11 pravidiel výberu blond rúžu

Každý vie, že blondínka sa hodí k jasne červenému rúžu. Je univerzálny a na perách vyzerá dobre bez ohľadu na farbu očí, vlasov alebo odtieň pleti. Ale šťavnatá červená nie je vždy vhodná v make-upe. Najmä v prípade denného líčenia. Blondínky majú zároveň tendenciu mať bledé pery, takže nosenie rúžu nie je výstrelok, ale nevyhnutnosť. Novinári sa rozhodli zistiť, ako si vybrať správny rúž pre blondínku, aby zdôraznil všetky vlastnosti a výhody vzhľadu.

Výber kozmetiky pre blondínky – v závislosti od farby očí

Výber kozmetiky pre blondínky

Pri výbere rúžu pre blondínku je dôležitý odtieň dúhovky. Nesprávne zvolené líčenie môže spôsobiť, že oči budú vyzerať matne a nevýrazne, unavene a smutne, alebo dokonca pridá žene niekoľko rokov navyše. Odborníci preto poskytujú všeobecné rady, aké farby kozmetiky sa hodia k modrookým, hnedookým, sivookým a zelenookým blondínkam.

Správny rúž pre hnedé oči

Dolly pink, crimson sú ideálne farby pre blondínky s hnedými očami. Najmä ak ho skombinujete s fialovým očným tieňom a ružovým nádychom.

Výber rúžu pre zelené oči

Zelenooké blondínky majú tendenciu zvýrazňovať svoje oči. Vyberte si preto rúž v tlmených tónoch. Tehlové, terakotové, béžové alebo nude, broskyňové, zlaté a koralové tóny.

Jemná broskyňová farba zvýrazní prirodzenú krásu a zelené oči blondínky budú ešte výraznejšie. Svetloružový rúž dodá rúžu jas a osobitosť. Tehla alebo terakota by vytvorili tajomný a jemný obraz.

Výber rúžu pre modré oči

Čerešňová blond a všetky jej blízke odtiene sú voľbou pre modrooké blondínky. Čerešňa je skvelá na tieňovanie takmer priesvitných modrých očí a tmavomodré oči sú výraznejšie. Aj blondínky s modrými očami vyzerajú skvele so žiarivo ružovými, granátovými a klasickými červenými tónmi.

Nude rúž môže byť o pol tónu tmavší ako prirodzená farba pier, aby ste dosiahli efekt nenalíčených pier. Prirodzené béžové a telové tóny sa hodia na každodenné aj večerné líčenie. Zelené rúže dodávajú perám výrazný lesklý vzhľad a zároveň umožňujú očiam zažiariť.

Výber rúžu pre sivé oči

Višňová blond, vínová červená je vhodná aj pre blondínky so sivými očami, pretože dokonale zvýrazňuje ich prednosti. A všeobecne platí, že samotná šedá farba je neutrálna. Takže sa skvele hodí k takmer akémukoľvek gradientu – od pastelovej béžovej po spálenú ružovú.

Váš typ farby pleti je dôležitý

Typ farby pleti

Blondínky so svetlým odtieňom pleti si môžu vybrať jemné ružové, karmínové a priesvitné odtiene. Môžete si tiež vybrať z možností, ako je nude, prašná ruža, koralová, béžová, zlatá, karamelový tón. Počas dňa môžete použiť polopriehľadný variant kozmetiky a večer alebo na oslave môžete pridať jas pomocou kozmetiky bohatšieho odtieňa.

Opálené a prirodzene tmavé blondínky môžu používať broskyňovú, korálovú, čokoládovú, ružovú kozmetiku. Priesvitné textúry maximalizujú prirodzenosť a husté, pigmentované rúže dodávajú perám sviežosť a zvodnosť.

Ak chcete zistiť, či sa váš rúž hodí k vášmu tónu pleti, skúste malý experiment. Tento spôsob výberu make-upu je vhodný len pre dievčatá, ktoré sa chystajú nakupovať v stacionárnom obchode, kde sú k dispozícii vzorky. Po výbere niekoľkých sľubných odtieňov ich striedavo nanášajte na pokožku končekmi prstov. Tón pleti je blízky vášmu prirodzenému tónu pier. Môžete tak zistiť, ako sa farba vyvíja a či sa určitá verzia hodí k vášmu typu pleti. Takto môžete otestovať textúru rúžu a zistiť, či nie je príliš lepkavý a mastný, alebo či sa nerozmazáva a neťahá za pokožku. To znamená, aby ste pochopili, či je pohodlné „nosiť“ na perách.

Zohľadnite farbu vlasov

Pri výbere make-upu zohráva úlohu aj typ blondínky. Ak má dievča silne vybielené, takmer vybielené kučery, odporúča sa použiť medeno-ružový, broskyňový, koralový, bledo červený rúž.

Ak má blondínka popolavé alebo platinové vlasy, môže si vybrať z možností, ako sú marhuľová, broskyňová, koralová a iné tlmené odtiene. Svetlé, prirodzené nude farby sa však nehodia k chladným odtieňom vlasov. Platinovým blondínkam pristanú aj rôzne jagavé farby kozmetiky.

Zlatovlasé blondínky si môžu vybrať zo všetkých ružových možností. Odborníci odporúčajú opatrnosť pri detskom ružovom odtieni, pretože dodáva dievčenskému imidžu dodatočný bábikový charakter.

Blondínky s fialovými alebo jahodovými blond vlasmi si môžu vybrať z nude, koralových, svetlo červených tónov.

Základy výberu rúžu

Ak má žena menej skúseností s výberom rúžu, môže jej pomôcť odborná rada:

 1. Ak máte tenké pery, vyberte si svetlejší odtieň. Objem dodajú flitre a lesklý povrch.

 2. Ak máte bacuľaté pery, môžete používať lesklé aj matné produkty vrátane tmavých farieb.

 3. Blondínky si zvyčajne vyberajú teplé farby a čím svetlejší je odtieň kučier, tým prirodzenejšia a prirodzenejšia by mala byť farba kozmetiky. To platí aj pre denné líčenie. Aj na večerné líčenie možno použiť jasnejšie, sýte a sýtejšie farby v teplej palete.

 4. Pri výbere rúžu zvážte možnosti prekrytia rúžu. Ak po nanesení 1-2 vrstiev make-upu na pokožku zápästia už nie sú žilky viditeľné, tento odtieň je pre vás vhodný.

 5. Pri výbere rúžu myslite na ročné obdobie, v ktorom ho plánujete používať. Ak je jar a leto – ideálnym riešením je kúpiť si sviežu, jasnú farebnú kozmetiku alebo si môžete vybrať univerzálnu nude verziu. Ak je jeseň/zima, je čas prejsť na tmavšiu a hlbšiu paletu. To neznamená, že sa teraz môže používať len bordová farba. Jasná detská ružová by však bola nevhodná aj v chladnejších ročných obdobiach.

 6. Venujte pozornosť forme vydania kozmetického výrobku – môže to byť klasická verzia s vysúvacou tyčinkou alebo ceruzka, tyčinka, fixka, krém, tekutý rúž. Vyberte si ten, ktorý je pre vás najpohodlnejší na používanie mimo domova, pretože budete musieť upravovať make-up počas celého dňa (ak používate nelepivú kozmetiku).

 7. Pri výbere rúžu by ste mali vychádzať z rád odborníkov, ale nezabúdať ani na svoje vlastné vnútorné preferencie. Bez ohľadu na to, ako dokonale vyzerá make-up na vašej tvári, ak sa vám nepáči jeho farba alebo sa vám zdá príliš svetlý, mali by ste ho odmietnuť kúpiť.

Váš výber make-upu v súlade s celým vzhľadom

Výber make-upu

Rúž musí nevyhnutne ladiť s imidžom, štýlom a oblečením, ktoré má dievča v danom okamihu na sebe. Napríklad kombinácia jasne červených pier a teplákovej súpravy by vyzerala divne. Rovnakú záhadu u ostatných vyvolá dievča, ktoré nosí prísne večerné šaty a používa svetloružový rúž na pery typu baby pink.

Odborníci odporúčajú používať pastelové, tlmené odtiene červenej palety a prírodné nude varianty pre kancelárske oblečenie. Široká škála gradientov od peknej ružovej až po žiarivú bobuľovú by sa hodila na ležérny vzhľad. Na večerné líčenie zvoľte svieže červené a čokoládové farby. Ak sa dievča venuje športu a pripravuje sa na tréning, vôbec nie je potrebné používať dekoratívnu kozmetiku.

Zvážte niekoľko odporúčaní vizážistov týkajúcich sa kompatibility odtieňa kozmetiky na pery a farby oblečenia:

 1. Ak je farba šiat alebo obleku červená, odborníci odporúčajú použiť rúž, ktorý bude ladiť s týmto tónom.

 2. Tyrkysové oblečenie sa hodí k nude, béžovej alebo jemnej ružovej kozmetike.

 3. Oblek alebo šaty v žltej alebo zlatej farbe ladia s ružovým alebo zlatým rúžom.

 4. Ak sa chystáte na modrý outfit, zvoľte si kozmetiku v nude, béžovej alebo čerešňovej, vínovej farbe.

 5. Ak je vaše oblečenie čierne, nie sú žiadne farebné obmedzenia. Môže to byť neutrálna pastelová farba alebo žiarivo červená či vínová. Čierna farba naznačuje strohosť štýlu, preto je dôležité, aby sa vzhľad neprekrýval. Buď pery, alebo oči by mali byť jasné.

 6. Ak je váš outfit ružový, aj make-up by mal byť v tejto farebnej škále. Ale tu je dôležité, aby ste to nepreháňali, obraz bábik Barbie, ktoré, mimochodom, tiež blond, môže vyzerať neprirodzene.

 7. Ak plánujete nosiť oranžovú, je ideálna s broskyňovým, koralovým alebo zlatým rúžom.

 8. Ak sa blondínka chystá nosiť rôzne farby, musíte sa riadiť situáciou. Môžete vyskúšať niekoľko variantov, ktoré najlepšie zodpovedajú konkrétnemu typu vzhľadu, a zistiť, ktorý z nich sa hodí k obleku. Ak nič iné, je lepšie použiť priehľadný lesk alebo pigment, ktorý je čo najbližšie k odtieňu pokožky pier.

Aké farby blondínkam nesedia

Vizážisti a stylisti sa zhodujú, že fialové, baklažánové, fialové, lila, slivkové, červené a hnedé rúže väčšine blondínok nesedia. Tieto gradienty nie sú absolútne vhodné na denné líčenie, pretože môžu negatívne zafarbiť pleť a farbu vlasov, dodať žene unavený a chorý vzhľad, tvár bude vyzerať sivastá. A večerné a slávnostné líčenie s rúžom tohto typu bude vyzerať veľmi extravagantne. S mrkvovými tónmi treba tiež zaobchádzať opatrne, pretože sa nehodia ku všetkým blondínkam a môžu pôsobiť vulgárne.

Relatívne nežiaduci odtieň pre blondínky je marsala. Možno ju označiť za prechodnú medzi červenou a hnedou farbou. Bližšie k čerešňovým, vínnym tónom. Takýto rúž sa ťažko používa v každodennom živote, s marsalovou farbou môžu experimentovať len popolové blondínky.

Jediný tmavší odtieň, ktorý by blondínky mali bez obáv použiť, je merlot. Môže sa však použiť len vtedy, ak má dievča dokonale rovnomerný tón pleti na tvári a našpúlené pery. Tmavočervený make-up Merlot sa používa v kombinácii s kontúrovacou ceruzkou.

Odborníci odporúčajú používať odtiene merlot a marsala výlučne na vychádzky, pretože táto farba rúžu sa nehodí ku každodennému vzhľadu. Treba tiež vziať do úvahy, že červené a čokoládové odtiene pridajú žene niekoľko rokov.

Chyby a chyby pri výbere rúžu pre blondínku

Chyby a omyly pri výbere rúžu

Odborníci na make-up poukázali na niekoľko vecíNajčastejšia chyba, ktoré dievčatá robia pri výbere make-upu:

 1. Svetlý rúž v kombinácii so svetlým líčením očí. Prízvuk sa môže klásť buď na oči, alebo na pery. Najmä na každodenné líčenie.

 2. Svetlý alebo tmavý, pútavý rúž v kombinácii s problematickou pleťou. Všetky nedokonalosti, nerovnosti a začervenanie sú ešte viditeľnejšie. To isté platí pre rovnaký odtieň zubov, rúž tento tón zdôrazní najmenšie zažltnutie, takže vyzerá dobre len s dokonale bielym úsmevom.

 3. Vínová červená v kombinácii so svetlejším tónom pleti alebo hnedá a ružová nude v kombinácii so svetlejším tónom pleti. V tomto prípade je potrebné riadiť sa pravidlom „čím tmavšia pleť, tým tmavšia môže byť farba rúžu“.

 4. Výber svetlého make-upu pre blond vlasy po 40-45 rokoch. Je lepšie dať prednosť pokojnejším odtieňom, ako sú nude alebo prašná ruža, klasická šarlátová alebo terakotová. To isté platí pre perleťové, trblietavé tóny, ktoré sa hodia len pre tínedžerov a mladé dievčatá.

 5. Obvyklá farba. V dievčenskej a ženskej kozmetickej taštičke by malo byť viacero variantov, nie len jeden výrobok, ktorý bol predtým kúpený a úspešne otestovaný. Po prvé, vzhľad – vlasy a odtieň pleti – sa mení s ročnými obdobiami a časom. Po druhé, rovnaký produkt a v práci a na romantickom večeri alebo na formálnej udalosti – je to nudné a monotónne. Pravidelne obnovujte obsah svojej kozmetickej taštičky. V takom prípade budete mať k dispozícii takzvanú pohotovostnú súpravu a určite nájdete možnosť pre každú príležitosť.

 6. Kúpa make-upu bez testovania, výber toho, ktorý sa vám vizuálne páči alebo ktorý teoreticky zodpovedá vášmu typu pleti. Všetky dievčatá, vrátane blondínok, sú rôzne, neexistuje univerzálna, 100 % presná rada na výber rúžu. Make-up by sa teda mal vyberať individuálne a testovať ho tak, ako je opísané vyššie (na končekoch prstov).

 7. Kúpiť si rúž „ako Charlize Theron, vyzerá presne ako ja“ tiež nie je dobrá voľba. Líčenie pre celebrity samozrejme vyberajú profesionálni vizážisti a ich názor možno zohľadniť. Ale na druhej strane, čo vyzerá dobre na herečke na červenom koberci, nemusí byť vhodné na rannú schôdzku v kancelárii. Zohľadnite nielen svoj špecifický vzhľad a typ farby, ale aj svoje oblečenie, náladu a vnútorné preferencie a príležitosť, na ktorú budete používať make-up.

Ako na denné a večerné líčenie s červeným rúžom pre blondínky

Červená – ideálna farba pre blondínky. Výraznejšie farby z tejto rady by ste mali zvoliť na večerné líčenie, priesvitné a tlmené na denné líčenie. Aby kozmetický prípravok odhalil svoju farbu na 100 % a stal sa základom očarujúceho očného make-upu, je dôležité zvoliť správny odtieň, ako aj správnu aplikáciu make-upu. Pozrime sa na tri rôzne techniky líčenia červeným rúžom – večerné líčenie, denné líčenie a najnovší trend sezóny, techniku ombré.

Denné líčenie – ráno mnoho dievčat nemá dostatok času na líčenie, takže tento postup je veľmi krátky a zároveň účinný. Odborníci odporúčajú používať rúž svetlého karmínovo ružového alebo karmínovo ružového odtieňa s matnou alebo krémovou textúrou, pretože takýto výrobok vyzerá dosť rezervovane, takže je vhodný na „nosenie“ v práci. Mimochodom, renomovaný zahraničný časopis tvrdí, že tento odtieň rúžu pomáha ženám získať dlho očakávanú podporu.Takže technika aplikácie:

 1. Pripravte tvár a pery na líčenie. Očistite si pleť, hydratujte tvár a naneste balzam alebo iné prípravky na starostlivosť o pleť na pery.

 2. Približne za 5 minút odstránime zvyšný krém a balzam papierovou utierkou.

 3. Naneste podkladovú bázu, rozjasňovač a ďalšie produkty (ak je to potrebné), potom podkladovú bázu.

 4. Naneste očné linky na horné viečka, ľahkú linku, ktorá zmaže priestor medzi riasami. Môžete použiť pastelové odtiene. Maskara sa musí naniesť v 1 vrstve. Oči netreba príliš zvýrazňovať, pretože na zvýraznenie pier sa používa červený rúž.

 5. Ak sa používa rúž, musí mať rovnakú farbu ako rúž.

 6. Naneste podkladovú bázu a vrstvu karmínového rúžu. Po niekoľkých minútach si pery utrite papierovým uterákom a naneste druhú vrstvu rúžu.

Proces nanášania denného mejkapu s použitím červeného rúžu trvá 10 až 15 minút, ale večerné líčenie trvá dlhšie. Výsledok však stojí za to: červené pery a čierne mihalnice pre blondínky, ako Marilyn Monroe, nikdy nevyjdú z módy.

Na večerné líčenie pre blondínky môžete použiť vhodný rúž v šarlátovej, červenej, Euroínovej alebo tmavej karmínovej ružovej, karmínovo červenej, strednej a tmavej karmínovej farbe.

Večerné líčenie pre blondínky

Začnite čistením a peelingom pleti, najmä drhnutím pokožky a pier. Vďaka tomu je pokožka hladká a hodvábna, takže pigment rovnomernejšie priľne k pokožke. Na pery naneste hydratačný krém a balzam a nechajte pokožku 5 až 10 minút absorbovať zložky.Make-up sa potom môže nanášať priamo:

 1. Na zafixovanie výsledku použite podkladovú bázu, rozjasňovač, bronzer, korektor, podkladovú bázu a púder. Všetok make-up by sa mal nanášať v extrémne tenkej vrstve, aby nemal efekt masky. Rozjasňovač sa používa na miestach, ktoré treba zvýrazniť, bronzer na miestach, kde chcete upútať pozornosť, korektor sa používa tam, kde chcete zamaskovať estetické nedokonalosti.

 2. Na horné viečka nakreslite jemné šípky výraznou očnou linkou alebo kajalom. Ak chcete vytvoriť dymové líčenie očí, lemujte aj spodné viečka pozdĺž sliznice a pigment opatrne stiahnite. Na horné viečka naneste malé množstvo čierneho alebo dymového očného tieňa, prípadne s trblietkami, a rozotrite ho.

 3. Na lícne kosti by sa mal štetcom zľahka naniesť rúž vo farbe rúžu. Niektorí vizážisti odporúčajú na tento účel naniesť malé množstvo rúžu, rozotrieť ho na vankúšiky prstov a rozotrieť na pokožku v oblasti tváre.

 4. Na pery naneste podkladovú bázu a kontúry obkreslite ceruzkou vo farbe rúžu.

 5. Rúž nanášajte bez toho, aby ste ho príliš roztiahli. Rovnako ako pri dennom líčení musíte naniesť 2 vrstvy pigmentu. Ak sa použije lesklý rúž, proces líčenia sa končí. Ak používate matný permanentný rúž na dosiahnutie lesklého efektu, naneste na rúž bezfarebný lesk.

A posledná technika, s ktorej tajomstvami sa novinári nášho online vydania podelili s vizážistami – ombré. Predtým sa používal len v kaderníctve, ale v poslednom čase si ho postupne obľúbili vizážisti a všetky blondínky na svete, ktoré rady experimentujú s líčením. Na túto techniku môžete použiť rôzne spárované odtiene rúžu, ak je jeden svetlejší a druhý tmavší.Ale najobľúbenejšie kombinácie:

 1. Malinová a ružová (pre blondínky s hnedými očami).

 2. Bordeaux a čerešňa alebo Merlot a červená (pre blondínky s modrými očami).

 3. Hnedá a broskyňová (pre blondínky so zelenými očami).

 4. Nahé a čokoládové (pre blondínky so sivými očami).

Sýtosť farieb sa môže meniť, takže techniku ombré možno použiť na denné alebo slávnostné líčenie.

Postupnosť kozmetickej aplikácie:

 1. Najprv sa pokožka tváre a pier vydrhne. Môžete použiť obvyklý drvený cukor s medom. Vaše pery musia byť vyčistené, pretože sa na pokožku nanesie dvojitá vrstva farby a farba lepšie priľne k hladkému povrchu.

 2. Na pokožku tváre sa nanesie krém a na pery rastlinný olej alebo balzam. Po 5-7 minútach odstráňte prebytočný mejkap papierovou utierkou.

 3. Líčenie tváre a očných viečok prebieha jednotne – od nanesenia podkladovej bázy až po použitie púdru a rúžu.

 4. Na vyrovnanie vyhladenia pier môžete použiť špeciálny podkladový krém, podkladovú bázu alebo púder.

 5. Na vonkajšiu kontúru pier je potrebné naniesť rovnaký podklad alebo korektor, aby boli okraje výraznejšie.

 6. Farebným rúžom v zodpovedajúcom odtieni obkreslite kontúru a tieňujte smerom dovnútra.

 7. Na oblasť pier vnútri obrysu sa nanesie svetlejší odtieň rúžu.

 8. Tmavšie odtiene rúžu sa nanášajú na svetlejšiu vrstvu v kútikoch pier. Ak si chcete proces vizualizovať, nakreslite si v duchu obdĺžnik široký 1,5 – 2 cm v strede pier – táto oblasť zostane natretá len svetlým rúžom. Všetko, čo zostane po stranách, sa zafarbí tmavším rúžom.

 9. Pomocou prsta alebo ešte lepšie kozmetického štetca vyhlaďte gradient a okraje prechodu z jedného gradientu do druhého. Ak chcete, môžete namočiť štetec do tmavého rúžu a premaľovať celý obrys. Tým sa dosiahne výraznejší efekt.

Je dôležité mať na pamäti, že ombré je technika, ktorá maximálne upozorní na vašu tvár. Preto by mal byť tón pleti dokonalý a úsmev snehobiely.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: