Rattan hojdačky: druhy, tvary a veľkosti

Vášeň pre exotické materiály a štruktúry je dosť zrozumiteľné. To vám umožní „riediť“ monotónny štandardizovaný interiér expresívnych poznámok. Ale stále stojí za to zvážiť jednoduché pravidlá, ktoré pomôžu vyhnúť sa vážnym chybám.

Zvláštnosť

Rattan hojdačky môžu byť atraktívne riešenie – Avšak, len ak sú v interiéri riadne zapísané. A prvá požiadavka je vytvorenie neobvyklého vzhľadu priestoru. Ak sa okolo nábytku tradičných druhov, sa ukáže nie je zaujímavé, ale skôr zloženie posmechu. Výber vhodného prostredia nemusí byť jednoduché, ale výsledok odôvodňuje všetky investované úsilie.

Pozastavené na vrchole alebo len hojdanie na pevnom nosnom stoličke umožňuje deťom hrať a relaxovať dospelých.

Pozitívne a negatívne strany

Rozlišujú sa ratanové hojdačky so sedadlami:

 • pevnosť;
 • flexibilita takmer na úrovni ortopedických sedadiel;
 • nízka hmotnosť;
 • Požiadavky na minimálne starostlivosť;
 • nepretržité použitie;
 • Vonkajšia atraktívnosť.

Aj keď sa dizajn môže zdať krehký vzhľad, bude to zaťažovať až 100 kg. Ak sa používa vo vnútri rámu vysoko kvalitnej ocele, prípustná hmotnosť rastie o ďalších 50 kg. Zároveň tuhosť nezasahuje do prispôsobenia sa anatomickým vlastnostiam ľudí a na pozíciu sedenia na stoličke. Keď sa prirodzený ratan používa na tkanie, celková hmotnosť bude približne 20 kg.

Syntetický materiál je trochu ťažší, ale rozdiel je malý. Podobná gravitácia môže ľahko odolávať aj na vetve stromu. A keď potrebujete presunúť stoličku na iné miesto alebo prepravovať, nie je potrebné prilákať sťahovače.

Umelé utierky materiálu suchou handričkou. A môže byť tiež vysávanie, a s ťažkým znečistením potrebujete umývanie teplej vody.

Úžasná starostlivosť a údržba dobrých podmienok vám umožňuje používať ratan do 40 rokov. Pokiaľ ide o slabé stránky, prútené swing-vajce z umelého alebo prírodného ratanu je zlé, pretože:

 • nákladovo drahé;
 • nevhodné v mnohých štýloch (barokové, gotické);
 • Pomerne ťažké;
 • zaberajú veľa priestoru.

Prírodný materiál alebo syntetika

Pre pohodlie, prírodný ratan používa takéto výkyvy sú ďaleko dopredu. Aj keď nie je vystavený spracovaniu, vzhľad bude stále atraktívny. Neexistuje žiadne riziko alergií, proces farbenia je celkom jednoduché. Ale ako akékoľvek drevo, prírodný ratan je poškodený vodou. Dokončené dôkladné špeciálne spracovanie neumožňuje zabezpečiť, aby predseda postavená na ulici udržiava svoje vlastnosti na dlhú dobu.

  Veľký problém bude infikovaný hubami.

  Plast sa vyznačuje veľkou rôznorodosťou farbív, dokonale odolná voči rôznym poveternostným podmienkam, môžete si ho bez rizika.

  Treba však pripomenúť:

  • slabý, ale bez zápachu;
  • trochu väčšia hmotnosť;
  • Riziko izolácie toxických látok (ak je technológia rozbitá).

  Parametre a odrody

  Väčšina ľudí uprednostňuje však umelý Rathang. Ak sa toto rozhodnutie podalo, je potrebné venovať pozornosť vlastnostiam konkrétnej kresla. Klasický formát znamená prítomnosť chrbta, podrúdrosti. Rozdiel od bežných vonkajších verzií je, že neexistujú žiadne nohy a produkt sa pozastaví na strope. Podobný nábytok je užitočný predovšetkým na relaxáciu.

  Variant vo forme hojdačky – sa líši od ulice analóg len s veľkou milosťou. Nesmie sa zmestiť na voľný čas, ale deti budú radi, že majú taký nábytok. Nevýhodou je, že swing môže byť umiestnený len v interiéri podkrovia a eko. Ak je dom zdobený inak, musíte tento typ stoličiek odmietnuť, alebo ich umiestnite do záhrady. Formát „košov“ alebo „hniezda“ nemá späť, otočí sa v rôznych smeroch, čo sa veľmi páči deťom.

  Prehľad stránok Souds Chairs z ratanu v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár