7 najlepších detských olejov

*Výbery redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Medzi výrobkami na starostlivosť o dieťa vyniká olej s terapeutickými vlastnosťami. Používa sa na masáž rúk. Je účinný aj ako hydratačný krém, pôsobí ako ochranná bariéra proti vonkajším faktorom. Olej sa používa na čistenie suchej kôry. Opravuje poškodenú pokožku, pôsobí ako prevencia dermatologických ochorení.

Dnes nájdete detské oleje s rôznymi receptúrami a funkciami vo všetkých cenových reláciách. Nízke náklady, ale stále hodné byť na rovnakej úrovni ako drahšie produkty, pokiaľ ide o účinnosť. Stredná cenová kategória je bohatá na oleje odporúčané pediatrami a dermatológmi. Vzácne zložky sú súčasťou prémiových produktov, čím sa zvyšuje ich účinnosť.

Mladí rodičia si ťažko vyberajú z množstva produktov starostlivosti. Naši odborníci z časopisu vám pomôžu pri správnom výbere a odhalia vám 7 olejov, ktoré prekonávajú všetky ostatné. Účinné, ale hlavne bezpečné pre jemnú, odhalenú pokožku bábätiek.

Najlepšie hodnotenia detského oleja

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších detských olejov1Helan Detský ochranný zvláčňujúci olej1 170 €
2Organický detský masážny olej Mommy Care655 €
3Masážny olej Mustela od narodenia865 €
4Detský zvláčňujúci olej na masáž a hydratáciu329 €
5Olej pre dojčatá, bábätká a deti
 • ederm baby
 • 356 €
  6Olej na starostlivosť o dieťa a masáž Svet detstva129 €
  7Topfer detský olej na starostlivosť o pokožku485 €

  Helan detský ochranný zvláčňujúci olej

  Hodnotenie: 4.9

  HELAN CHILD PROTECTIVE SOOTHING OIL.webp

  Prvé miesto patrí oleju talianskej výroby s prírodnými vyživujúcimi zložkami. Používa sa na masáže rúk, v oblasti slabín na prevenciu zaparenín a na odstraňovanie materských škvŕn na hlave. Vďaka bohatému zloženiu má výrobok viacvrstvový účinok. Zvyšuje ochranné funkcie pokožky, čím znižuje jej citlivosť na vonkajšie podnety.

  Zložky si zachovávajú svoje cenné vlastnosti vďaka špeciálnym metódam spracovania. Boli vypestované v oblastiach šetrných k životnému prostrediu bez použitia chemikálií. Výťažky z mrkvy, nechtíka lekárskeho, sladkých mandlí, olivového, sójového oleja a oleja z hroznových jadierok majú vysoký terapeutický účinok. Kontroluje optimálnu úroveň vlhkosti, upokojuje, zabraňuje začervenaniu.

  Početné recenzie potvrdili, že spoločnosť Helan je hodná toho, aby sa dostala na vrchol nášho zoznamu pre všetky parametre. Rodičom sa páči konzistencia, vôňa, zloženie, balenie a spôsob aplikácie. Olej sa používa komplexne, takže je univerzálny pre celú rodinu.

  Výhody

  • kvalitné prírodné zložky;
  • silný vyživujúci koktail;
  • jemné čistenie jemnej pokožky;
  • Obnovenie normálneho pH pokožky.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Organický detský masážny olej Mommy Care

  Hodnotenie: 4.8

  ORGANICKÝ MASÁŽNY OLEJ PRE DETI MAMA CARE.webp

  Na druhom mieste sa umiestnil olej izraelskej značky založený na prírodných zložkách prírodného pôvodu. Žiadne drsné chemikálie. Zloženie je veľmi jemné, šetrné k citlivej pokožke. Zloženie je založené na zmesi olejov. Nechtík lekársky má protizápalový účinok, zmierňuje podráždenie a zabraňuje vyrážkam.

  Pšeničné klíčky v kombinácii so sladkými mandľami poskytujú kompletnú starostlivosť o krehkú pokožku. Je bohatý na vitamíny, má vysoko hydratačný účinok a pomáha urýchliť obnovu epidermálnych buniek. Harmanček a levanduľa uvoľňujú a zmierňujú poruchy spánku.

  Rodičia sa vyjadrili, že olej sa výborne hodí na masáž a starostlivosť. Má ľahkú textúru, výborne kĺže a vstrebáva sa bez zanechania lepkavého filmu na povrchu. Pár kvapiek stačí na celú masáž. Odstraňuje suchú kôru. Môže sa pridávať do vody počas kúpania. Jemná vôňa nedráždi jemný čuch a udržuje pokožku sviežu a čistú.

  Výhody

  • univerzálne použitie;
  • obsahuje čisté prírodné oleje;
  • Zabraňuje tiež atopickej dermatitíde;
  • zabezpečenie pokojného odpočinku.

  Chyby

  • neidentifikované.

  Masážny olej Muscelle Birth Oil

  Hodnotenie: 4.7

  MASÁŽNY OLEJ MUSTELA PRI PÔRODE

  Tretie miesto patrí výrobku, ktorý intenzívne hydratuje, znižuje riziko vzniku zaparenín a dermatitídy a má priaznivý vplyv na celkový stav tela. Po masáži vaše dieťa lepšie spí, je menej úzkostlivé a mrzuté. Dobrá znášanlivosť bola preukázaná testami pod dohľadom európskych pediatrov. Textúra dobre kĺže a zabezpečuje optimálnu priľnavosť medzi rukami maséra a pokožkou dieťaťa.

  Hypoalergénne zloženie zaručuje ochranu pred podráždením a svrbením. Obsahuje ekologicky čisté rastlinné zložky, ktoré si čo najviac zachovávajú svoje cenné vlastnosti. Tokoferol chráni pred vonkajšími dráždivými látkami. Avokádo Perseose patentovaná zložka posilňuje kožnú bariéru. Bambucké maslo upokojuje a exfoliuje suché rany, je prírodným antiseptikom. Sprej dávkuje odmerané množstvo, čím znižuje spotrebu.

  Francúzska značka Mustela je už dlho obľúbená u Slovenskách mamičiek a oteckov. Vyrába bezpečnú kozmetiku, ktorá intenzívne pôsobí na zdravie najmenších. Tento olej, rovnako ako ostatné produkty, získal od spotrebiteľov vysoké ocenenie.

  Výhody

  • Okamžité zmäkčenie a hydratácia;
  • nelepivá a topiaca sa konzistencia;
  • vysoký obsah mastných kyselín;
  • praktický sprej.

  Nevýhody

  • neboli odhalené.

  Natura Sibérica Detský zvláčňujúci olej na masáž a hydratáciu

  Hodnotenie: 4.7

  NATURA SIBERICA DETSKÝ UPOKOJUJÚCI MASÁŽNY OLEJ

  Štvrtý olej v poradí vytvorila známa miestna značka prírodnej kozmetiky. Na základe ekologických surovín vypestovaných na biofarme v regióne Altaj. Určené na čistenie a hydratáciu pokožky, ako aj na masáž pokožky. Upokojuje a upokojuje pokožku, podporuje rýchle hojenie kožných prasklín a odstraňuje vyrážky a zapareniny.

  Textúra je ľahká a pružná, nezanecháva na bielizni zvyšky a neucpáva póry. Pšeničné klíčky sú bohaté na vitamín E a majú antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Kontrolujú úroveň vlhkosti, čím zabraňujú dehydratácii. Šípkový olej posilňuje lipidový plášť, zvyšuje imunitu pokožky. Extrakt z oregana upokojuje suchosť a napätie, dodáva príjemnú bylinnú vôňu. Ľanový olej má antiseptické vlastnosti.

  Podľa recenzií je univerzálne použiteľný. Môže sa používať na popáleniny a rezné rany; v zime na ochranu rúk pred vysušením a popraskaním; v lete na hydratáciu tela po plávaní vo vodných plochách alebo po hodinách strávených na slnku.

  Výhody

  • vysoký terapeutický účinok
  • Environmentálna certifikácia ICEA;
  • jeho textúra je optimálna na masáže;
  • starostlivosť pre každý vek.

  Chyby

  • neidentifikované.

  Olej pre dojčatá, bábätká a deti
 • ederm Baby
 • Hodnotenie: 4.6

  <li></div><p>EDERM DETSKÝ OLEJ PRE DOJČATÁ, BÁBÄTKÁ A DETI.webp“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/51416666197491-577-.jpg“ height=“400″ title=“</p><li>EDERM DETSKÝ OLEJ PRE DOJČATÁ, BÁBÄTKÁ A DETI.webp“><p>Piatym olejom v našom prehľade je olej pre deti od narodenia, ktorý sa aktívne používa aj pri ich dospievaní. Hypoalergénne zloženie, bez chemických dráždivých látok, dobre znášané citlivou pokožkou. jeho bezpečnosť bola klinicky preukázaná a jeho účinnosť bola potvrdená mnohými testami. Vhodné na jemné čistenie jemnej pleti. Môže sa používať na kúpanie a masáže.</p><p>Nelepivá textúra sa dobre rozotiera, nemastí a zabezpečuje dobré kĺzanie. Komplex účinných látok si zachováva dlhodobý účinok. Prírodné oleje z organických rastlín sa dobre spájajú s pokožkou a poskytujú jej silnú výživu. Slnečnicový extrakt má antimikrobiálne vlastnosti. Oliva urýchľuje hojenie mikrorán, dodáva pokožke pružnosť a jemnosť.</p><p>Sója obsahuje vysoké koncentrácie vitamínu E, hydratuje, reguluje rovnováhu lipidov. Olej z hroznových jadierok má terapeutický účinok na dermatitídu, upokojuje a jemne exfoliuje suché šupinky.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>starostlivo vybrané ingrediencie;</li><li>na odstránenie podráždenia a suchosti;</li><li>na prevenciu dermatologických ochorení;</li><li>Odporúčajú lekári a rodičia.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nebola identifikovaná.</li></ul><h3>Starostlivosť o dieťa a masážny olej Svet detstva</h3><p>Hodnotenie: 4.4</p><div style=SVETOVÝ DETSKÝ OLEJ NA STAROSTLIVOSŤ A MASÁŽ.webp

  Šieste miesto patrí cenovo výhodnému výrobku známej ruskej značky. Klinicky testovaná bezpečnosť bola potvrdená dermatológmi. Olej zjemňuje pokožku a je vhodný na hygienu slabín. Používa sa na masírovanie detí a dospelých s citlivou pokožkou. Textúra je pružná, jemná a znižuje začervenanie. Neupcháva záhyby a póry a nenarušuje výmenu kyslíka.

  Komplex účinných látok zvyšuje vlastnú ochrannú bariéru epidermy. Vitamín E má protizápalový účinok a zlepšuje regeneráciu, čím urýchľuje proces hojenia malých rán. Olivový olej znižuje tvorbu šupín, upokojuje, uzatvára lipidovú vrstvu. Mandle sú bohaté na mastné kyseliny, ktoré pomáhajú udržiavať rovnováhu vody a chránia pred vonkajším poškodením. Olej účinne odstraňuje seboroické krusty z hlavy dieťaťa a predchádza atopickej dermatitíde.

  Podľa rodičovských recenzií je výrobok značky „Mir Detstva“ podobný svojim vlastnostiam drahších výrobkov. Je jemný k pokožke, ľahko sa nanáša, rýchlo sa vstrebáva, nezanecháva mastné ani lepkavé zvyšky.

  Výhody

  • neutralizuje zápal a svrbenie
  • dobré kĺzavé vlastnosti pri masáži;
  • pohodlný striekací mechanizmus;
  • Ľahká nevtieravá vôňa.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Topfer detský olej na starostlivosť o pokožku

  Hodnotenie: 4.3

  TOPFER OLEJ NA STAROSTLIVOSŤ O DETSKÚ KOŽU.webp

  Sedmičku najlepších detských olejov uzatvára výrobok z Nemecka, ktorý obsahuje najcennejšie zložky pre jemnú detskú pokožku. Používa sa na čistenie tváre, hlavy, záhybov, nosových prieduchov, pretože zmäkčuje zaschnuté krusty a bezbolestne ich odstraňuje. Olej zvyšuje priľnavosť rúk k pokožke na účinnú masážnu manipuláciu. Okamžite upokojuje podráždenú pokožku, reguluje stratu vlhkosti.

  Sójový, mandľový a olivový olej majú regeneračný účinok a posilňujú imunitnú ochranu epidermy. Výťažok z nechtíka lekárskeho má protizápalové a antiseptické vlastnosti, urýchľuje hojenie kožných prasklín a zmierňuje pnutie. Vitamín E a sójový olej bohatý na lecitín urýchľujú procesy hojenia.

  Rodičia sa vyjadrili, že výrobok má optimálnu konzistenciu, len toľko, aby kĺzal počas masáže a rýchlo sa vstrebával pri hygienickej starostlivosti. Jemná, teplá vôňa upokojuje a upokojuje dieťa, podporuje dobrý a zdravý spánok. 100 % zákazníkov odporúča nemecký výrobok na kúpu a vysoko ho hodnotí pre jeho účinnosť, textúru, zloženie a pohodlné balenie.

  Výhody

  • Univerzálny liek pre celú rodinu;
  • Zložky organického pôvodu;
  • vysoké vlastnosti hojenia rán;
  • upokojujúce + hydratačné + vyživujúce.

  Nevýhody

  • neboli odhalené.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: