7 najlepších smartfónov Xiaomi s dobrou batériou

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako návod na nákup. Pred kúpou sa poraďte s odborníkom.

Xiaomi je významný čínsky výrobca mobilnej elektroniky. A v posledných rokoch vydáva s prekvapivou pravidelnosťou naozaj zaujímavé smartfóny, ktoré majú všetky špecifikácie na najvyššej úrovni. Vrátane batérie, ktorej veľká kapacita zaručuje dlhú životnosť.

Najmä pre ľudí, ktorí chcú svoje zariadenie nabíjať každých pár dní, sme zoradili 7 najlepších smartfónov s dobrou batériou – a to ako vlajkové lode, tak aj pomerne lacné zariadenia.

Najlepšie smartfóny Xiaomi s dobrou batériou

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Rebríček najlepších smartfónov Xiaomi s dobrou batériou1Xiaomi Mi Max 3 6/128GB
2Xiaomi Black Shark 8/128GB26 789€
3Xiaomi Pocophone F1 6/128 GB22 190€
4Xiaomi Redmi Note 7 6/64GB
5Xiaomi Mi5S Plus 128GB
6Xiaomi Mi Max 2 64GB10 135€
7Xiaomi Redmi Note 5 6/64GB13 580€

Xiaomi Mi Max 3 6/128GB

Hodnotenie: 4.9

Xiaomi Mi Max 3 6/128GB

Prečo: Batéria s kapacitou 5500 mAh a celkom dobré ďalšie parametre.

Séria Mi Max zahŕňa lacné phablety s nízkou cenou a veľkou obrazovkou. Tretí model predstavený v roku 2018 je teda vybavený 6.9-palcový displej FHD+ IPS. Veľká veľkosť samotného telefónu umožnila vybaviť ho batériou s vyššou kapacitou (5500 mAh), ktorá pri každodennom používaní vystačí na 2-3 dni výdrže batérie.

Zvyšok špecifikácií telefónu je tiež celkom dobrý. Xiaomi Mi Max 3 je vybavený pomerne čerstvým 8-jadrovým procesorom strednej triedy Snapdragon 636, ktorý je doplnený 6 GB „RAM“ na plynulý chod väčšiny aplikácií. Hlavný fotoaparát je duálny, 12+5 MP, predný fotoaparát je jednoduchý, 8 MP. Nechýba snímač odtlačkov prstov, USB typu C s podporou rýchleho nabíjania, rozpoznávanie vzhľadu, kovové telo a prakticky bezrámčekový displej. K dispozícii je dokonca 3.5 mm pripojenie slúchadiel nebolo odstránené.

Výhody

 • Kvalitný, veľký a bezrámčekový displej IPS;
 • Na smartfóne beží vlastný operačný systém MIUI 10;
 • Dobrý fotoaparát, ktorý je doplnený umelou inteligenciou na spracovanie fotografií.

Nevýhody

 • Žiadne NFC;
 • Skôr priemerný rádiový modul, v niektorých podmienkach slabý príjem signálu;
 • Kombinovaný zásobník na kartu SIM a kartu microSD.

Xiaomi Black Shark 8/128GB

Hodnotenie: 4.8

Xiaomi Black Shark 8/128 GB

Prečo: 4000mAh batéria a špeciálna optimalizácia pre hráčov.

Herný smartfón Xiaomi Black Shark je navrhnutý špeciálne na hranie mobilných hier. Zariadenie je vybavené špičkovým 8-jadrovým procesorom Snapdragon 845 pre roky 2017-2018 so špeciálnym chladiacim systémom založeným na odparovacej komore, ktorý dopĺňa 8 GB pamäte RAM a batéria s kapacitou 4 000 mAh, ktorá poskytuje výdrž až 2 dni.

Pre lepšie hranie mobilných hier je tento smartfón vybavený aj väčšou obrazovkou – 5.99-palcový displej IPS s rozlíšením FHD+. Má tiež 20+12-megapixelový hlavný duálny fotoaparát, jeden 20-megapixelový predný fotoaparát, konektor USB typu C s podporou rýchleho nabíjania, snímač odtlačkov prstov, celokovové telo a množstvo ďalších „vychytávok“.

Smartfón Xiaomi Black Shark je tiež vybavený stereo reproduktormi, ktoré poskytujú výkonný a priestorový zvuk.

Nevýhody

 • Najvyšší výkon vďaka špičkovému procesoru a 8 GB pamäte RAM;
 • Netradičný dizajn s „hráčsky agresívnymi“ funkciami;
 • Veľká batéria s výdržou až 2 dni.

Nevýhody

 • Žiadny slot na kartu microSD (ani v kombinácii so zásobníkom na kartu SIM);
 • Bez NFC a konektora 3.5 mm konektor pre slúchadlá (ale súčasťou balenia je aj adaptér typu C);
 • Slabý pohon vibrácií, vibrácie takmer nepocítiť.

Xiaomi Pocophone F1 6/128 GB

Hodnotenie: 4.7

Xiaomi Pocophone F1 6/128GB

Prečo je to: Najlacnejšia vlajková loď roku 2018, batéria 4000 mAh.

Xiaomi Pocophone F1 v čase svojho uvedenia na trh „vybuchol“. Stavte sa – bola to špičková procesná jednotka s veľkou pamäťou RAM a dobrou batériou – a len za 300 dolárov! Spoločnosti Xiaomi sa zrejme nejakým spôsobom podarilo udržať výrobné náklady na čo najnižšej úrovni.

Napriek tomu sa Xiaomi Pocophone F1 môže pochváliť jednou z najlepších kombinácií ceny a výkonu v rebríčku. Smartfón je vybavený 8-jadrovým vlajkovým čipom Snapdragon 845 s „tekutým“ chladiacim systémom založeným na odparovacej komore, 6 GB „RAM“ v tejto konfigurácii a dobrou 4000 mAh batériou, ktorá stačí na 2 dni výdrže. Má tiež 6.18-palcový displej IPS s rozlíšením FHD+ (s výrezom), duálny hlavný fotoaparát s rozlíšením 12 + 5 Mpx, predný fotoaparát s rozlíšením 20 Mpx, snímač odtlačkov prstov a – zrazu – 3.5 mm na pripojenie slúchadiel.

Výhody

 • Vysoký výkon vďaka použitiu špičkového procesora a dostatočnej pamäte RAM;
 • Má technológiu odomykania tvárou s infračerveným osvetlením;
 • Skvelý zvuk – v slúchadlách aj cez stereo reproduktory.

Nevýhody

 • Plastové, marky a krehké telo, musíte nosiť puzdro;
 • Telo nie je vodotesné ako iné vlajkové lode z roku 2018;
 • Početné problémy so softvérom.

Xiaomi Redmi Note 7 6/64GB

Hodnotenie: 4.7

Xiaomi Redmi Note 7 6/64GB

Prečo on: Dobrá batéria s kapacitou 4 000 mAh a hlavný fotoaparát s najvyšším rozlíšením.

Hlavnou črtou tejto nezvyčajne rozpočtovej vlajkovej lode je obrovské rozlíšenie hlavného fotoaparátu. Skladá sa z dvoch modulov, z ktorých jeden je 48-megapixelový! Pomocný modul má rozlíšenie 2 MP a je potrebný pre umelú inteligenciu, ktorá ďalej vylepšuje obrázky.

Špecifikácie smartfónu zahŕňajú aj pomerne čerstvý osemjadrový procesor strednej triedy Snapdragon 660, ktorý dopĺňa 6 GB „RAM“ a 64 GB interného úložiska. Kapacita batérie 4000 mAh, čo stačí na niekoľko dní výdrže. Obrovský 6.3-palcový FHD+ IPS displej s malým výrezom v tvare slzy pre 13-megapixelovú „prednú stranu“ je vyhotovený prakticky bez rámčeka.

Stojí za zmienku, že ide o jeden z „najčerstvejších“ smartfónov Xiaomi v rebríčku. Bola predstavená 10. januára 2019! Samozrejme, dostal MIUI 10 „out of the box“.

Výhody

 • Prakticky bezrámová obrazovka s nenápadným slzným výrezom;
 • Dobrá kombinácia špecifikácií a NFC;
 • Čerstvý operačný systém „out of the box.

Nevýhody

 • Nestabilita softvéru, ktorá bude odstránená aktualizáciou firmvéru;
 • Žiadne NFC;
 • Sklenené puzdro, ktoré sa veľmi rýchlo pokryje odtlačkami prstov a škrabancami.

Xiaomi Mi5S Plus 128GB

Hodnotenie: 4.6

Xiaomi Mi5S Plus 128GB

Prečo je to: Nízka cena a dobrá 3800mAh batéria.

Smartfón Xiaomi Mi5S Plus je vlajkovou loďou (hoci je to vzorka z minulých rokov). A tak do nej vývojári „napchali“ tie najlepšie komponenty, ktoré mohli v čase vydania nájsť na trhu. Za výkon zariadenia je teda zodpovedný štvorjadrový procesor Snapdragon 821, 6 GB RAM a 128 GB interného úložiska. Vstavaná batéria s kapacitou 3800 mAh, ktorá stačí na niekoľko dní každodenného používania.

Smartfón poteší fanúšikov mobilnej fotografie – je vybavený duálnym hlavným fotoaparátom s rozlíšením 13 + 13 MP a jedným „čelným“ s rozlíšením 4 MP. Fotografické snímače sú Sony IMX258, vysoká kvalita. Obrazovka zariadenia – 5.7-palcový displej FHD IPS s tradičným pomerom strán 16:9.

Keď už hovoríme o ďalších špecifikáciách zariadenia, za samostatnú zmienku stojí prítomnosť modulu NFC na bezkontaktné platby a 3.5 mm konektor na pripojenie slúchadiel. K dispozícii je aj skener odtlačkov prstov.

Výhody

 • Vysoký výkon vďaka nainštalovaným „rýchlym“ komponentom;
 • Kvalitný displej – jasné, šťavnaté farby, dobré rozlíšenie, veľká uhlopriečka;
 • Možnosť aktualizácie na najnovšiu verziu firmvéru – MIUI 10.

Nevýhody

 • Ak chcete spustiť bezkontaktnú platbu v službe Google Pay, musíte sa pohrať s nastaveniami;
 • Plast na zadnom kryte sa rýchlo zašpiní a poškriabe, ale súčasťou balenia je silikónový nárazník;
 • Žiadny slot na pamäťovú kartu microSD.

Xiaomi Mi Max 2 64GB

Hodnotenie: 4.5

Xiaomi Mi Max 2 64GB

Prečo: Dobrá 5300mAh batéria a dlhá výdrž batérie.

Smartfón Xiaomi Mi Max 2 je dobrým riešením pre používateľov, ktorí hľadajú zariadenie s veľkou obrazovkou a dlhou výdržou batérie. Vďaka batérii s kapacitou 5300 mAh a relatívne priemerným komponentom poskytuje až 3-4 dni „života“ bez nabíjania – maximum v rebríčku.

Tento smartfón je vybavený najmä 6.44-palcová obrazovka IPS s rozlíšením FHD, 8-jadrový procesor strednej triedy Snapdragon 625, 4 GB pamäte RAM a 64 GB – v tejto konfigurácii – internej pamäte. Má tiež jeden 12-megapixelový hlavný fotoaparát a 5-megapixelový „predný“ fotoaparát. Prítomný je aj snímač odtlačkov prstov, ako aj 3.5 mm konektor pre káblové slúchadlá, ale bez NFC na bezkontaktné platby.

Audiofilov poteší aj prítomnosť stereo zvuku z dvoch reproduktorov na kovovom tele zariadenia.

Výhody

 • Veľká obrazovka s optimálnym rozlíšením, ktorá „nespáli“ batériu;
 • Pri bežnom používaní vydrží batéria až tri až štyri dni;
 • Optimálny výkon, ktorý postačuje pre väčšinu aplikácií.

Nevýhody

 • Klzké kovové telo, ktoré je nepohodlné najmä pri práci jednou rukou;
 • Žiadne NFC na bezkontaktné platby;
 • Relatívne rýchle opotrebovanie batérie v dôsledku absencie funkcie rýchleho nabíjania.

Xiaomi Redmi Note 5 6/64GB

Hodnotenie: 4.4

Xiaomi Redmi Note 5 6/64GB

Prečo: Vysoký výkon v kombinácii s nízkou cenou a dobrou 4000mAh batériou.

Hoci tento smartfón Xiaomi stojí menej ako ostatné modely v rebríčku, môže ponúknuť aj dobrý výkon a vynikajúcu výdrž batérie. Pre prvý zodpovedný za prvý „rýchly“ dostatočne osemjadrový procesor strednej triedy Snapdragon 636 v kombinácii so 6 GB „RAM“ a pre druhý – dobrá batéria s kapacitou 4000 mAh, s ktorou zariadenie pri priemernom používaní môže ľahko trvať až 2 dni bez nabíjania.

Smartfón je tiež vybavený 5.99-palcový displej IPS s rozlíšením FHD+, duálny 12+5-megapixelový hlavný fotoaparát a 13-megapixelový predný fotoaparát. Má tiež 3.5 mm konektor na slúchadlá, snímač odtlačkov prstov a zaoblené rohy obrazovky, aby táto veľká 18:9 matica vyzerala úhľadnejšie. Telo je vyrobené z kovu (špeciálna hliníková zliatina) s plastovými vložkami pre prácu s anténami.

Výhody

 • Vysoký výkon – smartfón je vybavený „čerstvými“ komponentmi;
 • Dobrý hlavný fotoaparát, najmä pri fotografovaní cez deň;
 • Rýchly výkon skenera odtlačkov prstov.

Nevýhody

 • Slabý pohon vibrácií, vibrácie sú cítiť pomerne slabo;
 • Nešťastné zviazanie – smartfón podporuje „quickchurch“, ale sériový napájací zdroj nie;
 • Žiadne NFC.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: