11 najlepších pier na písanie

Zdá sa, že ručné písmo napriek rozšíreniu počítačovej techniky nestratilo svoju aktuálnosť: vlastnoručne podpisujeme dokumenty a príležitostne vypĺňame formuláre, potvrdenia a žiadosti. Na tento účel potrebujete pero: gélové pero, guľôčkové pero alebo plniace pero. Môžu to byť predmety každodennej potreby pre školákov alebo kancelárskych pracovníkov alebo doplnok, ktorý zdôrazňuje postavenie svojho majiteľa. EXPERTOLOGY predstavuje hodnotenie 11 najlepších pier na rôzne príležitosti.

Niekoľko vecí, ktoré treba zvážiť pri výbere toho správneho

Pred niekoľkými rokmi ste mohli na pultoch nájsť štandardné perá s reliéfom na držanie prstov alebo len obyčajné. Vyhovovali pravákom aj ľavákom, ale neboli príliš pohodlné. Dnes je situácia iná, môžete si vybrať rukoväť podľa svojich individuálnych potrieb:

 1. Automatické alebo s uzáverom. S perami so zasúvacím telom sa ľahko manipuluje – natiahnete ruku, stlačíte a píšete. Čiapka sa často stráca. Na druhej strane sú obyčajné perá bez tlačidla užitočné pre deti s rozvíjajúcou sa disciplínou. Pera s uzáverom sa častejšie vyskytujú v komunitných organizáciách a v peračníkoch žiakov základných škôl.
 2. Univerzálne alebo pre pravákov/ľavákov.Pred Pentel Hy takáto otázka neexistovala, v súčasnosti výrobcovia zohľadňujú anatomické vlastnosti určitej ruky a umiestňujú zarážku palca na pravú stranu.
 3. Gél alebo atrament. Obyčajný biros vydrží dlhšie, ale na rozdiel od gélového pera nie je schopný písať na hladké, lesklé alebo mierne mastné povrchy.

Hodnotenie najlepších pier na písanie

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie gélové perá1Stabilo Easy gel550€
2Pilot Frixion Ball so zmazateľným atramentom166€
3Pentel Hy
id Gelová rukoväť
159€
Najlepšie guľôčkové perá na každodenné písanie1Faber-Castell Poly Ball XB332€
2er
 • Golden Luxe
 • 212€
  3Ze
  a F-301
  209€
  4Pilot Acroball220€
  Najlepšie perá pre podnikateľov1Parker Sonnet S
 • m Ster
 • Strieborná CT
 • 24 128€
  2Montblanc 11657813 900€
  3Parker IM Premium Black/Gold GT3 599€
  Najlepšie luxusné plniace perá1Waterman Elegance Black GT52 510€

  Najlepšie gélové perá

  perá s atramentovým gélom sú žiadané v byrokratickom prostredí: používajú sa na vyplňovanie dôležitých dokumentov a formulárov v bankách, kancelárskych potrieb, sú nevyhnutné pri školských skúškach. Vyžiadalo si to niekoľko faktorov: po prvé, tento typ pera píše prakticky na akýkoľvek povrch vrátane hladkého; po druhé, znaky a písmená sú tenké, ostré a dobre čitateľné pre skenovaciu techniku.

  Stabilo Easy gel

  Hodnotenie: 4.9

  Stabilo Easy gel

  Hodnotenie sa otvára pomocou jedinečného mechanizmu automatického otvárania gélového pera Stabilo Easy, ktorý bol navrhnutý s ohľadom na anatómiu rúk dospievajúcich aj dospelých – zakrivenia a zarážky pre pravákov aj ľavákov, pohodlné držanie a uhladený tvar. Oblasť úchopu je vyrobená z kaučuku, ktorý zabraňuje skĺznutiu prstov pri dlhom písaní. Originálny atrament Stabilo je veľmi kvalitný, hrot je 0,5 mm, rýchlo schne a nerozmazáva sa na papieri, ale rýchlo sa vyčerpá, najmä ak ho používajú študenti stredných a vysokých škôl pri písaní poznámok.

  Gélové pero Stabilo Easy je k dispozícii pre pravákov (R) alebo ľavákov (L) v žltej, modrej alebo fialovej farbe za priemernú cenu 480 Euro.

  Výhody

  • Ergonomický anatomický tvar;
  • Verzia pre pravákov alebo ľavákov;
  • Vysokokvalitné, rýchloschnúce atramenty.

  Nevýhody

  • Vysoká cena za pero;
  • Pri učení sa písať hrozí riziko zašpinenia atramentu.

  Guľôčka Frixion s vymazateľným atramentom

  Hodnotenie: 4.8

  Pilot Frixion Ball

  Na druhom mieste v rebríčku sa umiestnilo gélové pero Pilot Frixion Ball, ktorého atrament po aplikácii rýchlo zasychá, ale v prípade potreby sa dá intenzívnym teplom odfarbiť. Táto možnosť je ideálna na opravu dokumentov a listov – nezanecháva stopy na papieri a špeciálny termoelastický materiál zabudovaný v tele pera zaručuje čistú opravu. Postup korekcie je možné opakovať až niekoľkokrát bez poškodenia povrchu. Upozornenie: Gélový atrament sa nedá odstrániť gumou. Stačí akákoľvek rozumná metóda (sušič vlasov, zapaľovač zospodu, horúca lyžica atď.). .), teplota +60 na opravu písomnej práce. Aby sa však zabránilo opätovnému vzniku pôvodných škvŕn, nemali by ste dokumenty vystavovať teplotám nižším ako -18.

  Guľôčkové pero Pilot Frixion bude zaujímavé pre žiakov a študentov ako prostriedok na odovzdávanie poznámok a správ, ako aj pre kancelárskych pracovníkov na vypĺňanie dôležitých dokumentov, zástupcov rôznych služieb na šifrovanie atď. .

  Telo pera je okrúhle a univerzálne, dostupné v modrej, fialovej, zelenej, červenej a čiernej farbe. Cena od 166 Euro.

  Výhody

  • Tepelná oprava písaného textu s možnosťou obnovy opraveného textu;
  • Hrúbka čiary 0,5 mm;
  • K dispozícii v 5 rôznych farbách gélu;
  • Atrament rýchlo schne.

  Nevýhody

  • Farby nie sú najvýraznejšie, skôr pripomínajú akvarel;
  • Kresba na tele sa rýchlo zotrie.

  Hy
  id Gelová rukoväť

  Hodnotenie: 4.7

  Pentel Hy</div><p>id Gel Grip“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/33616666194341-8311.jpg“ height=“450″ title=“Pentel Hy<br />id Gel Grip“></p><p>Pero Pentel Hy<br />id Gel Grip vám poskytuje rýchloschnúcu šnúru, ktorá sa nevymýva. Čierne a modré fixky s gélovou vrstvou sú obľúbené u školákov, študentov a kancelárskych pracovníkov, zatiaľ čo biele sú ideálne pre dekoratérov a remeselníkov, ktorí maľujú na tmavý alebo farebný papier.</p><p>Konvenčný tvar tela pera s gumovou rukoväťou pre pohodlné, nekĺzavé držanie. Kvalita gélu umožňuje ľahké a bezproblémové písanie, dosahuje jemnú čiaru 0,4 mm.</p><p>Pero Pentel Hy<br />id Gel Grip – od 140 Euro.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Jemné písanie;</li><li>Nezmazateľný gélový atrament s jednofarebným povrchom;</li><li>Klasické telo pera s gumeným úchopom.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Niekoľko farieb.</li></ul><h2>Najlepšie guľôčkové perá na každodenné písanie</h2><p>Na každodenné papierovanie v kancelárii a v triede je vhodnejší bežný biros. Pomenované podľa charakteru náplne: stlačením listu papiera sa guľôčka pera odlepí od okraja pera, čím sa otvorí cesta pre vyliatie atramentu na stránku tou istou guľôčkou. na rozdiel od gélových pier zanechávajú guľôčkové perá na povrchu odtlačok, čo sťažuje opravu napísaného textu, a samotný atrament je pomerne odolný.</p><h3>Faber-Castell Poly Ball XB</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Faber-Castell Poly Ball XB

  Štýlové automatické pero v modrej, tyrkysovej, čiernej, lila alebo bielej farbe s tenkým kovovým klipom a tlačidlom na uvoľnenie Faber-Castell Poly Ball XB je vhodné pre pravákov aj ľavákov – trojuholníková úchopová plocha znižuje namáhanie prstov pri dlhom písaní. Ani živý atrament vás nesklame: poskytuje hladký tok písma bez toho, aby ste na pero príliš tlačili.

  Stojí za zmienku: hoci sa pohodlne používa a pôsobivo vyzerá, hrúbka čiary je 0,8 mm – nie je to najelegantnejšie písanie, ale šitie je čisté a nerozmazané.

  Kúpiť Faber-Castell Poly Ball XB v rôznych farbách s modrou náplňou za 305 Euro.

  Výhody

  • Praktický nástroj;
  • Linka sa nerozmazáva;
  • Rovnomerný výstup atramentu;
  • K dispozícii v rôznych farbách.

  Chyby

  • Vysoká cena;
  • Hrubá čiara.

  Ber
 • ngo Golden Luxe
 • Hodnotenie: 4.8

  Ber<li></div><p>ngo Golden Luxe“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/552166194341-2611.jpg“ height=“440″ title=“Ber</p><li>ngo Golden Luxe“><p>Štíhly a štýlový písací nástroj v kovovom puzdre Ber</p><li>Golden Luxe má otočný mechanizmus so zaujímavo riešeným deliacim krúžkom, ktorý je doplnený zlatým klipom. Žiadny špeciálny úchop ani závity v oblasti úchopu, ale na kvalitu písania to nemá veľký vplyv, vďaka kvalitnému atramentu s guľôčkovým perom je výsledkom jemná čiara s hrúbkou 0,7 mm, ktorá je tenšia ako u pera najvyššieho rebríčka.<p>Vďaka bordovému, modrému alebo čiernemu puzdru môžete na pero umiestniť logo alebo znak svojej spoločnosti – potom je výrobok skvelým darčekom pre partnerov alebo kolegov – samostatná plastová škatuľka zvyšuje prezentačný efekt.</p><p>Cena pera – približne 212 Euro.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Elegantný dizajn;</li><li>Otočný mechanizmus na otváranie/zatváranie;</li><li>Čistý ťah bez kvapkania atramentu.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Žiadna definovaná oblasť uchopenia.</li></ul><h3>Ze<br />a F-301</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Ze</div><p>a F-301″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/639166194341-4811.jpg“ title=“Ze<br />a F-301″></p><p>Tretie miesto v rebríčku: ergonomicky tvarovaný roller s automatickým rollerom Ze<br />F-301 z čiernej alebo modrej nehrdzavejúcej ocele. V oblasti úchopu je vroubkovaná podložka pre prst, síce z plastu, ale stále so zarážkou. Rukoväť dlho vydrží – výrobca si zakladá na absencii plastových prvkov v základnej konštrukcii a oceľová spona ani po rokoch nevypadne.</p><p>Funkcia Ze<br />F-301 je pero so zvýšenou kapacitou atramentu, ktorá vystačí na pomerne dlhý čas. Za pero zaplatíte približne 200 Euro.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Puzdro je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele;</li><li>Má personalizované puzdro na prenášanie;</li><li>Opierka prstov namiesto rukoväte.</li></ul><h4>Chyby</h4><ul><li>Ťažko dostupné originálne náhradné atramenty.</li></ul><h3><p>ilot Acroball</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Pilot Acroball

  Rebríček guľôčkových pier uzatvára cenovo najdostupnejšia možnosť, Pilot Acroball. Výsuvný automatický mechanizmus je opakovane použiteľný, nezasekáva sa a dlhodobo sa neopotrebováva. Plastové puzdro je prispôsobené farbe atramentu – modrá, čierna alebo sivá. Acroball je jedno z najpohodlnejších pier, má pogumovanú štruktúrovanú opierku na prsty, mäkké a ľahké písanie zabezpečuje kvalitný jemný viskózny atrament, ktorý sa rovnomerne dostáva cez guľôčku na papier.

  Cena tlačiarne Pilot Acroball je prijateľná – približne 140 Euro a originálny náhradný atrament je tiež ľahko dostupný.

  Výhody

  • Pohodlný dizajn s opierkou na prsty;
  • Vysoko viskózny atrament s hustou farbou;
  • Relatívne prijateľná cena v porovnaní s predchádzajúcimi recenzovanými modelmi.

  Nevýhody

  • Atrament sa môže rozmazávať.

  Najlepšie perá pre podnikateľov

  Perá pre podnikateľov, politikov, vrcholových manažérov a iné VIP osoby sú nielen nástrojom na podpisovanie dôležitých dokumentov, ale aj doplnkom, ktorý dokáže zdôrazniť vkus a postavenie majiteľa. Všeobecne ušľachtilé kovové puzdro, vynikajúca kvalita atramentu a servisovateľná náplň. Pekný zovňajšok a kvalita majú svoju cenu, ale investícia sa premieta do lukratívnych zmlúv a kontraktov. Ideálne na darovanie obchodným partnerom alebo VIP osobám.

  Parker Sonnet S

 • m Ster
 • ng Silver CT
 • Hodnotenie: 4.9

  Parker Sonnet S<li></div><p>m Ster</p><li>Silver CT“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/3971666194341-6411.jpg“ title=“Parker Sonnet S<li>m Ster<li>Silver CT“><p>Na vrchole rebríčka je zástupca birosnímačov Parker Sonnet S</p><li>m Ster<li>Strieborná CT s postriebreným puzdrom s krížom. Stredne hrubé pero M píše dokonale rovnomerne a nikdy sa nerozmazáva. Sonet S<li>m Ster<li>Dodáva sa so štýlovým značkovým puzdrom, vhodným na darovanie a skladovanie pera.<p>Kúpiť Parker Sonnet S</p><li>m Ster<li>ng Silver CT – nie je to lacná záležitosť, pero stojí 24128 Euro alebo viac.<h4>Výhody</h4><ul><li>Strieborné telo s gravírovaním;</li><li>Dodáva sa s reprezentatívnym puzdrom;</li><li>Stredná hrúbka čiary.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Veľmi vysoká cena (určená podľa ceny za gram striebra).</li></ul><h3>Montblanc 116578</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Montblanc 116578

  Na druhom mieste je v každom ohľade lacnejšie pero Montblanc, ktorého puzdro je vyrobené z ušľachtilej sivej živice s platinovým krúžkom, hrotom a klipom, celkový štýl prevedenia je Bauhaus. Možno do nej vložiť špeciálnu náplň so základnými farbami (čierna, modrá, azúrová, červená, zelená a purpurová). Pero sa dodáva v minimalistickom ergonomickom puzdre. Verzie Montblanc dostupné v iných farbách.

  Montblanc Grey Executive Pen 116578 stojí približne 13900 Euro.

  Výhody

  • Elegantný dizajn
  • Klasické čierne puzdro;
  • Príjemné sfarbenie puzdra z ušľachtilej sivej živice;
  • Pohodlná ergonómia.

  Nevýhody

  • Nie je definované.

  arker IM Premium Black/Gold GT

  Hodnotenie: 4.8

  Parker IM Premium Black

  Stavové pero Parker IM Premium Black/Gold GT je k dispozícii v troch typoch: automatické, guľôčkové a plniace pero. Telo z eloxovaného brúseného hliníka, pozlátený mosadzný hrot a klip.

  Parker IM Premium Black/Gold GT je pohodlný a štýlový a je skvelým štýlovým doplnkom, darčekom a nástrojom na podpisovanie dôležitých zmlúv a dokumentov.

  Výhody

  • Jemné písanie;
  • Výsuvný kufor je súčasťou balenia;
  • Rôzne tvary;
  • Príjemne drsný pieskovaný povrch;
  • Rozumná cena.

  Chyby

  • Nie je definované.

  Najlepšie luxusné plniace perá

  VIP plniace pero je špeciálny prémiový doplnok najvyššej kvality. Otvorené pero sa od predchodcov z minulých storočí príliš nelíši, okrem toho, že ho nie je potrebné namáčať do atramentu – vo vnútri puzdra sa nachádza vyberateľná kazeta, ktorá uvoľní svoj obsah, až keď sa hrot dotkne papiera – žiadne zbytočné kvapky.

  Waterman Elegance Black GT

  Hodnotenie: 4.9

  Waterman Elegance Black GT

  Jediným zástupcom kategórie v rebríčku plniacich pier je francúzske pero Waterman Elegance Black GT, vyrobené z drahokamovej mosadze (hrot), pozlátené 23-karátovým zlatom s ródiovaním. Prsteň obopínajúci telo pera má vygravírovanú značku Waterman podobne ako šperky.

  Čierne lakované mosadzné pero s piestovým konvektorom De luxe s dvojkanálovým systémom atramentových kaziet. Sada obsahuje 8 plniteľných náplní, zapečatených polyetylénovým krytom a medzinárodný záručný list na 8 mesiacov zaručujúci najvyššiu kvalitu pera. Všetko zabalené v značkovom kufríku.

  Plniace pero Waterman „Elegance Black GT“ stojí približne 50 000 Euro.

  Výhody

  • Precízne remeselné spracovanie karosérie a jej komponentov;
  • Atrament už netečie;
  • 8 plniteľných kaziet;
  • 8 mesiacov záruka.

  Nevýhody

  • Vysoká cena (určená podľa ceny za gram zlata).
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: