6 najlepších firiem pre súpravy na vyšívanie krížikom

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je návodom na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Vyšívanie krížikom je obľúbená zábava, ktorá si vyžaduje istú dávku skúseností a odhodlania. Hotové súpravy so schémami, niťami, ihlami a podkladom sú veľmi žiadané. Výrobky zahraničných firiem sú zvyčajne drahšie ako domáce súpravy. V našom prehľade vám predstavíme najznámejšie spoločnosti, ktoré vyrábajú vyšívacie súpravy.

Hodnotenie najlepších firiem pre súpravy na vyšívanie krížikom

Nomináciamiestovýrobcahodnotenie
Top Cross Stitch Companies Ranking1Zlaté rúno5.0
2Rozmery4.9
3Riolis4.8
4Vervaco4.7
5Snehulienka4.6
6

anna

4.5

Zlaté rúno

Hodnotenie: 5.0

Zlaté rúno

Lídrom bol Slovenská výrobca „Golden Fleece“. Spoločnosť ponúka širokú škálu vyšívacích súprav, ktoré vyhovujú každému vkusu. K dispozícii sú ženské siluety, detské kresby, krajiny a zvieratá. Na výrobu nití sa používa len vysokokvalitný materiál šetrný k životnému prostrediu. Schémy sa líšia úrovňou náročnosti. K dispozícii pre začiatočníkov aj profesionálov.

Zákazníci si všímajú presnosť farieb, jasné farby. Výsledné plátno nie je krivé, všetky kríže ležia na plocho. Firma pravidelne teší spotrebiteľov originálnymi novinkami. Názory na výrobky Golden Fleece sú prevažne pozitívne. Prijímame všetky reklamácie a sťažnosti týkajúce sa kvality súprav. Za výrobok s rozmermi 16,5 x 21,8 cm zaplatíte približne 670 Euro. Najobľúbenejšie obrazy: „Maják“, „Býkovia“, „Kytica bielych ruží.

Rozmery

Hodnotenie: 4.9

Rozmery

Americká spoločnosť bola založená pred viac ako 30 rokmi. Goldfleece nikdy neprestane tešiť vyšívačky na celom svete úžasnými vyšívacími súpravami. Obrazy sa časom nerozpadávajú, nestrácajú tvar ani farbu. Každý vzor je vyvinutý tímom odborníkov v priebehu niekoľkých týždňov. Výber výšiviek je veľmi dobrý. Všetky varianty sú jasné a majú zaujímavý príbeh. Na prvý pohľad pripomínajú umelecké obrazy. Toto vypracovanie detailov takmer nikto iný nemá.

Chváli sa za kvalitné plátno, praktický organizér, robustné nite. Realistické obrázky sa chcú neustále zobrazovať. Vyzerajú báječne. Súpravy tejto spoločnosti patria k najdrahším v obchodoch. Ceny na webových stránkach presahujú 5000 Euro. Niektoré výšivky sú pomerne zložité a stoja veľa úsilia. Jednoduché práce trvajú od 1 do 3 mesiacov. Výhody: ľahko použiteľná trojfarebná schéma, realistické maľby, jasnosť tónov.

Riolis

Hodnotenie: 4.8

Riolis

Spoločnosť Violis vyrába rôzne výrobky na vyšívanie a originálne súpravy na vyšívanie krížikom. Svoju prácu začala v roku 1996. Výrobca ako jeden z prvých začal vyrábať pohodlné a kvalitné výrobky pre vyšívačky so schémami a potrebnými niťami. Dnes je predaj vyšívacích súprav veľkoobchodný a maloobchodný. V ponuke nájdete obrázky zvierat, zeleniny, ikon, ľudí a prírody. Vzory s detskou tematikou na predaj. Množstvo nití optimálne vhodné pre každý vzor. Súprava obsahuje prehľadný diagram a vysokokvalitnú ihlu. Hotové plátno vyzerá draho a realisticky.

Darčekové sady sú ideálne ako darček. Nie každý však rád vyšíva vlnou. Kupujúci berú na vedomie, že čiernobiela schéma je vhodnejšia ako farebná schéma uvedená v súpravách „Riolis“. Najdôležitejšie výhody – rozmanitosť tém, kvalitné materiály, vynikajúce výsledky, dobré plátno. Cena za sadu začína na 95 Euro (16 x 13 cm).

Vervaco

Hodnotenie: 4.7

Vervaco

Medzi skúsenými vyšívačkami je pomerne dobre známa belgická značka Vervaco. Firma ponúka slušný výber kresieb a vytvára kolekcie na témy. Sortiment zahŕňa súpravy rôznej zložitosti. K dispozícii sú súpravy pre začiatočníkov, majstrovské panorámy a súpravy na vzorované vankúše a oblečenie. Súpravy obsahujú francúzske nite, ktoré sú odolné voči vyblednutiu na slnku. Živé farby a hrubé plátno sú chválené.

Monochromatické obrazy sú mimoriadne obľúbené, ale nie sú lacné. Často si beriete svadobné a detské obrazy. Podľa navrhovaných schém možno vyšívať aj inými niťami. Niektorí zákazníci považujú cenu súprav za predraženú. Vervaco je teda vhodné pre ženy s nadpriemernými finančnými prostriedkami.

Snehulienka

Hodnotenie: 4.6

Snehulienka

Výrobca sady „Snow White“ poteší spotrebiteľov širokou škálou predmetov. Prezentované náčrty vyzerajú celkom efektívne. Niť je vyrobená z plátna Aida 14. Sú vyrobené z dlhej bavlny a odolnej farby. Prechody odtieňov sú plynulé. Súprava obsahuje tkaninu, ktorá dokonale drží tvar. Vždy v dostatočnom množstve nite. Pokyny obsahujú farebnú schému. Na plátne nie sú žiadne značky.

V sieti nájdete internetový obchod výrobcu, kde sú výhodné zľavy. Vo všeobecnosti sú recenzie produktov „Snow White“ pozitívne. Niektoré obrázky sa vyšívajú pomerne ťažko. Sklamanie: zle vypracovaná schéma. Súpravy spoločnosti sú vybrané pre rozumné ceny a kompletný súbor materiálov. Obzvlášť obľúbené sú detské súpravy: „Mačka s kyticou“, „Pár“, „Ahoj medveď“.

anna

Hodnotenie: 4.5

Panna

Náš prehľad dopĺňa spoločnosť Panna, ktorej výrobky sú u žien s ihlou veľmi obľúbené. Vzory obrazov vyvíjajú poprední ruskí dizajnéri s dlhoročnými skúsenosťami. Každá súprava sa musí pred uvedením do výroby testovať v niekoľkých fázach.

Hlavné výhody spoločnosti – rozumná cena, kvalitné komponenty. Malé vyšívacie stroje sú k dispozícii s minimálnym počtom krížikových stehov, obrázkov so zložitými vzormi. K dispozícii so stuhami, korálkami a perličkami. Príslušenstvo obsahuje egyptskú bavlnenú mercerizovanú niť, vzor, návod, plátno Aida, špeciálny držiak na niť, ihlu Gamma. Z nevýhod si všimnite nedostatok nití, zložitosť vyšívania na čiernom plátne.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: