Ako urobiť hubu pre pieskovisko?

V súčasnosti sa mnohé rodiny v ich voľnom čase snažia tráviť čas mimo mesta, kde môže byť prakticky celý deň na oplotenom nukleotóne. V takýchto prípadoch je dobré, ak je pieskovisko na pozemku s baldachýnom, ktorý chráni deti v horúcom počasí z bodovania slnečného svetla. A ak nie je nikto, nie je potrebné utrácať peniaze na najlacnejší tovar. Mať nástroje a potrebný praktický materiál na mieste, môžete ľahko postaviť pieskovisko so strechou.

Vlastnosti detského piesku

V pieskovisku, malé deti niekedy strávia dlho (celá prechádzka), takže dizajn by mal byť nielen zaujímavý, ale bude to dobré, ak poskytuje ochranu pred spaľovacím slnkom, dážďom a prenikajúcim vietorom. Hovoríme o streche, ktorá chráni pred vyššie uvedenými faktormi, negatívne ovplyvňuje zdravie dieťaťa.

Ak je pieskovník pripojený k verande alebo na jednej strane má stenu, potom je celkom možné obmedziť priezor.

Ale najčastejšie sú pieskoviská pre deti otvorené a sú inštalované v centre hracieho priestoru, ktorý sa stáva príčinou vetra. Z tohto dôvodu, plánujeme vybudovať pieskovisko na pozemku, stojí za to starať sa o výrobu cvičenia na to, ale plnohodnotná ochranná strecha, ktorá je najčastejšie vyrobená vo forme húb. Svetlé, správne navrhnuté huby nielen priťahuje pozornosť detí, ale môže tiež pokryť dážď a slnečné svetlo.

Materiály a nástroje

Najčastejšie sa vyrába na ihriskách drevených húb Sandbox. A nie je náhodou, ale je kvôli dostupnosti materiálu (drevo) a jednoduchosť práce s ním. Pieskoví z dreva, aj keď sú spracované látkou z vlhkosti, opakovane otáčať (spravidla po 10 rokoch). A tiež potrebujú ročnú kozmetickú opravu, pretože farba bliká na slnku alebo pod vplyvom dažďov z dreveného povrchu.

Okrem stromu, plast je aktívne používané dnes, vyrobené prístrešky pre pieskovisko a polykarbonát (plastový materiál). Po vykonaní na Carport je prepravka tenkých koľajníc, takáto štruktúra je ľahšie byť stlačená s polykarbonátom, a nie stromu (na náradie strechy vo forme húb z dreva, výroba trojuholníkov bude potrebovať). Ale plast je ťažšie opraviť na drevenej základni, pretože používa klince, vďaka ktorým sa môže plast rozdeliť. Aby ste sa vyhli týmto nechtom, aby si vyzdvihli malé. Môžete urobiť strechu a kovu, ako aj z bridlice, ale taká práca bude skôr nepríjemná, než na výrobu dreveného alebo plastového baldachýnu.

Na výrobu samotného Sandboxu sa vyžaduje nasledovné.

  • Doska s dĺžkou približne 12 m, hrúbkou 30-40 mm, šírku najmenej 30 cm.
  • 90 × 90 mm RAM, 4,5 m.
  • 25 m dlhé dosky pre raftovaný a strešný rám, prierez 20 × 100.
  • Preglejka alebo OSB hrubá 8 mm, dva listy 150 × 150 cm.
  • Antiseptický.

Okrem toho, na výrobu odtoku a základne, rozdrvený kameň, piesok a geotextílie.

Z náradia by sa mali pripraviť:

  • Lobzik alebo píla;
  • ruleta, stavebný kútik;
  • Skrutkovač s vlastným kresbami alebo kladivom s nechtami.

Ak chcete dať pieskovisko estetického typu, musíte dostať farbu.

Dizajn

V prvom rade je potrebné vytvoriť projekt budúceho piesočnatého. Ak sa práca vykonáva s vlastnými rukami, nie je potrebné vykonať podrobné výkresy, pomerne starostlivo všetky plánovanie, takže je na papieri len potrebné schémy. Na také, spravidla, pomer krabičky boxu a plochy baldachýn. Ich oblasť môže byť rovnaká. Je prípustné, že baldachýn mierne hral pre box, ktorý určite dotiahol dieťa z dažďa (pozri. kresba).

Krok za krokom inštrukcie vytvárania

Musíte začať s návrhom formulára. Najjednoduchšou možnosťou je námestie pieskovisko, ktorej oblasť môže byť iná. Ale námestie pieskoví sú malé, obdĺžnikový pieskovník môže byť vyrobený pre veľké spoločnosti.

S pomocou lana a kolíkov, utiahneme obvod budúcej štruktúry, pretože bude potrebné odstrániť vrchnú vrstvu Zeme na inštaláciu drenážneho systému. Zvyčajne sa horná vrstva odstráni do hĺbky 20-30 cm. Akonáhle sa to robí, namiesto zametania pôdy, dal sme sutiny alebo ílu. Možnosť s sutinami bude lacnejšia. Aby sa rozdrvený kameň prejavil počas hry chlapcov, je potrebné, aby bolo dobré na zem a posypeme pieskom.

Takéto prémie (drenáž) umožní vlhkosť počas dažďov rýchlo ísť hlboko do zeme, ktorá zabraňuje vzhľadu v pieskovisku.

Akonáhle je nainštalovaná drenáž, mali by ste sa postarať o výrobu nadácie budúceho piesočnatého. To je druh prístrešia pre drenáž, eliminuje vzhľad drveného kameňa v piesku alebo vzhľade z hlodavcov. Najúspešnejšou možnosťou na výrobu základne je použitie geotextílie (netkanej textílie). Vlastniť určitú silu, bude to v rovnakom čase dobre prejsť cez seba vlhkosť.

Kvôli relatívne vysokým nákladom na geotextílie sa často nahradí polyetylénom, preglejkovou alebo dlažbou dosiek.

Ak sa takúto potrebu objaví, je lepšie používať dlaždice, Pretože preglejka v zemi sa rýchlo otáča a polyetylén je roztrhaný alebo konzumovaný hlodavcami. Ak si dal dlažobné dosky príliš blízko k sebe navzájom, bude to dôvod, prečo sa stagnácia vlhkosti vyskytne v pieskovisku.

Niektoré vylučujú z projektu na inštaláciu nadácie, ktorá okrem toho, ktorá je uvedená vyššie, sa tiež stáva dôvodom, prečo sa nečistoty pôdy objavia v priebehu času. Akonáhle je pôda pripravená, môžete začať robiť a nainštalovať box, ktorý najčastejšie vytvára 2,5 až 3 m (môžete urobiť a obdĺžnikové, ak chcete). Najlepším materiálom je borovica s hrúbkou 2,5-3 cm. V rohoch musíte urobiť 4 bary (priečny rez 45 o 5.5), asi 15 cm ich dĺžka bude v zemi. Je to táto časť, s výnimkou povlaku antiseptikou, je potrebné zvládnuť bitúmen.

Ďalším krokom bude výroba bočných stenov, ktoré sú žiaduce mať sedadlo na sedenie okolo obvodu. Priemerná výška bočnej steny sa pohybuje od 30 do 35 cm. Ako sú vyššie, tým viac piesku sa dostane do pieskoviska. Pripravené požadované dosky sa odoberajú do barov. Potom od konca po celej dĺžke, doska, ktorá vykonáva úlohu lavice, jeho šírka nesmie byť viac ako 10 cm. Aby bolo možné takto lavičku, jej hrany musia znížiť pod uhlom 45 stupňov.

Akonáhle bude spodná základňa hubového pieskoviska pripravená, prejdite na výrobu klobúkov (strechy). V centre budúceho pieskoviska, robíme hĺbku najmenej 1 m. Tu bude upevnená nôh húb (podpora strechy), ktorá je tiež vyrobená z tyče (časť 10 až 10). Hĺbka ponornej nohy sa pohybuje od 0,7 do 1 m. Miesto ponorené do terénu je tiež spracované antiseptikou.

Pre najlepšiu fixáciu sa ramena odporúča posypať sutinami.

Ak je pôda reprezentovaná voľným pieskovcom, bude to užitočné naletieť s cementom. Nemusíte robiť nohu príliš dlho, pretože medové umiestnené nie je chránené pred dažďom. Optimálna výška 1.5-2 m. Drevený klobúk je vyrobený zo 4 trojuholníkov, ktoré sú na vnútornej strane pripojené k drevenej podpery (lamely, napríklad), a mimo nich sú vhodnejšie pre preškrtné preglejky, ktoré vám umožní skryť kĺby.

Aby bolo možné všetky deti v pieskovisku pod strechou, je dôležité, ako to bolo uvedené vyššie, že dolná časť strechy je umiestnená paralelne s dolnými stranami alebo ich mierne obhajovať. Môžete tiež vybudovať hubovú strechu s vlastnými rukami zo starých satelitných dosiek, odstránenie všetkých zbytočných detailov z neho. Iba takýto baldachýn zvyčajne nezakrýva úplne pieskovisko. A ak sa zmestí do políčka pod parametrami satelitných dosiek, potom je takáto pieskovisko navrhnutá maximálne 2-3 deti.

Prečítajte si viac o tom, ako urobiť pieskovisko s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár