7 najlepších mäsových kaší pre prvé príkrmy

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je návodom na nákup. Pred kúpou by ste mali požiadať o odborné poradenstvo.

Prvý príkrm je dôležitým krokom, ktorý pomáha citlivému tráviacemu traktu prispôsobiť sa hrubším potravinám. Prvé potraviny zo stravy „dospelých“, ktoré dieťa ochutná, sú zelenina, potom ovocie a potom prídu na rad mäsové pyré. Bielkoviny, vitamíny a minerály v mäse pomáhajú chrániť telo vášho dieťaťa pred infekciami. Podporujú tiež zdravý vývoj nervového systému a stimulujú žuvacie schopnosti. Pediatri odporúčajú zaviesť mäso najskôr po 6-8 mesiacoch v závislosti od času prikrmovania. Náš tím vyhodnotil najlepšiu detskú výživu na trhu. Ak si chcete prečítať o výhodách a nevýhodách kandidátov, pozrite si nasledujúci článok.

Vybraný druh mäsa na prvé jedlo by mal byť hypoalergénny – citlivý tráviaci trakt môže na nový výrobok reagovať nadmerne. Medzi vhodné druhy patrí moriak a králik. Sú to:

 1. Na bielkoviny bohaté. Varená morka má 24 g bielkovín na 100 g výrobku a králik má 21 g bielkovín na 100 g. Sú takmer rovnako dobré ako hovädzie a kuracie mäso a nespôsobujú potravinové alergie.
 2. Bez tuku.Tuky sú pre bábätká ťažko stráviteľné, preto sú morčacie a králičie mäso ideálne pre prvý príkrm.
 3. Bohaté na vitamíny. Morčacie mäso obsahuje vitamíny skupiny B a horčík, ktoré pomáhajú upokojiť rozrušený nervový systém a stimulujú intelektuálny rozvoj. Králičie mäso obsahuje vitamín C, kyselinu listovú, vitamín B a mnoho ďalších živín.

Po postupnom a úspešnom zavedení týchto druhov mäsa možno zaviesť kuracie a potom hovädzie mäso.Prečo sú pyré v pohároch najlepšie na prvé kŕmenie

 1. Malý objem. Polovica čajovej lyžičky na prvé jedlo. A každý deň sa porcia postupne zvyšuje. Menšie plechovky vám pomôžu ušetriť čas a peniaze.
 2. Prísne požiadavky na receptúru a výrobné podmienky. Výber dôveryhodnej značky znamená, že si môžete byť istí kvalitou ich výrobku. Pyré sú vyrobené z laboratórne testovaných bezpečných potravín v sterilných podmienkach.
 3. Sterilné. Ani doma nemôžete byť takí sterilní ako v továrni. Pyré sa v nej asepticky upravuje a balí. Najlepší spôsob, ako skontrolovať, či je potravina stále neporušená, je počuť cvaknutie po otvorení balenia.
 4. Bezpečné nosenie so sebou.Obsah nádoby je vždy pripravený na konzumáciu, a preto je veľmi vhodný na prechádzky alebo výlety.
 5. Nežná konzistencia.Jemne mleté mäso v domácnosti zostáva vláknité. To môže spôsobiť, že ho dieťa odmietne. Zemiaková kaša sa vyrába v rôznych stupňoch veľkosti častíc, ktoré sú uvedené na obale.

Ako si vybrať najlepšiu hotovú mäsovú kašu na prvé doplnkové jedlo

Zemiaková kaša musí byť homogenizovaná.. Úplne homogénna štruktúra.

 1. Bez konzervačných látok. Prídavné látky s kódom E, ako aj soľ a korenie sa neodporúčajú pri prvom kŕmení.
 2. Venujte pozornosť zahusťovadlám. Ak ste už zaviedli kaše, uistite sa, že vaše dieťa nereaguje na zahusťovadlá. Zvyčajne je to kukuričný škrob alebo ryžová múka.
 3. Poháre musia byť nerozbitné. Deformácia obalu pyré nie je povolená. Ak je plechovka v plechovke, nesmie mať žiadne preliačiny ani nesmie byť nafúknutá. Ak je nádoba sklenená, po otvorení by ste mali počuť cvaknutie.
 4. Nezabudnite skontrolovať dátumy exspirácie.

Pozrite si náš hodnotiaci zoznam nižšie, aby ste mohli nájsť najlepší variant pre svoje dieťa.

7 najlepších zemiakových kaší na prvý chod

NomináciaMiestoNázovCena
7 najlepších mäsových kaší na prvý chod1Gerber Nežná zeleninová kaša s králikom, od 6 mesiacov92 €
2Semper Turkey a ryža, od 6 mesiacov176 €
3Heinz Jemné králičie mäso (od 6 mesiacov)127 €
4Rudolfs Lamb, od 6 mesiacov279 €
5HiPP zeleninová krémová polievka s kuracími prsiami, od 6 mesiacov162 €
6Tema Králik (od 6 mesiacov)79 €
7Babushkino Lukoshko králik, od 6 mesiacov103 €

Gerber Gentle zeleninové a králičie pyré, od 6 mesiacov

Poradie: 4.9

GERBER MÄKKÉ ZELENINOVÉ PYRÉ S KRÁLIKOM, OD 6 MESIACOV

Poľské mäsové a zeleninové pyré sú veľmi obľúbené u malých detí. Jemná, homogénna štruktúra v kombinácii s príjemnou, mierne sladkou chuťou je zárukou uspokojivého jedla. Chuť je výrazne karfiolová, ale králičia príchuť je sotva badateľná. Takže ho ochotne jedia aj tie deti, ktoré nemajú radi jednohubky. Potom sa však stretávame s nevýhodou výrobku – nízkym obsahom králičieho mäsa. V zložení sa uvádza, že tvorí len 10 % celkového objemu pyré.

Malé množstvo zahusťovadla (4% ryžovej múky) a rastlinných olejov (repkový a slnečnicový). Repkový olej je bohatý na zdravé polynenasýtené mastné kyseliny (Omega-3 a Omega-6), ktoré sú veľmi užitočné pre vývoj mozgu. Karfiol, zemiaky a králik v jednej nádobe tvoria kompletné jedlo.

Výhody

 • Má jemnú konzistenciu;
 • Zloženie bez farbív, konzervačných látok, soli a cukru;
 • Dobrý objem výrobku – 130 g;
 • Jedna konzerva – plnohodnotné jedlo;
 • Prítomnosť omega-3 a omega-6;
 • Rodičia v recenziách píšu, že deti si toto pyré užívajú;
 • Nespôsobuje alergie a poruchy gastrointestinálneho traktu.

Chyby

 • Cena.

Semper Turkey & Rice, od 6 mesiacov

Hodnotenie: 4.8

SEMPER MORIAK A RYŽA, OD 6 MESIACOV

Toto viaczložkové pyré od španielskeho výrobcu Semper nahradí celé jedlo v jednej nádobe výrobku. Recenzie zákazníkov naznačujú, že pyré nemá jednotnú konzistenciu – má výrazné častice ryže. Mäkká, nie úplne zomletá varená ryža pomôže stimulovať žuvacie schopnosti dieťaťa. Niektorým deťom sa však štruktúra výrobku nemusí páčiť a odmietajú ho používať.

Obsah bielkovín na 100 gramov výrobku je 4,3 g. Ak je kalorická hodnota výrobku 73 kcal a obsah tuku a sacharidov 2,7 g/7,8 g, môžeme usúdiť, že v ňom nie je veľa mäsa. Obsahuje aj soľ, ktorá je pre prvú doplnkovú výživu nežiaduca. Výrobok má príjemnú chuť a vôňu, ako zdôraznili rodičia v recenziách. Farba je svetlá a prirodzená.

Výhody

 • Prírodné zloženie;
 • Má príjemnú vôňu a chuť;
 • Prítomnosť omega-3 a omega-6 (nízkokalorický repkový olej);
 • Deti častejšie jedia viaczložkové pyré;
 • Nespôsobuje alergie;
 • Semper je švédska značka číslo jeden pre detskú výživu.

Nevýhody

 • Nízka koncentrácia morčacieho mäsa vo výrobku;
 • Vysoká cena.

Heinz Jemné králičie mäso (od 6 mesiacov)

Hodnotenie: 4.7

Heinz Tender králik (od 6 mesiacov)

Už názov zaváňa nehou a pyré to plne ospravedlňuje. Ako uvádzajú rodičia, má jemnú, homogénnu a nie príliš hustú konzistenciu. Presne to, čo dieťa potrebuje pre svoj prvý príkrm. V bielkovinovom profile (bielkoviny, tuky, sacharidy) je množstvo bielkovín 11 g – čo je vynikajúce. Tiež sa v ňom uvádza, že v pyré je skutočne dostatok králika. Obsahuje ryžovú múku ako zahusťovadlo. Ryža sa zavádza do stravy dieťaťa ako jedna z prvých, takže zvyčajne nespôsobuje žiadne reakcie tela.

Významná nevýhoda – prítomnosť citrónovej šťavy v zložení. Aj keď ho tam nie je veľa (v zozname zložiek je na poslednom mieste), ale môže vyvolať potravinové alergie. Pediatri odporúčajú pridať citrón do stravy vášho dieťaťa najskôr v 11-12 mesiacoch. Inak je zloženie, konzistencia, textúra, vôňa a chuť vynikajúce. Matky sa delia o pozitívnu spätnú väzbu na zemiakovú kašu – ich deti si pochutnávajú na králičej jemnosti.

Výhody

 • Prírodné zloženie;
 • Príjemná chuť a vôňa;
 • Homogénna štruktúra;
 • Vysoký obsah mäsa.

Nevýhody

 • Citrónová šťava vo výrobku.

Rudolfs jahňa, od 6 mesiacov

Hodnotenie: 4.7

RUDOLFS JAHŇACIE, OD 6 MESIACOV

Zemiaková kaša vyrobená v Lotyšsku sa balí do sklenených pohárov, na ktorých sú štylizované nálepky s informáciami o výrobku a značke. Štítok v prirodzených, jednoduchých odtieňoch bez nadmerných, jasných detailov. Výrobca si pochvaľuje organické a prírodné zloženie výrobku. To je pravda – zoznam zložiek obsahuje len vodu, jahňacie mäso a ryžovú krupicu. Uvádza sa, že pyré je vhodné na zavedenie do stravy dieťaťa od 6 mesiacov, ale pediatri odporúčajú odložiť zavedenie jahňacieho mäsa do 8-10 mesiacov.

Textúra je homogénna, štruktúra je jemná a konzistencia nie je hustá. Zákazníci tvrdia, že Rudolfova jahňacia krémová polievka je pre deti potešením. Poukazujú však aj na hlavnú nevýhodu menovaného – jeho vysokú cenu. Priemerná cena za plechovku s hmotnosťou 120 g je približne 190 Euro. Výrobok je však stále žiadaný, pretože Slovenská trh neposkytuje veľa pyré z jahňacieho mäsa s „čistým“ zložením pre detskú výživu.

Výhody

 • Homogénna štruktúra a polotekutá konzistencia;
 • Zloženie je čo najprirodzenejšie a najjednoduchšie;
 • Deti túto zemiakovú kašu milujú;
 • Bez konzervačných látok a iných prísad;
 • K dispozícii na hlavných trhoch a v predajniach Detský svet.

Nevýhody

 • Vysoká cena.

HiPP zeleninová krémová polievka s kuracími prsiami, od 6 mesiacov

Hodnotenie: 4.7

HIPP ZELENINOVÁ KRÉMOVÁ POLIEVKA S KURACÍMI PRSIAMI, OD 6 MESIACOV

Táto jemná krémová polievka je kompletným jedlom pre vaše dieťa a chutí skvele. Sušený kôpor bol pridaný ako korenie – je bezpečný pre deti (kôprová voda sa podáva v prvých mesiacoch života) a dodáva pyré zaujímavú chuť a vôňu. Mrkva a jablková šťava tiež rozjasňujú chuť výrobku a dodávajú mu sladkastý nádych. Treba však povedať, že charakteristická mrkvová chuť krémovej polievky je veľmi výrazná. Takže nie je vhodný pre deti, ktoré nemajú radi mrkvu.

Pyré sa vyrába z pšeničnej múky ako zahusťovadla. Je hlavným zdrojom lepku, ktorý spôsobuje potravinové alergie. Preto by sa nemal podávať ako prvý príkrm. Na tento účel je lepšie zvoliť jednozložkové pyré s kuracím mäsom alebo kuracím mäsom v kombinácii s hypoalergénnou zeleninou a kašou. Po 8-9 mesiacoch sa môže testovať na reakciu na pšeničnú múku. Zákazníci sa vyjadrili, že výrobok má jemnú chuť a deťom sa páči.

Výhody

 • Zaujímavá, jasná chuť;
 • Jemná, rovnomerná konzistencia;
 • Prírodné zloženie;
 • Obsahuje omega-3;
 • Tešia sa z nej deti a ich rodičia.

Nevýhody

 • Obsahuje pšeničnú múku.

Tema Králik (od 6 mesiacov)

Hodnotenie: 4.6

Tema Králik (od 6 mesiacov)

Toto jednozložkové mäsové pyré od ruského výrobcu sa dodáva v plechovkách s kľúčom na otváranie. Zloženie výrobku je čo najjednoduchšie – králik, ryžová krupica, slnečnicový olej a voda. konzistencia je tekutá, štruktúra je takmer homogénna (bez vlákien, bez žiliek). Niektoré recenzie však zaznamenali prítomnosť nerozpustných zŕn, čo viedlo k negatívnemu hodnoteniu výrobku. Chuť, súdiac podľa rovnakých recenzií, nie je ovplyvnená touto kvalitou. Žiadne zažívacie ťažkosti ani problémy so stolicou po použití.

Pyré má vysoký obsah bielkovín – 10.1 g na 100 g. Ako výrobca zdôrazňuje, výrobok sa vyrába z mäsa od domácich dodávateľov a kvalita surovín sa prísne kontroluje. Niektorí rodičia poukazujú na nevýhodu obalu – môže byť ťažké ho otvoriť. Toto balenie má však aj pozitívnu stránku. Chráni zemiakovú kašu pred slnečným žiarením a ľahko sa prenáša bez rizika rozbitia alebo náhodného otvorenia.

Výhody

 • prírodné zložky;
 • Vysoký obsah bielkovín v zložení;
 • Bezpečné balenie;
 • Chuť vareného mäsa bez cudzích pachov;
 • Hypoalergénne;
 • Nespôsobuje problémy s trávením;
 • Nízka cena.

Nevýhody

 • Balenie neumožňuje opätovné uzavretie.

Babushkino Lukoshko králik, od 6 mesiacov

Hodnotenie: 4.5

KRÁLIK, OD 6 MESIACOV

Dôležitou výhodou pyré od ruského výrobcu je dodatočná ochrana vo forme filmu. Bezpečne chráni obal pred náhodným otvorením. Prítomnosť fólie naznačuje, že nádoba je pod ňou dokonale čistá. To je veľmi dôležité, ak ste mimo domova a potrebujete nakŕmiť svoje dieťa. Čo najjednoduchšie ingrediencie – králičie mäso, voda, slnečnicový olej a ryžová múka. Napriek prítomnosti vody a oleja je konzistencia pyré aj po zahriatí pomerne hustá. Problém s hrúbkou možno vyriešiť pridaním zeleninového pyré – cuketa, karfiol, brokolica (akákoľvek hypoalergénna zelenina).

Štruktúra je homogénna, bez mäsových vlákien. Zákazníci sa vyjadrujú, že výrobok má príjemnú vôňu vareného mäsa. Farba je svetlá a je zrejmé, že do mäsa neboli pridané žiadne farbivá. Pokiaľ ide o chuť, nie všetky deti ju ocenili. Matky na špecializovaných zdrojoch poskytujú rôzne spätné väzby o tom, ako ich dieťa prijalo zemiakovú kašu: niektoré s radosťou jedli, iné kategoricky odmietali.

Výhody

 • Nízka cena;
 • Extra ochrana nádoby;
 • Po opätovnom uzavretí viečko dobre sedí na hrdle nádoby;
 • Jednoduché zloženie;
 • Homogénna štruktúra;
 • Prírodná vôňa a farba.

Nevýhody

 • Hustá konzistencia;
 • Nízky obsah mäsa v pyré v porovnaní s inými výrobcami – 40 %.

Záver

Výrobky detskej výživy prechádzajú všetkými potrebnými kontrolami bezpečnosti a kvality. Aby ste však neriskovali, snažte sa vybrať osvedčené, obľúbené značky. Neponáhľajte sa rýchlo zaviesť výrobok do stravy dieťaťa – všetky deti sú iné a niektoré potrebujú trochu dlhší čas, aby si zvykli na novú potravinu. Teraz sa s vami lúčime a prajeme vám všetko najlepšie a vašim malým deťom dobrú chuť do jedla!

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: