9 najlepších Slovenskách smartfónov

Bohužiaľ, Slovensko nemá továrne, ktoré by vyrábali nejakú sofistikovanú mikroelektroniku, pokiaľ to nie je na vojenské účely. V obchodoch je však stále možné nájsť ruské smartfóny. Ako je to možné? V skutočnosti je to celkom jednoduché. Ruské v skutočnosti sú len značky, zatiaľ čo výroba zariadenia sa vykonáva v Číne. Práve tu sa vývoj týchto zariadení skutočne realizuje. Spoznajme najlepšie ruské smartfóny.

Hodnotenie najlepších Slovenskách smartfónov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších Slovenskách smartfónov1Highscreen Power Five Max 28 118 €
2Yandex.Telefón9 990 €
3BQ 6200L Aurora9 990 €
4YotaPhone 214 990 €
5INOI 5i Pro5 837 €
6BQ 6015L Vesmír8 489 €
7
 • NX PAY 4G
 • 4 759 €
  8BQ 5516L Twin5 990 €
  9Digma HIT Q500 3G2 817 €

  Táto recenzia je založená na analýze technických špecifikácií produktov na zdrojochmartfóny /.

  Highscreen Power Five Max 2

  Hodnotenie: 4.9

  Highscreen Power Five Max 21.webp

  Značka Highscreen je dobre známa fanúšikom smartfónov s vysokokapacitnou batériou. Kedysi sa pod ňou distribuovali zariadenia s rekordnou kapacitou batérie. Je škoda, že neskôr ruskú spoločnosť dobehli a predbehli Číňania, ktorí sa predtým nesnažili zvýšiť životnosť batérie.

  Najdôležitejším produktom spoločnosti Highscreen je teraz Power Five Max 2. Na tomto zariadení je nainštalovaná pomerne nová verzia systému Android. Na jeho zadnom paneli sa našlo miesto pre duálny fotoaparát. A musím povedať, že nie najhoršie! Ale nie je to dosť zlé na to, aby porazili výsledky dosiahnuté s oveľa významnejšími konkurentmi, dokonca aj s podobnou cenovkou. Druhý modul je pomocný a je prakticky nečinný. Teoreticky by mal slúžiť na rozmazanie pozadia, ale táto funkcia nie je implementovaná na úrovni softvéru. Pokiaľ ide o hlavnú matricu, jej rozlíšenie je 16 megapixelov. Samozrejme, na fotografovanie v tme radšej zabudnite, pretože clona nie je príliš široká. Čo sa týka predného fotoaparátu, má polovičné rozlíšenie, ale z nejakého dôvodu sú ním vytvorené selfie oveľa kvalitnejšie.

  Na prednej strane tohto modelu je nielen „predná strana“, ale aj 6-palcový displej IPS. Žiadne výrezy, s dostatočne slušným rámom. To všetko robí zo smartfónu giganta. Ale nie je divu, pretože pod zadným krytom sa nachádza batéria s kapacitou 5000 mAh. Nabíja sa pomocou konektora micro-USB. Bohužiaľ. No prečo, páni zo spoločnosti Highscreen, ste sa rozhodli vybaviť nové zariadenie zastarané rozhranie? Poteší 3,5 mm jack. Ruské spoločnosti si uvedomujú, že nie všetci spotrebitelia chcú úplne prejsť na bezdrôtové slúchadlá. Mimochodom, po pripojení náhlavnej súpravy je k dispozícii FM rádio. Príjemný bonus.

  Pokiaľ ide o bezdrôtové moduly, zariadenie podporuje siete LTE a Wi-Fi 802.11n. Zariadenie má aj čip NFC, ktorý umožňuje používať ho na platenie za nákupy.

  Výhody

  • Nie je to zlý displej IPS;
  • Nízke náklady;
  • K dispozícii je rádio FM;
  • Podporuje technológiu NFC;
  • Používa sa veľmi výkonný procesor;
  • Slušný objem pamäte;
  • Batéria s veľmi vysokou kapacitou;
  • K dispozícii je skener odtlačkov prstov.

  Nevýhody

  • Váha 220 g;
  • Zabudovaný konektor micro-USB;
  • Kvalita zadného fotoaparátu nebude vyhovovať každému.

  Yandex.Telefón

  Hodnotenie: 4.8

  JANDEX.phone.webp

  Najkontroverznejšie zariadenie v našom výbere. Nemá to nič spoločné so špecifikáciami, ale s pôvodom smartfónu. Existujú veľké pochybnosti, že spoločnosť Yandex sa akýmkoľvek spôsobom podieľala na vývoji zariadenia. Ruská spoločnosť naň v skutočnosti nainštalovala len svoj vlastný obal. Jeho odborníci ani neboli schopní premyslieť softvér tak, aby fungoval druhý zadný fotoaparát – v skutočnosti tu funguje len jeden objektív, pod ktorým sa skrýva 16-megapixelový snímač. Jeho clona je mimochodom zverejnená len do hodnoty f/2.2. To znamená, že pri slabom osvetlení v okolí fotoaparátu je lepšie nepoužívať.

  Aktuálna služba Yandex.“Telefón“ sa predáva za 8 tisíc. Euro. Zdá sa, že to určite stojí za tie peniaze (pôvodne sa predával za oveľa viac). Nie je to dosť zlý smartfón, ktorého telo bolo vytvorené z kovu a skla. Čínsky predajca zaviedol do zariadenia dva sloty na SIM kartu, zatiaľ čo spoločnosť Yandex pridala klip na vyťahovanie zásobníka navrhnutý v tvare začiatočného písmena svojho názvu.

  Veľkosť miniaplikácie možno nazvať strednou. Rovnaká je aj váha. Na prednom paneli zariadenia je umiestnený displej IPS s uhlopriečkou 5,65 palca a rozlíšením 2160×1080 pixelov. Za dianie na obrazovke je zodpovedný systém Android 8.1. Nemôžete čakať na aktualizáciu na najnovšiu verziu. Dôvodom je nízky predaj zariadenia – pre spoločnosť Yandex je jednoducho nerentabilné vyvíjať preň nový softvér.

  Použitý procesor je Snapdragon 630. Jeho výkon je dostatočný na viac-menej stabilnú prevádzku operačného systému. Ak však nainštalujete veľký počet aplikácií, môže začať zaostávať. To je však problém takmer všetkých Slovenskách smartfónov, pretože to nie je vlajková loď.

  Tento model má 4 GB RAM a 64 GB trvalej pamäte. Ak vám nebude stačiť jej objem, môžete vložiť kartu microSD. Pod telom zariadenia sa stále nachádza množstvo bezdrôtových modulov. Môžete používať siete LTE a Wi-Fi 802.11ac a na platenie nákupov – NFC. Výrobca ušetril peniaze na „modrom zube“ a používa sa tu len štvrtá verzia.

  Mnohí Rusi odmietajú kupovať smartfóny, ktoré obsahujú batériu s minimálnou kapacitou. To musí byť dôvod, prečo Yandex.“Telefón“ sa môže pochváliť 3050mAh batériou. Nabíja sa cez USB typu C. Viac na zariadení je 3,5 mm audio jack, to tiež nemôže zlyhať potešiť.

  Výhody

  • Nezabudlo sa ani na snímač odtlačkov prstov;
  • Používa sa moderný konektor;
  • Slušné množstvo pamäte;
  • Podporované sú vysokorýchlostné bezdrôtové siete;
  • Je tu podpora NFC;
  • Nie je to zlá výstava;
  • Cenovo dostupný.

  Chyby

  • Nie je to najdlhšia výdrž batérie;
  • Nie je to najlepšia vlastná škrupina;
  • Základný predný fotoaparát;
  • Niektoré výtlačky majú drobné chyby.

  BQ 6200L Aurora

  Hodnotenie: 4.7

  BQ 6200L AURORA.webp

  Smartfóny ruskej spoločnosti BQ sú zvyčajne príjemné za nízku cenu. Napriek tomu ide zvyčajne o moderné zariadenia so slušnými parametrami. Najmä model 6200L Aurora. Tento prístroj dostal bezrámčekový dizajn, jeho predná kamera a početné senzory sú umiestnené v tzv. monobrow – tvarovanom výreze displeja. Čítačka odtlačkov prstov sa presunula na zadnú stranu a je tu duálny fotoaparát. A to všetko len za 10k. Euro.

  Prevádzka tohto zariadenia je zabezpečená systémom Android 8.1. Prístup na globálny web je prostredníctvom sietí LTE a Wi-Fi 802.11ac. Bohužiaľ, zoznam ďalších bezdrôtových modulov je obmedzený na štvrtú verziu „modrého zubu“. Od výrobcu NFC odmietol, zdá sa, znížiť cenovku.

  Zariadenie využíva duálny fotoaparát na fotografie a videá. Dojem je však taký, že je tu len jeden objektív, pod ktorým je 16-megapixelový snímač. Nie je tu optická stabilizácia, takže natáčanie videa znamená určité problémy. Zaujímavé je, že podobný snímač je zabudovaný v „prednej“. Funkcia rozpoznávania tváre tak funguje bez problémov.

  Treba poznamenať, že smartfón sa ukázal byť ťažký. Váži 197 g. Je to spôsobené prítomnosťou veľmi veľkého displeja IPS – jeho uhlopriečka dosahuje 6,2 palca. Obrazovka má pomer strán 18,5:9 a rozlíšenie 2246×1080 pixelov. Skvelá funkcia, ale nemôžete vynechať procesor MediaTek On

 • o P60 musí tvrdo pracovať, aby takýto obraz spracoval.

  Väčšina kritiky tohto smartfónu pochádza z absencie 3,5 mm audio konektora. Zákazník musí používať bezdrôtové slúchadlá. Alebo ich pripojte cez adaptér USB typu C, ktorý sa dodáva so zariadením.

  Výhody

  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Pekné zobrazenie;
  • Náklady nemožno označiť za vysoké;
  • Nie je to zlý predný fotoaparát;
  • Používa sa konektor USB typu C;
  • Podporované sú vysokorýchlostné bezdrôtové siete;
  • Nie je to zlá spomienka.

  Nevýhody

  • Nemá 3,5 mm audio konektor;
  • Smartfón je pomerne ťažký;
  • Nie je tu žiadny čip NFC;
  • Nie príliš dlhá životnosť batérie.

  YotaPhone 2

  Skóre : 4.6

  YOTAPHONE 2.webp

  Rozhodne najneobvyklejší zástupca nášho výberu. Ktorý iný smartfón sa môže pochváliť prídavným displejom na báze elektronického papiera? Môžeme povedať, že toto zariadenie kombinuje funkcie smartfónu a čítačky kníh. Samozrejme, všetci jej konkurenti dokážu zobrazovať aj knihy a ponúkajú používateľovi možnosť čítať. Tu však tento proces nespôsobuje zvýšenú záťaž očí a takmer nespotrebováva energiu batérie.

  Telefón YotaPhone 2 sme zaradili do nášho hodnotenia z jedného dôvodu. Je to naozaj ruské zariadenie. Bohužiaľ, výrobu YotaPhone 3 odkúpili Číňania a od Slovenskách vývojárov zostal len softvér.

  Treba poznamenať, že YotaPhone 2 bol vydaný už dávno. V tomto ohľade je pomerne ťažké nájsť zariadenie na predaj. Prekvapivo, gadget má stále veľmi vysokú cenu – často stojí 15 tisíc. Na začiatku predaja bol dvakrát drahší. No, majú pravdu, pretože zariadenie je stále jedinečné.

  Smutné je, že tento smartfón poháňa postupne starnúca verzia systému Android. Zobrazuje obrázky na 5-palcovom displeji s rozlíšením F

   l HD. Dobrou vlastnosťou tejto obrazovky je, že je energeticky úsporná, pretože využíva technológiu AMOLED.

   Smartfón dokáže potešiť podporou vysokorýchlostných bezdrôtových sietí. Navyše má dokonca čip NFC. A v čase vývoja zariadenia nebol veľmi populárny! Nezabudlo sa ani na navigáciu GPS s podporou Slovenskách satelitov.

   V opačnom prípade vlastnosti zariadenia stále nezapôsobia. Využíva štvorjadrový procesor, ktorý zachraňuje len vysoká taktovacia frekvencia. Pod šasi sa ukrýva aj 2 GB RAM a 32 GB trvalej pamäte. Najsmutnejšie je, že chýba slot na kartu microSD. Z tohto dôvodu je lepšie nesnažiť sa sem inštalovať náročné aplikácie, pretože fotografie, videá a hudba zaberú veľa miesta.

   Negatívne emócie spôsobuje fotoaparát použitý v telefóne YotaPhone 2. Má iba 8 megapixelov, čo podľa moderných štandardov ani zďaleka nestačí. Ak sú však vaším cieľom fotografie pre Instagram, budete v poriadku. Na selfie však nemá zmysel myslieť.

   Výhody

   • K dispozícii je druhý displej založený na technológii e-ink;
   • Neobvyklé funkcie ruského softvéru;
   • Náklady nemožno označiť za neprimerane vysoké;
   • Relatívne malé rozmery a hmotnosť;
   • Pekný displej AMOLED;
   • K dispozícii je FM-rádio;
   • Podporuje LTE a Wi-Fi 802.11ac;
   • Má čip NFC.

   Nevýhody

   • Len jeden slot na kartu SIM;
   • Odporný predný fotoaparát;
   • Žiadne miesto na pamäťovej karte;
   • Staršia verzia operačného systému;
   • Používa konektor micro-USB;
   • Procesor je slabý;
   • Nedostatok pamäte RAM;
   • Žiadny snímač odtlačkov prstov.

   INOI 5i Pro

   Hodnotenie: 4.5

   INOI 5I PRO.webp

   Ruské smartfóny sa väčšinou predávajú za veľmi málo peňazí. Inak by po nich jednoducho nebol dopyt, pretože ich nemožno nazvať jedinečnými. Čím INOI 5i Pro vyniká, je napríklad? Ale je v predaji, pretože zaň pýtajú len 7 tisíc. Euro. Kupujúci takýchto zariadení sa absolútne nemusia obávať skutočnosti, že tu umiestnený 5,5-palcový displej má rozlíšenie iba 1280×640 pixelov. Aký rozdiel, keďže zariadenie sa bude používať najmä na volanie a sociálne siete.

   Napriek svojmu rozpočtovému statusu dostalo zariadenie operačný systém Android 8.1 je veľmi aktuálna verzia. K dispozícii sú aj dva sloty na kartu SIM, čo tiež nie je nepodstatné. Prístup na internet prostredníctvom sietí LTE. Alebo cez Wi-Fi 802.11n, ak vám náhle dôjde prevádzka. K dispozícii je aj rozhranie Bluetooth 4.0. Mnohí kupujúci však namiesto toho používajú tradičné káblové pripojenie slúchadiel, pretože s tým nie je žiadny problém.

   Na fotografovanie a natáčanie videa používa údajne duálny fotoaparát. Skôr na fotografovanie, pretože videá sú dosť priemernej kvality. Pokiaľ ide o „prednú“, je ešte menej pôsobivá. Jeho rozlíšenie 5 megapixelov sotva stačí na videohovory.

   Na tele zariadenia sa nachádzajú dva konektory. Prvý je určený pre slúchadlá, druhý pre micro-USB. No, budete musieť pripojiť nabíjací kábel znova od druhého alebo dokonca tretieho. A bude to musieť robiť často, pretože používa batériu s kapacitou 2850 mAh.

   V skutočnosti ide o typický rozpočtový „dialer“. Svedčí o tom prítomnosť procesora MediaTek MT6739, ktorý nikdy nezachytil hviezdy z oblohy. Smartfón má tiež 2 GB RAM a 16 GB trvalej pamäte. Som rád, že je tu aspoň slot na kartu microSD. Chýba to, INOI 5i Pro by určite nebol v našej recenzii.

   Výhody

   • K dispozícii je rádio FM;
   • Nie je to najstaršia verzia operačného systému;
   • Obrazovka je dobre viditeľná na slnku;
   • Podporuje siete LTE;
   • Malé rozmery a hmotnosť;
   • Veľmi nízka cena.

   Nevýhody

   • Žiadny čip NFC;
   • Žiadny snímač odtlačkov prstov;
   • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
   • Rozlíšenie displeja je len 1280×640 pixelov;
   • Slabý procesor;
   • Malá pamäť;
   • Použitá zásuvka micro-USB.

   BQ 6015L Vesmír

   Hodnotenie: 4.4

   BQ 6015L Universe.jpeg

   Ruská spoločnosť BQ – to musí byť najplodnejší výrobca smartfónov. V skutočnosti samozrejme len objednáva zariadenia od čínskych dodávateľov a potom ich označuje, ale na to nemôžeme myslieť. Vzhľadom k takejto plodnosti v našom hodnotení dostal až tri zariadenia od spoločnosti BQ. Jedným z nich je 6015L Universe. Toto zariadenie by malo osloviť každého, kto hľadá bezrámikový smartfón s výstrihom slzy za nízku cenu. Budete sa však musieť zmieriť s relatívne nízkym rozlíšením tejto obrazovky. Má iba 1528×720 pixelov. Pixelizácia však nie je viditeľná, takže sa ňou sotva niekto bude trápiť.

   Zariadenie je poháňané systémom Android 8.0. Do jeho vysúvacieho zásobníka sa zmestia dve karty SIM. Tu sa nezaobídete bez modulu LTE, takže surfovanie na internete je na slušnej rýchlosti. K dispozícii je aj Wi-Fi, Bluetooth a dokonca NFC.

   Na zadnom paneli zariadenia je obvyklý modul fotoaparátu, ktorý pozostáva z 13-megapixelového snímača. Zaujímavé je, že rozlíšenie predného fotoaparátu je ešte o niečo vyššie. To nás vedie k záveru, že fotoaparát BQ 6015L Universe je určený najmä na selfie, nie na fotografovanie krajiny. Príjemné na tomto cenovo výhodnom zariadení je, že má snímač odtlačkov prstov, ktorý dokáže ochrániť vaše fotografie pred zvedavými očami.

   Pod telom gadgetu sa skrýva osemjadrový procesor Snapdragon 435. Má slušnú výkonovú rezervu. Tento čipset je určite lepší ako rozpočtové výtvory MediaTek. Zariadenie má tiež 3 GB RAM a 32 GB trvalej pamäte. Ak jej objem nebude stačiť, môžete použiť slot pre kartu microSD, systém rozpozná nanajvýš 128-gigabajtovú jednotku.

   Možno to nie je zlý smartfón. Stojí to za tie peniaze, ktoré žiadajú aj mimo predaja. Musíte sa zmieriť len s nízkym rozlíšením displeja a starnúcim konektorom na pripojenie nabíjačky. Zariadenie však nie je ochudobnené o 3,5 mm audio jack!

   Výhody

   • Nie je to najstaršia verzia operačného systému;
   • Lacné;
   • Obrazovka má široké pozorovacie uhly;
   • Podporuje technológiu NFC;
   • Funguje v sieťach LTE;
   • Nie je to zlý predný fotoaparát;
   • Má skener odtlačkov prstov.

   Nevýhody

   • Nízke rozlíšenie displeja;
   • Používa sa konektor micro-USB;
   • Nie príliš dlhá životnosť batérie.

   Digma
  • NX PAY 4G
  • Hodnotenie: 4.3

   DIGMA<li></div><p>NX PAY 4G.webp“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/53316666193691-529-.jpg“ height=“400″></p><p>A toto je ešte lacnejší smartfón. Preto sa k nemu musí pristupovať ešte miernejšie. Tento model je určený pre starších ľudí, ktorí nepotrebujú rozsiahle funkcie. Aj Digma</p><li>NX PAY 4G si pravidelne kupujú školáci. Tí určite ocenia možnosť prístupu na internet prostredníctvom sietí LTE. Budú tiež spokojní s relatívne čerstvou verziou operačného systému.<p>Treba poznamenať, že tento smartfón je ťažký. A vôbec nie je jasné, čo to spôsobilo. Predný panel zariadenia nie je obzvlášť veľký displej, jeho uhlopriečka je len 5,5 palca. Batéria s kapacitou 2900 mAh tiež nemôže byť príliš ťažká. A plastový kryt určite nemal vplyv na hmotnosť. No, môžeme len hádať..</p><p>Napriek mimoriadne nízkej cene má zariadenie snímač odtlačkov prstov. Samozrejme, patrí k prvej generácii, ale už len samotný fakt jej prítomnosti nemôže nepotešiť. Produkt je tiež vybavený čipom NFC. To znamená, že sa dá použiť na platenie nákupov v bežných obchodoch. Zoznam bezdrôtových modulov zahŕňa aj Bluetooth a Wi-Fi.</p><p>Možno máte dojem, že ide o skvelý smartfón, ktorý nemá žiadne chyby. Prakticky však uzatvára náš výber z určitého dôvodu. Výtvor ruskej spoločnosti má skromný štvorjadrový procesor MediaTek MT6739. Rozhodne od neho nečakajte zázraky. Ešte nepríjemnejšie je, že 2 GB pamäte RAM a 16 GB trvalej pamäte. Pri kúpe smartfónu budete musieť určite zabudnúť na inštaláciu akýchkoľvek náročných aplikácií.</p><p>Vyššie sme hovorili o tom, akému typu ľudí by sa toto zariadenie páčilo najviac. My ostatní by sme ho nemali kupovať. Rozhodne to nie je možnosť, ktorá by stála za zváženie najmä pre tých, ktorí chcú smartfón používať na fotografovanie. Skutočnosť je taká, že používa iba 8-megapixelový fotoaparát. Je zdanlivo duálny, ale v skutočnosti sa druhý modul takmer nepoužíva. Čo sa týka predného fotoaparátu, nie je o ňom veľa čo povedať, pretože používa 2Mpx snímač.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Prítomný je snímač odtlačkov prstov;</li><li>Veľmi nízke náklady;</li><li>Podporované sú siete LTE;</li><li>Funkcia NFC je povolená;</li><li>Nie je to najhorší displej IPS;</li><li>K dispozícii je FM rádio;</li><li>Celkom čerstvá verzia systému Android.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Používa zásuvku micro-USB;</li><li>Veľmi málo pamäte;</li><li>Má zabudovaný slabý procesor;</li><li>Nie je to najdlhšia výdrž batérie;</li><li>Veľká hmotnosť;</li><li>Nechutné kamery.</li></ul><h3>BQ 5516L Twin</h3><p>Hodnotenie: 4.1</p><div style=BQ 5516L TWIN.jpeg

   Ďalší veľmi lacný smartfón. Jeho cena v Slovenskách obchodoch je približne 6 tisíc. Euro. Za tieto peniaze je hlúpe žiadať smartfón so skvelými funkciami. Musíme však priznať, že toto zariadenie dokáže prekvapiť. Napríklad jeho 5,5-palcový displej má rozlíšenie 1920×1080 pixelov. Plnohodnotná hodnota F

    l HD v takomto lacnom zariadení! Čo viac si môžete priať?

    Funkčnosť miniaplikácie zabezpečuje systém Android 8.1. To je štandard pre väčšinu teraz dostupných lacných smartfónov. Miniaplikácia má dva sloty na kartu SIM. Kým nie sú nainštalované, stupnica pod miniaplikáciou ukazuje iba 154 g. Nie je to zlé! A to s batériou, ktorej kapacita sa zvýšila na celkom slušných 3080 mAh!

    Ak zariadenie otočíte hore nohami, uvidíte dve šošovky. Áno, toto je ďalší lacný smartfón s duálnym fotoaparátom. Ako ste už uhádli, snímač pod druhým objektívom je väčšinou neaktívny. Pokiaľ ide o hlavnú optickú jednotku, pod ňou sa nachádza pomerne dobrý 13-megapixelový snímač. Prekvapivo vysoké rozlíšenie má predná kamera. Uvedené však neznamená, že zariadenie robí dokonalé snímky. Ak chcete pravidelne fotografovať a natáčať videá, nepotrebujete Slovenská smartfón, ale niečo od Samsungu, Huawei alebo aspoň Xiaomi.

    Kupujúci bude s nainštalovaným procesorom určite spokojný. Je to výtvor spoločnosti MediaTek, ale aspoň je osemjadrový. Ale množstvo pamäte tu – veľmi malé. A ak operačná pamäť nepredstavuje osobitný problém, 16 GB interného úložiska vám neumožní nainštalovať niektoré náročné aplikácie. Na ukladanie hudby, fotografií atď. je lepšie použiť pamäťovú kartu.

    Pokiaľ ide o bezdrôtové moduly, nájdete tu ich štandardnú sadu. To znamená, že zariadenie podporuje rozhranie Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11n a LTE. Bohužiaľ, ruská spoločnosť sa musela vzdať NFC. Nemá infračervený vysielač, ale jeho absencia vás nemôže príliš znepokojovať.

    Výhody

    • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
    • Pomerne ľahký;
    • Vynikajúci displej IPS;
    • Veľmi nízke náklady;
    • Celkom čerstvá verzia operačného systému;
    • Pekný predný fotoaparát.

    Nevýhody

    • Používa konektor micro-USB;
    • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
    • NFC neexistuje;
    • Veľmi málo pamäte.

    Digma HIT Q500 3G

    Hodnotenie: 4.0

    DIGMA HIT Q500 3G.webp

    Dokončuje náš výber najlacnejších a pomerne starých smartfónov. V obchodoch si zaň pýtajú len 3 tisíce. Euro. Dokonca aj niektoré vreckové počítače sa predávajú za vyššiu cenu! To jasne naznačuje, že Digma HIT Q500 3G je im svojimi schopnosťami podobná.

    Pri používaní tohto zariadenia sa môžete stretnúť s nedostatkom pamäte. Skutočnosť, že kapacita zabudovaného úložiska tu nepresahuje 8 GB! Zariadenie by sa preto malo používať len ako telefón. Z ďalších aplikácií budú nainštalované iba klienti sociálnych sietí, a to nie všetky.

    Zariadenie je založené na procesore Spreadtrum SC7731. V súčasnosti jeden z najlacnejších štvorjadrových čipov. Pomáha mu 1 GB pamäte RAM. Telo zariadenia je vyrobené z plastu, čo je čiastočne dôvod, prečo smartfón váži len 146 g. Ruská spoločnosť zrejme dúfa, že zariadenie bude predávať vo veľkých množstvách. Preto vydala až päť variantov zariadenia, ktoré sa líšia farbami krytu!

    Použitý operačný systém je Android 7.0. Rozhranie sa zobrazuje na jednoduchom displeji s uhlopriečkou päť palcov. Rozlíšenie 854×480 pixelov neodporúča používať smartfón na čítanie alebo prezeranie kníh. Ak sa pozriete pozorne, môžete dokonca vidieť pixelizáciu! Táto obrazovka sa tiež nemôže pochváliť širokými pozorovacími uhlami.

    Chýbajúca podpora LTE najviac rozruší kupujúceho Digma HIT Q500 3G. Používa tiež veľmi starý modul Bluetooth. Nie je to však problém; vo väčšine prípadov sa k tomuto zariadeniu pripájajú káblové slúchadlá. Chýba čip NFC, ako aj snímač odtlačkov prstov.

    Napriek základným komponentom, ktorými je toto zariadenie vybavené, si ho môže kúpiť aj starší človek alebo dieťa. Ale, samozrejme, doba používania takejto „trubice“ pravdepodobne nebude dlhá, čoskoro ju bude chcieť nahradiť.

    Výhody

    • K dispozícii je rádio FM;
    • Mimoriadne nízke náklady;
    • Je tu slot na pamäťovú kartu;
    • Kompaktná veľkosť;
    • Nízka hmotnosť;
    • Na výber je päť farieb karosérie;
    • Pekný vzhľad.

    Nevýhody

    • Jednoduché fotoaparáty;
    • Nie je k dispozícii snímač odtlačkov prstov;
    • Používa zásuvku micro-USB;
    • Veľmi málo pamäte;
    • Veľmi slabý procesor;
    • Zlý displej.

    Záver

    Toto je zoznam najlepších smartfónov spomedzi tých, ktoré možno konvenčne považovať za ruské. Produkt s názvom YotaPhone 2 je však skutočne domáce zariadenie – je to jediný zástupca nášho hodnotenia, ktorý bol vyvinutý našimi odborníkmi. Možno ho tiež považovať za najjedinečnejšie zariadenie, pretože žiadny z konkurentov sa nemôže pochváliť druhým displejom na báze elektronického papiera.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: