10 techník nanášania očných tieňov – tipy a triky vizážistov

Očné tiene sú jedným z hlavných kozmetických nástrojov v arzenáli moderného dievčaťa. Pomáhajú zvýrazniť oči, podčiarknuť ich krásu a výraznosť. Nie všetky dievčatá, ktoré používajú očné tiene, však poznajú niektoré techniky líčenia. Vďaka jednoduchým technikám a farebným kombináciám môžete vytvoriť rozmanitejšie líčenie a vzhľad. Naši novinári po konzultáciách s poprednými vizážistami a majstrami líčenia vybrali pre čitateľov nášho časopisu niekoľko najobľúbenejších, ale jednoduchých hotových techník nanášania očných tieňov.

Ako nanášať a tieňovať očné tiene – schémy nanášania a tieňovania

Ako používať správny tieň

Naraz môžete použiť 2 až 10 farieb. Na nahé líčenie je lepšie použiť len jeden odtieň tieňa. Dôležité však nie sú len farby a ich množstvo, ale aj spôsob ich použitia a tieňovania.

Existujú tri hlavné spôsoby pigmentácie:

 1. Horizontálne– Pigmenty sú doslova vytiahnuté od mostíka nosa až po spánky. Napríklad do vnútorného kútika oka naneste svetlý pigment, ktorý jemne prechádza do tmavšieho uprostred oka, a do vonkajšieho kútika naneste najbohatšiu verziu. Táto schéma tieňovania je ideálna, ak máte veľké, okrúhle a vypuklé oči, pretože môže opticky predĺžiť rez.

 2. Vertikálne– Pigmenty sa nanášajú vo vrstvách od línie rias až pod obočie. Môže byť niekoľko vrstiev, môže ísť o odtiene rôznych farieb, ale najobľúbenejším variantom je postupný prechod od tmavšieho odtieňa k svetlejšiemu v rovnakej farebnej škále. Táto schéma tieňovania je vhodná pre tých, ktorí majú malé alebo úzke oči.

 3. Diagonálne– Naneste pigmenty na očné viečko a rozotrite ich diagonálne – od vnútorného kútika viečka až po špičku obočia. Táto technika je určená pre tých, ktorí chcú mierne predĺžiť oči a urobiť ich šikmými.

Ako aplikovať očné tiene – pripravené techniky

Pripravené techniky nanášania očných tieňov na očné viečka budú účinné a skrášlia váš vzhľad, doplnia celkové líčenie, ak si vyberiete správne farby a odtiene. Popíšeme len postupnosť, ukážeme, kde a ako sa aplikujú svetlé pigmenty, odtiene v tmavších odtieňoch a tmavšie odtiene a farby, ktoré si môžete vybrať sami.

V popise techniky sa tiež nebudeme zmieňovať o nutnosti predbežného čistenia pokožky a nanášania podkladu – toto pravidlo platí vo všetkých prípadoch bez výnimky.

Ako nanášať tiene – klasická technika líčenia

klasický make-up

Postupnosť činností je nasledovná:

 1. Iba pohyblivé viečko je zatienené. Pigmenty sa používajú od vnútorného kútika oka, kde sa používajú najsvetlejšie odtiene.

 2. Naneste druhú, tmavšiu farbu a prekrývajte ju od stredu viečka k vonkajšiemu okraju.

 3. V rohu používame najnápadnejší odtieň.

Zvýraznite rez svojich očí a zvýraznite svoj pohľad ceruzkou na oči.

Pripravená technika na dotyková technika

Hotová technika na kombinovanie živých farieb

Tento spôsob nanášania tieňov je vhodný pre mladé dievčatá, ktoré chcú vyzerať jasne a neobvykle. Je vhodný na večierok alebo na stretnutie s priateľmi. Sekvencia líčenia očí (povedzme, že použijeme žlté a zelené tiene, môžete si vybrať aj inú kombináciu):

 1. Celé horné viečko je zafarbené žltým (kanárikovým) matným očným tieňom až po oblasť, kde sa pod kožou začína cítiť očná jamka. Oblasť pod spodným okrajom obočia by sa nemala ošetrovať.

 2. Vezmite svetlozelený matný tieň, priložte štetec do stredu horného viečka a naneste ho na pleť až k vonkajšiemu kútiku oka.

 3. Zelené pigmenty nanášajte na pravé viečko šikmo hore a doprava, na ľavé viečko hore a doľava.

 4. Na zvýraznenie spodných viečok naneste zelený očný tieň.

 5. Ak chcete dokončiť make-up, musíte nakresliť šípky na horných viečkach, zdvihnúť spodné viečka pozdĺž sliznice a na riasy položiť jednu vrstvu čiernej maskary.

Technika „Loop

Technika

Túto techniku môžu vykonávať aj začiatočníci, pretože si nevyžaduje veľa zručností:

 1. Svetlý tieň sa používa na celé horné viečko, je dôkladne rozmazaný od jedného okraja k druhému.

 2. Naneste tmavý pigment na vonkajšiu tretinu horného viečka pozdĺž línie rias.

 3. Postupná slučka sa kreslí od vonkajšieho kútika do stredu záhybu nad pohyblivým viečkom. Tmavé pigmenty dobre odtienia.

Ani tu nemusíte používať ceruzku alebo očné linky, ale ak chcete zvýrazniť rez očí, môžete použiť kozmetický prípravok v rovnakom odtieni ako tmavý tieň.

Technika „birdie“

Hotová technika

Táto jednoduchá technika je vhodná pre tých, ktorí sa práve učia nanášať make-up alebo nechcú stráviť príliš veľa času. Pokyny krok za krokom:

 1. Na pohyblivé viečko naneste ľahký tieň a vyhlaďte ho smerom nadol.

 2. Od druhej tretiny dĺžky viečka, bližšie k vonkajšej oblasti, sa aplikuje tmavý pigment.

 3. V mieste, kde sa horné a dolné viečko stretávajú, rozotrite tmavý pigment štetcom smerom nadol, pričom zasiahnite 3-5 milimetrov dolného viečka.

Pri tejto technike možno použiť očné linky aj ceruzky na zvýraznenie efektu.

Technika nahého make-upu

nahé

Ak sa chcete uistiť, že si ľudia okolo vás nevšimnú, že máte na sebe make-up, ale zároveň chcete svoj vzhľad zatraktívniť, použite techniku nahého líčenia:

 1. Na pohyblivé viečko a pod obočie naneste svetlý očný tieň, najlepšie telovej alebo béžovej farby, a pigmenty rozotrite.

 2. Na plochý štetec so skosenou špičkou naneste tmavý pigment (najlepšie čokoládový, tmavobéžový) a nakreslite linku čo najbližšie k línii rias.

 3. Tmavú farbu rozotrite tak, aby na viečkach vyzerala prirodzene a takmer neviditeľne.

Pri nude technikách by sa nemali používať očné linky ani korektor. Dokonca aj riasenku môžete vynechať, alebo môžete použiť len jednu vrstvu a dotknúť sa len končekov rias. Je však možné použiť špeciálne kulmy alebo kulmy bez toho, aby ste poškodili prirodzený vzhľad.

Hotová technika Highlight

Hotová technika Highlight

Vďaka tejto technike môžu oči vyzerať väčšie a širšie. Budete potrebovať tmavé béžové (o 1 tón tmavšie ako tón pleti) matné a svetlé perleťové tiene. Je perleťový, bez lesku a trblietavého lesku.

Správny spôsob nanášania očných tieňov:

 1. Základné množstvo tmavých matných tieňov sa nanesie do stredu horného viečka. Oblasti pod obočím, vo vnútornom kútiku oka by mali zostať nedotknuté a vonkajší kútik môže byť mierne označený.

 2. Pod obočie, do vnútorného kútika, sme vložili odlesk pomocou perleťového.

 3. Najdôležitejším krokom je nanesenie ďalšej vrstvy rozjasňovača na matný tmavý pigment uprostred horného pohyblivého viečka. Dotknite sa štetcom oblasti nad očnou zreničkou a zľahka rozotrite produkt 3 až 5 milimetrov v každom smere.

Pri tejto technike sa nepoužívajú ceruzky ani očné linky a je na vás, či na riasy nanesiete riasenku.

Dokončené technikou dymových očí

Dymový ľad pre hnedé oči

Klasická technika dymových očných tieňov. A je univerzálny, pretože ak použijete pastelové svetlé prechody, tento make-up môžete „nosiť“ každý deň. Na dotvorenie večerného, slávnostného líčenia možno použiť aj tmavé, svetlé, svieže a sýte pigmenty. Výhodou tejto techniky je, že ju možno použiť bez ohľadu na tvar a veľkosť očí. Ak chcete strih opticky zvýrazniť, tieňujte v smere obočia a línie rias. Ak chcete rez natiahnuť, pigmenty nestrierajte smerom nahor, ale šikmo alebo do strán.

Kroky na nanášanie očných tieňov:

 1. Tmavý pigment sa najprv nanesie na okraj horných a dolných viečok, pričom líniu treba nakresliť čo najtenším štetcom. Na dolnom viečku je možné sledovať kruhový obrys a kresliť na sliznicu namiesto kože.

 2. Tmavé tiene sú tieňované, na horný okraj je nanesený svetlejší odtieň, táto vrstva je tiež tieňovaná.

 3. Najvyššia vrstva, tá pod obočím, by mala byť najsvetlejšia.

 4. Okraje prechodov sú tieňované mäkkým štetcom na oblúky, čím sa vytvára hmlistý efekt, ktorý obklopuje oči.

V tomto prípade sa môžete zaobísť bez očných liniek, ale nie bez maskary; inak bude líčenie neúplné a vaše oči budú vyzerať nahé. Ak si robíte večerné líčenie, riasenku môžete naniesť v dvoch vrstvách.

Hotová technika lesklého večerného líčenia

Ako správne naniesť večerný make-up na tvár

Ak chcete oslniť hostí svojej párty alebo podujatia svojou krásou, budete potrebovať viac než len tiene. Pripravte si aj očné linky – tekutý produkt s veľmi tenkým štetcom. Ceruzka, vrátane tučnej (kajal), v tomto prípade nebude fungovať. Budete tiež musieť použiť riasenku.

Táto technika je populárna, pretože použitie tieňa nespôsobuje žiadne ťažkosti, ale na nakreslenie jasných a krásnych šípok musíte tvrdo pracovať.

Aplikácia make-upu krok za krokom:

 1. Na pohyblivé a statické očné viečka naneste svetlý očný tieň (telovej farby).

 2. Naneste tmavý tieň (tmavý béžový) do záhybu nad pohyblivým viečkom. Treba natrieť len polovicu záhybu viečka, začínajúc od vonkajšieho okraja viečka.

 3. Teraz si zaobstarajte trblietavé očné tiene v rovnakom odtieni ako tie matné, ktoré ste použili predtým (telovej alebo svetlej béžovej farby). Aplikujú sa na statické horné viečko až po hranicu, kde začína oblasť, natretá tónovanými tmavými pigmentmi. Na matný povrch je potrebné naniesť trochu lesku.

 4. Vnútorný kútik oka je tiež ošetrený trblietavým svetelným gradientom, vrátane kútika dolného viečka a prvej tretiny oka.

 5. Teraz zostáva len nakresliť krásne šípky, tenké na základni a silnejšie v strede, s ostrým a elegantným hrotom, ktorý presahuje 2 až 3 milimetre za viečko.

 6. Potom môžete použiť riasenku a riasy natočiť pinzetou.

Aké príslušenstvo môže byť potrebné na aplikáciu očných tieňov

Typy štetcov na líčenie očí

Na používanie hotových techník očných tieňov budete potrebovať určitý súbor príslušenstva a pomocných nástrojov/prístrojov:

Zrkadlo musí spĺňať tieto požiadavky:

 1. Veľkosť by mala byť čo najväčšia. V odraze by ste mali vidieť nielen svoje oči, ale celú tvár. Ešte lepšie je, ak použijete veľké zrkadlo, ktoré odráža aj vašu tvár, krk a dekolt. Týmto spôsobom môžete správne posúdiť, či zvolená technika vyhovuje celkovému obrazu, či nedochádza k nesúladu medzi líčením očí a líčením zvyšku tváre a či pôsobí celkovo harmonicky.

 2. Typ fixácie zrkadla. Nanášanie očných tieňov a inej kozmetiky na oči alebo tvár bude pohodlnejšie, ak budete mať obe ruky voľné. Preto je lepšie nepoužívať vreckové zrkadlo, ktoré by sa malo držať v jednej ruke. Najlepšie je nechať príslušenstvo stáť na stole alebo na podlahe (ak je zrkadlo veľké), aby ho nebolo potrebné upevňovať na mieste.

 3. Umiestnenie zrkadla – je žiaduce, aby ste očné tiene, ako aj všetky ostatné kozmetické výrobky, aplikovali v blízkosti zdroja prirodzeného svetla. Teda pri okne. Ak sa líčite v kúpeľni alebo pri žiarovkovom svetle, nebudete môcť objektívne posúdiť výsledok, ťažko uvidíte chyby, nepresnosti a nedokonalosti, ktoré sa často vyskytujú pri aplikácii make-upu vrátane použitia očných tieňov.

 4. Štetce a aplikátory. Očné tiene môžete určite nanášať končekmi prstov, ale na zložité techniky a farebné prechody to nie je dobrý nápad. Preto si budete chcieť kúpiť štetce, ktoré vám pomôžu naniesť očné tiene správnym spôsobom a dosiahnuť krásny efekt. Môžu to spôsobiť takéto kefky:

 5. Malý plochý štetec so zaoblenou špičkou na nanášanie základnej farby a korektora.

 6. Miska so štetcom na kvalitné tieňovanie.

 7. Jemný špicatý štetec na obkresľovanie jemných línií a akcentov.

 8. Použite malý, plochý, zúžený štetec. Toto príslušenstvo pomáha nanášať očné tiene ako korektor (s pridaním trochy vody), miešať a tieniť, ako aj sledovať záhyb medzi pevným a pohyblivým viečkom.

 9. Vatové tyčinky, vatové tampóny, vatové vankúšiky. Toto sú základné pomôcky na líčenie, ktoré uľahčujú nanášanie a odstraňovanie make-upu.

 10. Odličovač. Je dobré kúpiť si naraz dva produkty v malých fľašiach. Jeden na odstraňovanie bežného make-upu a druhý na odstraňovanie silnej kozmetiky. Áno, aj očné tiene môžu byť tvrdohlavé, ako napríklad očné tiene. Keďže očné tiene vydržia viac ako 24 hodín, budete potrebovať produkt, ktorý vám umožní rýchlo sa ich zbaviť bez trenia alebo poškodenia jemnej pokožky.

 11. Možno budete potrebovať aj ďalšie farebné kozmetické prípravky – očné linky, ceruzku na oči, riasenku – aby vaše očné tiene vyzerali prirodzene a vytvorili harmonický vzhľad. Môžete začať s bežnou čiernou riasenkou a obyčajnou čiernou ceruzkou so stredne tvrdým povrchom.

10 chýb pri nanášaní očných tieňov

10 chýb pri nanášaní očných tieňov

Aj keď ste zvládli niekoľko techník očných tieňov a urobili ste si zaujímavejšie a pestrejšie líčenie, nemusíte dosiahnuť výsledky, v ktoré ste dúfali. Môže to byť spôsobené chybami v líčení očí a v niektorých prípadoch to môže byť spôsobené viacerými chybami naraz.

Chyba č. 1 – neupravené obočie

Ak sa chystáte použiť očné tiene a akékoľvek techniky, kombinácie farieb a textúr, uistite sa, že vaše obočie vyzerá prijateľne. Aj keď ste fanúšičkou všetkého prírodného a prírodou inšpirovaného, stále si musíte dať upraviť obočie. V niektorých prípadoch môže stačiť vytrhnutie chmýří a niekoľkých jednotlivých chĺpkov nad horným viečkom. V iných prípadoch je potrebné vynaložiť viac úsilia na vytvorenie dobre definovanej, symetrickej kosti obočia.

Možno budete musieť ísť ďalej a vyplniť medzery. Tiež na skrátenie chĺpkov obočia, na zmenu farby obočia alebo jeho zosvetlenie. Áno, je to pomerne časovo náročný proces, ale verte nám, že výsledok stojí za to. Krásne obočie so správnym tvarom, ktoré zodpovedá oválnej tvári a ďalším anatomickým parametrom, môže doslova zmeniť vzhľad a urobiť líčenie očí oveľa účinnejším.

Chyba č. 2 – tmavé kruhy pod očami

Aj keď použijete techniky nahého líčenia očí, stále budete pútať pozornosť na svoje oči. Ak máte tmavé kruhy na tvári, sú ešte výraznejšie. Modriny pod očami, obzvlášť výrazné alebo sprevádzané opuchmi (vrecúška) – ide o jeden z hlavných nedostatkov, ktoré môžu vážne pokaziť vzhľad. A nemusíte na to upozorňovať. Pred použitím očných tieňov je preto dôležité zakryť tieto neestetické kruhy. Na to budete potrebovať korektor alebo korektor a podkladovú bázu.

Chyba č. 3 – nepracovanie medzi mihalnicami

Nech už použijete akúkoľvek techniku líčenia, je absolútne nevyhnutné zafarbiť pokožku medzi riasami. Môžete použiť očné linky, rozjasňovač alebo tekuté očné linky. Ak nemáte v pláne používať takéto kozmetické výrobky, nakreslite očné tiene medzi nerovnosti. Použite presne ten istý odtieň, ktorý ste už použili na líčenie očí. Na tento účel vezmite naozaj tenký štetec, naneste naň trochu očného tieňa a aplikujte ho medzi riasy. Ak chcete získať sýtejšiu farbu očných tieňov, môžete chĺpky štetca zľahka navlhčiť vodou.

Chyba č. 4 – Používanie nesprávneho príslušenstva na nanášanie očných tieňov

Ak nanášate očné tiene končekmi prstov, môže sa vám zdať, že je ťažké vykonať akúkoľvek techniku líčenia očí. Ak použijete penové aplikátory a štetce, ktoré sa dodávajú s kozmetikou, výsledok nebude lepší. Takže si musíte kúpiť sadu štetcov, bez nich je ťažké zvýrazniť, tieňovať a aplikovať ďalšie potrebné techniky.

Chyba č. 5 – tieňovanie tieňa nesprávnym smerom

Každá technika líčenia očí si vyžaduje tieňovanie očných tieňov určitým smerom. Prečo je dôležité dodržiavať toto pravidlo?? Pretože od toho závisí konečný efekt. Ak nanesiete pigmenty do vonkajšieho kútika oka a rozotriete ich smerom k vnútornému kútiku, väčšina pigmentu zostane vo vonkajšom kútiku, sýtosť farby v tejto oblasti bude silnejšia ako v strede. Tým sa opticky zväčšia oči a vzhľad sa zatraktívni.

Pri technike dymového líčenia očí je dôležité miešať odtieň zdola nahor, aby sýtosť odtieňa pod obočím bola menšia ako pri línii rias. Takto dosiahnete želaný dymový efekt.

Chyba č. 6 – prehnali ste to s mejkapom

Keď sa pripravujete na líčenie očí, rozhodnite sa, ktorú časť tváre chcete zvýrazniť. Môžete si zvýrazniť buď hornú, alebo dolnú polovicu tváre. Teda buď oči, alebo pery. Ak máte v úmysle urobiť večerné líčenie, zvýraznenie prvej aj druhej zóny by nebolo chybou. Hlavnou vecou je používať kozmetiku s mierou. Niektoré dievčatá napríklad zistia, že červený rúž a dymové oči sa k sebe veľmi hodia, ale všetko závisí od toho, ako vyzeráte.

Chyba č. 7 – zanedbanie základného náteru

Ak nanesiete očné tiene na holú pokožku alebo na povrch pokrytý mastným krémom alebo sérom, tiene sa môžu začať rozmazávať po 2 – 3 hodinách. Alebo rozotrite, zmiešajte, zrolujte do guľôčok a zhromaždite v kožných záhyboch a začnite sa drobiť pod očami. Podkladová vrstva nielen chráni epidermis pred možnými negatívnymi účinkami zložiek kozmetiky, ale slúži aj ako akási priľnavá vrstva, vďaka ktorej je kontakt pokožky a očných tieňov trvalejší a odolnejší. Ak nemáte špeciálny podkladový krém na líčenie očí, môžete použiť bázu na líčenie tváre.

Chyba č. 8 – nesprávne použitie alebo kombinácia matných a trblietavých očných tieňov

Tie oblasti, ktoré sú pokryté matným očným tieňom, sa opticky zdajú byť menšie. A tam, kde ste použili trblietavé očné tiene, je objem. Preto je potrebné používať kryciu a perleťovú kozmetiku, pričom treba zohľadniť nielen techniku líčenia, ale aj anatomické zvláštnosti vašich očí.

Chyba č. 9 – nezvýraznili ste oblasť pod obočím

Ak očné tiene nie sú dostatočne výrazné, môže to byť tým, že ste zabudli zvýrazniť oblasť pod končekmi obočia. To môže opticky zdvihnúť obočie, urobiť ho pôvabnejším a oči otvorenejšími.

Chyba č. 10 – zle ste vystínovali prechodové línie

V tomto prípade môžu vzniknúť dva problémy. Niektoré dievčatá nevytvárajú plynulé prechody medzi tieňmi rôznych farieb, nestínujú pigmenty a zanechávajú jasný okraj. Vyzerá to dosť škaredo, neprirodzene, najmä ak sa táto technika používa v tieňovej aplikácii veľmi svetlých a veľmi tmavých farieb súčasne. Iné dievčatá to preháňajú s rozmazávaním pigmentov. Výsledkom je, že očné tiene majú tendenciu splývať do jednej rozmazanej farby, takže líčenie očí vyzerá na viečkach ako šmuha. Preto je potrebné tieňovanie gradientov, ale ako sa hovorí, bez fanatizmu.

Ako si vybrať očné tiene v obchode

Tiene a ich textúry

Výber očných tieňov je zodpovedná vec. Nestačí vziať prvú nádobu s farbou, ktorú nájdete na poličke, a dúfať, že je pre vás stopercentne vhodná. Je lepšie stráviť desať minút navyše, ale kúpiť si naozaj kvalitný výrobok, ktorý spĺňa všetky vaše potreby. Čo treba zvážiť pri výbere tieňov na líčenie očí.

 1. Konzistencia a textúra. Tiene môžu byť nielen suché (lisované a púdrové), ale aj gélové, takmer tekuté a môžu mať konzistenciu peny. Suché sú vhodné pre osoby s mastnou alebo zmiešanou pleťou. Sú skvelé na nasiaknutie jemných mastných žliaz. Ak obsahujú minerály, očné tiene sa nebudú stáčať do guľôčok a zachytávať sa v záhyboch pokožky. Ak máte suchú pleť, uprednostnite make-up s tekutou konzistenciou. Takéto prípravky spravidla obsahujú hydratačné zložky, takže pokožka pod make-upom nebude mať výrazné nepohodlie, jej stav sa nezhorší.

 2. Farba– Vyberá sa nielen podľa typu farby, ale aj podľa účelu líčenia. Na každodenné nosenie pred odchodom do práce alebo do školy nie je dobré používať príliš svetlé očné tiene alebo príliš výrazný a sýty make-up. Ak máte v úmysle použiť slávnostné alebo večerné líčenie, rozšíri sa tým pole vašej fantázie. Ak sa použije správna technika, možno použiť akúkoľvek farbu.

 3. Povaha povrchovej úpravy. Očné tiene s vysokým leskom sa spravidla nepoužívajú v každodennom živote. V tomto prípade je lepšie uprednostniť matné textúry. Ak máte v úmysle použiť očné tiene pred účasťou na večierku alebo podujatí, povrchová úprava môže byť akákoľvek – matná, lesklá, s flitrami a trblietkami.

 4. Jednoduchosť aplikácie. Ak je to možné, požiadajte predajcu o vzorku očných tieňov. Naneste make-up na vnútornú stranu zápästia. Použite vatový tampón alebo jednorazový aplikátor, aby ste neriskovali infikovanie kože. Po nanesení očného tieňa počkajte 10-15 minút, choďte na nákupy alebo si dajte kávu v kaviarni. Počas tohto obdobia by ste mali zhodnotiť kvalitu očných tieňov a rozhodnúť sa, či tento konkrétny kozmetický výrobok stojí za kúpu, alebo či by ste mali zvážiť iné možnosti:

 5. Či spôsobujú alergickú reakciu, ktoré sa môžu prejavovať podráždením, začervenaním, vyrážkami na koži.

 6. Spôsobujúnepohodlie, nepríjemné pocity, napr. napnutá, nepríjemná pokožka.

 7. Ako dlho vydržia, Či sa koža na zápästí rýchlo opotrebuje alebo nie.

 8. Počet farieb v palete, Či je k dispozícii príslušenstvo. Môžete si zakúpiť očné tiene, ktoré sa predávajú v jednej škatuľke s výberom len jednej farby. Alebo si kúpte väčšiu sadu s tromi rôznymi odtieňmi, ktoré sú si blízke a navzájom zladené. Kúpou sady získate viac kreatívnych možností, pretože môžete vyskúšať a použiť oveľa viac techník na krásne nanesenie očných tieňov.

 9. Bezpečnosť výrobku, dátum skončenia platnosti. Nezáleží na tom, či si kúpite lacné alebo drahé očné tiene, ak sa blíži dátum spotreby výrobku. Je obzvlášť dôležité to skontrolovať, ak používate kozmetiku tekutej (nie suchej) konzistencie. Výrobok, ktorého doba použiteľnosti uplynula hneď po zakúpení alebo krátko po ňom, môže poškodiť pokožku a chĺpky rias tým, že napadne epidermis a vlasové folikuly. Líčenie by preto malo byť čo najčerstvejšie. Ak na obale očných tieňov nenájdete dátum výroby a dátum spotreby, môžete si nájsť iný výrobok alebo skontrolovať dátum výroby pomocou online služby alebo sa poradiť s predavačom.

 10. Značka– Tomuto aspektu pripisujú mnohé ženy veľký význam, a to oprávnene. Je nepravdepodobné, že by renomované spoločnosti náhle začali vyrábať neštandardné výrobky. Ale aj malé spoločnosti, ktoré to myslia s presadením sa na trhu s kozmetikou vážne, sa snažia uspokojiť potreby svojich zákazníkov a robiť to dobre. Ak teda máte chuť na tieň neznámej značky, môžete skúsiť vyhľadať jej recenzie na internetových fórach. Ak nechcete riskovať, môžete si kúpiť výrobky spoľahlivých firiem, ktorých výrobky ste už používali a ste presvedčení o ich kvalite, bezpečnosti.

Nezabúdajte ani na aspekty, ako je miesto nákupu, cena kozmetického výrobku. Nákup očných tieňov, rovnako ako všetkých ostatných kozmetických výrobkov, by sa mal uskutočňovať len v dôveryhodných a renomovaných veľkých špecializovaných predajniach. Môže ísť o stacionárne obchody s kozmetikou alebo IM, ktoré pôsobia už niekoľko rokov a nemajú žiadne negatívne recenzie. Očné tiene sa dajú kúpiť aj v tzv. kútikoch, t. j. v oddeleniach veľkých supermarketov, kde sú k dispozícii určité značky kozmetiky a kde vám odborne pomôžu poradcovia. A nezabudnite na miesto nákupu, cenu a maloobchodnú cenu tieňov, kde sa konajú majstrovské kurzy o správnej aplikácii a obľúbených technikách.

očné tiene

Výber kozmetických výrobkov v závislosti od vašich anatomických vlastností

Pri popisovaní rôznych techník líčenia nedávajte pokyny v štýle „sem dajte ten alebo onen odtieň, tam – iný, rozotrite ho a hotovo. Skutočnosť, že vzhľad každej ženy je individuálny. Len málo žien má to šťastie, že majú dokonalé oči v tvare mandlí. Oči môžu byť príliš veľké alebo príliš vypuklé, malé alebo príliš hlboko posadené, príliš blízko pri sebe alebo príliš ďaleko od seba. To je dôležité mať na pamäti pri používaní akejkoľvek techniky nanášania tieňov. Svetlejšie odtiene napríklad vytvárajú väčší objem a zväčšujú oči. A tmavšie odtiene zužujú, skracujú a zmenšujú oči. Ak máte malé a hlboko posadené oči, používanie čiernych alebo príliš tmavých tieňov je jednoducho nesprávne.

Ako používať vlastnosti svetlých a tmavých tieňov

Poznanie fungovania svetlých a tmavých tieňov môže byť užitočným sprievodcom pri vylepšovaní vašej pleti:

 1. Podstata problému – vaše oči sú príliš ďaleko od seba. Riešenie – nepoužívajte svetlé tiene v blízkosti nosa, aby ste vzdialenosť ešte viac nezväčšili. Je však možné a potrebné použiť tmavú čokoládu a tmavý béžový tieň na vnútorné kútiky očí.

 2. Podstata problému je presne opačná – oči sú zasadené príliš blízko pri sebe. Riešenie – použite opačnú techniku. Vzdialenosť medzi očami opticky zväčšíte, ak do oblasti pri vnútorných kútikoch viečok nanesiete svetlé, trblietavé pigmenty. Aj to osvieži vzhľad a dodá vám uvoľnenejší vzhľad. Na vizuálne rozšírenie očí je možné použiť aj techniku tieňovania tieňa „Corner“, ktorá pozostáva z použitia tmavého tieňa na vonkajšie rohy očí vo forme trojuholníka a tieňovania s hladkým ťahaním rohu trojuholníka smerom k chrámu.

 3. Problém je príliš hlboký. Riešenie – hranica medzi pohyblivým a statickým viečkom sa musí stmaviť. Na pohyblivé viečko a pod obočie sa odporúča naniesť ľahký tieň, aby sa oči opticky „vytiahli“ z hĺbky.

 4. Povaha problému – veľké oči. Riešenie – Ich objem môžete opticky zmenšiť tak, že väčšinu viečka zatienite. To znamená, že svetlé pigmenty sa nanášajú priamo na líniu rias, čím sa táto zóna zvýrazní, a tmavé pigmenty sa nanášajú od záhybu nad pohyblivým viečkom a končia pod očami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: