8 najlepších teplomerov pre deti

Telesná teplota je jedným z najdôležitejších ukazovateľov zdravia. Je dôležité, aby rodičia poznali a vždy sledovali zdravotný stav svojho dieťaťa, takže prvou povinnou položkou v lekárničke je teplomer. V súčasnosti je k dispozícii mnoho modelov, ktoré sa líšia princípom, presnosťou aj vzhľadom.

Ako vybrať správny teplomer pre bábätká

Ak chcete určiť, ktorý teplomer je najlepší, analyzujme ich princípy fungovania. Existuje niekoľko typov zariadení na meranie telesnej teploty:

 1. Ortuťový teplomerPozostáva z kapiláry s ortuťovou nádobou na jednom konci. Meranie teploty sa zobrazuje na stupnici. Ortuťový teplomer menej reaguje na vonkajšie vplyvy a teplotné podmienky, preto meria teplotu ľudského tela presnejšie ako iné typy prístrojov.
 2. Moderný elektronický teplomerpozostáva z plastovej trubice s displejom, ktorý zobrazuje výsledok merania. Pípnutie vás upozorní, keď je záves hotový. Sú rýchlejšie a bezpečnejšie ako ortuťové teplomery.
 3. IR teplomerZisťuje telesnú teplotu pomocou špeciálneho snímača, ktorý detekuje infračervené žiarenie a zobrazuje výsledok v číslach na displeji zariadenia. Pri správnom používaní zariadenie poskytuje vysokú presnosť. Je jedným z technologicky najvyspelejších a najrýchlejších, ale zďaleka nie je lacný.
 4. Náramkové teplomery– sú inteligentné zariadenia, ktoré umožňujú prenášať údaje o zdravotnom stave dieťaťa do telefónu cez Bluetooth pomocou špeciálnej aplikácie, ako aj celú históriu meraní. Dobre padne na ruku vášho dieťaťa a nebude mu prekážať v spánku. Cena inteligentného zariadenia je preto podstatne vyššia ako pri iných typoch teplomerov.

Aby sa noví rodičia nestratili v širokej ponuke infračervených teplomerov pre deti, zoradili sme najlepšie zariadenia. Napísané pediatrami, ako aj spätná väzba od používateľov z reálneho života.

Hodnotenie najlepších detských teplomerov

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlepšie infračervené teplomery pre bábätká1Omron Gentle Temp 5102 881€
2Rami
 • Dieťa ET3030
 • 1 949€
  Najlepšie infračervené bezkontaktné teplomery1Medisana FTN2 499€
  2Sensitec NF-31012 490€
  Najlepšie elektronické teplomery pre deti1.Presnosť vrtu WT-05142€
  2Canpol Babies mt 509599€
  Najlepšie náramkové teplomery pre deti1iTherm Smart4 150€
  2TURBO SMART3 050€

  Najlepšie infračervené teplomery pre deti

  Omron Gentle Temp 510

  Hodnotenie: 4.9

  Omron Gentle Temp 510

  Prvé miesto v rebríčku patrí infračervenému teplomeru Omron Gentle Temp 510. Okamžite meria telesnú teplotu po umiestnení do ucha detí a dospelých. Teplomer je pre deti pohodlný a jeho používanie je rýchlejšie, jednoduchšie a bezpečnejšie ako používanie iných typov teplomerov. Teplota sa môže merať aj spiacemu dieťaťu.

  Zariadenie má dva režimy merania: rýchly a smerový. Druhý režim kontroluje správne umiestnenie teplomera v uchu, aby sa minimalizovala možnosť poruchy počas používania. Dodáva sa s praktickým puzdrom a vymeniteľnými hrotmi.

  Výhody

  • rýchlo;
  • vysoká presnosť.

  Nevýhody

  • Žiadne podsvietenie obrazovky.

  Rami
 • Dieťa ET3030
 • Hodnotenie: 4.8

  Rami<li></div><p>Baby ET3030″ src=“/wp-content/uploads/2023/03/17316666194551-418-.jpg“ title=“Rami</p><li>Baby ET3030″><p>Ušný a čelný teplomer Baby ET3030 od britského výrobcu detských produktov Rami</p><li>– Je to moderné zariadenie, ktoré sa pohodlne drží v ruke a umožňuje jednoducho merať teplotu dieťaťa v oblasti čela alebo pri ponorení do ucha. Infračervené meranie teploty poskytuje údaje za niečo viac ako sekundu.<p>Zariadenie kombinuje funkcie izbového teplomera a hodín, ktoré umožňujú zobrazenie času a teploty v ktorejkoľvek miestnosti na LCD displeji v pohotovostnom režime. Dodáva sa s úložným puzdrom a stojanom na zvislé umiestnenie teplomera.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>pohodlie;</li><li>funkčnosť;</li><li>bezpečnosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nízka chyba merania.</li></ul><h2>Najlepšie bezkontaktné infračervené teplomery</h2><h3>Medisana FTN</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Medisana FTN

  Bezkontaktný teplomer Medisana FTN od nemeckej spoločnosti umožňuje rýchle a diskrétne meranie teploty vášho dieťaťa. Bez potreby priameho kontaktu je bezpečnejší. Zariadenie dokáže merať nielen teplotu ľudského tela, ale aj teplotu vzduchu, vody a potravín.

  Farebná obrazovka s LCD displejom. Do pamäte možno uložiť až 30 meraní, aby ste mohli sledovať zmeny teploty vášho dieťaťa v priebehu času. Výrobca poskytuje doživotnú záruku. tento model má najvyššiu presnosť merania.

  Výhody

  • Pohodlné a jednoduché používanie;
  • multifunkčnosť;
  • vysoká presnosť merania.

  Nevýhody

  • nie vyslovené nie.

  Sensitec NF-3101

  Hodnotenie: 4.6

  Sensitec NF-3101

  Na druhom mieste je bezkontaktný infračervený teplomer Sensitec NF-3101 od americkej značky. Výrobok má tvar pištole a kompaktné rozmery, takže sa ľahko drží v ruke. Veľký podsvietený displej. Udržiava pamäť až pre 34 výsledkov, takže nie je možné uložiť žiadne údaje o meraní.

  Prístroj dokáže merať nielen telesnú teplotu, ale aj všetko, čo s telom nesúvisí. Funkcia úspory energie. Zariadenie umožňuje zistiť telesnú teplotu dieťaťa v najkratšom čase.

  Výhody

  • rýchlosť merania;
  • dizajn;
  • jednoduchosť používania.

  Nevýhody

  • Niektorí používatelia majú obavy o presnosť merania.

  Najlepšie elektronické teplomery pre deti

  B.Presnosť vrtu WT-05

  Hodnotenie: 4.9

  B.Vrt WT-05

  Elektronický teplomer B.Studňa WT-05 so zväčšeným displejom od európskej spoločnosti má všetky potrebné funkcie vrátane zvukového signálu, pamäte posledného merania a automatického vypnutia. Dodáva sa s ochranným puzdrom.

  Prístroj je určený na axilárne, orálne a rektálne použitie a spĺňa platné národné a medzinárodné bezpečnostné normy. Vyrobené z vysokokvalitných materiálov, priťahuje používateľov svojím nenápadným dizajnom a prijateľnou cenou.

  Výhody

  • jednoduchosť používania;
  • kompaktnosť;
  • bezpečnosť.

  Nevýhody

  • nepresnosť odpočtov.

  Canpol Babies mt 509

  Hodnotenie: 4.8

  Canpol Babies mt 509

  Model Canpol Babies mt 509 digitálny teplomer od poľskej značky umožňuje merať teplotu orálne, rektálne, ako aj v podpazuší. Prijatie údajov zo zabudovaného snímača vás bude informovať o zvukovom signáli vysielanom zariadením.

  Plastové telo má malý displej. Všetky materiály použité na výrobu zariadenia sú úplne bezpečné. Teplomer Canpol Babies mt 509 je spoľahlivé a dostatočne presné zariadenie.

  Výhody

  • moderný dizajn;
  • jednoduchá manipulácia;
  • bezpečnosť.

  Nevýhody

  • Nízka chyba merania; – Krátky rozsah merania.

  Najlepšie náramky s teplomerom pre bábätká

  iTherm Intelligent

  Hodnotenie: 4.9

  iTherm Intelligent

  Prvé miesto v tejto kategórii obsadil lekársky teplomer iTherm, ktorý umožňuje nepretržite sledovať teplotu dieťaťa. Informácie zobrazené na obrazovke telefónu prostredníctvom Bluetooth. Spotrebič môže byť v prevádzke nepretržite 24 hodín. Zvýšenie teploty je signalizované alarmom.

  Kompaktné zariadenie sa dá ľahko pripevniť na ruku dieťaťa a umožňuje monitorovať jeho teplotu, aj keď spí. História uložená v praktickom grafickom zobrazení. Materiály, z ktorých je teplomer vyrobený, sú vysoko kvalitné, hypoalergénne a netoxické.

  Výhody

  • nepretržitá prevádzka;
  • vysoká presnosť;
  • použiteľnosť.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  TURBO SMART

  Hodnotenie: 4.8

  TURBO SMART

  Digitálny teplomer Turbo Smart funguje so smartfónom aj bez neho. Zariadenie sa pripevní na rameno dieťaťa pomocou špeciálneho senzora umiestneného na úrovni podpazušia. Odporúča sa pre deti do 3 rokov, preto sa pred kúpou oplatí uistiť, že vám sedí.

  Pri používaní s mobilnou aplikáciou nainštalovanou v smartfóne budú k dispozícii funkcie, ako sú alarmy a história teploty podľa dňa alebo hodiny, takže vaše dieťa nebude rušené, kým spíte.

  Výhody

  • vzhľad;
  • presnosť;
  • jednoduchá obsluha.

  Nevýhody

  • nie vyslovené nie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: