8 najlepších telefónov BQ

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou sa opýtajte odborníka.

Slovensko – jedinečná krajina. Máme niekoľko značiek, pod ktorými sú údajne domáce zariadenia distribuované. Napríklad Slovenská výrobok BQ (nezamieňajte s telefónmi, ktoré sa predávajú v iných krajinách). Ruská spoločnosť sa nepochybne snaží, ale väčšinou len distribuovať svoje výrobky v obchodoch. V skutočnosti nenavrhuje vlastné výrobky, ale vyberá polotovary z čínskych tovární. To však neznamená, že tieto smartfóny sú zlé. Naopak, kúsky, ktoré sa dostali do nášho rebríčka, určite potešia svojho majiteľa! A nemôžu pomôcť, ale nájsť kupujúceho, pretože náklady na takéto zariadenia – veľmi lacné.

Povieme vám nielen o smartfónoch. Skutočnosť, že pod značkou BQ sa predávajú aj bežné telefóny. Nemožno nespomenúť tlačidlové mobilné telefóny, pretože aj po nich je aktívny dopyt. Súhlasím, že pre starších ľudí je jednoduchšie kúpiť si práve takéto zariadenie, ako si lámať hlavu nad tým, ako používať monštrum s dotykovým displejom.

Najlepšie telefóny Hodnotenie BQ

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie smartfóny BQ1Q 6200L Aurora15 990€
2Q 6015L Vesmír10 990€
3Q 5516L Twin7 990€
4Q 5201 Priestor8 490€
5Q 5500L Advance6 990€
Najlepšie telefóny BQ1Q 2205 Ruffe2 280€
2Q 2433 Dream DUO2 331€
3Q 3201 Možnosť1 965€

Najlepšie smartfóny BQ

BQ 6200L Aurora

Hodnotenie: 4.9

BQ 6200L Aurora

Mohlo by sa zdať, že ruská spoločnosť BQ sa nebude zaoberať zariadeniami s vynikajúcim dizajnom. Ale nie. Jej ponuka zahŕňa BQ 6200L Aurora, bezrámikový smartfón, ktorý má jednoobrázkový displej ako niektoré iPhony X. Vo figurovanom výreze sa nachádza nielen predná kamera, ale aj pomocné senzory. Mimochodom, „predná tvár“ je tu doplnená rozpoznávaním tváre. Tento druh zámku je vysoko spoľahlivý – systém si určite nezamieňa vašu tvár s fotografiou.

Ak hovoríme o displeji, jeho uhlopriečka je 6,2 palca. Stále sa to nedá nazvať obrovským. Šírka obrazovky zostala štandardná, čo má za následok fungovanie operačného systému Android 8.1 a všetky aplikácie sa ľahko používajú. Displej je rozšírený na výšku – to umožňuje používať dva programy naraz. Pokiaľ ide o rozlíšenie, je to 2246×1080 pixelov. Jediným sklamaním je, že displej využíva technológiu IPS. Prítomnosť samostatnej vrstvy s podsvietením neumožňuje dosiahnuť dokonalé čierne farby a má tiež negatívny vplyv na spotrebu energie. Spoločnosť BQ však nemá prístup k panelom AMOLED, takže zaradiť túto skutočnosť medzi nevýhody nemá zmysel.

Smartfón je celkom krásny, ale príliš ťažký. 197 gramov v ruke a vo vrecku. V tomto prípade je úplne nejasné, prečo je zariadenie také ťažké. Aké komponenty k tomu viedli?? Určite nie batéria, ktorej kapacita nepresahuje 3000 mAh.

Rozpočtové smartfóny majú zriedkakedy slušný fotoaparát. BQ 6200L Aurora – to je akási výnimka z pravidla. Na zadnej strane tejto miniaplikácie sa nachádza duálny objektív fotoaparátu. Rozlíšenie použitých snímačov je 16 a 5 megapixelov. Samozrejme, optická stabilizácia alebo niečo podobné tu nie je. Ale aj bez toho fotoaparát takmer dokonale zvláda svoju hlavnú úlohu. Vie rozostriť pozadie, čo vedie k dobrým portrétom. No, a video tu je napísané v rozlíšení F

  l HD – je nepravdepodobné, že by ste mali sťažnosti na obraz.

  BQ 6200L Aurora sa môže smelo porovnávať s vlajkovými loďami minulých rokov. Prácu tohto zariadenia zabezpečuje osemjadrový procesor MediaTek He

 • o P60. Je to vynikajúci čipset s taktom až 2 GHz. Vďaka nemu smartfón dosahuje v benchmarku AnTuTu približne 140k bodov. skóre! Pod smartfónom sa stále skrýva 4 GB RAM a 64 GB trvalej pamäte. Dostatok priestoru pre absolútne ľubovoľný počet aplikácií! A ak sa chystáte ukladať multimediálne súbory, nebude na škodu nainštalovať pamäťovú kartu, slot, na ktorý výrobca nezabudol. Súbory môžete sťahovať pomocou sietí LTE a Wi-Fi 802.11ac. Vysoká rýchlosť sa vám určite bude páčiť! Príjemným bonusom je konektor USB typu C, ktorý sa pripája výnimočne rýchlo. K dispozícii je aj skener odtlačkov prstov – pre prípad, že by vám rozpoznávanie tváre z nejakého dôvodu nevyhovovalo.

  Bohužiaľ, zariadenie má niekoľko nepríjemných vecí. Napríklad nie je k dispozícii 3,5 mm audio konektor. Chcete používať káblové slúchadlá? Musíte ich pripojiť pomocou dodaného adaptéra. Niektorí sa budú sťažovať aj na absenciu čipu NFC. Z tohto dôvodu nie je možné tento smartfón nahradiť bankovou kartou.

  Výhody

  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Veľký displej s vysokým rozlíšením;
  • Je nainštalovaná čerstvá verzia operačného systému;
  • Dobrý duálny fotoaparát;
  • Slušný „front“;
  • Používajú sa vysokorýchlostné bezdrôtové moduly;
  • Zabudovaný výkonný osemjadrový procesor;
  • Veľké množstvo pamäte;
  • K dispozícii je konektor USB typu C.

  Nevýhody

  • Žiadny čip NFC;
  • Nemá 3,5 mm audio konektor;
  • Veľká hmotnosť;
  • Skener odtlačkov prstov nefunguje vždy na prvýkrát.

  BQ 6015L Vesmír

  Hodnotenie: 4.8

  BQ 6015L Vesmír

  Nemáte radi tradičné „monobrow“? V tomto prípade odporúčame zvážiť kúpu zariadenia BQ 6015L Universe. Tu sa namiesto toho používa výrez v tvare slzy. To znamená, že má miesto len pre objektív prednej kamery. Senzory sa presunuli do spodnej časti čelného panela a hovoriaci reproduktor je umiestnený v hornej časti rámu.

  Vďaka operačnému systému Android 8 je chod tohto zariadenia plynulý.0. Obraz sa zobrazuje na 6-palcovom displeji IPS. Výrobca sa snažil šetriť v každom smere, takže rozlíšenie obrazovky bolo 1528×720 pixelov. Môžeme povedať, že tento parameter je doslova na hranici detekcie pixelov. Ak ste nepoužívali drahší smartfón, potom je nepravdepodobné, že by ste sa na tento displej sťažovali – budete s ním spokojní. Mimochodom, pomer strán 19:9 by mal prispieť k pohodlnej práci s dvoma aplikáciami súčasne.

  Smartfón sa začal predávať s dvoma farebnými variantmi tela. V každom prípade sa vám do rúk dostane zariadenie, ktoré neváži viac ako 157 g. Hneď je vidieť, že vo vnútri nie je miesto pre obzvlášť veľkú batériu. Napriek tomu je 3000 mAh tiež slušný parameter, niekto bude mať dosť na deň a pol používania zariadenia.

  Na rozdiel od vyššie uvedeného modelu nemá tento zástupca nášho hodnotenia duálny fotoaparát. Na zadnej strane fotoaparátu BQ 6015L je len jeden objektív. Keď svetlo prenikne cez 13 Mpx snímač. Na rozmazanie pozadia ani nemyslite. Výsledkom je, že získate snímky strednej kvality. Zdá sa, že výrobca sa rozhodol ušetriť čo najviac na fotoaparáte. Na zadnej strane, ale nie na prednej – ten sa môže pochváliť 16-megapixelovým snímačom, ktorý pokojne zachytí aj všetky chyby pokožky.

  Na prístup k celosvetovej sieti sa ponúka pripojenie Wi-Fi a LTE. A je tu NFC, takže majiteľ tohto smartfónu môže odmietnuť pravidelné používanie bankovej karty. Infračervený vysielač však nie je k dispozícii – vo svojich zariadeniach ho majú len spoločnosti Xiaomi a Huawei. Teší nás, že výrobca nezabudol na snímač odtlačkov prstov. Nepatrí však k najnovšej generácii.

  No, aké komponenty zabezpečujú prácu všetkých vyššie uvedených dobroty? Tento smartfón je založený na procesore Snapdragon 435. Ide o dobrý osemjadrový čipset vytvorený spoločnosťou Qualcomm. Je dostatočne výkonný na spustenie akejkoľvek aplikácie. Môžete dokonca hrať, ale s mierne zníženými grafickými nastaveniami. Produkt má tiež 3 GB pamäte RAM a 32 GB trvalej pamäte. Bez karty microSD sa určite nezaobídete. Pokiaľ toto zariadenie nepoužívate len na posielanie správ, sledovanie YouTube a navštevovanie určitých stránok.

  Zostáva dodať, že výrobca oznámil podporu OTG. To znamená, že vhodný adaptér vám pomôže pripojiť smartfón k bežnej jednotke USB-flash.

  Výhody

  • Na výber je niekoľko farebných variantov;
  • Ukázalo sa, že zariadenie je veľmi ľahké;
  • Je nainštalovaná najnovšia verzia operačného systému;
  • Pomerne dobrý predný fotoaparát;
  • Je tu skener odtlačkov prstov;
  • Nie je v ňom zabudovaný zlý procesor;
  • Čip NFC je prítomný;
  • Slušné množstvo pamäte RAM;
  • Dostupná cena.

  Chyby

  • Displej s nie príliš vysokým rozlíšením;
  • Zadný fotoaparát nebude vyhovovať každému;
  • Používa konektor micro-USB;
  • Výrez v obrazovke sa niekomu nemusí páčiť.

  BQ 5516L Twin

  Hodnotenie: 4.7

  BQ 5516L Twin

  Toto zariadenie má známejší dizajn predného panela. Neexistuje žiadne monobrow. Prítomný je dokonca aj rámček, ktorý niektorých určite sklame. Rám však nemožno nazvať veľmi širokým, a preto takmer nezasahujú. Pod displejom je priestor pre dotykové tlačidlá. Výrobca sa ich však rozhodol zbaviť. Zároveň presunula snímač odtlačkov prstov na zadnú stranu.

  Spoločnosť BQ možno pochváliť za to, že sa pokúsila nainštalovať čerstvú verziu „zeleného robota“ do svojich smartfónov. Používa sa tu systém Android 8.1, ktorý bude zastaraný až za tri alebo štyri roky. Aj tento zástupca nášho hodnotenia sa môže pochváliť dvoma slotmi na karty SIM a hmotnosťou nepresahujúcou 154 gramov.

  Ak predchádzajúci model, ktorý sme recenzovali, trpel nízkym rozlíšením displeja, tu tento problém neexistuje. Tu umiestnený panel IPS je ideálny na sledovanie videí YouTube, pretože má pomer strán 16:9. K pohodlnému sledovaniu prispieva aj rozlíšenie 1920×1080 pixelov. Pri 5,5-palcovej uhlopriečke to znamená hustotu pixelov 401 PPI. Obrazovke skrátka nemožno nič vytknúť. Jediná nepríjemná vec sú bočné rámy natreté čiernou farbou – mohli by niekoho rozptyľovať.

  Napriek veľmi prijateľnej cene (v Slovenskách obchodoch sa BQ 5516L Twin predáva za 8 tisíc eur). Zariadenie má duálny fotoaparát. Samozrejme, každé vysoké rozlíšenie sa môže pochváliť len hlavnou maticou. Pomocný modul má iba dva megapixely a jeho hlavnou úlohou je rozpoznať pozadie, ktoré sa systém potom snaží rozostriť. „Čelný“ je tu výrazne jednoduchší – pozostáva z jediného objektívu, pod ktorým je snímač s rozlíšením 8 megapixelov. Fotografie nie sú zlé, ale nie viac ako to.

  Vôbec nie je prekvapený skutočnosťou, že takýto lacný smartfón nedostane čip NFC. Za tieto peniaze by ste nečakali ani snímač odtlačkov prstov. Ale je tam! Nie najlepšie, ale predsa len niektoré! Keby bol k dispozícii aj konektor USB typu C, bol by to zázrak! Namiesto toho však používa starnúce micro-USB. Škoda. Je však jednoduchšie nájsť OTG-adaptér, ktorý umožňuje prístup k obsahu USB-flash disku.

  Samozrejme, na niektorých hardvérových výrobcoch sa nešetrilo. Použil napríklad síce osemjadrový, ale energeticky úsporný procesor. Ide o MediaTek MT6750, ktorý v AnTuTu Benchmark neposkytuje viac ako 37k. body. Stručne povedané, hráč takýto smartfón nebude mať rád. Môžeme bezpečne povedať, že toto zariadenie by sa malo používať ako „dialer“. V opačnom prípade by vám mohlo dôjsť miesto na inštaláciu ďalšej aplikácie – zariadenie má len 16 GB trvalej pamäte. Čo sa týka batérie, jej kapacita je 3080 mAh.

  Výhody

  • Používa najnovšiu verziu operačného systému;
  • Nízka hmotnosť;
  • Nízke náklady;
  • Dobré rozlíšenie displeja IPS;
  • Relatívne dobrý duálny fotoaparát za takúto cenu;
  • Prítomný je snímač odtlačkov prstov;
  • K dispozícii je rádio FM.

  Nevýhody

  • Žiadny čip NFC;
  • Slabý procesor;
  • Malá pamäť;
  • Zabudovaný konektor micro-USB;
  • Veľkosť nebude vyhovovať každému;
  • Jednoduchý predný fotoaparát.

  BQ 5201 Priestor

  Hodnotenie: 4.7

  BQ 5201 Priestor

  Tento zástupca nášho hodnotenia funguje v systéme Android 7.0. Táto verzia „zeleného robota“ naznačuje, že zariadenie nebolo vydané včera. Svedčí o tom aj dizajn predného panela. Skutočnosť, že nad a pod obrazovkou sú pomerne široké plochy. Okrem toho výrobca zaviedol dotykové tlačidlo, medzi ktorými je fyzické tlačidlo Domov – v posledných rokoch sa od takéhoto konceptu upustilo takmer u všetkých. Všimnite si integrovaný snímač odtlačkov prstov na fyzickom kľúči. A priloženie prsta k oblasti pod displejom je oveľa pohodlnejšie ako siahanie po skeneri na zadnej strane, ak by tam bol umiestnený.

  Zariadenie sa ukázalo ako pomerne kompaktné, hoci ho nemožno nazvať štíhlym. Je možné, že sa vo vnútri nachádza vysokokapacitná batéria?? To nemožno povedať o hmotnosti, ktorá je 162 gramov. V skutočnosti sa však výrobok môže pochváliť batériou, ktorej kapacita je zvýšená na 4000 mAh. Jediná škoda je, že nabíjanie sa vykonáva prostredníctvom konektora micro-USB, známeho tým, že nie vždy sa do neho dostanete s konektorom prvýkrát.

  Do takého malého smartfónu sa nemohol zmestiť obrovský displej. Tu je jeho uhlopriečka podľa moderných štandardov skromná – 5,2 palca. Na vytvorenie obrazovky sa použila technológia IPS, ktorá prispieva k jemným farbám a maximalizuje pozorovacie uhly. Rozlíšenie 1280×720 pixelov. Nie je to veľa, ale pri tejto uhlopriečke sa detail obrazu zdá byť takmer dokonalý.

  Mierne prekvapujúce a kamery tu použité. Duálne moduly, samozrejme, nie, ale pod šošovkami sú skryté matice s vysokým rozlíšením. Najmä zadný fotoaparát má 16 megapixelov. Hoci treba priznať, že kvalita získaných fotografií stále nedosahuje takýto počet pixelov. Je možné, že sa tu používa interpolácia. Musíme však uznať, že vzácny smartfón s takouto cenovkou môže ponúknuť aspoň niečo podobné. Ak hovoríme o prednom fotoaparáte, poskytuje 13-megapixelové fotografie.

  BQ 5201 Space možno použiť na prístup na internet. Výrobca samozrejme nezabudol na modul LTE, vďaka ktorému sa dáta sťahujú pomerne vysokou rýchlosťou. K dispozícii je aj Wi-Fi, maximálne schopné pracovať so štandardom 802.11n. Zdá sa, že jeho schopnosti takéto zariadenie je dosť.

  Predané za 8 tisíc. Zástupca nášho hodnotenia nemá zlú kapacitu pamäte. Súhlasím, že 32 GB je celkom prijateľné. Je nepravdepodobné, že by vám došlo voľné miesto, bez ohľadu na to, koľko aplikácií nainštalujete. Ak chcete v smartfóne uchovávať hudbu, videá a iné mediálne súbory, je lepšie kúpiť si pamäťovú kartu. Slot na ňu je samostatný, takže vám nikto nebude zakazovať používať dve karty SIM aj externé úložisko.

  A s čím sa musíte zmieriť pri kúpe takéhoto zariadenia? V prvom rade by sme sa asi chceli sťažovať na procesor. Áno, čipová súprava MediaTek MT6753 pozostáva z ôsmich jadier. Výkonová rezerva však sotva stačí na spustenie hier pri nízkych grafických nastaveniach – to pravdepodobne neuspokojí žiadneho dospievajúceho hráča. Možno tiež vyjadriť ľútosť nad absenciou čipu NFC. Bohužiaľ, vo väčšine smartfónov BQ chýba.

  Výhody

  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Zabudovaná vysokokapacitná batéria;
  • Za túto cenu slušná pamäť;
  • K dispozícii je samostatný slot na kartu microSD;
  • Nie najhoršie zadné a predné kamery;
  • Na výber sú tri farebné varianty;
  • Nízka cena.

  Nevýhody

  • Neexistuje podpora technológie rýchleho nabíjania;
  • Používa konektor micro-USB;
  • Zabudovaný je slabý procesor;
  • Žiadny čip NFC;
  • Nie veľmi aktuálna verzia operačného systému.

  BQ 5500L Advance

  Skóre : 4.6

  BQ 5500L Advance

  Ďalší zástupca nášho hodnotenia, ktorý neexistuje prvý rok. Teraz sa predáva len za 6-7 tisíc. Euro. Musíme priznať, že teraz je tento nákup možno najlepší. Za tieto peniaze dostanete zariadenie, ktoré sa správa perfektne za všetkých podmienok – aj pri jasnom slnečnom svetle je jasne vidieť, čo sa deje na jeho obrazovke. Status rozpočtu však samozrejme ukladá určité obmedzenia výkonu.

  Použitý operačný systém je Android 7.0. Nejde o najnovšiu verziu, ale je nepravdepodobné, že by v najbližších rokoch zastarala. Dlhšie sa tento smartfón nebude používať – v budúcnosti budete určite chcieť viac a začnete hľadať zariadenie s pokročilejšími funkciami.

  Zariadenie nemožno nazvať malým. Výrobcovi sa však podarilo udržať ho na 159 gramov, čo nemôže mať radosť. Zariadenie cítite v ruke, ale nezaťažuje vaše vrecko. Samozrejme, výrobok nie je bezrámčekový – hranice použitého displeja IPS sú jasne viditeľné. Možno preto sa výrobca rozhodol pre 5,45 palca – väčšia obrazovka nebola s takýmto rámom možná. Rozlíšenie 1440×720 pixelov naznačuje, že spoločnosť BQ musela ušetriť. Mimochodom, aj s týmto parametrom každý štvorcový palec zobrazovacej plochy tvorí 295 pixelov, čo je vynikajúci výsledok.

  Tento smartfón možno používať na fotografovanie. Na tento účel má 13-megapixelový fotoaparát. Rozmazanie pozadia sa samozrejme nedá dosiahnuť. Z hľadiska kvality fotografií je zariadenie porovnateľné so špičkovými zariadeniami spred šiestich alebo dokonca siedmich rokov. Stručne povedané, obrázky nie sú dokonalé, ale kupujúci rozpočtového smartfónu by mal byť spokojný. Na večerné fotografovanie radšej zabudnite. A určite by ste nemali počítať s vysokokvalitným záznamom videa – používa silnú kompresiu, ktorá poskytuje obrovské množstvo obrázkov artefaktov.

  Je prekvapujúce, že aj takéto lacné zariadenie sa môže pochváliť 8-megapixelovým „čelným“. Obrázky vás však nútia zamyslieť sa, či sa tu nepoužíva interpolácia. Výsledok sa skrátka určite nebude páčiť tým, ktorí si robia selfie každý deň. Zdá sa, že táto kamera je predovšetkým určená na videokomunikáciu – v niektorých Skype jej funkcie stačia.

  Niektorí ľudia naznačujú, že predaj za 6-7 tisíc za cenu telefónu je trochu riskantný. Smartfóny nemajú vysokorýchlostné bezdrôtové moduly. Títo spotrebitelia sa mýlia. BQ 5500L Advance funguje bez problémov v sieťach LTE. To znamená, že umožňuje sledovať videá YouTube v akomkoľvek prostredí, dokonca aj vonku. Pokiaľ ide o modul Wi-Fi, ten vysiela a prijíma údaje len prostredníctvom siete 802.11n. Tento štandard však stačí na smartfón, nechcete tu sťahovať niekoľkogigabajtové súbory.

  Bohužiaľ, zostávajúce špecifikácie gadget skôr sklamaním ako šťastný. Napríklad štvorjadrový procesor MediaTek MT6737 vám pravdepodobne neumožní používať smartfón na hranie hier. Ešte väčším sklamaním je veľkosť trvalej pamäte, ktorá je len 16 GB. V budúcnosti sa určite budete stretávať s nedostatkom voľného miesta na inštaláciu nových aplikácií, aj keď budete pravidelne presúvať niektoré alebo iné programy na pamäťovú kartu. A môžete sa tiež sťažovať na absenciu čipu NFC. Zariadenie však dostalo snímač odtlačkov prstov. Jeden z prvej generácie, ale kupujúci lacného smartfónu s ním bude aj tak spokojný.

  Zostáva dodať, že pod zadným krytom BQ 5500L Advance je batéria s kapacitou 2500 mAh. Bohužiaľ, nabíjačku budete musieť používať každú noc.

  Výhody

  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Implementovaná podpora LTE;
  • Displej sa dobre správa na slnku;
  • Nízka hmotnosť;
  • Nízke náklady;
  • Zásuvka na pamäťovú kartu je samostatná.

  Nevýhody

  • Nie príliš objemná batéria;
  • Malá pamäť;
  • Používa sa konektor micro-USB;
  • Veľmi slabý procesor;
  • Nie je tu žiadny čip NFC;
  • Je v ňom zabudovaná jednoduchá kamera.

  Najlepšie mobilné telefóny BQ

  BQ 2205 Ruffe

  Skóre : 4.9

  BQ 2205 Ruffe

  Prenosné mobilné telefóny majú minimálne jednu výhodu, ktorou je nízka cena. Niektoré modely ponúkajú ešte viac výhod. Napríklad model BQ 2205 Ruffe má nárazuvzdorné puzdro. To je nevyhnutné pre všetkých, ktorí pravidelne púšťajú telefón na zem alebo dokonca na chodník. Obyčajný mobilný telefón sa potom rozpadne a núti vás hľadať batériu a zadný kryt. Toto zariadenie určite prežije pád bez akýchkoľvek následkov – dokonca budete môcť viesť rozhovor.

  Treba poznamenať, že BQ 2205 Ruffe nie je ako iné odolné telefóny. Nie je natretý žiadnou jasnou farbou. Nie, mobil môže mať zelenú alebo žltú vložku, ale hľadajte ju len na bočných koncoch a ako rámček na prednej strane. Napodiv to stačí na rýchlu identifikáciu zariadenia vo vode alebo na snehu.

  Podľa očakávania možno do tohto zariadenia vložiť dve karty SIM. Pamäťovú kartu môžete používať aj. Ponúka na externom disku hudbu a niektoré obrázky. Samotné zariadenie má len 32 MB vnútornej pamäte. Ale to je úplne normálne pre každé moderné „tlačidlo“ – už je to dosť dávno, čo nejakého výrobcu vôbec napadlo vybaviť svoj výtvor väčším úložiskom na palube.

  Klasické tlačidlové telefóny takmer nič nevážia. To sa o modeli BQ 2205 Ruffe povedať nedá. Náraz a vlhkosť chránené telo ovplyvnili hmotnosť – nakoniec to bolo 145 gramov. To však určite nevystraší tých, ktorí niekedy používali smartfón s uhlopriečkou obrazovky väčšou ako 5,7 palca.

  Pokiaľ ide o displej, nepresahuje 2,2 palca. To je typické pre všetky „tlačidlá“, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Rozlíšenie je sklamaním, ale nie príliš sklamaním – pre niektoré telefóny a 220×176 bodov sú nedosiahnuteľné parametre.

  Pod displejom sa nachádzajú praktické tlačidlá. Ovládanie je realizované pomocou štyroch smerových tlačidiel a stredového tlačidla – v menu sa nedá pomýliť.

  Ak sa pozriete na zadnú stranu telefónu, uvidíte objektív vstavaného fotoaparátu. Rozlíšenie použitého snímača nie je špecifikované, ale používateľ si môže byť istý, že získa snímky nízkej kvality. Výsledné obrázky však stačia na to, aby ste ich pridali do svojho zoznamu kontaktov a majiteľ telefónu a nepotrebuje viac. FM-rádio sa zdá byť oveľa užitočnejšie – kupujúcim takýchto mobilných telefónov sa páči oveľa viac.

  Telefón môže komunikovať so slúchadlami Bluetooth. Autonómna prevádzka mobilu zabezpečuje kapacitu batérie 1500 mAh. Zdá sa, že nabíjačku budete musieť používať len veľmi zriedka. Je zaujímavé, že výmena batérie a inštalácia karty SIM je spojená s určitými ťažkosťami. Zadný kryt je totiž priskrutkovaný. Vhodný skrutkovač je súčasťou dodávky, čo však neznamená, že proces odskrutkovania bude trvať veľmi dlho.

  Výhody

  • Odolnosť voči vode je určitá;
  • Spoľahlivý dizajn;
  • Môžete vložiť dve karty SIM;
  • Je tu slot na pamäťovú kartu;
  • Kapacita batérie je nízka;
  • Modul Bluetooth je prítomný;
  • FM-rádio nie je zabudnuté;
  • Niekoľko farebných variantov.

  Nevýhody

  • Rozlíšenie displeja by mohlo byť vyššie;
  • Nie každému bude tento telefón pripadať ľahký;
  • Pomerne vysoké náklady.

  BQ 2433 Dream DUO

  Hodnotenie: 4.7

  BQ 2433 Dream DUO

  Mobilné telefóny vyrobené v tvare „clamshell“ sa postupne stávajú exotickými. V súčasnosti takéto zariadenia vyrába len niekoľko spoločností. Jedným z nich je BQ. Samozrejme, jeho flipové telefóny nie sú schopné ohromujúceho výkonu. Ide o bežné „zvončeky“ s minimálnou pamäťou a veľmi skromnou batériou. Napríklad BQ 2433 Dream DUO funguje na batériu s kapacitou 800 mAh. Toto zariadenie je však k dispozícii minimálne v piatich farebných variantoch! Je tiež veľmi ľahký, váži len 112 g.

  Mobilný telefón je dvojčlánkový. Je tiež vybavený slotom na pamäťovú kartu. Ak chcete používať vstavaný fotoaparát a počúvať hudbu, bez externého disku sa nezaobídete. Skutočnosť, že inštalovaná kapacita trvalej pamäte je len 64 MB – stačí na pár hudobných skladieb a niekoľko obrázkov.

  Prekvapivo to bol BQ 2433 Dream DUO je najpokročilejším telefónom typu clamshell na trhu. Skutočnosť, že táto jednotka je vybavená dvoma obrazovkami. Konkurenti majú prázdny horný kryt, na ktorom nájdete iba tlačidlo SOS, a to nie vždy. Tu na kupujúceho čaká plnofarebný displej s uhlopriečkou 1,77 palca. Vnútri telefónu je ešte väčšia obrazovka. Rozlíšenie 2,4-palcového displeja je 320 × 240 pixelov – ako na starých smartfónoch Nokia, ktoré fungovali so systémom Symbian 9.0. Je škoda, že používa oveľa jednoduchší firmvér, ktorý neumožňuje inštaláciu ďalších aplikácií.

  Ako zvyčajne, výrobca neuvádza, aký druh kamery je tu zabudovaný. Jeho funkcie však úplne postačujú na vytvorenie obrazu pre knihu kontaktov a kupujúci takéhoto telefónu a nepotreboval viac.

  Tento model obsahuje modul Bluetooth. To znamená, že môžete pripojiť mobilný telefón k bezdrôtovej náhlavnej súprave. Mnohí majitelia telefónov ho však oveľa častejšie používajú s káblovými slúchadlami. Môžu počúvať FM-rádio, ktoré je zrejme zabudované vo väčšine moderných mobilných telefónov.

  Možno je to dobrá voľba pre tých, ktorí potrebujú bežný telefón v konvertibilnom tvare. Má základné funkcie a mnohí majitelia takéhoto telefónu a nepotrebovali viac. Je škoda, že mobilný telefón stojí približne 2600 Euro. Nie každý obyvateľ našej krajiny bude súhlasiť s tým, že zaplatí toľko peňazí za spoločný „gombík“.

  Výhody

  • Na výber je päť farieb;
  • Minimálna hmotnosť;
  • Dva sloty na karty SIM a jeden na pamäťovú kartu;
  • Vysoké rozlíšenie displeja;
  • Na hornom kryte sa nachádza ďalšia obrazovka;
  • FM-rádio nie je zabudnuté;
  • Modul Bluetooth.

  Nevýhody

  • Cena nebude vyhovovať každému;
  • Nízka kapacita batérie.

  Možnosť BQ 3201

  Hodnotenie: 4.4

  Možnosť BQ 3201

  Posledným z našich najlepších tipov je ďalší tlačidlový telefón. Je to bežný monoblok. Aj toto zariadenie však výrazne vyčnieva nad konkurenciou. Skutočnosť, že na jeho prednom paneli sa našlo miesto pre obrovský displej. Jeho uhlopriečka dosahuje 3,2 palca! Kedysi sa takýmto parametrom nemohli pochváliť ani smartfóny! Veľká je však len fyzická veľkosť. Rozlíšenie je 320×240 pixelov – to je maximum dostupné pre moderné tlačidlo. Nie je pochýb o tom, že obrázok s vyšším rozlíšením, ako má tu použitý procesor, by jednoducho nestrávil. Skrátka, pixelizácia na tejto obrazovke je jasne viditeľná. Muž s dokonalou víziou. A ak ho bude používať staršia osoba, je nepravdepodobné, že by mala sťažnosti na displej. Naopak, bude spokojný s veľkými titulkami v ponuke a rovnako veľkými ikonami.

  Tlačidlové telefóny BQ sa ukázali ako veľmi ľahké. Model s názvom 3201 Option nie je výnimkou – váži 116 g. V predaji nájdete minimálne tri farebné varianty – nemusíte sa obmedzovať len na telefón s čiernym slúchadlom. Čo sa týka ceny, tá sa rovná dvom tisícom Euro. Človek by si myslel, že takýto atypický telefón rozhodne stojí za tie peniaze.

  Samozrejme, toto zariadenie zaujme nielen veľkou obrazovkou a štýlovým dizajnom. Tento telefón možno používať na komunikáciu s dvoma kartami SIM – nie každé „tlačidlo“ má toľko slotov. Má aj rádio FM. Umožňuje počúvať hudbu, aj keď na pamäťovej karte nie sú žiadne skladby MP3. Prečo externé úložisko? Ide o to, že interná pamäť má len 32 MB, takže vkladať do nej hudbu je úplne zbytočné. Mimochodom, mobilný telefón má TV tuner. Je to však analógový signál a tento typ signálu sa postupne vyraďuje (napr. Bratislava v polovici februára 2019 úplne prešla na digitálny signál).

  Je ľahké vidieť, že zadný panel zariadenia je útočiskom pre objektív zabudovaného fotoaparátu. Napodiv dokáže robiť celkom dobré fotografie. Aspoň že možnosti 1,3-megapixelového fotoaparátu stačia na získanie fotografie do telefónneho zoznamu. Musíte fotiť pri dobrom svetle, pretože tu nie je blesk. To je nešťastné, pretože absencia jedného z nich naznačuje, že telefón nemožno používať ako baterku.

  Zariadenie samozrejme neposkytuje prístup na internet, pretože nie je možné inštalovať aplikácie založené na Jave. K dispozícii je však modul Bluetooth, ktorý umožňuje pripojiť bezdrôtové slúchadlá. Nóbl kvalitu zvuku neočakávajte – telefón je prispôsobený hlavne na použitie s mono slúchadlami, ktoré by vám napríklad v aute uvoľnili ruky.

  Tento mobilný telefón sa dodáva s káblom USB, nabíjačkou a vymeniteľnou batériou, vďaka ktorej funguje. Kapacita batérie je 1750 mAh. Výrobca ani tentoraz nešetril. Pripravte sa na to, že na sieťový adaptér budete myslieť raz za tri alebo štyri dni, prípadne ešte menej často.

  Aké nároky možno na tento mobilný telefón uplatniť? Nie nadarmo je na konci nášho výberu? Snáď najväčším sklamaním je absencia predného reproduktora. Napriek príslušnému výrezu je namiesto reproduktora falošná časť. Pri hovore sa hlas volajúceho ozýva zo zadného reproduktora, len pri nízkej hlasitosti. Je to nepríjemné. Nie každému sa bude páčiť aj to, že na aktiváciu rádia musíte pripojiť slúchadlá. To je to, čo vám neumožňuje nazvať tento model babičkiným telefónom.

  Výhody

  • Dva sloty na kartu SIM sú doplnené slotom na pamäťovú kartu;
  • Veľmi malá hmotnosť;
  • Niekoľko farebných možností;
  • Veľký displej s dobrým rozlíšením;
  • K dispozícii je FM-rádio;
  • Zabudovaný modul bluetooth;
  • Používa vysokokapacitnú batériu.

  Nevýhody

  • Žiadny hovoriaci reproduktor.

  Záver

  Toto je zoznam najlepších smartfónov a telefónov BQ. Možno ste si všimli, že ruská spoločnosť musí ušetriť veľa peňazí tým, že prináša zariadenia s priemernými funkciami. Prax však ukazuje, že mnohí ľudia v našej krajine hľadajú práve takéto pomôcky. Často ľudia jednoducho nepotrebujú nič iné ako možnosť komunikovať v messengeri a sledovať YouTube. A lacné smartfóny to zvládnu v pohode.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: