5 najlepších robotických vysávačov pod 15000 Euro

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Túto recenziu sme sa rozhodli venovať robotom vysávačom v cenovej kategórii do 15 tisíc Euro. Ide o lacné modely čínskej montáže (bez ohľadu na výrobcu), ktoré sa často stávajú prvým robotickým pomocníkom. Sú vybavené základnými funkciami, ktoré však stačia na to, aby vám pomohli pri upratovaní bytu alebo domu.

Naše hodnotenie zahŕňa 5 najlepších robotických vysávačov od populárnych Slovenskách a zahraničných značiek. Hlavnými kritériami výberu boli funkčnosť, uznanie výrobcu na domácom trhu, dostupnosť servisu a jednoduchosť ovládania zariadenia. Kľúčový faktor výberu – správanie sa technológie v reálnych podmienkach. Analyzovali sme spätnú väzbu od zákazníkov, ktorí dlhodobo používajú konkrétne miniaplikácie, a dokázali sme identifikovať všetky výhody a nevýhody tejto technológie.

V tomto prehľade sme použili informácie z rôznych verejných zdrojov – nástenky so spätnou väzbou, trhoviská, tematické fóra, oficiálne stránky výrobcov a iné online zdroje.

Vzhľadom na malý počet účastníkov hodnotenia sme nominovaných nerozdelili do kategórií, ale zoradili sme ich podľa nárastu cien.

5 najlepších robotických vysávačov pod 15000 Euro

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Top 5 robotických vysávačov pod 15000 Euro1Kitfort KT-5317 990 €
2I
 • FE V4
 • 10 199 €
  3Mop ELARI SmartBot10 590 €
  4Eufy RoboVac 35C12 500 €
  5REDMOND RV-R15013 500 €

  Kitfort KT-531

  Hodnotenie: 4.3

  Kitfort KT-531

  Prvý člen našej recenzie – Kitfort KT-531. Ide o populárnu ruskú značku kuchynských spotrebičov a spotrebičov pre domácnosť, pričom všetky výrobky sa montujú v Číne v továrňach OEM. Výrobky značky Kitfort sú väčšinou cenovo výhodné.

  Robot má okrúhle biele plastové telo s priemerom 26 cm. Na hornej strane sa nachádza odnímateľný infračervený snímač prijímajúci signály z diaľkového ovládania, tlačidlo „Štart“ a odklopné veko, pod ktorým sa nachádza odpadkový kôš s objemom 200 ml. Na spodnej strane sú dve kolesá s nezávislým zavesením, otočný valec, dve bočné kefy a snímače úrovne podlahy. Žiadna turbo kefa, ale priame sanie uprostred základnej dosky. Hoover je určený len na chemické čistenie.

  Balenie obsahuje diaľkové ovládanie, pomocou ktorého môže používateľ ovládať prístroj manuálne a vybrať si režim (napríklad čistenie pozdĺž stien alebo automatický režim).

  Nabíja zariadenie priamo z elektrickej siete, bez dokovacej stanice. Pri automatickom vysávaní bude vysávač náhodne prechádzať po dostupnej oblasti, kým sa nevybije batéria.

  Tento model je veľmi obľúbený a verejnosť mu dôveruje, o čom svedčí aj prestížna známka „výber kupujúcich“ na trhu Yandex.Trh. Medzi výhody patrí kompaktná veľkosť, nízka cena a jednoduchý dizajn. Nevýhodou je chýbajúca základňa pre automatické nabíjanie.

  Kitfort KT-531 odporúčame používateľom, ktorí si chcú zaobstarať svojho prvého robotického asistenta, ale nie sú pripravení preplácať za pokročilé funkcie a známu značku.

  Výhody

  • Nízka cena.
  • 2 bočné kefy.
  • Zásobník na prach s filtrom HEPA.
  • Diaľkové ovládanie.

  Nevýhody

  • Iba chemické čistenie.
  • Žiadna navigácia.
  • Žiadna dokovacia stanica.

  I
 • FE V4
 • Hodnotenie: 4.6

  I<li></div><p>FE V4″ src=“/wp-content/uploads/2023/03/33916666195521-725-.jpg“ height=“372″ title=“I</p><li>FE V4″><p>Ďalší model je I</p><li>FE V4. Ide o čínskeho výrobcu, ktorý vyrába domácu robotiku v cenovo dostupnom segmente. Napriek nízkym nákladom sú výrobky spoločnosti kvalitné a spoľahlivé.<p>Vyrába sa v bielej plastovej miske s priemerom 30 cm a výškou približne 8 cm. Kompaktné rozmery umožňujú robotovi prechádzať pod nábytkom a inými predmetmi.</p><p>Robot sa môže používať len na chemické čistenie. Jednou z funkcií je vysokokapacitná 2600mAh batéria, ktorá dokáže zariadenie napájať až 100 minút autonómneho režimu. Robota možno ovládať pomocou tlačidiel na tele alebo diaľkového ovládača. Prvou možnosťou je spustiť automatické čistenie pre celú dostupnú oblasť čistenia alebo čistiť lokálne. Má tiež možnosť poslať model späť na základňu.</p><p>Používanie diaľkového ovládania rozširuje funkčnosť zariadenia. Používatelia si môžu vybrať medzi rôznymi režimami čistenia (automatický, miestny a pozdĺž stien), manuálnym ovládaním, ako aj plánovanou prácou (časovač).</p><p>Používatelia si pochvaľujú jeho dobré čistenie, výber programov na diaľkovom ovládaní, autonómiu a moderný vzhľad. Nevýhodou je, že nájdenie základne trvá dlho, najmä ak je dokovacia stanica nainštalovaná nesprávne (napr. na ťažko prístupnom mieste).</p><p>Nízka cena, dobrá funkčnosť a kvalitné vyhotovenie umožnili robotickému vysávaču I</p><li>FE V4 sa stal jedným z najlepších riešení v rozpočtovej kategórii.<h4>Výhody</h4><ul><li>Dokovacia stanica s automatickým nabíjaním.</li><li>Diaľkové ovládanie.</li><li>Rôzne prevádzkové režimy a časovač.</li><li>Dobrá autonómia (až 100 minút).</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nájdenie základne trvá dlho (podľa spätnej väzby používateľov).</li></ul><h3>Mop ELARI SmartBot</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=MOP ELARI SMARTBOT

  Ďalším modelom v našom rebríčku je mop ELARI SmartBot. Je to ruská značka malých spotrebičov, rôznych pomôcok a príslušenstva. Spoločnosť zaberá rozpočtovú medzeru, ale z hľadiska funkčnosti a kvality môže ľahko konkurovať drahším analógom. Spoločnosť Hoover sa montuje v Číne.

  Model je vyrobený v stručnom, minimalistickom dizajne, ktorý výrazne pripomína rozpočtové vysávače koncernu Xiaomi. Na hornej strane je len dvojité ovládacie tlačidlo a veko, pod ktorým je nádoba na prach. Nádrž na vodu sa nachádza v zadnej časti tela. Inteligentnou funkciou zariadenia je možnosť súčasného suchého a mokrého čistenia, ktoré vám umožní vyčistiť podlahu v krátkom čase.

  Kľúčovým bodom, ktorým sa môže gadget pochváliť, je ovládanie zo smartfónu prostredníctvom vlastnej aplikácie. Možno ho ovládať aj prostredníctvom virtuálneho asistenta Yandex.Alice alebo prostredníctvom hlasového asistenta Google.

  Aplikácia umožňuje vybrať režim čistenia, nastaviť časovač, zobraziť mapu priestoru, vybrať vlhkosť utierok a vykonať ďalšie prispôsobené nastavenia.

  Medzi výhody majiteľov tohto zariadenia patrí súčasné suché a mokré čistenie, široká škála nastavení a možnosť diaľkového ovládania prostredníctvom smartfónu. Neboli zistené žiadne kritické nedostatky, ale niektorí spotrebitelia uviedli, že robot môže reagovať na príkazy s oneskorením.

  Mop ELARI SmartBot odporúčame ako vynikajúci pomer medzi cenou, kvalitou a funkčnosťou. Ide o jeden z mála modelov pre suchú a mokrú prevádzku v tejto cenovej kategórii, ktorý je vybavený mapovaním a ovládaním pomocou smartfónu.

  Výhody

  • Vhodné na suché aj mokré čistenie.
  • Ovládanie pomocou smartfónu.
  • Veľký výber nastavení.
  • Podpora Yandex.Alice.

  Nevýhody

  • Niekedy sú príkazy oneskorené (na základe spätnej väzby používateľa).

  Eufy RoboVac 35C

  Hodnotenie: 4.8

  Eufy RoboVac 35C

  Ďalším robotickým vysávačom v našej recenzii je Eufy RoboVac 35C. Dcérska spoločnosť americkej spoločnosti Anker, ktorá sa zaoberá elektronikou a robotikou. Zariadenie sa tradične montuje v Číne v modernom závode s viacstupňovou kontrolou kvality.

  Hoover je určený na suché vysávanie. Zariadenie možno ovládať tromi spôsobmi – pomocou dotykových tlačidiel na kryte, diaľkovým ovládačom alebo prostredníctvom značkovej aplikácie v smartfóne. Posledné dva spôsoby sú z hľadiska funkčnosti prakticky rovnaké, len prostredníctvom aplikácie môžete nastaviť časovač čistenia.

  Medzi konštrukčné prvky patrí turbo kefa, vďaka ktorej zariadenie účinne čistí koberce s nízkym vlasom. Funkcia Boost IQ automaticky maximalizuje sací výkon, keď zasiahnete koberec. Táto možnosť je zvyčajne bežná pre roboty vyššej triedy.

  Dodáva sa s magnetickým prúžkom, ktorý sa používa ako virtuálna stena a obmedzuje oblasť, v ktorej sa môže technika pohybovať. Hodí sa, keď chcete ohradiť určitú oblasť alebo zakázať prístup do určitej miestnosti.

  Model bol na trhu Yandex Marketplace označený ako „výber kupujúcich“.Marketplace, čo svedčí o vysokej úrovni dôvery používateľov. Medzi výhody patrí viacero spôsobov ovládania zariadenia, vlastná aplikácia a automatické rozpoznávanie kobercov. Medzi nevýhody patrí veľmi slabá funkčnosť aplikácie (žiadna mapa, nie je možné nastaviť zóny obmedzenia).

  Vďaka nízkej cene, pohodlnej a jednoduchej obsluhe a dobrým technickým parametrom sa vysávač Eufy RoboVac 35C stal jedným z lídrov v našom hodnotení a vo svojej skupine produktov.

  Výhody

  • Štýlový dizajn.
  • Technológia rozpoznávania kobercov Boost IQ.
  • Diaľkové ovládanie alebo ovládanie smartfónom.
  • Magnetický prúžok je súčasťou balenia.

  Nevýhody

  • Žiadne mokré drhnutie podlahy.
  • Slabá funkčnosť aplikácie (podľa recenzií spotrebiteľov).

  REDMOND RV-R150

  Hodnotenie: 4.9

  REDMOND RV-R150

  Prehľad uzatvára robotický vysávač REDMOND RV-R150. Je to obľúbená značka v Rusku pre svoje kvalitné a cenovo dostupné kuchynské spotrebiče a malé domáce spotrebiče. Výroba sa tradične sústreďuje v Číne.

  Model má štandardizovaný tvar – kryt je okrúhly a biely. Na hornej strane je tlačidlo „Štart“ a pod vekom je nádoba na prach. Okrem suchého čistenia dokáže jednotka utierať aj mokré podlahy. Ak to chcete urobiť, musíte naliať vodu do špeciálneho modulu, upevniť naň mikrovlákno a pripevniť ho na dno puzdra. Voda sa na látku rozprašuje gravitačne cez špeciálne trysky a stupeň zmáčania sa nedá nastaviť.

  Zariadenie sa ovláda diaľkovým ovládaním. Používatelia si môžu vybrať režim prevádzky, nastaviť čas čistenia a manuálne nastaviť trajektóriu vysávača. Pomocou samostatného tlačidla „MAX“ môžete zvýšiť sací výkon na maximálnu hodnotu.

  Ďalšia špeciálna funkcia – namiesto turbo kefy má rotujúci valček so silikónovými škrabkami. Čistí dôkladnejšie a nedostáva vlasy a chlpy.

  Majitelia robotických vysávačov si pochvaľujú kvalitu čistenia a pohodlné ovládanie. Medzi nevýhody patrí – žiadna možnosť regulácie prívodu vody a ovládania prostredníctvom smartfónu.

  REDMOND RV-R150 odporúčame pre jeho súčasné suché a mokré čistenie, jednoduchú obsluhu a dobrý výkon.

  Výhody

  • Suché a mokré čistenie súčasne.
  • Nastavenie plánu podľa času.
  • Pohodlné diaľkové ovládanie.

  Nevýhody

  • Nie je ovládané cez smartfón.
  • Základné funkcie.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: