Top 10 inteligentných váh

Žijeme vo fascinujúcej dobe. Zatiaľ čo pred polstoročím našu planétu obývalo veľké množstvo šikovných ľudí, teraz sa veci stávajú. Najmä na smartfóny sme si už zvykli. Inteligentné televízory sa v našich domácnostiach vyskytujú čoraz častejšie. Teraz sa aj váhy môžu pochváliť inteligenciou a šikovnosťou! A v tomto článku budeme hovoriť o inteligentných váhach. Zistime, čo presne dokážu a ktoré modely stoja za vynaložené peniaze.

Hodnotenie najlepších inteligentných váh

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Hodnotenie 7 najlepších inteligentných váh1Tanita BC-545 N13 809 €
2Qardio Qardiobase 2 BK12 990 €
3

icooc S3

7 990 €
4Medisana BS 440 Connect BK5 785 €
5Omron BF5085 090 €
6REDMOND SkyBalance 740S2 145 €
7Xiaomi Mi Smart Scale 21 390 €
8HUAWEI AH100 Váha telesného tuku WH1 780 €
9MGB Váha telesného tuku Glass Edition WH2 490 €
10Yunmai M1680-WH1 080 €

Tanita BC-545 N

Hodnotenie: 4.9

Tanita BC-545 N

Úžasná váha, ktorá sa minimálne vzhľadom veľmi líši od konkurencie. Existuje však rozdiel v cene – ide o veľmi drahé váhy, za ktoré ruské obchody žiadajú približne 15 tisíc eur. Euro.

Tento model má panel s diaľkovým ovládaním, ktorý sa dá nakláňať a otáčať, dokonca ho môžete držať v ruke – takže na váhe vidíte presné hodnoty. Zatiaľ čo bežná elektronická váha má zvyčajne len digitálny displej, Tanita BC-545 N ponúka ďalších šesť tlačidiel. S ich pomocou môžete konfigurovať zariadenie, vybrať určité typy meraní, ako aj zmeniť používateľa. Áno, váhy umožňujú, aby ich používala celá rodina, zapamätajú si výsledky meraní každej osoby.

Aká je presná diagnóza tohto zariadenia?? Po prvé, môže sa použiť na meranie hmotnosti osoby. Bolo by zvláštne, keby to váhy nedokázali. Smartfóny stále vytvárajú a odosielajú SMS, tak prečo by mali váhy stratiť svoju kľúčovú funkciu?? Po druhé, snaží sa určiť percento tukového a svalového tkaniva. To je dôležité pre tých, ktorí sa snažia schudnúť – a tiež trochu vybrúsiť svoje svaly. Váha dokáže zistiť aj podiel vody, čo prekvapí ešte viac. Po tom všetkom prístroj bez problémov vypočíta hmotnostný podiel kostného tkaniva. Môžete si tiež vypočítať BMI. Môže sa však vypočítať manuálne pomocou mechanického meradla a tiež meraním vašej výšky. Je však oveľa príjemnejšie, keď sa tento výpočet vykonáva automaticky bez časovo náročnej práce.

Tento produkt podporuje celkovo až päť používateľov. Môžete ho použiť na výpočet svojho metabolického veku. A poskytuje vám fyzické hodnotenie – ideálne pre tých, ktorí sa neradi trápia s číslami.

Všimnite si, že zariadenie si dokáže zapamätať iba hmotnosť používateľa. Odporúčame mať v smartfóne špeciálnu aplikáciu, v ktorej si budete viesť záznamy o tukovej a svalovej hmote.

Telo tejto váhy je vyrobené z kovu a plastu. Výrobok nemá problém udržať ani 150-kilogramovú osobu. Nehovoriac o vysokej presnosti merania. Toto zariadenie je napájané štyrmi batériami AA.

Možno je to najlepšia inteligentná váha na Slovenskom trhu. Bohužiaľ, stoja veľmi veľa. Ak však budete riskovať a miniete 15 tisíc za inteligentnú váhu, budete prekvapení, že nemá veľa funkcií. Ak si ho kúpite za menej ako jeden Euroeľ, pravdepodobne nebudete sklamaní. Najmä ak si dávate pozor na svoju kondíciu. Žiadna iná stupnica ju nedokáže analyzovať tak dôkladne!

Výhody

 • Meria frakcie tukového, kostného a svalového tkaniva
 • Má praktické diaľkové ovládanie;
 • Maximálne užitočné zaťaženie je 150 kg;
 • Pamäť je určená pre 5 používateľov;
 • Je možné určiť metabolický vek;
 • Vysoká presnosť merania.

Nevýhody

 • Do pamäte sa ukladajú len údaje o hmotnosti;
 • Veľmi vysoké náklady;
 • Nevie, ako preniesť údaje do smartfónu.

Qardio Qardiobase 2 BK

Hodnotenie: 4.8

Qardio Qardiobase 2 BK

Ďalšia v našom rebríčku inteligentných váh, ktoré pravdepodobne nebudú lacnejšie ako 12 tisíc. Euro. Na rozdiel od vyššie uvedeného modelu majú tieto okrúhly tvar. Neexistuje žiadna diaľková ovládacia jednotka – výsledok merania sa zapisuje priamo do stredovej časti váhy. Čo je zaujímavé, nielen čísla, ale aj meno konkrétneho používateľa. To jasne naznačuje, že váha dokáže uložiť merania rôznych osôb. Zariadenie podporuje až 10 profilov! Hoci v niektorých internetových obchodoch hovoríme o ôsmich používateľoch, čo je však tiež pôsobivý počet.

Hlavnou výhodou Qardio Qardiobase 2 BK je, že inteligentná váha dokáže spolupracovať so smartfónmi iOS a Android. To znamená, že nemusíte ručne zadávať žiadne údaje do aplikácie, aby ste mohli sledovať všetky zmeny. Všetko je plne automatické, na synchronizáciu sa používa známe rozhranie Bluetooth alebo Wi-Fi. Ďalšou dôležitou funkciou zariadenia je zabudovaná batéria. Áno, nepotrebujete batérie! A batériu stačí nabíjať len raz ročne. Častejšie dobíjanie by bolo potrebné len v niektorých fitnescentrách, kde by sa merania vykonávali častejšie ako raz denne.

Táto inteligentná váha veľmi pekne komunikuje s používateľom. Ak zariadenie zistí, že vaša hmotnosť klesla, zobrazí vám veselého smajlíka. Ak vidíte pokrok k horšiemu, uvidíte smutného smajlíka. Mimochodom, zariadenie meria nielen hmotnosť. Podobne ako iné inteligentné váhy v tomto cenovom segmente meria percentuálny podiel telesného tuku, kostí a svalovej hmoty. Je možné vypočítať aj podiel vody v tele. A nemusíte sa obávať indexu telesnej hmotnosti – jeho výpočet zvládne oveľa lacnejšia váha.

Platforma tejto miniaplikácie je vyrobená z tvrdeného skla s hrúbkou 19 mm. Telo je vyrobené z plastu ABS. Skrátka, nie je pochýb o tom, že váha udrží aj veľmi vysokú a ťažkú osobu. Výrobca uvádza maximálnu nosnosť 180 kg. A pri zariadení tejto veľkosti nemá zmysel mu nedôverovať.

Inteligentné váhy môžu zobrazovať merania v kilogramoch a librách. Zaujímavé je, že existuje režim tehotenstva. Uvedomuje si, že by ste nemali pripisovať prírastok hmotnosti tuku alebo vode. A výrobok môže pripomenúť ďalšie váženie. Je to veľmi pohodlné, pretože po týždni alebo dvoch po nákupe začneme zabúdať na existenciu váhy.

Možno je toto zariadenie takmer rovnako dobré ako vyššie uvedený model. A v niektorých ohľadoch ho dokonca prekonáva. Táto inteligentná váha podporuje najmä prenos údajov do smartfónu. Je to dôležité, pretože iba mobilný telefón vám môže poskytnúť graf BMI alebo zmeny svalovej hmoty.

Výhody

 • Synchronizáciu so smartfónom môžete uskutočniť prostredníctvom Wi-Fi a Bluetooth;
 • Používa vlastnú nabíjateľnú batériu;
 • Maximálna nosnosť je 180 kg;
 • Vysoká presnosť merania;
 • Určuje pomer svalovej, kostnej a tukovej hmoty;
 • Podporovaný je veľký počet používateľov;
 • Z času na čas nám pripomína, aby sme sa zvážili.

Nevýhody

 • Veľmi vysoká cena;
 • Podrobné informácie sa zobrazujú iba v smartfóne.

Picooc S3

Skóre : 4.7

Picooc S3

Toto je už podstatne lacnejšia inteligentná váha. Tento zástupca nášho hodnotenia sa dá kúpiť za 7-8 tisíc. Euro. Samozrejme, že za tieto peniaze nemôžete dostať špičkové zariadenie z hľadiska technickej dokonalosti. Mnohí používatelia však budú spokojní so všetkými funkciami, ktoré váha ponúka.

Tento gadget môže pre začiatok pracovať aj s vaším smartfónom. Synchronizácia aj tu prebieha cez Wi-Fi alebo Bluetooth – výber je na vás. Inteligentné váhy by sa mali používať v kombinácii s pevnou aplikáciou, ktorej rozhranie je preložené do ruštiny. Inteligentná váha vám poskytne nielen množstvo informácií o vašom tele a vašej postave, ale aj pravidelné tipy, ako si udržať kondíciu. Ak ste však zvyknutí používať fitnes aplikáciu, je veľká pravdepodobnosť, že dokáže prijímať údaje aj z tejto váhy.

Toto zariadenie zisťuje celkovo 12 biometrických ukazovateľov. Zvládne to za 3 sekundy. Poskytuje najmä informácie o množstve svalovej hmoty, ako aj o percentuálnom podiele tuku. Samozrejme, meranie BMI nemá kam ísť.

Pomocou aplikácie si môžete nastaviť cieľ. Môže to byť napríklad úbytok hmotnosti o niekoľko kilogramov alebo nárast svalovej hmoty o jeden kilogram. V tomto prípade vám softvér pravidelne poskytuje podporu. Samozrejme, že sa nezabudlo ani na pripomenutie hmotnosti. Aplikáciu je možné nainštalovať do systému Android aj iOS.

Vonkajšia časť zariadenia je vyrobená z plastu a tvrdeného skla. Váha je napájaná štyrmi batériami AA. Zvyčajne trvá približne 9 mesiacov. Za nevýhodu možno považovať absenciu vstavanej nabíjateľnej batérie. Prax však ukazuje, že používanie batérií nespôsobuje majiteľom inteligentných váh žiadne problémy.

Ťažko o tomto zariadení niečo tvrdiť. Áno, nie je k dispozícii diaľkové ovládanie. Nie je to však potrebné, pretože výsledky meraní si môžete pozrieť v smartfóne. To isté sa dá povedať o absencii tlačidiel – opäť nie sú potrebné. Nepáčil by sa len vzhľad zariadenia. Upozorňujeme tiež, že ak máte v smartfóne vypnutú geolokalizáciu, môžete mať problémy s prijímaním informácií – z toho by ste nemali obviňovať výrobcu váh, ale spoločnosť Google. Tieto váhy sa tiež neodporúčajú športovcom, ktorí majú obsah tuku 18 % alebo menej. Ide o to, že v tomto prípade dostanete nesprávne výsledky merania vzhľadom na to, že mikroprúdy jednoducho nedosiahnu hornú polovicu tela. To však platí takmer pre všetky inteligentné váhy založené na tomto princípe merania.

Výhody

 • Zisťuje podiel tukového, kostného a svalového tkaniva;
 • Dokáže uniesť hmotnosť až 150 kg;
 • Má vlastnú zabudovanú pamäť;
 • K dispozícii je synchronizácia so smartfónom;
 • Nájdete v nej pripomienky a tipy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele;
 • Metabolizmus sa dá určiť.

Nevýhody

 • S niektorými smartfónmi sú problémy;
 • Presné merania určitého percenta tkaniva nie sú vždy správne.

Medisana BS 440 Connect BK

Hodnotenie: 4.7

Medisana BS 440 Connect BK

Na štvrtom mieste sú závažia vyrobené spoločnosťou, ktorú netreba predstavovať. Už takmer štyri desaťročia vyrába produkty, ktoré vás doma udržia v zdraví. Spájajú v sebe profesionálnu kvalitu a prijateľnú cenu. Všetky výrobky sú bezpečné a certifikované. Výrobky sa navrhujú a vyrábajú v Nemecku, čo zaručuje najvyššiu triedu kvality.

BS 440 Connect BK má všetky funkcie, ktoré potrebujete na pravidelné monitorovanie svojich meraní a úpravu programov na chudnutie alebo budovanie svalov. Hlavnou výhodou je, že unesie až 180 kg nákladu. Takže aj v prípade ťažkej obezity je možné zariadenie funkčne používať a odstrániť problémy. Jeho veľkosť je pohodlná pre ľudí všetkých veľkostí a pri skladovaní nezaberá veľa miesta.

Zisťuje hmotnosť, percento kostnej, tukovej a svalovej hmoty, podiel vody. Údaje sa prenášajú do mobilných telefónov alebo tabletov. Bezplatná aplikácia VitaDock ich posiela na spracovanie do služby VitaDock On

 • ne na získanie podrobnejších informácií o telesnom stave. V prípade potreby sa výsledky meraní zašlú e-mailom dohliadajúcemu lekárovi alebo športovému inštruktorovi.

  Značková aplikácia generuje výživové a cvičebné odporúčania na základe individuálnych potrieb každého používateľa. Na výber je viacero jednotiek: kilogramy, kamene a libry. Štyri senzory merajú s vysokou presnosťou a určujú kvalitatívne zloženie telesnej hmotnosti. Žiadne chyby. Zariadenie je vyrobené z hrubého tvrdeného skla, ktoré je potiahnuté protišmykovým. Netvoria sa na ňom praskliny a škrabance, zachováva si atraktívny vzhľad ako pri kúpe.

  Zariadenie je stabilné na všetkých povrchoch. Rýchle spustenie a automatické vypnutie. Veľký, podsvietený displej je ľahko čitateľný. Váha rozpozná 8 používateľov. Všetky údaje sú uložené od začiatku používania, takže analýza je hĺbková.

  Kupujúci, ktorí poznajú výrobky Medisana, pri kúpe váhy neváhajú. Vďaka nemeckej kvalite sú spoľahlivé, nerozbitné a ich vzhľad je bezchybný. Pomôže vám optimalizovať stravu, zvoliť cvičebné postupy a výrazne zlepšiť kvalitu života bez konzultácie s odborníkom. Presné monitorovanie telesnej hmotnosti je možné aj doma, čo potvrdili používatelia systému BS 440 Connect BK. Váha sa stane vaším osobným fitnes trénerom a výživovým poradcom a naučí vás, ako dobre vyzerať a byť zdravý, aby život mohol hrať novými farbami. Budú dobrou investíciou, preto ich naši odborníci odporúčajú.

  Výhody

  • Profesionálna montáž;
  • Maximálna nosnosť je 180 kg;
  • Režim viacerých používateľov;
  • Užitočné tipy v aplikácii;
  • Štyri vysoko presné snímače;
  • Funkcia automatického zapnutia;
  • Výmena údajov prostredníctvom e-mailu.

  Nevýhody

  • Nie každý dokáže okamžite pochopiť rozhranie aplikácie.

  Omron BF508

  Hodnotenie: 4.6

  Omron BF508

  Značka Omron pôsobí na trhu so zdravotníckymi pomôckami už dlhší čas. Nebulizátory a tlakomery od tejto spoločnosti nájdete v rodinách so staršími ľuďmi, ako aj v nemocniciach. Pod touto značkou sa vyrábajú aj váhy vrátane inteligentných váh. Napríklad Omron BF508 vyzerá ako veľmi zaujímavý model. Musí to byť najlacnejšia externá váha, akú si môžete kúpiť. Za toto zariadenie žiadajú len 5000 Euro!

  Jednotka displeja a tlačidiel má pohodlné rukoväte. Túto časť konštrukcie môžete držať v rukách. Užitočné, ak chcete merať viac ako len hmotnosť. Na segmentovom displeji sa zobrazujú všetky aktuálne merania a možno medzi nimi prepínať pomocou niekoľkých tlačidiel.

  Tento model môže ukladať merania rôznych používateľov. Je však obmedzená na štyri osoby. A pokiaľ ide o maximálnu nosnosť, je to 150 kg. Výsledok sa môže uvádzať aj v librách.

  Táto inteligentná váha by sotva bola v našom hodnotení, keby dokázala merať iba ľudskú hmotnosť. Prístrojom sa dá ľahko zistiť aj podiel tukového tkaniva. Nemenej dôležité je, že môžete zistiť percento viscerálneho tuku – ako sme už zistili, nie všetky inteligentné váhy tento údaj zobrazujú. Nie všetko je však také dobré, ako by mohlo byť. Táto stupnica nerozoznáva kostné alebo svalové tkanivo. To musí byť dôvod, prečo nie sú také drahé.

  Tento produkt dokáže potešiť svojou kovovou platformou. Manipulácia so závažiami je jednoduchá a nie príliš ťažkopádna. Zvyšok tela je vyrobený z plastu. Štyri batérie AA sa nachádzajú na spodnej strane. Mimochodom, sú súčasťou balenia.

  Omron BF508 je jedným z prípadov, keď nemá zmysel hovoriť vám o stupnici na akejkoľvek dĺžke. Bohužiaľ, tento model nedokáže prenášať výsledky merania do smartfónu. Existujú aj sťažnosti na kvalitu konštrukcie. Ide o to, že na internete nájdete niekoľko recenzií, ktoré hovoria o mŕtvom displeji. Nie je jasné, či váha zohľadňuje hmotnosť diaľkového ovládania (približne 400 g).

  Výhody

  • Má diaľkovú jednotku s obrazovkou a tlačidlami;
  • Unesú užitočné zaťaženie 150 kg;
  • Pamäť pre štyroch používateľov;
  • Zavedená definícia podielu tukového tkaniva;
  • Vypočíta sa index telesnej hmotnosti;
  • Nie príliš drahé.

  Nevýhody

  • Niektoré položky majú chybnú obrazovku;
  • S najväčšou pravdepodobnosťou nezohľadňujú hmotnosť diaľkového ovládania;
  • Neexistujú žiadne merania podielov kostí a svalov;
  • Nie je implementovaná synchronizácia so smartfónom.

  REDMOND SkyBalance 740S

  Hodnotenie: 4.5

  REDMOND SkyBalance 740S

  Ešte lacnejšie váhy v našom rebríčku. Toto zariadenie nájdete vo väčšine obchodov, ktoré predávajú lacné domáce spotrebiče. REDMOND SkyBalance 740S stojí len 2 500 RUR. V porovnaní s cenou váh, s ktorými sme sa už stretli, sa to zdá ako drobný peniaz. Výrobca však uvádza takmer všetky možné merania – človek môže zistiť percento tuku, svalov a kostí v tele. Ale ako dobré budú merania??

  Súdiac podľa recenzií, stupnica robí skvelú prácu. Stanovenie podielu tukového tkaniva je veľmi blízke, ak nie medicínsky presné. Nezabúdajte, že mikroprúdy sa spúšťajú len na nohách, takže je možné, že sa niekto nemôže dostať do hornej časti tela. Taktiež neočakávajte, že vám samotné váhy poskytnú výsledky merania zrozumiteľným spôsobom. Ak chcete zistiť percento tukového alebo svalového tkaniva, je lepšie prejsť na príslušnú aplikáciu. Áno, táto váha sa dokáže synchronizovať so smartfónom! Toto sa vykonáva len cez Bluetooth – možno jediná veľká nevýhoda. Netreba dodávať, že modrý zub nefunguje adekvátne na všetkých mobilných zariadeniach? Mätúce je aj to, že majiteľ takýchto váh bude musieť používať len proprietárnu aplikáciu od spoločnosti Redmond. Žiaľ, všetky druhy programov, ako napríklad Samsung Health, nie sú schopné prijímať údaje z týchto váh. Nie je to veľká nevýhoda, ale niektorým ľuďom to určite spôsobí nepríjemnosti.

  Zariadenie je vyrobené z kovu a skla. Treba povedať, že tvrdené sklo je pomerne tenké, takže sa neodporúča váhu púšťať. Na spodnej strane zariadenia sa nachádza priehradka na tri batérie AAA. Táto stupnica má samozrejme aj pamäť na ukladanie meraní ôsmich používateľov. Problémom je, že ak pri meraní nemáte smartfón pri sebe (alebo nemá aktivovanú funkciu Bluetooth), výsledok sa neskôr do aplikácie nezaznamená. Áno, je uložený v pamäti váhy, ale prenos tohto archívu do smartfónu je z nejakého dôvodu nemožný.

  Skrátka, skutočný hit. Ak nechcete minúť viac ako tri tisíc Euro na inteligentnú váhu, potom je to najlepšia možnosť. Zahraniční konkurenti v rovnakom cenovom segmente často nevedia, ako sa synchronizovať so smartfónom a určiť podiel svalového tkaniva. V neposlednom rade si nemusíte váhu objednávať z čínskeho internetového obchodu a často ju môžete zakúpiť v miestnych veľkých obchodných domoch.

  Výhody

  • Nízke náklady;
  • Určenie podielu svalového a tukového tkaniva;
  • Môže sa synchronizovať so smartfónom;
  • Dokáže zistiť podiel vody v tele;
  • Maximálna nosnosť je 150 kg;
  • Pamäť pre 8 používateľov.

  Nevýhody

  • Synchronizácia sa vykonáva len cez Bluetooth;
  • Nerozdeľuje tuk na dva rôzne typy.

  Xiaomi Mi Smart Scale 2

  Hodnotenie: 4.4

  Xiaomi Mi Smart Scale 2

  Ďalšie veľmi lacné inteligentné váhy v našom hodnotení. Aj tie sa dajú kúpiť za 2 500 až 3 500 Euro. A nie je potrebné navštíviť čínsky internetový obchod – ide o vzácny produkt Xiaomi, ktorý je agresívne obchodovaný a Slovenská maloobchod. Ak prvý model váhy od spoločnosti Xiaomi určil iba hmotnosť používateľa (mimochodom, stál toľko), druhá verzia sa naučila určiť podiel svalového a tukového tkaniva. Na prístroji musíte stáť bosí (to platí pre všetky dnes skúmané diagnostické váhy). Cez nohy dostávate mikroprúd, vďaka ktorému zariadenie zistí všetky informácie o vašej fyzickej kondícii. Zisťuje sa dokonca aj podiel vody!

  Samozrejme, nie u všetkých ľudí tieto váhy fungujú dokonale. Ak ste športovec s minimálnym množstvom telesného tuku, môžu sa vyskytnúť určité problémy. Ak však veríte recenziám, stáva sa to veľmi zriedkavo. Alebo jednoducho, že takéto váhy si nekupujú ľudia, ktorí si udržiavajú ideálnu fyzickú kondíciu.

  Rovnako ako produkt REDMOND sa synchronizuje so smartfónom. A len cez Bluetooth. A zatiaľ čo vyššie uvedené váhy majú tlačidlo, ktoré aktivuje bezdrôtovú komunikáciu (stlačí ho hmotnosť osoby stojacej na zariadení), tu nič také nepozorujeme. Jediným ovládacím prvkom ukrytým v priehradke na batérie je prepínač na prevod merania z kilogramov na libry.

  Zariadenie bolo vyrobené z kovu a skla. Je zaujímavé, že sa výrobcovi podarilo dosiahnuť relatívne nízku hmotnosť. Aj keď aj 1,9 kg znamená, že preprava by bola pomerne drahá. Preto odporúčame kúpiť Xiaomi Mi Smart Scale 2 v Slovenskách obchodoch.

  Táto váha je napájaná štyrmi batériami AAA. Pamäť pre 16 používateľov. Sotva by bol niekto nespokojný s toľkými z nich. Pokiaľ ide o zobrazovanie údajov v smartfóne, nemusíte na to používať výhradne proprietárnu aplikáciu Mi Fit. Mnohé iné fitnes programy chápu informácie z váhy.

  Výhody

  • Jas LED možno prispôsobiť okolitému svetlu
  • Cenovo dostupný;
  • Zisťuje sa podiel tukového a svalového tkaniva, ako aj vody;
  • Relatívne malé rozmery a hmotnosť;
  • Maximálna nosnosť je 150 kg
  • Synchronizácia so smartfónom.

  Nevýhody

  • Nie vždy sa informácie prenesú na prvýkrát;
  • Presnosť merania nemožno označiť za veľmi vysokú;
  • Žiadny modul Wi-Fi.

  HUAWEI AH100 Váha telesného tuku WH

  Hodnotenie: 4.3

  HUAWEI AH100 Váha telesného tuku WH

  Ôsmy menovaný je „inteligentné“ zariadenie, ktoré umožňuje ľuďom, ktorí chudnú alebo naberajú svalovú hmotu, analyzovať ich denné parametre a vybrať si najlepší program. Užitočné pre ľudí, ktorí dodržiavajú zdravý životný štýl alebo práve prechádzajú na výživu. Nie je potrebné ručne počítať pomer tuku, kostí a svalov pomocou váhy. Urobia to za vás odoslaním údajov do špecializovanej aplikácie. Poskytuje meranie viscerálneho tuku, rýchlosť metabolizmu.

  Štandardná maximálna nosnosť je do 150 kg. Podstavec z odolného tvrdeného skla je odolný voči poškodeniu. Protišmykový povrch zabraňuje zraneniam. Displej zobrazuje veľké podsvietené symboly. Automatická identifikácia používateľa až pre 10 osôb. Senzory vám dávajú impulz, ktorý presne definuje všetky vaše parametre.

  Automatické zapnutie a vypnutie. Po niekoľkých sekundách nečinnosti sa spotrebič deaktivuje. Synchronizuje sa s mobilnými zariadeniami pomocou Bluetooth. Aplikácia generuje správy, ktoré ukazujú skutočný obraz. Všetky merania sú archivované. Rozhranie je jednoduché. Graf hmotnosti pomáha okamžite pochopiť, či ste zvolili správnu taktiku, a inteligentnejšie riešiť chudnutie zmenou tréningového režimu a optimalizáciou stravovacieho programu.

  Zadaním svojej hmotnosti, výšky a veku môžete získať rady týkajúce sa všetkých otázok súvisiacich s chudnutím alebo priberaním. Parametre sú pri vážení v rôznych častiach miestnosti takmer vždy rovnaké. V blízkosti elektrických zásuviek sa môžu vyskytnúť výkyvy. Preto sa odporúča používať zariadenie na rovnakom mieste. Štýlový dizajn sa bude páčiť každému. Váhu nie je potrebné skrývať pred zvedavými očami, pretože vyzerá bezchybne. Atraktívny vzhľad ocenia nielen ženy v domácnosti, ale aj hostia.

  Za takéto funkčné zariadenie zaplatiť asi 2400 Euro nie je škoda. A nezlyháva v prevádzke, čo dokazujú početné recenzie zákazníkov. Dobrá investícia do zdravia sa rýchlo vráti. 9 parametrov sa rozpozná okamžite po nastúpení na váhu bez potreby zložitých a nákladných lekárskych alebo športových meraní.

  Model si rozhodne zaslúži pozornosť zákazníka. Existuje jedna nevýhoda. Majitelia telefónov HUAWEI a HONOR si všimnú rýchle spárovanie váh a mobilných zariadení, v ktorých je predvolene nainštalovaný program „Health“. Na druhej strane, pri telefónoch iných značiek sa vyskytujú problémy a niekedy ich musíte prevážiť, aby ste mohli nadviazať spojenie. Batérie nie sú súčasťou balenia, čo je potrebné zohľadniť pri kúpe váhy. Inak žiadne sťažnosti.

  Výhody

  • Užitočná možnosť „inteligentného budíka“;
  • Rozšírené funkcie;
  • 10 úložných priestorov;
  • Meranie viscerálneho tukového tkaniva;
  • Robustná a pevná konštrukcia;
  • Moderný snehobiely dizajn;
  • Displej s veľkými podsvietenými číslicami.

  Nevýhody

  • Synchronizácia nefunguje vždy.

  MGB Váha telesného tuku Glass Edition WH

  Hodnotenie: 4.2

  MGB Váha telesného tuku Glass Edition WH

  Ďalším modelom v našom prehľade je model, ktorý je napriek svojej pokročilej funkčnosti za pomerne rozumnú cenu. Používateľ dostane dennú kontrolu tela a synchronizáciu všetkých údajov do aplikácie v smartfóne za 2500 Euro. Žiadne extra módne programy, ale všetky potrebné režimy sú prítomné. Vhodný pre profesionálnych aj amatérskych športovcov, pomáha pri chudnutí a naberaní svalovej hmoty.

  Platforma štvorcového tvaru z odolného tvrdeného skla a kovu. Maximálna nosnosť 150 kg. Široké gumové nožičky zabezpečujú stabilitu a zabraňujú pošmyknutiu na mokrej podlahe. Stopy označené špeciálnymi značkami. Povrch je odolný voči mechanickým nárazom a všetkým vonkajším vplyvom. Po vážení nedochádza k preliačeniu mäkkých podlahových krytín.

  Jednotky možno nastaviť podľa preferencií používateľa: kg alebo libry. Model má možnosť automatického zapnutia/vypnutia. Ľahké poklepanie nohou aktivuje prácu. Deaktivácia sa uskutoční po niekoľkých sekundách odpočinku a šetrí životnosť batérie – súčasťou balenia sú len 4 batérie.

  Displej je podsvietený, čo ho robí ešte pohodlnejším. „Inteligentné“ váhy dokážu uložiť údaje 10 osôb, čím sa odlišujú od drahších náprotivkov. Automatická detekcia používateľa urýchľuje meranie. Môžete presne merať: podiel tuku, svalov, kostí, vody a, samozrejme, hmotnosť. Nepostrehnuteľný elektrický impulz prechádza telom a potom sa vracia späť. Všetky údaje sa prenášajú do vlastnej aplikácie, kde sa vyhodnocuje celkový stav, ako aj základný metabolizmus.

  Graf zmien hmotnosti zobrazuje vaše pozitívne alebo negatívne výsledky stravovania alebo výživy. Výrobok je certifikovaný podľa Slovenskách noriem. Pomocou lacného zariadenia môžete denne sledovať svoju hmotnosť, analyzovať štatistiky, vypočítať BMI a v prípade potreby okamžite korigovať svoje stravovacie a pohybové návyky. Okamžitá detekcia akýchkoľvek zmien.

  Kupujúci vyzdvihujú mnohé výhody stupnice telesného tuku Glass Edition WH. Výrobca sa postaral o maximálne pohodlie a jednoduché používanie, takže aj začiatočník rýchlo pochopí nastavenia. Aplikácia, príručka a údaje o hodnotách v ruštine.

  Recenzie hovoria, že model je plne spokojný s cenou a funkčnosťou, funguje hladko. Je vhodný pre veľkú rodinu. Zariadenie je vybavené režimom pre viacerých používateľov aj pre hostí. Používa sa vo wellness a zdravotníckych zariadeniach pred predpísaním rôznych liečebných postupov.

  Výhody

  • Presná diagnostika stavu tela;
  • Meranie viscerálneho tuku;
  • Štýlový moderný dizajn;
  • Svetelné symboly na displeji;
  • Pamäť pre viacerých používateľov;
  • Spracovanie údajov v aplikácii AiFit;
  • Indikácia preťaženia a slabej batérie.

  Nevýhody

  • Neboli zistené žiadne závažné nedostatky.

  Yunmai M1680-WH

  Hodnotenie: 4.1

  Yunmai M1680-WH

  Váhy na desiatom mieste možno na prvý pohľad len ťažko nazvať „inteligentnými“. Iba bežné elektronické váhy môžu mať takú rozumnú cenu. Ale v skutočnosti za 1500 Euro používateľ dostane plnohodnotné zariadenie, možno bez akýchkoľvek fantastických „čipov“, ale veľmi užitočné pre tých, ktorí sa práve pridávajú k radom prívržencov zdravého životného štýlu. Všetky údaje sa synchronizujú a vkladajú do vopred stiahnutej aplikácie. Zadáte svoje parametre: vek, hmotnosť, výšku a jednotlivé programy sú pripravené. Používateľ vidí vypočítaný BMI a dostane odhad: normálna, podváha alebo nadváha.

  Prvý dojem po vybalení výrobku je veľmi priaznivý. Figúrky sú pomerne veľké a jasné. Ľahké a kompaktné puzdro je v bielej farbe. Plošina s indikátormi polohy nôh unesie bremeno až do 180 kg, čo je vítaná výhoda pre ľudí s nadváhou. Merné jednotky: kg a libra. Zariadenie funguje na tri batérie, ktoré sú súčasťou balenia.

  Spoločnosť Yunmai je celosvetovo známa svojimi inteligentnými výrobkami. Využíva inovácie a úspešne ich integruje do výroby. Všetky zariadenia sú odolné, ľahko sa používajú a pomáhajú vám zlepšiť životný štýl bez toho, aby ste museli míňať ďalšie peniaze na odborníkov na výživu a fitnes.

  Okamžite sa zapne, keď sa noha dotkne povrchu. K vypnutiu dochádza aj spontánne. Indikátor slabej batérie upozorňuje na potrebu výmeny batérií. Predchádzajúce váženie je zapamätané.

  Výrobca nešetril na materiáloch. Stupnica vyzerá pevne. Sklo je hrubé, pevné, odolné proti poškriabaniu. Kovové nožičky sú potiahnuté gumou, aby sa zabránilo pošmyknutiu a poškodeniu podlahy.

  Mimoriadne presné snímače vykazujú merania bez chýb. Elegantný dizajn zvýraznený ultra bielym sklom. Váha má malý úložný priestor a môžete si ju vždy vziať na vidiek alebo na dovolenku, aby ste mali prehľad o svojich meraniach.

  Estetický vzhľad ocenia všetci používatelia. Poznamenali, že spárovanie s telefónmi je správne a s akýmkoľvek modelom na platformách iOS a Android. Odborníci tvrdia, že váhy sú vhodné pre začiatočníkov a tých, ktorí majú problém porozumieť zložitým zariadeniam. Je to jednoduché a priamočiare. Komunikačný protokol – cez Bluetooth.

  Výhody

  • Výhodná cena;
  • Robustná a pevná konštrukcia;
  • Ľahko unesie 180 kg vážiaceho človeka;
  • Stabilná synchronizácia;
  • Veľmi presné merania;
  • Hodnotenie indexu telesnej hmotnosti.

  Nevýhody

  • Nepohodlná stielka pre nohy väčšie ako veľkosť 43.
  • Minimálny počet parametrov.

  Záver

  Ako ste si mohli všimnúť, dnešné váhy sú len o niečo funkčnejšie ako tie spred niekoľkých desaťročí. V niektorých ohľadoch sú dokonca horšie ako staré mechanické váhy – napríklad moderné modely nie sú také presné. Kúpa takejto váhy by bola často zbytočná, ak by človek nemal smartfón. Toto je zariadenie, ktoré bude sledovať predchádzajúce merania. Ak sa chystáte kúpiť inteligentnú váhu ako darček pre inú osobu, berte to do úvahy.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: