15 najlepších invertorových split systémov

Split systém s invertorom je klimatizácia s vonkajšou jednotkou, ktorá sa používa na vytvorenie vhodnej mikroklímy v miestnosti. Na rozdiel od bežných elektromotorov sa invertorové kompresory nezapínajú a nevypínajú, ale bežia nepretržite, ale s rôznou intenzitou, čo umožňuje plynulé nastavenie výkonu. Šetrí spotrebu elektrickej energie a zabezpečuje nízku hlučnosť. Ak ste uvažovali o kúpe split-systému so zabudovaným invertorovým motorom, pozrite si našich TOP 15 najlepších modelov, ktoré vynikajú svojimi vlastnosťami a majú pozitívne referencie od používateľov. Táto recenzia vychádza z našej analýzy špecifikácií rozdeleného systému

 • t-systém-klimatizácie/.

  Hodnotenie najlepších invertorových split systémov

  Hodnotenieumiestnenienázov výrobkucena
  Najlepšie split systémy v prémiovom a strednom cenovom segmente1Electrolux EACS/I-24HVI/N396 380€
  2Mitsubishi Electric MSZ-LN25VG / MUZ-LN25VG85 000€
  3Daikin ATXS25K / ARXS25L95 900€
  4

  anasonic CS/CU-XZ20TKEW

  55 000€
  5Daikin ATX20K / ARX20K56 900€
  6Samsung AR18RSFHMWQNER49 990€
  7Electrolux EACS/I-18HM/N3_15Y53 392€
  8

  anasonic CS/CU-XZ25TKEW

  65 500€
  9LG A09AW161 990€
  10Ballu BSAGI-24HN1_17Y67 868€
  Najlepšie nízkonákladové split systémy1Toshiba RAS-13BKVG-E / RAS-13BAVG-E39 990€
  2Nosič 42UQV025M / 38UYV025M33 900€
  3Toshiba RAS-05BKVG-E / RAS-05BAVG-E32 665€
  4LG P07SP29 405€
  5Roda RS-AL09F / RU-AL09F20 400€

  Špičkové splitové systémy

  Tieto produkty sa vyznačujú množstvom funkcií, displejom v kryte, kvalitnou konštrukciou, pokročilými funkciami a zaujímavým dizajnom. Ich životnosť je zvyčajne dlhšia, ale cena je vyššia.

  Electrolux EACS/I-24HVI/N3

  Hodnotenie: 5.0

  Electrolux EACS/I-24HVI/N3

  Prvé miesto patrí výrobku švédskej spoločnosti Electrolux. Split systém je určený pre veľké miestnosti a haly do 80 m². Externá jednotka, v ktorej je namontovaný menič, pracuje s hladinou hluku 58 dB, zatiaľ čo interná jednotka pracuje s hladinou hluku 37 dB a v nočnom režime ju dokáže znížiť na 21 dB. Maximálna spotreba napätia motora s meničom je 3.7 kW. V recenziách majitelia chvália systém čistenia vzduchu, ktorý odstraňuje baktérie a s ním aj nepríjemný zápach v miestnosti. Zariadenie má 6 stupňov čistenia, má vlastné automatické čistenie, sušičku vzduchu a ionizáciu studenou plazmou.

  Tento splitový systém je podľa nás najlepší vďaka svojej schopnosti pracovať nielen v lete, ale aj v zime. Invertor môže spätne cirkulovať chladivo na vykurovanie miestnosti. Na rozdiel od väčšiny ostatných klimatizačných jednotiek, ktoré možno používať pri vonkajšej teplote od +5ºC do -10ºC, je tento split systém schválený na používanie pri rekordných -25ºC.

  Výhody

  • plazmový systém čistenia vzduchu;
  • Nízka hladina hluku 21 dB;
  • odstraňuje nepríjemné pachy;
  • možno ovládať na diaľku prostredníctvom Wi-Fi.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • Na pripojenie napájania je potrebná samostatná kabeláž 3.7 kW.

  Mitsubishi Electric MSZ-LN25VG / MUZ-LN25VG

  Hodnotenie: 4.9

  Mitsubishi Electric MSZ-LN25VG / MUZ-LN25VG

  Na druhom mieste je japonská klimatizácia s invertorom, ktorá spotrebuje 485-580 W za hodinu práce. Split systém dokáže chladiť a vykurovať priestor s rozlohou do 20 m². Energetická trieda A. Invertorový motor pracuje ticho a vnútorná jednotka vydáva hluk 19-45 dB, čo sa kupujúcim páči v recenziách. Integrovaný ventilátor môže pracovať v piatich rýchlostiach.

  Delený systém je zaujímavý tým, že má od výrobcu vlastnú mobilnú aplikáciu vhodnú pre smartfóny so systémami Android a iOS. Jednotku meniča možno nielen zapínať a vypínať na diaľku, ale pomocou telefónu možno nastaviť aj rôzne scenáre. Napríklad je možné naprogramovať časy aktivít a nastavenia teploty pre každý deň v týždni. Grafy spotreby energie na sledovanie výkonu. ak sa split-systém pokazí, sám vykoná diagnostiku a odošle údaje o chybách cez sieť. Odpoveď s odporúčaniami od výrobcu vám príde na e-mail, ktorý zadáte pri registrácii aplikácie.

  Výhody

  • je k dispozícii v štyroch farbách;
  • Môže vykurovať a chladiť;
  • Existujú tri fázy čistenia;
  • Tichá vnútorná jednotka.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • obľúbený dizajn – v podobe dvojdielnej obdĺžnikovej krabice
  • na skrinke nie je žiadny displej – jej režim a stav je možné zistiť len prostredníctvom diaľkového ovládania alebo telefónu.

  Daikin ATXS25K / ARXS25L

  Hodnotenie: 4.8

  Daikin ATXS25K / ARXS25L

  Tretie miesto sme udelili výrobku od spoločnosti Daikin. Split-systém sa dodáva s bežným diaľkovým ovládaním a má dve obrazovky na ovládanie nastavení (jedna na izbovom module a druhá na diaľkovom ovládaní). Invertorový motor spotrebuje 620 W v režime vykurovania a 570 W v režime chladenia. Klimatizácia je určená pre plochu 20 m². Dokáže vykurovať miestnosť pri -15 stupňoch vonku. Invertorový systém vytvára maximálny prietok vzduchu 9.1 m³ za minútu. Prevádzku ventilátora je možné nastaviť na jednu zo 4 polôh. Dezodoračný filter na čistenie prechádzajúceho vzduchu. Podľa pripomienok sa majiteľom páči funkcia zapamätania nastavení, ktorá uľahčuje ďalšie spustenie – split-systém obnoví ten režim, ktorý fungoval naposledy.

  Našim odborníkom sa páčil model s invertorom a snímačom pohybu. Monitoruje, či sa v miestnosti nachádza osoba, a ak sa v nej nikto nenachádza, prepne motor do úsporného režimu. Senzor reaguje aj na stojacu osobu, takže nedochádza k chybe.

  Výhody

  • na puzdre je malý displej;
  • Dokáže chladiť aj vykurovať;
  • štyri rýchlosti ventilátora;
  • časovač na zapnutie a vypnutie meniča.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • Podsvietenie diaľkového ovládača rýchlo slabne;
  • bez možnosti zvlhčovania;
  • žiadne pripojenie k bezdrôtovej sieti.

  anasonic CS/CU-XZ20TKEW

  Hodnotenie: 4.7

  Panasonic CS/CU-XZ20TKEW

  A tu je nástenný split-systém s invertorom od inej japonskej spoločnosti. „Panasonic vyrába model s rozmermi 78x54x29 cm (vnútorná jednotka) a hmotnosťou 9 kg. Vonkajšia jednotka s invertorovým motorom váži 30 kg. Maximálna dĺžka komunikácie medzi nimi môže byť 15 m. Jednotka je schopná generovať prúd vzduchu až do 9.9 ³. V recenziách sú majitelia radi, že invertorová klimatizácia dokáže nielen zistiť prítomnosť osoby, ale aj určiť počet používateľov a ich aktivitu.

  Invertorový split systém sme vyhodnotili ako najlepší vďaka senzoru Econavi na detekciu slnečného svetla. Ide o patentovaný systém japonskej spoločnosti Panasonic, ktorý zisťuje množstvo svetla v miestnosti. Napríklad na diaľkovom ovládači nastavíte teplotu 23 stupňov, ale počas zamračeného dňa môže byť chladno, preto klimatizácia zníži intenzitu chladenia. Za slnečného počasia, keď lúče vstupujú do miestnosti cez okno, sa vzduch môže ohriať rýchlejšie, takže split systém s invertorom začne pracovať intenzívnejšie. Táto inteligentná funkcia umožňuje udržiavať lepšiu mikroklímu.

  Výhody

  • rozpozná nielen prítomnosť osoby, ale aj počet osôb v miestnosti;
  • K dispozícii sú 3 rýchlosti ventilátora;
  • Odvlhčuje až 1.5 l za hodinu;
  • Je schopný sám diagnostikovať.

  nevýhody

  • vysoké náklady;
  • Bez filtra na alergény.

  Daikin ATX20K / ARX20K

  Hodnotenie: 4.7

  Daikin ATX20K / ARX20K

  Japonská spoločnosť Daikin ponúka invertor model ARX20K so spotrebou energie 520 W, ktorý patrí do triedy A. Nástenná vonkajšia jednotka s invertorom váži 26 kg a vnútorná jednotka len 7 kg. Možnosť chladenia pri vonkajšej teplote -10 ºC a vykurovania pri vonkajšej teplote -15 ºC. Žalúzie umožňujú nastaviť smer prúdenia vzduchu. Dezodoračný filter absorbuje nepríjemné pachy. Pre prevádzku počas spánku je k dispozícii mimoriadne tichý režim s hlasitosťou 19 dB.

  Odborníci považujú tento model invertora za najvýhodnejší v pomere cena/výkon. Stojí dvakrát lacnejšie ako účastníci vyššie opísaného preskúmania, ale zároveň je pozoruhodný pre dobre postavené, ako potvrdzujú používatelia vo svojich recenziách. Vnútorná jednotka sa vyrába vo vlastnej továrni spoločnosti Daikin v Číne. Vonkajšia jednotka invertora sa vyrába v našom závode v Českej republike. Plastové karosérie sú tu lepšie ako v prípade očividne čínskych výrobkov. Klimatizácia je osvedčená a nenáročná a tiež dobre funguje.

  Výhody

  • moderný dizajn izbovej jednotky;
  • filter s dreveným uhlím;
  • praktické diaľkové ovládanie;
  • výkon 9.1m³/min.

  Nevýhody

  • Dá sa ovládať cez Wi-Fi, ale vyžaduje si zakúpenie komunikačného modulu;
  • žiadne podsvietenie na diaľkovom ovládači.

  Samsung AR18RSFHMWQNER

  Hodnotenie: 4.6

  Samsung AR18RSFHMWQNER

  A tu je delený systém od kórejskej spoločnosti Samsung. Klimatizácia s invertorom môže fungovať na vykurovanie, chladenie alebo len ako ventilátor. Režim odvlhčovania odstraňuje prebytočnú vlhkosť rýchlosťou 2 litre za hodinu. Zariadenie je schopné vykonávať autodiagnostiku a udržiavať nastavenú teplotu. V recenziách sa zákazníkom páči 3-ročná záruka výrobcu. Na oficiálnej webovej stránke spoločnosť Samsung ubezpečuje, že odhadovaná doba prevádzky tohto modelu meniča je 10 rokov.

  Tento delený systém vyniká vysokým výkonom. Invertorová jednotka môže dodávať až 5000 W v režime chladenia a až 6000 W v režime vykurovania. Pri maximálnej rýchlosti generuje jednotka až 17.7m³, čo je jedna z najvyšších hodnôt. Vďaka týmto funkciám klimatizácia rýchlo upraví mikroklímu na vopred stanovenú úroveň. Ďalšou jedinečnosťou meniča je, že vzdialenosť medzi vonkajšou a vnútornou jednotkou môže byť až 30 metrov. To umožňuje umiestniť jednotku s invertorovým motorom na strechu alebo skryť na bočnú stranu budovy, aby nebránila výhľadu na fasádu.

  Výhody

  • je autodiagnostický;
  • môže odvlhčovať až do 2 l/h;
  • Je vybavený časovačom zapnutia;
  • Záruka 3 roky.

  Nevýhody

  • Odber 1 390 W až 1 710 W za hodinu;
  • externá jednotka s meničom váži 40 kg – potrebujete ťažké držiaky.

  Electrolux EACS/I-18HM/N3_15Y

  Hodnotenie: 4.5

  Electrolux EACS/I-18HM/N3_15Y

  Spoločnosť Electrolux ponúka medzi klimatizáciami s invertorom pre veľké priestory model EACS/I-18HM/N3_15Y. Delený systém môže pracovať pri teplotách okolia až do -15 stupňov Celzia. Vzdialenosť medzi jednotkou meniča a jednotkou miestnosti je povolená do 25 m. Prúdenie vzduchu pri maximálnej hodnote 13.3 m³/min. Vzdialené pripojenie cez smartfón je prípustné. v recenziách sú mnohí spokojní s tým, že delený systém je určený pre veľkú pracovnú plochu až do 50 m². Invertorová jednotka s vykurovacím výkonom 5 270 W a chladiacim výkonom 5 130 W pracuje bez hvízdania. Vďaka týmto vlastnostiam je k dispozícii aj tichý nočný režim s hlučnosťou 35 dB.

  Túto invertorovú jednotku sme si vybrali kvôli jej účinnému teplému štartu. Keď zapnete splitový systém na vykurovanie, freón začne cirkulovať, aby absorboval teplo z vonkajšieho prostredia a odovzdával ho späť do miestnosti, ale ventilátor sa spustí až vtedy, keď je radiátor izbového bloku už teplý. Najprv eliminuje studený vánok a rýchlejšie vyhrieva miestnosť.

  Výhody

  • Dĺžka potrubia je 25 m;
  • žiadne pískanie vzduchu;
  • je tu jemný filter;
  • Účinná kontrola zápachu.

  Nevýhody

  • Modul s meničom váži 45 kg;
  • žiadny displej na puzdre;
  • spotrebuje 1.5 kW za hodinu.

  anasonic CS/CU-XZ25TKEW

  Hodnotenie: 4.4

  Panasonic CS/CU-XZ25TKEW

  Tento split systém japonskej značky je zaradený do triedy energetickej účinnosti A+++. Pri výrobe 10 m³ vzduchu za minútu spotrebuje 520-710 W. Inštalácia jednotky meniča a modulu distribúcie prietoku je povolená do 15 m. Hladina hluku sa pohybuje od 19 do 39 dB. Klimatizácia má časovač zapnutia aj prednastavený čas, po ktorom sa sama vypne. Diaľkové ovládanie s veľkou zrozumiteľnou obrazovkou je súčasťou balenia. Recenzie ukazujú, že majitelia sú spokojní s kvalitou čistenia vzduchu. Invertorová jednotka odstraňuje nežiaduce pachy, neutralizuje alergény a bojuje proti baktériám.

  Aj tento split-systém je v recenziách chválený za rýchle uvedenie do prevádzky. Keď prídete domov zo slnečného tepla, chcete sa čo najrýchlejšie cítiť chladne. Invertor a kompresor v tomto modeli môžu spustiť cirkuláciu freónu pri vysokých otáčkach, čo okamžite zníži teplotu výstupného prúdu.

  Výhody

  • Kvalitné prietokové čistenie;
  • K dispozícii je detektor pohybu;
  • zabezpečuje úsporu elektrickej energie;
  • relatívne tichá prevádzka.

  Nevýhody

  • Ovládanie cez Wi-Fi je voliteľné – musíte si kúpiť modul;
  • Niektorí majú problém s diaľkovým ovládaním.

  LG A09AW1

  Hodnotenie: 4.3

  LG A09AW1

  Kórejská spoločnosť LG ponúka split-systém s chladiacim výkonom 2700 W a vykurovacím výkonom 3500 W. Invertorové zariadenie je schopné udržiavať nastavenú teplotu, odvlhčovať vzduch, vykonávať autodiagnostiku a prepínať na tichý stupeň s hlasitosťou 22 dB. Rýchlosť ventilátora a smer fúkania možno nastaviť pomocou diaľkového ovládania. Možnosť nastavenia času zapnutia a vypnutia. Menič spotrebuje do 0.96 kW. V recenziách sú majitelia spokojní s plazmovým filtrom, ktorý blokuje približne 50-60% prietoku, zatiaľ čo iné invertorové jednotky majú 10-15% prietoku.

  Jedinečnosť tohto deleného systému spočíva v netriviálnom výkone jeho vnútornej jednotky. Má rozmery 600×600 mm s hĺbkou 146 mm a je vybavená obrázkom na prednom paneli. Vďaka tomu je umiestnenie klimatizácie v byte absolútne neviditeľné a telo slúži ako nádherná dekorácia interiéru. Spoločnosť LG zašla ešte o krok ďalej a poskytla používateľom možnosť zmeniť výkres na prednom paneli (vytlačený na tlačiarni), ktorý je vhodný na výber individuálneho dizajnu alebo zmenu vybavenia.

  Výhody

  • Distribúcia vzduchu na princípe 3D;
  • Pracuje na technológii Smart Inverter;
  • je tu jemný filter;
  • Je vybavený plazmovým filtrom.

  Nevýhody

  • plastový kryt niekedy vŕzga;
  • Nočný režim je určený len na 7 hodín;
  • niektorí ľudia nemajú radi diaľkové ovládanie.

  Ballu BSAGI-24HN1_17Y

  Hodnotenie: 4.2

  Ballu BSAGI-24HN1_17Y

  Táto klimatizácia s invertorovým motorom je jednou z najvýkonnejších v kategórii. Na chladenie vyžaruje 6500 W a na ohrev 6800 W. Split systém je určený pre plochu do 73 m². Pri maximálnom výstupnom režime je 18.3 m³/min. Výrobca sa postaral o možnosť pripojenia zariadenia k sieti Wi-Fi, takže môžete ovládať mikroklímu z telefónu. Na kryte vnútornej jednotky je umiestnená obrazovka na rýchly odhad nastaveného množstva stupňov a prevádzkového režimu. Split-systém má schopnosť autodiagnostiky, zabraňuje tvorbe ľadu na výparníku, pamätá si nastavenia.

  Hoci ide nepochybne o jeden z najvýkonnejších invertorových klimatizačných systémov, vybrali sme si ho kvôli záruke, ktorú poskytuje výrobca. Na oficiálnej webovej stránke Ballu spoločnosť sľubuje exkluzívnu 5-ročnú záruku, ktorej môže konkurovať len niekoľko ďalších spoločností.

  Výhody

  • Pripojí sa k sieti Wi-Fi;
  • pracuje stabilne pri vonkajších teplotách až do -15 stupňov Celzia;
  • je plazmový filter na čistenie vzduchu;
  • generuje 18.3 m³ za minútu.

  Nevýhody

  • Za hodinu minie 1880-1960 Wt;
  • Hmotnosť vonkajšej jednotky s meničom je 56 kg;
  • Veľká vnútorná jednotka 115x31x23 cm.

  Najlepšie delené systémy

  Invertorové klimatizácie cenovo výhodnej triedy majú úsporný elektromotor, ktorý pracuje s premenlivou frekvenciou. Má však menej funkcií a z dôvodu úspory nákladov sa môže montovať v Číne alebo iných ázijských krajinách.

  Toshiba RAS-13BKVG-E / RAS-13BAVG-E

  Hodnotenie: 4.7

  Toshiba RAS-13BKVG-E / RAS-13BAVG-E

  Model od japonskej spoločnosti „Toshiba“ je na prvom mieste v kategórii relatívne lacných split-systémov. Invertorová klimatizácia je určená na prácu v priestoroch s plochou do 30 m. Zariadenie dokáže chladiť a ohrievať. Používatelia môžu nastaviť teplotu v rozmedzí 17-30 stupňov. Pri maximálnom výkone vyfukuje splitový systém až 10 m3 vzduchu za minútu, čo sa kupujúcim v recenziách páči. Ventilátor vnútornej jednotky má 5 rýchlostí. Menič vykonáva všetky svoje funkcie pri vonkajších teplotách do -15 stupňov. Ak zadáte nastavenia, jednotka si ich zapamätá a v prípade vypnutia alebo výpadku napájania sa spustí z posledného režimu.

  Tento split-systém s invertorom sme považovali za najlepší kvôli možnosti inštalovať do neho uhlíkovo-katechínový filter. Jednotka má vo vnútri čajové lístky, ktoré sú prírodným antioxidantom a antiseptikom. Pomáha vám mať v miestnosti čistý vzduch a menej chorôb.

  Výhody

  • Môže automaticky udržiavať nastavenú teplotu;
  • existuje autodiagnostika;
  • Tichý nočný režim s hlučnosťou 24 dB;
  • Päťrýchlostný ventilátor.

  nevýhody

  • Využitie až 960 W pri ohrievaní a 1130 W pri chladení
  • vonkajšia jednotka silne vibruje;
  • V režime vykurovania vydáva jednotka meniča jemný praskavý zvuk.

  Nosič 42UQV025M / 38UYV025M

  Hodnotenie: 4.6

  Nosič 42UQV025M / 38UYV025M

  Jednotka Carrier spĺňa triedu energetickej účinnosti A a spotrebuje 770-890 wattov za hodinu. Invertorová jednotka je schopná cirkulovať chladivo oboma smermi, takže je k dispozícii vykurovanie aj chladenie. Jednotky môžu byť od seba vzdialené až 25 m; Nevýhody. Zariadenie má režim vetrania, autodiagnostiku a môže regulovať prietok pomocou lopatky, ktorú možno nastaviť do jednej z 12 polôh. Kupujúcim sa páči skutočnosť, že výrobok nie je montovaný v Číne, ale v Thajsku, v rovnakých továrňach ako výrobky Toshiba (je to jasne uvedené na oficiálnej webovej stránke). Výrobca sa postaral aj o individuálne nastavenie diaľkového ovládania, ktoré neumožňuje iným diaľkovým zariadeniam (zo susednej klimatizácie) ovplyvňovať zvolené parametre.

  Tento invertorový split-systém má kompaktné rozmery. Vnútorná jednotka má dĺžku 74 cm v porovnaní s 90-100 cm u konkurenčných zariadení. Šírka a výška krytu je 25×21 cm, čo je v každom smere o 4-5 cm menej ako u jeho náprotivkov. Ak chcete elegantnú malú invertorovú klimatizáciu s kapacitou 9.5 m³, ktorý sa svojou kapacitou vyrovná väčšine svojich náprotivkov, pozrite sa na tento produkt.

  Výhody

  • kvalitný plast;
  • tichá prevádzka;
  • Diaľkové ovládanie je ergonomické;
  • 12 polôh regulácie prietoku.

  Nevýhody

  • Diaľkový ovládač nemá podsvietenie;
  • bez sieťového ovládania.

  Toshiba RAS-05BKVG-E / RAS-05BAVG-E

  Hodnotenie: 4.5

  Toshiba RAS-05BKVG-E / RAS-05BAVG-E

  A tu je ďalší model invertora Toshiba pre miestnosti s rozlohou 15 m². Spotreba elektrickej energie je triedy A a spotrebuje 390-470 Wattov za hodinu prevádzky. Maximálna kapacita 8.5 m³ za minútu. Menič dokáže automaticky udržiavať nastavenú teplotu, funguje ako ventilátor a zabraňuje tvorbe ľadu. Recenzie ukazujú, že táto jednotka meniča sa nezmení na hubu. Po vypnutí sa výparník automaticky vyčistí a vysuší sa. To poskytuje nielen ochranu pred baktériami, ale aj podporuje sviežu vôňu.

  Tento delený systém je zaujímavý svojím tichým režimom, keď sa žalúzie pohybujú. Keď nastavíte funkciu postupného otvárania a zatvárania klapky na rovnomerné rozloženie prúdu chladu v miestnosti, servopohon iných invertorových klimatizácií bzučí. Režim Swing tu funguje ticho.

  Výhody

  • automaticky vyčistí výparník;
  • zabraňuje tvorbe ľadu;
  • 5 otáčok ventilátora;
  • Pamätá si nastavenia.

  Nevýhody

  • vnútorný modul pri zahrievaní píska;
  • diaľkové ovládanie bez osvetlenia;
  • žiadny časovač zapnutia a vypnutia (iba vypnutie).

  LG P07SP

  Hodnotenie: 4.4

  LG P07SP

  Kórejská značka vyrába pomerne lacné split systémy s invertorovým kompresorom, medzi ktoré patrí aj LG P07SP. Chladiaci výkon je 2050 W, zatiaľ čo vykurovací výkon sa zvyšuje na 2500 W. Maximálny prietok vzduchu dosahuje 9.8 m³/min. Klimatizácia dokáže udržiavať v miestnosti konštantnú teplotu a odstraňovať prebytočnú vlhkosť. Na prevádzku invertorovej jednotky sa používa chladivo R410A. Ventilátor sa otáča v 4 rýchlostiach. Používateľ môže nastaviť smer prúdenia zmenou polohy žalúzie. Dvojité filtre pomáhajú ničiť baktérie. V recenziách sú zákazníci spokojní s dvojrotorovým meničom, ktorým sú zvyčajne vybavené drahšie modely.

  Najdôležitejšou vlastnosťou výrobku je, že výrobca poskytuje 10-ročnú záruku na vnútorný invertorový kompresor. Ide o najdrahšiu časť deleného systému, takže sa počas tohto obdobia nemusíte obávať nákladných opráv.

  Výhody

  • monitorovanie spotreby energie;
  • inteligentná diagnostika funguje;
  • Nízka hladina hluku 19-33 dB;
  • antibakteriálny filter.

  Nevýhody

  • Na všetky ostatné diely sa vzťahuje 1 rok záruky;
  • Silné vibrácie vo vonkajšej jednotke s invertorom;
  • Ak je teplota nižšia ako -5 stupňov Celzia, nie je možné použiť kondicionér na vykurovanie;
  • horizontálny záves sa pohybuje s charakteristickým vírivým pohonom.

  Roda RS-AL09F / RU-AL09F

  Hodnotenie: 4.3

  Roda RS-AL09F / RU-AL09F

  Výrobok od značky Roda dopĺňa prehľad. Ide o nemeckú spoločnosť, ale jej výrobné závody sa nachádzajú v Číne. Pri výrobe split-systému RS-AL09F však firma používa japonský invertorový motor, ktorý dáva istotu spoľahlivosti zariadenia. Model je určený na obsluhu plochy do 25 m² a jeho maximálny výkon je 7.67 m³ za minútu. V prípade potreby odstránenia nadmernej vlhkosti to klimatizácia urobí rýchlosťou 0.8 l/h. Pokojová jednotka váži 8 kg, takže jej inštalácia nie je náročná.

  Ide o cenovo najdostupnejší invertorový split systém. Napriek rozpočtu má model samočistiacu funkciu, odkladá prívod studeného vzduchu, kým sa výparník nezahreje, má nočný režim s hlasitosťou 24 dB. Nástenná jednotka má funkciu iFeel, ktorá deaktivuje snímanie teploty v nástennej jednotke a prepne zariadenie na snímanie hodnôt teploty zo snímača v diaľkovom ovládači. To umožňuje presnejšie pochopiť mikroklímu (na úrovni používateľa, a nie pod stropom), ktorá sa majiteľom páči v recenziách.

  Výhody

  • intuitívne diaľkové ovládanie s displejom;
  • digitálny displej teploty na vnútornej jednotke;
  • je tu jemný filter;
  • Funkcia Anti-Cold-Air.

  Nevýhody

  • žiadny plazmový filter;
  • Telo vnútorného modulu praská a bzučí;
  • Vonkajšia jednotka pracuje so zvukom podobným lietadlu.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: