13 najlepších vertikálnych vysávačov podľa ceny a kvality

*Náš výber najlepších vysávačov. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Vertikálne vysávače sa od tradičných vysávačov líšia svojou konštrukciou. Všetky funkčné časti sú v jednom celku – zberač prachu, dýza a všetky ovládacie prvky sú namontované na lište. Tento formát je bežnejší v zahraničí, ale aj v Rusku sa teší čoraz väčšiemu záujmu spotrebiteľov.

Redakcia Expertology preskúmala trh na začiatku roka 2022 a vybrala pre vás najlepšie vertikutátory v rôznych cenových kategóriách.

Ako si vybrať vertikálny vysávač

Zásady výberu vertikálneho vysávača sú vo všeobecnosti podobné ako pri tradičných modeloch vysávačov. Existujú však určité rozdiely, na ktoré by sme radi upozornili.

Aké sú spoločné výhody a nevýhody?

Začnime základným bodom – aké sú výhody a nevýhody vertikálneho vysávača v porovnaní s bežným vysávačom?.

Predovšetkým kompaktnosť a všeobecné pohodlie. 13 najlepších automatických osviežovačov vzduchu – Hodnotenie 2022 Každý, kto pravidelne vysáva, vie, aké nepríjemné môže byť vysávanie, keď sa vysávač zasekáva alebo preklopí. Vlnitá hadica – dokonca ani pri použití kvalitného materiálu – nie je odolná voči zalomeniu. Nepohodlné aj na skladovanie. Stojanový vysávač všetky tieto nepríjemnosti nemá alebo ich minimalizuje na minimum.

Na druhej strane sú tradičné vysávače v priemere výkonnejšie, a teda aj produktívnejšie ako ručné vysávače. Ponúkajú väčší priestor pre inžinierstvo. Často sa dajú lepšie opraviť.

V menších miestnostiach môže byť kompaktná ručná jednotka dostatočná a pohodlnejšia. A na čistenie veľkých priestorov (kancelárie, hotely, veľké rodinné domy) je vhodnejší trojrozmerný model.

Pri napájaní zo siete alebo z batérie

Ručné vysávače sú k dispozícii ako káblové alebo autonómne modely s vlastnou dobíjacou batériou. Existujú modely, ktoré dokážu kombinovať tieto dva režimy. Tu si treba uvedomiť, že kombinovaný režim nie je samozrejmou funkciou. Môže sa stať, že počas nabíjania nebudete môcť vysávač používať na čistenie. Na to je potrebné dbať pri výbere vysávača.

Druhým sporným bodom je prevádzkový čas a výkon. Akumulátorové modely sú v priemere menej výkonné ako bezdrôtové modely. A ak je porovnateľný výkon, čas prevádzky je veľmi obmedzený, do 10 minút, čo je často veľmi málo na bežné čistenie.

Preto by ste pri výbere modelu batérie mali venovať pozornosť času prevádzky a výkonu a pri výbere sieťového variantu – dĺžke kábla. Pri niektorých cenovo výhodných modeloch vás môže prekvapiť, že potrebujete aj napájací pásik.

Napájanie

Pri výbere vysávača, bez ohľadu na jeho tvar, je často mätúce určiť výkon. Výrobcovia môžu špecifikovať spotrebu energie a sací výkon. Nie je to to isté. Spotreba energie je viac-menej objektívny parameter, ale udáva len výkon motora a účinnosť sania je daná množstvom ďalších faktorov. Na druhej strane, parameter „sací výkon“ je zväčša marketingová konvencia a nie všetci výrobcovia ho uvádzajú.

V každom prípade je tu pomerne široký rozsah sacieho výkonu pre vertikálny vysávač. Minimálny príkon 30 wattov postačí na malé bodové čistenie – pozametajte rozsypaný cukor alebo omrvinky z kuchynskej podlahy. Na to už potrebujete stovky wattov.

Na mokré a suché vysávanie

Rovnako ako klasické vysávače, aj vertikálne modely sú od výrobcov k dispozícii s funkciou mokrého čistenia. Môže sa realizovať čiastočne vo forme funkcie čistenia parou. Alebo plný výkon pomocou nádrže na prací prostriedok a aquafiltra.

Umývateľné modely sú, samozrejme, podstatne ťažšie a drahšie ako modely na chemické čistenie. Pri výbere takéhoto modelu by ste mali vziať do úvahy, že niekedy takýto vysávač môže vyžadovať len mokré čistenie a úplne suchý režim nebude fungovať.

Inak sú zásady výberu vysávača rovnaké ako pri tradičnom tvare. Stojí za to venovať pozornosť dostupnosti vymeniteľných trysiek, samočistiacej funkcii, nastaveniu sacieho výkonu, hlučnosti, ochrane proti prehriatiu.

13 najlepších vertikálnych vysávačov podľa ceny a kvality

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie bezdrôtové vertikálne vysávače1Xiaomi Deerma DX115C, čierna1 887 €
2BBK BV2511, biela/modrá2 249 €
3Kitfort KT-509, strieborná2 790 €
4Xiaomi Deerma DX700, biela2 960 €
5Kitfort KT-535-1, čierna13 990 €
Najlepšie vertikálne vysávače so šnúrou1KARCHER VC 5, čierna/žltá13 737 €
2Tefal Clean Steam Revolution VP777, biela/modrá17 430 €
3Tefal VP8561RH, biela24 347 €
4Bissell 17132 (Crosswave), modrá24 988 €
Najlepšie akumulátorové tyčové vysávače1REDMOND RV-UR356, sivá/červená6 096 €
2Xiaomi Dreame V10 (Global), biela15 431 €
3

ahoj

 • ps FC6408, strieborná
 • 22 990 €
  4Bissell 2582N, strieborná27 940 €

  Najvýhodnejšie akumulátorové tyčové vysávače

  Pri prvom výbere zvážte sieť vertikálnych vysávačov s miernou funkčnosťou, lacných, ale dostatočne kvalitných a výkonných. Sú tiež zástupcami známych značiek.

  Xiaomi Deerma DX115C, čierna

  Hodnotenie: 4.4

  XIAOMI DEERMA DX115C, ČIERNA

  Čínskej spoločnosti Xiaomi sa darí vytvárať nielen lacnú a kvalitnú elektroniku, ale aj domáce spotrebiče, ktoré nikdy neprestávajú udivovať kombináciou ceny a funkcií. Deerma DX115C je jedným z takýchto príkladov. Jedným z takýchto modelov je DX115C s cenou približne 2 000 GBP. jednotka funguje prekvapivo dobre.

  Je kompaktný a ľahký – váži menej ako 2 kg pri veľkorysej kapacite 20.60x101x12.80 cm. Na vertikálny ručný vysávač je však zariadenie pomerne výkonné. Pri príkone 600 W dosahuje sací výkon až 14 kPa.

  Tento model má dobre implementovaný filtračný systém. Má trojitý filtračný systém – vrátane samotného cyklónového filtra, prídavnej penovej filtračnej hubky a filtra HEPA. Kapacita nádoby na prach je 1.2 litre.

  Spodný otvor nádoby na prach sa nachádza na spodnej časti motora; Konštrukcia vysávača je najbežnejšia pre vertikálne modely. Nádoba na prach sa nachádza na spodnej strane pod motorom. Steny nádoby sú priehľadné – jednoduchá kontrola stupňa naplnenia. Blízkosť jednotky k hubici určuje účinnosť vysávania, ale neumožňuje pohyb vysávača v úzkych priechodoch, napríklad pod pohovkou. Je to však typická vlastnosť vzpriameného tvaru.

  Čo by sa dalo považovať za nevýhodu, je nie celkom dobré usporiadanie a konštrukcia dúchadla. Keď vysávač beží, výfukový prúd smeruje nadol a na tejto strane odlietajú nečistoty a prach z podlahy. Nie je to problém pre každého a nie vždy je to problém, ale je vhodné mať túto vlastnosť na pamäti.

  Obsahuje tri vymeniteľné trysky. Dĺžka napájacieho kábla – 5 metrov, ale v predaji sa niekedy nachádzajú úpravy starších šarží s krátkou 2-šnúrou.5 metrov. Spotrebný materiál môže byť v bežných obchodoch nedostatkový, ale filtrov na online trhoch je pre tento model dostatok a sú lacné.

  Výhody

  • pomerne silný;
  • jednoduché používanie;
  • je k dispozícii HEPA-filter;
  • lacný spotrebný materiál;
  • mierna hladina hluku;
  • štýlový dizajn.

  Nevýhody

  • Nešťastné umiestnenie dúchadla.

  BBK BV2511, biela/modrá

  Hodnotenie: 4.5

  BBK BV2511, BIELA/MODRÁ

  Teraz zvážte podobnú možnosť od inej známej čínskej značky – BBK. Je tiež jedným z najpredávanejších v tomto cenovom segmente.

  Pri porovnateľnej cene s predchádzajúcim modelom je tento vysávač s výkonom 800 W celkom zreteľne výkonnejší. To znamená, že je tu menší objem nádoby na prach – 0.Vrecko na prach má objem 8 litrov, takže je potrebné ho častejšie vyprázdňovať. Cyklónový filter sa však dá veľmi jednoducho demontovať a rovnako ľahko sa dá opäť namontovať. Filtračný systém má filter HEPA.

  Konštrukcia vysávača je funkčne podobná vyššie uvedenej verzii – nádoba na prach je v jednej rovine so vstupným otvorom na strane hubice. Nad ním sa nachádza motor. Na jednoduché čistenie podlahy môžete celú tyč pripevniť pomocou rukoväte. Výložník a trysky sa pripevňujú bez západky, ale držia dostatočne pevne.

  Súčasťou balenia sú len dve hubice – hlavná na podlahu a štrbinová hubica. Neodporúča sa na vysávanie chúlostivých povrchov, pretože zadná strana hubíc je z holého plastu a môže dôjsť k poškriabaniu.

  Z hľadiska hlučnosti je tento vysávač o niečo hlučnejší ako jeho predchodca – 78 dB oproti 70 dB. Používatelia to však väčšinou nepovažujú za problém. Hladina hluku je nižšia ako u prevažnej väčšiny lacných vysávačov v tradičnom tvare.

  Tento model má presne tú istú nevýhodu ako predchádzajúci – smer výduchu na strane s miernym sklonom nadol. Veľké nahromadenie prachu na rovných, hladkých povrchoch preto spôsobí, že prach bude odfúknutý.

  Výhody

  • zvýšený výkon;
  • použiteľnosť;
  • Filter HEPA;
  • jednoduché čistenie a údržba;
  • priehľadné vrecko na prach.

  Nevýhody

  • Nešťastné umiestnenie dúchadla.

  Kitfort KT-509, strieborná

  Hodnotenie: 4.6

  Kitfort KT-509, strieborná

  Ako tretie číslo vo výbere rozpočtových vertikálnych vysávačov zvážte trochu drahší model superpopulárnej ruskej značky Kitfort.

  Tento model je o niečo výkonnejší ako model Deerma DX115C s výkonom 650 W, ale jeho účinnosť odsávania je lepšia – porovnateľná s výkonnejším modelom BBK BV2511. Tu sa vývojárom podarilo dosiahnuť optimálnu kombináciu konštrukcie funkčnej jednotky a typu motora. Za takúto účinnosť však musíte „zaplatiť“ hlukom – 80 dB pre takýto form factor je pomerne veľa a citeľné.

  Dizajn vysávača je podobný predchádzajúcim modelom. Rameno je odnímateľné, hlavnú jednotku možno ľahko uchopiť za rukoväť na tele a vysávať na ťažko prístupných miestach, ako je napríklad interiér auta. Dĺžka kábla je 4 metre, čo je pre niektorých používateľov trochu málo.

  Telo nádoby na prach je tiež priehľadné, vždy vidíte úroveň naplnenia. Filter je cyklónového typu, takže účinnosť odsávania nie je priamo závislá od naplnenia nádoby. Kapacita vákuového vrecka – 1.2 litre. Celá konštrukcia váži len 1.5 kg – ide o mimoriadne kompaktný a ľahký vertikálny vysávač.

  Problém s okolitým prachom, ktorý dúchadlo vyfukuje, nie je v tomto modeli taký výrazný. Integrované výduchové dýzy sú tiež na každej strane funkčnej jednotky, ale ich plocha je podstatne väčšia, takže prúd nie je taký silný – navyše sú trysky mierne naklonené nahor.

  Z recenzie používateľa od spoločnosti Yandex.Trh so statusom „Majster domácnosti 3. stupňa“: „Všetko je pri upratovaní pohodlné, používam ho už niečo viac ako rok. Nezaznamenali ste žiadne problémy. Výkonné sanie, ale nie príliš slabé. Vo všeobecnosti by som odporučil. Hneď ako sa nádrž naplní do tretiny, je žiaduce ju okamžite vyčistiť, inak začne pískať.“.

  Výhody

  • ľahká;
  • účinnosť odsávania;
  • cyklónový filter;
  • jemný filter;
  • jednoduchosť používania a údržby;

  Nevýhody

  • relatívne hlučné.

  Xiaomi Deerma DX700, biela

  Hodnotenie: 4.7

  XIAOMI DEERMA DX700, BIELA

  Ďalší vo výbere najlepších lacných vertikálnych vysávačov podľa Expertology je ďalší model vyrobený spoločnosťou Xiaomi, a to je ďalší líder predaja na Slovenskách internetových trhoch v tejto produktovej a cenovej kategórii.

  Podobne ako pri modeli Deerma DX115C sa konštruktérom podarilo dosiahnuť slušný sací výkon pri miernej spotrebe energie. Pri príkone 600 W vysávač poskytuje sanie s odhadovaným výkonom 210 W. Podľa recenzií používateľov účinok často prekonáva očakávania. Hlučnosť tohto modelu je ešte nižšia ako u lacnejšej modifikácie – 68 dB.

  Vysávač je ťažší ako predchádzajúci superkompaktný model Kitfort KT-509, ale v rámci možností – 2.2 kg. Dizajn je v porovnaní s klasickými verziami vylepšený, myslite na ťažisko, dobre navrhnuté ovládacie prvky.

  Funkčná jednotka je umiestnená v hornej časti jednotky, nie v spodnej. Žiadna strata sacieho výkonu, ako by sa mohlo zdať pri prvom pohľade na model. To môže na niektorých miestach dokonca spôsobiť nepohodlie – koberce sa môžu „prilepiť“ príliš tesne. Časom si však ľahko osvojíte optimálny uhol sklonu.

  Zariadenie je vybavené tromi hubicami – na podlahu, na nábytok a štrbinovou hubicou. Konštrukcia zahŕňa jemný filter. Spotrebný materiál je lacný a ľahko dostupný na internetových trhoch.

  Nakoniec, tento model v typickom štýle spotrebičov Xiaomi sa vyznačuje elegantným dizajnom – v modernom interiéri bude vyzerať harmonicky, aj keď nemôžete skryť jednotku v domácom priestore.

  Výhody

  • kompaktný a ľahký;
  • efektívne čistenie s miernou spotrebou energie;
  • hladina hluku je mierna;
  • Podlahová hubica s rotačnou kefou;
  • Jemný filter;
  • lacný spotrebný materiál;
  • elegantný, štýlový dizajn.

  Nevýhody

  • Pomerne „jemný“ plast karosérie a komponentov.

  Kitfort KT-535-1, čierna

  Hodnotenie: 4.7

  Kitfort KT-535-1, čierna

  Výber dopĺňa ďalší model obľúbenej ruskej značky Kitfort. Tento vysávač je už výrazne drahší ako ktorýkoľvek z predchádzajúcich modelov a sotva sa zmestí do kategórie rozpočtových zariadení. Prémiové modely sú však niekoľkonásobne drahšie. Cena KT-535-1 v januári 2022 je o niečo viac ako 10 tisíc. Eurole.

  Hlavnou výhodou tohto modelu je kombinácia suchého a mokrého čistenia. „Vlhká“ funkcia je len čiastočne realizovaná pomocou pary, ale výrazne zlepšuje kvalitu čistenia. Ide o kombináciu vysávača a parného mopu.

  Má celkový menovitý výkon 1600 W, z toho 1100 W je parný výkon. Okrem zvlhčovania a zmäkčovania stvrdnutých nečistôt má vysoká teplota pary aj dezinfekčný účinok. Aj konštrukcia a výkon vysávača mu umožňujú plniť funkciu zberu tekutín.

  K dispozícii sú tri režimy čistenia – bežný „suchý“, parný a súčasné odsávanie a čistenie parou.

  Na zbieranie nečistôt má pomerne veľkú nádobu na prach s objemom 1 liter. Trojstupňový filtračný systém. Vodný filter sa tu nepoužíva, čo je skôr výhodou, pretože nie je potrebné umývať všetky časti hneď po čistení.

  Vďaka svojim funkciám je jedným z najľahších modelov v rozpočtovej kategórii – približne 5 kg. V recenziách je malé percento sťažností na tento film, ale zároveň existuje veľa komentárov, že tento film sa stráca na zásluhách.

  Výhody

  • ošetrenie parou;
  • funkciu zberu kvapalín;
  • tri úrovne filtrovania;
  • pomerne veľké vrecko na prach;
  • manévrovateľnosť;
  • Pohodlná obsluha a jednoduchá údržba;
  • Príjemný dizajn.

  nevýhody

  • Niektorí používatelia sa sťažujú na veľkú hmotnosť.

  Špičkové tyčové vysávače Premium, napájané zo siete

  V druhom výbere sa pozrieme na drahšie vertikutátory, ktoré možno podmienečne zaradiť medzi prémiové. Sú oveľa drahšie ako predchádzajúca skupina, ale sú spoľahlivejšie a efektívnejšie.

  KARCHER VC 5, čierna/žltá

  Hodnotenie: 4.7

  KARCHER VC 5, ČIERNA/ŽLTÁ

  Prvým v tejto kategórii je vysávač od renomovanej značky KARCHER. Stojí približne 14 tis. Maximálny výkon je porovnateľný s bežným vysávačom, dokonca aj s efektom zdvíhania kobercov.

  Jeho základný dizajn je možno porovnateľný s vyššie opísanými modelmi nižšej triedy, ale to len na prvý pohľad. Spotreba energie je tu 500 W, ale účinnosť čistenia je výrazne vyššia ako v lacných verziách. Hlavne vďaka ich premyslenému dizajnu – detaily tu zohrali svoju úlohu.

  Pri maximálnom výkone je sací výkon porovnateľný s tradičnými vysávačmi, a to až po efekt zdvihu koberca. Ale tu už je implementovaná možnosť regulovať výkon v štyroch polohách. Všetky ovládacie prvky sú pohodlne umiestnené na riadidlách na ľahko prístupných miestach – doslova „všetko na dosah ruky“.

  Vďaka miernemu výkonu, vysokokvalitnému motoru a premyslenému dizajnu nie je tento model ani príliš hlučný – podľa recenzií používateľov sa od impozantného a pomerne masívneho exteriéru neúmyselne očakáva oveľa viac hluku.

  Pozoruhodný pre svoj prvotriedny filtračný systém a jeho kvalitu. Filtračný systém je trojstupňový, plus ďalší dvojstupňový systém čistenia filtra. mierne kazí príliš malý objem nádoby na prach – iba 0.2 . To mnohým používateľom nestačí – recenzie často poukazujú na to, že kôš sa musí čistiť počas čistenia. Tento model však čistí vrecko na prach po každom čistení.

  Skutočnou výhodou je aj viac ako 7 metrov dlhý kábel. Nie je odnímateľný a na uskladnenie sa navíja na špeciálne háčiky na tele. Čistič sa ľahko skladuje v stabilnej zvislej polohe – vďaka magnetickému parkovaniu je spodná pevná kefa pevne spojená s pracovnou jednotkou.

  Pri vzpriamenom tvare má priemernú hmotnosť 3.5 kg. Môže byť len ťažký v porovnaní s najlacnejšími alebo najkompaktnejšími modelmi.

  Výhody

  • značka;
  • pohodlné ovládanie;
  • regulácia výkonu;
  • dlhý kábel;
  • ochrana proti prehriatiu;
  • pohodlné magnetické vertikálne parkovanie;
  • elektrická kefka je súčasťou balenia.

  Nevýhody

  • malý objem nádoby na prach.

  Tefal Clean Steam Revolution VP777, biela/modrá

  Hodnotenie: 4.8

  Tefal Clean Steam Revolution VP777, biela/modrá

  Teraz zvýšime latku funkčnosti – predpokladom je aspoň čiastočná funkčnosť mokrého čistenia. Pripomíname vám, že to je celkom možné aj pri vertikálnych vysávačoch, a to napriek všetkým zložitostiam formátu.

  VP777 z radu CleanSteam spoločnosti Tefal je najvýkonnejším kandidátom v tejto kategórii. Je to multifunkčné zariadenie, ktoré kombinuje suché a mokré čistenie. Mokré vytieranie je zďaleka najjednoduchšia metóda, t. j. čistenie parou.

  Výkon zariadenia je porovnateľný s nie najlacnejšími vysávačmi klasického tvaru – až 1500 W. Je to celkový výkon a veľká časť energie ide na výrobu horúcej pary. To výrazne zvyšuje čistiaci výkon a tiež dezinfikuje a dezinfikuje skutočne účinným spôsobom.

  Parná funkcia je vhodná aj pre bežnú vodu z vodovodu – systém je vybavený systémom ochrany proti vodnému kameňu. Intenzitu pary možno ľahko nastaviť v rámci 3 režimov. Voda vrie už po 30 sekundách.

  Takáto funkcia by mohla mať vplyv na veľkosť a hmotnosť spotrebiča. Vysávač je pomerne masívny – váži takmer 6 kg. Hlavná dýza nie je ani dýza, ale celá plošina v tvare takmer pravidelného štvorca. Vďaka ergonomickému dizajnu a rýchlej rýchlosti čistenia to však nie je príliš veľký problém. Jedinou obavou je malý objem vrecka na roztrhnutie prachu – 0.3 litre, ale formát je určený na čistenie po každom čistení, takže používatelia nemajú žiadne sťažnosti na kapacitu nádoby na prach.

  Príjemnou bonusovou funkciou modelu VP777 je dávkovač vône. Má integrovaný difuzér, ktorý počas čistenia rozprašuje esenciálny olej. Dodáva sa s 20 kazetami, ktoré možno použiť na dobíjanie esenciálnym olejom.

  Z recenzie používateľa na stránke Yandex.Líder na trhu v kategórii „Domáce spotrebiče Master Level 4“: „Vynikajúce vysávanie a parné čistenie podlahy“. Podlaha je naozaj čistá, bez šmúh. V dome sú zvieratá, vysávač používame 2-3 krát denne. Je to veľmi pohodlné, úplne iná úroveň kvality a rýchlosti čistenia podlahy.“.

  Výhody

  • značka;
  • energie;
  • arómy;
  • Funkcia čistenia parou;
  • je vhodná voda z vodovodu;
  • Esteticky príjemné;
  • nastaviť.

  nevýhody

  • malá kapacita vrecka na prach.

  Tefal VP8561RH, biela

  Hodnotenie: 4.8

  TEFAL VP8561RH, BIELA

  Ďalší vertikálny vysávač od legendárnej značky Tefal. Tento ešte výkonnejší, funkčnejší a drahší model – na začiatku roka 2022 stojí viac ako 28 tisíc. Euro.

  Táto jednotka má veľa spoločného so svojím predchodcom, predovšetkým vďaka funkcii čistenia parou. Model VP8561RH je však výrazne lepší vďaka vyššiemu výkonu 1700 W. Zvýšila sa aj kapacita nádržky na prach a vodu – každá má objem 0 litrov.5 litrov.

  Intenzitu pary môžete počas čistenia regulovať pomocou praktického regulátora na rukoväti. Presne takým istým spôsobom možno nastaviť aj sací výkon. Zariadenie súčasne vysáva prach, dezinfikuje povrchy horúcou parou a utiera vlhké povrchy.

  Výsledky testov a spätná väzba zákazníkov tak ukazujú, že môžete výrazne skrátiť priemerný čas čistenia – minimálne o polovicu alebo dokonca o polovicu.

  Rovnako ako jeho predchodca je aj tento vysávač vybavený ochranou proti vodnému kameňu. To sa vykonáva filtrovaním vody cez kompletnú kazetu s tyčinkami proti vodnému kameňu. To znamená, že vysávač možno naplniť bežnou vodou z vodovodu.

  Tento prístroj sa ľahko používa aj napriek vysokej hmotnosti 7 kg.4 kg. Všetky ovládacie prvky sú na rukoväti a ťažisko je dobre vypočítané, takže používatelia nemajú problém s čistením. Existuje však malé percento sťažností na hmotnosť.

  Musím povedať, že tento model je veľmi dobre vybavený príslušenstvom, ďalšími tryskami pre rôzne povrchy, 5 náhradnými handričkami pre trysky, tromi náhradnými vodnými filtrami okrem už nainštalovaného parného čističa a mnohými ďalšími užitočnými detailmi.

  Výhody

  • značka;
  • energie;
  • Funkcia čistenia parou;
  • zvýšený objem vrecka na prach;
  • ochrana proti vodnému kameňu;
  • bohatý balík;
  • pôsobivý vzhľad.

  Nevýhody

  • pomerne ťažký.

  Bissell 17132 (Crosswave), modrá

  Hodnotenie: 4.9

  Bissell 17132 (Crosswave), modrá

  Americká značka Bissell je predposledným modelom vo výbere najlepších prémiových vertikutátorov. Ide o plnohodnotný vysávač s dávkovačom čistiaceho prostriedku, nielen s parným čistením.

  Plnohodnotná funkcia umývania je vlastne hlavnou výhodou modelu, ale práve v tom spočíva jeho nevýhoda. Konkrétne – vysávač poskytuje iba mokré čistenie. Na trhoch sa často uvádza ako „suché a mokré čistenie“, ale v samotných pokynoch sa uvádza, že stroj nebude fungovať bez naplnenia nádrže vodou a čistiacim prostriedkom.

  V teréne je naozaj pôsobivý. Pracovná plošina je vybavená silnou rotujúcou kefou a vďaka jej veľkej ploche je účinnosť čistenia akýchkoľvek povrchov neporovnateľná s akýmikoľvek „suchými“ modelmi. Funkcia zberu tekutín si bez problémov poradí aj s veľmi silným znečistením, a to nielen tekutinami. Vysávač napríklad ľahko odstráni bez stopy vajce a jeho škrupinu rozbitú na podlahe jedným alebo dvoma prechodmi.

  Príkon je relatívne nízky – 560 W, ale dôraz sa tu nekladie na sací výkon, ale na čistiaci výkon. A treba uznať, že je dobre navrhnutý. Používatelia vo svojich recenziách chvália najmä riešenie s rotujúcou kefou s dlhým vlasom, a nie len stacionárnym kusom textilu, ako je to často v prípade mnohých iných vysávačov.

  Množstvo pozitívnych ohlasov na používateľskú prívetivosť. Každý tyčový vysávač sa musí po čistení ihneď rozobrať a opláchnuť. V tomto modeli sa vývojárom podarilo zredukovať proces na opláchnutie len niekoľkých veľkých častí štruktúry.

  Jedinou nevýhodou, ktorú používatelia uvádzajú, je, že čistič zanecháva niekoľko centimetrov neošetrenej podlahy, ak sa plošina priblíži k soklovej lište. Preto bude potrebné ešte ručne utrieť podlahové lišty a rohy.

  Z prehľadu Yandex.Marketér „úrovne 2“: „Bissel mi vyhovuje vďaka rotačnej kefe, dlhému káblu, jednoduchému prepínaniu medzi podlahou/mopom a, samozrejme, vďaka tomu, že počas celého čistiaceho cyklu stačí raz/dvakrát umyť kefu a vypláchnuť kôš na prach.“.

  Výhody

  • Je to plnohodnotný vysávač na mokré vysávanie;
  • vodný filter;
  • osvetlená pracovná plošina;
  • Rotačná kefa má veľkú plochu;
  • jednoduché a rýchle čistenie
  • jednoduché a pohodlné ovládanie;
  • atraktívny vzhľad.

  Nevýhody

  • nemôže fungovať v „suchom“ režime;
  • nečistí v blízkosti základných dosiek.

  Najlepšie akumulátorové tyčové vysávače

  Prejdime teraz k špeciálnej kategórii vertikálnych vysávačov – bezdrôtové. A bezdrôtový znamená batériovo napájaný, autonómny. Tu je potrebné hneď poznamenať, že takéto vysávače sú skôr výklenkovým produktom. Žiadny akumulátorový vysávač nemá výkon, ktorý by mohol konkurovať aj tým najjednoduchším akumulátorovým modelom. Výdrž batérie týchto modelov je tiež obmedzená, najčastejšie nie dlhšia ako 40 minút. Bezdrôtové samostatné (bezdrôtové) vertikálne vysávače sa preto často používajú len ako pomocné.

  REDMOND RV-UR356, sivá/červená

  Hodnotenie: 4.7

  REDMOND RV-UR356, SIVÁ/ČERVENÁ

  Najprv zvážte samostatný bezdrôtový vysávač známy v Rusku „rozpočtovej“ značky REDMOND. Toto je jedna z najlacnejších možností – len niečo vyše 6k. Euro na začiatku roka 2022.

  Produktivita vysávača je obmedzená na malý výkon – iba 100 W. To je v každom prípade viac ako pri miniatúrnych ručných modeloch, ktorých výkon sa pohybuje v desiatkach wattov.

  Treba si však uvedomiť, že nie je vhodný na generálne čistenie vzhľadom na jeho obmedzenia ako samostatnej jednotky. Pri minimálnom výkone bude zariadenie pracovať maximálne 55 minút a pri maximálnom maximálne 25 minút. Je to však bežná vlastnosť takmer všetkých samostatných vysávačov, takže to nebudeme považovať za nevýhodu. Plné nabitie integrovanej lítium-iónovej batérie s kapacitou 2200 mAh trvá 4 hodiny.

  Jasná výhoda modelu – kompaktný a ľahký. Aj s batériou váži len 2.3 kg. Jeho rozmery a mobilita ho umožňujú používať na čistenie interiéru vozidla. Rôzne kefové hlavice vám umožnia rýchlo a jednoducho vyčistiť sedadlá, prístrojovú dosku, medzery, štrbiny, drobné nečistoty, prach z odkladacej schránky a batožinového priestoru.

  Na malej ploche odvedie celkom dobrú prácu na hladkých podlahách, ako je laminát alebo dlažba. Kompletná turbo kefa s motorizovaným mechanizmom dostatočne účinne odstraňuje vlákna, vlasy a chlpy domácich zvierat z kobercov s krátkym vlasom.

  Tento vertikálny vysávač má filter HEPA na dôkladné čistenie vzduchu, ktorý ním prechádza. Zachytáva peľ rastlín, jemný prach z domácností a škodlivé mikroorganizmy.

  Z prehľadu spoločnosti Yandex.Trh so štatútom „Master of Household 4. úrovne“: „Veľmi lacný. Doslova za pár drobných môžete zabudnúť na ťažkopádne vysávače s káblami. Pri skladovaní zaberá veľmi málo miesta. Veľmi dobre ovládateľný s podlahovou kefou. Ľahké. V porovnaní s mnohými káblovými modelmi nevydáva veľa hluku.“.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • použiteľnosť;
  • mierny hluk;
  • ľahká;
  • Filter HEPA;
  • Turbo kefa.

  Nevýhody

  • Pre koberce je slabý.

  Xiaomi Dreame V10 (Global), biela

  Hodnotenie: 4.8

  Xiaomi Dreame V10 (Global), biela

  Teraz sa zameriame na ďalšie zaujímavé riešenie čínskeho technologického giganta Xiaomi. Ide o kompaktný vertikálny samostatný vysávač na suché vysávanie. Tu zdôrazňujeme, že sa oplatí kúpiť globálnu verziu prispôsobenú európskym normám.

  O polovicu nižší výkon ako jeho predchodca, 140 W (odsávanie), ale stále veľmi všestranný. Okrem bežného sania zariadenie podporuje aj turbo kefy a tento model je dokonca doplnený dvoma inštanciami – jednou základnou na podlahy a druhou na čistenie nábytku a interiéru auta.

  Čistič je kompaktný a ľahký – váži len 1 g.5 kg, ľahko rozoberateľný na rôzne účely. Takže pri minimálnej montáži je vhodné ho používať na čistenie interiéru vozidla. Súprava obsahuje všetky potrebné trysky na čistenie podlahy, nábytku, prasklín.

  Tento model má cyklónový filter, prachová nádoba je priehľadná s kapacitou 0.5 litrov. K dispozícii je jemný filter.

  Príkon vysávača – 450 W. To je celkom slušná hodnota pre bezdrôtový model a môžete to vidieť v recenziách používateľov – niektorí zákazníci dokonca používajú zariadenie ako svoj hlavný prostriedok na čistenie.

  A ľahko vyčistí aj malé priestory – 2500mAh batéria vydrží v stredne náročnom režime pracovať až 60 minút. Podľa výsledkov testov a spätnej väzby od overených používateľov však zariadenie vyvíja skutočný účinný sací výkon len pri maximálnom výkone. Mnohonásobne skracuje životnosť batérie.

  Na batériu sa vzťahuje samostatná 6-mesačná záruka výrobcu.

  Výhody

  • super ľahký;
  • Dobrý sací výkon;
  • dve turbo kefy sú súčasťou balenia;
  • jemný filter;
  • praktický organizér na stenu;
  • Štýlový minimalistický dizajn.

  Nevýhody

  • Nábytok a koberce sa čistia len na maximálny výkon.

  ahoj

 • ps FC6408, strieborná
 • Hodnotenie: 4.8

  Philips FC6408, strieborná

  Ďalej sa pozrieme na pomerne drahý model známej značky Philips. Cena vysávača je približne 25 tisíc. Nový vysávač bude k dispozícii začiatkom roka 2022. Je však plne opodstatnená svojou hybridnou funkčnosťou.

  Tento model je kombináciou suchého a mokrého vysávania – je súčasťou radu PowerPro Aqua. Čistička má klasický vzor – nádoba na prach je v jednej rovine s pracovnou stranou, kde sú pripojené trysky. Motor je umiestnený nad prachovým boxom. Celá jednotka je umiestnená v peknom futuristickom dizajne.

  Veľkou výhodou je, že turbo kefa nie je poháňaná prúdom vzduchu, ale samostatným motorom. To výrazne zlepšuje čistiaci výkon. Kefa sa otáča rýchlo a intenzívne, preto je nežiaduce nechať vysávač zapnutý príliš dlho, aby nedošlo k poškodeniu povrchu.

  Objem zberača prachu 0.6 litrov, čo je pre vysávač tejto veľkosti dostatočné. Filtračný systém je trojstupňový. Pre funkciu umývania je k dispozícii malá nádržka 0.Ďalšie 2 ml – možno naplniť čistou vodou a pridať čistiaci prostriedok.

  Zariadenie je otestované a podľa spätnej väzby používateľov dokáže umyť vlhkú miestnosť s rozlohou až 50 metrov štvorcových s bežným cyklom mokrého vytierania. metrov na jedno nabitie batérie. V miernom režime môže pracovať až 60 minút, ale častejšie stále musí používať vyšší výkon. Očakávajte teda polhodinu až štyridsať minút. Dlhé nabíjanie batérie – približne 5 hodín.

  Z prehľadu Yandex.Jedným z najdôležitejších bodov ergonómie prístroja je zabudovaná samočistiaca funkcia – ide o „čistič triedy 3.“ Odhliadnuc od mokrého mopovania, ak máte veľmi špinavé podlahy, určite si s tým neporadí, pretože nádržka na vodu má objem 200 ml. Ale ako spôsob udržiavania čistoty je to celkom vhodné. Veľmi, veľmi výhodné“.

  Výhody

  • Suché a mokré čistenie;
  • účinná trojstupňová filtrácia;
  • turbo kefa so samostatným motorom;
  • užívateľsky prívetivé ovládanie;
  • indikátor nabitia;
  • pôsobivý dizajn.

  Nevýhody

  • Žiadne zjavné nevýhody alebo systematické sťažnosti.

  Bissell 2582N, strieborná

  Hodnotenie: 4.9

  BISSELL 2582N, STRIEBORNÁ

  Výber najlepších bezdrôtových vertikálnych vysávačov dokončíme najdrahším modelom americkej značky Bissell. V januári 2022 stojí Bissell 2582N v Slovenskách maloobchodných predajniach takmer 30 tisíc Euro. Euro.

  Tento plnohodnotný bezdrôtový vysávač je relatívnou raritou, pretože takéto multifunkčné riešenia sú len zriedkakedy dostatočne funkčné bez pripojenia k elektrickej sieti. Tu sa výrobcovi podarilo implementovať aspoň minimálnu funkčnosť postačujúcu na mokré čistenie.

  Voda, voliteľne s prídavkom čistiaceho prostriedku, pochádza zo špeciálnej nádrže s objemom 0 litrov.82 . Značkový prací prostriedok sa dodáva v samostatnej plastovej fľaši.

  Princíp mokrého vytierania je jednoduchý – stlačením tlačidla na rotujúcich valcoch sa vyženie prúd čistiaceho prostriedku. Valček sa z povrchu zotrie a je okamžite vytlačený prvkami mechanizmu. Znečistená voda sa zhromažďuje v samostatnej nádobe, ktorá slúži ako akvafilter. Systém má aj ďalšie filtre – hrubý a jemný (HEPA).

  Jedným z najdôležitejších bodov ergonómie je samočistiaca funkcia. Na rozdiel od svojho predchodcu dokáže tento vysávač celkom účinne čistiť aj vlastnú turbo kefu. Toto sa vykonáva počas nabíjania batérie v dokovacej stanici.

  Vysávač počas prevádzky spotrebuje až 250 W energie. To je minimálny čas, ktorý môže systém na mokré mopovanie poskytnúť, ale kapacita batérie stačí len na 25 minút účinného čistenia.

  Funkčné prvky a batéria tvoria významnú časť hmotnosti zariadenia. Aj bez kvapalín váži čistič 4.3 kg. Pre niektorých používateľov, ktorí sú zvyknutí na klasické modely, to môže byť zaťažujúce. V skutočnosti je to však pre túto formu pomerne mierna hodnota.

  Výhody

  • Kompletný umývateľný samostatný vysávač.
  • vodný filter;
  • Filter HEPA;
  • turbo kefa;
  • osvetlenie;
  • manévrovateľnosť;
  • samočistiaca dokovacia stanica;
  • veľkolepý dizajn.

  Nevýhody

  • pomerne obmedzená výdrž batérie.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: