7 najlepších vodných filtrov značky Barrier

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou zariadenia sa musíte poradiť s odborníkom.

Voda, ktorú používame na pitie, varenie a domáce účely, musí byť čistá. V opačnom prípade môže spôsobiť zdravotné problémy a dokonca viesť k chronickým ochoreniam. Samozrejme, že vodárenské spoločnosti vykonávajú čistenie vrátane filtrácie a chemického čistenia, ale kým sa kvapalina dostane k spotrebiteľovi cez potrubia, ktoré neboli menené desiatky rokov, má čas sa opäť znečistiť.

Preto sa odporúča, aby boli filtre nainštalované doma. Jedným z najväčších výrobcov takýchto zariadení v Rusku je spoločnosť „Barrier“. K dispozícii je mechanický, membránový alebo iný typ filtra. A je dôležité vybrať si tú správnu.

Aby sme vám pomohli s výberom, zhrnuli sme 7 najlepších vodných filtrov značky Barrier.

Hodnotenie najlepších značiek vodných filtrov „Barrier

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie džbánové filtre značky Barrier1„Bariéra Grand NEO515 €
2„Bariéra Smart 3,3 L570 €
Najlepšie filtre pod drezom značky „Barrier“1„Barrier Profi Osmo 100 Boost M“ s reverznou osmózou8 210 €
2„Bariéra Waterfort OSMO s reverznou osmózou7 199 €
3„Barrier Pro Osmo 100 s reverznou osmózou6 989 €
4„Barrier Expert Standard s indikátorom životnosti4 950 €
5„Barrier Expert Hardness x2“ biela4 050 €

Najlepšie džbánkové filtre značky Barrier

„Bariéra Grand NEO

Hodnotenie: 4.9

Klasický variant filtračnej kanvice s prepracovanou ergonómiou. Prakticky každý dizajnový prvok je optimalizovaný na domáce použitie. Džbán má napríklad na veku mechanický indikátor kalendára, na ktorom môžete nastaviť dátum výmeny filtrov. Lievik je chránený proti vniknutiu prachu do čistenej vody a po naplnení sa automaticky otvorí.

Objem džbánu je 4,2 litra. Napríklad dvojčlenná rodina môže filter naplniť len dvakrát denne.

Je dôležité si uvedomiť, že Barrier Grande NEO je len džbán so závitovou prípojkou filtra. Kvalitu čistenia vody určujú kazety používané v spojení s touto nádržou. Spoločnosť Barrier ponúka tieto možnosti filtrov:

 1. „Štandardné“. Päťvrstvový chemicko-mechanický filter, ktorý čistí organické a anorganické nečistoty. Vhodné na pitie vody z vodovodu a artézskej vody zo súkromných studní.
 2. „Tvrdosť“. Špeciálny viacvrstvový chemicko-mechanický filter, ktorý z vody odstraňuje soli kovov. Vhodné na použitie s kvapalinami rôzneho pôvodu vrátane vody zo studní a odporúča sa aj na použitie v oblastiach s vysokým obsahom fluóru.
 3. „Tuhosť železa. Špecializovaná verzia filtra na štandardné čistenie a odstraňovanie solí rôznych kovov, najmä železa, z vody. Odporúča sa na použitie v príslušných regiónoch a na príslušné účely.
 4. „Svetlo“. Filter na rýchle čistenie. Vhodný na rovnaké aplikácie ako „Standard“.
 5. „Aktívne“. Séria mineralizačných filtrov, ktoré vodu nielen čistia, ale aj nasycujú rôznymi užitočnými stopovými prvkami. Napríklad „Heart Power“ – s horčíkom, „Immunity Power“ – s horčíkom a zinkom. „Power of Balance“ zvyšuje hodnotu pH vody na 8,5 jednotky.

Barrier Grand NEO je k dispozícii v piatich farbách – ultramarínová (modrá), jantárová (žltooranžová), antracitová (čiernohnedá), nefritová (zelená) a Euroínová (červená).

„Barrier Smart“ 3,3 l

Hodnotenie: 4.8

Malý a elegantný filtračný hrniec pre jednu osobu alebo malú rodinu. Jednou z najdôležitejších výhod modelu je jeho dômyselný dizajn. Vyzerá sofistikovane a atraktívne, takže ľahko zapadne do interiéru takmer každej kuchyne.

Celkový objem filtračnej nádoby „Barrier Smart“ je 3,3 litra, užitočný 1,5 litra (toľko vyčistenej vody sa zmestí do spodnej časti). Konštrukcia zjednodušuje proces nalievania automatickým otváraním veka.

Na použitie s modelom „Barrier Smart“ sa hodia rovnaké typy filtračných kaziet ako „Barrier Grand NEO“. Preto si môžete vybrať vhodný variant v závislosti od typu vody vo vašej domácnosti.

„Barrier Smart“ je k dispozícii v piatich farbách – mätovo zelenej, fialovej, zelenej, čiernej a tmavohnedej.

Najlepšie filtre pod drezom značky „Barrier“

„Barrier Pro Osmo 100 Boost M s reverznou osmózou

Hodnotenie: 4.9

Reverzná osmóza (RO) je najmodernejšia a najdokonalejšia technológia úpravy vody. Znamená to prechod kvapaliny cez špeciálnu membránu. Vlhkosť cez ňu môže prúdiť len jedným smerom. Preto všetky chemické a mechanické nečistoty zostávajú na „vstupe“ polopriepustnej membrány a „výstupom“ je čistá voda.

„Barrier Pro Osmo 100 Boost M“ – najvyšší model filtrov na reverznú osmózu spoločnosti, ktorý je vhodný na použitie v domácnosti aj v malých podnikoch. Má nielen viacstupňový čistiaci systém, ale aj elektrické čerpadlo na zvýšenie tlaku, ktoré zabezpečuje obvyklý vysoký prietok.

Zariadenie Barrier Pro Osmo 100 Boost M využíva šesť filtračných stupňov:

 1. Mechanické čistenie. Filter odstraňuje z vody častice väčšie ako 5 μm – piesok, íl a iné nečistoty.
 2. Sorpčné čistenie. Filter odstraňuje z vody chlór, ktorý sa používa na dezinfekciu kvapalín v dodávke vody.
 3. Mechanické čistenie druhej úrovne. Filter odstraňuje z vody častice väčšie ako 1 mikrón – rôzne suspendované látky a kontaminanty.
 4. Osmotická membrána. Odstraňuje organické a anorganické nečistoty rozpustené vo vode – baktérie, vírusy, membrány, kovové a nekovové soli, fluoridy atď.
 5. Mineralizácia. Voda je obohatená o ióny draslíka, horčíka a fluóru, ktoré sú veľmi užitočné pre zdravie a normálne fungovanie organizmu.
 6. Postfiltrácia. Prečistená voda je navyše zbavená pachov a chutí.

Kartuše vydržia na 5000 litrov vody, potom sa odporúča ich výmena. Rozsah dodávky „Barrier Professional Osmo 100 Boost M“ zahŕňa samotný čistič vody, nádrž-hydroakumulátor na čistú vodu, zmiešavač batérií (možno nahradiť vlastným), potrebné inštalačné náradie a príslušenstvo.

„Bariéra Waterfort OSMO s reverznou osmózou

Hodnotenie: 4.8

„Barrier Waterfort OSMO je dobrý filter na domáce použitie. Využíva 5-stupňovú technológiu čistenia vody bez mineralizácie, ale s odstránením rôznych nečistôt a kontaminantov.

Dôležitou výhodou filtra „Barrier Waterfort OSMO“ je, že je vybavený technológiou OneTouch na rýchlu výmenu vložky. Tento proces trvá len niekoľko sekúnd. Nie je potrebné volať inštalatéra, prácu môžete vykonať sami.

Rovnako ako predchádzajúci model v rebríčku, aj „Barrier Waterfort OSMO“ je vybavený všetkým, čo potrebujete na rýchlu inštaláciu. V krabici sa okrem samotného filtra s elektrickým čerpadlom nachádza hydroakumulačná nádrž na prečistenú vlhkosť, kohútik na montáž na umývadlo (možno ho nahradiť vlastným) a všetky potrebné armatúry a nástroje.

Je potrebné poznamenať, že vďaka upevňovaciemu mechanizmu OneTouch možno s filtračným čerpadlom Barrier Waterfort Osmo používať len kompatibilné špeciálne kazety. Verzie z radu Osmo Pro nie sú vhodné. Kapacita 5000 litrov na jednu kazetu – alebo približne 1 rok prevádzky.

„Barrier Pro Osmo 100 s reverznou osmózou

Hodnotenie: 4.8

Päťstupňový čistiaci filter (bez mineralizácie), vhodný na použitie v domácnosti aj v malých podnikoch. Na filtráciu sa používa technológia reverznej osmózy, ktorá umožňuje odstrániť z vody nielen suspendované, ale aj rozpustené látky. Kvalita filtrovanej vody je minimálne taká dobrá ako kvalita balenej vody.

Napriek tomu, že model „Barrier Proof Osmo 100“, na rozdiel od verzie Boost M, nemá mineralizátor, je možné ho nainštalovať. Vďaka tomu je voda ešte zdravšia, najmä pre ľudí s citlivým trávením, oslabeným imunitným systémom alebo kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Balenie obsahuje filtračný systém, 8 litrovú nádrž s hydroakumulátorom, sadu všetkých potrebných kaziet, základnú umývadlovú batériu (ktorú nielenže môžete nahradiť vlastnou, ale je dokonca potrebná kvôli svojmu nenápadnému dizajnu) a všetky potrebné armatúry. Životnosť kaziet – 5000 litrov.

„Barrier Expert Standard s indikátorom životnosti

Hodnotenie: 4.7

Ekonomický, ale praktický filter na čistenie vody z vodovodu alebo artézskej vody. Nie je vybavený membránou na reverznú osmózu, ale napriek tomu účinne odstraňuje nečistoty a kontaminanty z kvapaliny.

„Barrier Expert Standard“ používa trojstupňový systém čistenia. Najprv sa z vody odstránia mechanické nečistoty, potom bakteriálne (vďaka ionizácii) a potom chemické. To poskytuje čistú pitnú vodu.

Dodáva sa priamo s filtračným systémom, batériou na umývadle a elektronickým indikátorom životnosti, ktorý pomáha včas meniť kazety bez obáv, že by ste premeškali správny okamih. Nádržovo-hydroakumulačný systém „Barrier Expert Standard“ nevyžaduje. Súčasťou balenia sú aj potrebné nástroje a príslušenstvo.

Dôležitou výhodou systému „Barrier Expert Standard“ je možnosť vlastného nastavenia pomocou potrebných kaziet. Môžete napríklad vytvoriť konfiguráciu na čistenie tvrdej vody, železa, potenciálne obsahujúcej nebezpečné mikroorganizmy (studničná voda z malej hĺbky). Informácie o výbere kaziet nájdete v návode na použitie.

„Barrier Expert hardness x2“ biela

Hodnotenie: 4.6

„Barrier Expert Hardness x2“ je špeciálne upravený filter na zmäkčovanie a čistenie vody s vysokým obsahom minerálnych a kovových solí. Vďaka nemu je tekutina vhodná na konzumáciu nielen v surovom stave (bez varenia), ale chráni aj domáce spotrebiče a riad pred vodným kameňom.

Rovnako ako ostatné filtre radu „Barrier Expert“ je vybavený špeciálnym systémom upevnenia kazety OneTouch. Umožňuje vykonať samostatnú výmenu za 2 sekundy. Odstráňte starú kazetu a nasaďte novú.

Kazety sú navrhnuté s niekoľkými technológiami na správnu úpravu vody. Vďaka funkcii ByPass sa časť kvapaliny nezmäkčuje. Nadmerné zmäkčovanie vody môže mať negatívne následky. V kazetách sa používajú aj filtračné systémy, ktoré odstraňujú mechanické a chemické suspendované častice z kvapaliny.

Rozsah dodávky systému Barrier Expert Hardness x2 zahŕňa filtračný systém, drezovú batériu, potrebné príslušenstvo a náradie. Pre tento model nie je potrebný hydraulický akumulátor. Podobne ako „Barrier Expert Standard“, aj tento model je možné ďalej upravovať a konfigurovať podľa vašich potrieb.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: