Slepé háčiky

Lezenie patrí k aktívnym aktivitám, takže sa rodičia znepokojení fyzickým podmienkam dieťaťa, snažia sa nahrávať deti v tejto časti. Okrem toho, nielen všetky svalové skupiny sú zapojené do tohto športu, ale tiež vyvíja logické myslenie.

Z tohto dôvodu sú príchytky vo veľkom dopyte, v prípade potreby sú doma. V takýchto prípadoch je potrebné vziať do úvahy stanovisko odborníkov, ktorí tvrdia, že nielen forma dizajnu je dôležitá v horolezecoch, ale aj háčikoch.

Charakteristický

Háčiky na lezenie sa nazývajú lezecké zariadenia, ktoré sú pripojené k stene, ktoré tvoria rôzne výčnelky. Títo horolezci majú veľký význam, pretože vďaka nim, nielen fyzická sila, je aj školenie, ale aj logické myslenie. V špecializovaných centrách nie je náhodou, že všetky stopy majú viacnásobný rozdiel.

Líšia sa vo výške štruktúr a vlastností háčikov, ktoré zahŕňajú materiál výroby, veľkosť odrody a jeho formu.

Názory

Všetky existujúce typy háčikov pre klade môžu byť rozdelené do 2 hlavných skupín. Jedná sa o háčiky pre profesionálne školenia a háčiky pre amatérske športy.

Rôzne odrody každej inej formy, ktoré ovplyvňujú zložitosť alebo jednoduchosť prevádzky. Pre ľudí, ktorí sa zaoberajú lezením na profesionálnej úrovni, sú nutné háčiky potrebné, pre ktoré sa vyliezť ťažšie kvôli ich tvaru, ktorý nedovoľuje veľa držať na ruku aj nohu. Háčiky pre amatérske aktivity majú pohodlné vnútorné vybranie, ktoré vám umožní vychladnúť prsty. Zvyčajne sú to veľká a pohodlná forma, čo umožňuje bez námahy odpudiť svoje nohy z nich.

Pokiaľ ide o parametre týchto prvkov terapie, sú veľké, napodobňovanie horských reliéf, a tam sú malé veľkosti s názvom „Zmiešané“.

Amatérske aktivity zahŕňajú nasledujúce možnosti.

 • „Vrecká“, nazývané analogicky s vreckom. Majú veľké vnútorné prehlbovanie, umožňuje vám pevne chytiť všetky 5. prsty. Existujú vrecká a na stopy pre profesionálov, kde hrajú malú úlohu a sú umiestnené hlavne na strop.
Prečítajte si viac  Detské trampolíny pre domácnosť: Čo sú a ako si vybrať?

 • „Slipks“ – to sú malé háčiky, ktoré sú pripojené vertikálne. Dizajn je dosť úzky, takže ho môžete chytiť, spojiť na jednej strane palcom a na druhej – 4 iní. Vnútorné vybrania na zachytenie dizajnu nemá, existuje len mierne vybranie palca.

 • „Rybra“ je model, ktorý obsahuje príznaky „klieští“ (úzky formulár) a „police“ (Zachytenie sa vykonáva na úkor palca na jednej strane a zvyšok – na strane druhej).

 • „DEES“ je detný typ háčikov, ktorý je inherentný v určitej zložitosti zachytávania. Faktom je, že forma „diery“ sa podobá sušeniu. Mať silné ruky deti chytiť o okrúhlej vonkajšej strane. Ak je niekto ťažké vykonať taký záchvat, potom môžete, dať palcom do stredu kruhu, držať sa na jeho polovicu.

 • Háčiky pre deti sú považované za druh dieťaťa, mať vhodný formulár. Niektoré ťažkosti pri zabavení „zvierat“ nie. Používajú sa pri práci s malými deťmi, ktoré ešte je potrebné vysvetliť, pre ktorý kohútik je lepšie pochopiť.

Pre profesionálne lezenie.

 • „Mini vrecká“, na rozdiel od „vreciek“, Majte jednu malú zárezu, čo mu umožňuje držať sa na ňu len palec s predĺženou rukou alebo polohou zápästia.

 • „Police“, ktoré sú menšie ako „mini vrecká“, Nemajú vnútorné vybrania, ktoré komplikuje pokrytie rukou. Názov prvku prijatého z dôvodu 90-stupňových stans existujúcich na takmer celom obvode háčika. Obtiažnosť práce s nimi je, že je možné chytiť o nich len s rukou v uhle 90 stupňov.

 • „Pasív“ alebo „Subderser“ – Toto je jeden z najťažších typov háčikov, pri zachytení, ktoré potrebujete pochopiť, akým spôsobom sa zameriava.

Dôležitou hodnotou pre háčiky nie je len ich formou, ale aj veľkosť, ktorá vám nedovoľuje pochopiť.

Táto odroda zahŕňa miser, používa sa hlavne na podporu nôh. „Bisers“ proti „reliéfom“, charakterizované pôsobivými veľkosťami a rôznymi formami, čo pre rýchle zdvíhanie vyžaduje zručnosti a porozumenie, keď a pre ktoré je lepšie držať. Treba poznamenať, že vyššie uvedené modely majú inú formu a veľkosť, ako napríklad „pasíva“ („slnečné látky“).

Prečítajte si viac  Batus UNIX riadok: Charakteristiky a vlastnosti použitia

Okrem, Rôzne modely výrobného materiálu. Rozlišovať možnosti plastov a drevených. Plastové modely sú analógy možností kameňa, čo je klzký materiál, ktorý je komplexnosť práce s ním. Modely dreva sú najčastejšie v amatérskych športoch.

Upevnenie

Nainštalované háčiky, napríklad, v domácom upchaté sa môže rýchlo obťažovať. Ak chcete mať možnosť zmeniť stopu, neodporúča sa ich pripojiť priamo k stene. Ak chcete nahradiť trasu, nie je potrebné získať nové možnosti, stačí jednoducho zmeniť miesta, ktoré sú už k dispozícii. Ak chcete mať takúto príležitosť, musíte vyriešiť vybavenie na preglejky.

Po plánovanom stope sa rozhodneme, ako je pohodlnejšie usporiadať háčiky. Vyrábame otvory pre upevňovače: zvnútra vo vzdialenosti 20 cm, vložíme hardvér od seba alebo, ako sa nazývajú, „bulldogs“ alebo „krabs“. Hardvér je lepšie vybudovať viac pravého. To neumožňuje odstrániť panel, keď bude potrebné zmeniť záchvaty.

Na „držiteľov“ umiestniť správne, pre výrobné modely je lepšie použiť skrutky vhodné pre nich. Môže byť pripojený k modelu a na podporu pomocou skrutiek.

Pri používaní modelov rôznych tvarov je potrebné ich mať tak, aby sa držadlá, pre ktoré sa vzťahuje pokrytie od seba, aby sa zabránilo zraneniam.

Voľba

Pre hákové stúpanie si môžete urobiť, ale môžete si tiež kúpiť továrenské lezecké súpravy. Takáto sada pozostáva z 50% háčikových rukovätí. Nasledujúci 50% je rozdelený do batérií a vreciek medzi sebou, medzi ktorými existujú vždy súčasť aktív a pasív.

Najčastejšie nie sú háčiky pre nohu zahrnuté, môžu byť vyrobené nezávisle alebo kúpiť verziu z výroby. Odborníci odporúčajú na tieto účely na výber menších modelov. To komplikuje trať a je bezpečnou voľbou pre nováčikov.

Deti, len začiatočníci, ktorí sa majú zapojiť do lezenia, odporúča sa kúpiť modely s hlbokými vreckami, ktoré sú žiaduce použiť v komplexe s menšími modelmi, na ktorých deti rozvíjajú silu prstov. ale Nie je potrebné zneužiť tento druh, pretože to môže spôsobiť deformáciu, ktorá ešte nie je vytvorená riadne detské ruky.

Prečítajte si viac  Výber detského herného komplexu s kopcom na letné chaty

Ako to urobiť sami?

  Urob to, že sami háčiks ľahšie urobiť z drevených barov. Strom v tomto prípade je materiál, ktorý môže ľahko poskytnúť potrebnú formu. Ready drevené modely, ktoré potrebujete na leštenie dobre a zakryť lakom na odstránenie pravdepodobnosti vzhľadu.

  Okrem dreva môžete urobiť kamenné háčiky, ktoré sú tiež povolené brúsením a sušením. Problém s prácou s kameňom je, že budú potrebné potrebné nástroje a ochranné okuliare, ktoré zabraňujú vstupu fragmentov.

  Drevené háčiky sú pripevnené k skrutkam alebo skrutkam a kameň je na obzvlášť trvanlivý lepidlo, určené na tieto účely.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: