6 najlepších smartfónov ZTE

Čínska spoločnosť ZTE prestala vyrábať smartfón. Tento krok si vynútila vláda USA, ktorá zakázala spoločnosti objednávať si u amerických spracovateľov. Sankcie však nemôžu trvať večne. Zariadenia značky ZTE, ktoré boli vydané pred jarou 2018, sa na pultoch obchodov nenachádzajú. Vzhľadom na to vidíme zásluhu v tom, že vám povieme o najlepších smartfónoch ZTE, ktorých nákup by nemal sklamať.

Hodnotenie najlepších smartfónov ZTE

Hodnoteniemiestonázov výrobkucena
Najlepšie smartfóny pre ZTE1ZTE Nubia Z17S 8/128 GB30 005€
2ZTE Nubia Z17 mini 6/64GB15 510€
3ZTE Nubia M2 64GB11 090€
4ZTE Blade V8 64GB11 990€
5ZTE Blade A68 990€
6ZTE Blade A3304 790€

ZTE Nubia Z17S 8/128 GB

Hodnotenie: 4.7

ZTE Nubia Z17S 8/128 GB

Najpokročilejší smartfón spomedzi tých, ktoré vydala čínska spoločnosť ZTE. Toto zariadenie patrí k bezrámčekovému typu. To znamená, že obrazovka tu siaha až do strán – rámčeky sú len na hornej a dolnej strane. Vďaka tomu je zariadenie s 5,73-palcovým displejom pomerne kompaktné. Väčšinu operácií, ktoré môžete vykonávať palcom, môžete vykonávať bez použitia druhej ruky. Obrazovka je zároveň postavená na technológii IPS, ktorá zaručuje maximálne pozorovacie uhly. Rozlíšenie displeja je 2040×1080 pixelov. Žiadna pixelizácia neprichádza do úvahy a je viditeľná len s lupou. Za to, čo sa deje na obrazovke, je zodpovedný operačný systém Android 7.1. Bohužiaľ, jeho aktualizácia sa určite neuskutoční, čo je spôsobené ukončením činnosti mobilnej divízie spoločnosti ZTE. V každom prípade však táto verzia nebude zastaraná najmenej tri roky.

Podobne ako drvivá väčšina čínskych smartfónov, aj Nubia Z17S dokáže prijať dvojicu SIM kariet. Môže sa používať nielen na telefonovanie, ale aj na prenos údajov. Produkt je kompatibilný s LTE-A, takže používateľ si môže vychutnať vysokú rýchlosť pripojenia na internet. Medzi ďalšie bezdrôtové moduly patria Wi-Fi a Bluetooth 4.1. Smartfón sa dá použiť aj ako náhrada bankovej karty, ktorá využíva čip NFC. Nemá žiadne problémy a GPS-čip, ktorý podporuje dva typy navigačných satelitov. Ako by to mohlo byť inak, hoci pri takej vysokej cene zariadenia?

O ostatných komponentoch smartfónu sa nedá povedať nič zlé. Napríklad zadný fotoaparát je tu takmer dokonalý. Je duálny a jeho snímače majú rozlíšenie 12 a 23 megapixelov. Clona je otvorená na f/1.8, vďaka čomu môžete dúfať v nádhernú kvalitu obrazu aj v tme. Najlepšie zo všetkého je, že tento fotoaparát dokáže robiť portrétne fotografie, pričom krásne rozostrí pozadie. Čínsky výrobca nešetril na „prednej strane“ – aj tu používa duálny modul. Pod objektívmi sa nachádzajú 5-megapixelové snímače. Optika má inú ohniskovú vzdialenosť, čo vedie k tomu, že pri fotení selfie môžete použiť zoom.

Ak hovoríme o procesore, je nainštalovaný špičkový Snapdragon 835. Výkon tejto osemjadrovej čipovej sady spolu s grafickým akcelerátorom Adreno 540 stačí na úplne akúkoľvek hru, nehovoriac o aplikáciách. Aj pod telom Nubia Z17S sa skrýva 128 GB trvalej a 8 GB RAM. Na tomto pozadí človek neľutuje, že Číňania neposkytli svoj výtvor so slotom pre kartu microSD. Výdrž batérie zabezpečuje 3100mAh batéria. Samozrejme, nechýba ani podpora technológie rýchleho nabíjania.

Výhody

 • Vynikajúci bezrámčekový displej s vysokou hustotou pixelov;
 • Je tu skener odtlačkov prstov;
 • Obrovské množstvo pamäte RAM a trvalej pamäte;
 • Je v ňom zabudovaný veľmi výkonný procesor;
 • Čip NFC je prítomný;
 • Existuje podpora pre LTE-A;
 • Vynikajúci predný fotoaparát s optickým zoomom;
 • Používa duálny fotoaparát so širokou clonou;
 • Používa batériu s technológiou rýchleho nabíjania.

Nevýhody

 • Vysoké náklady;
 • Použitý firmvér nemá zdokonalený multitasking;
 • Vysoká spotreba energie.

ZTE Nubia Z17 mini 6/64GB

Hodnotenie: 4.7

ZTE Nubia Z17 mini 6/64GB

Ďalší smartfón v našom rebríčku, ktorý možno nazvať bezrámčekový. Ale len podmienečne – bočné rámy sú tu stále prítomné, aj keď v určitých uhloch nie sú viditeľné. Aj tu je plocha nad a pod displejom výrazne zväčšená. Nebolo možné sa tomu vyhnúť, pretože výrobca sa snažil zmenšiť veľkosť zariadenia. Má iba 5,2-palcový displej, ktorý uľahčuje ovládanie operačného systému a rôznych aplikácií. Rozlíšenie obrazovky je 1920×1080 pixelov. Pri takejto malej uhlopriečke to viedlo k hustote pixelov 424 PPI. Skvelé skóre!

V niektorých ohľadoch sa táto jednotka blíži k vlajkovej lodi. Kupujúcich pravdepodobne nesklame najmä zadný fotoaparát. Skladá sa z duálneho modulu, ktorý pod šošovkami ukrýva 13-megapixelový snímač. Jeden zo snímačov je zároveň doplnený optickou stabilizáciou, vďaka ktorej môže byť rýchlosť uzávierky veľmi dlhá. A bude, pretože clona je tu zverejnená len na hodnotu f/2.2. Treba poznamenať, že fotoaparát si ľahko poradí s videom v rozlíšení 4K. Ak sa však necháte uniesť, budete musieť nainštalovať pamäťovú kartu, pretože veľkosť zabudovaného úložiska nepresahuje 64 GB. Nemáme žiadne sťažnosti a predný fotoaparát, ktorého snímač má rozlíšenie 16 megapixelov.

Samozrejme, takéto zariadenie nemôže mať zastarané komunikačné prostriedky. Číňania začlenili svoje najlepšie spracovanie – Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11ac a LTE. Nezabudli ani na čip NFC, ktorý sa bude najčastejšie používať na platenie za nákupy.

Využíva osemjadrový procesor Snapdragon 653, ktorý je doplnený grafickým akcelerátorom Adreno 510. Myslíte si, že ich výkon bude stačiť na väčšinu aplikácií a hier. Mali by ste byť spokojní so 6 GB pamäte RAM. Súčasťou výrobku je aj batéria s kapacitou 2950 mAh – maximum pri tejto veľkosti.

Výhody

 • Podpora technológie rýchleho nabíjania;
 • Veľmi pekný predný fotoaparát;
 • Dobrý displej IPS s vysokou hustotou pixelov;
 • Je tu čip NFC;
 • Podpora LTE a Wi-Fi 802.11ac;
 • Je nainštalovaný výkonný procesor;
 • Veľké množstvo pamäte;
 • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
 • Hmotnosť nepresahuje 155 g.

Nevýhody

 • V predaji sa ťažko hľadá;
 • Nie je to najlepší firmvér;
 • Bezútešné telo.

ZTE Nubia M2 64GB

Hodnotenie: 4.6

ZTE Nubia M2 64GB

Tento smartfón, ktorý existuje v dvoch farebných variantoch, patrí do stredne rozpočtového cenového segmentu. Tento model si môžete kúpiť za 13 tisíc. Euro. Aj keď je to možné, pretože nové kópie na pultoch obchodov nie sú dopĺňané. Zariadenie sa od analógov líši 5,5-palcovým displejom. Nie, jeho rozlíšenie nie je nič prekvapujúce – má 1920×1080 pixelov. Ak sa však na obrazovku pozriete v tme, okamžite si všimnete, že čierna farba je pre vaše oči takmer nepostrehnuteľná. To naznačuje, že displej je vyrobený technológiou OLED – to znamená, že nemá samostatnú vrstvu s podsvietením. Predtým boli takéto obrazovky v lacných smartfónoch veľmi zriedkavé. Okrem toho sa výrobok môže pochváliť veľmi úzkym rámom, vďaka ktorému je zariadenie pomerne kompaktné. O to, čo sa deje na displeji, sa stará operačný systém Android 6.0. Bohužiaľ, už nikdy nebude aktualizovaný. Ale najviac frustrujúce je implementácia firmvéru. Veľký počet nepreložených riadkov textu a rôzne chyby – nie to, čo kupujúci takéhoto smartfónu očakáva. Všetky druhy spomalenia sú ešte prekvapivejšie, keď sa dozviete, že pod šasi sa nachádza procesor Snapdragon 625, ktorý pozostáva z ôsmich jadier. Zariadenie má tiež 4 GB RAM a 64 GB trvalej pamäte. Prítomný je aj slot na pamäťovú kartu. Výrobca tvrdí, že systém rozpozná externé disky s kapacitou do 200 GB.

Toto zariadenie sa väčšinou kupuje pre jeho fotoaparáty. V tomto cenovom segmente sa možno len zriedkavé zariadenie môže pochváliť lepším snímaním. Číňania implementovali duálny zadný fotoaparát, ktorý ukrýva 13-megapixelový snímač. Obmedzená je len clona – je otvorená len na f/2.2. Predný fotoaparát má jeden objektív, ale rozlíšenie snímača pod ním sa zvýšilo na 16 megapixelov. Ak chcete povedať o fotoaparátoch tohto modelu vo všetkých detailoch, nemá zmysel – namiesto toho sa musíte pozrieť na fotografie a posúdiť ich sami.

Všetko v poriadku na gadget a s bezdrôtovými modulmi. Pripojenie k internetu cez LTE a Wi-Fi. Druhý modul zároveň podporuje vysokorýchlostný štandard 802.11ac, ktorým sa nemôžu pochváliť ani niektoré drahšie smartfóny. Prenos zvuku do náhlavnej súpravy sa tu uskutočňuje prostredníctvom rozhrania Bluetooth 4.1 alebo prostredníctvom 3,5 mm audio konektora. O navigačnom čipe, ktorý podporuje tri najpopulárnejšie satelitné systémy, nemožno povedať nič zlé. Nakoniec je tu snímač odtlačkov prstov, ktorý poskytuje vynikajúcu úroveň zabezpečenia.

Výhody

 • Kapacita batérie sa zvýšila na 3630 mAh;
 • Predný fotoaparát nie je zlý;
 • Dobrý zadný fotoaparát s dvoma objektívmi;
 • K dispozícii sú vysokorýchlostné bezdrôtové moduly;
 • Skener odtlačkov prstov je prítomný;
 • Pomerne výkonný procesor;
 • Veľké množstvo pamäte;
 • Používa displej AMOLED s vysokou hustotou pixelov.

Nevýhody

 • Žiadne NFC;
 • Hmotnosť je 168 g;
 • Nie je to najstabilnejší operačný systém.

ZTE Blade V8 64GB

Hodnotenie: 4.5

ZTE Blade V8 64GB

Dobrý, aj keď nie prekvapivý smartfón so systémom Android 7.0. Na jeho prednom paneli je IPS displej s uhlopriečkou 5,2 palca a rozlíšením 1800×1080 pixelov. Zariadenie je veľmi kompaktné a pixeláciu na jeho obrazovke možno rozoznať len pomocou lupy.

Na obrazovke tohto smartfónu môžete bez problémov sledovať video – bez nepríjemných pocitov. Môžete to urobiť aj online pomocou podpory LTE-A kategórie 6. Prístup na internet cez smerovač tiež nikto nezakazuje. Nezabudnite však, že maximálny podporovaný štandard Wi-Fi je 802.11n. Vyššia rýchlosť smartfónu sa však nevyžaduje. Pripojenie bezdrôtovej náhlavnej súpravy pomocou technológie Bluetooth 4.1. Žiadny 3,5 mm audio konektor, na pripojenie káblových slúchadiel nie je potrebný adaptér. Je škoda, že tu nie je NFC – tento čip by tiež naučil zariadenie schopnosti bankovej karty. Prevádzku všetkých bezdrôtových modulov a operačného systému zabezpečuje osemjadrový procesor Snapdragon 435 doplnený grafickým akcelerátorom Adreno 505. Výkon tejto čipovej sady je nízky, takže v niektorých hrách sa môžu vyskytnúť problémy. Aplikácie, avšak schopnosti procesora sú dostatočné. Okrem toho je zariadenie vybavené 4 GB pamäte RAM a 64 GB trvalej pamäte. Mimochodom, je tu slot na kartu microSD.

Na zadnej strane je duálny fotoaparát, ktorý využíva 13-megapixelový a 2-megapixelový snímač. Nemôžete sa spoľahnúť na dokonalú kvalitu obrazu, ale určite ju nemožno nazvať mizerná. Pokiaľ ide o nahrávanie videa, má rozlíšenie F

  l HD. Produkt obsahuje aj 13-megapixelovú „prednú tvár“ a snímač odtlačkov prstov. Pod zadným krytom zariadenia sa skrýva batéria s kapacitou 2730 mAh. Mohli zabudovať batériu s vyššou kapacitou, ale potom by hmotnosť nebola presne 141 g. A práve nízkou hmotnosťou sú známe mnohé smartfóny ZTE Blade.

  Výhody

  • Veľké množstvo pamäte;
  • Podpora LTE je prítomná;
  • Nie je to zlý predný fotoaparát;
  • Slušný zadný fotoaparát, ktorý je duálny;
  • Dobrý displej IPS s pomerom strán 5:3;
  • Nie je to najväčšia váha;
  • Pekný kovový kryt;
  • Nezabudnite na snímač odtlačkov prstov.

  Chyby

  • Firmvér má veľa čo ponúknuť;
  • Zďaleka nemá batériu s najvyššou kapacitou;
  • Žiadne NFC;
  • Na nabíjanie sa používa konektor micro-USB.

  ZTE Blade A6

  Hodnotenie: 4.4

  ZTE Blade A6

  Ďalší smartfón ZTE, ktorý patrí do stredne rozpočtového segmentu. Na jeho kúpu miniete o pár tisíc Euro menej. Ale tiež získať zariadenie s nie najpôsobivejšími špecifikáciami. Napríklad tu použitý displej má uhlopriečku 5,2 palca a rozlíšenie 1280×720 pixelov. Skromné parametre, ktorých výsledkom je hustota pixelov 282 PPI. Operačný systém Android 7.1 a procesor Snapdragon 435 sa nemusí namáhať. Objektív predného fotoaparátu s rozlíšením 5 megapixelov sa nachádza nad obrazovkou. Nie je to práve hviezda na oblohe, ale selfie, ktoré si niekedy urobíte, chcete jednoducho zdieľať s priateľmi. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, sú siete LTE-A. Produkt podporuje aj Wi-Fi 802.11n. Čip NFC však v produktovej rade spoločnosti ZTE tradične chýba. Smutné.

  Podobne ako mnoho iných lacných zariadení, aj ZTE Blade A6 má FM rádio. Funguje len po pripojení káblových slúchadiel s 3,5 mm jackom. Bežnú hudbu môžete počúvať aj prostredníctvom bezdrôtovej náhlavnej súpravy s rozhraním Bluetooth 4.1. K dispozícii je aj indikátor udalosti – čoraz vzácnejší návštevník moderných smartfónov. Súčasťou je aj zadný fotoaparát s rozlíšením 13 megapixelov. Niekde pod telom smartfónu sa skrýva 3 GB RAM a 32 GB trvalej pamäte. Niektorí používatelia o inštalácii karty microSD ani neuvažujú. Napriek tomu nesmieme zabúdať, že takáto možnosť je stále k dispozícii.

  Napriek relatívne nízkej cene má zariadenie snímač odtlačkov prstov. Tento model však najviac prekvapí batériou. Má kapacitu 5000 mAh. Výdrž batérie je zaručená na niekoľko dní! Ale nie viac, pretože čínsky firmvér nie je optimalizovaný najlepším spôsobom. V žiadnom prípade sa však nemusíte obávať, pretože je tu podpora pre Qualcomm Quick Charge 3.0. Je úžasné, že pri takejto veľkej batérii váži gadget iba 160 g.

  Výhody

  • Pomerne výkonná batéria s podporou rýchleho nabíjania;
  • Slušné množstvo pamäte;
  • Primerané náklady;
  • K dispozícii je FM-rádio;
  • K dispozícii je podpora LTE;
  • Nie je to najhorší zadný fotoaparát;
  • Malá hmotnosť na takéto zariadenie;
  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov.

  Nevýhody

  • Nie je to najlepší displej;
  • Žiadny čip NFC;
  • Základný predný fotoaparát;
  • Používa konektor micro-USB.

  ZTE Blade A330

  Hodnotenie: 4.3

  ZTE Blade A330

  Najlacnejší smartfón v našom hodnotení. V niektorých obchodoch si ho môžete kúpiť už za 5 500 Euro. V tejto súvislosti sa používateľ musí zmieriť s niekoľkými nevýhodami. Napríklad tu nainštalovaný firmvér je založený na systéme Android 7.1, nie vždy funguje primerane. Ale ešte viac dokáže sklamať 5-palcový displej. A nie je to ani rozlíšením, ktoré je 854 × 480 pixelov. Nepríjemné je, že používa maticu TN. To znamená, že môžete očakávať pomerne úzke pozorovacie uhly a menej ako ideálne podanie farieb.

  Pri bezdrôtových moduloch je tu relatívne poradie. Zariadenie rozumie sieťam LTE, takže na ulici má používateľ k dispozícii vysokorýchlostné dáta. Takisto nemá problém s rozpoznaním štandardu Wi-Fi 802 802.11n. Pripojenie bezdrôtovej náhlavnej súpravy cez Bluetooth 4.1. A absencia NFC nám pripomína, že ide o lacný čínsky smartfón. Svedčí o tom však štvorjadrový procesor, ktorého takt je pomerne malý. Vážnym obmedzením je 1 GB pamäte RAM. Ale 16 GB interného úložiska pre zariadenie s takou cenovkou – to je úplne normálne. Okrem toho je k dispozícii slot na pamäťovú kartu s kapacitou až 128 Gb.

  Kamery je najlepšie vynechať z mysle kupujúceho. Zadný modul je vybavený iba 5-megapixelovým snímačom, takže je takmer nemožné získať kvalitné fotografie. Ešte horšie je na tom predný fotoaparát, ktorý má rozlíšenie len 2 megapixely. Ako ste si možno domysleli, nie je tu žiadny snímač odtlačkov prstov. Ale je tu FM-rádio – základný atribút rozpočtových zariadení. Kapacita batérie 4000 mAh zabezpečuje autonómnu prevádzku zariadenia. Toto je najprekvapujúcejšia vlastnosť – takú lacnú batériu by ste v takom lacnom gadgete nečakali.

  Výhody

  • Malé rozmery a hmotnosť;
  • Má rádio FM;
  • Veľmi nízka cena;
  • Bola zavedená podpora LTE;
  • Nezabudlo sa ani na snímače priblíženia a svetla.

  Nevýhody

  • Malá pamäť RAM;
  • Je v ňom zabudovaná jednoduchá kamera;
  • Žiadne NFC;
  • Slabý procesor;
  • Displej má veľmi úzky pozorovací uhol.

  Záver

  Toto je hodnotenie najlepších smartfónov ZTE spomedzi súčasných. Zoznam nie je príliš dlhý. Dôvodom sú sankcie zo strany americkej vlády – ako bolo uvedené v úvode, vedenie ZTE zatiaľ zastavilo výrobu takýchto produktov a sústredilo sa na telekomunikačné zariadenia pre telekomunikačných operátorov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: