7 najlepších plienok na opakované použitie

Doba špičkových technológií uvoľnila moderným mamičkám ruky na iné dôležité úlohy. S príchodom práčok, ohrievačov detskej stravy a ďalších vecí sa môže viac venovať svojim deťom. Plienky zohrávajú v starostlivosti o dieťa osobitnú úlohu. Základný doplnok v šatníku novorodenca, uľahčujú život rodičom a poskytujú pohodlie samotnému dieťaťu. Čo je však lepšie zvoliť: jednorazové alebo opakovane použiteľné?

Čo je lepšie v opakovane použiteľných alebo jednorazových plienkach?

Existujú dva typy detských plienok: jednorazové a opakovane použiteľné. Druhá možnosť, nie vrstvené tkaniny používané v minulosti. Dnes vyzerá oveľa civilizovanejšie a upravenejšie. Nohavice sú látkové šortky so špeciálnym vreckom na hrubšiu vložku pohlcujúcu vlhkosť. Áno, opakovane použiteľné plienky je potrebné často prať, ale pri správnej starostlivosti nie sú pre dieťa nepríjemné.

Samozrejme, majú svoje výhody a nevýhody. Jasne to ilustruje graf.

Typ plienky:

Výhody:

Nevýhody:

Opakovane použiteľné

+ Vyrobené z prírodných tkanín, ktoré nedráždia dieťa;

+ univerzálna veľkosť – od narodenia do 3-4 rokov

+ hospodárstvo;

+ kontrola plienok;

+ žiadne vyrážky z plienok;

+ Ľahšie si zvyknú na nočník;

+ Šetrné k životnému prostrediu – rýchlejšie sa rozkladajú vďaka svojmu prírodnému zloženiu.

– časté výmeny obloženia;

– pravidelné pranie;

– Ťažko nájsť modely pre novorodencov.

VYPLŇOVATEĽNÉ+ĽAHKO SA PERIE A ĽAHKO SA UDRŽIAVA;

ŽIADNE POMOČOVANIE POČAS NOCI;

+ DIEŤA NEBUDE CÍTIŤ CHLAD PRI CHÔDZI V CHLADNOM OBDOBÍ

+ DOSTUPNÉ VO VEĽKOSTIACH PRE NAJMENŠÍCH;

-NEPODSTATNÉ ZLOŽENIE;

HODNOTA;

– VZNIK VYRÁŽKY Z PLIENOK;

– VŽDY VYBERAJTE PODĽA HMOTNOSTI VÁŠHO DIEŤAŤA;

– DIEŤA SA NAUČÍ CHODIŤ NA NOČNÍK NESKÔR.

V súčasnosti sa čoraz viac mamičiek rozhoduje pre opakovane použiteľné plienky. Vyhodnotili sme najlepšie plienky na opakované použitie s recenziami rodičov a odbornými radami.

Najlepšie plienky na opakované použitie

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie hodnotenie opakovane použiteľných plienok1Mamičkina éra579€
2Coolababy650€
3GlorYes! Premium1 190€
4abyLand500€
5GlorYes!Klasické+649€
6Slnečné dieťa370€
7Splash About1 735€

Mamičkina éra

Hodnotenie: 4.9

Mamičkina éra

Opakovane použiteľné plienky Mum’s Era sú vyrobené z nepremokavého materiálu na vonkajšej strane a z polyesteru na vnútornej strane. Vhodné pre deti od 3 do 13 kg. Veľkosť sa dá ľahko upraviť na šírku a dĺžku pomocou patentiek. Pre novorodencov však táto plienková nohavička nemusí poskytovať plnohodnotné skákanie. To môže spôsobiť, že plienka v prvých fázach používania presakuje. Podľa recenzií je Mum’s Era najlepšia pre deti, ktoré vážia aspoň 4 kg.

Model má dobrú absorpčnú schopnosť. Priedušná vonkajšia strana so špeciálnou priedušnou vrstvou, ktorá zabraňuje prenikaniu vlhkosti. Vnútorné vrecko, vyrobené zo 100 % polyesteru. S vložkou z troch vrstiev mikrovlákna. S prípravkom Mum’s Era nemusíte používať žiadny detský krém. Plienka nedráždi jemnú pokožku dieťaťa.

Výhody

 • dobrá absorpčná schopnosť;
 • Nastaviteľná šírka a dĺžka pomocou gombíkov;
 • Nespôsobuje podráždenie pokožky;
 • Plienky a vložky rýchlo schnú;

Nevýhody

 • Môže vytekať u detí do 4 kg.

Coolababy

Hodnotenie: 4.8

Coolababy

Ďalšie najlepšie opakovane použiteľné plienky v rebríčku sú Coolababy čínskej výroby. Ich výhodou je, že vnútornú vrstvu tvorí uhlíkový filter, ktorý umožňuje prenikanie vlhkosti a zároveň zostáva suchý. Polyesterová vonkajšia vrstva, nepremokne, ale dýcha.

Plienky Coolababy sú všeobecne vhodné od narodenia do 3 rokov. Maximálna hmotnosť dieťaťa, ktorú značka unesie, je 15 kg. .. K dispozícii aj pre veľmi dobre živené deti. Spätná väzba však naznačuje, že najlepšie obdobie na používanie týchto nohavičiek je 5 mesiacov. V mladšom veku hrozí riziko úniku vody kvôli voľnému priliehaniu k nohám dieťaťa. Ľahko sa umýva, rýchlo schne a nedráždi pokožku. Majú špeciálnu funkciu proti odkvapkávaniu. Ich veľkosť sa dá nastaviť pomocou tlačidiel alebo suchého zipsu.

Výhody

 • prirodzenosť;
 • Jedna značková podložka stačí na niekoľko prestávok na močenie;
 • dobre absorbovať;
 • Nespôsobujú podráždenie;

Nevýhody

 • Môže vytekať od narodenia do 5 mesiacov.

GlorYes ! Premium

Hodnotenie: 4.8

GlorYes! Premium

GlorYes je na trhu od roku 2011. Je to Slovenská výrobca výrobkov pre deti a ich matky. Jednou z kľúčových oblastí spoločnosti sú opakovane použiteľné plienky GlorYes! Premium. Rastú spolu s vaším dieťaťom a môžu sa používať od 3 do 18 kg. Vonkajšia vrstva je nepremokavá, ale priedušná. Vnútorná časť je vyrobená z bambusového uhlia, dobre absorbuje a zostáva suchá. Vložky vyrobené z vysokokvalitného prírodného bambusu.

Takmer žiadne sťažnosti na únik. Dieťa zostáva v suchu až 6 hodín, čo znamená, že vložky nie je potrebné meniť po každom močení. Okrem toho má plienka dodatočnú ochranu proti „detským problémom“ v podobe bočníc a elastického pásu okolo pása. Vankúšiky sa do vrecka len tak nezmestia, ale sú pripevnené pomocou gombíkov, aby sa lepšie uchytili.

Výhody

 • pokožku vysušiť až na 6 hodín;
 • Neprepúšťajú;
 • Nespôsobuje podráždenie;

Nevýhody

 • vysoké náklady.

BabyLand

Hodnotenie: 4.7

BabyLand

Tieto opakovane použiteľné plienky sú osvedčené a mnohí rodičia im dôverujú. Nezatekajúca vonkajšia vrstva z polyesteru alebo bambusovej bavlny. Zadržiavajú vlhkosť, ale prepúšťajú vzduch do pokožky vášho dieťaťa.

Pevné vložky sú vyrobené z mikrovlákna alebo bambusu. Posledný je savejší a vydrží niekoľkokrát. Obidva typy sú však žiadané. Mikrovlákno sa mení častejšie, ale schne rýchlejšie ako bambus.

Vnútorná vrstva je vyrobená z uhlíkového bambusu, materiálu, ktorý je najšetrnejší k životnému prostrediu, alebo z rúna, ktoré má najlepšiu absorpčnú schopnosť. Veľkosť plienky sa nastavuje pomocou tlačidiel alebo suchého zipsu. Vodotesné okraje po stranách tkaniny na dodatočnú ochranu pred vytečením.

Výhody

 • Dobrá absorpčná schopnosť;
 • Vydrží len niekoľko prestávok na močenie;
 • Vhodné od narodenia do 3 rokov

Nevýhody

 • bambusové modely poskytujú dlhý čas sušenia.

GlorYes!Klasické+

Hodnotenie: 4.6

GlorYes! Classic+

Ďalšie najlepšie plienky v rebríčku sú GlorYes!Klasické+. Vodeodolná ochrana na telo, vhodná pre deti od narodenia do 4 rokov. Zapínanie na gombíky nastaviteľné podľa výšky a hmotnosti dieťaťa. A tiež mäkké elastické pásy okolo nôh a brucha. Plienky nepretekajú a neodierajú jemnú detskú pokožku.

Priedušná, ale priedušná vonkajšia vrstva. Vnútornú stranu plienky tvorí mikrovlna, ktorá výborne absorbuje tekutiny. Dodáva sa s 2 vymeniteľnými polyesterovými podložkami. Čas používania jednej plienky trvá 2 hodiny. .. Musí sa často umývať. Splash About je skvelou voľbou na tréning na nočník a na denné používanie. Podobne dobré GlorYes!Systém Classic+ sa osvedčil pri plávaní v bazéne.

Výhody

 • Sú dobre nastaviteľné a neprepúšťajú
 • rýchlo schne;
 • dobre absorbuje;

Nevýhody

 • ľahko sa umýva.

Slnečné dieťa

Hodnotenie: 4.5

Slnečné dieťa

Opakovane použiteľné plienky Sunny Baby sú vhodné pre deti od 3 do 13 kg. Početné tlačidlá na nastavenie veľkosti. Na zadnej strane je mäkká guma, ktorá zabraňuje úniku. Vonkajšia vrstva Sunny Baby je impregnovaná špeciálnou látkovou vrstvou. Tlačidlá Splash Buttons umožňujú prúdenie vzduchu do pokožky dieťaťa bez toho, aby vlhkosť unikala zvonku. Látková plienka neprepúšťa.

Vnútorná vrstva je vyrobená z flísovej tkaniny, ktorá optimalizuje prenos vlhkosti do absorpčnej kapsy z mikrovlákna. Plienka vydrží približne 3 hodiny. Hodnotené ako nevhodné na noc alebo vyžadujúce časté výmeny plienok. Niekedy môže dôjsť k úniku. Aby ste tomu predišli, pozorne sledujte plnenie plienky.

Výhody

 • Tkanina nie je priepustná;
 • Po vypraní sa rýchlo zmršťuje;
 • Odnímateľná plienka a vložka;
 • Jedna plienka je určená pre dieťa s hmotnosťou od 3 do 13 kg
 • je vysoko absorpčná;

Nevýhody

 • Často umývajte.

Splash About

Hodnotenie: 4.4

Splash About

Opakovane použiteľné nohavičky Splash About obsadili ďalšie miesto v rebríčku. Špeciálne navrhnuté pre detské plávanie v bazéne alebo v mori. Netečú, dobre sedia a nepôsobia stiesňujúcim dojmom. Splash About sa skladá z dvoch častí: vonkajších nohavičiek a vnútorných nohavičiek. Vnútorná strana pripomína bežnú plienku na opakované použitie so suchým zipsom. Tie majú jednorazové utierky pre „prekvapenia pri plávaní detí“. Potom sa navlečú vrchné nylonové nohavičky s gumičkami okolo nohavíc a bruška.

Niektoré mamičky však používajú iba vonkajší Splash About a na vnútornú stranu si dajú normálne bavlnené nohavičky. Niekedy môže toto použitie spôsobiť úniky a sťažnosti rodičov, takže je lepšie nešetriť a kúpiť celú sadu.

Výhody

 • Pri správnom používaní netečú;
 • sú beztlakové;
 • rýchle sušenie;
 • Ľahko sa umývajú;

Nevýhody

 • vysoké náklady.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: