7 najlepších smartfónov LG

Spoločnosť LG bola kedysi jednou z najlepších na trhu s mobilnými telefónmi. Po jej mušliach je veľký dopyt. S príchodom éry systému Android sa juhokórejské výrobky stali menej jedinečnými a vyhľadávanými. Mobilná divízia spoločnosti LG Electronics však má stále čím zákazníkov prekvapiť. Najmä špičkové smartfóny zaujmú nezvyčajne vysokým rozlíšením displeja. Aj tieto zariadenia majú veľmi dobrý zvuk. Skrátka, nemohli sme sa nepozrieť na niekoľko najlepších smartfónov LG, ktorých kúpa vyvolá len príjemné emócie.

Najlepšie umiestnenie spoločnosti LG v rebríčku smartfónov

Nomináciamiestonázov výrobkuCena
Najlepšie umiestnenie spoločnosti LG v rebríčku smartfónov1LG G7 ThinQ 128 GB44 899€
2LG V3031 889€
3LG G6 64GB24 200€
4LG Q6+13 500€
5LG X Power 2 M32011 690€
6LG K10 (2017) M2509 490€
7LG K97 590€

LG G7 ThinQ 128 GB

Hodnotenie: 4.9

LG G7 ThinQ 128 GB

Špičkový gadget, ktorý si pýta približne 48 tisíc eur. Euro. A výrobca má pravdu. Skutočnosť, že používa zrejme najlepší dostupný LCD displej. Rozlíšenie tohto 6,1-palcového panelu je 3120×1440 pixelov. Pixely sú také malé, že ich dokáže rozoznať len mikroskop alebo extrémne silná lupa. Táto obrazovka je vyrobená bezrámčekovou technológiou, dokonca aj plocha v hornej časti smartfónu je zmenšená. Predná kamera, reproduktor a niekoľko senzorov však museli mať kam umiestniť, preto bol v displeji vytvorený pomerne malý výrez. Všimnite si, že obrazovka má pomer strán 19,5:9. Spôsobuje to určité nepríjemnosti pri sledovaní služby YouTube, ale na takomto gadgetu je pohodlné pracovať s dvoma aplikáciami súčasne. No, kupujúci môže len ľutovať, že displej je vyrobený technológiou IPS. Využíva však najnovšiu generáciu tejto technológie, takže čierna farba je čo najbližšie.

Samozrejme, tento smartfón sa do nášho rebríčka nedostal len vďaka svojej obrazovke. Smartfón si získa srdce zákazníka aj vďaka nádhernému duálnemu fotoaparátu umiestnenému na zadnej strane. Pomocou neho môže používateľ aktivovať optický zoom. Objektív so zorným uhlom 71° sa zároveň môže pochváliť svetelnosťou f/1.6, ktorý pomáha pri zhotovovaní krásnych portrétov a uľahčuje fotografovanie v tmavej komore. Pokiaľ ide o optiku so 107° uhlom záberu, jej clona je otvorená na f/1.9, čo je tiež vynikajúci výsledok.

O zadnej kamere môžete hovoriť dlho. Ale je lepšie obdivovať fotografie, ktoré sú s ním urobené – sú lepšie ako akékoľvek slová. Nezabudnite, že vás poteší aj predný fotoaparát s rozlíšením 8 megapixelov a clonou f/1.9. Pod jeho objektívom sa skrýva pomerne veľký snímač, takže výsledok je vo väčšine prípadov perfektný.

Všetky ostatné špecifikácie smartfónu potešia nemenej. Napríklad používaná batéria s kapacitou 3000 mAh sa nabije na 50 percent len za 35 minút. Takýto drahý prístroj by tiež nemohol nedostať štandard odolnosti voči vode IP68. A dobrý zvuk zabezpečuje zvukový procesor Sa
e ES9218PC. Čo viac si môžete priať?? Vysokorýchlostný prenos údajov? Podporuje aptX? Dostatok pamäte? NFC? Výkonný procesor, ktorý bez problémov zvládne grafiku v akejkoľvek hre? Všetko je tu. Skrátka, vynaložené peniaze budete len ťažko ľutovať.

Výhody

 • Podporované je rozhranie Bluetooth 5.0 s profilom aptX HD;
 • Používa operačný systém Android 8.0;
 • Je v ňom zabudovaný zvukový procesor;
 • Nezabudlo sa ani na snímač odtlačkov prstov;
 • Nie je to zlá „predná časť“;
 • Vynikajúci duálny fotoaparát;
 • Je odolný voči vode;
 • Batéria, ktorá podporuje rýchle nabíjanie;
 • Neváži viac ako 163 g;
 • Vstavaná je 128 GB trvalá pamäť a 6 GB RAM;
 • Displej má veľmi vysoké rozlíšenie;
 • LTE-A, Wi-Fi 802.11ac a NFC;
 • Má procesor Snapdragon 845.

Nevýhody

 • Veľmi vysoká cena;
 • Umiestnenie tlačidiel nie je veľmi vhodné;
 • Kapacita batérie by mohla byť väčšia.

LG V30

Hodnotenie: 4.8

LG V30

Ďalší smartfón od LG, ktorý možno nazvať vlajkovou loďou. Má tiež špičkové funkcie, ktoré vám nedovolia byť sklamaní z nákupu. A stojí to aj veľa peňazí – v Rusku sa na zariadenie pýta asi 34-tisíc ľudí. trieť. Zariadenie má 6-palcový displej, ale to neznamená, že je obrovský, pretože bočné rámčeky sú tu úplne odstránené. Nehovoriac o zaoblených rohoch obrazovky – spoločnosť LG tento dizajnový prvok stále viac presadzuje. Rozlíšenie tu nainštalovaného displeja je 2880×1440 pixelov. Hustota pixelov až 537 PPI – vyššia hodnota, ktorou sa môžu pochváliť len smartfóny Sony. Ich obrazovky však nie sú vytvorené technológiou OLED, ktorá tiež poskytuje dokonalú čiernu, takže LG V30 určite vyzerá zaujímavejšie.

Samozrejme, ľudia si tento smartfón nekupujú len kvôli displeju. Ľuďom sa páči odolnosť voči vode – zariadenie možno ľahko pustiť do sladkej vody a nič sa mu nestane. Ak je voda slaná, potom tu všetko závisí od času stráveného na dne zariadenia. Pre tento model sa rozhodnete aj po zoznámení sa so zadnou kamerou. Je dvojitý, pričom objektívy majú rôzne ohniskové vzdialenosti. Používateľ tak bude mať prístup k 2-násobnému priblíženiu. Toto je veľmi užitočná funkcia. A vôbec nezáleží na tom, že takýto fotoaparát nie je schopný krásne rozostriť pozadie (matica tu „vidí“ úplne iný obraz, v súvislosti s čím ich úsilie nemožno kombinovať). Rozlíšenie snímača je 16 a 13 megapixelov, čo vo väčšine prípadov stačí. Vnútri hlavného objektívu je clona f/1.6 a ešte nižšie umiestnený snímač je doplnený optickou stabilizáciou. Jedným slovom, s týmto fotoaparátom nemôžete urobiť chybu. Je trochu škoda, že video v rozlíšení 4K sa tu nahráva len pri 30 snímkach za sekundu.

Najslabším miestom tohto smartfónu je predný fotoaparát, ktorého rozlíšenie je 5 megapixelov. Ale zdá sa, že z týchto piatich megapixelov vyžmýka všetko. Zvyšok špecifikácií nemôže sklamať ani toho najnáročnejšieho zákazníka. Má špičkový osemjadrový procesor Snapdragon 835 s grafickým akcelerátorom Adreno 540 – jedným z najlepších na trhu s polovodičmi. LG V30 pod kapotou skrýva aj 4 GB RAM a 64 GB RAM. Jeho kapacitu môžete rozšíriť pomocou karty microSD. Kapacita batérie 3300 mAh zabezpečuje autonómnu prácu všetkých komponentov. Nie je to veľa, ale s podporou technológie rýchleho nabíjania to úplne stačí. Vďaka konektoru USB typu C môžete nabíjačku pripojiť na prvý pohľad.

Bezdrôtová sieť je tu rovnako dobrá. Smartfón rozpoznáva LTE-A a Wi-Fi 802.11ac, čím sa zabezpečí vysokorýchlostný prenos dát. Čip NFC pomáha nahradiť zariadenie bankovou kartou. Zvuk sa prenáša do náhlavnej súpravy alebo bezdrôtového reproduktora prostredníctvom rozhrania Bluetooth 5.0. Podporované sú aj tradičné káblové slúchadlá – 3,5 mm jack sa nikam nezmizol. Mimochodom, súprava obsahuje stereo slúchadlá BandOlufsen, ktoré majú slušnú kvalitu zvuku. Môžete počúvať nielen hudbu vo formáte MP3 alebo FLAC, ale aj FM-rádio. Mimochodom, v drahých smartfónoch je to mimoriadne vzácny hosť.

Zostáva dodať, že zariadenie váži 158 g a operačný systém je tu použitý Android 7.1 (a môžete počkať na aktualizáciu). Určite stojí za tie peniaze.

Výhody

 • Pozoruhodný displej OLED;
 • Nezabudlo sa ani na snímač odtlačkov prstov;
 • Dostatok pamäte;
 • Batéria podporuje technológiu rýchleho nabíjania;
 • Je v ňom zabudovaný veľmi výkonný procesor;
 • K dispozícii je technológia NFC;
 • K dispozícii je vysokorýchlostný prenos dát;
 • K dispozícii je rádio FM;
 • Vysokokvalitný duálny fotoaparát s vysokým clonovým číslom;
 • Na svoju veľkosť nie je najťažší;
 • Bola zavedená ochrana vody;
 • Dobrá stereo náhlavná súprava je súčasťou balenia.

Nevýhody

 • Cenovka sa nemusí páčiť každému;
 • Marky telo;
 • Displej sa ľahko poškriabe.

LG G6 64GB

Hodnotenie: 4.8

LG G6 64GB

Veľká vlajková loď, ktorá bola verejnosti predstavená začiatkom roka 2017. V tom čase sa ešte žiadny z výrobcov nepokúsil vybaviť displej svojho zariadenia výrezom. Aj napriek tomu však Juhokórejčania zaoblili rohy obrazovky. Vsadili aj na pomer strán 18:9, čo sa ukázalo, že zariadenie nie je príliš široké a že pri 5,7-palcovom displeji! Tento pomer strán tiež umožňuje pohodlnú súčasnú prevádzku dvoch aplikácií. Počas sledovania videa je napríklad možné dopisovať si s priateľmi v službe Messenger – nespôsobuje to žiadne nepríjemnosti. Rozlíšenie displeja je 2880×1440 bodov, jednotlivé pixely možno rozlíšiť len pod mikroskopom. Stručne povedané, obrazovka sa Juhokórejčanom podarila. Ak by bol tiež vyrobený technológiou AMOLED – používateľ by čakal na prirodzené šťastie.

Niekde pod puzdrom smartfónu sa nachádza špeciálne lepidlo. Svojou ochranou vody tu realizuje. To z neho robí ideálnu voľbu pre tých, ktorí pravidelne chodia do sauny alebo bazéna. Produkt sa môže pochváliť aj duálnym fotoaparátom, ktorý pozostáva z 13-megapixelového snímača. Rovnako ako v prípade vyššie uvedených smartfónov LG majú objektívy rôzne ohniskové vzdialenosti, takže používateľ má k dispozícii dvojnásobný optický zoom. Širokouhlý fotoaparát má clonu f/1.8. Spolu s optickou stabilizáciou prispieva ku kvalitnému snímaniu pri slabom osvetlení. Pokiaľ ide o prednú kameru, jej rozlíšenie je 5 Mpx, čo môže niektorých kupujúcich rozrušiť. Veľkosť matice je tu však v poriadku, takže kvalitu selfies je ťažké vybrať.

Smartfón je dvojčlánkový. Druhý slot je však tradične kombinovaný s priestorom pre kartu microSD. Ak pravidelne natáčate videá v rozlíšení 4K, určite budete potrebovať úložné zariadenie, pretože 64 GB internej pamäte sa veľmi rýchlo vyčerpá. Pod gadgetom je tiež 4 GB RAM a štvorjadrový procesor Snapdragon 821 s taktom 2 350 MHz. Všimnite si, že juhokórejský výrobca nezabudol na 3,5 mm audio jack. Je to tak, pretože náš rebríček ukazuje, že smartfóny LG odvádzajú skvelú prácu pri spracovaní zvuku. S telefónom LG G6 s tým nie je žiadny problém a hudbu môžete prehrávať rôznymi spôsobmi vrátane online. Zariadenie ľahko rozpozná vysokorýchlostné siete Wi-Fi 802.11ac a LTE-A. V prípade núdze môžete aktivovať rádio FM. Na záver smartfónu nemožno opomenúť prítomnosť čipu NFC, s ktorým môže zariadenie prevziať úlohu bankovej karty.

Výhody

 • Batéria podporuje technológiu rýchleho nabíjania;
 • Bola zavedená odolnosť voči vode;
 • Displej IPS s vysokým rozlíšením;
 • Dobrý zadný fotoaparát;
 • K dispozícii je rádio FM;
 • Veľké množstvo pamäte;
 • Používa sa výkonný procesor;
 • Zabudované sú vysokorýchlostné bezdrôtové moduly;
 • Podporuje technológiu NFC;
 • Nezabudnite na snímač odtlačkov prstov;
 • Dodáva sa s káblovou stereo náhlavnou súpravou a štítkami NFC;
 • Niekoľko farebných možností.

Nevýhody

 • Vysoké náklady;
 • Musíte si vybrať medzi microSD a druhou kartou SIM;
 • Stále však nejde o ideálnu „čelnú kameru“.

LG Q6+

Hodnotenie: 4.7

LG Q6+

Už oveľa lacnejší smartfón od LG. Samozrejme, že to nie je najlacnejšie zariadenie v našom rebríčku, ale 18-20 tisíc. Euro., Cenovka, ktorú za toto zariadenie požadujú, už nikoho nenúti k tomu, aby sa nad tým pozastavil. Tento model má 5,5-palcový displej postavený na technológii IPS. Jeho rohy sú tiež zaoblené, vďaka čomu používanie smartfónu zanecháva pozitívny dojem. Prispieva k tomu aj vysoká hustota pixelov, hoci nedosahuje rekordných hodnôt. Rozlíšenie obrazovky je 2160×1080 pixelov. Ako ste si mohli všimnúť, displej má pomer strán 18:9, čo uľahčuje používanie dvoch aplikácií súčasne. Štvorjadrový procesor Snapdragon 435 ich všetky zvláda bez väčších problémov. Aj keď nesmieme zabúdať, že tento čipset patrí do rozpočtového segmentu, takže od neho neočakávajte vysoký výpočtový výkon.

Ak budeme pokračovať v rozprávaní o komponentoch skrytých pred očami používateľa, mali by sme tu spomenúť prítomnosť batérie s kapacitou 3000 mAh. Podporuje rýchle nabíjanie, ale nie najnovšiu generáciu. Pod šasi gadgetu sa skrýva 4 GB RAM a 64 GB trvalej pamäte. Túto kapacitu môžete rozšíriť vložením karty microSD.

Takýto smartfón okamžite preberá určité mediálne súbory. Za to treba poďakovať podpore LTE-A. Umožňuje tiež platiť za nákupy, pretože má čip NFC. Môže sa však použiť aj na iné účely – napríklad na urýchlenie synchronizácie s akčnou kamerou alebo reproduktorovým systémom. Nezabudnite, že NFC poskytuje len prvú fázu pripojenia, zatiaľ čo neskôr sa zvuk bude prenášať prostredníctvom štandardu Bluetooth 4.2. Všimnite si tiež, že existuje verzia LG Q6+, bez čipu NFC, takže tento bod v obchode objasnite.

Zatiaľ čo špičkové smartfóny LG majú duálny fotoaparát, tento model má na zadnej strane len jeden objektív. Pod ním sa skrýva 13-megapixelový snímač – nie je zlý, ale mohol by byť oveľa lepší. „Na druhej strane predný fotoaparát je tu tradičný – päťmegapixelový.

LG Q6+ pravdepodobne stojí za peniaze, ktoré zaň utratíte. Ale nie to, čo za ňu žiadajú v čase písania tohto článku. Ak si ho kúpite vo výpredaji, určite vás potešia jeho funkcie. V opačnom prípade vám bude pripomínať, že konkurencia ponúka zariadenia s pôsobivejšími funkciami za rovnaké peniaze. Buď budete ľutovať, že ste nepridali určitú sumu na kúpu vlajkovej lode.

Výhody

 • Váži 149 g;
 • Zadný fotoaparát nie je vážnou výčitkou;
 • Nie je to zlý zvuk;
 • Rozumná veľkosť;
 • Dostatok pamäte;
 • Nechýba podpora LTE a NFC;
 • Displej má vysoké rozlíšenie;
 • Rádio FM je prítomné.

Nevýhody

 • Žiadny snímač odtlačkov prstov;
 • Zďaleka nie je najvýkonnejším procesorom;
 • Jednoduchý predný fotoaparát;
 • Zadný kryt sa rýchlo poškriabe.

LG X Power 2 M320

Hodnotenie: 4.6

LG X Power 2 M320

Skôr skromné, pokiaľ ide o jeho vlastnosti smartphone. Napriek tomu nemohla byť do nášho hodnotenia zaradená. Je to jedno z mála zariadení spoločnosti LG, ktoré má batériu s kapacitou 4500 mAh. Plné nabitie by malo stačiť na dva dni používania zariadenia, pokiaľ nezačnete spúšťať hry. Mimochodom, zariadenie zvláda hry celkom dobre, aj keď so zníženými grafickými nastaveniami. Vďaka za to patrí osemjadrovému procesoru MediaTek MT6750, rozšírenému o akcelerátor videa Ma

 • -T860 MP2. Pokiaľ ide o pamäť, k dispozícii je 2 GB RAM a 16 GB ROM. Trpieť nedostatkom tej druhej nebude musieť, pretože je tu slot pre pamäťovú kartu – maximálna podporovaná kapacita úložiska je 2 TB.

  Obrazovka vypovedá o rozpočtovom stave smartfónu. Skutočnosť, že je zabudovaný v pomerne skromnom paneli IPS s uhlopriečkou 5,5 palca a rozlíšením 1280×720 pixelov. Aj s týmto displejom však môžete sledovať videá a vykonávať iné úlohy – nebudete cítiť veľké nepohodlie. Je to smutné, keď zistíte, akými obrazovkami sú vybavené drahšie smartfóny LG.

  Na dnešné pomery priemerná, je tu aj kamera. Kupujúci uvidí na zadnej strane zariadenia iba jeden objektív. Pod ňou sa skrýva clona f/2.2 a 13-megapixelový snímač. Z fotoaparátu toho veľa nevyťažíte, ale na snímky ani nepľujete. To možno povedať aj o prednom fotoaparáte, ktorého rozlíšenie je 5 megapixelov.

  Môžeme byť radi, že výrobca nešetril na LTE-modeme – je tu rýchly a na kvalitu príjmu signálu sa tiež nemožno sťažovať. Na druhej strane je Wi-Fi obmedzené na štandard 802.11n, ale s takýmito vlastnosťami je to normálne – nebudete sa snažiť na takomto smartfóne sledovať online video v rozlíšení 4K. Prenos zvuku do bezdrôtovej náhlavnej súpravy alebo reproduktora prebieha prostredníctvom rozhrania Bluetooth 4.2. Nie je tu však NFC – tento smartfón nenahrádza bankovú kartu. Chýba snímač odtlačkov prstov, čo je dosť smutné. Je smutné, že spoločnosť LG šetrí peniaze na tak dôležitom komponente.

  Výhody

  • Kapacita batérie podporujúca technológiu rýchleho nabíjania;
  • Používa operačný systém Android 7.0;
  • Displej poteší maximálnymi pozorovacími uhlami;
  • Má rádio FM;
  • Existuje podpora pre LTE;
  • Nie je to najslabší procesor;
  • Nie veľmi vysoké náklady.

  Nevýhody

  • Malá pamäť;
  • Jednoduchý predný fotoaparát;
  • Nie je tu NFC;
  • Žiadny snímač odtlačkov prstov;
  • Niektorým ľuďom sa zariadenie zdá ťažké.

  LG K10 (2017) M250

  Hodnotenie: 4.5

  LG K10 (2017) M250

  Jeden z najkompaktnejších smartfónov v našom rebríčku. Na jeho prednom paneli sa nachádza 5,3-palcový displej a šírka bočných rámčekov je pomerne malá. Šírka samotnej miniaplikácie je preto 75,3 mm. Zariadenie neváži viac ako 138 g, čo tiež nemôže než tešiť. Samozrejme, nejde o rekordné parametre, ale aj tak zariadenie vyniká v porovnaní s ostatnými výtvormi mobilnej divízie spoločnosti LG.

  Ak sa vrátime k displeju, nemožno nespomenúť, že je vyrobený technológiou IPS. Za cenu 8k. Pozrite si. Nebol by som prekvapený maticou TN, ktorá má priepastné pozorovacie uhly! Nie je tu však nič zlé. Rozlíšenie obrazovky je 1280×720 pixelov, čo je pri takejto uhlopriečke celkom prijateľný parameter. Na tomto displeji vyzerajú skvelé fotografie zhotovené vstavaným 13-megapixelovým fotoaparátom. Až na počítači sa ukáže, že fotoaparát tu nie je ani zďaleka dokonalý. Najhoršie je, že fotí pri slabom osvetlení. Ale nemôžete očakávať nič iné, pretože clona je zverejnená len na hodnotu f/2.2. No, ak hovoríme o „frontálnej“, je to celkom jednoduché – jej rozlíšenie nepresahuje 5 megapixelov.

  Funkčnosť tohto smartfónu zabezpečuje operačný systém Android 7.0. Aj keď nebude aktualizovaný, táto verzia „zeleného robota“ nebude čoskoro zastaraná. Samotný operačný systém poháňa procesor MediaTek MT6750. Môžeme povedať, že Juhokórejčania si nenechali ujsť voľbu, pretože ide o dobrú osemjadrovú čipovú súpravu, ktorá pracuje s taktom až 1,5 GHz. Väčšina aplikácií má viac ako dostatočnú výkonovú rezervu. Áno, a grafický akcelerátor Ma

 • -T860 MP2 funguje celkom dobre. Hoci nikto nespochybňuje skutočnosť, že v hrách musí používateľ stále znížiť grafiku. Určitým obmedzením sú aj 2 GB pamäte RAM a 32 GB trvalej pamäte. Kapacitu tohto zariadenia možno rozšíriť vložením karty microSD. Upozorňujeme však, že systém rozpozná maximálne 32-gigabajtovú jednotku.

  Smartfón komunikuje v sieťach LTE bez problémov. K internetu môžete pristupovať aj cez Wi-Fi 802.11n. Na druhej strane, zvuk sa prenáša cez Bluetooth 4.2. Väčšina zákazníkov však bude používať tradičný 3,5 mm audio jack pre slúchadlá, našťastie nikam nezmizol. Na záver nášho rozprávania o bezdrôtových moduloch musíme s poľutovaním konštatovať, že neexistuje NFC. Nemôžeme s tým nič robiť – chýba v mnohých lacných smartfónoch. Ale je tu skener odtlačkov prstov, ktorým sa môžu pochváliť aj nie všetky lacné telefóny.

  Batéria vo vnútri LG K10 (2017) sa používa celkom bežne, v našom hodnotení zariadenie rozhodne nemá kvôli nemu. Kapacita batérie je 2 800 mAh a nabíja sa cez konektor micro-USB.

  Výhody

  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Dobrý displej IPS;
  • Nízka hmotnosť;
  • Pomerne nedávna verzia operačného systému;
  • Zadný fotoaparát nie je zlý;
  • K dispozícii je rádio FM;
  • Implementovaná podpora LTE;
  • Nie je to najhorší procesor;
  • Cenovo dostupný.

  Nevýhody

  • Minimálna pamäť podľa dnešných štandardov;
  • Žiadne NFC;
  • Nízka kapacita batérie;
  • Nie práve hviezdny predný fotoaparát.

  LG K9

  Hodnotenie: 4.5

  LG K9

  Ďalší cenovo veľmi dostupný smartfón v našom rebríčku. Jeho cena je približne 8 tisíc dolárov. Euro., A počas výpredajov môžete nakupovať výhodnejšie. Pri navrhovaní tohto zariadenia stavili Juhokórejčania na skromné rozmery a nízku hmotnosť. Preto upustili od veľkokapacitnej batérie. Ale aj 2500 mAh je celkom dobré. Denná výdrž batérie pravdepodobne nebude krátka, pokiaľ nespúšťate hry… A neodporúča sa, pretože používa pomerne slabý procesor Snapdragon 210 so štyrmi jadrami taktovanými na 1,3 GHz. Ak sa moderné hry spustia, potom len so zníženou grafikou – „vďaka“ za to, že by mal byť vyrobený a video akcelerátor Adreno 304. Pod gadgetom sa skrýva 2 GB pamäte RAM a 16 GB trvalej pamäte. Nie veľa, ale celkom normálne pre rozpočtové zariadenie. Okrem toho je tu možnosť inštalácie pamäťovej karty – výrobca sľubuje, že systém rozpozná disk absolútne akejkoľvek veľkosti, až do 2 TB.

  Relatívne malé zariadenie s 5-palcovým displejom IPS. Jeho rozlíšenie je 1280×720 a hustota pixelov 294 PPI. Pozorovacie uhly sú veľmi široké, kvalite obrazu sa dá len ťažko niečo vytknúť. Nad obrazovkou sa nachádza predná kamera. Zdá sa, že v takomto smartfóne by mal byť určený len na videohovory. Ale nie, rozlíšenie 5 megapixelov stačí na to, aby ste mohli robiť celkom dobré selfie. Od svojich fotografií by ste však nemali očakávať žiadne vynikajúce výsledky. Nemali by ste vážne počítať ani so zadným fotoaparátom, ktorého rozlíšenie nepresahuje 8 megapixelov. A tu s pripojením na internet je všetko v poriadku. Zariadenie využíva siete 4G, takže majiteľ bude môcť využívať vysokorýchlostný prenos dát. Ak hovoríme o Wi-Fi, podporuje nanajvýš štandard 802.11n. Okrem toho je prítomné rádio FM, ktoré vám umožní počúvať hudbu vo chvíľach, keď je zostatok nulový alebo dokonca záporný. Nie je tu však NFC, čo však vôbec neprekvapuje.

  LG K9 pravdepodobne nie je zlé zariadenie. Mal by mať aj snímač odtlačkov prstov – vôbec by to bola krása. Myslíme si však, že aj bez nej by mal smartfón vyhovovať každému, kto hľadá lacný smartfón.

  Výhody

  • Nízka cena;
  • Rádio FM je prítomné;
  • Používa displej IPS s vysokou hustotou pixelov;
  • Je nainštalovaná pomerne nová verzia systému Android;
  • Váži menej ako 152 g;
  • Malá veľkosť;
  • Mám podporu LTE.

  Nevýhody

  • Používa slabý procesor;
  • Nie je to batéria s najväčšou kapacitou;
  • Malá pamäť;
  • Žiadny čip NFC;
  • Kamery nie sú ničím, čo by ste mohli obdivovať;
  • Žiadny snímač odtlačkov prstov.

  Záver

  Toto je hodnotenie najlepších smartfónov LG. Ako vidíte, produkty spoločnosti si vedú dobre vo všetkých cenových segmentoch. Odporúčame však pozrieť sa výlučne na špičkové riešenia – majú najmenej nevýhod.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: