7 najlepších čističov čalúnenia

*Náš výber najlepších produktov. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Čalúnený nábytok je takmer v každej domácnosti. Časom sa jeho čalúnenie zašpiní a napriek snahe je veľmi ťažké obnoviť jeho pôvodný vzhľad. Ženy v domácnosti používajú všetky možné metódy čistenia, ale nie vždy to vedie k očakávaným výsledkom. Mnohí ľudia sa rozhodnú jednoducho vymeniť pohovku, kreslá alebo pufy za nové, a to aj napriek vysokým nákladom na ich kúpu. Takýmto drastickým opatreniam sa však môžete vyhnúť výberom správnych výrobkov na čistenie nábytku.

Dnes je na pultoch veľké množstvo produktov, ktoré si poradia so všetkými druhmi škvŕn a nepríjemných pachov. Sú k dispozícii v spreji, prášku, pene a ceruzke. Používajte na všetky typy čalúnenia vrátane prírodných a syntetických tkanín, kože a iných moderných materiálov používaných v čalúnnictve.

Napriek širokej ponuke produktov je ťažké vybrať ten správny pre váš konkrétny prípad. Je potrebné zohľadniť povahu a pôvod nečistôt, materiál čalúnenia a obsah čistiaceho prostriedku (bielidlá a čistiace prostriedky, ktoré by mohli mať vplyv na členov rodiny alebo zvieratá v domácnosti).

Našich 7 najlepších čističov čalúnenia, ktoré uľahčia život ženám v domácnosti a udržia čalúnenie v skvelom stave po dlhé roky. Zoznam obsahuje len produkty, ktoré boli testované a preukázali svoju účinnosť profesionálnymi aj neprofesionálnymi používateľmi.

Hodnotenie najlepších čistiacich prostriedkov na čalúnený nábytok

Nomináciamiestonázov výrobkucena
7 najlepších čističov čalúnenia1Unicum159€
2Glutoclean299€.
3Nordland288€
4IVIclean169€
5Centra
 • n
 • 325€
  6TUBA300€
  7B
 • s
 • 121€

  Čistič kobercov a čalúneného nábytku v spreji Unicum

  Hodnotenie: 4.9

  Unicum Sprej na čistenie kobercov a čalúnenia

  Prvé miesto patrí výrobku, ktorý sa dá použiť na čistenie čalúneného nábytku, kobercov, interiérov automobilov a dosahuje skvelé výsledky už po jednom ošetrení. Pachy nielen maskuje, ale úplne ich odstraňuje. Vôňa má hypoalergénne zloženie, ktoré nespôsobuje negatívne reakcie.

  Škvrny všetkého pôvodu zmiznú. Tkanina nielenže vybledne, ale získa aj sýtejšiu farbu. Vlákno je zdvihnuté a povrch má homogénnu štruktúru bez šmúh a priehlbín. Výrobok po nanesení vytvára vrstvu, ktorá zabraňuje prenikaniu nečistôt a prachu a uľahčuje následné čistenie.

  Slovenská výrobok už ocenilo mnoho zákazníkov. Je vhodný pre všetky typy tkanín. Fľaša má veľmi šikovný tvar. Ľahko sa uchopuje a počas čistenia sa nevysunie. Páka postrekovača pracuje hladko a časom sa neláme. Sprej nekvapká. Úsporná spotreba je ďalším plusom odstraňovača škvŕn.

  Výhody

  • je vysoko koncentrovaná kvapalina;
  • ochranu pred následnou kontamináciou;
  • obnovuje jas laku;
  • neutralizuje nepríjemné pachy;
  • Pohodlný tvar obalu.

  Nevýhody

  • neuplatňuje sa.

  Čistiaci prostriedok na koberce a čalúnený nábytok Glutoclean

  Hodnotenie: 4.8

  Glutoclean Čistič kobercov a čalúnenia

  Najlepší výrobok v rebríčku: Vysokoúčinný čistiaci prostriedok, ale šetrný k životnému prostrediu a zdraviu. Bez námahy odstraňuje odolné škvrny od všetkých druhov potravín a nápojov, fixiek, dokonale neutralizuje zakorenené pachy tabaku, potu a detských výrobkov. Jedinečný komplex preniká do vlákien a rozpúšťa nečistoty a usadeniny. Tkanina zostáva svetlá a po ošetrení nezostávajú žiadne šmuhy.

  Výrobok nemeckej značky sa nastrieka na vopred pripravený povrch a zvyšky sa po niekoľkých minútach odstránia handričkou. Čalúnené poťahy všetkých typov schnú veľmi rýchlo a v priebehu niekoľkých hodín sa dajú použiť ako čalúnený nábytok.

  Pomerne vysoká cena je plne odôvodnená jeho účinnosťou, všestrannosťou a hospodárnosťou, preto je výrobok veľmi obľúbený medzi hosteskami, čo potvrdzuje veľký počet pozitívnych recenzií. Odstraňuje aj také škvrny, ktoré neodstránia podobné výrobky od iných výrobcov, takže zaslúžene získava hodnotenie „výborný“.

  Výhody

  • vysoká nemecká kvalita;
  • Ekvivalent profesionálneho čističa;
  • bezpečné zloženie;
  • komplex špeciálnej starostlivosti;
  • odstránenie pretrvávajúcich zápachov.

  Nevýhody

  • neboli nájdené.

  Aktívna pena na koberce a čalúnený nábytok Nordland

  Hodnotenie: 4.7

  Nordland Active Foam na čistenie kobercov a čalúneného nábytku

  Bronz patrí ekologickému, biologicky odbúrateľnému výrobku, ktorý nie je testovaný na zvieratách a je vhodný pre domácnosti s alergiami. Čistí nečistoty, prach, mastnotu, nikotínovú arómu a produkty detskej výživy zo všetkých typov čalúnenia a kobercov a dokáže bojovať aj s náročnými škvrnami. Nezanecháva zvyšky, čistí jemne, nezanecháva lepkavé zvyšky a zanecháva tkaniny dlho žiarivé.

  Prípravok sa neabsorbuje, takže nábytok môžete používať ihneď po čistení. Zdvíha a vyhladzuje vlas a vytvára neviditeľnú vrstvu prachu a nečistôt. Pena sa používa aj na čistenie interiérov áut a kobercov. Ľahko sa aplikuje. Nie sú potrebné žiadne špeciálne zručnosti.

  Podľa recenzií výrobok talianskej značky Nordland nemá nepríjemný zápach. Ľahká vôňa dodáva sviežosť už vyčisteným predmetom. Je rovnako účinný na čalúnenie z prírodných, syntetických a zmiešaných tkanín.

  Výhody

  • Hypoalergénne zloženie;
  • mikroaktívny účinok;
  • pre všetky typy textílií;
  • Odstraňuje odolné nečistoty;
  • Nezanecháva škvrny ani šmuhy.

  Nevýhody

  • nebola nájdená.

  IVIclean čistič kobercov a čalúnenia

  Hodnotenie: 4.6

  IVIclean Čistič kobercov a čalúneného nábytku

  Na štvrtom mieste v rebríčku je univerzálny výrobok, ktorý účinne odstraňuje nečistoty a zbavuje nepríjemných pachov bez potreby profesionálneho servisu. Jeden výrobok pomáha hostiteľke so všetkými druhmi čalúnenia, stoličiek, kobercov a rohoží. Obsahuje menej ako 5 % povrchovo aktívnych látok, a preto sa môže používať v bytoch s malými deťmi a domácimi zvieratami.

  K dispozícii ako sprej. Jemný rozptyľujúci prúd dopadá na povrch a stáva sa aktívnym. Preniká do vlákien bez ich poškodenia alebo ovplyvnenia farby textílie. Škvrny od nápojov, mastnoty, špiny, perá, fixky – IVIclean si poradí so všetkým. Okamžite neutralizuje pachy. Sviežosť je dlhotrvajúca a nevtieravá vôňa nemá vplyv na citlivý čuch.

  Fľaša má praktický dávkovač. Výrobok sa počas prepravy nerozlieva; jeho používanie je veľmi úsporné. Spotrebitelia si pochvaľujú účinnosť výrobku a odporúčajú, aby sa pri kúpe zvážila.

  Výhody

  • univerzálny výrobok;
  • nepoškodzuje tkaninu;
  • na odstraňovanie veľmi odolných škvŕn;
  • praktická fľaša s rozprašovačom;
  • minimálna spotreba.

  Nevýhody

  • nezistené.

  Suchá pena na čistenie kobercov a čalúneného nábytku
 • n
 • Hodnotenie: 4.5

  Centra<li></div><p>n Suchá pena na koberce a čalúnenie“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/6616666195701-77-.jpg“ height=“400″ title=“Centra</p><li>n Suchá pena na čistenie kobercov a čalúneného nábytku<p>Piaty nominovaný v hodnotení je výrobok, ktorý pomáha rýchlo, bez akýchkoľvek predbežných prípravkov a následného čakania po zákroku vyčistiť čalúnený nábytok, koberce, palety a dokonca aj obuv od všetkých druhov ťažko odstrániteľných škvŕn. Nemecký výrobok s neškodným zložením, ekologicky neškodný, deti ani domáce zvieratá nesmú opustiť miestnosť. Obsah povrchovo aktívnych látok nižší ako 5 %.</p><p>Vlákna prírodných, zmesových a syntetických tkanín sa nezničia. Jas farieb sa nemení. Povrch je na dotyk jemný, čistý, svieži a po vysušení bez nežiaducich vonkajších pachov. Pravidelná aplikácia výrazne znižuje možnosť opakovaného znečistenia.</p><p>Dobre strieka bez kvapkania. Tlačidlo dávkovača sa nezasekáva ani neblokuje. Veko je pevne pripevnené. Mnohí si všimli, že vôňa nie je silná, veľmi jemná a nedráždi. Výrobok je ekonomický. Jedno streknutie peny dobre pokryje veľkú plochu a začne rozpúšťať nečistoty.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>rýchlo pôsobiaci produkt;</li><li>superaktívny odstraňovač nečistôt;</li><li>Chráni materiály pred vyblednutím;</li><li>odstránenie pretrvávajúcich zápachov;</li><li>jednoduchá aplikácia.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neboli zistené žiadne nečistoty.</li></ul><h3>Čistiaca pena TUBA na čalúnený nábytok</h3><p>Hodnotenie: 4.4</p><div style=Čistiaca pena TUBA na čalúnený nábytok

  Na šiestom mieste je špeciálne vyvinutý prípravok, ktorý nielen čistí, ale aj obnovuje vzhľad čalúneného nábytku, kobercov, rohoží, matracov a textílií. Výrobok je šetrný k životnému prostrediu, nenarúša vlákna a neovplyvňuje farbu. Chráni látku pred následným znečistením, a preto môže nábytok dlho vyzerať ako nový, bez akejkoľvek ďalšej námahy zo strany majiteľa.

  Pena pokrýva povrch materiálu bez toho, aby prenikla do výplní, takže po vyčistení nie je potrebné predmety pre domácnosť sušiť a sú pripravené na použitie. Fľaša dobre dávkuje výrobok, uzáver pevne drží.

  Všetci opýtaní zákazníci konštatujú, že výrobok dokonale odstraňuje škvrny od všetkých potravín, dokonca aj veľmi mastných, ako aj od všetkých farebných nápojov a detskej „kreativity“ v podobe kresieb perom alebo fixkou. Neutralizuje zápach spôsobený tabakom a potom. Po ošetrení sa neabsorbujú tak ľahko a výrobok zostáva čerstvý až do ďalšieho čistenia. Odstraňovač škvŕn je vhodný na biele aj svetlé farebné tkaniny.

  Výhody

  • koncentrovaný vzorec;
  • Odstraňuje všetky škvrny bez akejkoľvek námahy;
  • krátkodobý postup;
  • dlhotrvajúci účinok;
  • Dodáva príjemnú sviežosť.

  Nevýhody

  • neboli nájdené.

  Odstraňovač škvŕn na koberce a čalúnený nábytok B
 • s
 • Hodnotenie: 4.3

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: