Swing Balancer: Čo je a ako to urobiť sami?

Swing Balancer sú druh detských pouličných jazier. Súčasne jazdiť na to môže dvoma a viac dieťaťa. Takáto zábava sa považuje za pomerne bezpečnú, takže aj tie najmenšie deti môžu jazdiť, ale s podporou dospelých. Takéto hojdačky preto môžu byť dobrým nástrojom pre triedy s deťmi vo vlastnom dvore.

Popis a princíp práce

Princíp činnosti dizajnu je použitie účinku tej výhody, ako v bežných pákových váhách. Preto sa tento typ swingu nazýva „rocker“, „swing-váhy“ a „kyvadlá hojdačky“. Hlavné časti najjednoduchšieho dizajnu sú sedadlá a podpora. Ako sedadlo sa zvyčajne používa doska a pravidelný denník môže slúžiť ako podpora. Ak je hmotnosť detí viac-menej rovnaká, potom po odpudzovaní zo Zeme, hojdačka striedavo bude vyliezť na rôznych stranách dosky a deti sa striedajú a choďte dole. Plus tejto atrakcie je, že deti v uvoľnenej forme sa naučia komunikovať navzájom, komunikáciu, spoločné hry a prácu. Okrem toho existuje tréningové vestibulárne prístroje, svaly a koordinácia pohybov.

Napriek všeobecnému princípu práce vyváženia detských hojdačiek môžete rozlíšiť niekoľko ich odrôd.

 • Classic Swing Balancer. Najbežnejšou a jednoduchá možnosť je dizajn, ktorý sa podobá váhám – pozostáva z dosky so sedadlami a podporuje, na ktoré je táto doska pripojená. Deti sediaci na opačných okrajoch dosky a hojdania, vytvárajú výzvu.

 • Jarné vyváženie. Táto možnosť sa považuje za vhodnejšie pre malé deti, do 5 rokov. Má malú amplitúdu hojdania, takže pre deti takýto druh bezpečného je najbezpečnejší. Okrem toho dieťa vyžaduje minimálne úsilie, je potrebné udržiavať rovnováhu. Konštrukcia sa skladá zo sedadla, ktorý je upevnený na vertikálne nainštalovanej pružine.

 • Hojdačka z pneumatík. Toto je krátka voľba z dôvodu skutočnosti, že auto ťahy sa rýchlo opotrebujú. Keď je štruktúra, môžu byť použité ako centrálna podpora, a vykonávať funkciu tlmičov na koncoch dosky.

 • Double. Tento typ swingu kombinuje dve klasické možnosti. Dosky so sedadlami sa nachádzajú na jednej základni. Je dôležité, aby vzdialenosť zostala dostatočná na bezpečnú jazdu medzi dvoma doskami.

 • Rozprašovaný. Tento druh je pokročilý klasický hojdač. Na jazdeckej tabuli nie sú dva sedadlá, ale niekoľko – to umožňuje súčasne umiestniť tri alebo štyri deti. V tomto ohľade by mala byť hlavná doska doska odolná, aby odolala možným zaťažením.

 • Prísada. Iným spôsobom sa tieto hojdačky nazývajú aj „Spinning“. Najťažšia verzia vyvažovacích hojdačiek a na výstavbu a na korčuľovanie. Pohyb v takýchto hojdačkách nie je len hore a dole, ale aj v kruhu. Preto deti budú potrebovať pokročilejšie motorické zručnosti a lepšiu koordináciu pohybov.

Materiály a farby

Na výrobu takejto hojdačky je možné použiť rôzne materiály. Tri siete sú kovové, drevené a plastové. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody.

 • Kovový. Swing z tohto materiálu Najviac trvanlivý a trvanlivý. Je však ťažšie postaviť ich s vlastnými rukami – budete potrebovať špeciálny zvárací nástroj a pracovné zručnosti s ním. Okrem toho, pre deti, táto možnosť je najviac traumatická.

 • Drevo. Najvhodnejšia možnosť pre vlastnú tvorbu a môžete použiť oba dosky a guľatiny. Je ľahšie pracovať s nimi ako s kovom – drevo je prístupnejšie, je ľahké zvládnuť a znížiť požadované časti priateľkou. A čo je najdôležitejšie, drevené hojdačky sú bezpečnejšie pre deti. Sú šetrné k životnému prostrediu a ľahšie ako sa hýbať z kovu, takže pri páde rizika zranenia výrazne menej.

 • Plastový. Takéto návrhy sa predávajú v hotovom formulári, takže celý proces sa znižuje na nákup hotovej súpravy a jeho samonamery podľa pokynov.

Štýl a dizajn

Swing-Balancer sa môže stať skutočným majstrovským dielom napriek ich najjednoduchšiemu dizajnu. Ak si želáte, môžete ich usporiadať v celkovom štýle krajiny na stránke. Najjednoduchšou možnosťou bude maľovanie v rôznych farbách. Zaujímavé pre deti sa bude hojdať vo forme všetkých druhov zvierat – koní, medvedí, ryby, motýle, alebo vo forme automobilov a lietadiel. Môžete maľovať znaky hojdačky z vašich obľúbených kartónoch. Volant alebo volant ako rukoväť bude zaujímať a užívajte si deti.

Dekorácia môže byť čokoľvek, fantázia nič neobmedzuje.

Ako na to?

Jednoduchý vyvažovací dizajn je k dispozícii na výrobu s vlastnými rukami. Možnosti môžu byť veľa, ale najobľúbenejšie a cenovo dostupnejšie sú klasické drevené hojdačky. Algoritmus práce je jednoduchý:

 • potrebné merania;
 • výpočet pevnosti;
 • Príprava materiálov;
 • inštalácia podpory;
 • Výroba hlavnej dosky;
 • sedadlá;
 • Inštalácia odpisov.

Najprv musíte rozhodnúť o veľkosti a vytvárať výkresy. Všeobecne akceptované normy neexistujú, takže je potrebné dodržiavať len odporúčania a individuálne charakteristiky. Dĺžka hlavnej dosky v priemere je 260-270 centimetrov v prípade dvojitého hojdačky. V párovej konštrukcii na väčšie sedadlá, dĺžka dosky stojí za priblíženie.

Výška podpory ovplyvňuje zaťaženie a amplitúdu kývania. Čo je nižšie, tým menej záťaže padá na dizajn. A čím vyššie, tým zaujímavejšie sa ukáže príťažlivosť pre deti. Odporúča sa pri výpočte maximálnej výšky sedadla orientovaného na rast dieťaťa. Približná hodnota je 100 cm. Toto je najbezpečnejšia nadmorská výška v prípade pádu. Príkladná šírka samotných sedadiel je 30 cm, dĺžka je 40 cm, výška držadiel je asi 20 cm a chrbát – 25 cm.

Je dôležité poznamenať, že všetky tieto parametre sú približné. Presné rozmery musia byť navrhnuté na základe individuálnych charakteristík detí.

V závislosti od zamýšľaného zaťaženia musíte vypočítať silu hojdačky. Zároveň sa berie do úvahy nielen hmotnosť detí, ale aj skutočnosť, že niekoľko ľudí môže vyliezť naraz, môžu trvať. Okrem toho deti rastú a že hojdačky slúžia dlhšie, musíte ich urobiť s dobrou rezervou zásielok.

Drevené hojdačky môžu byť konštruované z hnedých alebo barov. Prvý spôsob je ľahšie vyrábať, pre druhú potrebujú nejaké schopnosti tesárstva. Dub je považovaný za najlepší materiál, ale je ťažšie pracovať s ním kvôli hustým drevom a stojí to drahšie. Z týchto dôvodov sa borovica zvyčajne používa na hojdačku.

Je dôležité, aby obsah vlhkosti suroviny nebolo viac ako 15%, inak sa produkt rýchlo poistky a rozpadne. Ako sedadlo, musíte použiť dosku s hrúbkou najmenej 3 o mm. Okrem toho budú potrebovať regály, tyče pre podporu a jazdeckú tuhosť, hardvér, kovovú tyč, materiál pre rukoväte, primer, lak a farby.

Nainštalujte tyče, guľatiny alebo konéry do zeme a betónu. Aby sa strom nezačal hnilobiť, je dôležité, aby to predskupili špeciálnymi prostriedkami. Ukazuje teda stacionárny dizajn.

Môžete urobiť a prenosné hojdačky. Pre takúto podporu musíte urobiť dva regály (vľavo a vpravo), pozdĺžne a priečne vzpery, zastavenie dosky a veko. Všetky položky musia byť navzájom kombinované podľa schémy. Ukazuje sa za stabilnú obdĺžnikovú podporu. Pre väčšiu stabilitu môže byť doplnená žiadnymi vzpriatiami alebo pripojiť k Zemi spôsobom, ktorý nebráni prenosu.

Ak chcete namontovať hlavnú dosku, budete potrebovať dosku, ktorá bude nainštalovaná na nosiči spolu so sedadlami, ako aj stiffer rebro, obmedzovačmi a rukoväťami. Po prvé, je potrebné brúsiť všetky časti rockovača, aby sa zabránilo možnému zraneniu surového dreveného povrchu. Miesta upevnenia skrutiek a hardvéru musia byť skontrolované pre ostré časti a sloty, kde môže dieťa pokryť prsty. Zostatok rohu dosky je výhodne mierne zaoblený.

Na zabezpečenie dosky na podporu je potrebné jasne definovať stred dosky, inak nebude žiadna pohodlná jazda. Sedadlá Inštalácia na palube voliteľné, môžete si posediť okraje dosky. Ale prítomnosť sedadiel vytvorí ďalšie pohodlie. Na výrobu sedadiel môžete použiť plast, laidlo, plsť, pena guma. Pevné sedadlá môžu hrať pre hrany hlavnej dosky, takže v tomto prípade to môže byť učiť užšie – neovplyvní to pohodlie korčuľovania.

Sedadlá s mäkkými materiálmi sa odporúčajú robiť odnímateľné, takže môžete odstrániť dážď. Zároveň by mali byť priložené veľmi pevne – nie sú otočte a nebudú potápať, takže deti nepatria počas korčuľovania. Chrbát tiež nie sú záväzné, ale veľmi malé deti s chrbtami budú jazdiť pohodlnejšie. Ak sú staré plastové stoličky, potom môže byť sedadlo vyrobené z nich – odrezať nohy a pripojiť k PLINKE s pomocou skrutiek.

Rukoväte musia byť poskytnuté v akejkoľvek forme – ako sú vybrania v doske, ako samostatný dizajn alebo časť sedadla.

Funkcia obmedzovačov tlmiča nárazov je zmiernenie pristátia. V opačnom prípade môže byť chrbtica zraniť ostrý zostup z výšky jedného metra. Gumové vankúše môžu byť použité ako tlmiče tlmiča, elastické kovové výrobky alebo staré auto pneumatiky. Tieto časti sú inštalované buď pod zadnou doskou zo sedadiel, alebo v zemi na mieste pristátia hojdačky. Po úplnej montáži hojdačky môže byť natretá, pokrytá lakom a ozdobiť.

Tipy pre prevádzku a starostlivosť

Použitie balancer swing musí byť primárne bezpečné pre dieťa. V tomto ohľade musia byť všetky spotrebné materiály netoxické, aby neboli poškodiť zdravie. Maľovanie si musí vybrať pre vonkajšie použitie. Kovové časti môžu byť mazané anti-koróziou.

Miesto inštalácie swingu musí byť hladký a pravidelne uvoľnený z miesenia alebo jedovatej vegetácie, ako aj ten, ktorý môže vyvolať alergie. Nemali by existovať žiadne nádrže a komunikácie v okolí. Počas prevádzky sa odporúča skontrolovať stav štruktúry na prítomnosť defektov. V priebehu času, medzery a drsnosť môžu byť vytvorené v zariadení – musia byť stanovené včas.

Úspešné príklady

Po pripojení trochu silu správne korekciou parametrov štruktúry a colného colného hojdačky s vašimi vlastnými rukami môže byť odmenený ako odmena. Najúspešnejšie možnosti pre rôzne druhy sú prezentované na fotografii.

O tom, ako urobiť swing-palancer s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár