11 najlepších stránok na vyhľadávanie lacných letov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je návodom na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Cestovanie, najmä ak nie je plánované, je pomerne nákladná záležitosť. A často leví podiel nákladov na cestu tvoria letenky. Dopravcovia a letiská majú úplne neľudské ceny, čo väčšine ľudí znemožňuje len tak „skočiť a niekam letieť“.

Existujú však spôsoby, ako ušetriť na cestovaní. A nejde len o využívanie výlučne nízkonákladových leteckých spoločností. Aj veľké spoločnosti často ponúkajú letenky za úplne smiešne ceny. Hlavnou vecou je, aby ste nepremeškali pointu.

Existujú aj špeciálne služby, ktoré vám pomôžu nájsť lacné lety. Webové stránky zhromažďujú informácie o cenách leteniek a špeciálnych akciách, takže môžete nájsť veľmi výhodné lety. Najmä pre ľudí, ktorí chcú cestovať lacno a pohodlne, sme zoradili 11 najlepších stránok na vyhľadávanie lacných letov – s používateľsky prívetivým rozhraním a informáciami o akciách.

Najlacnejšie stránky na nákup leteniek

Nomináciamiestonázov lokalityhodnotenie
Najlepšie stránky na vyhľadávanie lacných letov1Skyscanner5.0
2Aviasales4.9
34.8
44.7
5Ozon.Cestovanie4.6
64.5
74.4
84.3
9Expedia4.2
10Avia.4.1
114.0

Skyscanner

Hodnotenie: 5.0

SKYSCANNER

Prečo: Jednoduché rozhranie na vyhľadávanie priamych letov a špeciálnych ponúk pre „neštandardné“ cestovanie.

Vyhľadávač nízkonákladových letov Skyscanner je vhodný najmä pre ľudí, ktorí chcú cestovať „niekam na dovolenku“, ale nevedia, kam. Špeciálna sekcia s veľkými zľavami vám pomôže vybrať si miesto, ktoré chcete navštíviť, a minúť minimum peňazí. Má aj sekciu s lístkami na takzvané „víkendové výlety“ – pre tých, ktorí radi trávia víkendy v iných mestách a krajinách, ale nie sú ochotní minúť na cestovanie viac ako milión libier.

Ďalšou skvelou vecou pri vyhľadávaní nízkonákladových letov je, že si môžete vybrať priame lety ešte pred vyhľadaním letu. To je obzvlášť atraktívne pre ľudí žijúcich v regiónoch, ktorých miestne letiská prevádzkujú medzinárodné linky každých pár dní a ktorí nechcú tráviť veľa času prestupmi v dopravných uzloch.

Okrem itinerárov vám Skyscanner umožňuje aj rezerváciu hotelov a prenájmu áut.

Výhody

 • Špeciálne sekcie s vyššími zľavami;
 • Ľahko použiteľná aplikácia pre mobilný operačný systém;
 • Pred spustením vyhľadávača vyberte len priame lety.

Nevýhody

 • nedostatočná transparentnosť podmienok letu (napr. nie je možné zistiť, či je batožina zahrnutá v cene letenky);
 • Pomalé skoky zo stránok Skyscanner priamo k predajcom;
 • Nepohodlné rozhranie na vyhľadávanie hotelov v niektorých regiónoch.

Aviasales

Hodnotenie: 4.9

AVIASALES

Prečo: Možnosť zistiť priemernú cenu letenky ešte pred jej rezerváciou.

Vyhľadávač nízkonákladových letov Aviasales je ideálny na plánovanie cesty 3-4 týždne vopred. Vďaka jedinečnému rozhraniu platformy je možné skontrolovať ceny letov ešte pred vyhľadávaním leteniek a v prípade potreby upraviť dátum odletu – posunúť ho o pár dní neskôr alebo skôr, ale výrazne ušetriť.

Na rozdiel od predchádzajúcej stránky v rebríčku zobrazuje spoločnosť Aviasales transparentnejšie a jasnejšie informácie o letoch. Viditeľný je nielen čas letu a počet prestupov, ale aj množstvo batožiny.

Čo je však najdôležitejšie – stránka vyhľadáva nielen letenky v predajných službách, ale aj priamo v databázach dopravcov. Takto môžete na niektorých trasách ušetriť značnú sumu peňazí, najmä ak si cestu rezervujete v dostatočnom predstihu. Pre vybrané destinácie sú k dispozícii aj oznámenia o zmene cien, ktoré vám pomôžu pri nákupe leteniek počas propagačných akcií alebo podobných období so zľavami.

Výhody

 • Ak chcete ušetriť ďalšie peniaze, vyhľadajte si letenky priamo na webových stránkach dopravcov;
 • Prehľadné a jasné zobrazenie informácií o vybranej trase;
 • Možnosť zobraziť priemernú cenu letenky pred vyhľadávaním.

Nevýhody

 • Nepríjemná a vtieravá reklama na službu rezervácie hotelov;
 • Málo informácií pre cestujúcich o samotnom letisku Aviasales;
 • Množstvo zbytočných a dokonca otravných e-mailov od spoločnosti Aviasales.

Hodnotenie: 4.8

Prečo: Môžem si podrobne prispôsobiť svoju trasu.

Webová stránka s lacnými letenkami ponúka praktický nástroj na zostavenie itinerára, ktorý vám pomôže rezervovať let, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Ak sa vám nepáči konkrétna denná doba, dopravca alebo podmienky, vždy si môžete vybrať niečo iné.

Ponúka tiež pomerne zaujímavú funkciu pre skúsených cestovateľov – možnosť výberu kontinentu príchodu. Namiesto výberu krajiny alebo mesta môžete vybrať pevninu, ktorú chcete navštíviť, a stránka vám zobrazí najlacnejšie letenky do tejto destinácie.

A Momondo vám ukáže obľúbené cestovné destinácie – krajiny a mestá. Pomáha aj pri výbere miesta pobytu. Inak sa v rebríčku podobá iným platformám na vyhľadávanie nízkonákladových letov – agreguje najmä ponuky od predajcov, navrhuje najlepšie trasy a mnoho ďalšieho.

Výhody

 • Nástroj na zostavenie itinerára s možnosťou výberu vlastných leteniek pre každý z úsekov;
 • Zaujímavé návrhy pre skúsených cestovateľov, tipy „Kam ísť“;
 • Pohodlné výberové rozhranie.

Nevýhody

 • Málo informácií na kartách trasy a cieľa;
 • Pomalé prenosy zo stránok Momondo na webové stránky predajcov;
 • Agresívna propagácia vlastnej služby predaja leteniek eDreams.

Hodnotenie: 4.7

ANYWAYANYDAY COM

Prečo: Výkonný vyhľadávač na vyhľadávanie leteniek pre akýkoľvek druh dopravy.

– nie je to len stránka na hľadanie lacných letov. Je to výkonný vyhľadávač, ktorý vám umožní nájsť dokonalý plán cesty. Pomocou služby AnyWayAnyDay môžete nájsť ideálne možnosti – ideálne pre čas letu aj doplnkové služby dopravcu.

na tej istej webovej lokalite si môžete rezervovať aj cestovanie inou verejnou dopravou. Ak vaša cesta vedie napríklad do Európy, lístky na vlak si môžete kúpiť tu. Alebo si objednajte transfer z letiska priamo do hotela – vyjde vás lacnejšie ako objednanie miestnej taxislužby. a samozrejme je tu aj služba rezervácie hotelov. Nakoniec sa môžete poistiť hneď pri kúpe letenky.

Celkovo je AnyWayAnyDay výkonný nástroj na plánovanie ciest. Môžete si zaobstarať všetky potrebné vstupenky, rezervovať ubytovanie a zorganizovať hotelové transfery.

Výhody

 • Možnosť rezervácie nielen letenky, ale aj ďalšej potrebnej dopravy;
 • Podrobné informácie o lete sú už uvedené na letenkách;
 • Pohodlné a moderné rozhranie, minimum rušivých reklamných ponúk.

Nevýhody

 • Nerozoberá stránky menších leteckých spoločností, ktoré môžu vynechať niektoré propagačné obdobia;
 • Za predaj vstupeniek sa účtuje malá provízia;
 • Mierne zádrhele pri kúpe lístka.

Ozon.Cestovanie

Hodnotenie: 4.6

OZON.TRAVEL

Prečo: Má možnosť kúpiť si vstupenky na splátky, samostatnú stránku so špeciálnymi ponukami.

Webová lokalita na vyhľadávanie lacných letov Ozon.Travel je jediným predajcom v rebríčku, u ktorého si môžete kúpiť letenky na splátky. Ponúkajú ju však partneri platformy, takže jej schválenie nie je zaručené. Okrem toho si títo istí partneri účtujú za svoje služby vysokú províziu, takže sa ukazuje, že to nie je príliš „spravodlivé“ splácanie. Napriek tomu je to najlepšia možnosť, keď potrebujete urgentne cestovať a nemáte na to peniaze.

Druhá veľká výhoda systému OZON.Cestovanie“ – stránka so špeciálnymi ponukami. Pravidelne sa aktualizuje a môžete si kúpiť požadované letenky s veľkými zľavami. A v čase, ktorý zostáva do odchodu na prípravu na cestu.

Na mechanizmus vyhľadávania vstupeniek v samotnej službe si budete musieť zvyknúť. Nie je to ani príliš praktické – na zostavenie itinerára okružnej cesty je potrebné množstvo ďalších a nezrejmých kliknutí.

Výhody

 • Možnosť zakúpenia vstupeniek na splátky alebo s platbou v splátkach;
 • Samostatná stránka so špeciálnymi ponukami leteckých spoločností;
 • Údaje o lete priamo vo formulári letenky.

Nevýhody

 • Nepohodlný vstup na trasu, najmä ak je potrebný spiatočný let;
 • Nepohodlná, nezrozumiteľná stránka vyhľadávača;
 • Zavedenie doplnkových služieb, ako je letové a zdravotné poistenie.

Hodnotenie: 4.5

<img width="700" alt="

AVOFLY COM“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/6971666197781-111.jpg“ height=“200″ title=“
AVOFLY COM“>

Prečo avofly: Plne medzinárodná služba, ideálna na rezerváciu letov do Európy alebo USA.

avofly je plne medzinárodná služba, takže je ideálna na nákup a rezerváciu letov do európskych a amerických krajín. Spolupracuje s miestnymi dopravcami, ktorí na niektorých trasách ponúkajú cenovo najvýhodnejšie možnosti. Tu je najlepšie miesto na hľadanie leteniek do amerických miest.

Zaujímavosťou sú tematické ponuky. Je možné vybrať si romantické destinácie, plážové rezorty, inšpiratívne, bláznivé, relaxačné trasy. Okrem toho na rozdiel od iných rezervačných služieb nie sú ponuky len popisom krajiny alebo mesta, ale kompletným výberom požadovaného letu.

Upozorňujeme, že je určený výlučne pre anglicky hovoriacu verejnosť. Neexistuje žiadne ruské rozhranie. Nespolupracuje ani s dopravcami v Rusku a krajinách SNŠ, takže na tieto lety neponúka špeciálne ceny.

Výhody

 • Najnižšie ceny letov v rámci USA a Európy;
 • Zaujímavé cestovné ponuky;
 • Pri rezervácii letenky môžete dopravcovi poskytnúť osobitné pokyny – bez priameho kontaktu s leteckou spoločnosťou.

Nevýhody

 • Žiadne špeciálne ponuky na vnútroštátnych trasách v Rusku;
 • Žiadne špeciálne ponuky na vnútroštátne destinácie;
 • Iba anglické rozhranie.

Hodnotenie: 4.4

Prečo: Možnosť zakúpiť zájazdy naraz (vstupenky a hotel), jednoduché predinštalované filtrovanie.

Vyhľadávač nízkonákladových letov je vhodný pre cestujúcich, ktorí chcú stráviť minimum času hľadaním rezervácií a pritom mať pohodlný let. Vo výsledkoch výstupu je minimum možností kvôli predinštalovanému filtrovaniu – bez pripojenia alebo s 1 pripojením. Nie, túto funkciu môžete vypnúť, ak chcete minúť viac peňazí a navštíviť niekoľko letísk na ceste.

To nie je jediná výhoda služby. Je možné si rezervovať aj tzv. To znamená, že si môžete kúpiť letenky aj hotelovú izbu v jednom dopytovom formulári. Pomáha pri plánovaní rozpočtu na cestu, ako aj pri jej organizácii.

Služba však skúma len predajcov leteniek. Na niektorých trasách je lepšie si najprv overiť ceny priamo u dopravcov.

Výhody

 • Inteligentné automatické filtrovanie výsledkov vyhľadávania;
 • Súčasná rezervácia letov a hotelových izieb;
 • Pohodlné a prehľadné rozhranie.

Nevýhody

 • Nehľadajte na webových stránkach niektorých leteckých spoločností, iba predajcov;
 • Na ponukovej karte nie sú uvedené žiadne transparentné informácie o lete;
 • Žiadna samostatná stránka so špeciálnymi ponukami.

Hodnotenie: 4.3

Prečo: Jednoduchý výber času odchodu a príchodu.

Jednou z hlavných vlastností tejto platformy je maximálny výber časov odletov a príletov. Lety nie sú rozdelené do desiatok rôznych ponúk. A tak si môžete vybrať vhodný čas odchodu a príchodu a zároveň byť plne informovaní o nákladoch.

Podľa zástupcov

, neustále rokujú s leteckými spoločnosťami, aby ponúkli najlepšiu cenovú politiku. Niektoré vnútroštátne ruské linky spoločností ako Utair alebo S7 Air
 • nes, lacnejšie ako na iných platformách v rebríčku.

  Rovnako ako u väčšiny konkurentov, aj

  mať k dispozícii ďalšie služby – napr. rezerváciu hotela alebo prenájom auta v mieste príchodu. Je tiež veľmi užitočná pri plánovaní ciest. Služba rezervácie hotelov vyniká svojím komfortom v porovnaní s konkurenciou.

  Výhody

  • Špeciálne cenové ponuky niektorých domácich dopravcov;
  • Pohodlné zobrazenie leteniek v zozname s jednoduchým výberom času odletu/príletu;
  • Multifunkčný hotelový rezervačný systém.

  Nevýhody

  • Systém vyberania je veľmi netradičný a treba si naň zvyknúť;
  • Údaje o medzinárodných letoch sa získavajú od predajcov, nie od samotných dopravcov, čo môže mať za následok vyššiu cenu, ako je cena dopravcu.

  Expedia

  Hodnotenie: 4.2

  EXPEDIA

  Prečo práve on: Platforma na rezerváciu nielen letov, ale aj všetkého ostatného, čo môžete na cestách potrebovať.

  Na cestovnej platforme Expedia si môžete rezervovať nielen lacné lety, ale aj všetko, čo by ste mohli počas cesty potrebovať. Napríklad hotelová izba, prenájom auta, plavba na jachte, vstupenky na podujatia alebo do zariadení, a dokonca aj prenájom bytu! Webové stránky ponúkajú nákup všetkého v „balíčkoch“, s ktorými môžete ušetriť ďalšie peniaze.

  Môžete si tak súčasne rezervovať lacnú letenku, izbu vo svojom obľúbenom hoteli a auto na prenájom na dovolenku v meste. Alebo niektorý z nich. Alebo napríklad oddelené ceny za hotel a auto – prečo nie?? Úspora pri rezervácii balíka môže byť až 20-30 %, čo je pri dlhších cestách veľmi príjemné.

  Spoločnosť Expedia ponúka aj špeciálne ceny pre členov komunity, poskytuje cestovateľské tipy a má praktickú mobilnú aplikáciu.

  Výhody

  • Vlastné hodnotenie komfortu letov;
  • Možnosť rezervovať si letenku, hotel a auto súčasne, čím sa zvýši úspora;
  • Pohodlné mobilné aplikácie.

  Nevýhody

  • Vysoké ceny vnútroštátnych a medzinárodných letov;
  • Rozhranie neobsahuje ruštinu;
  • Niekoľko možností trasy pre Slovensko a krajiny SNŠ.

  Avia.

  Skóre : 4.1

  AVIA

  Prečo sa to oplatí: Agregátor lacných leteniek od spoločnosti Yandex, praktický nástroj na sledovanie cien.

  Agregátor nízkonákladových leteniek Yandex.Letenky ponúkajú skutočne výhodné ceny na vnútroštátne lety a trasy do susedných krajín. Spolupracujeme priamo s leteckými spoločnosťami, takže v cene vášho itinerára nie sú zahrnuté žiadne poplatky predajcom ani iným sprostredkovateľom. V prípade niektorých destinácií ponúka táto platforma lepšie ceny ako jej konkurenti v rebríčku.

  Hlavnou výhodou stránky je však praktický nástroj na výber času s najlacnejšími letmi. Je to dôležité pre dovolenku – ak pôjdete o deň alebo dva skôr alebo neskôr, môžete ušetriť až 50 % nákladov. Ceny leteckých spoločností sú zobrazené v praktickej tabuľke, z ktorej je hneď jasné, v ktorý deň sa oplatí letieť.

  Okrem toho sa na domovskej stránke stránky uverejňujú rôzne špeciálne ponuky, ktoré sú zoskupené nielen podľa ceny, ale aj podľa charakteristiky destinácie.

  Výhody

  • Pohodlné zoskupenie špeciálnych ponúk na domovskej stránke;
  • Najnižšie ceny leteniek do niektorých destinácií;
  • Pohodlné zobrazenie podrobností o lete vo vyhľadávači.

  Nevýhody

  • Málo partnerov, a preto je aj počet možností letov obmedzený;
  • Neštandardné usporiadanie filtrov, takže si na rozhranie stránky budete musieť zvyknúť;
  • Relatívne pomalé vyhľadávanie.

  Hodnotenie: 4.0

  Prečo: Pohodlné a jednoduché rozhranie, rýchle vyhľadávanie, mobilné aplikácie.

  Pomerne štandardná webová stránka na vyhľadávanie nízkonákladových letov, ktorá sa zároveň môže pochváliť jednoduchým a príjemným rozhraním, ako aj jedinečnou technológiou „inteligentného smerovania“.

  technológia inteligentného itinerára – Ideálne riešenie pre cestujúcich, ktorí lietajú do zriedkavých destinácií. Vďaka nej webová stránka presne spája segmenty letu a posiela turistu na rôzne letiská – takže sa dostane do cieľa včas, bezpečne a presne.

  Rozhranie stránky je nielen ľahké, ale aj prehľadné. Na prvý pohľad vidíte, v akom čase let odlieta, kedy prilieta a či je v itinerári nejaká batožina. Podobne ako konkurencia, aj táto webová stránka ponúka možnosť rezervovať si nielen letenku, ale aj hotelovú izbu v cieľovej destinácii.

  Stránka má mobilnú aplikáciu, ktorá sa bude páčiť tým, ktorí často cestujú.

  Výhody

  • Inteligentné trasy, ktoré vám pomôžu dostať sa na vzdialené alebo vzácne miesta;
  • ľahko použiteľné, krásne a prehľadné rozhranie stránky;
  • Pohodlné mobilné aplikácie.

  Nevýhody

  • Letenky hľadajte najmä na webových stránkach sprostredkovateľov;
  • Minimum ďalších funkcií, najmä v porovnaní s konkurenciou v rebríčku;
  • Služba vyhľadávania hotelov využíva rozhranie API .
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: