Všetko o pieskoviskách so strechou

Dobrý pieskovník by mal byť na každej materskej škole. Na území súkromného dvora takéto miesto pre hry možno urobiť aj s vlastnými rukami. A tak, že dieťa tam môže hrať a v horúcom počasí a v daždi, je potrebné okamžite urobiť jednoduchý piesočná skriňa so strechou.

Zvláštnosť

Detská pieskovňa so strechou – skvelé miesto pre hry pre jediné dieťa a veľkú spoločnosť detí. Takáto budova má mnoho výhod.

 1. Po prvé, poskytuje ochranu pred dažďom a slnkom.
 2. V takomto pieskovisku si môžete ponechať hračky bez toho, aby ste sa starali o ich bezpečnosť.
 3. Zaujímavá stavba môže ozdobiť graf.
 4. Zvyčajne je v pieskoviskách so strechou spodnej strany chránená, ktorá neumožňuje nečistoty na padnutie do piesku.
 5. Niektoré zakúpené pieskovisko môžu byť dobrou alternatívou k bazénu na pozemku.

Pokiaľ ide o nedostatky, sú prakticky nie. Jediný moment, o ktorom je pamätať: Rodičia budú musieť stráviť nejaký čas a úsilie na výstavbu alebo usporiadanie miesta hry. Okrem toho, ak je to potrebné, pieskovisko bude musieť od času opraviť alebo aktualizovať svoj vzhľad.

Názory

Sandboxy so strechou môžu byť najliodejšie, napríklad s baldachýnom vyrobeným vo forme dáždnika, s markínom alebo hojdačkou. Ulica Gaming Miesta môžu byť vybavené pre dievčatá a chlapcov.

Otvorené pieskoviská

Tento typ štruktúr sa považuje za najčastejšie. Nainštalujte takáto hrateľnosť pre deti je veľmi jednoduché. Do Sandboxu nevyzeral nudné, môžete si vybrať štýlový model s ďalším dekorom. Stojí za zmienku najobľúbenejšie medzi nimi.

 • Dáždnik. Sandbox s takou strechou je možné inštalovať na veľké ihrisko a doma. Sandbox sám môže mať akúkoľvek formu. Avšak, v strede alebo na strane musí byť pilier s farebným dáždnikom. Tento dizajn dokonale chráni deti a zo slnka a od dažďa.

 • Plachetnica. Ako strecha pre taký pieskovisko, môžete použiť sklopné markízy, vyrobené vo forme polkruhu. Tento dizajn bude zaujímavý nielen chlapcov, ale aj dievčatá. Na pieskovisko vyzerajú originál, môžete ju ozdobiť pirátskou vlajkou alebo prísť s mojou vlajkou s dieťaťom.

 • Mobile Sandbox. Tento dizajn sa líši od iných možností skutočnosťou, že môže byť prevedený na akékoľvek miesto. To je možné kvôli tomu, že existuje skladací rám.

Open Sandboxes majú mnoho výhod. V prvom rade sú ľahko a rýchlo vybudované, materiály pre ich stavbu sú lacné, dospelí nemusia mať špeciálne zručnosti v stavebníctve, aby sa vyrovnali s prácou.

Takéto pieskoví však majú nejaké nevýhody. Takže z času na čas bude potrebné vyčistiť piesok z nečistôt. Okrem toho, opustiť dieťa v takomto dizajne je dosť nebezpečné, pretože akékoľvek zviera môže vyliezť do neho.

Uzavreté pieskoviská

Tento typ konštrukcií sa objavil relatívne nedávno. Napriek tomu sú tieto pieskoví už veľmi obľúbené u väčšiny rodičov. Môžu byť veľmi odlišné.

 • Klasické vnútorné pieskovisko. Rozmery takýchto štruktúr môžu byť odlišné: od najmenších a veľkých. Okrem toho môžu byť okrúhle a obdĺžnikové a šesťuholníkové. Všetky sú však zjednotené tým, že na konci hry je pieskovisko úplne pokrytá doskami. Uzatváracia pieskovisko šetrí nielen z odpadu od vstupu, ale tiež zabraňuje tkaniu piesku. V takýchto štruktúrach môžete opustiť inventár celého detí, ako je čepeľ alebo malý hrable.

 • Sandbox-Transformer. Takýto dizajn so zostupnou strechou sa môže ľahko zmeniť na stôl s lavičkami alebo doplnkovým ihriskom.

Sandboxy môžu byť s jednou alebo dvojprijovou zdvíhacou strechou, alebo dokonca s cvičením. Všetko závisí od preferencií vlastníkov, ako aj veľkosť stránky.

Stojí za zmienku, že uzavreté štruktúry sú dostatočne silné a spoľahlivé. Avšak, v prípade poruchy, bude to oveľa ťažšie opraviť takúto piesočnavku.

Materiál

Pohodlné a spoľahlivé pieskovisko môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, napríklad z dreva, polykarbonátu, kovu a dokonca aj z pneumatík.

 • Drevo. Takýto materiál ako drevo je považovaný za šetrný k životnému prostrediu a bezpečný vo všetkých ohľadoch. Na výrobu pieskoviska sa však musí starostlivo pripraviť. Drevený povrch musí byť nevyhnutne dobre leštený a nemajú žiadne nezrovnalosti. To je dôležité, pretože ak materiál nespracujete, deti môžu byť zranené. Okrem toho musí byť drevo pokryté špeciálnymi riešeniami, ktoré ho chránia pred tvorbou plesňových infekcií. Sandbox môže byť tiež vyrobený z dosiek a z guľatiny.

 • Plastový. Tento materiál je dostatočne silný a trvanlivý. Okrem toho, plastové zariadenia môžu mať inú farbu. Sú ľahko inštalované a v prípade potreby môžu rýchlo demontovať. Takéto pieskovisko, ak je to potrebné, ľahko sa presunie na iné miesto. Pomerne často návrhy z plastov, aby sa vo forme zaujímavých kreslených postavičiek, ktoré sú veľmi podobné deťom.

 • Polykarbonát. Najčastejšie sa tento materiál používa na vytiahnutie dreveného rámu. Koniec koncov, pomáha odrážať ultrafialové lúče.

 • Pneumatiky. V niektorých prípadoch sa pieskoví robia z nepotrebných pneumatík. Sú dostatočne bezpečné pre deti, pretože ich steny sú mäkké a pohodlné. Pneumatiky môžu byť natreté rôznymi farbami alebo nakresliť rôzne kresby.

Je veľmi dôležité správne vybrať pravý piesok pre pieskovisko správne, pretože musí mať určité vlastnosti, napríklad to by malo byť pohodlné od neho. Nekupujte biely piesok, je ťažké vyhodiť z toho, rýchlo sa kontaminuje.

Tiež stojí za odmietnutie červeného piesku, pretože je to príliš veľa malých škodcov. Najviac optimálna možnosť bude piesok rieka.

Ako si vybrať?

Pri výbere, musíte sa zamerať na preferencie dieťaťa a oblasti pozemku. Ak je to malé, mini pieskovisko s kompaktným baldachýnom. Ak vám priestor umožňuje inštalovať celý komplex so strechou, sedadlami, hojdačkami.

Pri výbere stojí za to platiť pozornosť tomu, že materiál bol bezpečný, nebolo poškodenie, škrabance na povrchovej ploche, škrabancom.

Všetci rodičia, ak je to žiaduce, môžu stavať pre svoje dieťa aspoň malé pieskovisko. Takže to nie je nebezpečné pre deti, mali by ste sa držať určitých pravidiel nielen vtedy, keď je vybrané, ale aj pri inštalácii.

Po prvé, pieskovisko by malo byť vždy v oblasti vízie dospelých. Umiestnenie takéhoto herného miesta by však malo byť čo najďalej od stromov, takže žiadny hmyz sa nedostanú do piesku.

Rozmery vytvoreného konštrukcie je lepšie vybrať tak, aby sa niekoľko detí mohlo zapadnúť naraz.

Sandbox je najlepšie nastavená na malú výšku, takže sa v ňom nezbiera nadmerná vlhkosť. Jej strana by mala byť v tieni a druhá – na slnku. Aby sa zvieratá strávili pieskovisko, piesok sa musí liečiť špeciálnym nástrojom, ktorý ich vystraší.

Ako na to?

Ak je to žiaduce, môžete si vytvoriť pieskovisko s vlastnými rukami. Najprv však bude musieť čerpať kresbu budúceho dizajnu. Potom musíte pripraviť miesto. Spočiatku by sa mal pozemok vyčistiť od odpadu, a potom zakázané korenistými a povrazovými uhlami budúceho dizajnu.

Aby ste urobili základňu pieskoviska, budete musieť odstrániť asi 30 centimetrov hornej vrstvy Zeme. Ďalej musíte vykopať dieru s hĺbkou 60 centimetrov. Na dne, musíte zaspať alebo veľký piesok, buď jemný drvený kameň, hrúbka vrstvy by nemala byť nižšia ako 6 centimetrov. Potom je všetko potrebné na zakrytie akéhokoľvek materiálu, ktorý je dobre prenášaný vlhkosťou.

Rámec

Keď je prípravná fáza dokončená, môžete prejsť na stavbu rámu podľa vykonaných schém. Pre štvorcový dizajn bude potrebné 4 identické drevené dosky, ktorých dĺžka je 150 cm. Ako nohu, môžete použiť tyče dlhé, nie menej ako 25 cm. Uistite sa, že skontrolujte všetky materiály pre akékoľvek nezrovnalosti, takže v budúcnosti nemohli byť deti zranené. Potom môžete začať montovať základňu pieskoviska. Box musí mať námestie. Pri montáži pieskoviska medzi koncami budete musieť položiť gumové tesnenie, ktoré zabráni vyrážke piesku.

Ďalší dôležitý bod pri vytváraní rámu – výroba dna. Koniec koncov, ak sa to nerobí, bude ľahké prasknúť vrstvu piesku a dostať sa na bahno a burinu alebo hmyz sa môže objaviť v piesku. Keď je rám úplne pripravený, môže byť okamžite nainštalovaný na zvolenom mieste.

Strecha

K pieskovisku nie je upchatá, stojí za to vybudovať strechu. Aby ste to urobili, musíte si kúpiť niekoľko borovíc, ktorých hrúbka bude 2,5 centimetrov. Tiež potrebujú dlhé slučky, požadovaný počet samoobslužných skrutiek, ako aj orechy a skrutky.

Ak chcete spustiť dosku, musíte orezať šírku pieskoviska. Potom potrebujú poľskotať dobre a maľovať. Potom, na jednej strane dizajnu, musíte upevniť pomocou skrutiek dvoch dosiek. Dvaja dva ďalšie musia byť kombinované medzi sebou malé bary, a potom ich pripojte pomocou slučiek na oboch. Stojí za zmienku, že bary sú najlepšie umiestnené v spodnej časti veka.

Ďalej budete musieť vziať ďalšie dva dosky prepojené barmi, mali by byť pripojené k predchádzajúcim slučkovým slučkám. To umožní, ak je to potrebné, otočte strechu na pomerne pohodlný obchod.

Skončiť

Vnútri pieskoviska môže byť oddelená akýmkoľvek mäkkým materiálom. Ak je túžba, môže byť maľovaná alebo maľovaná. Pokiaľ ide o maľovanie, to nebude potrebné na to, ale niekoľko farieb.

Po jazde farby môžete zaspať piesok. Hrúbka vrstvy by nemala byť menšia ako 15 centimetrov. Aby dieťa nebolí, malo by sa preosiať, a tiež odstrániť všetky odpadky a hmyz, ak existuje.

Krásne príklady

Dnes, keď fantázie človeka nemajú hranicu, môžete si vybudovať veľa nezvyčajných pieskovcových pre svoje dieťa, od dizajnu starých pneumatík na viacúrovňovú štruktúru.

 • Sandbox-Transformer. Jednoduchá konštrukcia stromu bude schopná robiť akúkoľvek osobu, pretože to nie je ťažké. Avšak, na vytvorenie strechy, ktorá sa môže zmeniť na dve pohodlné obchody, budete musieť trochu pracovať. V takejto pieskovisku môže niekoľko detí hrať naraz, a dokonca aj dospelých na lavičkách.

 • Piesočná časť. Takýto dizajn bude mať rád akékoľvek dieťa. Koniec koncov, môže hrať celý deň. Strecha takmer úplne zatvára dieťa a od slnečného žiarenia a od dažďa. V kokpite z dreva, bude tiež pohodlný a zaujímavý. Preto sa rodičia nemôžu starať o tom, kde ich dieťa hrá.

 • Zo starého pneumatiky. Toto je najjednoduchšia a rýchla možnosť vybaviť hraplay na ulici. Model je svetlý a zaujímavý, ale zároveň je veľmi jednoduchý. V takomto dizajne nie je dieťa určite zranené. Z vyššie uvedeného pneumatiky môžete nainštalovať konvenčný plážový dáždnik, ktorý bude slúžiť ako dieťa nádhernej ochrany.

 • Herný komplex. Takáto možnosť sa bude páčiť najviac dievčat. Koniec koncov, nemôžete hrať len v piesku, ale aj vybaviť kuchyňu pre vašu obľúbenú bábiku.

Summovanie, môžeme povedať, že pieskovisko so strechou je vynikajúce riešenie pre výstavbu miesta hry na akomkoľvek poklesoch. Koniec koncov, tu sa dieťa nemusí len hrať, ale aj na čerstvom vzduchu.

Ako vytvoriť transformátor Sandbox s vekom a strechou, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: