7 najlepších energeticky úsporných ohrievačov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Ide o subjektívnu správu, ktorá nepredstavuje reklamu ani predajnú ponuku. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Otázka tepla v byte vyvstáva najmä vtedy, keď pred vykurovacou sezónou príde zima. A často naše radiátory nedokážu úplne vyhriať miestnosť, takže obyvatelia sú nútení siahnuť po starej osvedčenej metóde: zapnúť elektrické spotrebiče. Áno, zvyšujú teplotu, čím zvyšujú pohodlie vášho pobytu. Účty za služby však nútia uvažovať o analógoch takýchto zariadení. A existujú. Ide o energeticky úsporné modely, ktoré nielen dobre vyhrejú miestnosť, ale aj ušetria veľa peňazí.

V súčasnosti existuje niekoľko typov týchto zariadení. V našom článku vám povieme, ktoré ohrievače je lepšie si vybrať. V hodnotení uvádzame 6 najlepších ohrievačov, ktoré sú podľa odborníkov a recenzií kupujúcich lídrami v sortimente modelov.

Hodnotenie najlepších energeticky úsporných ohrievačov

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie fóliové ohrievače pre vašu domácnosť1JARKOFF JK-9002919€
2Mláďa tigra Velveteen Season1 070€
Najlepšie keramické úsporné ohrievače pre vašu domácnosť1Séria Nikaten NT 330/15 100€
2Nikapanely 3303 800€
Najlepšie kremenné ohrievače šetriace energiu1AEG IWQ 1202 700€
2Polaris PQSH 02081 039€
Najlepšie soklové ohrievače s úsporou energie1MEGADOR Group-100 MG1 690€

Najlepšie energeticky úsporné vykurovacie telesá pre vašu domácnosť

Pásové ohrievače sa stali obľúbeným typom, pretože nielen zvyšujú teplotu v miestnosti, ale stávajú sa aj ozdobou každého interiéru. Vyzerajú ako obraz a dnes je ľahké nájsť takéto zariadenie akejkoľvek veľkosti a pre akýkoľvek dizajn. Je vyrobený z viacerých vlákien umiestnených na tepelne odolnej fólii, vďaka čomu sa povrch dobre ohýba a neláme. Výhody tohto typu sú absolútna bezpečnosť pre ľudí, energetická účinnosť, tichosť, jednoduchá inštalácia a dlhá životnosť.

JARKOFF JK-9002

Hodnotenie: 4.9

JARKOFF JK-9002

Energeticky úsporné vykurovacie teleso na obrázku Eiffelovej veže sa hodí do moderného interiéru domácnosti. Jeho rozmery sú 105×60 cm. Infračervený ohrievač s výkonom 500 W a maximálnou povrchovou teplotou 100 °C. Nevysušuje vzduch a zabezpečuje pohodlie v miestnosti.

Model váži len 500 g. Jeho inštalácia je jednoduchá a priama. Výhodou montáže na stenu oproti montáži na podlahu je, že zariadenie neprekáža pod nohami, nevyžaduje určitý priestor, je umiestnené mimo dosahu detí. Po zapnutí sa rýchlo predhrieva.

Keďže nemá žiadne zložité mechanizmy, jeho životnosť je 30 až 40 rokov bez údržby. Jednoduchý model bez ďalších možností ušetrí spotrebu energie, pričom jeho cena poteší mnohých kupujúcich. Všetci ho vysoko hodnotili pre jeho dobré vlastnosti a jasné, sýte farby.

Výhody

 • príjemný dizajn;
 • Nezaberá veľa miesta;
 • dobrý odvod tepla;
 • jednoduchá inštalácia;
 • rozpočtová cena.

Nevýhody

 • nemožno zistiť.

Mláďa tigra v zamatovej sezóne

Hodnotenie: 4.8

Zamatová sezóna Tiger

V našom rebríčku je zaradený ďalší dôstojný zástupca filmových ohrievačov. Panel s roztomilým tigríkom ruskej výroby s rozmermi 58×120 možno nainštalovať do akejkoľvek miestnosti. Ideálne na zvýšenie teploty v detskej izbe. Najlepšie hodnotenie bezpečnosti plameňa – žiadne riziko popálenia povrchu.

Infračervený ohrievač váži len 320 g. Jeho zvláštnosťou je, že sa dá jednoducho zrolovať na uskladnenie alebo prepravu. Zariadenie nespaľuje kyslík ani nevysušuje vzduch. Dosiahne maximálnu teplotu do 30 sekúnd po zapnutí.

Jednotka je odolná voči vlhkosti, a preto ju možno inštalovať v kúpeľniach, na balkónoch a lodžiách. Zákazníci uvádzali nízku hmotnosť, príjemný dizajn a nízku cenu ohrievača.

Výhody

 • Bezpečné pre deti;
 • terapeutický účinok;
 • neobmedzená prevádzka;
 • rýchly ohrev;
 • kompaktné rozmery na skladovanie.

Nevýhody

 • neboli zistené žiadne poruchy.

Najlepšie keramické domáce úsporné ohrievače

Tento typ ohrievača sa používa nielen na zvýšenie teploty v centrálne vykurovaných miestnostiach, ale aj ako nezávislý vykurovací systém. Keramický kameň má vysoký tepelný výkon. Keďže ide o prírodný materiál šetrný k životnému prostrediu, je nielen zdravotne neškodný, ale naopak, má terapeutický účinok. Rýchlo sa zahrieva a produkuje niekoľkokrát viac tepla ako bežné spotrebiče, pričom výrazne znižuje spotrebu energie.

Séria Nikaten NT 330/1

Hodnotenie: 4.9

Séria Nikaten NT 330

Na prvom mieste v tejto hodnotiacej kategórii je nástenný energeticky úsporný panel, ktorý dokáže vykurovať miestnosť s plochou 7 metrov štvorcových. . Maximálnu teplotu dosiahne po 5 minútach. A 45 minút po vypnutí sa povrch neprestáva zahrievať. 40 % úspora energie, čo dokazuje jej nákladovú efektívnosť.

Ohrievač je bezpečný pre okolie. To znamená, že nehrozí riziko popálenia a nemôže spôsobiť požiar. Utesnená konštrukcia zabraňuje prenikaniu vlhkosti, takže panel možno inštalovať vo vlhkých priestoroch. Ohrievač pracuje celkom ticho. Prírodný kameň má pozitívny vplyv na zdravie.

Vďaka jednoduchej konštrukcii má spotrebič životnosť 25 rokov. Zákazníci vyzdvihujú pokojnú, univerzálnu farbu a príjemnú štruktúru panelu.

Výhody

 • estetický dizajn;
 • Dlhodobé zahrievanie;
 • nastavenie teploty;
 • nízka spotreba energie;
 • dlhá životnosť.

nevýhody

 • hmotnosť približne 14 kg.

Nikapanely 330

Hodnotenie: 4.8

Nikapanely 330

Tento energeticky úsporný ohrievač má podobné vlastnosti ako jeho predchodca, ale existujú aj rozdiely. Panel nie je obdĺžnikový, ale štvorcový. Jeho veľkosť 60x60cm. Keramická jednotka spotrebuje len 2,3 kW denne, takže nemá žiadny vplyv na rodinný rozpočet. Možno ho inštalovať vo všetkých typoch priestorov. Nebojí sa vlhkosti.

Vďaka absolútnej požiarnej bezpečnosti sa môže používať aj v drevených domoch. Kryt je vyrobený z hliníka odolného voči poškodeniu. Keramický povrch vyzerá štýlovo a draho a môže zdobiť každý interiér.

Používatelia vyzdvihujú rýchlu inštaláciu, ktorá netrvá dlhšie ako 10 minút, príjemnú štruktúru kameňa, rovnomerné vyhrievanie, dlhé chladnutie, dlhú životnosť bez dodatočnej údržby alebo opráv.

Výhody

 • Vykurovacia plocha – 7 metrov štvorcových. ;
 • vysoká energetická účinnosť;
 • Robustný kovový kryt;
 • vhodné pre miestnosti s vysokou vlhkosťou;
 • jednoduchá inštalácia.

Nevýhody

 • Ťažká konštrukcia (14 kg).

Najlepšie kremenné energeticky úsporné ohrievače

Quartzové ohrievače si zaslúžia čestné miesto v našom rebríčku. Majú nízku spotrebu energie, nevysušujú vzduch, sú bezpečné a šetrné k životnému prostrediu. Základom infračerveného zariadenia je kremenná trubica, monolitická – doska z lisovaného piesku s nichrómovou špirálou. Rýchlo sa zahrievajú a po odpojení od elektrickej siete sa ochladzujú, pričom uvoľňujú akumulované teplo do miestnosti. Malý model, ktorý dokáže vykurovať miestnosť s rozlohou do 20 metrov štvorcových. .

AEG IWQ 120

Hodnotenie: 4.9

AEG IWQ 120

Energeticky úsporný quartzový ohrievač od známeho výrobcu domácich spotrebičov je vhodný do všetkých typov priestorov a možno ho inštalovať aj do exteriéru. Korózii odolná povrchová úprava plášťa, odolnosť proti vode a vetru umožňujú jeho použitie na verandách, balkónoch, terasách. Existuje mechanická regulácia výkonu. Odvádza teplo do 30 sekúnd po zapnutí.

Plášť sa dá podľa potreby nakloniť a skloniť až do 45°. Spínač má kontrolku. Úplne tichý, priateľský k ľuďom.

Rýchla inštalácia, malé rozmery, vysoký tepelný výkon, možnosť nastavenia smeru ohrevu a minimálna spotreba energie urobili z tohto kremenného ohrievača bestseller, za ktorý hlasovala väčšina zákazníkov.

Výhody

 • Vonkajšia inštalácia;
 • kompaktná veľkosť;
 • regulácia teploty;
 • indikátor zapnutia;
 • puzdro odolné voči vlhkosti.

Nevýhody

 • nenájdené.

olaris PQSH 0208

Hodnotenie: 4.8

Polaris PQSH 0208

Energeticky úsporný ohrievač známej značky sa vyznačuje mobilitou. Možno ho inštalovať na akýkoľvek povrch, ľahko sa prenáša z miesta na miesto a nevyžaduje si žiadnu časovo náročnú inštaláciu. Je bezpečný pre ľudí: nespôsobuje spaľovanie kyslíka, neznižuje vlhkosť vzduchu. Zákazníci majú zaručenú protipožiarnu ochranu. Spotrebič sa automaticky vypne, ak je naklonený alebo prehriaty.

Má dva režimy výkonu, ktoré si používatelia môžu vybrať: 400 W alebo 800 W. Pri maximálnom nastavení dokáže za niekoľko minút vyhriať miestnosť s rozlohou až 20 metrov štvorcových. .

Nízka hmotnosť, vysoký tepelný výkon, úsporná spotreba energie, premyslené bezpečnostné zariadenie, podľa recenzií.

Výhody

 • ľahký, prenosný;
 • 2 režimy vykurovania;
 • automatické vypnutie v prípade prevrátenia;
 • Veľký vyhrievaný priestor;
 • Neovplyvňuje mikroklímu miestnosti.

Nevýhody

 • nenájdené.

Najlepšie úsporné lišty

Základové vykurovacie telesá sa používajú nielen na zvýšenie teploty v miestnosti, ale aj na jej udržiavanie počas obzvlášť chladných období. Nezakrývajú chodníky, zaberajú málo miesta a sú vhodné do všetkých moderných interiérov. Sú tiež neškodné pre všetky domácnosti a spotrebúvajú minimum energie. Pri zahrievaní odovzdávajú teplo stenám, čo ďalej zvyšuje tepelný výkon a rýchly nárast teploty.

MEGADOR Group-100 MG

Hodnotenie: 4.8

MEGADOR Group-100 MG

Náš zoznam funkcií uzatvára ohrievač s rozmermi 100x6x4 cm, ktorý dokáže rýchlo vyhriať miestnosť s rozlohou 8 metrov štvorcových. a udržiavať príjemnú klímu v domácnosti za každých okolností – bez vplyvu na rodinný rozpočet. To znamená, že potreba energie sa zníži a zároveň sa zvýši tepelný výkon.

Používateľ môže nastaviť výkon podľa vlastného uváženia. Typ ovládania – mechanické. Spínač je vybavený svetelným indikátorom, ktorý informuje o stave prístroja. Kryt je odolný voči vlhkosti, čo je dôležité najmä pri inštalácii na podlahu.

Mnohí vyzdvihli skutočnosť, že model je k dispozícii v dvoch farbách: bielej a hnedej, čo vám umožňuje vybrať si najlepšiu možnosť pre váš dizajn, umiestnenie kábla na ľavej alebo pravej strane pre jednoduchú inštaláciu ohrievača a optimálnu dĺžku kábla, ktorá je 1,2 m.

Výhody

 • veľká vykurovacia plocha;
 • Priestorovo úsporné ohrievače;
 • indikátor vypnutia;
 • ochrana proti vlhkosti;
 • úsporná spotreba energie.

Nevýhody

 • nenájdené.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: