefóny s mechanickou klávesnicou. Niektoré z ponúkaných modelov sú v podstate základné tlačidlové telefóny bez akéhokoľvek náznaku zamerania na starších ľudí. Tieto telefóny sú najvhodnejšie pre starších ľudí, ktorí ešte nemajú zjavné problémy so zmyslami a jemnou motorikou, ale ktorí už majú problém zvládnuť funkcie a špecifiká moderných smartfónov s dotykovým displejom.

  restigio Muze L1

  Hodnotenie: 4.9

  Prestigio Muze L1

  Zaujímavé technologické riešenie pre seniorov ponúka domáca značka Prestigio. Ide o monoblokový telefón, pôvodne určený pre takéto špecifické publikum, ale s nie príliš rušivými znakmi babushkofona.

  Klasický dizajn tela je vyrobený z celkom obyčajného čierneho plastu. Rozmery – 58.5×124.6×14.6 mm. Čistá hmotnosť – 92 g. Farebná obrazovka s matricou TN s uhlopriečkou 2.4-palcový displej má rozlíšenie 320 × 240 pixelov, hustotu 128 pixelov na palec a zobrazuje približne 65 000 farieb.

  Tento model umožňuje používať dve karty SIM naraz (bežné mini karty SIM) so striedavou aktiváciou – v pohotovostnom režime fungujú obe karty SIM, zatiaľ čo v režime hovoru je druhá karta dočasne „mimo dosahu“. Z dostupných komunikačných štandardov je tu len najzákladnejšia 2G telefónia – GSM 900/1800. Prístup na internet – cez GPRS.

  Tento telefón pre babičky je relatívne „pokročilý“ z hľadiska multimediálnych možností. Samozrejme, sú dosť symbolické a nedajú sa porovnať so životom ani toho najjednoduchšieho smartfónu, ale pre voľný čas a zábavu muža vo veku je to často dosť. Máme tu teda základný zadný fotoaparát za 0.3Mpix, FM rádio, možnosť prehrávania zvukových súborov vo formáte MP3. Výstup pre slúchadlá/náhlavnú súpravu je štandardný 3.5 mm. Tá istá náhlavná súprava slúži ako anténa pre rádio.

  Má aj tlačidlo SOS – núdzové hlásenie na vopred zadané čísla. Nachádza sa priamo pod fotoaparátom a na čiernom pozadí karosérie vyniká žiarivo oranžovou farbou. Na mnohých zdrojoch v popisoch tohto modelu telefónu možno nájsť konfiguráciu, ktorá nemá tlačidlo SOS a namiesto neho je nainštalovaný LED blesk. Tieto konfiguračné údaje je najlepšie objasniť pri objednávke.

  Systém poháňa procesor MediaTek MT6261. Poskytuje 32 MB pamäte a rovnaký objem vstavanej pamäte. Má dostatočnú kapacitu vstavanej pamäte na niekoľko skladieb vo formáte mp3, zbierku fotografií, malé video. Slot na externú pamäťovú kartu s kapacitou až 32 GB možno použiť na uloženie ďalšieho obsahu.

  K dispozícii je pripojenie Bluetooth 3 na zdieľanie telefónu.0 alebo káblovo cez USB. Telefón je napájaný odnímateľnou 800mAh nabíjateľnou batériou. Možno nabíjať priamo cez zásuvku micro-USB alebo cez dokovaciu stanicu, ktorá je súčasťou balenia.

  Výhody

  • Jasná obrazovka;
  • spoľahlivosť;
  • dve karty SIM;
  • Relatívne široká funkčnosť;
  • dobrá zrozumiteľnosť reči
  • programovateľné tlačidlá nahor a nadol;
  • rýchla voľba;
  • je tu dokovacia stanica.

  Nevýhody

  • niektorí používatelia považujú maximálnu hlasitosť zvonenia za nedostatočnú.

  VERTEX C311

  Hodnotenie: 4.8

  VERTEX C311

  Teraz sa pozrime na pekný telefón pre babičky od inej, veľmi známej značky – VERTEX. Tento model je v mnohých ohľadoch podobný svojmu predchodcovi, ale zameriava sa na zlepšenie výdrže batérie s takmer dvojnásobnou kapacitou.

  Rozmery telefónu – 58.5x123x12.5 mm, čistá hmotnosť – 93 g. Puzdro, dizajn, veľkosti tlačidiel a písmo sú veľmi podobné vyššie opísanému modelu. Farebná obrazovka s uhlopriečkou 2″ a rozlíšením 176×220 pixelov pri 141 pixeloch na palec.

  Podobne ako predchádzajúci telefón, aj táto babička podporuje používanie dvoch kariet SIM v striedavom režime. Mobilné štandardy – GSM 900/1800/1900. Je tiež vybavený presne rovnakou multimediálnou výbavou ako vyššie opísaný model: 0.3Mpix, FM rádio, MP3 prehrávač, výstup na náhlavnú súpravu 3.5 mm. Žiadny blesk. Namiesto toho je na zadnej strane pod fotoaparátom tlačidlo SOS.

  Mikroelektronický profil zariadenia je úplne rovnaký ako v prípade Prestigio Muze L1: procesor MediaTek MT6261, 32 MB internej pamäte, slot pre externé pamäťové karty do veľkosti 32 GB. K dispozícii je modul bezdrôtového pripojenia Bluetooth 2.0.

  Vymeniteľná lítium-iónová batéria s kapacitou 1400 mAh má dlhšiu výdrž. Podľa hrubého odhadu by táto kapacita mala stačiť na 7 hodín hovoru alebo 400 hodín pohotovostného režimu. Nabíjanie – cez micro-USB alebo dokovaciu stanicu, ktorá je súčasťou balenia.

  Výhody

  • Spoľahlivý a nezničiteľný;
  • vysokokvalitné handsfree;
  • dve karty SIM;
  • použiteľnosť;
  • autonómiu;
  • Má dokovaciu stanicu.

  Nevýhody

  • Nesystematické pripomienky subjektívnej povahy zo strany zákazníkov.

  ahoj

 • ps Xenium E331
 • Hodnotenie: 4.7

  Philips XENIUM E331

  Teraz sa pozrime na klasický tlačidlový telefón od slávnej značky elektroniky a domácich spotrebičov Philips. Presne povedané, tento model nie je umiestnený ako telefón pre babičky a je akýmsi kompromisom medzi telefónom pre babičky a tlačidlovým telefónom. Väčšina zákazníkov si však tento model kupuje špeciálne pre starších ľudí.

  Rozmery telefónu – 56.2×134.2×14.6 mm, čistá hmotnosť 112 g. Veľkosť uhlopriečky farebnej obrazovky LCD – 2.4 palce s rozlíšením 320×240 pixelov a hustotou 167 pixelov na palec. Dizajn je skromný, ale elegantný. Čísla na tlačidlách sú veľké, dobre čitateľné.

  Má tiež možnosť dvoch kariet SIM s alternatívnym režimom. Slot na pamäťovú kartu je samostatný a nie je kombinovaný so slotom na SIM kartu, ako sa to často stáva. Podporuje GSM 900/1800/1900 a GPRS pre prístup na internet alebo MMS.

  Ako prichádzajúci hovor na tomto modeli môžete použiť štandardné polyfonické melódie alebo ľubovoľné zvukové súbory vo formáte MP3. Na ich ukladanie by ste mali použiť externú pamäťovú kartu, pretože z 32 MB internej pamäte má používateľ k dispozícii len viac ako 3 megabajty. Je tu vibračný gong.

  Multimediálne možnosti telefónu zahŕňajú jednoduchý zadný fotoaparát s rozlíšením 0.3Mpix, FM rádio, MP3 prehrávač, diktafón. Blesk nemá blesk. K dispozícii je štandardný výstup pre náhlavnú súpravu 3.5 mm. Na rádiovú prevádzku nie je potrebná náhlavná súprava – telefón má zabudovanú vlastnú rádiovú anténu. Na pripojenie telefónu k iným zariadeniam možno použiť káblové pripojenie k portu micro USB alebo bezdrôtové rádio Bluetooth 2.1 – prostredníctvom neho telefón mimochodom umožňuje prenášať zvuk prostredníctvom rozšíreného profilu A2DP.

  Špecifikácie výdrže batérie sú tu ešte pôsobivejšie ako v predchádzajúcom telefóne pre babičky. Vymeniteľná batéria s kapacitou 1600 mA⋅h, čo by malo v kontexte priemernej spotreby energie stačiť na približne 25 hodín hovoru alebo 1146 hodín čakania. Dodáva sa s kolískou na jednoduchú inštaláciu a nabíjanie.

  Výhody

  • elegantný vzhľad;
  • spoľahlivosť;
  • autonómiu;
  • nabíjacia základňa;
  • zabudovaná anténa pre rádio;
  • dve sim karty;
  • Samostatný slot na pamäťovú kartu.

  Nevýhody

  • nie je najvhodnejšia ponuka.

  Ginzzu MB601

  Hodnotenie: 4.6

  Ginzzu MB601

  Teraz navrhujeme, aby sme zvážili babičku značky Ginzzu, ktorá je v mnohých ohľadoch veľmi podobná prvému modelu vo výbere Prestigio Muze L1, má porovnateľnú funkčnosť, ale je oveľa lacnejšia.

  Rozmery zariadenia – 53x113x13mm, čistá hmotnosť – 78g. Aj navonok sa výrazne podobá na Muze L1, farebnú obrazovku s uhlopriečkou TN – 1.77″ displej s rozlíšením 128×160 pixelov. Hustota – 116 pixelov na palec.

  Dva sloty na SIM karty pracujú striedavo a poskytujú mobilné pripojenie GSM 900/1800/1900. Modul Bluetooth na bezdrôtové pripojenie k počítaču. K dispozícii je vstavaná pamäť s kapacitou 32 MB a slot pre externú pamäť s kapacitou 16 GB. Slot je samostatný a na inštaláciu pamäte nie je potrebné vybrať jednu zo sim kariet. Multimediálne funkcie telefónu zahŕňajú prítomnosť FM-rádia a možnosť prehrávania MP3-rádiových súborov. Fotoaparát nie je k dispozícii, ale vzhľadom na veľmi prijateľnú cenu a nie príliš veľa potreby, tento bod je odpustiteľný.

  Z hľadiska autonómie je tento babičkin telefón niečo medzi tromi vyššie opísanými variantmi – vymeniteľná batéria má kapacitu 950 mA⋅h. Nabíja sa cez micro-USB. Kábel rozhrania sa dodáva štandardne.

  Zaujímavou vlastnosťou tohto modelu je prítomnosť baterky, ktorá môže fungovať aj pri vypnutom telefóne – na zapnutie baterky slúži samostatné tlačidlo. Dve programovateľné tlačidlá M1 a M2 možno nastaviť na tiesňové volania.

  Výhody

  • Spoľahlivosť a nezničiteľnosť;
  • dobrý sluch;
  • programovateľné tlačidlá;
  • Samostatný slot na pamäťovú kartu;
  • Baterka funguje aj pri vypnutom telefóne;
  • dve sim karty.

  Nevýhody

  • Nedostatky firmvéru a rozhrania.

  INOI 107B

  Hodnotenie: 4.5

  INOI 107B

  Ďalší telefón pre babičky ruskej značky je INOI 107B. Ide o spoľahlivé a pohodlné zariadenie, ktoré je veľmi žiadané a získalo si dobrú povesť.

  V tomto modeli vidíme ešte obmedzenejšiu funkčnosť, ale z mnohých dôvodov má tento prístup zmysel – prinajmenšom preto, aby sa zabránilo zmätku starších ľudí a minimalizovala sa pravdepodobnosť omylov.

  Možno tu používať len jednu mobilnú kartu SIM. Podporované štandardy – GSM 900/1800, bez prístupu na internet. Obrazovka je farebná, dosť veľká – 2 palce na uhlopriečke. A napriek tomu je obrazovka citlivá na dotyk. Takýto nápad umožnil nielen rozšíriť možnosti riadenia, ale aj „zamaskovať“ tlačidlo SOS, ktoré mnohým starším ľuďom nevyhovuje ako zbytočná nepríjemná pripomienka ich veku. Vývojári sa rozhodli jednoducho vytvoriť softvér tlačidiel na dotykovej obrazovke.

  Prichádzajúce hovory sa prehrávajú prostredníctvom súboru zabudovaných polyfonických tónov, nie sú tu žiadne vibrácie. Multimediálne funkcie sú zastúpené FM-rádiom, ktoré pracuje so zabudovanou samostatnou anténou. K dispozícii je aj zadná kamera, ale celkom symbolická – 0.1Mpixel, môže slúžiť len ako jednoduchá zábava. Inštalovaná vstavaná pamäť – 32 MB, môžete dodať externú kartu flash až do veľkosti 32 GB. Modul Bluetooth na bezdrôtový prenos údajov. Kapacita batérie je 800 mAh.

  Celkovo ide o pevné, spoľahlivé a praktické zariadenie s originálnym riešením tlačidla SOS, ale veľká časť používateľov spochybňuje jeho cenu. V absolútnom vyjadrení je nízka, ale výrazne vyššia ako u modelov s podobnou funkčnosťou. Dôvod je však zrejmý a objektívny – dotykový displej, a teda popularita ceny telefónu babičky nie je nijako zvlášť ovplyvnená.

  Výhody

  • dobrý sluch;
  • spoľahlivosť;
  • rádio bez slúchadiel (je v ňom zabudovaná anténa);
  • dotykovej obrazovky;
  • Jednoduchosť a zrozumiteľnosť.

  Nevýhody

  • množstvo funkčných obmedzení.

  Alcatel 2008G

  Hodnotenie: 4.4

  Alcatel 2008G

  Vezmime si teraz inú populárnu značku babičiek, ktorá kedysi takmer ovládala trh s mobilnými telefónmi – Alcatel. Ide o ľahko použiteľný monoblok s dobrou funkčnosťou a slušnou výdržou batérie.

  Rozmery zariadenia – 61.5x117x12.5 mm, čistá hmotnosť – 90 g. Vzhľad sa príliš nelíši od väčšiny vyššie uvedených modelov – telefón má pevné telo odolné voči nárazom so zaoblenými rohmi a hranami, veľké tlačidlá, veľké kontrastné nápisy. Na zadnej strane je tlačidlo SOS. Obrazovka je farebná s uhlopriečkou 2.4 palce a rozlíšenie 320×240 pixelov pri hustote 167 pixelov na palec.

  Podobne ako v predchádzajúcom modeli je k dispozícii len jeden slot na kartu SIM bežného tvaru. Podporuje GSM 900/1800/1900, má možnosť prístupu na internet cez GPRS a prijímať správy MMS. Zabudované polyfonické tóny alebo vibračná jednotka fungujú ako zvonček.

  Tento model sa od ostatných vyššie uvedených modelov odlišuje výrazne širším poľom multimediálnej zábavy. Všetko začína fotoaparátom – jeho rozlíšenie je 2 Mpix, čo už naznačuje viac než len symbolickú „dekoratívnu“ funkciu. Okrem toho tento systém umožňuje nahrávať video s rozlíšením 176×144 a snímkovou frekvenciou 30 za sekundu. Blesk nie je k dispozícii. FM rádiový modul a zabudovaná anténa k nemu. Zariadenie dokáže prehrávať aj zvukové súbory MP3.

  Z celkovej internej pamäte môže používateľ použiť iba 5 megabajtov. Ak chcete mať kam ukladať fotografie, videá a iný multimediálny obsah, je vhodné nainštalovať externú pamäťovú kartu (až 32 GB). Nasnímané fotografie a videá možno voliteľne stiahnuť do počítača cez USB alebo cez Bluetooth 3.0.

  Tento model sa vyznačuje aj 1400mAh batériou, ktorá zaručuje dlhú výdrž na jedno nabitie. Telefón môžete nabíjať pomocou kábla a micro-USB alebo pomocou kolísky (dokovacej stanice).

  Ďalšie softvérové funkcie: reproduktor, letový režim, budík, organizér.

  Tento telefón pre babičky sa dodáva so samotným zariadením, káblom USB, kolískou, napájacím adaptérom, vymeniteľnou batériou.

  Tento model má novší náprotivok – 2019G, o niekoľko sto Euro drahší. Táto novinka však môže byť zavádzajúca, pretože funkčnosť modelu 2019G je takmer rovnaká, vzhľad a možnosti obrazovky sú úplne podobné a batéria má polovičnú kapacitu.

  Výhody

  • použiteľnosť;
  • Pomerne široké multimediálne možnosti;
  • zabudovaná anténa pre rádio;
  • fotoaparát s relatívne vysokým rozlíšením;
  • multimediálne funkcie;
  • autonómiu;
  • zariadenie.

  Nevýhody

  • Ponuka nie je pre staršie osoby príliš užívateľsky prívetivá a zrozumiteľná.

  ZTE N1

  Hodnotenie: 4.3

  ZTE N1

  Ďalším monoblokom babičky, ktorý si vyslúžil pochvalu od Expertology, je zariadenie od známej spoločnosti ZTE, ktorá dodáva celému svetu kvalitné a väčšinou lacné telekomunikačné zariadenia.

  Navonok je telefón blízky mnohým populárnym modelom z éry „pred smartfónom“ a babičkin telefón v ňom vydáva okrem mechanického tlačidla SOS, ktoré sa nachádza na najvýznamnejšom mieste – v strede navigačných tlačidiel. Veľkosť zariadenia – 54.7×122.9×13.7 mm, čistá hmotnosť – 70 g. Farebný LCD displej je pomerne veľký – 2.4 palce.

  Tu sa vraciame ku koncepcii dvoch kariet SIM s vymeniteľnou prevádzkou. Podporuje GSM 900/1800, prístup na internet nie je k dispozícii. Vyzváňanie môžete nastaviť na niektorý z bežných polyfonických zvonení.

  Multimediálne funkcie sú tu veľmi výrazne obmedzené – zadný fotoaparát je takmer nepoužiteľný – 0.1Mpix – možno použiť len ako hračku. FM rádio a baterka. Ďalšie funkcie programu: budík, adresár.

  Vstavaná pamäť je k dispozícii – niečo cez 30 MB, ale ani toto skromné množstvo nie je používateľovi plne k dispozícii. Ak chcete niečo uložiť, musíte si kúpiť pamäťovú kartu s veľkosťou do 8 GB. Rádiový modul Bluetooth 2 sa používa na bezdrôtové pripojenie k iným zariadeniam.1.

  Azda najpozoruhodnejšou vecou na tomto telefóne pre babičky je batéria. Kapacita 1400 mA⋅h stačí na mnoho hodín hovoru a rádovo viac v pohotovostnom režime.

  Výhody

  • značka;
  • dve karty SIM;
  • spoľahlivosť a prevádzkový čas;
  • veľká farebná obrazovka;
  • kvalitná komunikácia;
  • dobrý sluch;
  • autonómia.

  Nevýhody

  • môže dôjsť k falošnému stlačeniu tlačidla SOS z dôvodu jeho dostupnosti.

  Digma
 • NX A230WT 2G
 • Hodnotenie: 4.2

  Digma<li></div><p>NX A230WT 2G“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/10216666195861-7220.jpg“ height=“430″ title=“Digma</p><li>NX A230WT 2G“><p>Výber rozšíreného prehľadu Expertology o najlepších babičkách v roku 2019 uzatvára najdrahší v tomto diele a najneobvyklejší model značky Digma.</p><p>Prvá vec, ktorá je na tomto zariadení pôsobivá, je jeho masívnosť a veľkosť. Rozmery sú obrovské – 68×135.5x27mm, príslušná hmotnosť – 266g. A tieto hodnoty nie sú nevýhodou, naopak – príjemná ťažkosť je viac rozpoznateľná pre ľudí, ktorí sú zvyknutí na pevné telefóny, a oblasť predného panela vám umožňuje umiestniť skutočne obrovské tlačidlá, ktoré nemôžete vynechať ani s hrubými rukavicami. Telo je vyrobené z plastu s prísnym a efektívnym dizajnom. Nesúlad deklarovaných ukazovateľov odolnosti proti nárazom a ochrany proti vlhkosti so skutočným stavom je sklamaním. Babushkophone je lepšie neupustiť a vyhnúť sa kontaktu s vodou.</p><p>Niekoľko slov o obrazovke. Jeho rozmery sú 2.31 palcov, rozlíšenie 320×240 s hustotou pixelov 173 na palec. Výrobca tvrdí, že sklo je odolné voči poškriabaniu, ale túto „superschopnosť“ radšej netestujte, pretože už existuje vyššie opísaný precedens s odolnosťou voči nárazom a vlhkosti.</p><p>Pokiaľ ide o mobilné pripojenie, máme tu možnosť používať dve SIM karty striedavo. V mobilných sieťach GSM 900/1800 môžete telefonovať bez prístupu na internet. Prichádzajúce hovory sú signalizované zabudovanými polyfonickými melódiami. K dispozícii je symbolický zadný fotoaparát s možnosťou nahrávania videa, ale s nízkym rozlíšením. Blesk nie je k dispozícii. Má tiež zabudované FM rádio, funkciu hlasového záznamníka, podporu zvukového formátu MP3.</p><p>Zaujímavé riešenie vývojárov tohto modelu – spojiť v jednom zariadení funkcie mobilného telefónu a bežnej vysielačky. Na jeho fungovanie je potrebné k monobloku pripojiť anténu, ktorá je súčasťou balenia. Tento formát má zmysel pre okamžitú komunikáciu medzi ľuďmi, ktorí sú v rovnakej miestnosti – v dome, vo veľkom byte. Implementácia tohto formátu tu však nie je najbezchybnejšia, ale za takú cenu je výsledok celkom prijateľný.</p><p>A nakoniec, najpozoruhodnejšia vec na tomto babushkophone je batéria s kapacitou 6000 mA⋅h. Telefón môže fungovať celé týždne bez dobíjania a stále sa dá použiť ako powerbanka – okrem nabíjacieho konektora micro-USB, vedľa rovnakého konektora, ale už opačne – na nabíjanie telefónu s inými gadgetmi.</p><p>Balenie obsahuje samotné zariadenie, kábel USB, napájací adaptér, anténu pre vysielačky, klip, slúchadlá, skrutkovač.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>impozantný vzhľad;</li><li>spoľahlivosť a životnosť;</li><li>dobrá komunikácia;</li><li>funkcia vysielačky;</li><li>obrovské tlačidlá;</li><li>Maximálna autonómia;</li><li>zariadenie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>tlačidlo rádia bez uzamknutia;</li><li>Odolnosť voči vode a nárazom nezodpovedá deklarovaným údajom.</li></ul><h2>Najlepšie telefóny pre babičky</h2><p>V druhej časti prehľadu najlepších babičiek roka 2019 od Expertology sa pozrieme na výber modelov typu clamshell. Naši odborníci zaradili tieto modely do samostatnej kategórie nielen kvôli osobným preferenciám potenciálnych používateľov. Táto forma je jednou z mála alternatív pre starších ľudí, pokiaľ ide o prevenciu náhodných stlačení, ale zvládnutie kombinácie na uzamknutie klávesnice je pre staršie osoby ťažké. Zároveň môžu zohrávať významnú úlohu aj osobné preferencie.</p><h3>ONEXT Care-Phone 6</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=ONEXT CARE-PHONE 6

  Začnime populárnym telefónom pre babičky od značky ONEXT. Rovnomenná spoločnosť-výrobca bola založená v Hongkongu v roku 2000, ale existuje dôvod domnievať sa, že spoločnosť ONEXT má predsa len ruské korene.

  Telefón je vyrobený v klasickom štýle clamshell, telo je plastové bez špeciálnych dizajnových ozdôb, dve farby – čierna a červená. Povrch má textúru, ktorá účinne maskuje odtlačky prstov. Rozmery zariadenia sú 100x52x18 mm. Na hornom kryte z vonkajšej strany sa nachádza veľké mechanické tlačidlo SOS s priemerom 16 mm, ktoré vyniká svojou farbou, reliéfom a zdobením.

  Telefón má farebný displej LCD s rozlíšením 320×240 pixelov. Veľkosť uhlopriečky obrazovky – 2.4 palce. Peknú obrazovku tu zatieňuje úprimne slabý zadný fotoaparát s rozlíšením iba 0.1Mpix. Môže sa používať skôr na zábavu ako na vedomé fotografovanie. Rovnaký fotoaparát dokáže natáčať malé videá. Žiadny blesk. Ďalšie multimediálne funkcie tohto modelu – počúvanie MP3-audia a FM-rádia prostredníctvom zabudovanej antény, nahrávanie na diktafón.

  Bežné riešenie pre moderné mobilné telefóny – dva sloty na karty SIM pre rôzne karty SIM so striedavou prevádzkou. Podporuje štandardy GSM 900/1800/1900. K dispozícii sú aj rádiové moduly pre bezdrôtové pripojenie Bluetooth a WiMAX. Má samostatný slot na pamäťovú kartu, ktorý nebráni súčasnému používaniu dvoch kariet SIM.

  Telefón je napájaný odnímateľnou 1000mAh batériou. Táto kapacita by podľa výrobcu mala stačiť na 10 hodín hovoru alebo 220 hodín v pohotovostnom režime. Nabíjanie cez OEM adaptér s dĺžkou kábla 0.8 metrov a zástrčka microUSB.

  Ďalšie funkcie babičkinho telefónu – baterka, reproduktor.

  Výhody

  • vysokokvalitná konštrukcia;
  • Dobrá počuteľnosť;
  • Veľké tlačidlo SOS na vonkajšej strane krytu;
  • tri programovateľné tlačidlá;
  • Zabudovaná rádiová anténa.

  Nevýhody

  • Nešťastné umiestnenie „gombíkov“ hlasitosti (náhodné stlačenie).

  Alcatel 2051D

  Hodnotenie: 4.8

  ALCATEL 2051D

  Predstavujeme ďalší telefón značky Alcatel v prehľade najlepších telefónov pre babičky od Expertology. Telefón je v kľúčových ohľadoch podobný predchádzajúcemu modelu, ale má ešte o niečo širšiu ponuku funkcií.

  Rozmery zariadenia – 52.5×105.7×17.25 mm, vyrobené z vysoko kvalitných materiálov s veľkým dôrazom na detail. Veľké ostrovčekové gombíky si zaslúžia osobitnú pochvalu za ich pohodlie a vzhľad. Parametre obrazovky sú úplne analogické vyššie opísanému modelu ONEXT – 2.uhlopriečka 4 palce, rozlíšenie 320×240 s hustotou 167 pixelov na palec.

  Je možné používať aj dve karty SIM súčasne, ale v rôznych formátoch – mini SIM a micro SIM. Podporuje hlasové služby GSM 900/1800/1900 a mobilný internet – WAP, GPRS. Vyzváňacie tóny možno nastaviť na štandardné polyfonické melódie alebo na súbor MP3. Ozve sa vibračný gong.

  Z hľadiska multimédií je tento model zaujímavejší ako predchádzajúci. Každopádne, fotoaparát na Alcatel 2051D je rádovo (20x) detailnejší – rozlíšenie 2MP. Žiadny blesk. Telefón umožňuje počúvať zvuk MP3, rádio FM, hrať vložené jednoduché hry.

  Na bezdrôtovú komunikáciu sa v tomto modeli používa modul Bluetooth 2.1. Má samostatný slot nezávislý od karty SIM pre externé pamäťové karty flash s kapacitou až 32 GB na ukladanie súborov, fotografií a hudby. Telefón je napájaný 750mA⋅h batériou. Nabíjanie – cez adaptér s konektorom micro-USB.

  Ďalšie užitočné funkcie – budík, funkcia „falošný hovor“, čiernobiele zoznamy, automatické nahrávanie hovorov.

  Výhody

  • Montáž je veľmi kvalitná;
  • dobrý sluch;
  • Pomerne dobrý fotoaparát;
  • Ponuka je používateľsky prívetivá a zrozumiteľná;
  • Roztomilý dizajn interiéru;
  • pohodlné ostrovné tlačidlá;
  • užitočné doplnky.

  Nevýhody

  • slabá bežná batéria.

  Ginzzu MF701

  Hodnotenie: 4.7

  Ginzzu MF701

  Značka Ginzzu sa už objavila v prvej časti prehľadu najlepších babičiek roka 2019, ktorý pripravila spoločnosť Expertology. A aj v tejto časti naši odborníci odporúčajú bližšie sa pozrieť na telefón rovnakej spoločnosti, ale len form factor „clamshell.

  Pri zachovaní rovnakých funkcií je tento model výrazne lepšie navrhnutý z hľadiska pohodlia pre starších ľudí a rôznych nástrah. Nie sú tu napríklad žiadne bočné kolískové tlačidlá hlasitosti. Toto sú prví kandidáti, ktorí boli náhodne stlačení nešikovným pohybom. Potom v tomto babushkophone normálne funguje aktívny flip – prijať výzvu otvorením mušle a zatvoriť ju zatvorením. Táto zdanlivo samozrejmá užitočná funkcia nefunguje vo všetkých skladacích formách pre babičky.

  Rozmery zariadenia – 52x102x18mm, čistá hmotnosť – 94g, telo je plastové, veľkosť farebného displeja 2.Uhlopriečka 4 palce s rozlíšením 320×240 a 167 pixelov na palec. Funkciou je výsuvná anténa ako pri klasickom rádiu. Je potrebný len na fungovanie zabudovaného FM-rádia bez potreby slúchadiel ako antény.

  Telefón podporuje súčasné používanie dvoch kariet SIM v striedavom režime. Hlasové bunkové štandardy – GSM 900/1800/1900. Prístup na internet sa neposkytuje. Vyzváňací tón je polyfonická melódia, bohužiaľ jediná.

  Bezdrôtová komunikácia v tomto modeli – prostredníctvom modulu Bluetooth, káblové pripojenie k počítaču – prostredníctvom priloženého kábla rozhrania USB2.0 do príslušného konektora micro-USB.

  Multimediálne nástroje sú v tomto telefóne pre babičky slabšie ako v predchádzajúcom telefóne. Kamera má rozlíšenie 1.3 MPix, bez blesku, zabudované FM rádio so samostatnou výsuvnou anténou. Je tiež možné počúvať zvuk vo formáte MP3, vytvárať diktafónové nahrávky.

  Tento model má zabudovanú pamäť na ukladanie dát s veľmi malou kapacitou 32 MB. Na rozšírenie pamäte však môžete použiť slot na kartu flash s kapacitou až 16 GB.

  Telefón je napájaný odnímateľnou batériou s kapacitou 800 mAh. Ďalšie užitočné funkcie: baterka, možnosť použitia ako USB disk, budík.

  Výhody

  • Premyslené prispôsobenie špecifickým podmienkam používania staršou osobou;
  • spoľahlivosť;
  • dobrý sluch;
  • pohodlie;
  • aktívny flip;
  • Ľahko čitateľné a zrozumiteľné menu.

  Nevýhody

  • nešťastné podsvietenie tlačidiel.

  Alcatel 3025X

  Hodnotenie: 4.6

  ALCATEL 3025X

  Výber najlepších telefónov pre babičky s tvarovým faktorom „clamshell“ podľa Expertology dopĺňa ďalší model značky Alcatel. Tento telefón pre babičky je akýmsi „bratrancom“ vyššie popísaného telefónu Alcatel 2008G.

  Hoci sa tvarový faktor zásadne líši od modelu 2008G, štýl a dizajn sú identické. Grandmotherphone vyzerá stručne, ale po rozložení je príjemný a dokonca elegantný.

  Rozmery puzdra – 55.4x106x16.9 mm, čistá hmotnosť – 108 g. Veľká uhlopriečka farebnej obrazovky 2.Rozlíšenie 8″ – 320×240 s hustotou 143 pixelov na palec. Typ matrice – TN, reprodukuje až 65.54 000 ton.

  Tu sa už vývojári rozhodli opustiť populárne riešenie „dual sim“ a slot na kartu SIM je len jeden, formát je microSIM. Vyzváňací tón možno nastaviť na štandardnú polyfonickú melódiu. Chýbajúci druhý slot na kartu SIM je viac ako kompenzovaný možnosťou prístupu na internet, a to nie hocijaký, ale 3G. Podpora ďalších štandardov – GSM 900/1800/1900, GPRS.

  Zadný fotoaparát je tu lepší ako v predchádzajúcom modeli – rozlíšenie 2 megapixely. Ďalšie multimediálne prvky – FM rádio, diktafón. Štandardný výstup na slúchadlá – 3.5 mm.

  Tento babičkin telefón okrem iného demonštruje vysoký výkon kľúčovej elektroniky. K dispozícii je teda až 128 MB pamäte RAM a dvakrát toľko – vstavaná. Ale aj 256 MB interného úložiska sa môže rýchlo vyčerpať, takže pre aktívnejšie používanie sa oplatí rozšíriť pamäť externou kartou až na 32 GB.

  Telefón používa rádiový modul Bluetooth na bezdrôtové pripojenie. Kapacita batérie na prvý pohľad vyzerá dobre, ale spotreba tohto modelu je o niečo vyššia ako u podobných telefónov. Kapacita batérie 970 mA⋅h preto podľa výrobcu vystačí až na 4 hodiny hovoru alebo 200 hodín v pohotovostnom režime. Nabíjanie cez konektor micro-USB.

  Výhody

  • kvalita a spoľahlivosť;
  • pohodlné veľké tlačidlá;
  • dobrý sluch;
  • Internet 3G;
  • veľká jasná obrazovka;
  • relatívne veľa pamäte;
  • Jednoduchý, ale príjemný dizajn.

  Nevýhody

  • Nesystematické subjektívne sťažnosti používateľov.

  Najlepšie telefóny pre babičky s najväčšími tlačidlami

  Tretí a posledný výber v prehľade najlepších telefónov pre babičky na rok 2019 od Expertology je rovnako objemný a zahŕňa modely s najväčšími a najvýraznejšími tlačidlami na vytáčanie. Toto riešenie je najvhodnejšie nielen pre mimoriadne postihnutých, ale aj pre tých, ktorí stále vedú aktívny spoločenský život a občas si sami zapisujú nové čísla alebo vytáčajú ručne.

  teXet TM-B227

  Hodnotenie: 4.9

  TEXET TM-B227

  Najprv sa pozrieme na monofónny telefón pre babičky od značky teXet. Je to ruská značka nie zlej a lacnej elektroniky, ktorú vlastní spoločnosť Electronic Systems Alkotel.

  Grandmotherphone v klasickom dizajne, plastový kryt v čiernej farbe so zaoblenými hranami, okrajmi a rohmi. Rozmery – 62×121.5×11.5 mm, čistá hmotnosť – 137 g. Farebná obrazovka LCD 2.uhlopriečka 2 palce má rozlíšenie 176×220 s hustotou 128 pixelov na palec. Klávesy sú naozaj veľké, ale medzery medzi nimi sú sotva viditeľné. Veľké biele číslice na čiernom podklade však nie je možné prehliadnuť.

  Pre mobilnú komunikáciu v tomto modeli má dva sloty pre „simok“ so striedavou prácou (pri hovore na jednej „sim karte“ bude druhá počas hovoru neaktívna, v pohotovostnom režime bude aktívna pre príjem oboch kariet). Môžete vložiť polyfonické zvonenie alebo nastaviť vibračný režim. Podporuje GSM 900/1800/1900 bez prístupu na internet. Bezdrôtová komunikácia s inými zariadeniami – Bluetooth.

  Súbor multimediálnych nástrojov a pomôcok je tu podľa očakávania skromný. Zadný fotoaparát so „symbolickým“ rozlíšením, podpora zvukového formátu MP3, rádio FM, konektor pre slúchadlá 3.5 mm. Na ukladanie obsahu je k dispozícii 32 MB internej pamäte a slot na externé karty flash s kapacitou až 16 GB.

  Telefón je napájaný vysokokapacitnou lítium-iónovou batériou s kapacitou 1500 mA⋅h. Nabíja sa cez micro-USB alebo kolísku, ktorá je súčasťou balenia. Ďalšie bonusy: funkcia budíka, baterka, syntetizátor reči na hláskovanie textu/čísel napísaných na klávesnici, programovateľné tlačidlá rýchlej voľby.

  Výhody

  • kvalitný zvuk;
  • pohodlie;
  • spoľahlivosť;
  • nabíjacia kolíska;
  • rýchla voľba;
  • syntetizátor reči;
  • autonómia.

  Chyby

  • krehký prípad.

  Just5
  ICK

  Hodnotenie: 4.8

  Just5</div><p>ICK“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/40516666195861-4720.jpg“ height=“460″ title=“Just5 <br />ICK“></p><p>Teraz sa zameriame na niečo špeciálne od lotyšskej spoločnosti Just5. Na prvý pohľad sa môže zdať, že telefón je veľmi jednoduchý a bez dizajnových vychytávok, ale prvý dojem je mylný.</p><p>Z hľadiska priemyselného dizajnu ide zrejme o najpokročilejší babičkin telefón v tomto výbere. Ide o to, že dizajn vyvinulo štúdio Artemy Lebedev. Keďže vieme, aké odvážne a často nejednoznačné nápady štúdio riskuje realizovať, informácie o účasti ArtLebedev na vývoji telefónu môžeme brať s určitou rezervou, ale len dovtedy, kým sa babushkofon nedostane do rúk.</p><p>Veľkosť telesa monobloku je 52.5×112.4×17.5 mm, čistá hmotnosť 90 g. K dispozícii vo farbách od čiernej po jasne červenú. Tlačidlá sú naozaj veľké a výrazné. Na pohyb v ponukách používajte navigačné tlačidlá nahor a nadol na hornej strane klávesnice. Veľkosť obrazovky tu – 1.77 palcov s rozlíšením 128×160 bodov a hustotou 116 pixelov na palec. Zobrazuje viac ako 65k. odtiene.</p><p>Na mobilnú komunikáciu tento model používa jednu kartu SIM bežného formátu mini SIM. Podporuje GSM 900/1800. Prístup na internet sa neposkytuje. Odhadovaná úroveň žiarenia SAR – 0.372. Zvonenie môže fungovať v polyfonickom režime melódie alebo vibro.</p><p>Multimediálny obsah tohto modelu je obmedzený len na zabudované FM rádio so samostatnou teleskopickou anténou a niekoľko štandardných hier. Žiadna kamera.</p><p>Na napájanie zariadenia v autonómnom režime slúži batéria s kapacitou 1000 mA⋅h. Pokiaľ ide o spotrebu energie tohto modelu, plné nabitie by malo stačiť na 8 hodín hovoru alebo 250 hodín v pohotovostnom režime.</p><p>Ďalšie užitočné funkcie navyše: hlasitý odposluch, letový režim, baterka, budík. Dodáva sa so samotným telefónom, káblom micro-USB, nabíjačkou s konektorom USB, náhlavnou súpravou, dokumentáciou.</p><p>Celkovo je to veľmi dobrý telefón pre babičky s malou sadou funkcií, ale mimoriadne praktický a spoľahlivý. Jediným problémom je, že model bol predstavený pomerne dávno, v roku 2013, a dnes musíte vynaložiť úsilie, aby ste našli nový telefón, ako je tento, v predaji.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>maximálne pohodlie;</li><li>Materiály a obaly sú vysoko kvalitné;</li><li>Samostatná anténa pre rádio;</li><li>Spoľahlivosť a doba prevádzkyschopnosti;</li><li>hlasný zvuk;</li><li>autonómiu;</li><li>Priemyselný dizajn od Artemy Lebedev Studio.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>ťažko nájsť nový telefón v roku 2019.</li></ul><h3>Fly Ezzy 9</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=FLY EZZY 9

  Ako tretie číslo v záverečnom výbere prehľadu zvážme telefón pre babičku jednej z najznámejších značiek – Fly. Značka je známa svojimi lacnými, pomerne kvalitnými a funkčnými pomôckami.

  Rozmery telefónu – 58×119.5×12.75 mm, hmotnosť 117 g. Telo je plastové, dizajn je diskrétny, klasický. Pre všetky jeho lakonický dizajn vzhľad babushkofona celkom pekné. Farebný LCD displej s uhlopriečkou 2.3 palce s rozlíšením 320×240 a hustotou 174 pixelov na palec.

  V tomto modeli možno na volania používať dve karty SIM súčasne. Formát karty – mini SIM. Spôsob prevádzky – zameniteľný. Ako zvonenie možno použiť bežné polyfonické tóny. Podporuje štandard GSM 900/1800 bez prístupu na internet.

  Na zhotovovanie nie príliš náročných fotografií a videí má telefón jednoduchý zadný fotoaparát s 0.3MP. Žiadny blesk. Maximálne rozlíšenie videa – 320×240. Podporované formáty videa – 3GP, MP4, AVI, audio – AAC, WAV. Má tiež zabudovaný rádiový prijímač. Slúchadlá pripojené cez štandardný konektor 3.5 mm.

  Systém je riadený 312MHz procesorom s 30 zabudovanými pamäťami.72 MB. Prostredníctvom slotu pre externú pamäť flash môžete rozšíriť kapacitu až na 16 GB. Bezdrôtové pripojenie je tu zastúpené technológiou Bluetooth 2.1.

  Ďalším plusom tohto telefónu je slušná výdrž batérie. Vstavaná lítium-iónová batéria s kapacitou 1500 mA⋅h poskytuje až 6 hodín hovoru, až 40 hodín počúvania zvuku a až 300 hodín v pohotovostnom režime. Nabíjanie – cez micro-USB.

  Ďalšie funkcie – letový režim, profil A2DP na prenos vysokokvalitného zvuku cez Bluetooth, baterka, budík.

  Výhody

  • dobre vyzerajúci vzhľad;
  • spoľahlivosť;
  • dobrý sluch;
  • jasná obrazovka;
  • slúchadlá sú súčasťou balenia;
  • autonómia.

  Nevýhody

  • Príležitostné poruchy klávesnice počas záručnej doby.

  Ergo F184 Respect Dual Sim

  Hodnotenie: 4.6

  Ergo F184 Respect Dual Sim

  Teraz mimoriadne jednoduchá, ale veľmi spoľahlivá a lacná babička od značky Ergo. Značku vlastní spoločnosť Network Selects Ltd so sídlom v Spojenom kráľovstve, ktorá je známym výrobcom lacnej elektroniky. Výrobky sa montujú na Taiwane, v Turecku a ČĽR.

  Telefón je vyrobený v monoblokovom vyhotovení s jednoduchým, ale zaujímavým dizajnom. Veľké kontrastné kľúčové nadpisy sú jasne viditeľné pre zrakovo postihnutých. Rozmery zariadenia sú 58x120x14 mm a jeho čistá hmotnosť je 93 g. Farebná obrazovka TFT s uhlopriečkou 1.77 palcov a rozlíšenie 120×160 s hustotou 113 pixelov na palec. Jasne červené tlačidlo SOS jasne vyniká na čiernom pozadí zadného panela.

  Podporuje používanie dvoch kariet SIM súčasne v striedavom režime. Formát karty – bežná mini SIM. Podpora štandardov mobilnej komunikácie – GSM 900/1800, prístup na internet – EDGE. Ako zvonenie sa používajú bežné monofónne melódie. Na komunikáciu s inými zariadeniami „cez vzduch“ poskytuje modul Bluetooth.

  Multimediálne funkcie tohto modelu boli zredukované takmer na minimum: zadná kamera s 0.3Mpix, počúvanie rádia FM. Žiadny blesk.

  Riadiaca elektronika babičkinho telefónu prekvapivo výkonný (relatívne) procesor MediaTek MT6261 taktovaný na 512 MHz. Vstavaná pamäť 32 MB, rozšíriteľná pomocou externej karty flash až do 8 GB.

  Telefón je napájaný odnímateľnou 800mAh batériou, ktorú možno dobíjať cez micro-USB. Ďalšie funkcie – budík, baterka.

  Výhody

  • pohodlie;
  • počuteľnosť;
  • spoľahlivosť;
  • vysokokvalitná konštrukcia;
  • prevádzková rýchlosť;
  • pútavý dizajn.

  Nevýhody

  • obmedzená funkčnosť.

  Sigma mobile Comfort 50

  Hodnotenie: 4.5

  SIGMA MOBILE COMFORT 50

  Ďalším v našej recenzii je zaujímavý telefón pre babičky od značky Sigma. Je zaujímavý predovšetkým svojím originálnym prístupom k prijímaniu a volaniu prostredníctvom rôznych sim kariet. Pre každú linku je teda k dispozícii samostatné „zelené tlačidlo slúchadla“. To umožňuje volanie z rôznych kariet bez ďalšej manipulácie s ponukou na výber linky.

  Veľkosť monobloku je 59.6×131.2×13.5 mm, čistá hmotnosť 102 g. Veľkosť farebného LCD displeja v uhlopriečke 2.8-palcový displej má rozlíšenie 320×240 s hustotou 143 pixelov na palec. Telefón je k dispozícii v dvoch farbách, čiernej a červenej.

  Z úvodu je jasné, že telefón podporuje dve SIM karty. Hlas cez GSM 900/1800/1900, prístup na internet – GPRS a EDGE. Bezdrôtová komunikácia s miniaplikáciami – prostredníctvom modulu Bluetooth 3.0. Bežné polyfonické melódie možno nastaviť ako vyzváňací tón.

  Telefón má jednoduchý fotoaparát na zadnej strane, rozlíšenie – 0.3Mpix. K dispozícii je aj LED blesk. Aplikácia prehráva video vo formáte MP4, zvuk vo formáte MP3, rádio vo formáte FM, nahráva zvuk v režime diktafónu.

  Model využíva bežnú schému pre ukladanie dát – 32 MB internej pamäte a slot pre externé karty do veľkosti 32 GB. Zariadenie je napájané 1000mAh batériou. Výrobca udáva výdrž až 5 hodín hovoru a až 192 hodín v pohotovostnom režime. Nabíjanie – cez micro-USB.

  Obsahuje telefón, samostatnú batériu, napájací adaptér na nabíjanie, káblovú náhlavnú súpravu, pripojovací kábel USB.

  Celkovo ide o solídny, spoľahlivý a pohodlný telefón pre babičky bez zjavných funkčných nedostatkov, ale mnohí používatelia sú rozladení jeho zjavne nadsadenou cenou v porovnaní s podobnými modelmi, pokiaľ ide o funkcie. Napriek tomu je spätná väzba na telefón pre babičky dobrá a je po ňom naďalej veľký dopyt.

  Výhody

  • dobrý sluch;
  • použiteľnosť;
  • spoľahlivosť;
  • blesk;
  • Prístup na internet;
  • samostatné tlačidlá na prijatie hovoru pre každú sim kartu;
  • dobrá výdrž batérie.

  Nevýhody

  • neprimerane vysoká cena.

  MAXVI T1

  Hodnotenie: 4.4

  MAXVI T1

  Pokračovanie prehľadu Expertology o najlepších telefónoch pre babičky v roku 2019 presný opak predchádzajúceho modelu z hľadiska ceny, dizajnu a čiastočne aj funkčnosti. MAXVI je domáca značka prenosných miniaplikácií, ktoré si získali dobrú povesť, pretože sú lacné a kvalitné.

  Rozmery zariadenia sú 50x112x18mm. Ak sa pozorne pozriete na rozmery, môžete si všimnúť istú nepravidelnosť. Telefón má veľmi zaujímavý ergonomický dizajn a vyzerá masívne, ale v skutočnosti váži len 76 g. Veľkosť farebnej obrazovky 1.77 palcov na uhlopriečke a rozlíšením 160×128 s hustotou 116 pixelov na palec dokáže prehrať až 262.14 tisíc farieb.

  Rovnako ako predchádzajúci model, aj tento telefón pre babičky využíva 2-kanálový model mobilnej komunikácie so striedavou prevádzkou dvoch sim kariet. Podporované hlasové štandardy GSM 900/1800/1900, prístup na internet cez WAP, GPRS. Bezdrôtová komunikácia s inými prístrojmi a počítačom – cez Bluetooth 3.0. Zvonenie – polyfonické melódie alebo vibrácie.

  Tento model demonštruje nečakane dobré multimediálne schopnosti, ak vezmeme do úvahy mimoriadne prijateľnú cenu babičkinho telefónu. Napríklad zabudovaný fotoaparát dokáže robiť pomerne dobré fotografie a dokonca nahrávať HD video (!) Rozlíšenie 1280×720. Žiadny blesk. Môžete tiež počúvať rádio FM a hudbu MP3. Zabudovaná funkcia hlasového záznamníka.

  Elektronický profil zariadenia je nasledovný: procesor Spreadtrum SC6531, 32 megabajtov vstavanej a operačnej pamäte, rozšíriteľnej až na 16 GB prostredníctvom externých flash kariet.

  Výdrž batérie zabezpečuje lítium-iónová batéria s kapacitou 1000 mA⋅h. Tento údaj nie je rekordný, ale spotreba energie telefónu je dobre optimalizovaná a na jedno nabitie môže zariadenie fungovať celkovo až 11 hodín hovoru alebo až 230 hodín v pohotovostnom režime. Nabíjanie cez micro-USB.

  Charakteristika tohto modelu – veľká a jasná baterka, ktorú bolo možné nainštalovať vďaka masívnemu puzdru.

  Výhody

  • malá, ale kvalitná obrazovka;
  • spoľahlivosť;
  • Pohodlné ergonomické puzdro;
  • dobré multimediálne funkcie;
  • autonómiu;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • Neboli zaznamenané žiadne systematické sťažnosti.

  BQ 2441 Comfort

  Hodnotenie: 4.3

  BQ 2441 COMFORT

  Teraz sa pozrime na ďalší úspešný produkt pre pohodlnú mobilnú komunikáciu pre starších ľudí od domácej značky BQ. Spoločnosť už dlhší čas dodáva na Slovenská trh kvalitnú a lacnú spotrebnú elektroniku.

  Máme tu do činenia s bežným tlačidlovým telefónom, len prispôsobeným potrebám vekových používateľov. Veľkosť telefónu je 65.5x118x13mm, čistá hmotnosť – 110g. Veľkosť farebnej obrazovky LCD 2.uhlopriečka 4 palce, rozlíšenie 320×240 pixelov s hustotou 167 pixelov na palec. Červené tlačidlo SOS sa nachádza na zadnej strane priamo pod fotoaparátom, rovnako ako vo väčšine modelov tohto formátu. Bočné ovládacie tlačidlá sú vyrobené ako „posuvníky“, aby sa zabránilo náhodnému stlačeniu.

  Telefón umožňuje používať dve karty SIM súčasne v alternatívnom režime s podporou mobilných štandardov GSM 900/1800/1900 bez prístupu na internet. Bezdrôtové pripojenie k počítaču a ďalším zariadeniam cez Bluetooth. Má vibračný gong a niekoľko polyfonických zvonení pre vaše zvonenie.

  Z hľadiska multimédií tento model nežiari funkciami – „podmienečný“ zadný fotoaparát bez blesku, rádio FM.

  Pokiaľ ide o pamäť, zabudovaná v tomto modeli má obvyklých 32 MB a možno ju rozšíriť pomocou externej karty flash až do veľkosti 32 GB. Kapacita batérie telefónu rozhodne poteší – kapacita batérie je 1450 mA⋅h. Môžete ho nabíjať priamo cez kábel USB alebo cez dokovaciu stanicu, ktorá sa dodáva s.

  Výhody

  • počuteľnosť;
  • spoľahlivosť;
  • pohodlie
  • Bočné tlačidlá – posuvníky;
  • Vysokokapacitná batéria;
  • dokovacia stanica.

  Nevýhody

  • Nie najlogickejšie väzby menu a ovládacích klávesov.

  Elari NanoPhone

  Hodnotenie: 4.2

  Elari NanoPhone

  Rozšírený prehľad najlepších babičkových telefónov 2019 na základe prieskumu trhu odborníkmi z Expertology uzatvára model, ktorý prísne vzaté nie je babičkovým telefónom, ale v mnohých ohľadoch môže byť vhodný pre používateľa primeraného veku. A určite je tento telefón skvelý pre tých, ktorí si aj vo vyššom veku zachovávajú zmysel pre štýl.

  V tomto telefóne je originálne takmer všetko, počnúc rozmermi – 35x92x6mm. Ako vidíte, je to malý a veľmi tenký telefón, ale to nie je všetko. Tlačidlá na prednom paneli nie sú obzvlášť veľké, ale vzdialenosť medzi nimi je dostatočne veľká, aby ste ich neprehliadli. Samotné tlačidlá sú okrúhle, čierne s bielymi kontrastnými nápismi. A je to jediný telefón v našom prehľade s kovovým (hliníkovým) telom.

  Obrazovka v tomto modeli sa tiež nepodobá žiadnemu inému modelu, dokonca ani blízko. Od farebných – monochromatických až po maticové technológie – OLED – „najnovšie“ high-tech. Veľkosť uhlopriečky; 0.96 palcov. Telefón váži iba 32 gramov.

  Na komunikáciu sa používa jedna karta microSIM. Vyzváňací tón môže byť jeden z bežných vyzváňacích tónov alebo ľubovoľný súbor MP3. Komunikačné štandardy – GSM 900/1800/1900 bez prístupu na internet. Bezdrôtová komunikácia s miniaplikáciami – Bluetooth. Vstavaná pamäť je nastavená na „štandardných“ 32 MB, rozšíriteľná externou kartou až na 32 GB.

  Kapacita bežnej batérie môže byť mätúca – len 260 mAh⋅h. Výrobca však uvádza šesť hodín hovoru na plné nabitie alebo 120 hodín v pohotovostnom režime, čo je celkovo celkom dobré. V praxi sú však tieto údaje výrazne nižšie, čo je zjavnou nevýhodou.

  Celkovo ide o pomerne nejednoznačný telefón a naši recenzenti ho hodnotili výlučne pre jeho originalitu a skutočne veľký dopyt. Názory skutočných používateľov sa môžu líšiť od nadšených až po negatívne. Pred kúpou sa teda oplatí preskúmať spätnú väzbu a zistiť, či sa systematicky sťažujete na funkcie, ktoré sú dôležité pre vás osobne alebo vášho blízkeho.

  Výhody

  • originálny dizajn;
   1. Matica ED;
   2. spoľahlivosť;
   3. kompaktný a ľahký;
   4. hlasná a zrozumiteľná reč.

  Chyby

  • Životnosť batérie je nižšia, ako sa uvádza.

  Zdroj analytických informácií RankQua

 • .
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: