13 spôsobov, ako si zafarbiť vlasy na jeden deň

Dôvody pre farbenie vlasov na jeden deň môžu byť rôzne. Niektoré dievčatá môžu týmto spôsobom ukázať svoju individualitu a získať šancu vyniknúť z davu na kamarátskej párty alebo kostýmovej párty. Staršie ženy môžu cítiť potrebu trochu zmeniť farbu vlasov, zakryť šediny, urobiť odtieň sýtejším a svetlejším, ak ich čaká dôležitá udalosť a na návštevu kaderníka im nezostáva čas. Neodolné zmývateľné farby sa používajú aj na vyfarbenie hlavy dieťaťa alebo dospievajúceho, ktorý chce stvárniť postavu, napríklad v divadelnej hre. Novinári vykonali analýzu trhu s kozmetikou a zistili, čo môžete farbiť vlasy na jeden deň bez poškodenia vlasov a spôsobenia iných komplikácií. Tu je prehľad výrobkov na farbenie vlasov zakúpených v obchode aj doma vyrobených výrobkov na jeden alebo viac dní spolu s podrobným návodom na použitie každého výrobku.

Farbenie vlasov

Zakúpené produkty, ktoré vám umožnia farbiť kučery na jeden deň

Ak chcete farbiť vlasy na jeden deň a zmyť pigmenty, keď potrebujete vrátiť obraz do prirodzeného a bežného vzhľadu, môžete použiť tieto nákupné produkty:

 1. Spreje– Väčšina týchto výrobkov sa dodáva v širokej škále žiarivých a kyslých farieb.

 2. Gély, želé,Podobné polotekuté produkty – nájdete tu jasné, výrazné odtiene, ako aj pastelové, prirodzene vyzerajúce varianty.

 3. Špeciálne pastelky, tiene a maskary– Tieto výrobky sa dodávajú v rôznych farbách od bielej až po čiernu, ale väčšina z nich umožňuje farbiť vlasy v žiarivých odtieňoch.

 4. Na krátkodobé farbenieTónovacie toniká sú vhodné aj pre kučery. Výrobky v tejto skupine sú však určené len na udržanie farby počas jedného alebo dvoch týždňov. Ak chcete zmyť farbu po jednom dni, tonikum sa musí pred použitím zriediť s vodou (pomer 50/50) a výrobok sa musí nechať na hlave 5 až 10 minút namiesto 30 až 40 minút.

Ako si na jeden deň zafarbiť vlasy sprejom pomocou farbiaceho procesu riadeného sprejom

Najjednoduchší spôsob použitia tónovacieho spreja je. Ak to chcete urobiť:

 1. Umyte a vysušte kučery bez použitia akýchkoľvek prípravkov na úpravu vlasov.

 2. Oddeľte pramene, ktoré sa majú farbiť, zvyšok vlasov zafixujte na zátylku a zakryte ich obväzom alebo uterákom.

 3. Cez ramená si oblečte plášť, ktorý ochráni vaše oblečenie pred prchavými pigmentmi v spreji.

 4. Priblížte fľašu s rozprašovačom do vzdialenosti 10 – 15 cm od farbených vlasov a nastriekajte prípravok v rovnomernej vrstve smerom zhora nadol. Ak potrebujete zafarbiť len konce, zakryte hlavnú časť kučier plastovou fóliou alebo uterákom, nastriekajte farbu tam, kde je to potrebné.

 5. Pramene, ktoré ste stihli zafarbiť, prečešte plochým hrebeňom s husto rozmiestnenými zubami, ktorý umožní rovnomerné rozloženie pigmentov.

 6. Pigmenty nechajte schnúť 20-25 minút.

 7. Vlasy si potom môžete upravovať bez obáv, že sa farba rozmazáva alebo vypadáva zo záhybov.

Ako farbiť vlasy na jeden deň s gélom alebo želé – pokyny na farbenie

Ak chcete farbiť vlasy gélom alebo želé, postupujte podľa pokynov na obale výrobku. Zvyčajne sa však gél, želé alebo farebný vosk používa takto:

 1. Umyte si vlasy šampónom. Balzamy a kondicionéry by sa nemali používať.

 2. Nechajte vlasy vyschnúť, kým nie sú mierne vlhké. Niektoré spoločnosti vyrábajúce šampóny uvádzajú, že vlasy by sa mali po umytí nechať úplne suché.

 3. Vytlačte si malé množstvo gélu alebo želé do dlane a potom ho naneste na pramene, ktoré chcete zvýrazniť, alebo na celú hlavu.

 4. Starostlivo prečešte vlasy a rozotrite pigmenty od korienkov ku končekom.

 5. Nechajte vlasy úplne vyschnúť pomocou sušiča vlasov alebo prirodzenou metódou.

 6. Počas procesu farbenia nezabudnite chrániť svoje oblečenie pred farbou, ktorá by mohla kvapkať z vašich vlasov.

Výrobky, ktoré si môžete vyrobiť sami a ktoré sa dajú použiť na farbenie vlasov na jeden deň

Nástroje, ktoré môžete použiť na farbenie vlasov na jeden deň

Niekedy je naliehavo potrebné farbiť vlasy na jeden alebo viac dní a nie je k dispozícii žiadna špeciálna farba alebo náhle došla a nie sú peniaze na kúpu novej tuby. Môžete použiť rôzne domáce prostriedky, z ktorých niektoré sa dajú lacno kúpiť v miestnom obchode. Upozorňujeme však, že jasné, kyslé farby nie sú vždy výsledkom. Väčšina hnedých, červených, tmavohnedých, tmavých blond a zlatých vlasov sa farbí pomocou rôznych produktov.

Výsledok takéhoto farbenia závisí z polovice od pôvodnej farby vlasového stvolu. Ak má dievča čierne zámky, použitie improvizovaných produktov jej nepomôže, pretože pigmenty jednoducho nebudú viditeľné na veľmi tmavých vlasoch. Ženy s hnedými vlasmi rôznej intenzity môžu experimentovať s niekoľkými domácimi prostriedkami. Na druhej strane, blondínky majú väčšiu šancu získať požadovanú farbu. Každopádne si pred použitím tradičných metód farbenia vlasov na jeden deň urobte predbežný test ošetrením jedného prameňa a potom vyhodnoťte výsledok – ako sýta je farba, ako dlho pigmenty zostávajú na vlasoch a či ich môžete po jednom dni zmyť.

Ako si zafarbiť vlasy bez špeciálnej farby:

 1. Prírodná mletá káva a henna vám pomôžu zafarbiť vlasy na tmavú, horkú čokoládovú farbu na jeden deň. Vezmite dve polievkové lyžice kávy a varte ju na miernom ohni 5-10 minút. Po vychladnutí vývaru môžete pridať malé množstvo práškovej henny – jednu alebo dve čajové lyžičky. Kefou s dlhou rukoväťou môžete natrieť celú dĺžku alebo jednotlivé pramene. Ak máte dlhé kučery, upevnite ich vzadu na hlave sponkou a potom ich na 10-40 minút prikryte fóliou (igelitom, potravinovou fóliou). Čím dlhšie necháte farbu na vlasoch, tým sýtejšia bude farba a tým dlhšie zostane.

 2. Tmavšie vlasy získate použitím zmesi kávového nálevu a kondicionéru. Na prípravu farbiacej zmesi zalejte vriacou vodou (200 mililitrov) dve polievkové lyžice mletej kávy a nechajte ju vychladnúť. Pridajte 200 ml kondicionéru na vlasy a ďalšie dve polievkové lyžice kávy. Zmes premiešajte a naneste ju na pramene, ktoré potrebujete zafarbiť, pričom ju rozotrite po celej dĺžke. Pred farbením musia byť kučery suché. Zmes by mala stáť na hlave pod plastovým uzáverom od 5 do 90 minút – všetko závisí od toho, ako trvanlivý by mal byť výsledok. 5 až 10 minút by malo stačiť na zafarbenie vlasov na jeden deň, ak necháte pôsobiť 1,5 hodiny, efekt môže vydržať 1 až 2 týždne. Po farbení opláchnite vlasy teplou vodou.

 3. Vlasy si zafarbite na tmavšiu farbu alebo dodajte svojim hnedým vlasom sýtejší odtieň pridaním dubovej kôry. Vezmite tri polievkové lyžice rozdrvenej sušenej kôry a zalejte ju jedným litrom vriacej vody. Tekutina by sa mala variť na miernom ohni približne 15 minút, potom sa ochladí a precedí. Ponorte pramene vlasov do roztoku a nasýťte ním pokožku hlavy, aby sa vlasy zvlhčili až ku korienkom. Potom zmes zabalte do plastovej fólie a uteráka na približne 10 minút. Ak si chcete vlasy farbiť dlhšie, môžete si „obklad“ nechať pôsobiť 50-60 minút. Potom by ste mali vlasy vysušiť uterákom bez oplachovania, prirodzene alebo fénom.

 4. Na jeden deň si zafarbite vlasy na červeno alebo červenkasto pomocou prírodného čaju a mrkvovej šťavy spolu s malým množstvom henny. Vezmite tri polievkové lyžice čaju (najlepšie listového, bez akýchkoľvek cudzích prísad) a uvarte strmý čaj. Po ochladení na izbovú teplotu sa musí zriediť vodou, aby zmes získala tmavú jantárovú farbu. Potom do vývaru pridajte 100-150 ml mrkvovej šťavy, ktorú vyžmýkate vlastnými rukami (kupovaná šťava nie je na tento účel vhodná). Do zmesi pridajte niekoľko čajových lyžičiek henny, aby ste získali jasnejšiu farbu vlasov, ktorá však pravdepodobne vydrží dlhšie ako jeden deň.

 5. Smreková kôra môže pomôcť zafarbiť hlavu do tmavšej hnedej farby. Vezmite 200-300 g kôry, zalejte 200-250 ml vody a varte na miernom ohni približne 30 minút. Vývar by sa mal nechať vychladnúť, zakryť hlavu tekutinou, počkať asi 5 minút a potom opláchnuť vodou. Čím dlhšie zmes necháte na vlasoch, tým tmavšia bude farba a tým dlhšie vydrží.

 6. Ak si chcete na jeden deň zafarbiť vlasy na blond, môžete skúsiť použiť rebarboru a biele víno. Na tento účel vezmite 300-400 g rebarbory, nakrájajte ju čo najjemnejšie, zrieďte ju kvalitným bielym vínom (obsah jednej fľaše). Zmes by sa mala variť na miernom ohni, po uvarení je potrebné tekutinu variť tak, aby zostali tri štvrtiny jej objemu. Zmes by sa potom mala ochladiť, prefiltrovať cez gázu a naniesť na vlasy kozmetickým štetcom. Namočte na 5-10 minút, opláchnite vlasy zvyškom vývaru.

 7. Na zafarbenie vlasov do zlatého odtieňa možno použiť harmančekový nálev z vody, citrónovej šťavy a prírodného medu. Po nanesení zmesi na pramene a ponechaní 20-30 minút je potrebné opláchnuť ich teplou vodou. Ak to neurobíte, pramene vlasov sa zlepia kvôli medu v improvizovanej farbe, ktorý má tendenciu priľnúť k vlasovým stonkám.

 8. Vlasy si môžete zafarbiť tmavšie pomocou vlašských orechov, ale majú tak silné pigmenty, že sa nemusia vymyť na jeden záťah. Ak teda chcete obnoviť svoju prirodzenú farbu vlasov za jeden deň, namočte zmes na svoje vlasy na 5 minút namiesto 60 minút odporúčaných v recepte.

Ako farbiť vlasy pomocou vlašských orechov:

Ako si farbiť vlasy pomocou vlašských orechov:

 1. Vezmite dve polievkové lyžice nasekaných zelených (nezrelých) orechových šupiek a vložte ich do mixéra alebo do misky kuchynského robota.

 2. Pridajte dve polievkové lyžice kamenca.

 3. Do zmesi nalejte 150 mililitrov akéhokoľvek rastlinného oleja.

 4. Všetky prísady rozdrvte a rozmixujte na hladkú hmotu.

 5. Zmes vložte do hrnca, pridajte 100 mililitrov vriacej vody a varte 10 minút.

 6. Zmes nechajte vychladnúť, preceďte ju a nechajte 60 minút lúhovať.

 7. Zmes naneste na pramene, ktoré je potrebné farbiť, na jednu hodinu (alebo menej).

 8. Opláchnite vodou a trochou šampónu.

Kaderníci a kaderníčky sa s čitateľmi našej publikácie podelili o ďalší spôsob, ako si môžete na jeden deň zafarbiť vlasy na žiarivo ružovú, modrú, zelenú, fialovú alebo akúkoľvek inú farbu bez použitia farby. Na zafarbenie vlákien možno použiť dve amatérske metódy, a to pomocou farebného vlnitého papiera a bežných očných tieňov.

Ako si zafarbiť vlasy na jeden deň pomocou obyčajného vlnitého papiera

Ako si zafarbiť vlasy na jeden deň pomocou obyčajného vlnitého papiera

Technika farbenia pri tejto metóde sa líši podľa typu vlasov. V každom prípade však budete potrebovať tento súbor príslušenstva a pomocných položiek:

 1. Použite balenie vlnitého papiera v požadovanej farbe.

 2. Nádoba s objemom 1,5-2 litre, najlepšie misa alebo hrniec.

 3. Nožnice.

 4. Voda z vodovodu.

 5. Potravinová fólia.

Blond vlasy sa farbia ľahšie ako hnedé, pretože ich vlasové stonky sú náchylnejšie na farbenie. Postupnosť krokov v tomto prípade je nasledovná:

 1. Z rolky odstrihnite kus papiera široký asi 10 cm. Môžete použiť viac papiera, potom bude odtieň vlasov jasnejší a sýtejší.

 2. Papier vložte do misky a zalejte ho litrom horúcej vody. Keď sa voda ochladí, farbivo sa zmení z papiera na kvapalinu. Keď voda vychladne na izbovú teplotu, vyberte papier, vyžmýkajte ho a vyhoďte.

 3. Pomocou kozmetického štetca naneste tekutinu na celé vlasy alebo na jednotlivé pramene. Sýtejšiu farbu možno dosiahnuť ponorením zámkov do roztoku približne na 15 minút.

Táto metóda je najvhodnejšia, ak nechcete farbiť všetky vlasy, ale len končeky vlasov. Stačí sa nakloniť nad misku s roztokom pigmentov, ponoriť do nej končeky vlasov a sedieť v tejto polohe 10-15 minút a potom si vysušiť hlavu fénom bez opláchnutia prameňov, ale len ich utrieť papierovým uterákom.

Na jeden deň farbenia vlasov pomocou vlnitého papiera je to pre hnedé vlasy ťažšie a budú potrebovať inú techniku farbenia svojich prameňov:

 1. Polovicu papiera namočte do horúcej vody a druhú polovicu nakrájajte na kúsky široké 7-10 cm a dlhé ako vaše zámky.

 2. Po vychladnutí tekutiny do nej namočte vlasy alebo ich vložte priamo do misky na 15 minút. Potom môžete urobiť niekoľko vecí:

 3. Mokré pramene zabalte na 10 minút do fólie.

 4. Pramene zabaľte do suchého pokrčeného papiera a potom ich na 10 minút zabaľte do fólie.

 5. Pramene zabaľte do suchého pokrčeného papiera, postriekajte ich vodou z rozprašovača a potom ich na 10 minút zabaľte do fólie.

 6. Ak chcete, aby vaše kučery mali sýtejšiu farbu, nechajte papier na prameňoch dlhšie, občas jeden z „kompresov“ otočte a zmerajte výsledok.

Tip odborníka – ak chcete farbiť pramene v rôznych odtieňoch, použite vlnitý papier v 3-4 alebo viacerých farbách, vložte ho do rôznych misiek a varte v pare oddelene.

Ako si zafarbiť pramene na jeden deň pomocou bežných očných tieňov

Ako si zafarbiť pramene na jeden deň pomocou bežných očných tieňov

Nie je nič jednoduchšie ako dodať vlasom novú farbu pomocou očných tieňov. To je užitočné najmä vtedy, ak máte v spojke zastaraný make-up, ktorý nie je bezpečné použiť na líčenie. Textúra tieňov môže byť od suchých lisovaných alebo drobivých až po krémové a gélové. Posledné dve sa na pramene aplikujú najľahšie.

Ako si zafarbiť vlasy na jeden deň pomocou očných tieňov:

 1. Prečešte si záhyby a oddeľte záhyby, ktoré sa majú tónovať, a ostatné skryte pod obväz. Vlasy si nemusíte umývať, pretože suché tiene fungujú obzvlášť dobre na mierne znečistené vlasy.

 2. Rozotrite šampón na vankúšikoch palca a ukazováka, stlačte kučeru pri jej základni a prechádzajte prstami ako žehličkou po vlasoch zhora nadol. Ak máte dlhý účes a máte dostatok pigmentu len na zafarbenie hornej polovice vlasov, ponorte prsty do prípravku niekoľkokrát, pričom pracujte na jednom prameni.

 3. Po zafarbení jedného prameňa ho rozčešte „mužským“ plochým hrebeňom, aby ste farbu rovnomerne rozdelili po celej dĺžke vlasu. Potom pokračujte s ďalšími vláknami.

 4. Nastriekajte si na vlasy trochu farby a farebné pigmenty nebudú opadávať a zostanú po celý deň.

Ak chcete, aby farba vašich očných tieňov bola intenzívnejšia a aby sa vám ľahšie farbili pramene, môžete použiť túto metódu:

 1. Umiestnite tiene do plytkej nádoby a poprášte ich čajovou lyžičkou alebo iným predmetom.

 2. Zrieďte prášok s trochou vody, aby ste vytvorili farebnú hustú tekutinu.

 3. Naneste farbu na vlasový stonok pomocou kozmetického štetca. Ak nemáte po ruke štetec, môžete použiť čistý štetec s 1-2 cm širokými štetinami.

 4. Pred použitím laku na vlasy nechajte vlasy uschnúť.

Farbenie vlasov na jeden deň

Výhody produktov, ktoré vám umožnia farbiť si vlasy na jeden deň

Na farbenie vlasov na jeden deň nikdy nepoužívajte farby, ktoré sú založené na látkach poškodzujúcich štruktúru vlasového stvolu. To znamená žiadny amoniak ani jeho analógy. Farbenie vlasov na krátkodobú zmenu účesu má mnoho výhod:

 1. Na natieranie pokožky hlavy počas jedného dňa používajú kozmetiku, ktorá je čo najbezpečnejšia a najšetrnejšia. Farby na vlasy nepoškodzujú vlasový stvol, vlasové folikuly ani pokožku hlavy. Niektoré výrobky okrem pigmentov obsahujú aj vyživujúce zložky. Používajte kefu, aby boli vaše vlasy zdravé a krásne. Preto prakticky neexistujú žiadne kontraindikácie pre používanie nepermanentných farieb. Pokiaľ nie ste alergickí na zloženie alebo nemáte kožné ochorenia, môžete kozmetické výrobky bezpečne používať. Ako sa rýchlo uistiť, že nie ste alergickí a vaša pokožka hlavy nebude podráždená alebo vyrážky? Najskôr naneste farbu na pokožku na vnútornej strane ohybu lakťa alebo na zápästí. Počkajte 15-20 minút. Ak sa stav vašej pokožky počas tejto doby nezmení k horšiemu, znamená to, že zloženie farbiva je pre vás bezpečné.

 2. Ak si chcete zafarbiť hlavu na jeden deň, nemusíte navštevovať kozmetický salón alebo kaderníctvo, pretože používanie zmývateľných farieb si nevyžaduje žiadne odborné znalosti ani skúsenosti. To znamená, že si vlasy môžete farbiť sami doma bez toho, aby ste museli míňať peniaze na profesionálneho kaderníka. A náklady na samotné farby nie sú veľké, najmä ak ich porovnáte s cenami výrobkov na trvalé farbenie vlasov. A ak použijete miestne dostupné výrobky, nemusíte za farbenie utrácať majetok.

 3. Farbenie vlasov na jeden deň zaberie minimum času. Aj keď máte na zmenu farby vlasov len 30 až 40 minút, môžete ju ľahko dosiahnuť pomocou správnej farby a doplnkov.

 4. Nelepivé, zmývateľné produkty sa dajú použiť na viac ako len na celodenné farbenie vlasov na konkrétny účel. Môžete s nimi experimentovať s farbou vlasov bez akýchkoľvek následkov, pretože ich môžete kedykoľvek zmyť a vrátiť sa k svojmu prirodzenému vzhľadu.

 5. Všetky typy vlasov možno farbiť komerčnými alebo doma vyrobenými produktmi. Aj keď máte veľmi suché alebo mastné kučery, môžete bez problémov zmeniť farbu na jeden deň.

 6. Môžete použiť prípravky, ktoré nie sú trvalé, na zafarbenie všetkých vlasov na jeden deň alebo na zmenu farby jednotlivých prameňov.

 7. V podstate akákoľvek farba, ktorú môžete zafarbiť na jeden deň. To znamená, že si môžete vybrať zo širokej škály prirodzených, žiarivých alebo dokonca kyslých odtieňov, ktoré možno použiť na dosiahnutie jemnej zmeny farby vašich vlasov alebo úplnej zmeny na krátku dobu.

 8. Na farbenie vlasov môžete použiť prípravky, ktoré sa líšia formou a konzistenciou, ako aj aplikáciou. Môžete použiť tekuté šampóny alebo toniká, spreje a pastelky, maskary alebo tónovacie púdre.

7.webp

Problémy, ktorým môžete čeliť, ak sa rozhodnete na jeden deň si zafarbiť vlasy

Tí, ktorí chcú zmeniť farbu vlasov na krátky čas pomocou nepermanentných farieb, môžu naraziť na určité ťažkosti. Môžu byť nepríjemným, na mieste nepríjemným prekvapením v najdôležitejšom okamihu:

 1. Ak je vaša prirodzená farba vlasov príliš tmavá, môže byť ťažké zafarbiť si vlasy úplne inak. Na zosvetlenie čiernych alebo tmavohnedých vlasov totiž nemusia stačiť príliš silné vlastnosti farebných pigmentov. Vaša prirodzená farba vlasov bude cez farbu akoby „presvitať“. To isté platí aj pre sivé zámky – tie sa tiež ťažko tónujú. A ak máte dostatok blond vlasov, môžete si ich ľahko zafarbiť.

 2. Niektoré prípravky, ktoré sa používajú na farbenie vlasov (toniká, šampóny), zafarbia aj pokožku hlavy a pokožku čela v blízkosti vlasových stoniek. Pred začatím liečby je preto potrebné prijať preventívne opatrenia. Na čelo sa môže naniesť hrubá vrstva mastného krému, napríklad detského krému. Pokožku chráňte aj hrubým obväzom, ktorý zabráni tomu, aby sa pigmenty dostali do oblastí, ktoré sa nedajú premaľovať. Pokožku hlavy je ťažké ochrániť pred farbením, ale môžete sa pokúsiť zbaviť pigmentov opláchnutím vlasov po farbení.

 3. Niektoré výrobky, ako napríklad maskara, pastelky alebo spreje, nie sú určené na farbenie všetkých vlasov. Určite by sa to dalo urobiť, ale trvalo by to príliš dlho a pigmenty by sa nerovnomerne nanášali. Tento typ výrobku má tiež tendenciu štiepiť sa, takže ak sa chystáte farbiť svoje vlasy len na jeden deň, nemusíte dosiahnuť veľmi trvalé výsledky.

 4. Niektoré výrobky, ktoré sa používajú na farbenie vlasov počas jedného dňa, môžu zafarbiť oblečenie, spodnú bielizeň, všetko, s čím prídu vaše vlasy do kontaktu.

 5. Ak máte odfarbené kučery a očakávate, že si vlasy zafarbíte len na jeden deň, výsledok môže byť trvalejší, než je potrebné. Dôvodom je, že vlasy, ktoré boli vystavené peroxidu vodíka alebo iným bieliacim prostriedkom, sú príliš porézne. Vlasový stvol je príliš vnímavý na pôsobenie pigmentov, ktoré sa namiesto vytvorenia farebného filmu na povrchu vstrebávajú do hlbších vrstiev tkaniva. Môže byť ťažké úplne zmyť farbu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: