Všetko o drevených pieskoviskách

Sandbox z dreva – najbežnejší model v ihriskách. To je celkom vysvetlené – drevo je šetrné k životnému prostrediu, je celkom príjemné, neprehrieva sa pod slnečným svetlom, nevylučuje špecifické zápasy, ktoré sú súčasťou umelých materiálov. Existuje veľký počet hotových výrobkov, ktoré možno zakúpiť a nainštalovať, napríklad v krajine a projektoch, pre ktoré môžete urobiť pieskovisko.

Zvláštnosť

Vzhľadom k tomu, pieskovisko stojí na ulici, musí spĺňať niektoré požiadavky na pouličný nábytok: byť spoľahlivý, trvanlivý, silný, imúnny s účinkami zrážok. Okrem toho, pretože tento dizajn predpokladá, že deti budú hrať v ňom, nemalo by byť žiadne ďalšie nebezpečenstvo pre nich: ani pachy a odparovanie z materiálov, ani pravdepodobnosť zranenia, ani iné.

A, samozrejme, krajina pieskoví musia byť svetlé, krásne, atraktívne, s veľkými časťami a certifikovaným pieskom bez prachu nečistôt a nečistôt.

Preskúmanie druhov

Sandboxy môžu byť konštruované rôznymi spôsobmi, ale existuje niekoľko bežných typov:

 • „Clamshells“;
 • celé;
 • Akákoľvek forma, ale na vrchole je markíza alebo strecha;
 • transformácie;
 • s bazénom.

Pieskovisko volal, pretože je to jednoduché a bez následkov pre dizajn je jasné a opäť ísť inde. S jednodielnym dizajnom to nebude robiť – je pevne na jednom mieste.

Vďaka bdelosti, baldachýnu alebo strechu, jemná detská pokožka je chránená pred priamym slnečným svetlom. Môže to byť obyčajné, a môže mať tvar domu, huby alebo veže. A uzavreté výrobky dokonale si zachovávajú piesok od dosahu odpadu, prachu a živobytie zvierat a ľudí.

Veko môže byť pevné alebo premeniť na sedadlo pri otváraní. Tiež môže byť veko vyrobené vo forme jedného štítu, ktorý úplne zatvára povrch pieskoviska, alebo dva tie isté štíty.

Transformátory – Vynikajúca funkčná vec, môže to byť piesočná a rekreačná oblasť, vybavená lavičkami a dokonca aj stôl. Sandboxes-bazény sú utesnené, takže v prípade potreby môže byť piesok odstránený a naplnený vodnou kapacitnou.

Výber miesta

Sandbox by mal byť absolútne bezpečný pre deti, v ňom sú. Preto je potrebné umiestniť ho v súlade s viacerými pravidlami. Pri výrobe kovových častí by sa nemali používať: môžu byť neskoro pod jasným slnkom a spôsobiť popáleniny od dieťaťa. Všetky prvky musia byť spoľahlivo fixované, nestružujú sa a nie sú zavesené.

Vzhľadom k tomu, že strom nereaguje veľmi dobre na najbližšie susedstvo s vodou, je lepšie mať drevený pieskovisko vedľa umelej alebo prírodnej nádrže (okrem toho, že poškodí materiál, je to nebezpečné a pre deti).

Tiež nežiaduce posielať pieskovisko na mieste, kde prechádzky vietor. Návrhy sú plná prechladnutia a vietor má nehnuteľnosť na vyhodenie piesku a zaspí ju do očí, vlasov a ušiach deťom.

Budú existovať neúspešné miesto bez akéhokoľvek tieňa, najmä ak nie je žiadny markíza v pieskovisku alebo streche. Lepšie, ak deti hrajú s pieskom, kde sa slnečné svetlo rozptýli vetvami stromov alebo kríkov, alebo pod baldachýnom alebo strechou samotného piesku. Medové rastliny by nemali byť v dvoch časových meračoch, aby sa zabránilo susedstve s hmyzom, v nich obývali. Pichľavé kríky v blízkosti by nemali. Neďaleko, elektrické vedenie nie je možné položiť, ležiace hadice a t. D.

Kresby a veľkosti

Sandbox Rozmery priamo závisia od počtu detí, ktoré v ňom budú hrať. Ak je jedno dieťa, kontajner môže byť pomerne malý, s jedným komfortným sedadlom a úzkou stranou. Ak deti dvakrát alebo viac, pieskovisko bude musieť rozšíriť a vybaviť sedadlá pre každú stranu.

Minimálna dĺžka boku je 1 m, v menšom priestore, dieťa bude nepohodlné. Ak vám priestor umožňuje zvýšiť stranu strany do 2 m a viac – podľa potreby.

Výška Borcht sa vypočíta na základe možnosti dieťaťa bez akýchkoľvek ťažkostí, aby sa dostali dovnútra, ale zároveň nespadol „cez palubu“ (ak je jeho vek jeden a pol alebo dva roky). Optimálna výška – 30-35 cm. To vám umožní dať dostatočne silnú piesočnatú vrstvu, potom budú deti pohodlné hrať, zatiaľ čo piesok nebude nasýtený. Bude tiež dodržaná bezpečnosť, to znamená, že deti nebudú riskovať hlboko brúsovanie v piesku a udustení.

Veľkosť veka, ak je poskytnutá, by mala byť taká pevne a dostatočná na to, aby sa uzavrela celá plocha pieskoviska, aby sa zabránilo pádu do jej zrážok, produktov na zvieratách (a zvieratá sami), hmyz, odpadky a t. Ns.

Napriek zdanlivej jednoduchosti dizajnu je potrebný vývoj podrobnej schémy. To umožní vypočítať požadované množstvo materiálov na centimeter, ako aj nainštalovať na správnom mieste, s ohľadom na nerovnosť a zmiernenie pôdy.

Štandardný design Sandbox – Square, s rovnakými dĺžkami. Perimeter na obvode ide na pevnú látku, pomáha držať piesok v nádrži. Ale nič nezabráni vybaveniu komplexnejšieho modelu – s lavičkami, stoličkami, stolom, vekom, markíza. Môžete vytvoriť Sandbox Ship alebo Plachetnicu, alebo stroj „Formula 1“, alebo rozprávkový hrad RAPUNZEL – všetko závisí od predstavivosti rodičov a záujmov dieťaťa

Bez ohľadu na projekt je kľúčovou funkciou držať piesok pred rozptyľom.

Nástroje a materiály

Ak chcete vytvoriť drevený pieskovisko, bude to trvať predovšetkým strom. Môže to byť log, môže byť drevo alebo dosky. Bez ohľadu na typ materiálu, musí byť ošetrený antiseptickými kompozíciami z hniloby a formy, ako aj zmesi spomaľujúce horenie.

Okrem, Každý bar alebo doska musia byť sashbary a pokryté lakom, aby dieťa nemohlo priniesť mesto alebo zranené.

Je lepšie získať vysoko kvalitné drevo – takže pravdepodobnosť, že je dobre nasávaná a nie je infikovaná hubami alebo plesňou, bude oveľa vyššia. Doska by nemala byť tenšia ako 3 cm, potom nebude prasknúť a pieskovisko bude trvanlivé. Ošetrenie stromov sa vykonáva pred začiatkom zostavy.

Aby sa Sandbox, okrem stromu, bude potrebný projekt budúceho produktu s výkresom, ako aj nasledujúce materiály a nástroje.

 • Niektoré samorezov.
 • Shlifmashinka.
 • Preglejka, ak dizajn nie je tradičný námestie, ale napríklad komplikovaná loď alebo autobus. Z preglejky veľmi výhodné na rezanie fantázie, dekoratívne detaily.
 • Lak, farba.
 • Nastavte valček, skrutkovač.
 • Meracie zariadenie (ako ruleta), jednoduchá ceruzka.
 • Laserová úroveň).
 • Štyri deti a Beyuke.
 • 2 Rolls geotextílie alebo filmov pre usporiadanie dna.
 • Drvený kameň (ak sa používa geotextílium, nemá naopak, a naopak).
 • Piesok na plnenie nádrže – v priemere asi 0,5 metrov kubických. merač. Dokonalá možnosť – Quartz Sand. On je preosiahnutý, čistý a je vhodné vyrezať kalich.

Ako urobiť Sandbox Urob si sami?

Pokyn, ako krok za krokom, aby sa pieskovisko na vlastné, jednoduché. Po vypracovaní výkresu musíte označiť obvod budúceho piesočnatého. Toto sa vykonáva na vopred určenom mieste cez kolíky a zvončeky. Ďalej vo vnútri obvodu je vo vzorkovanej pôde. Hĺbka vzorkovania – 0,3-0,4 m. Ak nie je základom v pieskovisku, potom okamžite dajte vankúš sutiny – to bude odtoková vrstva, takže voda rýchlo prejde hlboko do pôdy. Skúsení užívatelia odporúčajú, aby sa vytvorila vrstva geotextílie – takže vrstva piesku bude chránená pred inváziou mravcov a iných obyvateľov pôdy. Geotextile môže byť nahradený polyetylénom, ale potom je potrebné urobiť niekoľko otvorov pre drenáž, pretože polyetylén vodotesný.

Takže po daždi neboli kaluže nielen vo vnútri, ale aj v blízkosti pieskoviska, môže byť vrstva drenáže odložená a za stranách vo vzdialenosti asi 0,4-0,5 m.

Námestie

Ak je vytvorená konvenčná štvorcová pieskovisko, potom okolo obvodu je nahý na jednej doske, impregnovaná antiseptickou kompozíciou. Dosky môžu byť skrotené buď na vyzdvihnutie na samosprávnucej skrutke. Ďalej, rovnako ako postupne pribitý nad druhou doskou na každej strane. Po dosiahnutí požadovanej výšky sú sedadlá vybavené – dva alebo štyri dosky sa nachádzajú vodorovne na letoch. Sedadlá musia byť tak hladké, bez drsnosti.

Kruhový

Round Sandbox môže byť postavený z rezaného denníka uvedeného v príslušnej forme. Ak je priemer protokolu dostatočne veľký, potom sa nachádzajú sedadlá v takejto pieskovisku – dieťa môže pohodlne ubytovať „Penkaj“. Samozrejme, každý penosk musí byť leštený a spracovaný.

Pokiaľ ide o zariadenie, spodná časť je vybavená rovnakým princípom ako tradičná štvorcová pieskovisko.

Vo forme auta

V skutočnosti sa pieskovisko vo forme kamiónového stroja líši od zvyčajného len na prítomnosť kabíny. „Telo“ je teda možné postaviť na obvyklej schéme a kabínu vyrezaná z hustého pregývaného preglejky a farby. Pre tých, ktorí hľadajú maximálnu naturalizmus, môžete rezať a pripojiť volant, spätné zrkadlá v kabíne, zavesiť číslo.

V závislosti od koníčiek a záujmov dieťaťa nemôžete urobiť obyčajný vozík, ale napríklad požiarny motor alebo pretekárske auto.

Samozrejme, bude to vyžadovať určité úsilie rodičov, ale nadšených očí dieťaťa a jeho ochotu kedykoľvek hrať v pieskovisku.

Vo forme lode

Veľké sily a zručnosti budú vyžadovať štruktúru pieskoviska vo forme plachetnice alebo lode. V prípade plachetnice, všetko je mierne jednoduchšie: plachta, je to stan, tiahne na stožiarno-vklady, ktoré musia byť spoľahlivo fixované. Pokiaľ ide o loď priamo, môže mať štvorcový alebo obdĺžnikový tvar, ale určite potrebuje dno. Aby ste to urobili, odrežte niekoľko dosiek pod akútnym uhlom (približne 45 stupňov), potom, čo im dávajú tvar lode.

Tiež z preglejky môžete znížiť dekoratívne detaily ako záchranca, kotvy, mená lodí a konsolidovať ich na palube. Môžete tiež ozdobiť stranu kotvisku, ako na súčasnej plachetnici, a tiež zdvihnúť vlajku.

Ako kryt?

Drevo musí byť dobre únikom pred prácou s ním a spracovaná kompozíciami z hniloby a parazitov.

Možnosti, ako na spracovanie a maľovanie pieskovisko, aby sa neohnila v jednej sezóne, celkom. Majster skúsenosti v tomto podnikaní sa odporúča napríklad „Sezhezha pre ťažké podmienky“ – pokrývajú základňu a nohy výrobku (ak je k dispozícii), a základňa na oboch stranách. Po vysušení kompozície musíte maľovať všetky detaily farby na strome.

Tiež poradiť pred maľovaním, aby ste impregnuli každý detail Olify, odporúča sa to urobiť dvakrát. Tiež základný náter v dreve, ale nie žiadna, ale len najvyššia kvalita, od osvedčeného výrobcu. Použite použitý strojový olej je extrémne nežiaduci, to dá nepríjemný zápach, ktorý sa bude držať veľmi dlho.

Vklady, najmä časť, ktorá bude poháňaná do zeme, môžu byť tiež liečené bitúmenovým tmelom. Potom bude dizajn spoľahlivo chránený pred akciou vlhkosti.

Je tiež dôležité vykonať pieskovisko. Pravidelne (raz ročne) nahradiť piesok, čistiace hračky, vetvy, kamene, odpadky. Vyžaduje sa tiež vysušiť piesok po ťažkých dažďoch, ak model nie je vybavený vekom alebo baldachýnom, nalejte nový, ak sa stane oveľa menší. Je lepšie mať vždy nejaké množstvo zásob. V prípade, že sú farebné chipsy, musíte aplikovať nové vrstvy takým spôsobom, že povlak je tuhý. Potrebujeme raz ročne – na jar.

O tom, ako urobiť pieskovisko s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: