Ako natočiť riasy | 7 účinných spôsobov

Krásne zakrivenie mihalníc robí oči výraznejšími a líčenie zaujímavejším. Vlasy si zvyčajne natáčate kulmami, ale je dôležité vedieť, ako ich správne používať, aby ste nepoškodili vlasy. Môžete sa zaobísť bez špeciálnych kozmetických nástrojov – náš časopis pozná 6 spôsobov, ako si doma natočiť riasy improvizovanými prostriedkami. Radi sa podelíme o naše vedomosti.

Tradičný spôsob – použitie klieští

kulmovanie pomocou klieští

Kulma je najbežnejším spôsobom, ako dosiahnuť dramatický vzhľad, ale nesprávne zaobchádzanie s ňou môže vaše riasy poškodiť. Aby sa to nestalo, máme pre vás niekoľko užitočných tipov.

 1. Kliešte kupujte len v kozmetických predajniach a od osvedčených výrobcov, ktorí na výrobok poskytujú záruku. Nešetrite na ňom – nákup nekvalitného nástroja v podzemí vás môže pripraviť o všetky riasy.

 2. Kliešte by mali mať silikónovú výstelku pozdĺž spodnej základne, ktorá je tesná a bezchybná. Pri pravidelnom používaní by sa mal meniť každých 1,5 až 2 mesiace.

 3. Nakrúcanie používajte len na suché, čisté riasy bez maskary. V opačnom prípade hrozí veľké riziko ich poškodenia. Tiene a očné linky je lepšie nanášať vopred.

 4. Kliešte pravidelne utierajte čistiacim prostriedkom (alkoholom alebo micelárnou vodou);

 5. Nenatáčajte si riasy v zhone, ale opatrne pred zrkadlom. Ak sa vám ruka pohne alebo kliešte vykĺznu, mohli by ste si odrezať chĺpky pri korienkoch a poškodiť pokožku viečok.

 6. Ak chcete dosiahnuť čo najlepší efekt kulmovania, pred použitím zahrejte kliešte horúcou vodou alebo sušičom vlasov.

 7. Nenatáčajte si riasy klieštikmi každý deň. Musíte im dopriať odpočinok 1-2 krát týždenne. Ak máte slabé alebo lámavé vlasy, kliešte sa neodporúča používať.

Ako natočiť riasy pomocou kliešťov

Ak chcete získať efektne zakrivené riasy bez toho, aby ste ich zničili, musíte:

 1. Priblížte nástroj k vnútornému kútiku oka a uchopte niekoľko chĺpkov čo najbližšie k viečku tak, aby boli obklopené silikónovou podložkou medzi viečkami;

 2. Zatvorte kliešte a zdvihnite ruku;

 3. Skúste 3 až 5 ľahkých ťahov počas 10 sekúnd;

 4. Potom vykonajte rovnaký postup so strednou časťou mihalníc a postupne prejdite k vonkajšiemu kútiku oka;

 5. Podobnú trvalú onduláciu vykonajte aj na druhom oku;

 6. V prípade potreby odstráňte zamotané riasy kefkou alebo štetcom na líčenie očí.

Hlavnou zásadou je nepreháňať to. Nestláčajte kliešte príliš silno, inak budú riasy vyzerať neprirodzene. Uchopte len jeden prameň vlasov, aby ste nepoškodili jemnú pokožku očných viečok.

Tepelné kliešte

Tepelné kliešte

Pomocou tepelnej šklbky je možné riasy natočiť. Ide o zariadenie napájané batériami, ktoré funguje rovnako ako pinzeta. Jediným rozdielom je, že termočlánok vo vnútri ohrieva polovice nástroja, čím sa proces kulmovania zrýchľuje a zefektívňuje.

5 netradičných metód curlingu

Ak nechcete svoje riasy traumatizovať klieštikmi na natáčanie alebo im dopriať oddych, môžete si vytvoriť pekné zakrivenie inou metódou:

 1. pomocou lyžice;

 2. ruky;

 3. Použite vatový tampón;

 4. štetcom;

 5. gél z aloe vera.

Rozoberme si každú z nich podrobnejšie.

Curling s lyžicou

Lžička curl

Čajovú lyžičku môžete použiť ako alternatívu ku kulme. Jeho konkávna strana je na tento účel vynikajúca. Veľkosť lyžičky by mala zodpovedať veľkosti vašich očí a zakrivenie by malo zodpovedať zakriveniu línie rastu rias.

Ako používať.

 1. Lyžicu zohrejte v horúcej vode alebo pomocou sušiča vlasov (približne na teplotu tela – maximálne 40 °C)C, aby ste si nespálili viečka) a utrite ho do sucha. Zahrievaním kovu sa dosiahne lepšie zvlnenie.

 2. Umiestnite lyžicu vodorovne a priložte ju konkávnou stranou k hornému viečku. Vnútorná časť (naberačka) by mala smerovať nahor.

 3. Pritlačte príbor na riasy a vyvíjajte tlak. V tejto polohe vydržte 10-15 sekúnd. Ak chcete čo najlepšie natočiť vonkajšie aj vnútorné riasy, jemne pritlačte lyžičku po celej dĺžke rastu chĺpkov.

 4. Po zakrútení jedného oka prejdite na druhé. Ak už lyžica vychladla, znovu ju zohrejte. Zopakujte postup krútenia.

 5. Ak chcete efekt zafixovať, naneste riasenku a zatočte chĺpky kefkou, aby získali požadovanú krivku.

Táto metóda je pomerne účinná a bezpečná. Nevyžaduje si finančnú investíciu. Hlavná vec je, aby ste lyžicu neprehriali, aby ste sa nepopálili. Riasy môžete natáčať niekoľkokrát denne, dokonca aj s nanesenou riasenkou (len ju príliš nezahušťujte, aby ste ju nezlomili).

Ruky

Používajte ruky

Malú prirodzenú krivku vytvoríte priložením teplých rúk na riasy. Predtým ich mierne zohrejte na radiátore alebo horúcou vodou.

Ako používať:

 1. Priblížte ukazováky oboch rúk čo najbližšie k línii rastu horných rias (zo strany očnej buľvy);

 2. pritlačte ich k hornému viečku, oči by mali byť v tomto čase zatvorené;

 3. Podržte prst v tejto polohe 15-20 sekúnd a uvoľnite riasy;

 4. Zafixujte krivku pomocou maskary.

Táto metóda funguje lepšie, ak je na očiach už nanesená maskara. Môže sa používať niekoľkokrát denne.

Hlavnou vecou je udržiavať ruky čisté, aby ste sa vyhli náhodnej infekcii.

Použite vatový tampón

Ďalším bezpečným „nástrojom“ na natáčanie rias, ktorý nájdete v každej domácnosti, je vatový tampón. Táto metóda je účinnejšia súčasne s nanesením maskary. Tu je návod, ako to urobiť správne.

 1. Naneste vrstvu maskary.

 2. Bez čakania na zaschnutie vezmite vatovú tyčinku a jej základňou pritlačte riasy k hornému viečku. Musí sa držať vo vodorovnej polohe.

 3. Držte lyžičku v tejto polohe, kým maskara dôkladne nezaschne.

 4. Zopakujte postup s druhým okom.

 5. Ak chcete dosiahnuť väčší oblúk, môžete na chĺpky naniesť ďalšiu vrstvu maskary a ešte raz s nimi zatočiť pomocou tyčinky.

Nevýhodou tejto metódy je, že na viečkach zanecháva zvyšky mejkapu. Môžete ich však ľahko zotrieť rovnakým vatovým tampónom, ktorý namočíte do micelárnej vody alebo odličovača.

So zubnou kefkou

Riasy si môžete natočiť aj pomocou zubnej kefky. Spôsob aplikácie je podobný predchádzajúcim, ale namiesto lyžice, prstov alebo paličky sa používa čistá zubná kefka. Mala by sa zahriať na radiátore alebo féne, priblížiť k riasam a natočiť ich.

Aloe Vera gél

Aloe Vera gél

Kozmetický gél z aloe vera je natoľko univerzálny, že sa dá použiť nielen na hydratáciu pokožky alebo ako prostriedok proti poškriabaniu, ale aj na natáčanie rias.

Ako používať.

 1. Vytlačte malé množstvo gélu z fľaštičky a rozotrite ho medzi prstami.

 2. Prípravok naneste rovnomerne po celej dĺžke rias. Postupujte opatrne a dávajte pozor, aby sa gél nedostal do kontaktu s očami (inak bude štípať, čo môže spôsobiť začervenanie sliznice).

 3. Ukazovákom nadvihnite chĺpky nad viečkom a podržte, kým gél nezaschne (približne 30 sekúnd).

 4. Opakujte s druhým okom.

Po zákroku nie je potrebné používať riasenku na zafixovanie krivky a fanúšikovia prirodzenej krásy a prirodzeného líčenia by s ňou mali byť mimoriadne spokojní.

Príjemným bonusom trvalej na riasy touto metódou je, že posilňuje riasy. Výživné látky z aloe vera priaznivo pôsobia na vlasové folikuly, vďaka čomu sú riasy silné a hodvábne.

Chemický spôsob kulmovania

Chemická metóda

Ak nemáte dostatok rias, aby ste ich mohli natočiť pomocou klieštikov na riasy alebo iných bežných nástrojov, môžete použiť chemickú metódu natáčania. Umožňuje vám udržať krásnu krivku po dobu jedného a pol mesiaca.

Tento postup si vyžaduje určitú zručnosť, preto ho zvyčajne vykonávajú skúsení majstri v kozmetickom salóne. Ak však máte potrebné nástroje s chemickými kvapalinami, môžete si riasy natočiť aj doma.

Budete potrebovať asistenta:

 1. Jednorazové natáčky (tenké valčeky);

 2. Bavlnené tyčinky a disky;

 3. drevená tyč;

 4. Vazelína;

 5. Špeciálne lepidlo na báze vody;

 6. odmasťovací prostriedok;

 7. Fľaštička so zložením na kulmovanie (kyselina tioglekolová a propylénglykol);

 8. Neutralizácia výživy vlasových folikulov (rastlinné oleje).

Súpravu na natáčanie vlasov si môžete kúpiť v profesionálnom obchode s kozmetikou. Na tento postup je však potrebný pomocník.

Je povinné vopred sa otestovať na alergie a neznášanlivosť látok v chemických kvapalinách. Je potrebné naniesť niekoľko kvapiek na vnútornú krivku lakťa a výsledok vyhodnotiť do jedného dňa. Ak nedochádza k začervenaniu alebo podráždeniu pokožky, môžete tieto výrobky používať na určený účel.

Ako na to

Keď je všetko pripravené na natáčanie, pozorne si prečítajte a postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

 1. Očistite očné okolie odličovačom alebo micelárnou vodou a riasy ošetrite odmasťujúcim tonikom.

 2. Naneste špeciálne lepidlo najprv na horné viečko jedného oka, potom na druhé. Umiestnite a zafixujte natáčku (čo najbližšie k línii rias, postupujte od vnútorného kútika k vonkajšiemu).

 3. Na spodné riasy naneste vazelínu pomocou vatovej tyčinky a položte ju na bavlnenú rolku, aby sa lepidlo nedostalo do očí. Hydrogélové náplasti sa môžu používať.

 4. Naneste malé množstvo lepidla na natáčky a umiestnite ich vertikálne, bez záhybov a krížov, pomocou vatovej tyčinky a lepte riasu po riase.

 5. Pomocou drevenej tyčinky naneste kliešte na riasy, pričom dávajte pozor, aby ste sa nedostali na sliznicu (vo vzdialenosti 4-5 mm od línie rastu rias). Podržte 10 minút.

 6. Zmes odstráňte čistým vatovým tampónom.

 7. Naneste neutralizátor na vlasy (na 5-10 minút) a jemne ich oddeľte od kulmy.

 8. Odstráňte rolky a vatu z očných viečok.

Ak sa postupuje správne a opatrne, riziko pre zdravie očí je malé. Preto vám odporúčame, aby ste si nechali riasy natrvalo upraviť u profesionála – je to bezpečnejšie a s väčšou pravdepodobnosťou to skončí šťastne.

Nevýhody metódy:

 1. Nevhodné pre ženy s citlivou pokožkou alebo so sklonom k alergickým reakciám;

 2. Môže poškodiť očnú sliznicu a poškodiť zrak;

 3. Existuje riziko odfarbenia vlasov o niekoľko odtieňov;

 4. má negatívny vplyv na riasy.

Dôstojnosť:trvalý účinok.

Po natáčaní potrebujú riasy ďalšiu starostlivosť. Musia sa používať špeciálne vyživujúce prípravky (napr. ricínový, olivový alebo lopúchový olej). Po trvalej ondulácii nie je zakázané používať make-up. Je dobré odstrániť make-up pomocou prípravku s nízkym obsahom mastnoty.

Existuje tiež niekoľko kozmetických postupov, ktoré môžu získať natočené riasy na dlhú dobu: laminácia, trvalá, keratínová trvalá. Doma sa nevykonávajú, iba v kozmetických salónoch.

Záver

Existuje veľa spôsobov natáčania mihalníc, od jednoduchého natáčania prstom až po chemické alebo trvalé natáčanie mihalníc. Mnohé z procedúr sú úplne bezpečné a možno ich ľahko vykonávať doma. Spôsob natáčania vlasov závisí od toho, ako sa vám to páči a aký typ natáčok používate.

Základom je nepreháňať to – riasy by mali vyzerať prirodzene a zvýrazňovať výraznosť pohľadu. Vždy postupujte opatrne: oči, pokožka v ich okolí alebo samotné vlasy sa môžu ľahko poškodiť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: