9 najlepších elektrických sálavých ohrievačov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako návod na nákup. Pred nákupom by ste mali požiadať o odborné poradenstvo.

S blížiacou sa zimou sa v našej krajine každoročne zvyšuje dopyt po vykurovacích telesách. Niekedy sú jediným zdrojom tepla v bytoch, kde je ústredné kúrenie zapnuté neskoro. Elektrické ohrievače sú často doplnkovým vykurovacím miestom, napr. v domoch vykurovaných kachľami. Tieto ohrievače sa používajú už od čias Sovietskeho zväzu a osvedčili sa ako spoľahlivé a účinné výrobky. Na Slovenskom trhu je dnes široká škála modelov s elektrickou cievkou. Naši odborníci vám pomôžu nájsť ten správny stroj za požadovanú cenu a kvalitu.

Rady pre výber ohrievača

Funkcie dizajnu.Moderné elektrické ohrievače majú niekoľko častí a komponentov.

 1. Vykurovacia špirála je zvyčajne umiestnená v špeciálnej rúrke. Je vyrobený z kremeňa. Životnosť tohto prvku závisí od rýchlosti ohrevu. Čím pomalšie sa špirála zahrieva, tým dlhšie ohrievač vydrží.
 2. Ventilátor je zodpovedný za rýchlu distribúciu teplého vzduchu v miestnosti. Zrýchlenie vykurovania má však aj svoju nevýhodu. Otáčanie ventilátora spôsobuje hluk a vibrácie. Pri kúpe ohrievača je potrebné venovať osobitnú pozornosť jeho tichej prevádzke bez ohľadu na uhol ohrievača.

Nastavenie výkonu.Aby bolo možné nájsť pohodlný režim prevádzky, zariadenie musí mať niekoľko možností vykurovania. Väčšina ohrievačov má 2 stupne ohrevu (50 % a 100 % výkon), často je vetranie bez ohrevu.

Ochrana proti prehriatiu.Keď je ohrievač v prevádzke dlhší čas, špirála sa veľmi zahrieva. To môže spôsobiť zahriatie tela alebo iných častí spotrebiča. Vysoké teploty sú nebezpečné najmä pre elektrické vedenie, plasty a plastické hmoty. Aby sa zabránilo roztaveniu, mnohí výrobcovia inštalujú snímače teploty, ktoré automaticky vypnú zariadenie, keď sa prekročí povolený limit. Jednoducho ho zapnite, keď je cievka úplne vychladnutá.

Ďalšie možnosti. Moderné ohrievače majú niekoľko užitočných možností.

 1. Ak máte v dome malé deti alebo domáce zvieratá, je dôležitým prvkom otočný spínač. Vyhýba sa požiarom.
 2. Majitelia chát potrebujú ohrievač s ochranou proti mrazu. Tento spotrebič udržiava vo vašom dome minimálnu teplotu (+5…+7 ºC), keď ste mimo domu.
 3. Kryt odolný voči poveternostným vplyvom rozširuje rozsah použitia ohrievača s ventilátorom. Môže sa používať aj v kúpeľni alebo skleníku.

Vybrali sme pre vás 9 najlepších elektrických ohrievačov. Predávajú sa v distribučnej sieti našej krajiny. Pri rozhodovaní o umiestnení sa časopis expertology opieral o názory odborníkov, pričom nezohľadňoval spätnú väzbu Slovenskách zákazníkov.

Najlepšie hodnotenie elektrických ohrievačov

koniec
Nomináciamiestonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších ohrievačov s elektrickou špirálou1Stadler Form Max6 990 €
2Stiebel Eltron CK 20
9 900€
3Soler Palau TL-404 864€
4Ballu Classic BOH/CL-071 873€
5Timberk TFH S10MMS543€
6RESANTA TVS-1740€
7Ballu BFH/S-10790€
8Scarlett SC-FH53016788€
9SUPRA TVS-F08380€

Prehľad vychádza z údajov analytického portálu RankQua

 • .

  Stadler Form Max

  Hodnotenie: 4.9

  Stadler Form Max

  Ohrievač Stadler Form Max získal veľa pozitívnych ohlasov od domácich používateľov. Švajčiarsky dizajn zaujal zákazníkov svojím jedinečným. Výrobca ponúka niekoľko typov farieb. Napriek vysokej cene odborníci dali prístroju palmu pre jeho vysokú kvalitu, žiadny zápach plastu, tichú prevádzku. Medzi prednosti ohrievača by mala patriť jednoduchosť ovládania, pochopiť nastavenia bude môcť každý používateľ. Zariadenie s výkonom 2 kW zabezpečí príjemnú mikroklímu v miestnosti s rozlohou 25 metrov štvorcových. . Prístroj sa môže používať aj v lete ako ventilátor.

  Slovenskám majiteľom domov sa najviac páči skvelý dizajn, tichá prevádzka, odolnosť špirálového ohrievača. Jedinou nevýhodou je vysoká cena.

  Výhody

  • nádherný dizajn;
  • tichá prevádzka;
  • žiadny plastový zápach;
  • režim ventilátora.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Stiebel Eltron CK 20koniec

  Hodnotenie: 4.8

  Stiebel Eltron CK 20<tr></div><p>end“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/85816666196881-939-.jpg“ height=“370″ title=“Stiebel Eltron CK 20</p><tr>koniec“><p>Nemecký ventilátorový ohrievač Stiebel Eltron CK 20 so špirálou možno použiť ako dodatočný zdroj tepla v byte alebo dome</p><tr>koniec. Tento nástenný spotrebič má kompaktné rozmery a vysokú účinnosť. Výkon ohrievača je 2 kW a je regulovaný v rozsahu teplôt od +5ºC do +30ºC pomocou termostatu. Presnosť teploty do 1ºC. Odborníkov zaujala tichá prevádzka, odolnosť voči vlhkosti a nenáročnosť. Ohrievač s ventilátorom odoláva výkyvom napätia, je tiež vybavený užitočnou funkciou proti zamrznutiu záhradníkov. Spotrebič bude automaticky udržiavať teplotu v miestnosti na úrovni +5…+7ºC.<p>Druhá pozícia v prehľade je spôsobená veľmi vysokou cenou, ktorú zaznamenali mnohí používatelia. Žiadne sťažnosti na kvalitu konštrukcie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>kompaktná veľkosť;</li><li>presná regulácia teploty;</li><li>rýchlo zahreje miestnosť;</li><li>funkcia proti zamrznutiu.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena.</li></ul><h3>Soler Palau TL-40</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=SOLER PALAU TL-40

  Celkom originálny dizajn, ktorý zvolil španielsky výrobca Soler Palau TL-40. Model je určený na montáž na stenu, má kryt odolný proti vlhkosti. S maximálnym výkonom 1,8 kW je jednotka schopná vytvoriť teplé prostredie v miestnosti s rozlohou až 20 metrov štvorcových. . Odborníci chválili výrobcu za bohaté vybavenie, v tejto zložke nemá rovnocenného partnera. Zariadenie má automatický termostat, reguláciu teploty, ochranu proti zamrznutiu a prehriatiu. V letných horúčavách možno jednotku používať ako ventilátor. Spínač so svetelným indikátorom pomáha monitorovať prevádzku.

  Redaktori časopisu Expertology umiestnili model na tretie miesto kvôli nedostatku recenzií od Slovenskách zákazníkov. Kým ohrievač nie je v prevádzke.

  Výhody

  • puzdro odolné voči vlhkosti;
  • Automatický termostat;
  • Dva režimy vykurovania a jeden režim vetrania;
  • ochrana proti mrazu.

  Nevýhody

  • nízka popularita.

  Ballu Classic BOH/CL-07

  Hodnotenie: 4.6

  Ballu Classic BOH/CL-07

  Klasický dizajn má čínske vykurovacie teleso Ballu Classic BOH/CL-07. Olejová jednotka má 7 sekcií s výkonom 1,5 kW. Používateľ si môže vybrať z troch režimov vykurovania. Rozsah použitia ohrievača – miestnosti do 20 m2. . Odborníci si obľúbili automatický termostat, vďaka ktorému sa zariadenie pohodlne a komfortne ovláda. Ohrievač sa ľahko prenáša, ale výrobca ho vybavil kolieskami a rukoväťou. Model sa zastaví v kroku od podstavca, t. . používatelia si všimli niekoľko nevýhod.

  Pri analýze všetkých recenzií možno dospieť k záveru, že ich kvalita je nízka. Niekedy termostat nefunguje presne, alebo sa vyskytnú chyby vo zvaroch alebo laku.

  Výhody

  • rýchlo vyhrieva miestnosť;
  • štýlový vzhľad;
  • udržateľnosť;
  • jednoduchosť používania.

  Nevýhody

  • nestabilná kvalita konštrukcie.

  Timberk TFH S10MMS

  Hodnotenie: 4.5

  DREVO TFH S10MMS

  Cenová dostupnosť a nízka hmotnosť (0,7 kg) pomohli ohrievaču Timberk TFH S10MMS dostať sa do našej recenzie. Odborníci tiež ocenili jeho moderný dizajn, rýchle zahrievanie a kompaktné rozmery. Spotrebič je určený na vykurovanie malých miestností (do 12 m2), kancelárií a iných priestorov. m) alebo na vytvorenie príjemnej mikroklímy na pracovisku. Zariadenie má úspornú spotrebu energie (1 kW) a tichú prevádzku. Švédski vývojári sa postarali o bezpečnosť ohrievača tým, že ho vybavili ochranou proti prehriatiu.

  Ruskí spotrebitelia sú tiež spokojní s ohrievačom Timberk TFH S10MMS. Upozorňujú na také výhody modelu, ako je ľahkosť a kompaktnosť, jednoduchosť použitia a odolnosť. Z nevýhod vyniká nekvalitný plast, ktorý pri zahrievaní vydáva nepríjemný zápach.

  Výhody

  • ľahký a kompaktný;
  • prijateľná cena;
  • rýchlo vyhrieva miestnosť;
  • trvanlivosť.

  Nevýhody

  • nízky výkon;
  • plastový zápach.

  RESANTA TVS-1

  Hodnotenie: 4.4

  RESANTA TVS-1

  Ako dočasný zdroj tepla možno použiť špirálový ohrievač RESANTA TVS-1. Toto cenovo dostupné zariadenie má dostatočný výkon (2 kW) na vytvorenie teplého prostredia v miestnosti s rozlohou až 20 metrov štvorcových. . Výrobca nainštaloval trojpolohový prepínač, vďaka ktorému možno zariadenie prepínať na plný výkon a na polovičný výkon (1 kW). Spotrebič sa môže používať aj ako ventilátor. Odborníci si všímajú štýlový dizajn, rýchle zahrievanie, automatickú podporu teploty. Tento model sa zaslúžene dostal do top 6 v našom hodnotení.

  Používateľom sa páči tichá prevádzka ohrievača, jeho kompaktnosť a účinnosť. Zapnutie na plný výkon sa však dlhodobo neoplatí, t. . Plast sa začína topiť.

  Výhody

  • primeraná cena;
  • ľahkosť a kompaktnosť;
  • rýchlo vyhrieva miestnosť;
  • štýlový dizajn.

  Nevýhody

  • strach z prehriatia.

  Ballu BFH/S-10

  Hodnotenie: 4.3

  Ballu BFH/S-10

  Ohrievač Ballu BFH/S-10 prejde čo najrýchlejšie do pracovného režimu. Odborníci pripisujú túto vlastnosť modelom s vysoko účinným špirálovým prvkom. Zariadenie s výkonom 2 kW dokáže vykurovať miestnosť s rozlohou až 25 metrov štvorcových. . Čínsky spotrebič sa predáva za rozumnú cenu. Výrobca ponúka dva režimy vykurovania (1 a 2 kW), ako aj funkciu vetrania. Prítomnosť automatického termostatu umožňuje udržiavať vopred stanovenú teplotu bez ľudského zásahu. V prípade prehriatia sa zariadenie samo vypne.

  Používatelia si všímajú účinnosť vykurovania, prijateľnú cenu, kompaktné rozmery. K nevýhodám špirálového modelu pripisujú hlučnosť, takže v noci nie je možné opustiť ohrievač.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • automatický termostat;
  • ochrana proti prehriatiu;
  • ľahkosť a kompaktnosť.

  Nevýhody

  • hlučná prevádzka.

  Scarlett SC-FH53016

  Hodnotenie: 4.2

  SCARLETT SC-FH53016

  Čínsky špirálový ohrievač Scarlett SC-FH53016 úspešne kombinuje cenovú dostupnosť a účinnosť vykurovania. Jednotka s výkonom 2 kW môže pracovať v troch režimoch: studený vzduch, teplý vzduch (1 kW) a horúci vzduch (2 kW). Na uľahčenie používania je zariadenie vybavené rukoväťou na prenášanie a svetelným indikátorom. Vďaka automatickej ochrane proti prehriatiu je používanie modelu úplne bezpečné. Odborníci ocenili také vlastnosti, ako je kompaktnosť a tichá prevádzka. Ohrievač s ventilátorom sa v našom prehľade umiestnil na ôsmom mieste.

  Domáci používatelia si obľúbili špirálový ohrievač Scarlett SC-FH53016 na rýchle vykurovanie miestností s rozlohou do 20 m2. ., dobre vyzerajúce, za rozumnú cenu. Žiaľ, existuje mnoho chybných výrobkov.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • tri pracovné režimy;
  • ochrana proti prehriatiu;
  • štýlový dizajn.

  Nevýhody

  • veľa chýb.

  SUPRA TVS-F08

  Hodnotenie: 4.1

  SUPRA TVS-F08

  Najnižšia cena vyniká oproti konkurencii tepelným ventilátorom SUPRA TVS-F08. Malé čínske zariadenie má skromný výkon (0,8 kW), ktorý by podľa výrobcu mal stačiť na vykurovanie miestnosti s rozlohou až 20 km2. . Odborníci odporúčajú používať zariadenie v starých domoch so slabou elektroinštaláciou. Na pripojenie zariadenia sú vhodné predlžovacie káble pre domácnosť s čínskymi zástrčkami. Včasná aktivácia ochrany proti prehriatiu v zariadení, napájanie sa zapne po úplnom ochladení krytu. Model nemohol byť v našom prehľade vyšší kvôli pevnému napájaciemu káblu.

  Používatelia v recenziách chvália ohrievač pre jeho nízku cenu, moderný vzhľad a rýchly ohrev. Ako nevýhodu uvádzajú tesný otočný spínač a slabú stabilitu.

  Výhody

  • ľahký a kompaktný;
  • nízka cena;
  • ✅ je úsporný z hľadiska spotreby energie;
  • spoľahlivá ochrana proti prehriatiu.

  Nevýhody

  • pevný kábel;
  • Nízka stabilita.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: